Alkmaarsche Courant. MERCURIUS HAVERMOUT Ritwenland Rechtszaken Jieck ÓL School Staatsloieüi Sport JtcQwnciaai Tlieuws £uchtoaart Hand: en HuUthouio Honderd vut en dertigste Jaargang. DONDERDAG 23 MAART Uit onze Staatsmachine VOLKENBONDSVERDRAGEN. Geen oud, verlegen goed KRIJT OP TIJD WINT! CENT PER PONDSPAK LANGENDIJK. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. PROEFWEDSTRIJD TE ROTTERDAM. HEEMSKERK. ZIJPE. 3EVERWIJK. WIERINGERWAARD. INSCHARING JONG VEE WIERINGERMEER. Ho. 70 1933 Bij het afdee'ingsonderzoek in de Tweede Kamer van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot ont wikkeling van de middele.. tot voor koming van den oorlog, dat 26 Septem ber j.1- te Genève werd opgesteld, is ook de voorspelling geuit, dat het nog wel eenigen tijd zal duren, voordat het ver drag, verzekerd van de noodige ratifica ties in werking zal treden en tevens is toen de wensch uitgesproken, dat Neder land zich maar uit den Volkenbond moest terugtrekken. Gok de bij dit verdrag betrokken mi nisters meenen, dat het nog wel eenigen tijd duren zal met dit verdrag. In aan merking nemende den laneren tijdsduur, die vrijwel in alle landen onvermijdelijk is alvorens tot bekrachtiging van een verdrag kan worden overgegaan, is het zeker raadzaam uit het geringe aantal plaats gehad hebbende bekrachtigingen nog geen conclusies omtrent de weinige levensvatbaarheid van het verdrag te trekken. En juist gezien is het, dat dit nog in geen geval voor Nederland reden behoeft te wezen om zich afzijdig te houden. Van veel meer belang, omdat dit ook zoo vaak „bij den weg" gehoord wordt, schijnt ons de bestrijding van de regeering van het advies: laten we maar uit den Volkenbond gaan; 't beteekent allemaal niets. Wat antwoordt in de onderhavige nota daarop de regeering: a. dat zij de practische waarde van hetgeen de Vol kenbond verricht tot behoud van den vrede niet gering acht ,maar b. dat, zelfs als dit het geval niet geweest was, dat nog geen reden zijn kan om medewer king te weigeren, omdat de Volkenbond de richting aangeeft waarin de Staten gemeenschap zich in de toekomst zal hebben te ontwikkelen. Ook de meening, dat de Volkenbond meer kracht zou gehad hebben, indien hij in opzet beperkt ware gebleven tot de Europeesche landen bestrijdt de re geering met het o. i. juiste argument, dat het de tegenstellingen tusschen de Europeesche landen geweest zijn, die een krachtiger werken van den Volkenbond hebben belemmerd, waarbij nog komt, dat in het veronderstelde geval een be perking van den Volkenbond, tot Euro pa weinig aantrekkelijks hebben zou voor een land, welks gebied niet alleen in. maar ook buiten Europa ligt. Het argument, dat de Vereenigde Sta ten toch maar buiten den Volkenbond gebleven zijn. omdat het principieel bezwaren had, weerlegt de regeering met te wijzen op het feit, dat Amerika hoe langer hoe meer bereid geworden is, practisch steun aan het werk van den Bond te geven, waardoor het gezag en de beteekenis van de beslissingen in geen geringe mate werd verhoogd. Aan deze nota heeft de regeering toe gevoegd een tabellarisch overzicht van alle verdragen, welke sedert 1918 tot stand zijn gekomen tot voorkoming van oorlog, beperking van bewapening, ver vaardiging, handel en vervoer van wa pens en controle Dit overzicht is el zeer belangrijk. Daaruit zien we, dat in totaal 11 van zulke verdragen tot stand kwamen, waarvan 6 in werking traden n.1. het Volkenbondsverdrag van 28 Juni 1918, aanvaard en niet opgzegd door 56 Staten ;het Vlootverdrag van Washing ton (1922) door 11 