FUNK DAGMEISJE fllgemeene Vergadering VIRGI LI A Adoetienüm GEVRAAGD. STAII0NSWE6164 STRIJKSTERS NEITE SCHILDERSLEERLING gtótsvsfAsFas JCiuist en Wetenschap föucq eclyfie Stand, Jiu&ticaiies MacktBetichten B. z. a. net Meisje, BETREKKING Flink Dagmeisje Nette Dienstbode HUISHOUDSTER Schildersleerling Bakkersbediende de^SlaE.**10®1 worden door afnemen' feVï alj h" 5lec!te NETTIE E. GORTER Ir. J. BOSSCHER j. roest-bood c. l. WISSE, p. P. C. jan HENDRIKz. eyssen, h. eyssen. r. eyssen—visser. p. bos-eyssen. g bos—eyssen—laan en Kinderen. JACOB BLOKKER, betuigen wij, uitsluitend langs ■dezen weg, onzen hartelijken dank. NET MEISJE, Wasscherij S. KROM vraagt en MEISJES voor andere afdeelingen. B. z. a. net Meisje, B. z. a. net Meisje, 23 jaar, voor d. en n., in Alkmaar zoekt betrekking als huishoudster, Net Kosthuis verloren Piet Hop met zijn accompagnateur y. d. alkmaar. Getrouwd: en die, mede namens wederzjjdsche familie, dank zeggen voor de be langstelling bij hun huwelijk onder vonden. Oegstgeest, Alkmaar, 16 Maart 1933. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter ALIE. A. roest en Heiloo, 15 Maart 1933. a. b. m.s. Marnix van St. Aldegonde. Vertrek Genua 17 Maart. Heden ontsliep tot onze diepe droefheid onze beste Vader, Behuwd vader, Grootvader en Neef Weduwnaar van Anna Bos, in den ouderdom van 76 jaar. Wassenaar, 16 Maart 1933. „Bamestra". Rijksstraatweg 667. Alkmaar: Bergen Alkmaar: S. W. EYSSEN. C. D. EYSSEN—CALKOEN en Kinderen. Wassenaar: G. BEST. De verassching zal plaats hebben Maandag a s. in het Crematorium te Velsen, na aankomst van trein 14 u-14 halte Driehuis-Westerveld. V oor de vele bewijzen van deel- neming, ondervonden bij het over lijden van onzen lieven Man, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder den heer Uit aller naam, A. BLOKKERVasbinder. De curator in het faillissement van LEENDERT STAR, bloemist te Breezand, gemeente Anna-Pau- lowna, maakt bekend, dat de door den Kechtej-commissaris goedge keurde eenige uitdeelingslijst heden door hem ter Griffie van de Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Schagen is gedeponeerd, om aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage voor da achuideischers te liggen. Mr. C. SMAL, curator. Alkmaar, 16 Maart 1933. Kennemerpark 1. P.G., 21 jaar, voor d, en n., lietst in kl. gezin met huis. verk., hoog loon geen vereischte. Br. letter G Boekh. de Kooij. Net meisje, 19 jaar, van goeden huize, zoekt een voor haar passende in het huishonden met huiselijk verkeer of als winkeljuffrouw. Adres G. VAN LOENEN, Dorps straat 74, Nrd. Scharwoude gevraagd, niet ben. 18 jaar. Zaterdagm. en Zondag vrij. Geen wasch. Aanrn. na 8 uur 'sav. Fontein Verschuirstr. 3. Gevraagd voord, of d. en n., niet beneden 20 jaar. Adres te bevr. boekh. DE ROOIJ. gevraagd, v.g.g.v., voor dag of d. en n. Br. ond. lett. D 740 bureau van dit blad. leeftijd 19 jaar, voor den dag, v.g.g.v. Br. ond. lett. B 738, bur. v. d. blad. Biedt zich aan een van gevord. leeft., bij Heer alleen. Alkmaar of omg. Br. onder letter Y 735 bur. v. d. blad. of Heiloo. Br. ond. lett. A 737, bur. v, d. blad. Nette eenvoudige weduwe,40j.,P.G. per 1 Mei of later, bij heer alleen of klein gezin. Brieven ouder letter C 739 bureau van dit blad. Nette jonge Werkster, v.g.g.v., vraagt WERKHUIZEN, ook voor den Schoonmaak. Br. ond. lett. F 742 bur. van dit blad gevraagd. DIRKMAAT, Friescheweg. gevra&e-d. Brieven onder letter E 741, bureau van dit blad. N.V. Hollandsche Olie-Centrale op Vrijdag 31 Maart a.s. in het Gulden Vlies te Alkmaar. Agenda: Opening. Notulen. Verkiezing van een Directeur. Beetuursmededeel in