Alkmaarsche Courant. Spoel Rechtszaken Jiexk Sxhool Honderd vilt en dertigste Jaargang. DINSDAG 14 MAART jjex PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Afdeeling I. d'. H. C—A. D. O. Afdeeling II. Afdeeling IV. M. V. V.—Bleijerheide LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. In het Noorden noteeren we slechts de ontmoeting Wierin- gerwaard IHelder III, waarbij beide par tijen de punten netjes deelden (11). Welis waar moest Wieringerwaard het zonder haar midvoor Hazeloop die de rechtsbin nenplaats van het N.H.V.B.-team bezette doen, doch het resultaat is toch poover. Dit winstpunt was echter juist voldoende om Helder III van de onderste plaats af te bren gen. zooals onderstaande stand laat zien. B.K.C. I 13 4 1 8 3' -37 9 Helder III 12 3 1 8 18—55 7 Succes II 11 2 2 7 2639 6 Het Oosten In het Zuiden is de spanning opnieuw toegenomen, daar de leiders te Zaandam tegen Z.F.C. IV een bittere pil kregen te slikken. Met 51 moes ten de Westzaners het onderspit delven en is hun mooie positie weer eens in gevaar ge komen Dc kans van Monnikendam I dat ten koste var. alles wist te winnen is dus weer gestegen. De Monnikendammers be haalden in 'n zeer ruw gespeelden wedstrijd op het bezoekende Z.V.V. III een 31-over winning. Zelfs de Zaandamspeler de Heer die ook niet voor een kleintje vervaard is begon geduchte vrees te koesteren Wanneer zal er in de speelwijze van Monnikendam eens verandering komen? In de derde klasse De vierde klasse. 1933 Ho. 62 V o e t b a l F. C -H. B. S. r C H—'t Gooi. FeijenoordHermes-D. V. S. v s. v.—Blauw Wit. 2 klasse A. Kinheim—A Icmaria victrix (J. H. G. YVeber). H R C Zeeburgia. W F. C.-T. O. G. V. V. A -Z V. V. 2e klasse B. Bloemendaal—Hercules. A. F. C— Alphen. De Spartaan—D. W. S. B F. C.-H. F. C. Velox—Baarn. 3e klasse A. Zaan dijk—Purmersteijn D. W. V.—K. V. V. Hollandia—Helder. AssendelftDe Volewijckers. O. S. V.Meervogels. 3e klasse B. HillinenW. M. S. Schoten—O. V. V. O. OosterparkD. J. K. HalfwegDe Zeemeeuwen. S- D. W.De Kennemers. 4e klasse A. D. T. S.Schagen. E. V. C.Zilvermeeuwen. BeverwijkVrone. AlkmaarTexel. Reserve 2e klasse A. V. V. A. 2—V. S. V. 2. K. F. C. 2—W F. C. 2. T. O. G. 2H. R. C. 2. West-Frisia 2—R. C H 2. Memaria Victrix 2Ajax 3 (A Fransema). Reserve 3e klasse A. Z V. V. 2—0 S V. 2. De Kennemers 2W. F. C 3 Helder 2Hollandia 2. Alcmaria Victrix 3Z F. C. 3 (Joh. Kok). D F. C.Sparta AjaxStormvogels V. U. C—West-Frisia Hilversum—Haarlem Xerxes—K. F- C Afdeeling III. VitesseEnschedesche Boys A. G O. V. V—P E C. TubantiaRobur et Velocitas. WageningenGo Ahead EnschedéHeracles MiddelburgWillem II L O. N. G. A.Eindhoveu - N A. C— B V V. Afdeeling V. Achilles—Alcide? FrieslandLeeuwarden "en dam—'Velocitas - G V. A V Be Quick Sneek—Frisia E. V. C. I—GO AHEAD I 1-5. Het eerste elftal der Qroenwitten heeft Zondag te Edam een zeer goeden wedstrijd tegen E. V. C. gespeeld. In een spannenden en fraaien strijd wisten de Alkmaarders met niet minder dan 5—1 hun tegenstanders te verslaan en zoodoende revanche te nemen op hun indertijd geleden 4—3 nederlaag in Alk maar. Het geheele elftal heeft zeer hard ge werkt en liet doorloopend overdacht spel zien Het elftal had een kleine verandering on dergaan; Kuijs stond namelijk op de rechts- halfplaats en Nierop—Groot miovoor. Voor al Kuijs heeft uitstekend werk geleverd als kanthalf en steunde zijn voorhoede heel goed. De haifünie heeft door deze wijziging veel aan kracht gewonnen. NieropGroot voldeed als midvoor vrij goed; hij was ten- zeerste productief want op goede wijze doel