Aqtnda GROOTE RECLAME VERKOOP Verstopping £and= enJxiUtfcuuu N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ „DE VELUWE", Weec&ecicfit 3nqzzonden Stukken £ucfUvaact JiacktÉ ecidïten Rechtszaken Stad en Omgeving, Bioscopen. Mijnhardt's Laxeertabletten LANGENDÏJK. BEVERWIJK NOORDSCHARWOUDE. GRAFT. VENHUIZEN. Hier sloot een lange stoet van ruiters en vereeniiging-wagens zich bij het co- OUDEGRACHT 110 ALKMAAR. Van 20 t/m- 31 Maart a.s. geven wij, zoolang de voorraad strekt, 20 tot 40 korting op onze LUXE- en HUI&HOliDELIJKE AhTIKELEtv. Ter kennismaking geven wij dit voordeel óók aan niet-klanten. Maakt gebruik van deze slechts korte aanbieding en bezoekt, geheel vrijblijvend, onze Magazijnen, geopend van 10—1 en van 2—5 VERKOOP UITSLUITEND a CONTANT. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Overzicht. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer De jacht naar goud (sens), hoofdrol Richard Arlen; tweede hoofdnummer Jeugdige zondaars (opvoedkundig). Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een auto en geen geld (klucht), hoofdrollen Paul Kemp, Dina Gralla en Jacob Tiedtke. Toe gang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 Het teeken des kruises (hist.), hoofdrollen Fredric March, Elissa Landi, Claudette Colbert en Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maand_ag en Dinsdag, telkens half 8 Das Glück kommt nur einmal im Leben (komisch), hoofdrollen Franziska Gaal en Paul Hörbl- ger. Toegang boven 18 jaar. Zondèg van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Stedelijk Museum, ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 19 Maart. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, op voering operette Het Moorenschip. Maandag 20 Maart. 8 uur, Waakt en Bidt, vergadering afd. Almaar Ned. Chr. Vrouwenbond. regelmatige stoel gang regelt men vlug ronder kramp of pijn met Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 'fxoviitciaai 'tlieums BOND VAN GEMEENTEAMBTENAREN. Afd Noord-Holland. Tot voorzitter van de afd. Noordholland van den Ned. bond van gemeente-ambtena ren is benoemd (vacature mr. C. J. Bis schop) mr. D. Breebaart, burgemeester secretaris van Callantsoog. Tot bestuurslid van deze afdeeling zijn herbenoemd de hee- ren S. C. de Haas van Dorsser, directeur van maatschappelijk hulpbetoon te Haarlem ïn P. C. J. Peters, burgemeester van Me- demblik. mité aan, waarna een tocht door de beide dorpen werd gemaakt. Overal was veel feestbetoon; cjk de schoolkinderen lieten zich niet onbe tuigd. De woning van den burgemeester was gcillumineerd. Ongetwijfeld was het in alle opzichten een bijzonder hartelijke ontvangst. EGMOND AAN DEN HOEF. Met ingang van 1 April a s zal het hulppostkantoor alhier worden omgezet tot een poststation. De kantoorhouder, de heer J. C. Dekker, die hier ruim acht jaar deze functie heeft waargenomen en algemeen gezien is, zal da gemeente gaan verlaten. De functie van sta tionhouder zal worden vervuld door den heer G. Belleman, die zijn bestaande zaak van kantoorbehoeften in het postkantoor zal vestigen. Van de afd. Langendijk van de Vereen, tot bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland hebben bij de te Wognum ge houden examens het 5-jarig einddiploma be haald de leerlingen J. Oudendijk te Zuid- scharwoude voor schilderen en C. Zeeman te Oudkarspel voor timmeren. Door den kweeker Hoenderdos nabij de ruïne van Brederode werden Vrijdag aan de vrije veiling de eerste aardbeien aangevoerd. De afd. der S.D.A.P. vergaderde Vrijdag avond in Concordia. Medegedeeld werd dat gebleken, dat van den steun aan de tuinders verstrekt, 2 pCt. marktgeld wordt ingehou den. Ih verband hiermede had men zich tot het Kamerlid Duys gewend, die hiervoor in lichtingen heeft ingewonnen bij den minis ter. Het antwoord'van den minister luidde, dat de heffing billijk wordt geacht, omdat het steun betreft van veilingsproducten, te vens ter tegemoetkoming in de administratie kosten. De verdere agenda vermeldde de verkie zingsactie, welke werd besproken en vastge steld. Zeven verkiezingsvergaderingen zul len worden gehouden met bekende sprekers. De voorzitter bracht verslag uit van het con gres te Nijmegen. Na eenige besprekingen bij de rondvraag, waarbij nog werd medege deeld dat op 24 Maart a.s. een A.J.C.