Amstecdamsche, JSeucs ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK JhiMicatUs JMeezonden Stukken Haagsche brieven. OPGAAF VOORRADEN CONSUMPTIE AARDAPPELEN. DE NIEUWE ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Tl V A Java Cultuur ..tl Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. 1% S/b-6/, ff - UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Tan Hoogenhuijze, van Amsterdam EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. EGMONDBINNEN, 10.15 uur, ds. No bel. GR AFT, 10 uur, ds. Rooker HEILOO, 10 uur, ds. van Mullem van Amsterdam. Nederl. Herv. Evang. Vereemging, a. d. Kerklaan, 10 uur ds. Sasse van Amsterdam. HEERHUOOWAARD, geen dienst. Vrij Ev. Oem. bij A. Rus. Zaterdag 4 uur, kindersamenkomst onder leiding van Zuster HENS BROEK, geen dienst. LIMMEN, 10 uur, ds. Baar. NIEUWE NIEDORP, 7 uur, ds Boeke. NOORDSCHARWOUDE, ds. van Baa- Ten OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Groot OUDKARSPEL, 10 uur, ds. van Dijk. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- dbnk. SINT PANCRAS, 9.30 uur Leesdienst, 3 uur ds. ter Linden, van Amsterdam. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem. Evangelisatiegebouw Sedcur, 10 uur, Bid stond. 10.30, 3 en 7.30 uur samenkomst. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, 10 uur, ds. Deetman. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Seu- ijn. Vrij Ev. Oem., 3.30 uur J. J. Ruljs. Woensdag 4 uur kindersamenkomst West- Friesche dijk zuster O. J. Meijer. De plotselinge lentedagen hebben ons overrompeld; maar dan op een uiterst aange name wijze en deze overrompeling heeft ook voor het zakelijk leven zeer zeker een geluk kige zijde. De mooie, zonnige warme dagen hebben Scheveningen gelegenheid gegeven zich, althans voor een oogenblik, te vertoo- nen met de allure van mondaine winterbad- plaats. Natuurlijk met restricties, hoe zou het ook anders kunnen! Maar de allure was er toch. En op zulke dagen heeft Scheveningen daarvoor ook alles mee. Wat er aan zon te genieten valt, krijgt men op de mooie breedc boulevard voor honderd procent en daarbij geeft de blauwe zee met de blauwe lucht daarboven zoo'n heerlijke illusie van ergens anders te zijn dan aan het gewoonlijk wat grauwe Noordzeestrand, dat men zich zon der veel moeite in zuidelijker streken en on der milder luchten kan wanen. Op zoo'n zonnigen lentedag zijn lucht en water vol teere parelmoerige tinten en de Pier strekt zich zoo blank en bijna frabiel uit in zee, dat het nauwelijks echt en tastbaar en wezenlijk lijkt. Onmiddellijk heeft heel Scheveningen dan een internationaal cachet, misschien nog sterker dan midden in den zomer. De enkele restaurants aan den boulevard, die, onder de schaduw van hef Kurhausterras, den heelen winter door steeds op allerlei mogelijkheden voorbereid blijven, zijn onmiddellijk paraat om de bezoekers Zoo goed en zoo aangenaam mogelijk te ontvangen en het is zoo goed en prettig in de zon, dat deze zich ook niet lang laten wachten Alles stroomt vol en het publiek is voor het meerendeel van een uiterste elegance; men ziet bekende figuren uit de diplomatieke en de politieke wereld, uit artistieke kringen; enkele exotisch e verschijningen, waarvan je nauwelijks begrijpt waar ze zoo gauw van daan komen, vallen op; er worden vreemde talen gesproken en er is die opgewekte bad plaatssfeer, die Scheveningen in den vollen zomer soms nauwelijks vermag te wekken In twee dichte files glijden de auto's langzaam over den boulevard heen en weer. Kostbare groote wagens, kleine kittige sportieve two- seaters, die als haastige kleine spinnekoppen over den weg schieten, zoodra die voor hen vrij is, pretentieuse producten van de auto industrie op haar peraffineerdst, die zijn als kostbare érins voor het nog kostbaarder bijou, dat een mooie, elegante vrouw is; ze volgen alle