puntte hij tweemaal, eerst met een goed ge plaatsten kopbal en later met een hard schot. Met de rust was de stand nog gelijk, doch tijdens de tweede helft kwamen de Alkmaar ders zoo geducht opzetten dat E. V. C. het niet houden kon. Herhaaldelijk ontliepen Van Os en Kranenburg hun tegenstanders en gaven dan goede voorzetten of losten zelf een flink schot. Uit deze snelle overrompelingen wist Kra nenburg éénmaal en Van Os tweemaal een doelpunt te maken. Toen eenmaal een 5—1 voorsprong ver kregen was ging Mulder nog wat naar ach teren om de half linie te helpen E. V. C. deed wat zij kon doch zij kon het niet redden tegen het snelle spel der Groen witten. Voor de Alkmaarders is deze overwinning ®etj prachtig succes en we zullen maar hopen nat thans het keerpunt in de nederlagenserie gekomen is. De scheidsrechter leidde uitstekend. ALKMAAR III—SCHOORL II In een zeer spannenden wedstrijd, hefff i,°0.raVrij v«] pub''elf W€rd bijgewoond van r» derd€ elftal van Go-ahead urm" JSoncurrenten weten te Wilde Go-ahead haar kans behou da5aÏÏi °0k^es!lft van -Schoorl" Qaar anders de achterstand te moot elftallen hebben zee'r hafd" w^rrUn Spe was niet altijd even doch a no?a' overtredingen 0ch de scheidsrechter strafte O welke voonc I met 2—0 - winnen, behouden, dan winnen, werd gewerkt traai. Er begaan, onmiddellijk zoodat het nog wel binnen de perken bleef. Een kwartier voor het einde was de stand nog 0—0, doch toen er nog 8 minuten re spelen waren wist de Go-ahead-micivoor met een hard schot zijn club de leiding te geven Dit deprimeerde den Schoorl-doelverdediger waarschijnlijk zoo, dat hij vlak daarop een zacht rollertje door zijn handen liet glippen en zoodoende Go ahead aan een goedkoop doelpunt hielp. Het derde elftal heeft thans nog vier wed strijden te spelen en maakt wel de beste kans voor de bovenste plaats. De A.-adspiranten wonnen met 2—0 van de Alcmaria dito's. Het programma is inmiddels weer kleiner geworden dan aanvankelijk verwacht werd. Enkele wedstrijden werden weer uitgesteld in verband met de samenstelling van het N.H.V.B.-elftal dat te Hoorn Hollandia I kranig partij gaf. Onze vertegenwoordigers smaakten het ge noegen de rood-witte leiders uit de derde klasse A, in eigen huis met 21 te slaan. Het grootste aandeel in deze overwinning hadden de spelers van 't Hof, die zijn doe', op buitengewone wijze verdedigde terwijl de voorwaartsen Verdonk en Wolthuis, even eens een zeer verdienstelijke partij lieten zien. Daar we omtrent het wedstrijdverloop eenige juiste gegevens missen, moeten we momenteel beknopt zijn. Moge door dit behaalde resultaat Hollan dia I wat lager worden aangeslagen, men moet zeker niet uit het oog verliezen, dat de Hoornsche club, die zulk een goede kans op het kampioenschap heeft, zich natuurlijk niet ten volle kon geven. Eveneens konden enkele wedstrijden geen doorgang vinden door afwezigheid van den aangewezen arbiter. Thans kunnen we weer eens een behaald kampioenschap noteeren. Dat Schoorl I, dat een bezoek bracht aan D.T.S. II, zou winnen, stond feitelijk als een paal boven water. En- het was dan ook geen kleine! Jaren achter een hebben deze „duinbewoners" het gepro beerd, doch mochten nimmer slagen. Thans werd opnieuw de competitie met veel moed doorworsteld en het gelukte hun beslag te leggen op het tweede klasse kampioenschap, al heeft het geluk dan ook eens een enkele maal een woordje meegesproken. Wij bieden hierbij deze kampioenen onze gelukwenschen aan en twijfelen niet of het volgend seizoen zal in de eerste klasse een goed figuur gesla