Purol er op De nieuwe Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting Stad en Omgeving. Een overdekte zweminrichting verdient verre de voorkeur. Het oordeel van het Bestuur van het Witte Kruis. DE MAN DIE DEN MOORD BEGING, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. JUmmeuuts DE REIS NAAR HET GELUK. JEANET GAYNOR EN CHARLES FARRELL IN EEN MOOIE FILM. Bioscoop Theater H.armonie. HET TEEKEN DES KRUISFS. Victoria Théater prolonéee rtï Vcaaq en Aanbod doening zooveel mogelijk te bevorderen, is het zaak, dat de automobilisten en motor- wielrijders, die langs een der twee bovenge noemde douanekantoren binnenkomen, voor zien zijn, behalve van het Belgisch Triptiek en de internationale rij- en wagenbewijzen, van een speciaal formulier in duplo. De bei de formulieren moeten vooraf duidelijk wor den ingevuld en aan het Belgische douane kantoor van binnenkomst worden afgegeven. Voor een spoedige afwerking is het dus noodzakelijk, dat men bij binnenkomst in Bel gië gebruik maakt van deze formulieren, aangezien zij het afstempelen of nazien der internationale rij- en wagenbewijzen onnoo- dig maken en de formaliteiten aan de Bel gische douane-stations ten zeerste vergemak kelijken. Deze formulieren zijn ook voor niet- leden der K.N.A.C. gratis verkrijgbaar bij het secretariaat. Lange Vijverberg 10 te 's-Gravenhage. Bovendien heeft de K.N.A.C. aan het Nederlandsche ministerie van Fi nanciën verzocht de noodige maatregelen te willen treffen om een vlotte afdoening van de grensformaliteiten bij terugkomst van de Nederlandsche automobilisten te bevorderen. Dan zijn in een ommezien handen, ruw en rood van huishoudelijk of welk ander werk ook, weer zacht, gaaf en blank. Wij hadden gistermiddag met den Voorzitter van de afd. Alkmaar van het Witte Kruis, Dr. J. Pameijer, een onder houd over het voorstel van B. en W. om in het Sportpark een openlucht zweminrichting met gelegenheid voor het nemen van lucht- en zonnebaden te stichten, welk onderhoud ook werd bij gewoond door Mr. Bierenbroodspot, lei der van de N. V. de Sportfondsen. Dr. Pameijer deelde ons mede, dat in Sept. 1930 een Commissie van het Wiite Kruis, op verzoek van den toenmaligen Wethouder, Mr. Leesberg, aan B. en W. rapport heeft ingediend over een te stichten Bad- en Zweminrichting. Hij toonde zich ontstemd over het feit, dat deze Commissie, die zich veel moeite had gegeven, daarover nimmer iets van B. en W. had gehoord. Met groote ver bazing had hij van het voorstel van B. en W. kennis genomen, dat z. i., gezien het feit, dat vlak bij Alkmaar een derge lijke particuliere gelegenheid gesticht wordt met een zwemoppervlakte, drie maal zoo groot als Alkmaar gaat stich ten, op een financieel fiasco moest uit- loopen. Met het oog op het Alkmaarsche belang werd dit zeer door hem betreurd en dit te meer, omdat hij ten stelligste overtuigd was, dat een overdekte Bad en zweminrichting op de basis van de Sportfondsen ook in Alkmaar een suc ces zou worden. Het is toch wel bedroevend, zoo ver volgde hij, dat het dagelijksch bestuur van de gemeente nog maar half over tuigd is, dat het geregeld zwemmen en baden de hygiëne ten zeerste bevordert en in alle opzichten een heilzamen in vloed op het menschelijk lichaam uit oefent. In ons waterrijk land, waar gemid deld twee menschen per dag verdrin ken, moest de zwemkunst veel meer worden beoefend. Juist het gemis aan warmte en aan vele warme zomerdagen is de oorzaak dat het zwemmen en baden door de massa van ons volk niet beoefend wordt In een openlucht-bad kan men hoogstens 10 weken per jaar aangenaam zwemmen, terwijl de temperatuur van de lucht en het water in de overdekte zweminrichtingen steeds op de verlang de hoogte gebracht kan worden en men zich dus daar dagelijks in de zwem kunst kan oefenen. Het moest bij de ouders meer bekend zijn, dat door de betrokken gemeentelij ke autoriteiten te Amsterdam bij school jongens, die gedurende drie maanden geregeld zwemlessen hadden gekregen, een gemiddelde borstkasverruiming van 7 c.M. geconstateerd is. Het zwem men bevordert een betere functionnee- ring der organen, versterkt de longen en het hart, bevordert de eetlust, geeft een •beteren slaap en een sterker zenuwstel sel, bevordert dus een grootere gezond heid. Juist