^igmda \Stad en Omgeving. jïïucqediike Stcutd UJeec&ecUftt Jiidschciften iZaatste Aecichten Bioscopen. HET STROOPERSDRAMA TE EGMONDBINNEN. ÖVEI? Dl ASPACA VRVCIfTEWOtlf IH ZIJN Zt DIT VOLMAAKT EINS l ALKMAAR. OUDE NIEDORP (Februari). A. B. T., hedenavond half 8, eerste hoofd nummer De jacht naar goud (aens hoofd rol Richand Arlen; tweede hoofdnummer 'Jeugdige zondaars (opvoedkundig). Toe gang boven 18 jaar. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Een auto en geen geld, klucht, hoofdrollen Paul Kemp, Dina Gralla en Ja- cob Tiedtka Toegang voor alle leeftijden. Victoria-üieater hedenavond half 8 Het teeken des kruises (hist.), hoofdrollen Fredric March, Elissa Landi, Claudette Colbert en Charles Laughton. Toegang bo ven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopen' terdags van 9 tot 1 uur; Zondags jESfflbten. Donderdag 23 Mepj 8 uur, de Harmonie, pjjifraganda-avond Staatspensianneering, spn ds. Bloemhoff van Heiloo, voorts Kees Pruis e.a. Vrijdag 24 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden illusionist dr. Caligari. Na het vrijsprekend vonnis van den Jachtopziener v. d. B., die in den nacht van 23 Nov. 1932 het noodlottige schot op den strooper K. D. lostte, i? door een groot deel van Egmonds bevolking tot den procureur-generaal een request ge richt, waarin, met het oog op een juiste berechting, verzocht werd in deze straf zaak hooger beroep te gelasten. Dit request ging vergezeld van een op gave van de namen van de twee niet gehoorde getuigen, gebr. Valkering, en hetgeen zij konden verklaren. De .veduwe van het slachtoffer bracht het request persoonlijk aan den procu- reur-generar.1. Ook de officier van justitie, mr. v. d. Feen de Lille, was eveneens in het be lang van een juiste berechting, met den procureur-generaal in overleg ge reden over een eventueel hooger beroep, aan gezien het hier- een zeer dubieus geval betrof en het niot uitgesloten is, dat een hooger college een anderen kijk op de zaak heeft. Naar wij vernemen heeft dit overleg er toe geleid, dat de officier var, justitie, die ontslag van rechtsvervolging had ge- eischt, in hooger beroep is gegaan tegen het vrijsprekend vonnis van de Recht bank, zoodat een behandeling van de zaak voor het Hof in Amsterdam zal volgen. Aan den jachtopziener v d B was ten laste gelegd: primair: opzettelijke zware mishandeling, den dood tengevolge hebbend; subsidiair: eenvoudige mis handeling, den dood ten gevolge hebben de; tertiair: het veroorzaken van een anders dood door schuld. De rechtbank achtte het eerste feit niet bewezen en sprak v d B daarvan vrij. Evenwel werd het tweede feit wel bewezen verklaard, maar voor verdach te niet strafbaar geoordeeld, omdat hij uit noodweer had gehandeld. Door deze beslissing behoefde uiteraard over het tertiair ten laste gelegde geen beslissing te worden genomen; deswege werd nij van rechtsvervolging ontslagen. :EN BAKKERSTENTOONSTELLING IN T GULDEN VLIES. Een paar jaar geleden werd hier ter stede een ernstige poging gedaan, om aan de am bachtsschool een nieuw vak in te voeren, n.1. de opleiding voor aanstaande bakkers in het z.g. fijnere broodwerk en in het banketbak ken. Men voelde in kringen van belangheb benden, dat een dergelijke cursus zeer noo- dig was. Immers, door de sociale wetten, welke in den loop der jaren ingevoerd wer den en die zeer zeker heel wat misstanden uit den weg geruimd hebben, was de gele- jenheid, om zich „al doende" in het vak te jekwamen, veej geringer geworden. De be perkte arbeidstijd toch liet geen gelegenheid, om naast den gewonen dagtaak ook nog bij- comstige werkjes te doen, welke zoo nood zakelijk waren, om zich met alles, wat er in een bakkerij voor