Van Rommelzaken Hobbeltie d I d «Is de door genoemden debater naar voren I gebracht, te behandelen.- Sluiting. Overgaande tot sluiting, roemde spr. de Wijze waarop de Alkm. Crt. verslagen geeft van vergaderingen ais deze, wat misschien wel een van de oorzaken is voor het gernige bezoek. Overigens zal ook de radio met haar politieke redevoeringen schuld hebben aan slecht bezoek van politieke bijeenkomsten. HEERHUGOWAARD. OUDKARSPEL. SCHAGEN. 1 te Petten, UITGEEST. HEEMSKERK. De financiën sloten met een batig saldo. LANGENDIJK. BEVERWIJK. ,V££6£AS iusr7*7\ OSTER'S MAAG PILLEN NIEUWE NIEDORP. OOSTERBLOKKER. TEXEL. ZfJPE. OUDE NIFDORP. OTERLEEK. Den heer Oud bracht spr. dank voor zijn duidelijke uiteenzettingen. Spr. sloot zich daar volkomen bij aan en onderschreef diens opwekking om op 26 April te zorgen voor een sterker vertegenwoordiging van de vrijz.- democraten in de Kamer dan thans. JPxovuiciaat Tlieuws Donderdagavond vergaderde de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" afd. Heerhugowaard in het lokaal van den lieer Rus. Dokter Spierings opende de vergadering, 'daar de voorzitter, de heer v. d. Meer door omstandigheden verhinderd was. Spr. was verheugd over de zeer groote opkomst, nog nooit was een vergadering van deze vereen, zoo goed bezocht. Verder wees spr. er op, dat de afd. 1 Juli a s. 40 jaar zal bestaan. Hierna was aan de orde het jaarverslag: Gezien de zeer ongunstige tijdsomstandig heden, mogen wij met vreugde terug zien op den financieelen bloei onzer vereeniging ge durende het afgeloopen jaar 1932. Het batig slot van den dienst 1931 be droeg 15.17. Als totale ontvangsten wer den geboekt 2603,64 en aan uitgaven een bedrag van 1732.92, zoodat als batig sal do overbleef een bedrag van 870.72. Waar echter de afdeeling Wijkverpleging en t. i>. c.-bestrijding uit de centrale kas van Het Witte Kruis worden gefinancierd, en deze groepen respectievelijk nadeelige saldi's moesten boeken van 566.64 en 728,37. was er per 31 December een totaal tekort aan kasgeld van 424.29 Een zoo spoedig mogelijke toezending der rijkssubsidie voor de afdeeling t. b. c.-be strijding zou derhalve ook de afdeeling Heerhugowaard zeef welkom zijn. Per 31 December 1932 stonden als leden geboekt 971 personen. Van de gemeente werd aan subsidie ontvangen in totaal ƒ981 waarvan 600 werd afgedragen aan de afdeeling Wijkverpleging. Aan den cursus E. H. B. O. werd door velen deelgenomen. De in 1931 aangekochte hoogtezon bracht over 1932 een batig saldo in de kas, terwijl de kosten van het badhuis, evenals vorige jaren, de ontvangsten weder om ver overtreffen. De voorgeschreven ledenvergaderingen werden gehouden op 20 Februari en 29 Sep- hemfoer. Gedurende het jaar 1932 werden 4 be stuursvergaderingen gehouden. In verband met het vertrek van den voor zitter uit deze gemeente en het ontslag van den bode-magazijnmeester, werden in deze vacaturen voorzien door benoeming van den heer Th. v. d. Meer als voorzitter en de heer J. de Jong als tijdelijk bode. In plaats van den heer P. Scholten, die wegens zijn hoogen leeftijd ontslag had ver zocht als penningmeester, werd als secreta ris-penningmeester aangesteld de heer H. Hoogland. Door twee afgevaardigden werd de afdee ling op de gehouden algemeene vergadering te Amsterdam vertegenwoordigd. Hierna was aan de orde het jaarverslag van de afd. wijkverpleging, van het witte kruis. De werkzaamheden aan de afdeeling Wijkverpleging verbonden, werden voor on geveer de helft door een plaatsvervangster verricht, wegens eene langdurige ziekte der plaatselijke Wijkverpleegster. In totaal werden afgelegd 1642 bezoeken, waarvan 248 bii t. b c.