GROOTE AFSLAG Bing's Volksslagerij. CULTURA Extra reclame. iBinnenland Siad en. Omgeving Advectentiën Tragische liefdesgeschiedenis. 12 15 20 25 A. GROOT, Hollandscli Rundvieesch. 1 Vraagt niet hoe het kan, maar profiteert van deze lage prijzen. Afslag Kalfsvleesch. Wegens groot succes nog 2 reclame-dagen. Tot en met Zaterdagavond allen naar 4 p. magere Runderl. 100 c. 5 p. Rundergehakt 100 c. 5 p. mager Spek 100 c. 5 p. vet Spek 90 c. 5 p. rauwe Reuzel 175 c. 5 p. dik Niervet 175 c. 4 p. Saucijsjes 100 c. 5 p. Kalfsgehakt 100 c. 5 p. Kalfslappen 100 c. 4 p. doorr. Varkensl. 100 c. Kinnebaksham 15 c. p. p. Leverworst 10 c. Bloedworst 8 c. Metworst 20 c. lA pond Ham 25 c. Groote voorraad Schapenvet. gingen bij de regeering in het werk werden gesteld De herhaalde pogingen, welke de laatste tijden in het werk zijn gesteld, om uitstel of kwijtschelding van betaling van belastingen te krijgen, werden uitvoerig besproken In zake de Hoogheemraadslasten bleek het Be stuur van dit Waterschap een andere hou ding aan te nemen dan de fiscus, waar schijnlijk omdat het Hoogheemraadschap ls gesticht door de Provincie en dus niet zoo zelfstandig kan optreden. Besloten werd, dat een deputatie, bestaande uit een vertegen woordiger van elk der samenwerkende Bon den, een en ander met het Bestuur van het Hoogheemraadschap zal trachten te bespre- ken Beschouwingen werden gehouden omtrent het ontwerp-Omzetbelasting, dat, indien het ongewijzigd tot Wet zou worden verheven, voor vele veilingen een groot nadeel zou brengen, daar de producten meerdere malen door die be'asting zouden worden getroffen. In verband met het feit, dat de zuivere Coöperatieve veilingen voor het heffen van die belasting niet in aanmerking zouden ko men, werd de wensche'ijkheid geuit, dat b.v. bü wijze van amendement die ontheffing kon worden verkregen voor alle veilingen, dus ook voor die, we'ke niet op zuiver coöperatie ven grondslag staan. Men zal zich in ver binding stellen met de politieke fracties, ten einde te beproeven op die wijze de bezwaren voor de veilingen te ondervangen. Nog werd de vraag aan de orde gesteld, wat gedaan kon worden, om het mogelijk te maken dat de richtprüzen voor de tuinbouw producten alsnog zouden worden uitbetaald A'gemeen was men er van overtuigd, dat de bekende 5 millioen te weinig was, er zou minsten^ 11 millioen noodig zijn om het ver schil bij te passen tusschen de richt- of ga rantieprijzen en de op de velingen gemaakte prijzen. De verschillende Kamerfracties zul len doof de respectieve besturen worden in gelicht omtrent de wenschen dezer organisa ties met de bedoeling, dat die fracties zich met den Minister in verbinding zullen stel len, ten einde bij dezen bewindsman een- en ander te bepleiten. Ongetwijfeld zijn de besprekingen van be- teekenis geweést voor het tot stand komen van verbetering in den ernstigen nood der tuinders. DE BELANGEN VAN SLECHT- HQORENDrN. De Vereeniging tot Bevordering der Be langen van Siechthoorenden mag dit jaar herdenken, dat ze voor 25 jaar werd opge richt (27 Maart 1908;. Ze is uitgegroeid tot een vereeniging van meer dan bOUO leden, gved- en slechthoorende In die 25 jaar zijn opgericht scholen voor slechthoorende kinde ren te Amsterdam, Rotteidam en Den Haag. In Lunteren verrees het vacanne- en rustoord der vereeniging i,Ons La. dhuis", waar goed- en slechthoórenoen een heerlijk verblijf vinden tegen matigen pensionprijs, waarbij or- en minvermogenóen uit het Anna Fon- teijiifonds kunnen worden bijgesprongen In Soest vindt men htt Centraal Magazijn, waarin alle mechanische en electrische hoor- apparaten zijn saamgeb.acht en waar onder leiding van Mejuffrouw Tire Marcus de slechthoorenden met veel 'iefde en groot ge- ofnld worden geholpen aan het instrument, dat hun het best past. Ook hier, in den vorm van een ..Instrumentenfonds", de financiëele