kan komen, vertrouwd te maken. De bovengenoemde poging mislukte. Niet uit onwil, maar omdat ook voor een am bachtsschool „bezuinigen" een aximo was geworden. Gelukkig beteekende dat niet, dat onze a.s. bakkers geen gelegenheid kregen, om een cursus te vormen. In den vorigen herfst toch staken eenige bakkers de hoofden bij elkaar en werd er door de heeren Ber- nards, Elte, Goes, Kes, Schilder en Oude hand een comité gevormd, dat geheel los van de bestaande bakkerspatroonsorganisaties een cursus wilde oprichten. De bedoeling was, om de a.s. cursisten twee avonden per week les te geven in het broodbakken en in het banketbakken. Dit comité had zich niet vergist, want het aantal cursisten bleek al dadelijk zoo groot, dat niet twee, doch vier avonden noodig waren! Datzelfde comité had over geluk niet te klagen; allereerst kon het beslag leggen op twee uitstekende leeraren, de heeren Hubel- meyer uit Amsterdam (banket) en Krammer uit Haarlem (brood) en daarnaast kreeg het de spontane medewerking van den heer C de Goede uit de Tuinstraat, die zijn bakkerij voor de cursusavonden beschikbaar stelde. En tenslotte bleken diverse leveranciers aan de bakkers zulke voorstanders van de cursus sen, dat zij hun ingrediënten beschikbaar stelden! Een 2-daagsche tentoonstelling! Thans is de eerste cursus bijna voorbij. De cursisten hebben met veel toewijding hun avonden nuttig besteed en zich bekwaamd in het fijnere werk. Ze kunnen met marsepein ware kunstwerken opbouwen, zij kunnen de taarten en tulbanden enenfin, ze kun nen al die lekkernijen zoo smakelijk opma ken, dat het water je alleen bij het zien reeds om de tanden loopt! En zij kunnen broodjes bakken, zoo smakelijk als de meest kieskeu rige eter ze wenscht. Enfin, ze kunnen zor gen, dat uw ontbijttafel, lezer, er smakelijk en gezellig uitziet, zelfs zonder het befaam de versche kadetje! Welnu, om nu eens te laten zien, wat er op zoo'n cursus gebeurd is, wordt de volgen de week Dinsdag en Woensdag een tentoon stelling gehouden in het Gulden Vlies. Daar kunnen de bakkers bewonderen, wat zoo'n cursus beteekent, daar kan het publiek van dichtbij kennis maken met de wonderen uit een bakkerij. Natuurlijk is er op die tentoon stelling neg veel meer te zien. Er komen tal van stands, die iets hebben, dat in verband staat met de bakkerij, er komt des middags een gezellig strijkje, des avonds een jazz band, er zijn cadeaux voor de „zooveelste" bezoekers, er is een wedstrijd voor de cursis ten (de collectie prijzen wordt 'tentoongesteld bij de fa. Bernards). Kortom, er is zooveel, dat een druk bezoek verwacht wordt. Wij hopen, dat deze tentoonstelling zal mogen slagen. Het zou een groote voldoe ning zijn voor het ijverige comité! Laat het dus Dinsdag en Woensdag as. eens druk worden in het Gu'den Vlies. Laten er nu eens taarten te weinig zijn, taarten, die zullen worden gegeven aan eiken 50ster. bezoeker. A. VERSTEEGE f Op 63-jarigen leeftijd is te 's-Graven- jage overleden de heer A- Versteege, directeur der gemeentelijke le Handels school in Den Haag. De overledene was voor zijn vertrek naar Den Haag, vanaf de oprichting der Handelsschool te Alkmaar tot 1919 directeur dezer school. AS GEBROKEN. Gistermiddag verloor de zandvrachtauto, bestuurd door P. Z. uit Castricum op den Kennemerstraatweg een wiel, doordat de achteras brak. De wagen slingerde over den weg en beschadigde het wegdek. Na afgeladen te zijn, werd het vehikel naar een garage vervoerd ter reparatie. SCHOORSTEENBRANDJE. Gisteravond half negen bluschte de politie met een Total-apparaat een schoorsteen brandje bij den heer Chr. S., wonende aan het Varnebroek alhier DE NIEUWE BAD- EN ZWEM INRICHTING. In onze beschouwing