-patiënten. De rekening der afdeeling Wijkverpleging geeft aan in ontvangsten 2409.96 en in uitgaven 2976.60 derhalve een nadeelig saldo van 566.64. Dit groot nadeelig saldo is toe te schrij ven aan de ziekte der Wijkverpleegster, zoo als hierboven werd omschreven. Vervolgens het jaarverslag van de plaat selijke Tuberculose-Commissie. Op 1 Januari 1932 waren onder toezicht 27 gezinnen met 36 patiënten. Gedurende 1932 zijn hierbij gekomen 10 gezinnen met 13 patiënten en afgevoerd 1 gezin met 4 pa tiënten zoodat per 31 December 1932 onder toezicht stonden 36 gezinnen met 45 patiën ten. Voor rekening van het Witte Kruis werd 1 patiënt vetjileegd in een Ziekenhuis. Naar een Sanatorium zijn uitgezonden voor reke ning van het Witte Kruis 6 patiëtenn en voor rekening van den Raad van Arbeid 1 patiënt. In de rekening over 1932 werden aan ont vangsten gehoekt totaal 4608.46 en aan uitgaven ff 5336 83, derhalve een nadeelig saldo van 728.37. Het dienstjaar 1932 werd begonnen met een nadeelig saldo over 1931 van 542 30. Door de plaatselijke afdeeling Het Witte Kruis werd aan de afdeeling Tubercu'esebe- strijding aan contributie afgedragen een be- ^raK van f 298.56. Voor uitzending van een patiënte uit een andere gemeente afkomstig naar een santorium, werd van het Provinci ale reservefonds ontvangen een bedrag van 125 hetwelk in mindering werd gebracht op de subsidie van de gemeente welke voor uitzending naar sanatorium's een totaal be drag van 3560.90 beschikbaar heeft ge steld. Van particulieren werd in totaal een be drag van 155 ontvangen als bijdrage in de kosten van verpleging in een sanatorium Door de plaatselijke Wijkverpleegster wer den bij t. b. c.-patiënten 248 bezoeken afge legd. Bij het financieel overzicht bleek, dat de titale ontvangsten in 1932 9622,06 be droegen, de uitgaven 10046,35, aldus een nadeelig saldo van 424,09. Hierna gaf de heer Spierings eenige in lichtingen omtrent het vele werk, dat het Witte kruis doet, omdat er nog altijd zoo ve len zijn, die hier niets van weten. Onze af deeling verstrekt verplegingsmateriaal. On ze voorraad hiervan is aanzienlijk Het vo rig jaar werd in 372 gevallen materiaal uit gereikt. Dan hield de afd. zich bezig met de t. b. c.-bestrijding. Dat deze werkzaamheid niet gering is blijkt uit de ci'fers. Vervolgens de malariabestrijding, van 1918 af doet de afd. daaraan mee. Verder gaf zii cursussen, zooals voor eerste hulp bij ongelukken, ba kercursussen en lezingen. De afd. werkt mee aan het ziekenvervoer, aan ontsmetting van allerlei voorwerpen. De afdeeling verstrekt waar dit noodig is gratis ijs. Dan beschikt de afd. over een zuurstofapapraat, een couveuse, een hoogtezon en aan alle scholen is een verbandtrommel, die geregeld wordt nagezien. Verder hebben we sinds 1 Jan. een consultatiebureau voor zuigelingen, waar ieder de eerste en derde Woensdag van iede re maand terecht kan. Inkomsten worden ge vonden uit de contributies, rijks-, provinci ale- en gemeentelijke subsidies, een bijdrage van de provinhiale vereen, tot bestrijding van de t. b. c., het hoofdbestuur vergoedt een gedeelte van de kosten van het ziekenver voer, dan krijgen we nog vrijwillige bijdra gen van andere vereen igingen enz. Spr. had de wijkverpleging nog niet bij het werk genoemd, omdat die apart moeest worden besproken. In het eind van het vori ge jaar is van katholieke zijde een actie op touw gezet, om een afdeeling van het wit gele kruis op te richten. Die actie is ver keerd begonnen. Er is een en ander over pe- oubliceerd