steun, waar die noodig is en gevraagd wordt. Mocht de reis naar Soest te veel bezwaar ge ven, dan vindt men over 't gebeele land in verschillende plaats^i proefkisfhouders, die een kleine sorteering boorapparaten in be heer hebben Voor Amsterdam en omgeving geeft de ruime collectie in Ons Eigen Huis, Vondelstraat 142, voldoende keus. De ver eeniging bepaalt zich niet tot hulp aan enkel leden. Allen zijn welkom Niet-leden even goed als leden Ook in Bandoeng, Batavia, Diocjacarta, Semarang. Soer»baja en Para maribo kan men terecht. De vereeniging wensebt de herdenking van het 25-iarig bestaan in te zetten met een Bloempiesdag op 10 Mei aanstaande voor de vorming van een „Onderwijsfonds". Dat 10 Mei daarvoor gekozen is hangt samen met de verjaardag van Tine Marcus, die mede de vereeniging heeft opgericht en in al die iaren haar stuwkracht is geweest De meeste instellingen in de vereeniging zijn te danken aan haar initiatief Nog altijd werkt de thans biina 72-iarge ..Moeder der Doo- ven", die zelf reeds twintig iaar haar eigen stem niet meer hoorde, voor haar slechthoo rende medemenschen. cr telkens verheugt ze er zich weer in, als de techniek voor de slechthoorenden iets beters heeft gevonden. SCHIP GEZONKEN. Opvarenden gered. Hedennacht gaf het vrachtschip Made- laine op ongeveer 70 mijlen van de kust van Terschelling noodseinen Onmiddellijk is de Holland van Terschelling uitgevaren en kwam om ca. 1 uur bij het in zinkenden toe stand verkeerende schip. De Holland heeft a'le opvarenden naar verluidt ongeveer 60 personen, aan boord genomen. Het bergings vaartuig bevindt zich thans op weg naar Terschelling en heeft voor zo->ver bekend de reddingsbooten van de Mad( aine op sleep touw. Het is niet bekend wat de oorzaak is van het zinken van de Madeleine Het is met onmogelijk, dat het schip met een ander vaartuig in aanvaring is geweest. De Made laine is een vrachtschip van ongeveer 2000 ton, thuis behoudende te Vecan, reederij Leon Poret Het -verd in 1907 te Rotterdam bij de Kotterdamsche droogdok maatschappij ge bouwd. EEN ONTPLOFFING IN EEN WIJNBEDRIJF TE LUTTERADE. Hedenmorgen omstreeks 7 uur had in de pompenkamer van het stikstofbii dingsbedrijf □er staatsmijnen te Lutterade tengevolge van een breuk van een machine een ontplof fing plaats, waarnoor vrijwel alle ruiten van het gebouw sprongen, terwijl zelfs ra men werden weggeslagen Het nastroomendt gas sloeg, met grootc vlam btandende, uit bet dak. Door stopzelting van het bedrijf en sliutiag van den g-jtoevoer werden de vlam men gedoofd. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Onmiddellijk werd met het op- ruimingswerk begonnen. PROTEST TEGEN TERREUR IN DUITSCHLAND. Op 18 en 19 dezer heeft te Amsterdam een vergadering plaats gehad van den bestuurs raad van het Ned. Synd. Vakverbond, waar een motie werd aangenomen, waarin het ver bond protesteert tegen de heerschende terreur in Duitschland en alle Nederlanders oproept om hiertegen te protesteeren en aan dit pro test kracht bij te zetten door een systemati- schen boyco van Duitsche goederen. PROTESTVERGADERING VAN DE S.D.A.P. TEGEN DE TOESTANDEN IN DUFTSCHLAND. Gisteravond had in de Diamantbeurs te Amsterdam een door de S. D. A. P. belegde bijeenkomst plaats, waarin geprotesteerd werd tegen de uitingen van het Hitler-regime in Duitschland. Reeds lang voor den vastgestelden tijd was de groote zaal tot in alle hoeken gevuld. Ook op het Weesperplein hadden honderden zich verzameld om door de luidsprekers het gesorokene in de zaal te volgen. Na een openingswoord van den heer De Miranda, sprak de heer Ankersmit, hoofd redacteur van Het Volk, over de toestanden in Duitschland. Hij wees op den plicht om deze ellende en vervolging in de couranten af te schilderen, temeer daar in Duitschland de vrije mee ningsuiting onmogelijk gemaakt. Spr. ver geleek Bismarck's