Staten; het Verdrag inzak j den Chemische Oorlog (1925) door 36 Staten); het Veiligheidsverdrag van Locarno (1925 door 5 Staten; het Kellogg-Verdrag (1928) door 57 Staten; het Vlootverdrag van Londen (193C) door 9 Citaten. De overige nog niet in werking getre den verdragen zijn: het Verdrag-Handel in wapenen (1919) aanvaard en niet op gezegd door 14 Staten; het Verdrag- wukbooten en de schadelijke gassen 1922), dat nog door geen Staat werd aanvaard; het Verdrag-Handel in wape nen (1925) door 13 Staten; Verdrag Finantieelen Bijstand aan aangevallen Staat (1930) door 6 Staten, en het Ver drag middelen ter voorkoming van den oorlog, dat nog bij de verschillende Staten g—hangig is. BRAND. Op de vliering van een groot pand aan de Lauriergracht te Amsterdam. Een brand van beteekenis, welke door zijn gesteldheid den omstanders weinig of geen emotie heeft geboden, maar de brandweer veel werk heeft bezorgd is gisteravond uit gebroken in het pand Lauriergracht 158— 160, waar gevestigd zijn de opslagplaatsen van de onderneming Nederlands Bronnen- belang. Dit pand, dat, in een volkrijke buurt, geheel door woonhuizen is ingesloten, loopt over een afstand van een paar honderd meter geheel door tot de Laurierstraat In het ge- lijkvloersche gedeelte waren niet minder dan vier en een half millioen flesschen bronwater opgeslagen; deze ruimte is echter geheel voor het vuur gespaard geble\en. De brand is door onbekende oorzaak uitgebroken op de vliering van het pand, welke, met een groo- ten zolder, zich juist in het middengedeelte bevindt. Op vliering en zolder waren leege pakkisten met stroohulsen opgeslagen; ook lagen er groote hoeveelheden emballage. On geveer tien voor zessen had de chef het ma gazijn gesloten en ruim een half uur later ontdekten omwonenden, dat zich, hoog in het middenstuk, ernstige vuurverschijnselen voordeden. Dadelijk waarschuwden zij de brandweer en toen de eerste voertuigen arri- moet het zijn. Voornamelijk niet bij een geneesmiddel, waarbij de kwaliteit en werking ongunstig beïnvloed worden door de oudheid. Daarom moet U .Aspirin-tabletten" alleen in de voor Holland bestemde origineele verpakkingen (herkenbaar bij de buisjesverpakking van 20 stuks aan den oranjeband en bij de verpakking van 2 tabletten aan het oranjezakje) koopen. Dan heeft U de zekerheid geen oud goed te ontvangen. omgebouwd. In verband met deze zaak ston den terecht genoemde E.. diens zoon en twee schoonzoons en nog G. J. S. uit Glanerbrug. mag verloren worden, bij den heer Boekman. De leiding berustte veerden, liet de bevelvoerder, na zich van den omvang van den brand op de hoogte te heb- hen gesteld, het alarm „middelbrand" geven, hetwelk kort daarna, toen er versterking was aangerukt, door een tweede alarm „groote brand'' werd gevolgd. Het gevolg was, dat zich te zeven uur een groote hoeveelheid materiaal ter plaatse bevond. Het vuur, dat in den in groote mate aanwezigen, licht ont vlambaren* opslag gretig voedsel vond, sloeg weldra fel door het schuine dak naar buiten uit. Met in totaal dertien stralen heeft de brandweer de vlammen bestreden en na ruim een half uur van hard werken mocht zij con- stateeren, dat het natte element een volledige overwinning behaald had, zonder dat de om ringende perceelen ernstig gevaar geloopen hadden. De vliering van het pand is over een oppervlakte van dertig bij zes meter geheel uitgebrand; ook de zolder heeft aan de ach terzijde brandschade gekregen. De waak hond van het gebouw, een prachtig zwart dier, werd gestikt aangetroffen. KORTE BERICHTEN. De minister van binnenlandsche zaken geeft te kennen, dat de wijziging der Drank wet noodzakelijk is, wijl het zedelijk en soci aal belang van het volk verre uitgaan boven het economisch belang van het bedrijfsleven. NIET VOOR ZIJN TAAK BEREKEND. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft te recht gestaan de 26-jarige handelsreiziger T. S. te Utrecht wegens verduistering. Verdachte was in 1929 directeur geweest van een N V. De Nationale Oliehandel te Utrecht. In deze betrekking zou S. gelden, die van de N.V. waren, ten eigen bate heb ben uitgegeven. Verdachte ontkende het tenlastegelegde Het verschil tusschen kwitantie en kasboek verklaarde verdachte uit het feit, dat er kastekorting gegeven werd en de emballage voor rekening van de N.V. kwam. Dit minder ontvangene had verdachte nooit geboekt. Het bleek verder, dat verdachte heel weinig be grip van boekhouding had en verscheidene posten vergat. Na een langdurig getuigenverhoor vroeg de officier van justitie vrijspraak, aangezien z. i. het tenlastegelegde niet bewezen was. VERHONGERDE VARKENS. De 27-jarige molenaar A. C. A., uit Zwartewaal, heeft zich voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden gehad, wegens verregaande vérwaarloozing van varkens die hij verleden jaar, tezamen met J. van der H., had gekocht. Hij had ze niet te eten gege ven (kunnen geven) en de beesten hadden dagen lang loopen schreeuwen van den hon ger. Eén varken was bij gebrek aan voedsel gestorven. Toen verdachte dat, zooals de wet het voorschrijft, aangaf bij den keurings dienst en de politie kwam kijken, kwam de heele zaak aan het licht. De rijksveldwachter trof in de schuur een verschrikkelijk tooneel. De varkens liepen schreeuwend en sterk ver magerd rond; een behoorlijke slaapgelegen heid was er niet, stroo ontbrak: enkel steen en lagen er. Het O. M. vond de manier van handelen van verdachte meer dan schandelijk en eischte 200, subs. 40 dagen. Uitspraak 5 April. EEN MEINEED DIE EEN TWEEDEN MEINEED VOORTBRACHT. De 40-jarige huishoudster J. H. te 's-Gra- venhage heeft terecht gestaan ,erzake, dat zij voor de arrondissementsrechtbank te Rotter dam in een echtscheidingsprocedure tusschen G. S. en Van M. een meineed had afgelegd. Zij had onder eede verklaard niet met S. ge leefd te hebben als man en vrouw. Verdachte bleef haar standpunt volhouden Eep half dozijn getuigen werd gehoord. De als getuige a décharge gehoorde G. S„ bevestigde de verklaringen van verdachte, waarop het O. M. direct proces-verbaal tegen hem liet opmaken en G. S. in hechtenis werd gesteld! Mtfl daarop equisitoir nemende, met tegenzin, daar het een een gevangenisstraf van 1 Het O. M. h?eft, hoewel vrouw betrof, jaar geëischt. Uitspraak 4 April. VALSCHE OBLIGATIES. De rechtbank te Rotterdam heeft den 36- jarigen bedrijfsleider H. G. R. vrijgesproken aan de hem ten laste gelegde gebruikmaking van een vervalscht geschrift, terwijl de koop lieden J. S. en F. H. J. S. wegens heling warden veroordeeld, ieder tot 1 jaar gevan genisstraf met aftrek van 3 maanden voor arrest. Deze verdachten hebben n.1. valsche obligaties ten laste eener Duitsche industriee- le onderneming bij een bankinstelling te Schiedam ter verzilvering aangeboden, daar bij voorgevende dat het gesmokkelde waar depapieren zouden zijn. Het Hof heeft deze vonnissen bevestigd, doch verminderde de straf ten aanzien van de beide verdachten S. met 6 maanden voor arrest. BOND VAN CHR. (M)UL.O.- SCHOLEN. Algemeeru vergadering. Onder voorzitterschap van ds. M. van Brieken heeft de Bond van Chr. M.U.L.O.