waaruit men kon lezen, dat het Wit-Gele Kruis tegenover het Witte Kruis zou komen te staan. Deze uiting was abso luut onjuist. De bedoeling van het Wit-Gele Kruis is, in de toekomst, wanneer de finan ciën het toe laten, te komen tot het aanstel len van een tweede, en dan een roomsch ka tholieke wijkverpleegster. Dus de bedoeling is niet schade te berokkenen aan het Witte Kruis, maar de bemoeiingen van de wijkver pleging uit te breiden, in samenwerking met het Witte Kruis. Oorspronkelijk ging deze wijkverpleging uit van de klassicale gezins verpleging. Dit is tegenwoordig in vele ge meenten nog het geval. Zoo was het hier 16 17 jaar geleden. Nadeelen hieraan verbon den waren, dat de verpleegster in Oterleek woonde, en dat ieder een dubbele contributie betaald. Iedereen blijft lid van het Witte Kruis. De subsidies worden ook in de toekomst ver strekt aan het Witte Kruis. Er bestaat kans, dat men rijkssubsidie krijgt voor een tweede wijkverpleegster. Hierna gaf de vergadering met op één na algemeene stemmen het bestuur de machti ging om met het bestuur van het Wit-Gele Kruis samen te werken. Daarna rondvraag en sluiting. Naar wij vernemen is de voetbalvereni ging D.T.S. voornemens in de maand Juni seriewedstrijden te organiseeren, waarvoor de volgende vereenigingen uitgenoodigd zul len worden: Schagen, Vrone, Succes, Alk maar, Alkm. Boys, N.V.V. en Uitgeest. Het Boerencomité hield Vrijdagavond een vergadering in het lokaal van den heer C. Vis, alhier. Het bestuur van den landarbet- dersbond was mede tegenwoordig. De voorzitter, de heer C. Borst Pz., open de met een woord van welkom. Spr. deelde mede, dat a.s. Woensdag een executoriale ver koop zal worden gehouden te Warmenhuizen. Spr. wekte op, deze te verhinderen. Den hypo theekhouder was tweemaal geschreven. Men was bereid zekerheid te stellen voor de te be talen rente, doch de bank wilde de verkooping doen doorgaan. Verder deelde de voorzitter mede, dat nog steeds actie wordt gevoerd tegen de firma Haytema van Almaar, die ondeugdelijk sproeimiddel had geleverd en daarvoor geen schadevergoeding wenschte te geven. Hierna kwam de baggerregeling der kleine tuinders ter sprake, welke plotseling is stop gezet, doordat er door enkelen fraude was ge pleegd. Men vond het geen reden om hierdoor de regeling voor allen, dus ook de goeden, stop te zetten en de laatste week van het loon in te houden. Van de arbeiders in werkver schaffing werd denzelfden Zaterdag twee gulden gekort en hun door den arbeiasbemid- elaar toegevoegd, dat ze in het vervolg in- plaats van 20 schuiten modder 24 schuiten moesten halen, terwijl het loor van 65 cents op 54 cents per schuit werd teruggebracht. De arbeiders werden door dezen ambtenaar zeer onheusch behandeld, naar hunne woord voerder mededeelde. De arbeiders hebben zich tot het hoofdbestuur der organisatie gewend en tot den inspecteur der werkverschaffing te Middenbeemster. Van deze laatste hebben ze bericht ontvangen, dat deze over de loonen niets had te zeggen. Dat ging van de Heide maatschappij uit. De heer P. Volkers vroeg zich af of het de opzet is geweest om de baggerregeling in het honderd te doen loopen. Men vond het zeer eigenaardig, dat de in specteur precies naar die personen is gegaan welke fraude pleegden. Bij hen die het werk goed hebben gedaan, is de inspecteur niet ge weest, evenmin als er eerder controle is uit geoefend. Ze wisten, wie ze moesten hebben Een persoon werd vooruit gezegd, dat er controle zou worden uitgeoefend, zoodat deze te werk is gegaan. De heer Hink deelde mede, Maandag naar het raadhuis