over de nieuwe Alk maarsche bad- en zweminrichting, voorko mende in ons nummer van gister, staat, dat op een ruim aantal uren gelegenheid gege ven zal worden voor het nemen van volks- baden a 0.20. De prijs van 20 cent zal er echter een zijn van 10 cent, hetgeen beter overeenkomt met de prijzen voor volksbaden. DR. CALIGARI IN 'T GULDEN VLIES. De grootste illusionist van Europa, die ge durende de laatste vier dagen van de vorige kermis in het programma van Faveur reeds enkele nummers heeft vertoond, zal nu met een groot programma komen, dat den gan- schen avond vult. Wat hij met zijn medewer kers nu zal laten zien, overtreft ieders stout ste verwachtingen. Hij zal een ieder versteld doen staan door zijn wonderlijke experimen ten, zooals het verdwijnen bij open tooneel van een levend paard, de schrijvende slang, het geheimzinnig kabinet, alsmede tientallen andere wonderen, het eene nog geheimzinni ger dan het andere. Als bijzondere attractie laat Dr. Galigari de wetenschap versteld staan door het geitje van den Broeken te ver anderen in een beeldschoonen jongeling. Zoo als bekend, is dit onlangs verschillende En- gelschen en Duitschen geleerden, welke pre cies zoo gehandeld hebben zooals de legende dit voorschreef, mislukt. Dr. Caligari bewijst hiermede, dat hij een bijzonder mensch is, en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat zijn optreden op Vrijdag. Zaterdag en Zondag a.s. in ,,'t Gulden Vlies" een groot succes zal worden. Zaterdagmiddag wordt een kindervoorstel ling gegeven. Tegen zeer lage prijzen kunnen de kinderen meetooveren, koekjesbakker kortom een recht vroolijken middag hebben Enkele persrecensies laten wij hier volgen: „De Telegraaf" schrijft: een bijzonder mensch, deze Dr. Cali gari, het grenst aan het ongelooflijke, maar wij hebben met eigen oogen gezien, dat voor dezen man niets onmogelijk is. „De Maasbode": Een zeer beschaafde en vroolijke voorstelling, welke wij een ieder kunnen aanbevelen. „Het Vaderland" :Hoe hij het klaar speelt met dergelijke trucs het publiek tot het top punt op te voeren, zal voor den leek wel im mer een geheim blijven. Men beproeft het, hem schaakmat te zetten, doch hoe falikant komen dergelijke pogingen telkens weer uit. Dr. Caligari heeft de volle zaal van het be gin tot het einde geboeid. VERSLAG OVER HET BOEKJAAR 1932 DER ONDERLINGE ALKMAARSCHE GLASVERZEKERING. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 28 van het Reglement heb ik het genoegen hier- bii het jaarverslag over 1932 uit te bren gen. Het vertrouwen uitgesproken in het vorige jaarverslag, dat wij 1932 met gerustheid konden ingaan, is ten volle bewaarheid Trots de nog steeds heerschende crisis op schier elk terrein hebben wij niet alleen onze positie kunnen handhaven, maar zijn boven dien niet onbelangrijk vooruitgegaan. De volgende cijfers zullen dit nader toelichten. Het totaal verzekerd bedrag stelt zich per 1 Januari 1933 op 81.526, tegen 79.353, over 1931. Het aantal deelnemers bedraagt 637 met 667 verzekerde perceelen, tegen respectieve lijk 626 en 651 in het vorige boekjaar. De breuk bedroeg over 1932 2.043, tegen 2 059,over 1931. De breuk bleef dus nagenoeg gelijk, terwijl in 292 perceelen ruiten werden vernieuwd te gen 311 perceelen in het vorige aar. De inlegbasis, d.w.z. het bedrag waarover de omslag moet worden berekend steeg tot 5.933,—. Ter bestrijding van de breuk, onkosten en de reglementaire storting in het reservefonds zal het Bestuur U voorstellen een omslag te heffen van 54 aan te wenden als volgt: Breuk 35 f 2.076,55 Onkosten 9 533,97 Reservefonds 10 239,— 2 849.52 Het reservefonds stelt zich door deze hef? fing op 6.747,78. Een bedrag dat ons in