- scholen gistermiddag te Utrecht zijn alge- meene vergadering gehouden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. F Verschoor, werd goedgekeurd; er bleek uit dat 143 scholen zijn aangesloten. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mej. J. van Loon. kon omtrent de financiën zeer opgetogen zijn; er was een batig saldo van 566. Ook dit verslag werd goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van ds. van Grieken, doe als voorzit ter zich niet meer herkiesbaar stelde, geko zen tot voorzitter ds. J. C. van Dijk te Bloe- mendaal. Het aftredende bestuurslid, de heer N. Heukels, werd herkozen. De heer K. v. d Kooi hield een inleiding over „De gevolgen der laatste wetswijziging voor het (M.)U.L. O. en hoe er aan tegemoet te komen". Het referaat, dat zeer technisch was, lokte een breede bespreking uit. waaraan zeven per sonen deelnamen. De inleider diende op uit voerige wijze van repliek. De hoofdinspec teur in de vierde onderwijsinspectie, de heer K. Brants, wees erop, dat soms middelen worden toegepast, welke niet heelemaal in orde zijn, zoowel bij het lager als bij het uitgebreid lager onderwijs, met betrekking tot de bezetting der klassen. Spr. riep de aanwezigen toe: Houdt de lijnen zuiver, sterk en recht. De afgevaardigde van Amsterdam stelde voor om evenals totdusver gedaan werd ook nu weer een deel van het batig saldo ter be schikking te stellen voor het onderwijs in Suriname. De voorzitter zeide dat het bestuur dit zal overwegen. De secretaris stelde voor om den afgetre den voorzitter tot eerevoorzitter van den bond te benoemen. Met daverenden bijval gaf de vergadering haar instemming hiermee te kennen. Ds Van Grieken dankte en aanvaardde gaarne het eerevoorzitterschap en bad den bond Gods zegen toe. Nadat gezongen was Psalm 100 1 ging de heer Brants voor in dankzegging. CONFLICT TUSSCHEN ONDERWIJZER EN HOOFD DER SCHOOL. De afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State heeft gisteren behandeld een beroep van een onderwijzer aan de openbare lagere school te Krimpen aan de Lek, die door B. en VV. dier gemeente voor één maand is geschorst met verlies van salaris, wegens het verstrekken van valsche rapporten aan ouders over leerlingen. De aanleiding tot schorsing bestond, naar de heer Posthumus, hoofdbestuurs lid van den Bond van Ned. Onderwijzers mededeelde, daarin, dat de onderwijzer aan ouders van sommige leerlingen rap portcijfers verstrëkt heeft, die hij als onderwijzer meende ,dat dezen leerlingen toekwamen. Deze cijfers waren echter niet de officieele cijfers, hetgeen er bij werd gezegd. Het was altijd gewoonte geweest, dat de onderwijzer de leerlingen verhoogde, maar daarin was plotseling wijziging gekomen. Het hoofd der school wees in iedere klas buiten den onderwijzer om leerlingen aan, die moesten blijven zit ten. Dat was het recht van het hoofd, maar het recht van den onderwijzer was, de cijfers aan de ouders te ver strekken. Nergens is dit verboden. Mr G. A. Boon trad op namens het ge meentebestuur van Krimpen aan de Lek. Hij achtte de straf volkomen gemo tiveerd. Op de school waren oproerige elementen werkzaam, tegen wie het hoofd der school niet voldoende optra 1. Bovendien vonden deze elementen waar van deze onderwijzer er één -is, steun bij den Bond van Ned. Onderwijzers. Toen het hoofd der school tien dagen ziek was, haalde appellant de halve klas van het hoofd erbij en in tien dagen is er niets anders gedaan dan gelezen in boeken uit de bibliotheek Toen de in specteur van het lager onderwijs daar zelf eens les kwam