gen kunnen worden. Maar eene schaduwtint heeft dit kam pioenschap met zich gebracht Wij zullen niet verder over dit geval uitwijden, temeer, daar onze editie van gisteren reeds van het één en ander melding maakte. Wij weten slechts de volgende woorden voor een sportman: Zelf- beheersching niet alleen binnen, doch tevens buiten de krijtlijnen! Toont u in alles de w are sportman en gooit geen smet op onze toch heusch zoo mooie en nuttige voetbal sport Misschien waren het de „zwakke" becnen die de weelde niet konden dragen? Laat dit echter een nuttige vingerwijzing zijn voor alle nog te volgen kampioenen. bracht eindelijk eens een volledige program ma en tevens een nieuwen leider. West-Frisia II, dat nog al eens voor een verrassing weet zorg te dragen, maakte thans geen uitzon dering op den regel. Het leidende M.F.C., dat reeds een paar goede overwinningen had be haald, kwam bij de Enkhuizenaren op bezoek en moest met 3—0 het onderspit delven. An- dijk I dat bij Hojlandia III op bezoek was, behaalde een gemakkelijke 27-zege en nam dus in deze kleine afdeeling de leiding over. Nieuwe Niedorp stelde de Strandvogels in eigen huis voor de bovenste plaats vrijwel buiten gevecht. Tot driemaal toe nam Nieu we Niedorp de leiding en tot driemaal toe maakten de Vogels gelijk. De laatste zes mi nuten waren echter beslissend en bracht N. Niedorp met een tweetal doelpunten den eindstand op 35. De stand is hier nu: Andijk I 8 5 12 19—14 11 M.F.C. I 8 5 0 3 31—14 10 N. Niedorp 1 9 5 0 4 33—23 10 W.-Frisia III 8 4 2 2 18—18 10 Strandv. I 6 2 1 3 20—18 5 Hollandia III 7 O O 7 10—50 De stand is thans WestzaanI 13 8 1 4 45—35 17 K.V.V. II 11 6 2 3 33- 22 14 Monnikend. I 11 6 1 4 1123 13 Zilverm. II 11 4 2 5 2935 10 Z.F.C. IV 9 4 1 4 29—22 9 Purmerst. II 10 4 1 5 2631 9 Z.V.V. III 11 3 2 6 28—41 8 W.F.C. IV 8 2 0 6 19—28 4 In de tweede klasse het reeds eerder gememoreerde kampioen schap van Schoorl I, dat D.T.S. II in eigen huis een verpletterende 19-nederlaag toe bracht. Alcmaria IV liet zich wederom klop pen, thans door het bezoekende Uitgeest II met 0—6 en zakt op de ranglijst geducht af. De stand is nu: Schocrl I 12 Alkm. Boys II 12 C S. V I Alkmaar II Uitgeest II Alcmaria IV D. T. S II 9 9 10 12 10 9 9 5 5 3 3 1 1 0 0 0 1 1 1 2 3 4 4 6 8 8 56—15 74—23 27—20 17—26 23—45 20—43 13—57 19 18 10 10 7 7 3 is de belangrijke ontmoeting, K. S. V. I— Alkmaarsche Boys III, op een groote 7- zege voor de Alkmaarders uitgeloopen. wien praktisch gesproken het kampioenschap wel niet meer zal ontgaan, daar toch zeker uit de beide thuiswedstrijden tegen Uitgeest III en Vrone II, het eene begeerde puntje behaald zal kunnen worden. Ursem I klopte het be zoekende Vrone II met 32 en is weer een drietal plaatsen gestegen, wat uit onder- staanden stand blijkt: Alkm. Boys III 12 11 0 l 63—26 22 K. S. V. I 11 8 0 3 49—30 16 Bergen II 12 8 0 4 45—27 16 Alcmaria V 11 4 1 6 3046 9 Ursem I 12 3 2 7 22—38 8 Vrone II 10 3 1 6 17—32 7 C. S. V. II 12 3 1 8 33—38 7 Uitgeest III 12 3 1 8 20-^42 7 De kansen der groen-witte Alkmaarders zijn geducht gestegen, daar zij het bezoe kende Schoorl II, met 2—0 klopten. Dit valt ons van de „Alkmaar mannen" geducht mee en de stand laat hun mooie positie zien. Akersloot I klopte het bezoekende C. S. V. III met 53. De stand aan den kop is thans: Schoorl II 15 12 1 2 68—16 25 Alkmaar III 14 11 2 1 88—23 24 Bergen III 13 7 2 4 4933 16 Akersloot I 14 7 2 5 42—43 16 Korfbal. Z. K. V. III—K. V. K. V. 1 1—4. Zondag j.1. wist K. V. K. V. tegen Z. K. V. III (Zaandam) een 41-overwin- ning te