te zijn geweest om den burge meester te spreken. Deze was echter niet voor kleine tuinders te spreken. Volgens den ambtenaar moest spr. zich bij B. en W. ver voegen. De heer P. Volkers zeide, dat men alle be palingen, welke van bovenaf zijn verkregen, moet ontduiken om een bestaantje te hebben: wat voor hen de gelegenheid openstelt, om ons nog lager te krijgen. Na nog eenige discussie besloot men een onderhoud met B. en W. aan te vragen. In de vacature K Borst werd de heer K Schuit tot bestuurslid gekozen. Na rondvraag volgde sluiting. De heer R. Rus, alhier, is benoemd tot ambtenaar bij het Prov Waterleidingbedrijf in Noordholland, ter standplaats Schagen. Aan den heer A. Schoen, alhier, is gund het loodgieters mastiek- en water! dingswerk aan het Kinderherstellingsooro De cursusleden hebben Woensdag een vergadering gehouden in het hotel de Ooie vaar. Besloten werd o.a. dat het dagelijksch bestuur een onderhoud zal aanvragen met B. en W. dezer gemeente. Men is voorne mens een kinderspeelplaats aan te leggen. Donderdagavond hield de ijsclub Uit geest een vergadering in het hotel de Ooie vaar. De ontvangsten hebben bedragen, met begrip van de batige saldi van voorafgaan de jaren 593.24 en de uitgaven 580.80, zoodat het batig saldo bedraagt 12.44. Evenwel moet nog betaald worden de contri butie aan den IJsclub Hollands Noorder kwartier, zoodat na afdoening hiervan er een nadeelig saldo zal zijn van 7.50. Het fanfarecorps dat jarenlang „Fanfa recorps" is geweest zal nu ophouden dat te zijn daar het nu omgezet zal wor den in een Harmoniegezelschap. Men hoopt hierdoor meer leden bij het corps te kunnen krijgen opdat het weer in bloei zal toenemen. Naar wij vernemen is dit niet zonder resul taat, daar zich reeds vier klarinetblazers hebben aangemeld. Vrijdagavond hield de brandstoffenver- eeniging V.l.O.S. jaarvergadering in hotel de Ooievaar. De penningmeester deed verslag van het afgeloopen boekjaar. Hieruit bleek dat de totaie ontvangsten hebben bedragen J 6321.16 en de uitgaven 6219.3814. Ver der bleek dat op de Boerenleenbank uitstond een bedrag van 52.98. Doordat de vereeni ging voor hooge exploitatiekosten staat werkt zij niet voordeelig. In verband hier mede werd besloten door den voorzitter en den penningmeester dit jaar de administra tie kosteloos te voeren. Daar de salariee- ring van den bode, tengevolge van het ach teruitgaan van het ledental ook moest wor den herzien, werd een breedvoerige discussie gehouden. Het slot was, dat de tegenwoor dige bode per 1 April a.s. zijn ontslag vroeg en verkreeg en als zoodanig werd aangesteld de heer J. van Egmond. Besloten werd om in den vervolge alleen voor het aantal genomen stempels, brandstof te verstrekken, zoodat de vereeniging hierin geen risico meer kan loo pen. Er zal in den a.s. winter tweemaal brandstof worden verstrekt. Tot bestuursle den werden gekozen in de vacature Th. Kuij- per en G. J. Bornebroek, de heeren M. de Vries en J. du Crocq. Daarna sluiting. De Heemskerksche zwem- en badclub vergaderde Vrijdagavond in lokaal „Flora". Tijdens de opening memoreerde de voorzitter het heugelijk feit dat de vereeniging pach teres geworden is van het aan het ministerie van financiën toebeh oorend water. Ingekomen was o.m. een schrijven van den heer Kloes dat hij voor het verdere lidmaat schap der zwemclub wenscht te bedanken. De voorzitter merkte terloops op dat dit bedanken ter juister ure was binnengekomen daar anders het bestuur zich genoopt zou zien genoemde heer aan de leden voor roye ment voor te doen dragen. Daarna was de vroegere penningmeester