geven in de klas, weigerde deze onderwijzer aan zijn chef op vragen te antwoorden. Toen het hoofd der school vier leerlin gen in de klas aanwees, die moesten blij ven zitten, heeft hij den ouders cijfers verstrekt, die den indruk moesten ves tigen, alsof hun kinderen toch overgin gen. En nu het toppunt: Deze vier leer lingen werden ondanks alles toch mee genomen door den appellant naar een hoogere klas! Het geldt hier een gebrek aan disci pline, opruiing en gezagsondermijning op een openbare lagere school, dat streng gestraft moet worden, wil hier aan een eind komen. De Koninklijke beslissing volgt later. PROEF-BONDSELFTAL SAMENGESTELD. De Keuze-Commissie van den K.N V.B. heeft gistermiddag na afloop van den proef- wedstrijd tusschen twee B-elftallen te Rotter dam een proef-Bondselftal samengesteld, dat op Woensdag 29 Maart des middags om drie uur op het Spartaterrein een oefenwed strijd zal spelen tegen de Engelsche profclub Walsall. De samenstelling luidt als volgt: v d. Meulen (H.F.C.) Weber .v. Run (A.D.O.) (P.S.V.) Pellikaan Anderiessen van Heel (Longa) (Ajax) (Feijenoord) Vente Bonsema (Neptunus) (Velocitas) Nagels v. d. Broek Manssen (Enschede) (P.S V.) (Excelsior) In de voorhoede zijn dus alleen v. d. Broek en Bonsema voorloopig gehandhaafd. Nu het toch een oefenwedstrijd geldt, hadden we graag v. Reenen op de midvoor-plaats aan het werk willen zien en zijn clubgenoot Mulders op de vleugel. Want in den laatsten interlandwedstrijd was v. Nellen wel niet onvoldoende, doch toch zeker ook niet „openbaring". En zou v. Reenen geen mogen hebben op de midvoor-plaats? (Niet officieel) lste klasse. 4de lijst Trekking van Donderdag 23 Maart 1913 HOOGE PRIJZEN No. 11793 1000.— No. 13385 400.— PrUien van 20. 938 1859 2092 2379 2617 3194 3602 3647 4152 4274 4416 4455 4849 4958 6250 6269 6715 6786 8150 8174 8413 8753 8947 8964 9108 9183 9208 9568 9634 10170 10683 10806 10845 10868 10891 10907 318 3493 4659 548 3507 4848 7992 6022 9053 10482 10510 10966 11020 11309 11321 11737 11850 12246 12424 12824 12997 13127 13139 13270 13274 13277 13357 13397 13489 13661 13795 13803 13900 15233 15332 16065 16151 16363 16429 16604 16646 17201 17356 17576 17855 18021 18063 18184- 19136 19417 19474 19501 19575 19663 19717 19815 19863 20262 20290 20505 20795 Verbetering: 4349 ar, 4379. een kan; Biljarten. De Alkm. biljartclub „Krijt op Tijd" heeft gisteren in Purmerend ook den returnwed strijd tegen Het Haasje gewonnen, zoodat ze definitief beslag legde op den zilveren tak. RIJWIELDIEFSTALLEN-EN GROS. Voor de rechbank te Almelo heeft terecht gestaan een groep personen uit Enschede, die er hun werk van gemaakt hebben rijwiel diefstallen en gros te plegen Geheel Twente en een deel van Gelderland is daartoe afge stroopt en de gestolen fietsen werden bij den rijwielhersteller G. J. E. te Enschede geheel steunwet-1932 beschikbaar gestelde 5 mil lioen gulden op verre na niet voldoende is, om een bijslag te verkenen gelijk aan het verschil tusschen de richt-(garantie)prijzen en de op de veilingen gemaakte prijzen (daartoe zou meer dan het dubbele bedrag noodig zijn) werd besloten zich in verbin ding te stellen met de diverse Kamerfracties, opdat deze met den minister over deze wen- schelijkheid overleg plegen. Algemeen is de klacht der tuinbouwers, dat de tweede finale uitkeering volgens de tuinbouwsteunwet zoo lang op zich laat wachten. Bij het groote gebrek aan de noodige contanten om hun landerijen weer teeltklaar te maken, is het te begrijpen, dat de tuin- ders wat ongeduldig worden Uit zeer