behalen. Voor den wedstrijd werd K. V. K. V. na mens Z. K. V. geluk gewenscht in verband met het behalen van het kampioenschap on der aanbieding van een fraai bloemstuk. Hierna ontwikkelde zich een gelijk op gaande strijd. K. V. K. V. nam de zaken nogal kalm op, doch wist na korten tijd de leiding te nemen. Z. K. V. stelde energieke pogingen in het werk om gelijk te maken en na eenigen tijd gelukte haar dit met een afstandschot. Na de vakwisseling kwam K V. eenigs- zins in de meerderheid en met een afstand schot vergrootte zij haar voorsprong, eenigen tijd later gevolgd door de derde goal. Gescoord werd er niet meer, zoodat de rust met 31 voor K. V. in ging. Na de rust was het spel weer verdeeld en eerst na geruimen tijd slaagde K. V. er in, haar voorsprong tot 41 te vergrooten, waarmede het einde kwam. K. V. K. V. III behaalde haar eersie over winning in de comjretitie door Groen Geel III met 2—0 te verslaan, waardoor de kam pioenskansen van Gr. Geel aanmerkelijk ge daald zijn. De K. V.-adspiranten verloren met 8—0 van ,,'t Zuiden" (Zaandam). Turnen. DE HALTER OP MARSCH. Door de gymn ver. „De Halter" is Zon dag 12 Maart met veel succes deel genomen aan een door de gymn. ver. „Concordia" té Haarlem uitgeschreven 30 K M. marsch. Twee dames en 13 heeren trokken met goeden moed naar Haarlem, en mochten het genoegen smaken, de 30 K M., welke ge loopen moest worden in den tijd van 6 uur, te volbrengen in 4*/« uur, rust inbegrepen. Zij werden hiervoor met een persoonlijke medaille beloond, terwijl zij tevens ook voor de vereeniging een medaille hebben ontvan gen. Van het groot aantal deelnemers zijn de dames en heeren van „de Halter" als no. 2 binnengekomen. „HET VLIEGVELD". Maartnummer van „Het Vliegveld" De verkeersvlieger en de opleiding tot dit beroep. Het Maart-nummer van „Het Vliegveld" begint met een belangwekkend artikel, geti teld: „De opleiding tot Verkeersvlieger" van den heer Aler; de verscnillende wegen die in Nederland hiertoe open staan worden hierin aangegeven. Interessant materiaal voor allen, die belangstelling in die richting hebben. De heer Van der Leeuw vertelt verder we tenswaardigs over de technische zijde van zijn Afrika-vlucht, terwijl de heer Julius met zijn artikel „Windverzetting of drift" even eens een onderwerp voor de practijk behan delt. Als vliegtuig-beschrijving vinden we het dubbel-motorige militaire Breguet vlieg tuig besproken. Henri Hegener vervolgt het, weer met vele plaatjes verlucht, relaas van zijr. Oceaan retourtrip met de „Graf Zep pelin". Ook de luchtvaartgebeurtenissen van de maand, als de zweefvlucht-demonstratie onder Wassenaar, de nonderdste K. L. M.- vlucht van den geregelden dienst op Indië, het wereldafstandrecord en de Mount Everest- expeditie zijn niet vergeten. Met de verschil lende vaste rubrieken ormt ook deze afleve ring weer een aantrekelijk nummer. ALCMARIA-NIEUWS. Bram Ei te begint het Maart-nummer van het Alcmaria-Nieuws met een artikeltje, ge titeld„Als de noodvlag waait!" De lezer weet nu al wel, waarover het gaat: de positie op de ranglijst, die Alcmaria innam bij het begin van deze maand. Het artikel is (gelukkig!) oud geworden, want de noodvlag kan op dit oogenbük practisch wel weer ingehaald worden. Hetzelfde is het geval met de bijdrage var» Lutterot, getiteld: Houdt vol! Dit zeer sym pathiek geschreven schetsje heeft blijkbaar goed gedaan, want een dag na het uitkomen van het Nieuws hebben de eerste elftallers volgehouden en gewonnen Men leze het a.s. Zaterdag echter nog eens, zulks met het oog op den wedstrijd