het onderwerp der besprekingen naar aan leiding volgens het oordeel van het bestuur ongeoorloofde handelingen ten opzichte der onder zijn beheer gestelde financiën. Het bestuur stelde voor hen als lid te royeeren. De vergadering ging met dit bestuursvoor stel niet accoord. Door bedanken van den heer Groen als voorzitter werd tot zijn opvolger benoemd de heer Dingklaar te Beverwijk. De voorzitter deelde de vergadering mede van het ministerie van defensie het bericht was ingekomen dat het vergunningsrecht per jaar 250 moet bedragen voor 't gebruik van het water. Als 13de lid van het bestuur werd nog toegevoegd de heer J. Tromp te Heemskerk De begrooting voor dit jaar sloot met het oog op den bouw van een bad- en zwemhuis met een nadeelig saldo welk saldo men uit andere middelen hoopt gedekt te krijgen. De contributie werd op den ouden voet vastgesteld, 2 per lid en 1 per adspirant- lid, misschien dat voor den leden van den zomer nog eene soepeler berekening kan ge maakt worden. Daarna werden de bouw plannen van het zwem- en badhuis bespro ken waarvan de teekening voor de aanwezi gen ter inzage lag. Het gebouw zal aan alle comfort beantwoorden en om die reden zoo mede om de kosten konden de aanwezigen hun goedkeuring aan de bouwplannen hech ten. De geraamde kosten zijn ten hoogste 2000. Hierna sluiting. Voor enkele dagen vernamen wij van eenige tuinders, dat in verband met de moge lijke te treffen regeeringsmaatregelen inzake het verbouwen van kool door tarwebouwers, waardoor het dezen zou ziin verboden om naast hunne tarwebouw sluitkool te ver bouwen, door verscheidene bouwers, die ge woon zijn, een gedeelte van hunne kool voor raad in de polders te contracteeren, bestellin gen van koolplanten werden geannuleerd De maatregelen der regeering zijn thans bekend en er mag niet meer kool worden verbouwd door bedoelde landbouwers dan in het jaar 1932, zoodat het contracteeren van kool niet wordt uitgesloten: De vrees blijkt dus ongegrond te zijn geweest. Door de regeering wordt nu de gelegen heid opengesteld, dat de tuinders, die den verbouw van witte, roode en gele kool en bloemkool wenschen in te krimpen en daar voor in de plaats tarwe willen verbouwen ook voor den tarwesteun in aanmerking kun nen komen. Van verschillende zijden hoorden wij, dat wel van deze gelegenheid zal worden ge bruik gemaakt. Naar aanleiding van een door de alge- meene vergadering van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers genomen besluit is door genoemden bond een commis sie ingesteld, welke zich ten doel stelt con trole uit te oefenen op niet toelaatbare prac- tijken._ zooals men deze van de zijde van sommige notarissen tegenkomt. In het orgaan van den bond wordt Jaarv&n een voorbeeld gegeven. De commissie zal klachten behan delen over tarieven welke berekend zijn. De commissie bestaat uit de heeren Hs. Peetoom -te Berkhout A van Jer Hede te Blokker W. Vennik te Venhuizen en J Roose laar te Hoorn, die als secretaris zal optreden en aan wien de klachten moeten worden over gebracht. Het door de vier samenwerkende organi saties op tuinbouwgebied aan den minister van Economische Zaken en Arbeid verzonden adres inzake de steunmaatregelen schetst uit voerig de moeilijkheden waarin de Neder- landsche groenten- en fruitteelt sinds eenige jaren verkeert en die nog steeds toenemen door het feit, dat de exportmogelijkheid ten gevolge der maatregelen van de buitenland- sche regeeringen steeds kleiner wordt. Als middel om overvoerde markten in bin nen- en buitenland te voorkomen, wordt aan gegeven, alle producten, welke een