g en. Vaststelling der Winst- en ver liesrekening. De te behandelen onderwerpen liggen ter inzage ten kantore der Vennootschap. of HALFWAS gevraagd, b$ J. G. MOLENAAR, Wagenmakerstraat 6. B. z. a. nette in bezit rijbewijs, 1 Mei of eerder. Fr. br. BUKGERBRUS A 53. Zondag j.1. in Bergen, Schoorl of omgeving, smalle gouden Schakel armband. Tegen belooning terug te bezorgen bij den dir. van Café-Rest. „De Rustende Jager", Bergen-binnen Gevuld met marse pein en vruchten, een zeldzaam heerlijke combinatie teriën mogen echter niet gebruikt worden! We moeten tot bezinning komen. Ons oordeel is verduisterd. Oorlog is misdaad en zonde. Men verwijt ons dat we „revolutionnair" zijn. Neen! We willen de overheid gehoorza men, maar boven de overheid staat God. We hebben ons vaderland lief, maar zóó willen we het niet dienen! Boven het vaderland gaat Christus. Mogen we dan zwijgen? In 1923 belegde de afdeeling Nederland van den Wereldbond van Kerken een getuigenis in de groote zaal van den Dierentuin in Den Haag. Er kwamen niet meer dan een paar honderd menschen. Toen is Kerk en Vrede opgericht en nu kwamen er op onzen getuige nisavond in December in die zelfde zaal meer dan 1600 menschen samen en er moes ten er honderden worden teruggewezen. Dat is het werk van „Kerk en Vrede" geweest on der Gods zegen. Toch zijn wij nog een min derheid, die tegen den stroom op moet. Juist nu is er bij velen een bewustzijnsver nauwing te constateeren. Maar wij moeten trouw blijven aan Christus onzen Heer. Wij zijn meer. dan pacifisten, wij willen Christe nen zijn. God helpe ons. Na dankgebed en slotzang werd de sa menkomst door prof. Heering gesloten met een opwekkend woord en het uitspreken van den zegen. AFDEELING ALKMAAR N.R.V. Lezing met lichtbeelden over Zwitserland. Woensdagavond hield de ad. Alkmaar N. R. V. een lezing, waarbij als spr. optrad de heer A. L. C A. van Nijnanten uit Breda, hoofdbestuurslid der Natuur-Historische Vereeniging. In een kort, doch welgemeend welkomstwoord heette de voorzitter, de heer J. Cloeck, den spr. hartelijk welkom. Aan de hand van een uitgebreide serie zeer fraaie lichtbeelden toonde spr. ons eerst de schoonheid van Zwitserland in het algemeen, een schoonheid, die niet alleen te vinden is in de liefelijke dalen, waar de blanke berg riviertjes doorstroomen, en in de sneeuw en ijsvelden der grootsche bergen, maar tevens in de rijke cultuur van het Zwitsersche volk. Wanneer we Zwitserland nader beschouwen, kunnen we het verdeelen in het laaggeberg te, de laagvlakte en het hooggebergte, waar bij het een uitgestrekt merengebied telt. Spr. gat een zeer juist beeld van het ontstaan der Alpen, die door een groote opstuwende kracht zijn gevormd om later weer door het inwerken vaii verschillende factoren in hoog te te verminderen en gaf ons (denk aan prachtkiek Tamina Schlucht) een denkbeeld van de uitschurende kracht van water en ijs Een zeer duidelijke en begrijpelijke teeke- ning toonde ons de gletschertheorie. Spreker stond hier even bij stil, vertelde over het in beweging zijn der gletschers, waarvan het ijs dagelijks een 35 c.M. zakt en waarvan het afsmelten zeer langzaam gaat, terwijl de dikte soms 400 M. bedraagt. Thans zijn wij tTJ daarop de gletschers terug- «in er perioden waar te ne- daarna ttir°P «tetschers toenemen, die On^L'Tnk:nfkI.eUrde bee,den tOOIlde Spf- subtroniJh aRr0ei' die in het zuiden verschil^nBa h^€? kan word«te en die op »8ürïvT7 zooveel verscheiden heid biedt Wondermooi prijken naast de nog sneeuwrijke plekken reeds de crocussen en de soldanella met haar teere LSStm evenais de leeuwenbekjes doen u -ï Verruï king