tegen Kinheim. Vanderem vertelt, wat de waarzegster hem in vertrouwen heeft medegedeeld ovei fobbe Donckels. een toonkunstenaar, die met Kathe getrouwd is. Een goed geslaagd inter view! Scriba geeft een verhaaltje, dat een zeer verrassend slot heeft en Sylvain Bastin heeft uit Antwerpen zijn zeer gewaardeerde bij drage gestuurd. Er volgen dan nog maand overzichten, bestuursmededeelingen en ten slotte een drietal gedichtjes, twee van Marco (de „Publieke les" is al heel aardig!) en een van een geheimzinnige, die met ondertee kent. Wat dit laatste rijmelarijtje betreft, moeten wij een fout herstellen, die de secre taris er in aanbracht. Het vierde coupïet toch heeft hij veranderd. De Heldersche jutter is een ontdekking van den redactie-secretaris zelf, terwijl de schrijver zelf het volgende schreef „Nog nauw'lijks was ik van den schrik bekomen, Of ziet, daar naderde met veel vertoon Het dikste lid met korte, volle handjes Op weg naar het Maatschap'lijk Hulp betoon!" Verder is het nummer ook nu weer zeer le zenswaardig, al ware het alleen maar om het stukje van Lutterot. SMAADSCHRIFT IN „DE TRIBUNE". De Hooge Raad heeft verworpen de be roepen van twee personen, die wegens smaadschrift in „De Tribune" door het ge rechtshof te Amsterdam waren veroordeeld tot resp. f 250 en 100 boete. BELEEDIGENDE BRIEVEN. Geschreven door een predikant? Het Amsterdamsche gerechtshof onder presidium van mr. Jolles zette gister de be handeling voort van de strafzaak tegen een predikant uit Winterswijk, die wordt verdacht van het schrijven van anonieme brieven met beleedigende inhoud, o.a. aan jhr. W. A. Ort, directeur van de stichting Zandbergen te Amersfoort. De Utrechtsche rechtbank ver oordeelde verdachte in Januari 1932 conform den eisch tot een maand gevangenisstraf. De predikant ging in hooger beroep. Bij de be handeling voor het hof in Mei 1932 verklaar den vijf schriktkundigen, dat er geen twijfel bestond of de predikant was de schrijver van de anonieme brieven. De proc.-generaal eisch- te eveneens 1 maand gevangenisstraf. Op 20 Mei werd een nieuw onderzoek gelast naar de later ingekomen brieven. Op 6 Februari J.1. werd de behandeling voor het hof voort gezet, de schriktkundigen waren het niet eens, het hof besloot de zaak uit te stellen tot heden, om de schriijftkundigen a charge ge legenheid te geven het rapport van den heer Dufers te bestudeeren. De president wenschte geen inmen ging van een Haagsche politie- inspecteur. De heer Waltman, inspecteur van politie te Den Haag, had een schriftkundig onderzoek ingesteld. Pres.: U bent bij de politie in den Haag. hoe komt U in dit onderzoek a décharge? Wordt de Haagsche politie a décharge te Amsterdam gebruikt? Het bleek, dat desk. vier schrifturen had ontvangen. Ook de procureur-generaal mr. Bauduin gaf zijn ontstemming te kennen over het feit, dat de chef van den dactylosco- pischen dienst te Den Haag zich leende tot dit décharge-onderzoek. Pres.: (tot desk.): Bemoeide U zich wei eens meer met een zaak, die U niets aangaat? Deskundige vond dit onderzoek belangrijk in verband met Haagsche zaken op dit ge bied. Ik heb aan den verdediger mr. Voorink gevraagd mij door den procureur-generaal te laten beëedigen voor deze zaak. Mr. Baudiun: U behoort niet in overleg ie treden met particulieren over deze zaak. Deskundige was tot het resultaat gekomen, dat het schrift op een der briefkaarten niet van ds R. was. Pres.: Ja, die briefkaart misschien niet, maar dat is er een van de honderden. Het gaat hier om andere schrifturen. Ook bleek, dat desk. nog een