elkaar op in onafzienbare rijen En als op een gegeven oogenblik de auto met de koninklijke standaard van oranje en blauw zich tusschen de menigte bevindt en het vriendelijke, fleurige gezichtjp van prin ses Juliana kijkt lachend links en rechts om de groet te beantwooiden van wie haar snel genoeg hebben opgemerkt, dan is voor veel bezoekers de middag volmaakt. Niet alleen van mondain standpunt, maar voor een goed deel ook, omdat men blij is, even de prinses gezien en gegroet te hebben. Want zij is, met haar eenvoud, haar vriendelijkheid, haar on gedwongenheid en haar hartelijk meeleven, dat zich steeds en op allerlei wijzen uit, een zeeroopulaire persoonlijkheid in de residen tie. Zij heeft de algemeene genegenheid en de algemeene belangstelling en dit heeft zoo veel te meer beteekenis, omdat zij zoo heel eenvoudig en zoo onopvallend mogelijk haar weg gaat omdat nooit opzettelijk de aan dacht op haar gevestigd wordt, omdat alles even natuurlijk en oprecht en spontaan is. Hoe groot echter de persoonlijke charme van pnnses Juliana moge zijn en die is ontegenzeggelijk zeer proot het is niet deze alleen, die de warme belangstelling van het publiek veroorzaakt. Wij Hagenaars zijn zoo gewend de leden der koninklijke familie in ons midden te zien verkeeren dat we in het ajgemeen minder fel-oplettend zijn dan daar waar zij slechts zelden verschijnen Het moet wel een uitvloeisel zijn van de om standigheden, van den tijd, waarin wij mo- men teel leven, die ons dringt naar warmer en nadrukkelijker blijk geven van aanhanke lijkheid dan in gewone dagen. Vooral vrou wen zien in prinses Juliana nog iets anders aan het voornaamste jonge meisje uit Den a» ^aar Piets a's een symbool, dat recht in het hart treft. In het algemeen hebben de Haagsche vrou wen maar weinig belangstelling voor het po litieke leven, de enkele voorvechtsters niet te Zij -"Hen wel gaan stemmen, als het tijd Is, al zou het alleen maar zijn om ae mogelijke onaangenaamheden, die een wegblijven zou kunnen veroorzaken, te ont- ioopen en zij zijn vaak wel lid van een of andere partij, maar in den grond maken ze er zich niet warm over wat er nu eigenlijk gebeurt met een kamerverkiezing en wie er aan het bewind zijn of zul'en komen En nu is het wel een heel eigenaardig verschijnsel, dat de „bond voor nationaal herstel", die se dert korten tijd is opgericht en waarvan het hoofdkwartier bescheidenlijk in een eenvou dig heerenhuis in de Javastraat is gevestigd, zich in de bijzondere belangstelling mag ver heugen van vele vrouwen, die tot nu toe waarschijnlijk er trotsch op geweest zullen zijn, dat ze „politiekvrij" waren. Herhaaldelijk ziet men dames, alleen of met twee of drie safety is in numbers wat aarzelend opkijken naar het huis, dat zich door niets onderscheidt van de andere en waarin gelijkvloers een bank is gevestigd. Tot er eindelijk, als ze het groote oranje aanplakbiljet in de vestibule bemerken, een triomfantelijk „dat is het" weerklinkt, waar op ze. nu veel gedecideerder, naar binnen en naar boven stappen. Daar worden ze dan te woord gestaan en op de hoogte gebracht door een der leden van het comité van initia tief en het slot zal waarschijnlijk wel zijn, dat de bond een of twee leden meer telt. Waardoor deze jonge bond zoo sterk spreekt tot de Haagsche vrouwen, is me nog niet geheel duidelijk geworden. Omdat hij een nieuwtje is? Neen, want er zijn op dit terrein in den laatsten tijd al heel wat nieuw tjes verschenen, waarover zij zich in het minst niet druk hebben gemaakt. Om het éclat? Ook niet, want de boni werkt tot nu toe met zeer bescheiden middelen, is hoogst eenvoudig gehuisvest, niemand loopt er rond in een bepaalde kleur overhemden of shirts of half- en driekw.rt officiersuniformen, nie mand wil er zich interessant maken, niemand speelt er, om een tooneererm te gebruiken „op het