kooien en dan de Edelweiss niet te ver- brarh»de PaUZe u°°Su routes. K'on* de schoonheden van Basel onder net oog, waar dikwij's een te kort h*7™>k wordt gebracht, voerde ons daarna naar vat ausen en liet ons de overbekende water sSds weer"? «Weid tocTl tüd stort irh POnen-- l!iu?en "Wijken concJ naa C^elm i0ea 'lter Water Per s- 000.000 lher H CHn; e" de" re?enarmen tiid kan hiar u Houdt u van sensatie, ook die bootil Lïu -lgd worden' doordat u in een midd<n m deze bruisende massa nS een rots kan worden gebracht. Verder ging het naar Stein am Rhein tot aan Constanz, waar op het meer een zeer groote bedrijvig heid heerscht. Door een veel hoogere lucht druk verschilt het waterniveau 2 Meter, zoo dat het meer aan eb en vloed doet denken Bijzonder mooi is een hotel, dat van oud klooster hiertoe is omgebouwd en waar Ka- rel de Groote nog zou hebben gelogeerd, de prachtigste frescos en een schitterende om geving dragen het hunne tot overvloed van schoonheid bij. In St. Gallen brachten we een kort bezoek aan de hoofdkerk, een waar kunstwerk. Daarna sprak spr. over de Gott- hard route, 120 millioen brachten Italië en Duitschland bijeen als belanghebbenden, en Zwitserland zelf niet minder dan 170 mil lioen om tot stand te brengen een verbinding tusschen Noord- en Zuid-Europa. Naast de Teufelsbrücke, het Reussthal van Jösschenen naar Andermatt, de overbekende Schölleve- schlucht zagen we Bellinzona, waar de ban der Alpen breekt en de trein ons voert, het zij naar 't heerlijke Lugano of Locarno met de Monte Sal Salvatore. Aan 't prachtige Kerwaldstöttermeer werd een kort bezoek gebracht. Ook werd een blik geslagen op de kunstmatige meren waar 's winters het water wordt verzameld om zo mers gebruikt te worden tot opwekking der electrische energie. Het grimsel stuwmeer met zijn 114 Meter hooge stuwdam toont u dit werk in al zijn grootlieid. Hierop voigcen nog enkele steden. Davos en Arosa, beide oorden voor herstel van ge zondheid, open voor de Zuiden- en "^sloten voor de Noorden-winden. 't Nationalpark in het Engadin toont ons de oude ongerepte natuur. Vanuit Interlaken werd daarna de Lötschbergrout genomen en spr. gaf een overzicht van de vele moeilijkhe den die overwonnen moesten worden bij het aanseggen d:r spoorwegen, de viaducten, die het overbruggen der valeien mogelijk maken, de hehrtunner bij Wasten, en het sneeuwrui men in den wintertijd. Een aardig kiekje was het vervoer in vroeger tijden per postwagen en het vervoer in den tegenwoordigen tijd per postauto, terwijl het laatste beeld zeer zeker iedereen onder den indruk bracht van de majestueuze schoonheid „der Jungfrau". Een zeer langdurig applaus en een har telijk dankwoord van den voorzitter mogen spc. hebben overtuigd, dat hij de N.RV-ers een zter interressante, schitterende lezing heeft gegeven, die volkomen aan haar doei heeft beantwoord: „Een algemeen overzie..t van dit cultuur- en natuurrijke land". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.34 uur licht OP- HET BROKKENHUIS. Men schrijft ons: Wanneer wij mogen aannemen, dat de schoonmaak reeds in vollen gang is bij de meesten en dat er nu al reeds uitgemaakt zal zijn wat er kan en moet verdwijnen, dan valt ons, eerlijk gezegd, de oogst waarop wij zoo hadden gehoopt, niet mee. En dan rijsi bij ons de vraag, of wel iedereen weet, dat hier ter stede „Het Brokkenhuis-' bestaat, of men wel weet dat „Het Brokkenhuis" gaarne de bruikbare artikelen, die men weg wil doen. ophaalt en deze ter beschikking stelt van menschen die, naar is gebleken, daaraan be hoefte hebben. 