optreden in 1878 met Hitler's optreden tegen de sociaal-democratie Bismarck is gevallen en ook Hitier zal de sociaal-democratie niet kunnen uitroeien. De toestand in Duitschland kon ons leeren, al dus spr., hoe het is, als de sociaal-democra tie verloren gaat. De heer G Kupers, voorzitter van het N.V.V.. schilderde in felle kleuren het optre- van Hitier en zijn volgelingen. De oorzaak van de reactie, die aldus spr. als een furie over Duitschland gaat, moet gezocht worden bij het vredesverdrag van Versailles en het optreden van de communisten. De laatsten zaaiden verdeeldheid en maakten de sociaal-democraten verdacht bij het volk Zij hadden liever Hitier dan Brüning. Nu heb ben zij hun zin en worden zij gedood en ver jaagd. De communisten zijn door Rusland iammerlijk en verraderlijk in den steek gela ten. Als wilde dieren zullen de Mardisten in concentratiekampen bijeen worden gedreven, de edelste geesten worden uit Duitschland verdreven Over heel de wereld moet een fel protest teen deze gruwelen en onderdruk king worden gehoord. De volgende spr., de heer Henri Polak, zei- de, dat de sociaal-democratie de toeverlaat van de joden was. Wat nu in Duitschland is gebeurd, moet gewroken worden aan hen. die dti over de menschheid en de beschaving heb ben gebracht. Het fascisme heeft den rassen haat weer aangewakkerd, alle ellende en te genspoed van Duitschland werd op de schou ders van de joden geschoven. De massa werd door antisimitische prooaganda tegen de jo den in het harnas geiaagd, ofschoon het ioodsche volk nooit op een vijandelijke wijze tegen de christenen optrad. De regeeringen en de pers van de andere landen moeten een krachtig protest doen hooren tegen wat thans in Duitschland gebeurt, temeer daar de Volkerenbond zwijgt. De gedachte, de geest van de sociaal-demo cratie is niet te verslaan en ook in Duitsch land zal zij zich herstellen. Wij hebben een onvergetelijke les gehad. Met alle middelen moeten wij strijden, opdat het fascisme in ons land geen voortgang zal hebben. GASVERSTIKKING. Gisteravond zes uur werd de politie ge waarschuwd dat zich een geval van gasver- stikking had voorgedaan in de woning van Jonkman in de Nieuwsteeg alhier. Toen de politie de woning binnentrad, bleek een gas kraan open te staan en vond men de echtge- noote van J. zittend op haar stoel, terwijl haar 24-jarige zoon op den grond lag. Met behulp van zuurstofapparaten werd door een Inmiddels ontboden geneesheer getrac..t de levensgeesten weer op te wekken, hetgeen bij de 50-jarige moeder gelukte. De zoon bleek echter reeds overleden te zijn. Er wordt door de politie een onderzoek inge steld. 6 SLACHTOFFER VAN INFECTIE. Een verpleger van den G.G. en C.D. aan het zittingslokaal in de Willemstraat te Amsterdam heeft tijdens zijn dienst infectie opgeloopen, waaraan hij is overleden. DE TrEN-CENTS-TAXI TE AMSTERDAM. Het „Citax"-taxibedrijf, welks wagens gistermiddag voor het eerst in de Amster- damsche straten zijn verschenen, heeft in ie eerste uren van zijn werkzaamheid ïee.is een groot aantal bestellingen uitgevoerd. Het be Bedrijf werkte met acnt auto s kleine wa gens voor drie personen, kenbaar aan een witte pijl met de aanduiding „Citax" op de portieren, op het dak en op den radiator, welk aantal zoo spoedig mogelijk tot twintig zal worden opgevoerd. Voorzoover ons bekend heeft zich vanmi - dag geenerlei incident voorgedaan. TAXIBESTUURDERS STAGNEEREN HET VERKEER. Gistermiddag tusschen half zes en half zeven heeft het verkeer in Amsterdam op verschillende plaatsen veel belemmering on dervonden. Een aantal H G.T.