-afdee- ling zal worden opgericht, volgde sluiting. DE RIJP. Donderdagavond werd door de muziek- vereeniging „Kunst na Arbeid" alhier een uitvoering gegeven. De leiding van deze uitvoering was toevertrouwd aan den heer C. Vink, directeur der muziekvereeniging. Na het geven van enkele muzieknummers, werd door de Rijper tooneelvereeniging op gevoerd het tooneelspel „De oom uit Amerika". Er werd goed gespeeld en door velen ge noten. Het Rijper tooneelgezelschap speelde on der leiding van den heer K. Tuin. Voorts verleende medewerking mevr. Rijnders— Wevels met voordrachten en declamatie. Met een gezellig bal werd deze uitvoering gesloten. In de zaal van den caféhouder P. Jon gens te Oost-Graftdijk werd vanwege de afd. Oost-Graftdijk van den Bond voor Staatspensionneering onder voorzitterschap van den heer A. Caten een propaganda avond gegeven. Hier werd de Bondsfilm vertoond. De heer de Bruin uit Alkmaar sprak een mooie rede uit en vertelde op duidelijke wijze het doe! van den Bond voor Staats pensionneering. De heer C. A. van Stave ren en mevr. van Staveren waren ook ter vergadering. De burgemeester maakte zijn compliment over de organisatie van dezen avond. Naar wij vernemen bestaan er bij de afd. de Rijp van de Wijkverpleging plan nen om het besluit van den Raad der ge meente Graft ongedaan te maken inzake het verstrekken van een subsidie ad 300 aan de afd. Groot-Schermer van de Wijk verpleging en het intrekken van de ver leende subsidie's aan de afd. de Rijp. In 1932 werd 200 subsidie aan de Rijp en 200 aan de afd. Groot-Schermer gegeven. Thans is de afd. de Rijp geheel van de ge meentelijke subsidie's uitgesloten daar de Zuster van de afd. Groot-Schermer, naast Oost- en W.-Graftdijk-Noordeinde, Starn- meer en Molenbuurt, ook het dorp Graft voor haar rekening neemt. De T. b. c.- bestrijding wordt al verricht door de Zuster 'an Groot-Schermer. Wegens overtreding der crisis-zuivel- tvet is door den Rijksveldwachter te de Rijp tegen den winkelier P. Jongens te Oost- Graftdijk proces-verbaal opgemaakt. Vrijdag heeft men den nieuwbenoem- den burgemeester, de heer H M. Honijk, feestelijk ingehaald. Hiervoor hadden tal van plaatselijke vereenigingen uit de gemeente Hem-Venhuizen medewer king verleend. 's Morgens werd de burgemeester met echtgenoote en familie ontvangen aan het station Hoorn door wethouder Groot en het raadslid Ruiter, die de plaats vervulde van wethouder Konijn, we gens ziekte verhinderd. Bij Ëlba. het begin der gemeente, werd de burgemeester namens het comité toe gesproken door den heer L. Visser. De burgemeester dankte voor de spontane hulde en hoopte spoedig een oplevenden tijd voor de gemeente te be leven. „DUITSCHLAND, KOOP VAN UW BESTEN KLANT!" Oud-minister Posthuma, heeft in het Duit- sche industrieele blad „Ruhr und Rhein" een artikel geschreven over de handelsbetrek kingen tusschen Duitschland en Nederland. Na er op te hebben gewezen, dat er tegen woordig feitelijk geen bestendige handelsbe trekkingen meer tusschen de beide landen bestaan, als gevolg ,an hooge, vaak prohibi tieve Duitsche tolmuren, hoewel die betrek kingen uitwisseling van industrieele tegen agrarische voortbrengselen van zeer ouden datum zijn geeft sch. een tabellarische overzicht van den omvang der wederzijdsche handelsbeweging en zegt dan o.a.: „Het uitvoer-overschot dat Duitschland verkregen heeft, is zeer belangrijk; wij heb ben in Nederland nooit bezwaren geopperd tegen een dusdanig aanzienlijk passief saldo, zoolang onze betalingsbalans zulks veroor loofde. Onze baten uit koloniale