staat stelt te allen tijde aan onze verplichtingen te voldoen. Aan het reservefonds betalen niet meer mede de deelnemers toegetreden in de jaren 1911 tot en ,met 1922. Voor dezen be draagt de premie dus slechts 44 Bovenstaande cijfers spreken voor zich zelf. Zij toonen duidelijk aan, dat verzekeren bij onze Onderlinge beteekent zich zelf be- voordeelen. Vergelijking met welke verzeke ring ook tegen vaste premie valt altijd uit in ons voordeel. Bovendien is onze Onderlinge met haar 22-jarige plaatselijke ervaring de meest geëigende verzekering om eventuëele schade direct afdoende te voorzien. Wij gaan met vol vertrouwen ons 23e jaar in, met de wetenschap dat onze deelnemers onze beste propagandisten zijn. Dinsdagavond wordt in café Central de algemeene vergadering gehouden. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK ALKMAAR. Uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2 per jaar. Nieuwe aanwinsten. Oorspronkelijke Nederlandsche romans. B 92.1 Brusse—van Huizen, Jos. Huwe lijk. C 34.9s Ccclen, A. De schoone voleinding. D 65.5ws Doolaard, A. den. De witte stilte. F 17z Feen, A. H. van der. De zieke. H 62ns Heijnes, H. Noordhollanders in de streek en in de stad. I 85av Ivans. Avonturiers. J 45a Josselin de Jong, Kitty H. R. de. Het antwoord. M 59h Meyier, Fenna de. Het was Nina. N 23db NesUilkens, O. van. Dubbele Bart. S 64.9v Slauerhoff, J. Het verboden rijk. S 89e Stcke, M. Er waren twee konings kinderen. S 96s Stuwe, Eline van. Symphonie en iazz Z 37.5mu Zoomers—Vermeer, J. P. Mug- gendans. In het Nederlandsch vertaalde romans. A 10.9 Aakjaer, Dienstbaarheid, (g F 13.7 Fallada, H. Wat nu, kleine man? F 25j Fearhtwanger, L. De jood van Rome. K 85 5e Kraemmer. E. Evensen. L 26.7 Lauesen. M. Nu wachten wij op een" schip. N 25 Neumann R. Carrière; of Een blinde passagier. W 29ca Wassermann, J. Caspar Hauser; of De traagheid des harten. Voor liefhebbers van tuinieren. 635 C 15 Ca rek, K. Het jaar van den tuin man. 710 M 12 Maasz, H. Wie baue und pflanze ich meinen Garten. Staatkunde en staatsinrichting. 329 E 27 Elout, C. K. Onze politieke par tijen. 350 E 27 Elout, C. KHoe wij geregeerd worden. Tooneel. 812 H66 Historie, De waerachtige ende een seer wonderlijcke, van Man ken van Nieumeghen, die meer dan seven jaren metten duvel woende ende verkeerde. (g) is geschenk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- si en andere voertuigen te 6.46 uur licht gen op OETROUWD: Adriaan Smit en Jansje Klein. GEBOREN: Veronica Huberta Maria d. v. Eduard Louis Heeger en Hubertha Helena De chesne. Eline Jeannette Maria d. v. Jo- han Belonje en Eline Maria Verfaille. —Jeannette Maria d. v. Hendrik Kaal en Maria Mans. Cornelia Agatha d. v. Ge- rardus Verbeek en Cornelia Kramer. OVERLEDEN: Arie Volger 73 jaar. Jannetje Keizer wed. Meijert Schenk 68 jaar. Geboren: Petronella, d. v. Corne- lis Veldir.an en Maria Johanna Petro nella Bronk. Elisabeth, d. v Coenraad Postma en Maria Anna Schuil. Petrus Wilhelmus, z. v. Wilem Blankendaal ea Margaretha Ooteman. Ad^ianus, z. v Anthonius Ruiter en Adriana Bikker. Maria Geertruida, d. v. Jobannes Kok en Antonia Bleeker. Andreas J mannes, z. v. Jacobus Hendrikus Ver.aan ->n Alida Ruiter. Gerardus Bernar 'us z. v. Jo- hannis Petrus Jaspers en Anna Kramer Overleden: Antje Stam, htge- noote van Jacobus Witte, oud 34 jaren. HEEMSKERK (Maart). Geboren: Jac. Castricum—Sap, z. G. Koper—v. d. Gracht, z. P. W. Koop manHoogewerf, z. Joh VendelDuij- kersloot, d. Fl. Stet—Stienian. d A. Klaasse-.de Ruyter, d. Th. Stengs—de Wildt, d. OUDKARSPEL (Februari). Geboren: Jan, b. van Wcuter de Jager en Aaltje Leijen. Gerardus Anthonius, z. van Anthonius Braas en Anna Appelman. Het