't Kan ook zijn dat men er niet bij denkt en doet net als andere jaren; dat de niet ge bruikte artikelen van de eene hoek naar de andere worden geplaatst, met de gedachte: „misschien komen ze nog een te pas". Wij zouden u dan dringend willen vragen: „doe dat niet", want al lijkt dat prijzenswaardige zuinigheid, men krijgt zoo ongemerkt wat men noemt „rommel", omdat alles wat niet gebruikt en onderhouden wordt zoo onge merkt door de tanden des tijds wordt bescha digd dat 't wanneer 't eens mocht voorkomen da*t men het artikel weer zou willen gebruiken het dikwijls zal blijken dat het daartoe niet meer geschikt is. Metalen oxideeren, hout wordt aangetast door „houtworm" en kleeding en tapijten enz. worden zoo gauw aangevreten door de mot en als men die goederen dan nog weg wil doen en wij mogen dat laten ophalen, is t te laat, en dat niet alleen, maar wij loopen ook ae kans dat door die „houtworm'- of de mot de andere artikelen in onze lokalen worden aan getast. Bewaar dus de goederen niet zoolang, tot dat ze niet alleen voor u, maar ook voor iemand anders geen gebruikswaarde meer hebben Zelfs al staat O in twijfel of 't een of ander door u nog zou kunnen worden ge bruikt, neem dan een kloek besluit en bedenk, dat er zoovelen zijn die dat artikel zoo graag zouden bezitten, maar dat ze het in den win kel niet kunnen koopen, zoodat zij het er zon der moeten doen als ze niet door „Het Brokkenhuis" in de gelegenheid kunnen wor den gesteld het te bekomen. Als u zag die bezorgde gezichten der men schen, die bij ons komen en de teleurstelling als het gevraagde er niet is, dan zoudt ge niet meer er over denken, sommige dingen nog een tijdje te gebruiken tot dat ze af zijn. Wanneer u dit leest en nog eens ernstig be spreekt, dan zult ge hoe langer hoe meer overtuigd worden, dat ge verstandig doet die goederen weg te doen en even een berichtje te zenden naar Rippingstraat 12, of opbellen No. 660, het tel. no. v. d. Armenraad, om ze te doen ophalen. U hebt er weinig of niets meer aan en u maakt er een ander blij1 mee. U moest dat eens kunnen zien, dan zoudt u nog meer over tuigd zijn, een goede daad te hebben verricht. Velen worden door ons geholpen aan ver schillende artikelen, tusschen 20 en 30 gezin nen per week, maar wij zouden nog meer kun- nen helpen, als er nog meer inkwam. Laat „ons" Brokkenhuis ook „uw" Brok kenhuis zijn. Helpt mee wat zon te brengen In die hoek jes, waar zoo weinig en zoo zelden een vrien delijk licht schijnt en waaraan daar zoo groote behoefte is. Wilt u dat? Wij zijn er b.v. reeds recht hartelijk dankbaar voor. DE V. V. V. TE BERGEN JUBILEERT. Voor den tweeden herdenkingsavond van 't 25-jarig bestaan der V. V. V. was gister avond „De Rustende Jager" wederom geheel bezet. De voorzitter, de heer C. F. Zeiler, gaf na zijn openingswoord nog een resumé van het geen door de verschillende sprekers den eer sten avond was gesproken, waarna de heer Klomp, onder verwijzing naar het verslag van zijn overzicht in de Alkmaarsche Cou rant van Dinsdagavond, een korte rede hield over 25 jaar V. V. V.-arbeid in Bergen. Namens de rijwielpadvereeniging Noord- Kennemerland complimenteerde de heer A C. Bos de vereeniging, waarbij hij de goede verhouding tusschen de V. V. V. en ae rij wielpadvereeniging deed uitkomen en de ver blijdende mededeeling deed, dat in de Pink sterdagen in Noord-Kennemerland en dus in Bergen het congres van de Rijwielpad- vereenigingen zal worden gehouden. Doordat ditmaal tijd werd gewonnen op de sprekers, was het mogelijk de geheele film van Mooi Nederland, waar Dinsdag 2/3 van werd vertoond, geheel te geven. Om kwart over elf was de filmtentoonstelling be ëindigd, waarop onmiddellijk de