in over leg met de regeering vastgestelden minimum prijs niet kunnen opbrengen, uit de markt te nemen. Handhaving hiervan zal echter alleen kun nen geschieden ais de minimumprijzen worden uitbetaald, wat ook bij sommige veilingen goede resultaten heeft gehad, doordat deze roducten als veevoeder werden verkocht, ï^aar de minimumprijs niet werd uitbetaald, werd getracht buiten de veiling om te ver- koopen. Aangedrongen wordt dat de regee ring een bedrag van 2 a 3 millioen gulden voor een te vormen fonds voor de minimum prijzen beschikbaar stelt. Dan zullen ten minste alle aanvoerders van aan zekere eischen voldoend proJuct den minimumprijs ontvangen, waardoor de onbillijkheid van de toeslagregeling van 1932, waarbij doorgedraaide producten werden uitgesloten, wordt ondervangen. Er zal den tuinders de verplichting moeten worden opgelegd, dat over de veiling moet worden verkocht. Ex port moet niet mogelijk zijn zonder een ver klaring van de veiling, waarover is verkocht. Verzocht wordt om bij steunverleening aan den „landbouw" te bepalen dat geen groenten of zacht fruit mag worden verbouwd. Ge vraagd wordt reeds nu voor 1933 een toe slagregeling in het leven te roepen en aange drongen op spoedige uitkeering, daar niet tot het eind van het jaar kan worden gewacht. Niet voor steun komen in aanmerking de ge teelde groenten in het landbouwbedrijf of bij contractteelt. Bazar. De netto opbrengst der 3-daagsche bazar ten bate der Russische Doopsgezin den heeft netto pl. m. 1000.besomd. Wtlt gt| U weet trisch en opgewekt voelen, vrl) vao slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik dan Folter Maaypilllen. 0.65 tot flacon. II I 7 ;*vV Hilbrand te Obdam en ten verzoeke van de erven A. Baas, wed. Corns Broersen, publiek verkocht de rentenierswoning met erf en tuingrond bij de r.k. kerk te 't Veld, samen groot 5 A. 30 c.A., waarbij de hoogste bie ders tevens eigenaren werden, t.w. de heeren P. van Trienen te Purmerend, P. Burgmeijer te 't Veld en K. Beers Jzn. te Heerhugowaard voor de som van 1940. Naar wij vernemen is in de plaats van den heer J. Hovenier die den dienst als zoo* danig per 1 Jan. a.s. met pensioen gaat ver. laten, tot kantoorhouder bij de P.T.T. alhier benoemd, de heer J. v. Strakelaar, ambtenaar bij de posterijen te Amersfoort. De Coöp. Boerenleenbank heeft alhiet haar algemeene vergadering gehouden, Naar omstandigheden heeft de Bank over het afgeloopen jaar goed gewerkt. Bijna alle renten zijn voldaan, terwijl de resteerende gelden hiervoor zeker nog zullen worden betaald. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven op 95835 37. De balans met een bedrag van 56329.81. De sportvereeniging Zeemeeuwen te Oudeschild zal Zondag haar nieuw sportter rein in gebruik nemen. Dit terrein is gelegen achter de haven aldaar en leent zich uitste kend voor dit doel. Er is een kleedkamer op gebouwd. De sportvereeniging te Oudeschild telt ruim 60 leden, terwijl bijna iedere bewo ner van dit dorp donatur is. De belangstel ling voor de sport is in dit zeedorp buiten gewoon groot. De jaarlijksche Fok- en Controlevereeni- ging hield Donderdag haar jaarvergadering in De Oranjeboom. De voorzitter, de heer C. de Wit, besprak den nadeeligen invloed, die de benarde tijden ook voor de vereeniging met zich brengt. Het ledental was met 10 verminderd. De controleur, de heer J. Roe per, deelde mede, dat de lijsten nog niet kon den worden afgesloten, doch toonde met cij fers aan, dat het vetgehalte van gecontro leerd vee stijgende was. Gezien het gemid deld vetgehalte bij een kaasfabriek, kon spr. aantoonen, dat