Maartnummer van het Maandblaii voor berechting en reclasseering voor vol wassenen en kinderen heeft artikelen over de opvoedingsgedachte in het civiele recht en over het adviesbureau voor gezinsmoeilijk heden. De heer J. H. Varekamp Jzn. schrijft over morgenwijdingen in de strafgevangenis te Amsterdam. De heer C. J. G. C. van der Berg van Saparoea houdt een beschouwing over voorlichting in de militaire strafrecht spraak. Over contact van de rechterlijke macht met vertegenwoordigers van reclas- seeringsinstellingen spreekt de heer J. Henri Ledeboer en de heer A. J. Marx deelt zijn gedachten mede over de taak der reclassee- ringsraden. Van de overige artikelen noemen wij die over observatie, die over onvolledige gezinnen en jeugd-misdadigheid, snippers, voorbeelden van rechtspraak, aanteekenin- gen en berichten en boekbeschouwing. Uit de rubriek Snippers nemen wij nog het volgende schetsje over: „De kinderen zijn bij echtscheiding aan moeder toegewezen. Maar het meisje gaat naar vader en vader gaat met haar naar de bioscoop en zij heb ben veel plezier. Dit is allesbehalve naar moeders zin en moeder wil hebben dat ik het haar verbied. Dat zal ik doen, want vader is zelfs geen toeziende voogd geworden en de rechtbank zal daarvoor wel hare redenen hebben ge had. Dus meisje, je gaat niet meer met vader mee, want moeder wil het niet hebben. Maar als vader het dan zegt, dan moet ik hem toch gehoorzamen. Geen sprake van, moeder is voogdes en die heeft te commandeeren. Maar vader is toch mijn vader en de rechtbank kan daarin toch geen verandering brengen. Het is een 17-jarig meisje met een pienter gezichtje en ik heb getracht haar aan het verstand te brengen, dat vader de vaderlijke macht verloren heeft en moeder alleen zeg genschap heeft gekregen. Doch tienmaal is Coba mij in de reden gevallen met de woorden: „Maar vader is toch mijn vader". Praat U het haar maar uit het hoofd". Ongecorrigeerd naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779,4 mM.- te Kopenhagen en Stettin. Laagste barometerstand 737.5 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Maart: Matige Oostelijke tot Zuid Oostelijke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer; iets wanner. Weeroverzicht. De hooge druk is weer toegenomen en be- ™'e in het centrum in Denemarken bijna 780 m.M. De depressie heeft zich vooral naar IJsland verplaatst. De daling uit de Golf van Biscaye trok naar de Middelland- sche zee. Alleen in Ierland, in Spanje en aan de Noorsche kust brengt de depressie regen. Op het vasteland is bijna overal de lucht weinig bewolkt, met lichte ochtend- vorst in geheel Duitschland. In Scandinavië nam over het algemeen de vorst af Op IJs land steeg de temperatuur plaatselijk tot 10 gr. C boven normaal. Alleen op Groenland en Spitsbergen houdt de strenge koude aan. Voor onze omgeving blijft nog droog weer met langzaam stijgende temperatuur te wachten. EERSTE KAMER. De heer Heerkens Thijssen (r.k.) zette uit een, dat bij verschillende onbewaakte overwe gen het uitzicht zeer slecht is, bijv. bij Apel doorn, Emmen, Nooddorp en Gouda. De heer Ter Haar (c.h.) bepleitte bespoe diging ten aanzien van de spoorwegtcestan- den in AmsterdamAmsterdam-Bovenrijn en ten aanzien van de spoorwegtoestanden in Amsterdam-Oost. Spr. wees voorts op de urgentie van het vervoervraagstuk in het al gemeen. De heer Janssen (r.k.) wil eveneens oplos sing zoeken van het vervoervraagstuk. HET VERGAAN VAN DE MADELAINE. De geredden behouden binnenge bracht. Hedenmiddag omstreeks 12 uur is het ber gingsvaartuig Holland, van de reederij Doek- sen met de 65 geredde opvarenden van het Fransche s.s. Madelaine in de haven van Terschelling aangekomen. EEN WOLF ONTSNAPT. Uit de Rotterdamsche diergaarde is eer Canadeesche wolf ontsnapt. Het beest is nog niet gevonden en heel Rot terdam, met de politie aan het hoofd, is op het oogenblik op zoek naar den wolf Dat er in deze omstandigheden heel wat honden voor wolven aangezien worden en de politie vaak op verkeerd spoor is, laat zich begrijpen. Hedennamiddag was de wolf nog niet opgespoord. BRANDSTICHTING. In den afgeloopen nacht gelaakte de mut- serd mijt van T. v. L., bakker te Bakel (N.