verloting van een 16-tal prijsjes plaats had onder ge animeerde belangstelling der aanwezigen. De voorzitter sprak een woord van dank tot het strijkje, dat onder leiding van Met- chert Schuurman op zoo'n uitnemende wijze de films had geïllustreerd, waarna men tot 2 uur onder een gezellig bal bijeen bleef. De V. V. V. kan op een geslaagde herden kingsbijeenkomst terug zien. VOLKSZANGAVOND. Het was Maandag een ouderwetsche ge zellige avond. De kern der getrouwen was als steeds aanwezig en we zagen ook wat nieuwe ge zichten. Sixma had er zin in, dat kon je aan alles merken, zingen liet hij de aanwezigen, nou reken maar, en hij doorspekte dat alles met zijn kostelijke gijn. De afwisseling was ook dik in orde;- me juffrouw Spoel, een nichtje van den beken den leider en zangleeraar Arn. Spoel zong een paar liederen niet onverdienstelijk, en Six, zeer adrem, liet het publiek ook een lied je van Arn. Spoel zingen; de componist Spoel toch heeft tal van mooie volksliederen gecomponeerd. Brink waren welkome gasten op het podium van Volkszang. Deze frisscne vroolijke levensliederzanger verstaat uitnemend de kunst de aanwezigen een poosje aangenaam bezig te houden, daarbij voortreffelijk gesteund door de bege leiding van zijn partner v. d. Brink. Piet Hop heeft een goede stem, een leuke mimiek en weet met gepaste vrijmoedigheid zijn liedjes te lanceeren; dat hij een dank baar gehoor had, was te begrijpen. Mevrouw G. Ohlen—Bosman was Six- ma's begeleidster en deed dit op hare bekend artistieke wijze. AD INT. OPSPORING VERZOCHT. In een buitengewoon politieblad verzoekt de officier van justitie bij de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar opsporing en aanhouding van Willem Marie Smit, geb. te Rotterdam 30 September 1904, ontvlucht uit de R.K. pschopatheninrichting St. Paulus te Heiloo. Signalement: lang ong. 1.80 M., haar blond, breed geschouderd, oogen grijs, hoog voorhoofd, gekleed met zwart met grijs ge streept costuum, lichte bruine regenjas, licht overhemd en zwarte schoenen. Hij draagt een grijze deukhoed en een hoornen bril en loopt met opvallend groote passen. DE TENTOONSTELLING IN DE HARMONIE. De tentoonstelling in de Harmonie blijft de onverflauwde belangstelling trekken van allen, die iets voor het modernste aller ver voermiddelen gevoelen. Van de gelegenheid een tocht met een demonstratiewagen te ma ken wordt druk gebruik gemaakt. Veel van wat op deze tentoonstelling gedemonstreerd wordt wij herinneren nog eens in het bij zonder aan de ventilatie van de nieuwe Fisher-carrosserie en aan het vast op den weg liggen der wagens geeft blijk van een techniek, die elk jaar nog volmaakter is ge worden. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is ter griffie der arr. recht bank alhier de eenige uitdeelingslijst en het failissement van L. Star, bloemist te Bree zand (gem. Anna Paulowna) met een uitkee- ring van 1 pCt. Door dezelfde rechtbank is het faillisse ment uitgesproken van A. Geel, logementhou der, alhier, St. Annastraat 23, met benoe ming van mr. Ledeboer tot rechter-commis saris en van mr. de Lange tot curator. Opgeheven wegens gebrek aan baten is het failissement van A. Zangers, wild- en pluim veehandelaar, wonende v.h. Stationsstraat te Alkmaar. BERGEN. Corn. Jonker maakt met de operette „Het Moorenschip'' van mevr. Cramer—Schaap en Joh. Kuiper een kleine tournee. Ging deze operette eerst in Alkmaar, daarna kwam Koe dijk aan de beurt, vervolgens Schoorl, waar het door Schoorl's kinderkoor werd gegeven Ditzelfde koor zal het werk nu a.s. Zaterdag in de Rustende Jager alhier vertoonen. Overal is de opvoering van deze mooie