goede bron verzekerde men ons intusschen, dat eerst kort geleden de definitieve gegevens, die op de betaalkantoren werden verzameld, geschift en gerangschikt, naar Den Haag zijn opgezonden, zoodat het voor de hand ligt, dat half Maart, zooals met zekerheid was voorspeld, de einduitk^ering niet kon geschieden. Men is het hier echter niet ver leerd geduld te oefenen en men houde er rekening mee, dat de officieele molens maar langzaam malen Hedenmorgen is de „Oehoe"' te 5.30 uur naar Indië vertrokken Meegenomen is 294 K.G. post, 98 KG. goederen en 12 K.G. pak- ketpost. Twee passagiers zullen de reis mee maken tot resp. Marseille en Athene, één AtheneBagdad, één CalcuttaMedan, één Bangkok—Batavia en drie passagiers Bang kokMedan. Commandant is Geijsendorffer. De Ijsvogel (uitreis) arriveerde gisteren te Calcutta; de Pelikaan (thuisreis) te Bagdad. ANNA PAULOWNA. Dinsdagmiddag werd in hotel Veerburg tén overstaan van notaris Koomen te Wie- ringerwaard publiek afgeslagen het boerde rijtje van den heer P. Raven aan den Boer- mansweg tezamen groot 14.62.10 H.A. Dit was de vorige week ingezet door den heer A. de Ruijter van Amsterdam op een bedrag van 18.490.40. Er werd nu bij de combi natiën niet geboden en ook niet gemijnd, zoo dat eigenares is geworden de N.V. Levens verzekering Mij Utrecht te Utrecht, voor wien de heer de Ruijter had geboden. RECORDPOGING MISLUKT. De vlieger gedood. Tijdens een oefenvlucht is de Belgische ad judant-vlieger Frans Hardies, die het voor nemen had een hoogte van 7000 M. te berei ken, te pletter gevallen te Grobbendonck in de provincie Antwerpen. Het vliegtuig werd totaal vernield en de vlieger werd op slag ge dood. Voetbal. Gistermiddag hebben twee B-elftallen een proefwedstrijd te Rotterdam gespeeld, die eindigde in een 52-overwinning voor groen". Het was een aardige wedstrijd, waarin vooral de hoofdstedelingen van Ree nen, Mulders en Diepenbeek een vlotten par tij speelden. Vóór rust was „groen" sterker en wist haar meerderheid uit te drukken met I 41. Na rust werd het „blauwe" elftal ver sterkt met Diepenbeek—Schut, de verdedi ging van „groen". Het einde kwam met een 52-overwinning voor van Reenen c.s. Nieu we ontdekkingen zal de K.C. wel niet gedaan hebben, ofschoon de SC.H.-er Looyschilder een speler met veel aanleg, niet uit het oog POSTVLIEGTUIG IN SNEEUWSTORM. Het naar Boekarest vertrokken Zuid-Sla vische postvliegtuig is op de bergen nabij Paratchin neergestort na gedurende drie uren tegen een sneeuwstorm te hebben opge tornd. De vijf inzittenden werden gewond, twee van hen ernstig. Het toestel werd ver nield. DE WESTFRIESCHE TUINBOUW. Onderling overleg tusschen de or ganisaties. De besturen van de drie organisaties, den R.K. Land- en Tuinbouwbond, den Christe- lijken Boeren- en Tuindersbond en den Neu tralen Bond van boeren, land- en tuinbou wers hebben Dinsdag een gemeenschappe lijke vergadering gehouden, ten einde enkele onderwerpen te bespreken, welke van betee kenis zijn voor de in ernstigen nood verkee- rende tuinders. Daar kwam o.m. de wensch naar voren van een verlaagden rentevoet voor geleende gelden. Algemeen was men het er over eens, dat de rente moest worden verlaagd en dat daartoe bij de regeering po gingen aangewend dienen te worden, vooral ook om de onbillijkheid weg te nemen, dat pachters van land- en tuinbouwbedrijven krachtens de Pachtwet-Ebels verlagingen van pacht, en aldus verlaging van lastep kunnen krijgen, doch de boeren en tuinders, wier eigen bedrijf met hypotheek is bezwaard, niet, doordien de rente op hetzelfde