-B.) in brand. Hoog laaiden de vlammen op uit de 5000 takken bussels tellende mijt. Aanvan kelijk liet de brand zich ernstig aanzien waar deze meid midden in het dorp is gelegen. Door krachtdadig optreden van de brand weer slaagde men erin den brand tot de mijt te beperken. Het vermoeden bestaat, dat men hier met een geval van brandstichting te doen heeft. Men heeft een stuk touw gevonden in peho'.eum gedrenkt, welk touw liep van de mutserd mijt, naar een op ongeveer 20 M. af stand gelegen schuurtje In dit schuurtje was opgeslagen een groote hoeveelheid brand stoffen (turven en briketten) en ook deze waren in petroleum gedrenkt Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. DE HOOGE DUITSCHE INVOERRECHTEN OP EIEREN. De groote verkoophal van de eiermarkt te Barneveld bood heden in den vroegen mor gen een beeld zooals in deze gemeente met de grootste vrije eiermarkt van Nederland nog nimmer te zien is geweest. Aan de verbitte ring over de maatregelen, welke de Duitsche regeering ten aanzien ^an de Hollandsche eieren getroffen heeft, maatregelen, die neer komen op een verbod van den export van dit product naar het Duitsche rijk, was uiting gegeven door het ophangen in genoemde hal van een geweldig Thild, waarop in groote zwarte letters het opschrift was aange bracht: „Als Duitsc'-iand onze eieren niet koopt, kunnen wij geen Duitsche producten blijven koopen!" Onderteekend: de gezamen lijke landbouworganisaties. DUITSCHE SCHRIIVER IN DE GEVANGENIS VERMOORD? Was na den brand in den rijksdag gearresteerd. De redactie van „de Tribune" deelt mede, uit „betrouwbare" bron bericht te hebben ontvangen, dat de cekende Duitsche schrijver Ludwig Renn, die op den dag na den brand in het rijksdaggebouv werd gearresteerd, reeds op 14 Maart j.1. v. de gevangenis zou zijn vermoord. DE JODENVERVOLGING IN DUITSCHLAND. Protestbetooging in New V orfc Heden wordt door 20000 Joodsche oud strijders te New York een protestbetooging gehouden naar het raadhuis, waar den gemeester van New York een protestnw',e zal worden overhandigd tegen de Jodenver volgingen in Duitschland. Vervolgens za, den Britschen consul-generaal een verzoeK worden overhandigd om de uit Duitschland gevluchte Amerikaansche Joden in Palestina op te nemen. ft Het verbond van Christelijke kerken neen eveneens een protestresolutie gezonden naar het Amerikaansche staatsdepartement. De Amerikaansche rabbijnen hebben Maandag 27 Maart a.s. tot vastendag verklaard. Maandagmiddag zal een protestdemon stratie worden gehouden met een groote openluchtmeeting. Bijna alle Joodsche zaken zullen Maandag gesloten blijven. De Duitsche bioscooptheaters vreezen Maandag a.s. voor demonstraties. Ook een groot gedeelte van de Amerikaansche radio programma's zal Maandag a.s. gewijd zijn aan de anti-semitische vervolgingen tr Duitschland. STRENGE STRAFFEN TEGEN EEN BANKIER. Wegens moordaanslag op zijn vrouw. Tegen den bankier Hintze die in October van het vorige jaar een doodelijk schot heelt gelost op zijn vrouw, de operazangeres Ger- trud Bindernagell, eischte het O M. te Ber lijn wegens doodslag 12 jaar tuchtüuisstrat en 10 iaar eerverlies.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2