ondernemin- gene uit scheepvaart en uit andere buiten- landsche beleggingen zijn thans zoo goed als verdwenen. Holland zou zijn rijkdommen interen, als ook onze landbouwuitvoer naar Duitschland zou komen te vervallen. Die ramp kan er niet meer bij! De Nederlandsche landbouw was en is voldoende in staat om producten van uitnemende kwaliteit tegen uiterst concurreerende prijzen te leveren. Maar thans wordt deze uitvoer gedwars boomd door volkomen prohibitieve invoer rechten, welke veelal 30, 40, 50 en soms zelfs 100 pCt. en meer van de waarde bedragen De handelsbeweging tusschen Holland en Duitschland vertoonde tot dusverre in zeke ren zin, het evenbeeld van de economische structuur in de beide landen; een ruil van industrieele producten het resultaat van Duitschen arbeid tegen de agrarische voortbrengselen der Hollandsche bevolking. Wij beseffen in ons land ten volle, met welke enorme moeilijkheden de Duitsche volkshuishouding te kampen heeft, en geen weldenkend Nederlander wenscht de daling van onzen export alleen en ui'sluitend toe te schrijven aan de handelspolitieke maatrege len van den grooten buurstaat. Wij zijn er in ons land ook voldoende van bewust, dat de wereldcrisis, protectionisme, contingenteering en monetaire maatregelen van de andere landen evenzeer tot onze economische en fi nanciëele moeilijkheden hebben bijgedragen Maar men moet niet vergeten, dat geen van die andere landen in hunne handelsbeweging met Nederland een zóó aanzienlijk uitvoer- overschot heeft verkregen als Duitschland: sommige dezer la..der hebben zelfs in het gehéél neen uitvo^civerschot naar Neder land. Duitschland moet derhalve niet ver wonderd zijn, wanneer onze protesten ten aanz en der handelspolitieke maatregelen in de allereerste plaats tegen Duitschland zijn gericht! En te méér, omdat het in Duitsch land niet zoozeer gaat, om bestaande bedrij ven tegen tijdelijke concurrentie van buiten te beschermen, doch om een geheel nieuwen, geforceerden opbouw van een tuinbouw- en zuivelproductie, die er tot dusverre slechts in bepaalde mate bestond. Het zal helaas wel te laat zijn als de Duitsche consument te zijner tijd beseft, hoe duur hem dit streven naar autarkie zal komen te staan! Men heeft van Duitsche ziide wel eens be weerd dat onze export naar Duitschland van land- en tuinbouwproducten kwantitatief niet in zoo belangrijke mate is teruggeloopen. Zulks moge oocenschijnlij!. juist zijn, maar men vergeet daarbij tevens te vermelden, dat het landbouw-probleem hoofdzakelijk een prijsprobleem is! Hetgeen de bodem door noesten arbeid en vlijt oplevert moet verkocht worden, desnoods tegen iederen prijs Duitschlands industrieele probleem is daar entegen hoofdzakelijk een kwestie van afzet gebied, met als inhaerent vraagstuk de werk gelegenheid. Wordt dc welvaart in een van Duitschlands belangrijkste afzetgebieden, hoofdzakelijk als gevolg van de door Duitschland getroffen handelspolitieke maat regelen, ondermijnd, dan moet de werkloos heid in Duitschland stijgen omdat de afzet van Duitschlands industrieele producten automatisch zal verminderen! Min of meer dezelfde overweging geldt trouwens ook voor de Hollandsche industrie; deze heeft afgezien van eenige speciale oroducten nooit een belangrijk afzetgebied in Duitschland kunnen vinden als gevolg van Duitschlands industrieele productie. Maar de Hollandsche industrie moet de las ten dragen, die onze regeering haar oplegt om onzen landbouw te steunen. Honderden millioenen gu.dens per jaar worden daartoe opgebracht, in de hoop en het vertrouwen, dat de nood slechts tijdelijk zal ,-ijn en betere verhoudingen in de tóekomst zul'en weder- keeren. Dat kan echter niet lang meer duren. Daarnaast ondervinden onze industriëele be drijven, die voor een groot deel op afzet in het binnenland zijn aangewezen, rechtstreeks het nadeel der teruggeloopen koopkracht op het platteland. Zo< is het duidelijk, waarom ook de Hollandsche