-taxibestuur- ders, aangevuld met andere snorders, hebben ongeveer gelijktijdig op een vijftal punten in de stad hun wagens dwars over den weg en over de tramrails geplaatst, daarna hun wa gen op slot gemaakt en dien verlaten. Het gevolg was, dat het rij verkeer ernstig werd belemmerd. Dit geschiedde op de kruising Marnixstraat—Rozengracht, Stadhouders kade, hoek van Woustraat. De verkeerspolitie trad dadelijk onder lei ding van inspecteur Cohen doortastend op Van de wagens, die op den weg vastgezet waren, werd een ruit ingeslagen om in den auto te komen. Deze werd vervolgens aan den kant van den weg gezet Talrijke nieuwsgierigen maakten de taak van de politie niet gemakkelijk. Toen de taxi's eenmaal verwijderd waren, kwam er spoedig weer schot in het verkeer. Verbolgenheid van de chauffeurs tegen de politie, die de laatste dagen strenger op treedt tegen snorren moet beschouwd wor den als oorzaak van dit relletje, waarvan het naspel voor velen wel zal gegeven worden voor den rechter. DE ACTIE TEGEN DE FILM „MORGENROT». De 20-jarige kantoorbediende, die Maan dagavond tijdens de tweede voorstelling van de film „Morgenrot" in het Rembrandt- theater te Amsterdam op vermoeden van brandstichting is gearresteerd, is gister, na door den officier van justitie te zijn ge hoord, naar het huis van bewaring overge bracht. Studenten contra de film Morgenrot Naar aanleiding van de vertooning der film „Morgenrot" heeft een groep Amster- damsche studenten 'n petitionnementsactie op de universiteit georganiseerd, waarvan het doel is, den burgemeester van Amsterdam te verzoeken, gebruik te willen maken van zijn bevoegdheid volgens artikel 17 van de bio scoopwetten de verdere vertooningen van deze film alsnog te verbieden. Het petitionne ment, waarin de film „Morgenrot" als onze delijk, in strijd met internationale verplich tingen en provoceerend wordt gekenschetst, is door den rector-magnificus verboden, in verband met den term „onzedelijk". Reeds werden onder de studenten 486 handteekenin- gen verzameld, welke, hoewel de film reeds door den Bioscoopbond is verboden, bij wiize van demonstratie aan den burgemeester zullen worden overhandigd. VECHTPARTIJ Gisteravond vond in een café aan den Martelaarsgracht een onderlinge vechtpartij plaats tusschen eenige bezoekers. Een hun ner verloor hierbij het bewustzijn. De man werd voorloopig naar bu'fan gedragen, van waar hij even later met een wagen van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis is overgebracht. Er hadden geen arrestaties plaats. De bewusteloos geraakte man is in het ziekenhuis ter observatie opgenomen. MOGELIJKHEID VAN HOOGER BEROEP IN CRISISPACHTZAKEN. De Eerste Kamer heeft haar voorloopig verslag uitgebracht over het ontwerp van wet tot wijziging van de crisispachtwet 1932. Wij ontleenen eraan: Bij het afdeelingsonderzoek van dit wets ontwerp verklaarden zeer vele leden, dat zij zich goed daarmede konden vereenigen, om dat het een betere verdeeling van het risico tusschen verpachters en pachters geoogt en de voorgestelde wijzigingen even zoovele ver beteringen zijn. Eenige leden, hoewel met de verbetering der wet ingenomen, hadden gaarne gezien, dat ook de norm betreffende den welstand van partijen ware verruimd. Dat geen recht van appèl is voorgesteld, werd door hen toegejuicht. Het gemis van het recht van hooger be roep werd door andere leden echter een leem te genoemd. Weder andere leden, hoewel niet afkeerig van het mogelijk maken van hooger beroep, hadden toch ook oog voor de daaraan ver bonden bezwaren. Twee dooden. Op de Academiesingel te Breda heeft zich gisteravond een tragische liefdesgeschiedenis afgespeeld, waarbij het 20-jarig meisje R. uit Ginnekeji en de 21-jarige jongen O. uit Ter- heijden om het leven zijn gekomen. riet meisje had eenige dagen geleden haar verloving met den jongen verbroken. Gister avond ontmoette zij hem op den Academie singel. De jongen sprak haar aan, tengevolge waarvan een woordenwisseling ontstond Tijdens deze woordenwisseling sprong het meisje plotseling te water, de jongen wilde haar te hulp komen en sprong onder hulp geroep eveneens