publiek". Het moet wel zijn, omdat het comité van initiatief er in geslaagd is de sn~ar te raken, die er ook trilt als er ergens, te midden van het drukke Haagsche verkeer, de auto met de koninklijke standaard zichtbaar wordt. Dat is maar even, een oogenblik, doch het is vol doende. Overigens gaat het Haagsche leven verder zijn gang: een concert, een nieuwe film, een lezing, die men gehoord moet hebben, drie modeshows in één enkele week, aar de nieuwste modellen vertoond worden en die men niet missen kan, thee in een nieuw geopend restaurant, het nieuwe schoonheids- saloifmet de allermodernste lotions en in strumenten voor band-, haar-, voet-, huid- en andere specialisten en artiesten, een psycho metrische séance, al dan niet openbaar, een ouderavond, waar het wel en wee van de schoolkinderen besproken wordt en die en passant gezegd de schrik van méér leeraren zijn, dan bezorgde moeders zich kuhnen voorstellen, de bridgeclubs, waar men toch minstenr eenige malen per week Zoo niet dagelijks acte de présence moet ge ven ja, de dagen zijn meer dan vol, Pa- rijsch en Londensch vol. Eigenlijk moet men zich nog verwonderen, dat er tijd over blijft om te genieten van een stralenden lentedag aan zee! voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON BURGEMEE8TER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, op verzoek van de Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Nootdholland en Zuidhollai.d ter kennis van de consuuiptie-aardappelen- verbouwers in deze gemeente, die nog eigen voorraden bezitten, dat op Maan dag 27 Maart a.s., de voorraden con sumptie-aardappelen, voor zoover die not op de bedrijven der telers aanwezig zijn en nog niet zijn verkocht, zullen worden geïnventariseerd. Indien het wetsontwerp wordt aange nomen om 25 cent per 100 K G. niet ver kochte consumptie-aardappelen uit te keeien, dan zal het resultaat der inven tarisatie op 27 Maart a s. de maatstaf zin. Deze inventarisatie zal in Noordhol land en Zuidholland verricht worden door de Gewestelijke Tarwe-organisatie, respectievelijk voor Noord- en Zuidhol land beide gevestigd te 's-Gravenhage, "a Paulownastraat 20. Voorraden van 1000 K G' of minder komen niet in aanmerking. De even- tueele uitkeering begint bij iedere op gaaf eerst boven de 1000 K G. Iedere consumptie-aai dappelen ver bouwer in deze gemeente, die nog een eigen voorraad bezit, zorge er derhalve voor. dat hij dezen voorraad op Maan dag 27 Maart a.s zorgvuldig opneemt en het resultaat vermeldt op een daarvoor bestemd formulier. Dit formulier zal ingevuld kunnen worden op zitdagen, welke door de ver trouwensmannen der Tarwe-oiganisatie ln Noord- en Zuidholland oj Maandag 27 Maart en soms ook op Dinsdag 28 Maart d.a.v. zullen worden belegd. Nadere gegevens zullen zoovzel mo gelijk verstrekt wórden aan: le. de plaatselijke pers; 2e. de Secretarissen der plaatselijke af- deellngen van de C. B T. B., de R K. L T. B en de H M v. L.; 3e de vertrouwensmannen en districts secretarissen der Tarweorganisa- ties. Deze adressen zullen gaarne nadere inlichtingen verstrekken Alkmaar, 24/26 Maart 1£33. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WEN'DELAAR. Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. GELDSCHIETERSWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, krachtens ar tikel 3e lid, der Geldschieterswet, ter openbare kennis, dat bij hun College een verzoek is ingediend door de N. V. Handelmaatschappij in roerende goede- ren „Vesta" vh. firma C. Een wens en Cie, gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, om toelating tot het houden van een particuliere geldschietbank, in den zin der Geldschieterswet, in eene localiteit van het perceel PAYGLOP nr. 9, alhier. Zij, die tegen de inwilliging van dit verzoek bezwaar hebben worden ver zocht deze binnen 14 dagen na heden bij hun College in te brengen. Alkmaar, 24 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgeme% ter. A KOELMA, Secretaris. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, Mwi/st geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Met instemming las ik het stukje van „Een belangstellende" over een overdek te bad- en zweminrichting. Indien aan de oprichting hiervan financieele be zwaren verbonden zijn, is het misschien mogelijk hieraan gedeeltelijk tegemoet te komen door een storting eenmaal in eens van 5 of 10, het uitgeven van aandeelen of door het heffen van entree geld van een dergelijk bedrag; voorop gesteld dat abonnemenskosten, volksba- den enz. niet te jluur worden. Door de ze lage bijdrage in de oprichtingskosten zijn meerdere personen te bereiken en een aantal zwemliefhebbers zullen er vermoedelijk geen bezwaar tegen heb ben op deze wijze aan de oprichting van een overdekte inrichting mede te wer ken. Dankend voor de plaatsruimte. EEN ZWEMLIEFHEBBER. Geachte Redactie, Met groote belangstelling nam ik kennis van het artikel in uw nummer van Woensdag over de nieuwe bad- en zweminrichting. Ik ben het met u eens, dat deze aangelegenheid een oplossing vraagt, omdat de onhoudbaar heid van de bestaande inrichting wel voor een ieder vast staat. Uw compliment aan wet. houders Bonsema voor de moeite, die hij zich getroost om Alkmaar op dit gebied in het be zit te stellen van een up to date inrichting kan ik onderschrijven, doch ik ben zoo vrij met u van meening te verschillen over de vraag of de door hem aan de hand gedane op lossing de gewenschte is. Reeds in een hoofd artikel in uw blac^ van eenige jaren geleden werd de wenschelijkheid bepleit van een over dekte bad. en zweminrichting en het denk beeld aan de hand gedaan om daarvoor in verbinding te treden met de N.V. Sportfond- senbad. De praktijk heeft sinsdien geleerd, dat dit denkbeeld in alle opzichten de voor keur verdient. De N.V. Sportfondsenbad toch is gebaseerd op het stelsel, dat de belangheb benden zelf initiatief toonen voor de totstand koming van een goede bad- en zweminrich ting door daarvoor een rijksdaalder per maand te sparen voor een aandeel, dat recht geeft om kosteloos te baden en de kans opent cp rente-uitkeering. Het aldus verkregen aan- deelenkapiaal vormt het grondfonds, dat dient voor de stichting van het zwembad. Dit is alleszins een idieele opzet en juist daarom kan m. i. de gemeente een dergelijken op zet steunen, door den grond tegen een lage canon beschikbaar te stellen, alsmede de be- noodigde hypotheek. Deze opzet heeft het voordeel, dat men de exploitatie veilig stelt, doordat men de gebruikers er bij heeft ge ïnteresseerd. De ervaring in andere plaatsen heeft bo vendien geleerd, dat vele spaarders gaarne hun geld in het Sportfondsenbad steken, om dat al heel spoedig blijkt, dat de exploitatie rente-uitkeering mogelijk maakt en zij door hun aandeel het recht hebben verkregen ge durende hun leven gratis te baden. In Amsterdam, Arnhem, Rotterdam, Dordrecht en Haarlem werden reeds derge lijke inrichtingen met succes in exploitatie ge nomen en juist dezer dagen is men in Breda, onder groote enthousiasme der bevolking, begonnen met den bouw van een dergelijke inrichting, die zomers het voordeel van het openluchtbad heeft en 's winters het voordeel biedt, dat men er ook gebruik van kan maken. Met Kerstmis komt deze inrichting gereed Het denkbeeld van wethouder Bonsema, om met de N.V. Zwembadenbouw in zee te gaan, kan allerminst mijn instemming hebben. Ten 1ste is de N.V. een vennootschap van ondernemers, die vanzelfsprekend met den bouw gaarne wat willen verdienen en ten 2de heeft deze N.V. nog nimmer een dergelijke inrichting geëxploiteerd. Dat ze daartoe be reid is, mits de gemeente de rente van het kapitaal garandeert, zegt mij weinig. De ervaring met de N.V. Alkmaarsche