industrie er zeer groot belang bij heeft, dat b°t Duitsche afzetgebied voor onze agrarische producten behouden blijft. Ik kan daarom slechts herhalen waf ik reeds zoo dikwijls heb te kennen gegeven, „Duitschland, blijf van uw besten klant koo- pen!" Nederland, het vrijhandelsland bij uit nemendheid wenscht niet anders dan een be stendiging en een bevordering van het nor male handelsverkeer, ook met Duitschland. Laat ons derhalve met een helder en objectief begrip van de wederzijdsche moeilijkheden in gezamenlijk overleg naar een oplossing zoeken. Na uitvoerig te hebben gewezen op de waarschuwende woorden van de voorberei dingscommissie voor de economische en fi- nanciëele wereldconferentie, besluit dr. Posthuma aldus: „Laat ons in vriendschappelijk overleg tot een constructieve economische politiek, tot een daadwerkelijken economischen vrede ge raken. Het is daarvoor nog steeds niet te laat!" 'builen verantwoordelijkheid van <U Kedact'e. De opname w ae rubriekbewust geenszins dat de redactu er mede instemt). BEPERKING VAN DEN RUNDVEESTAPEL. De centrale landbouworganisaties bepleiten een heffing op geslacht rundvleesch tot vorming van een fonds, waaruit de vermindering van een veestapel kan worden gefinan cierd. De drie centrale landbouworganisaties (de Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Ne derland, het Koninklijk Nederlandsch Land- bouwcomité en de Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond) en de Algemeene Nederlandsche Zuivelbond (F.N.Z.) hebben 16 dezer te 's-Gravenhage een bijeenkomst gehouden ter bespreking van maatregelen, welke zullen moeten worden genomen tot be perking van den Nederlandschen rundvee stapel. Deze beperking is noodzakelijk en wel op zeer korten termijn, omdat zonder deze de vee- en vleeschprijzen van het rundvee zoowel als van de varkens onvermijdelijk nog verder zullen terugzakken en daarenbo ven het effect van de crisis-zuivelwet zeer ern stig in gevaar zou worden gebracht. De vergadering kwam tot de conclusie, dat zal moeten worden overgegaan tot de instel ling van een fonds, waarvan de inkomsten gevormd worden uit heffingen op voor de binnenlandsche consumptie geslacht rundvee en waarvan de gelden worden gebruikt om overtollig rundvee uit de markt te nemen. Aan het eind der bijeenkomst werd beslo ten, deze conclusie onmiddelliik ter kennis te brengen van den minister van economische zaken en arbeid en deze door een delegatie uit de vergadering mondeling te doen toe lichten. De minister bleek terstond bereid de dele gatie te ontvangen. Het hierop gevolgde on derhoud tusschen den minister en de delega tie had tot resultaat, dat de minister die het zorgelijke karakter van den toestand vol komen bleek te beseffen, zeer ernstige over weging van dit denkbeeld toezegde. DE INBRAAK TE NUNSPEET. De rechtbank te Zwolle heeft G. J. S., S. J. S. en P. de B., allen uit Amsterdam, ver dacht van inbraak te Nunspeet tot 8 maan den gevangenisstraf veroordeeld. De Ijsvogel (uitreis) arriveerde gisteren te Athene. De „Kwartel" (thuisreis) arriveerde giste ren te Athene. De Rijstvogel is heden van Medan vertrok ken en te Bandoeng aangekomen. Geachte Redactie! U veroorlove mij enkele regels in uw blad, naar aanleiding van het gevoel dat door het I. E. N. wordt opgewekt met hare beschik king om voor de tweede maal in betrekkelijk zeer korten tijd de veehouders in hun ar beidstijd van licht te versteken Is het PEN zoo weinig nadenkend, dat het niet eens weet, dat ook op Zondagmorgen koeien ge voederd en gemolken moeten worden of is het soms een geoorloofde plagerij om in den winter den werktijd van 6 1/4 tot 6 3/4 uur te kiezen en nu van 5 tot 6 uur. Het schijnt mij weer een prachtige propa ganda voor de scheiding tusschen stad en platteland. U dankend, E Dz. GOVERS. BRANDSTICHTING. Voor de rechtbank te Assen heeft gister terecht gestaan G. S., verpleegde te Veen- huizen, thans gedetineerd, die daar op 30 Januari opzettelijk brand heeft gesticht in een van de gebouwen aldaar. Het O. M. eischte vier jaar gevangenis straf. ALKMAARSUHE EXPORT VEILING ALKMAAR, 17 Maart 1933. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 2.205.30; Bloemen daler kool per 100 stuks 1.40—3.30; Boerenkool per 100 stuks 2.90; Bieten per 100 K_G. J 0.60—1.90; Gele kool per 100 7,";/";^2; Kropsla per lOOstuks 2.40—10.60; Knolselderie per 100 stuks 1 3.60; Prei per 100 bos 0.70— 6.50; Rabarber per 100 bos 9—16' Raapstelen per 100 bos 4; Radijs per 100 bos 2.40-/ 6.60; Roode kool p. 100 K G. 1.20—5.60; Selderie per 100 bos 1.60 3.30; Spinazie per bak 52—83 cent; Spruiten per 100 pond 4.50—12; Uien f f 2.40; Wortelen per 100 K.G. 0.601.40; Witlof le s per 100 pond 4—6.50, 2e s. 1—2.50 DE VEEMARKT. ALKMAAR, 18 Maart 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: .6 Paarden 125—450; 16 Melkkoeien 70—140; 196 Nuchtere kalveren (slacht) 3-ƒ 8, fok 6-ƒ 12; 43 Vette schapen 10-/ 17; Overhouders 8—12; 4 Schrammen 10—15; 49 Biggen (10 weken) 6—116 Bokken en geiten, prijs niet genoteerd. DE BOT FRPRIJZEN. ALKMAAR, 18 Maart 1933. Op de he den gehouden Botermarkt werd betaald voor Fabrieksboter le s. 10—77% cent. 2e s. 65 —70 cent. Eieren (groothandel) 1.80— 2.15; Eendeieren 1.80 DE PIEPKU:KENMARKT. ALKMAAR, 18 Maart 1933. Op de he den gehouden Piepkuikenmarkt waren in totaal 51 kisten en 5 korven aangevoerd Priis 8587 cent per K.G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Maart. Langendijker Greenten 'eiling 25000 K G Roode kool le s. 2.10—2.80, 2e s 1.20-/ 3.30; 63000 K.G. Gele kool le s 0.80—2.20, 2e s. 0.90—1.70; 103003 K.G. Deensche witte kool 6070 cent; 9500 K.G. Uien: gele uien 0 80—1.30, gele drielingen f 0.80-/ 1.00: 1500 K.G. Bieten 90 cent. alles per 100 K.G NOORDSCHARWOUDE, 17 Maart '33. 5700 K.G Uien: D-iel ïgen ƒ0.90, Uien 110— 1.80, Grove uien 1.20—1.50; 3000 K.G. Kroten 6^ cent; 18500 K G Roode kool 2.30—3.20 doors hot 1.70 2.10; 105400 KG. Deemche witte kool 60—70 cent; TaaH gele 1.71—3.70- 53100 K.G. Gele kool 1.50—2 40 door schot 1 1.70, alles per 100 K G Door gedraaid 2000 K.G. Kroten en 9340Ó K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 17 Maart 1933. Roode kool le s. 2.20—3.40, 2e s. 2— 3.20; Gele kool le s. 230—f 2.40; D witte kool le s. 60—"O cent; Drielingen 80 cent; Uien 1.101.50; Grove uien 90 cent. Aanvoer; HOOO K.G Rende kool; 2500 K.G. Gele kool; 170OO K G. Deensche witte kool en 1200 K G. Uien. EEN HOLLEND PAARD. Gisteravond even voor 7 uur sloeg het paard van den vrachtrijder 3->od uit Heiloo, staande op de Breedstraat, plot seling op hol. Via de Schoutenstraat rende het dier de Langestraat in, doch kon de bocht niet goed nemen, vloog het trottoir op voor den sigaren winkel van den heer Hartland. waar het gegrepen werd door een agent van politie. Deze kon echter niet verhinde ren. dat het paard met den kop tegen de winkelruit botste. De ruit werd gedeel telijk vernield. Een juist passeerend meisje van ca. 21 jaar ontkwam ternauwernood aan een ongeluk Wel kreeg ze nog een duw van het paard, doch behalve een kapotte kous en een beenwoude, mankeerde haar niets. BRAND. Vannacht is door onbekende oorzaak voormalige houten inmaakfabriek van horst en Hommes te Beverwijk totaal uitge brand. De brandweer stond bij de vuurzee totaal machteloos en had alleen de taak belendende perceelen te bewaren, waarin geslaagd is. De oorzaak van den brand onbekend. Verzekering dekt de schade. perceelen waren gelegen aan de Baanstraat Beverwijk. de Ree de ze is De naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.3 mM. tc Isafjord. Laagste barometerstand 732,3 mM. te Blavandshok. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Maart Matige tot zwakke, aanvankelijk tijdelijk nog toenemende Noordwestelijke tot Zuid westelijke wind; zwaar tot half bewolkt, aanvankelijk nog kans op regenbuien; iets kouder des nachts. L>e stroom van het depressie-systeem it thans naar de Noordzee en Scandinavië ge trokken. Zij wordt in het Zuidwesten ge volgd door plaatselijk flinke barometerstij gingen. De hooge druk in het Zuid-oosten verdween, die in de omgeving van IJsland bleef stand houden. De depressietoestand bracht over het geheele gebied veel storm en regen. Te Rochefort viel 29— te Croydon 13te Caleis 12 mM. neerslag. De wind is thans nog krachtig tot stormachtig in onze omgeving West-Frankrijk en plaatselijk over IJsland. Met uitzondering van Zuid-Duitsch- land en Noord- en midden-Scandinavië daal- de bijna overal de temperatuur over ons land gemiddeld 4.5 gr. C. Blijkens de scheepsbe richten nadert in het Westen opnieuw een de pressie, zoodat de wind aanvankelijk tot Noordwest zal ruimen en daarna weer zal krimpen. Aanvankelijk bestaat dan nog kans op eenige regenbuien. De nacht zal waar schijnlijk koud zijn. MET PENSIOEN. De heer Bourgonje, assistent le klas aan iet postkantoor alhier, gaat met ingang van 1 Juli a.s. den dienst met pensioen verlaten. GESLAAGD. Gisteren slaagde voor het examen apothe kers-assistente onze stadgenoote mej. I. E Stap. EEN MERKWAARDIG HUWELIJKS FEEST. Den 28sten April e.k. herdenken de heer J. Terstege en mevr. M. TerstegeDelver hun 50-jarig huwelijksfeest. Op denzelfden dag zijn ook de heer Jac. Delver en mevr. S. Del ver—Dam 50 jaar getrouwd. Mevr. TerstegeDel ver en de heer J. Delver zijn zuster en broer en stammen dus wel uit een gezonde, sterke familie! BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING AFD ALKMAAR. Men schrijft ons: Donderdag zal de afd. haar jaarlijksche propaganda-avond houden in de groote zaal van de Harmonie. Ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo zal een rede houden over het onderwerp „Voor hen wier levenszon ondergaat". Deze rede zal, ondanks de vele attractie's die deze avond zal geven, toch doel en middelpunt blijven. Waar onze avonden steeds aangevuld worden met een of ander tooneelstuk of zang, meende het bestuur goed te doen nu eens iets geheel an ders te geven. Het is n.1. gelukt voor dezen avond het ensemble van Kees Pruis te enga- geeren. Allereerst Kees Pruis als conferencier met zijn liedjes en praatjes. Bovendien de heer Piet Hesse( bekend van het duo Solsei en Hesse). Voorts Hollands beste voordracht kunstenares Stella Seemers, terwijl de ver schillende nummers worden begeleid door Willem Ciere, den populairen Holl. compo nist. Buiten dit cabaret, en variétéprogramma wordt nog een blijspel opgevoerd, getiteld: Zijn we Ezels? Ja!!; waarin alle artisten zuden optreden. We mogen dus dit jaar met recht zeggen, dat we een „buitengewonen" avond zullen krijgen, een avond van gezelligheid en humor, maar, waar we ons beginsel getrouw, den ernst niet zullen vergeten. Men zal precies acht uur beginnen en bui* ten de pauze zal het geheel als een non-stop programma worden afgewerkt, 't Is te ver wachten, dat deze avond aan zijn doel zal beantwoorden en niet alleen veel leden, maar ook niet-leden de zaal bezoeken en zullen pro- fiteeren van het uitgebreid en varieerend programma, maar ook ds. Bloemhott zullen hooren. FAILLISSEMENT. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank is heden de uitdeelingslV81 gedeponeerd in het faillissment van N. v. d. Abeele te Noordscharwoude (cu rator Mr. M. J. van Leeuwen) n*6' een uitkeering van 8.63 /o. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6 37 uur hen1 op- ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 19 Maart is de apotheek v*n Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend. j.n Op Zon- en Feestdagen en gedurende a nacht is slechts één der apotheken 8eoP^ n De andere apotheken zijn gesloten 's avonds 8 uur tot den volgenden morg 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopen wordt geaurende de daarop volgende de nachtdienst waargenomen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2