te water. Voor dat omwo nenden te hulp waren gesneld, waren beic'm in de diepte verdwenen. Na een kwartier werden de lijken opgehaald. MINISTER DECKERS IN EEN ONDERZEEBOOT. De onderzeeboot K 17, die gisteren van Schiedam naar Nieuwediep vertrokken is om daar proeven te nemen alvorens door de ma rine te worden overgenomen, is gisternamid dag om 17 uur de haven van Nieuwediep binnengeloopen. Minister dr. L. N. Deckers maakte den tocht van Schiedam naar Nieuwediep mede De chef van den staf der marine, overste Jolles, heeft den minister aan de haven ver welkomd, waarna de minister per auto naar Amsterdam vertrok. VERKIEZINGS-SCHILDERWERK TE HAARLEM VERBODEN. B. en W. van Haarlem deelen mede, dat „het schilderen van verkiezingspropaganda op het straatopperviak" niet zal worden toe gestaan. Op tien plaatsen in de stad zullen borden worden geplaatst, waarop voor elk der inge diende lijsten gelegenheid zal zijn tot aan plakken van aanbevelingsbiljetten. VERKEERSONGEVALLEN. Doodelijk ongeluk. Gistermiddag omstreeks half zes reed de 23-jarige M. Moris uit Weert met zijn motor fiets tegen een paal van het electrische net. De jonge man was bijna op slag dood. Het motorrijwiel werd geheel vernield. Auto in de Haarlemmervaart ge reden. Op de Haarlemmerweg ter hoogte van de ijsbaan bij Halfweg is hedenmorgen een tractor met volgwagert over de baan van de electrische tram in de Haarlemmervaart ge reden. De chauffeur van de tractor kwam er met een nat pak af. Tractor en wagen ver sperden de baan van de Haarlemsche tram Tot 8 uur was het verkeer geheel gestremd Na dien tijd kon voorloopig op één spoor voorbij de plaats van het ongeval worden gereden. VERSLAG VAN DEN SCHOOLARTS OVER ZIJNE WERKZAAMHEDEN EN BEVINDINGEN IN HET JAAR 1932. De schoolarts, dr. J. H. Pameijer, schrijft in zijn jaarverslag: Het gemeentelijk geneeskundig schooltoe zicht strekte zich uit over 17 scholen, waar onder 9 gemeentescholen met respectievelijk: 205, 136, 202. 280, 242, 77, 196, 205 en 239 leerlingen, de U.L.O.school voor j. en m. met 216 leerlingen, de Boschkl. sch. met 144 1., de Elise van Calearsch. met 144 1., de Chr. kl. sch. met 119 1., de buitengewoon lager onderwijs sch. met 66 1., de Wilhel- minasch. met 232 I., de Julianasch. met 189 1., de U.L.O. sch. daaraan verbonden met 78 1., in totaal einde Dec. 1932, 2970 kinderen Voor toelating tot de school voor buitenge woon lager onderwijs zijn onderzocht 14 kinderen. In het geheel werden hiervan 13 kinderen geschikt bevonden en toegelaten, behalve één kind, waarvan de ouders ten slotte bezwaren hadden; één kind werd afge keurd wegens idiotie en niet toegelaten. Ik betreur het, dat B. en W. niettegen staande het afwijzende advies van het hoofd der school voor b. I. o. en den schoolarts, ge baseerd op het medisch-paedagogisch onder zoek, toch twee idiote kinderen op de school hebben toegelaten. Het is dan ook gebleken, dat deze kinde ren het onderwijs niet kunnen volgen en dat zij door hun voorbeeld verkeerd op de ande re kinderen inwerken. Wanneer B. en W. toch dergelijke kinde ren op de school voor b. 1. o. willen plaatsen, zou het aanbeveling verdienen evenals in an dere gemeenten reeds het geval is, een bezin- kingsklasse aan de school te vormen. In Augustus werd de Vondelschool ter vervanging van de 4e gemeenteschool aan de Keetkolk geopend; op het oogenblik is dit de mooiste school in de gemeente Onderzoek der nieuwe leerlingen. Het onderzqfk der leerlingen, die voor het eerst op school kwamen, vond plaats in de maanden September en October. In het geheel werden 160 kinderen onder zocht. (Een uitvoerige'tabel in het verslag geeft het resultaat daarvan aan.) Een kind werd naar huis gezonden ver dacht van roodvonk doch bleek dit niet te hebben. Een ander kind werd wegens huiduitslag naar huis gezonden ter genezing. Onderzoek van leerlingen