Ex portveiling heeft m i. wel geleerd, dat de zeg gingschap van het gemeentebestuur bij een dergelijke exploitatie, ook al heeft men een ge delegeerde van de gemeente in het bestuur, geen waarborg is voor de veiligstelling van het kapitaal, dat de gemeente er in steekt. Het had m.i. dan ook in de lijn van uwe redactie gelegen om aan te sturen op een ex ploitatie en stichting van het Sportfondsen bad. Vermoedelijk was voor uwe redactie het feit, dat de aanneming van het voorstel van B. en W. de mogelijkheid van een ingebruik neming van de zweminrichting in het a s. seizoen met zich brengt, doorslaggevend. Dit is werkelijk aantrekkelijk, doch aangezien de oplossing allerminst afdoende is, oordeel ik het beter om de zaak uit te stellen. De raad heeft dan ook gelegenheid een en ander gron dig te bezien, 110000 buiten den grond is geen kleinigheid. De thans aangegeven weg moge dc gemakkelijkste zijn, ze is in ieder ge val niet de beste. Wat elders mogelijk bleek, moet ook in Alkmaar mogelijk zijn. Wethou der Bonsema zal zeker de bevolking aan zich verplichten door het initiatief te nemen to: het stichten van een afdeeling Alkmaar van het Sportfondsenbad, opdat Alkmaar krijgt wat het behoeft, „Een overdekte Bad- en Zweminrichting". Van harte hoop ik, dat ook uwe redactie mijn beroep op den raad om het onvoldoende voorbereid voorste! Donderdag aan te hou den, zal willen steunen. Met dank voor de plaatsruimte, Een voorstander van een over dekte Bad- en Zweminrichting. (Ten onrechte verwijt de inzender ons, dat wij de aan de hand gedane oplossing de voor keur geven. Inzender herinnert er terecht aan, dat wij vóór enkele jaren reeds een pleidooi hielden voor een overdekte zweminrichting op den grondslag van het Sportfondsenbad. De belanghebbenden hebben echter verzuimd hiervoor het initiatief te nemen en wij wen- schen slechts, dat het betere niet de vijand van het goede wordt. Ook wij achten het wen- schelijk, dat de zaak grondig wordt bekeken en komen vermoedelijk dezer dagen nog op dit onderwerp terug. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van Uw artikel omtrent de hier ter stede nieuw te bouwen Bad- en Zweminrichting, in Uw blad dd. 22 dezer verzoek ik U beleefd mij eenige plaatsruimte te willen verkenen, teneinde daarover eenige opmerkingen te kunnen maken. Het is haast niet noodig te zeggen dat ik als geestdriftig zwemmer en zwemsport- beoefenaar bij het lezen van Uw artikel een eindelijk..., gelukkig..., slaakte, want zoo als bijna ieder in Alkmaar weet werd de toe stand in de bestaande inrichting langzamer hand onhoudbaar en nu komt het gemeente bestuur geheel onverwacht met een schitte rend en grootsch plan op de proppen. Toen ik echter aanlandde bij de financiëele uiteenzettingen begon er een lichte twijfel bij mij te rijzen en wel in het bijzonder bij het gedeelte omtrent de exploitatierekening. Deze rekening wordt nl. gegrondvest op een ont vangst van 18000 per seizoen. Aangezien ik reeds gedurende twaalf ach tereenvolgende jaren een regelmatig bezoeker ben van de bestaande zweminrichting meen ik mij wel een beeld te kunnen vormen van het aantal bezoeke"s. Naar mijn meening va- riëert het aantal genomen baden in de hui dige inrichting per seizoen, gerekend van half Mei tot half September, ongeveer van 26 tot 30 duizend, waarvan ongeveer 10.000 kostelooze baden, welke verder buiten be schouwing gelaten kunnen worden, daar zij toch niets opbrengen. Aan abonnementsgelden wordt dan onge veer ontvangen een bedrag van 250G— 2800, terwijl bovendien gerekend kan wor den op ongeveer 1200 tot 1500 losse baden ad. 25 cent, zoodat de bestaande Alkmaar sche Bad- en Zweminrichting met een ont vangst van ongeveer 3000, haar rekening moet trachten sluitend te maken. Rekenen wij nu op een vooruitgang van b.v. 200 pCt., wat ondanks alle p'annen als