peil blijft. Besloten werd, dat een deputatie van drie afgevaardigden, n.1. uit iedere organisatie 1, zich in verbinding zal stellen met het be stuur van het hoogheemraadschap Noord- Holl Noorderkwartier, ten einde de wensche- lijkheid en noodzakelijkheid te bepleiten van het toepassen van soepelheid voor hen, die hun hoogheemraadslasten niet kunnen beta len. Met betrekking tot de omzetbelasting werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat niet al leen de zuiver coöperatieve veilingen buiten deze belasting zouden vallen doch alle vei lingen, daar die belasting weer zwaar op den tuinbouw, die reeds in zulke uiterst moeilijke omstandigheden verkeert, zou ko men te drukken. Men hoopte, dat bij wijze van amendement de vrijstelling zal worden uitgebreid ook tot die veilingen; welke juri disch geen coöperatieve vereenigingen zijn, doch practisch en economisch wel. In dien geest zullen pogingen in het werk worden gesteld. Nu gebleken is, dat de bij de Tuinbouw- Eensgezindheid. Onder presidium van den heer P. de Vries Hhz. kwamen de leden van boven genoemde kiesvereeniging in 't lokaal „Flora" bijeen hoofdzakelijk ter besp-e- king candidaturen voor de op handen zijnde Kamerverkiezingen. Ter bestuurstafel verschenen 3 lijs ten, n.1. van de Plattelander en Vrij heidsbonden, benevens van de Vrijz. Dem. partij. Na langdurige besprekingen en voor al met het oog op ons land- en tuinbouw centra kwam het de bijeenkomst het wenschelijkst voor eerstgenoemde lijst te steunen. Hoogstwaarschijnlijk zal begin vol gende maand öf de heer Braat öf de heer Barendrecht op deze plaats een politieke lezing houden, waarbij gelegenheid zal gegeven worden voor gedachtenwisse- ling. De levering van de in het schooljaar 193334 benoodigde schoolbehoeften voor de o.l. scholen in deze gemeente is opgedra gen aan de firma K. van Loenen en Zoon te Schagerbrug. De aandacht zij er op gevestigd, dat de gelegenheid tot kostelooze inenting en her inenting voor de inwoners van Zuid-Zijpe dit jaar zal worden gegeven te: Burgerbrug in de o.l. school, Dinsdag 28 Maart a.s., des morgens 11 uur; erinenting aldaar Dinsdag 4 April a.s., hetzelfde uur; St. Maartensbrug ten huize van Dr. G. B. Schmidt, Woensdag 29 Maart a.s., der morgens 11 uur; herin- enting aldaar Woensdag 5 April a.s., het zelfde uur; Petten in de o.l. school, Donder dag 30 Maart a.s., des morgens 11 uur; herinenting aldaar Donderdag 6 April a.s., hetzelfde uur;Schagerbrug in de o.l. school, Vrijdag 31 Maart a s., des morgens 11 uur; herinenting aldaar Vrijdag 7 April a.s., het zelfde uur. PETTEN. Wij vernamen, dat aan het strand alhiel ter hoogte van de „Prince George'' is aan gespoeld het in staat van ontbinair rende lijk van een manspersoon. fing verkee- Aan de Beverwijksche bloemenmarkt werden heden de eerste bloemen van Lathrus aangevoerd. Het aantal kiezers in deze gemeente be draagt voor de Tweede Kamer 707, voor de Prov. Staten 694 en voor den gemeenteraad 649. Voor de gelegenheid tot inscharing van jong vee bleek groote animo te bestaan. Door een der secretarissen van de landbouw organisaties, die hun bemiddeling konden aanbieden, werden niet minder dan 700 stuks aangegeven. In totaal zijn plm. 4000 hokkelingen opgegeven, terwijl slechts plm 3500 stuks plaats beschikbaar is. De gelegen heid tot aangifte is thans gesloten. De die ren zijn grootendeels afkomstig uit Noord en Zuidholland en Friesland. Met het num meren en schetsen der dieren wordt dezer dagen een aanvang gemaakt

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9