op een boerderij met geregeld onder controle staande koeien, in dezen slechten tijd nog 25 meer per koe ontvan gen was per jaar., De rekening sloot met een voordeelig sal do van 34.79. Tot bestuurslid werd herko zen de heer J. M. Bakker. Besloten werd in 't najaar weer met ge controleerd vee deel te nemen aan den Fok veedag en in combinatie met de landbouw- besturen op gemeentesubsidie hiervoor aan te dringen. Pe a'^'er bes'aande steunregeling voor werklooze arbeiders wordt met ingang van Maandag 20 Maart a s. ingetrokken. De heer A. Molenaar, benoemd ver klaard tot lid van den raad dezer gemeente wegens overlijden van het raadslid C. de Boer, heeft deze benoeming aangenomen. Dinsdagavond werd in het café Brouwer te t Veld ten overstaan van notaris P. H. De besmettelijke, alhoewel ongevaarlijke ziekte, bridge-itis, heeft ook ons dorpje aan getast. Als resultaat van gevoerde bespre* kingen vond Donderdagavond in café De Vries de eerste cursus plaats onder leiding van burgemeester van den Heuvel. Na een theoretische uiteenzetting omtrent de grond, slagen van het spel, werd door een zestal paren het gehoorde in practijk gebracht. Er werd met animo gespeeld, niet het minst door de dames. Het was voor aanwezigen en be oefenaren een gezellige, leerzame avond. Voortaan zal iedere week een avond worden gespeeld. and.: en 5mw&ouui BEPERKING VAN DEN RUNDVEESTAPEL? Slachting en verduurzaming van 200.000 melkgevende koeien? Naar verluidt, zijn de centrale landbouw organisaties en de Alg. Ned. Zuivelbond tot de slotsom gekomen, dat het noodzakelijk is, om op koften teimijn 200.000 kennelijk drachtige of pas gekalfd hebbende koeien uit de markt te nemen en te slachten. Wat be- treft de bestemming van het vleesch (50 60 millioen kilo), heerscht nog geen volledige eenstemmigheid; er gaan echter vele stem men op, om het te verduurzamen. De kosten zouden moeten worden gedekt uit de opbrengst van een accijns op het in het binnenland geconsumeerde rundvleesch. De regeling zou dan bovendien gepaard moeten gaan met een'verplichte beperking der fok kerij. De regeering heeft het plan reeds in ernstige overwegingwellicht, dat men in het ministeriëele antwoord op de vragen van het Tweede Kamerlid dr. Lovink meer definitiefs over een en ander zal kunnen vernemen. De beperking met 200.000 stuks zou, vol gens het HblcL, dus neerkomen op ongeveer ruim 15 pCt. van hei aantal melkgevende koeien (200.000 van de 1 300.030). LOONPLOEGLRS VAN DEN LANGENDIJK. De minister van economische zaken en arbeid deelt in antwoord op vragen van den heer W. van der Sluis, lid van de Tweede Kamer, mede: Er is reeds een beslissing genomen op een adres van den bond van loonploegers van den Langendijk en omstreken, in welk adres maatregelen worden gevraagd om te voorko men, dat de tuingrond in 1933 braak buj« liggen. In het bijzonder voor de West-Fntfö® tuinders werden reeds tweemaal, bij de van 11 Februari 19?2 en bij de wet vari Juli 1932 rentelooze voorschotten vers" terwijl ook de garantieregeling-1932 147. Toen stapte Jan even af en ging naar haar toe. Hij maakte een gezellig praatje met haar en gelukkig kwam het in orde. Ze werden later zelfs de beste vrienden. Toen de kapitein zag, dat de dame vrede had gesloten met Jan, gaf hij het se ia tot vertrek. 148. Statig zette de boot zich nu in Jan zwaaide met zijn zakdoek nog «en vaarwel toe, terwijl Hobbeltje zijn kop d* een leuning van de boot legde en ieder nog knipoogje gaf. Dat vond die dame toe: leuk, dat ze hem eens goedig op klopte.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6