onderzoek naar den vingerafdruk had ingesteld. Deskundige van Ledden Hulsebosch: Toen de heer Waltman bij mij kwam om over den vingeafdruk te spreken, was hij van alle stuk ken al op de hoogte. Mr. Bauduin (tot Waltman): U hebt zich zelfs met de feiten bemoeid, U hebt tegen een rijksrechercheur gezegd: „ik kan je een spoor geven, dat je naar den dader zal voerenU hebt niets van negatieve feiten aangewezen. Uit het rapport van den heer Waltman blijkt nog, dat hij een vingerafdruk van ds R. heeft gemaakt. Pres.: U hebt U dus wel in verbinding ge steld met verd. en den verdediger, zegt U maar eerlijk, dat U warm voor de zaak is ge maakt ten voordeele van verd. U hebt kosten noch moeiten gespaard om hier a décharge op te treden. De president las het rapport voor. Desk. had slechts 5 punten van overeenkomst kun nen vinden, doch géén afwijkingen. Vijf pun ten van overeenkomst is echter te weinig. Er ontspon zich een debat tusschen de des kundigen a charge aan de eene zijde en den heer Waltman aan de andere zijde over het uitschakelen van punten van overeenkomst in den vingerafdruk, omdat er vlekjes in den afdruk zitten. Nadat dr. Hesseling zijn meening over den vingerafdruk te kennen had gegeven, diende inspecteur Waltman van repliek, wdrrbij de procureur-generaal uitriep: „Och meneer, poogt U toch geen verwarring te stichten" Toen de heer Waltman iets aanwees op foto's, riep de procureur-generaal uit: „Meneer, blijft U er af". Nadat de deskundigen dr. Hesseling, dr. Dulfer, mr. Frima en dr. Schrijver hunne meeningen nader hadden toegelicht hield de procureursgeneraal mr. Baudiun zijn requisi toir, waari nhij wegens beleediging tegen verdachte een maand gevangenisstraf eischte. Arrest op 27 dezer. ONRECHTMATIGE STEUNTREKKERS. De rechtbank te Middelburg heeft den 29- jarigen slagersknecht M. J. L., aldaar, die door valsche opgave van zijn gezinsinkomen steun trok, waarop hij geen recht had, we gens oplichting veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, de eisch luidde een maand onvoor waardelijk. Nog veroordeelde de rechtbank den 47-ja- rigen fabrieksarbeider K. M. uit Arnemuiden die dergelijke onware mededeelingen deed aan zijn vakvereeniging en daardoor werk- loosheiduitkeering ontving, tot twee maanden gevangenisstraf. De eisch luidde 4 maanden CRISISVARKENSBESLUIT. Zekere W. is door den kantonrechter te Amersfoort veroordeeld wegens het verrich ten van een huisslachting (varken) zonder Varkenscentrale ingevolge het Crisisvarkens besluit machtiging van de Nederlandsche (art. 7 lid 1). In hooger beroep heeft de rechtbank te Utrecht den verdachte vrijgesproken omdat bedoeld artikel niet zou steunen op art. 6 sub 2 der Crisisvarkenswet. De advocaat-generaalmr. Wijnveldt, zal in deze zaak op 27 dezer concludeeren. GERECHTSHOF DEN BOSCH. Het gerechtshof van Den Bosch behandel de gistermiddag de strafzaak tegen den han delsagent G. de K. te Breda, die door de Bredasche rechtbank was vrijgesproken ter zake dat het op 7 September 1932 te Etten- Leur aan zijn schuld te wijten is geweest, dat A. Broos en P. Maas zijn overleden ten gevolge van het roekelo.os en onvoorzichtig besturen van een auto door verdachte. Overeenkomstig het requisitoir van den officier van justitie eischte de advocaat-gene raal bij het Hof een voorwaardelijke gevan- genistraf van negen maanden en een geld boete van 300. Te Gouda is op 76-jarigen leeftijd over leden dr. S. S. Hoogstra, oud-directeur der R. H. B S. aldaar. De heer joh Langman, lid der Tweede Kamer, emeritus-predikant te Den Haag, heeft het beroep naar de herv. gemeente te De Lier (Z.H.) aangenomen. EEN GESLAAGDE V.O.K.Z.O.S.