van verschillende klassen in den loop van het jaar. In het geheel werden in den loop van het jaar bij het bezoek aan de verschillende scholen of apart besteld op mijn spreekuur nog 99 kinderen onderzocht, waarvan 52. naar huis gezonden werden tot herstel. Oog- en ooronderzoek. Het oog- en ooronderzoek vond plaats in de maand October op alle scholen in de tweede klassen behalve in de U. L. O. en kleuterscholen en de school voor buitenge woon lager onderwijs. Op 10 scholen werden in 10 tweede-klas sen 288 kinderen nagezien. Eerst werd de gezichtsscherpte, daarna de gehoorscherpte voor ieder kind afzonderlijk bepaald. Er waren reeds 8 kinderen van een bril voorzien, bij 17 kinderen werden afwijkingen in de gezichtsscherpte gevonden, voor 9 van hen was een bril noodig, voor 5 onnoodig, terwiil 3 er geen werk van maakten Gehoorafwiikingen kwamen bij 3 kinderen voor; 1 maakte er werk van, 2 niet. Resmetteliike ziekten. Van besmettelijke ziekten kwamen voor 19 gevallen van roodvonk en 3 van diph- therie. Van de roodvonk-patiënten waren 5 inge ënt en 14 niet. Van de dinhtherie-patiënten waren 1 in geënt en 2 niet. In Januari pn Februari werd gelegenheid gegeven aan de kinderen uit de !e klassen zich tegen diphtherie en roodvonk te laten vaecineeren. Voor deze injecties hadden zich 153 kin deren opgegeven; d">or ziekte en om andere redenen vielen er 15 kinderen af. Van deze 138 kinderen werden er aan 131 kinderen drie injecties gegeven nl. het voorgeschreven aantal om een eventueele immunisatie te ver krijgen 4 kinderen werden tweemaal en 3 kincVren slechts éénmaal gevaccineerd. De vaccinaties werden zonder noemens waardige reactie door de kinderen verdra gen en werden wederom verricht in het gym nastieklokaal der 7e gemeenteschool met as sistentie van twee zusters der gezinsverple- ging. Het vaccin ontving ik door bemiddeling van den inspecteur der volksgezondheid Dr. Dover van het rijksserologisch instituut te Utrecht. In overleg met den directeur van den ge meentelijken geneeskundigen dienst alhier is besloten om in geval van roodvonk de klasse niet meer naar huis te zenden; de verdere maatregelen tegen roodvonk te nemen blij ven evenwel gehandhaafd. Hiermede zal in 1933 een aanvang ge maakt worden. Bestrijding van pediculosis, hoofd- ecxemen en favus. Het resultaat van de bezoeken der zusiers van de vereeniging voor gezinsverpleging is in een tabel weergegeven. Twee gevallen van favus werden waarge nomen en voorloopig ter behandeling van school gezonden. Aan de zusters der gezinsverpleging be tuig ik vriendelijken dank voor de wederom verleend? hulp. Hvgiënisch toezicht op de scholen en hun inrichting. Hieromtrent heb ik dit jaar niets op te merken Hartelijken dank betuig ik aan allen, die mij bij het vervullen van mijn taak ge steund hebben. Wegens het vroegere verscbij'nen des Zaterdags ls h-d wenschelijk dat de advertentiën, voor dit nummer bestemd, zoo mogelijk des VRIJDAGS, evenwel uiterlijk ZATERDAGS MORGENS HALF NEGEN, In ons bezit zijn. 2 pond ROASTBEAF 100 half pond worst cadeau. 2 pond BAKLAPPEN 90 half poml worst cadeau. 2 p MAGERE LAPPEN 60 half pond worst cadeau. 3 pond GEHAKT 75 half pond worst cadeau. 4 pond DOORR LAPPEN 100 half pond worst cadeau. 3 pond ROLLADE 90 half pond worst cadeau. 1 pond PAARDENGEHAKT 1 pond VARKENSGEHAKT 50 STUKJES 25 LAPPEN 20 GEHAKT 15 KLUIVEN IJ 1 pond KALFSGEHAKT 1 pond VARKENSGEHAKT 40 DIK RAUW OSSENVET bij 5 pond fl.85 Prima METWORST 25 et. p. pond ROOKVLEESCH per ons 16 Aanbevelend, LAAT 195, 2de buis vanaf Ie Brlllensteeg Tel. 1439 NEDERLANDSCHE VRUCHTENWIJN FABRIKAAT WOLDRING IDEMA GRONINGEN Mei worst cadeau. Meiworst cadeau. Metworst cadeau. Metworst cadeau. Metworst cadeau. Metworst cadeau. Metworst cadeau. Me worst cadeau. Metworst cadeau. Metworst cadeau. II

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7