zeer optimistisch moet worden beschouwd dan kunnen wij met den besten wil ter we reld nog lang niet tot een ontvangst van 18000 geraken. Zelfs indien per dag 200 volksbaden zou den worden genomen ad 10 cent, dan zouden ongeveer 3000 abonnementen a 5 vereischt worden om de exploitatierekening sluitend te maken en gezien de cijfers voor de oude in richting, ongeveer zes tot zevenhonderd abonné's en 1500 losse baden per seizoen lijkt mij dat ten eene male onmogelnk. Het wil mij dan ook voorkomen, dat meer genoemde exploitatierekening door absolute leeken is opgemaakt en dat deskundigen op het gebied van zwembadenexploitatie als K het bestuur van de bestaande inrichting of^-s Nederlandsche Zwembond in het geheel niet zijn gehoord. Ook omtrent de Inrichting van de baden zou nog wel een en ander te zeggen zijn en ik kan de heeren van de Commissie dan ook ernstig aanraden zich daaromtrent eens met den Nederlandschen Zwembond te verstaan Eventuëel verlangde adressen worden door mij gaarne verstrekt. Tot slot wil ik er nog even de aandacht op vestigen, dat ik, ondanks mijn twijfel aan de juistheid van de opgestelde exploitatie reke ning, een ijverig voorstander ben van een nieuwe inrichting hier ter stede, daar er in het belang van de volksgezondheid zeker op dit gebied iets gedaan moet worden, maar het ging mij aan het hart een dergelijke fi nanciëele goochelarij, die zeer doet denken aan de Gemeentelijke Radio-Distributie, on opgemerkt voorbij te laten gaan. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijft ik, Hoogachtend, H. DE GROOT, Mijnheer de Redacteur. In een berichtje in Uw Courant werd be weerd dat men de burgerij van Heiloo een plezier zou doen hier het venten en muziek maken te verbieden. Dat er enkelen van gediend zouden zijn kan waar zijn maar zeker velen gunnen den armen venters en muzikanten hun zuur ver diende geld. Met dank voor de plaatsing Een burger van Heiloo. van Vrijdag 24 Maart OPGAVE VAN NOOROHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. Koers van heden te» Vorige STAATSLEENINGEN, 5 Nederl. 1912 4H 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij, Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. a Küchenm Acc. s Nederl. Ford P ilips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Ara Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleh Steel Cities Ser»>e General Aviation Steel comm Studebaker u. S Leather Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. Aig Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deti Bat. Rubber Hessa Rubber s t Serbadiadi Interc. Rubber i i SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn ■I Gem Eig Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw, Cert. Union Pacific Wabash Noteering per 50. 'Exdividend. fExclaim koers 1007, lOH/s 99»A 60'/, 63'/, 53 *U l-8t/« 2«'/8 16»/, 9M/s 108 H3y« 98'/, 14% 6^16 13% 2% 4'/.6 29% 2'/, 3V« 71/, 1821/, 125 <91/4 40'/, 28.tO 122 U'/s 112 124'/, 1431/4 8IV, 5»/, 4V» 54% 207:6 23'/» 15'/, IV, 3 2'/, 129/, 12'/, 457, l433/4 15»/< 123 130'/, 423/4 66/s 747/s l?/8 pl.m. 1.30 61 55 1% 1087! 114 9b«/4 11% 7'7i. V, 14-Vie 23/4 47, 2f-8/i8-4 21', 1817, 126 80 40'/, 122 12 112 14274-4 82 57g 4% 22 15 IVs 11 50 124'/, 74 2 pl.m. 1.45 30 7% 4 13-41/ig 180'/,-l 142'/, 81'/, 146 pl.m. 2.00 95'/,-f 13%-4 2% 3'/s-% 54-1/! pl.m. 2.15 1% 113 9o'/,-l 6%-7 13%-4 180'' 142 1% PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM I I 4 4 I I i I *••18(14» I I I I I NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Ba2el Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm 1 1 1 Oslo New-York ItaliS Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.50 59 23 9.751/g 34,57 47.871/, 3800 4500 43.70 248V« 12.777, 8.517, 59:20 9.757, 34.60 47.88 38!OO 45.10 43.75 2.47% 12.78

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11