-AVOND. Zaterdag hield de H.B.S.-vereeniging V.O. K.Z.O.S. in de Harmonie haar traditioneelen „Groote Avond", welke in alle opzichten ge slaagd genoemd mag worden. Om acht uur opende de voorzitter, de heer W. Burlage, met een korte speech, waarna door alle aan wezigen op enthousiaste wijze het Vokzos- lied gezongen werd. Het licht-klassieke muziekprogramma, dat vervolgens onder leiding van den heer F. H. Maschaupt werd uitgevoerd, oogstte een wel verdiend en krachtig applaus. Na een kleine bloemenhulde volgde de op voering van het klassieke blijspel: „Avocaat Pathelin". Een raak type gaf ons Ety Verheus als dienstbode, goed waren ook Agnes de Lange en Atelinka Massink, resp. als mevr. Pathelin en de bekoorlijke dochter Henriette. Bart Dun was een prachtig Shylock-type, Gerrit Bosman een goede rechter, terwijl Eddy Voute een niet onverdienstelijke verlief de jongeman was. Henk Ernste was een vlotte advocaat van verdachte zaakjes; hij wist als zoodanig de lachers op zijn hand te krijgen. Ook de an dere rollen werden goed vertolkt. Alle lof voor de uitstekende regie van den heer R. P. Goettsch, voor de costumes en voor de aank'eeding der rechtzaal in het laatste bedrijf! Na een woord van dank voor de regie, overhandigde de voorzitter namens de artis- ten een aandenken aan deze geslaagde op voering aan den heer Goettsch. Mej. Han van Gulik zong als een tweede Mariene Dietrich eenige „hat"-nummers, be geleid door de „Mixed string p'ayers". De avond werd besloten met een zeer ge animeerd bal, waarbij de Hot Syncopaters uit Haarlem blijk gaven goede musici te zijn. DOOPGEZINDE KERK TE BEVERWIJK. Sedert het bestaan der Doopsgez. Gem. is het aantal doopelingen dit jaar zoo groot dat de kerkeraad oesloten heeft de doop plechtigheid op 2 achtereenvolgende Zonda gen te laten geschieden en wel op 2 en 9 April. Dit heeft nog nimmer eerder plaats gehad. KERK EN VREDE. Men schrijft ons: De getuigenisavond, die de vereeni ging Keik en Vrede morgenavond in de Kapelkerk alhier houdt, vindt wel onder .eer bijzondere omstandigheden plaats in Azië en Zuid Amerika gaat men zijn gang met gewelddadige inter nationale politiek te voeren ondanks Genève en Kellog Pact De ontwapenin _s- conferentie in Genève staat voor een nieuwe verdaging voor korteren of voor langeren tijd. De En^elsche regeering besloot het verbod van wc.penuitvoer maar weer op te heffen, omdat de ande re regeeringen ook voortgaan met wa penen te leveren aan de strijdende par tijen. In Midden Europa vieren nati >na- lisme en militairisme hoogtij! Alles be wijst, dat „men" niet in vrede en ontwa pening gelooft, maar zich op nieuwe oor logsvoering voorbereidt, indien men er niet reeds mede begonnen is. Kerk en Vrede wil daartegenin ju»st nu haar getuigenis doen hooren. „Men" moge tot de slotsom gekomen zijn, dat er toch niets meer aan te doen is, de kerk behoudt haar roeping om tegen de heele wereld in nochtans te getuigen van God, die dit oorlogsgeweld niet wil. Zij vraagt niet naar het onmiddellijk resul- taa: van haar getuigenis, maar wil, dat ondanks alles de stem der kerk gehoord zal worden. Zooals we reeds eerder mededeelden spreken morgenavond Dr Miskotte van Haarlem, over Ofaze Zorg; Dr Kuiper van Amsterdam over Onze Verantwoor delijkheid en Prèf Heering van Leiden over Onze Diens(l8Ds F. Kuiper zal als waarnemend voorzitter van de afdeeling Alkmaar een kort openingswoord spre ken,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9