operette een buitengewoon succes geweest en het is wel te verwachten, dat Bergen hierin niet zal teleurstellen. A. k. GETROUWD: Pieter Wiedenhoff en Catharina van Zandwijk. OVERLEDEN: Albertus de Winter 67 jaar. Catharina Graaf gehuwd met Pieter Smit 71 jaar. SCHERMERHORN. Getrouwd: Nic. Alles, wed. van Gr. Tuiip en M. J. Thuis. Overleden: M. Vessies, wed. van G. Poel, 83 j., D. Tromp, echtg. van L G van der Meulen, §1 j. ONTHEFFING VERBOD WINKEL SLUITING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare ken nis, dat door hun College, bij beschikking van heden, aan het bestuur der Speeltuinver- eeniging „T.O.G.", alhier, op het daartoe strekkend verzoek, ontheffing is verleend van de verbodsbepalingen der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, ten behoeve van een te hou-! den bazar in het café van den heer de Boer aan het Heiligland nr. 28, in zoover dat deze bazar ook geopend zal kunnen zijn op Zater dag, I April a.s. van des namiddags 10 tot 12 uur ën op Zondag, 2 April a.s. van des namiddags 2 tot 12 uur. Alkmaar, 15 Maart 1933. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Maart. Langendijker Groentenveiling. 25000 K.G. Roode kool le s. 2.703.90, 2e s. 1 70—2.50; 28000 K.G. Gele kool le s. 22.70; 30000 K.G. Deensche witte kool 60—70 cent; 1000 K.G. Uien: gele uien 0.80—1.10, gele drielingen 0.80, grove uien 1.10—1.30; 3000 K.G. Bieten 60 cent; 1000 K G. Peen GO cent, alles per 100 K.G. HOORN, 16 Maart 19$3. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 8 stapels kleine fabriekskaas 22, 1 stapel boerencommissiekaas 20. Totaal 9 stapels, wegende 9717 K.G. De handel was goed. EIERENVEILINu SCHAGEN. SCHAGEN, 16 Maart 1933. Op de hedet gehouden eierenveiliug ware j in totaal 120.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 52—54 K.G. 1.70 1.80, 55—57 i.801.90; 58—60 2; 61—63 2.102.40; 64—67 2.30 2.50; 5000 stuks Eendeieren 1.50— 1.70. SCHAGEN, 16 Maart 1933. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Paarden 150—/ 350; 20 Geldekoeien (mag.) 70—110; 30 Geldekoeien (vette) 130—225; 25 kalf- koeien 110—160; 11 Graskalveren 25 35; 365 Nuchtere kalverer. 2.50 14; 235 Overhouders 612; 30 Var kens (mag.) 1218; 25 Varkens (vette) per K.G. 26—30 cent; 158 Biggen 6— 12; 10 Kippen 0.501. NOORDSCHARWOUDE, 15 Maart '33. 1000 K.G. Aardappelen: Bi. Eigenheimers 5060 cent; 4500 K.G. Uien: Drielingen 80—90 cent, Uien 1.60—1.80, Grove uien 1.20—1.50; 600 K.G. Peen 60 cent; 6900 K.G. Kroten 0.60; 31300 K.G. Roo de kool 1.80—3.60, doorschot 1.70— 2.90; 43000 K G. Deensche witte kool 60 cent; Taaie gele 3; 15800 K.G. Gele kool 1.30—2.10, doorschot 0.90—1.80, alles per 100 Kö. Doorgedraaid: 6900 K.G. Kroten en 37500 K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 15 Maart 1933. Roode kool le s. 2.10—3.60, 2e s. 1.60 1.90; Gele kool le s. 2.40; Witte kool le s. 6070 cent; Uien 1.20; Grove uien 1.10; Bieten 60—80 cent. Aanvoer: 7600 K.G. Roode kool; 1500 K.G. Gele kool; 4700 K.G. Witte kool; 450 K.G. Uien; 2100 K.G. Bieten. PURMEREND, 15 Maart 1933. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken'. Witlof le s. 10—16, 2e s. 2— 7.50 per 100 K G.; Roode kool 1.40 8.20 per 100; Witte kool 1.30—1.70 per 100; Savoye kool 1.207.60 p. 100; Spruitkool 1.50—2 per 15 K.G.; Boere- kool 80 cent per kist, 10 K.G.; Spinazie 0.90—1.26 :r mand, 6 K.G.; Andijvie 60—85 cent per 4 K G., Radijs 4—5.80 per 100 bos; Selderij 9 per 100 bos; Raap stelen 3.205 per 100 bos; Wortelen 28 —40 cent per zak: Uien drielingen 20 cent per 25 K.G.; Prei 180—7.80 per 100 hos, - X i I

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3