daarom eischt het volksbe lang, dat ook het schoolzwemmen wordt ingevoerd. Schrijf daar nu eens wat over, aldus Dr. Pameijer op de hem eigen ernstige manier. Alkmaar mag de kans om een overdekte zweminrichting te kiven, niet voorbij laten gaan. Wanneer het voorstel van B. en W. wordt aangeno men, dan is die kans tot schade van de volksgezondheid voor een reeks van ja ren verkeken. U schrijft nu wel in de krant, dat belanghebbenden verzuimd hebben, om het initiatief te nemen voor het stichten van een afd. Alkmaar van de Sportfondsen, maar dat is niet juist. Het Witte Kruis wacht al drie jaar op het antwoord van B. en W. op het door haar ingediende rapport en wanneer dit was gekomen, dan zou er in Alkmaar stellig een dergelijke afdeeling zijn op gericht. Wij konden de ontstemming van den ijverigen Voorzitter van het Witte Kruis, die in Alkmaar getoond heeft, zich daadwerkelijk veel moeite voor de volksgezondheid te geven, volkomen be grijpen, maar waagden het toch, op te merken, dat de door het Witte Kruis ge wilde overdekte zweminrichting voor Alkmaar naar het oordeel van den Raad te kostbaar zou zijn en dat het daarom in ieder geval toejuiching verdiende, dat B. en W. althans met een voorstel komen, waardoor eindelijk een einde wordt gemaakt aan het zwemmen in de onhoudbaar geworden bestaande inrich ting. Onmiddellijk daarop stelde Dr. Pa meijer ons de vraag, of wij het aan B. en W. uitgebrachte rapport kenden, waarbij hij ons aanbood, het in zijn ge heel te publiceeren. U kunt daarin zien, dat het bouwen van de overdekte zweminrichting op 160 000 was ge raamd. U mag daarbij niet vergeten dat dit was in 1930. en dat sindsdien de kosten belangrijk minder zijn gewor den, hetgeen toch ook bij B. en W. be kend mag zijn. Wanneer men dit in het oog houdt, dan is het bijna onverant woordelijk om thans voor het stichten van een openlucht-zwembad een bedrag van f 110.000 uit te trekken. Wij merkten op, dat Dr. Pameijer uit het oog verloor, dat volgens het rapport van de Commissie van het Witte Kruis de overdekte zweminrichting geplaatst moest worden op het terrein van het oude Ziekenhuis aan de Paardenmarkt, een terrein, waar de grondwaarde zeker 20 per M'. bedraagt, terwijl B. en W. voorstellen, de openlucht-zweminrich ting te maken op een zooveel goedkoo- per terrein, dat men voorloopig althans anders moeilijk kan benutten. Dr. Pameijer gaf de juistheid van die opmerking toe. Een openlucht-bad- en zweminrichting kan, wil ze rendabel zijn, alleen daar geplaatst worden, waar zij gemakkelijk voor het publiek te be reiken is. Nu men evenwel de mooie nieuwe toegangsweg naar het Sportpark gemaakt heeft, kon z. i. geen bezwaar meer bestaan om daar de overdekte bad- en zweminrichting te maken, en hij bleef erbij, dat het een onvergeeflijke fout zou zijn, wanneer daartoe niet zou worden besloten en wanneer de Raad het onvoorbereide voorstel van B. en W. zou aannemen. Hier mengde de leider van de N. V. Sportfondsen, Mr. Bierenbroodspot, die zich niet alleen in ons land, maar zelfs in Amerika op dit gebied een gezagheb- benden naam veroverde, zich in het ge sprek. Hij deelde ons mede, dat de er varing van de laatste jaren, het, dank zij de moderne techniek mogelijk heeft ge maakt, om ook voor plaatsen als Alk maar, met zekerheid van rendabiliteit, overdekte serre-bad- en zweminrichtin gen te maken, die het voordeel geven dat men daarbij steeds de zoo zegenrijke ultra violette stralen op het lichaam kan laten inwerken. Deze serre-bad- en zweminrichtingen beschikken thans n.1. over een systeem, waardoor het moge lijk is met een enkelen druk op een knop, de geheele op het Zuiden gelegen glazen wand omhoog te laten gaan waardoor de zon haar ultra violette stralen in het bad kan werpen. Hij toonde ons een prachtig ontwerp, dat op het oogenblik voor Breda gemaakt wordt en liet ons de foto zien van de door leerlingen van de Ambachtsschool aldaar vervaardigde maquette. Hij toonde ons de schitterende resultaten te Zwolle, Maastricht en elders behaald, alsmede een fraai plan voor Wassenaar. Hij stelde ons in staat, kennis te nemen van hetgeen er thans op dit gebied in Venlo, een stad met 22000 inwoners, staat te gebeuren, erop wijzende, dat, wat daar mogelijk is, zeker in Alkmaar mogelijk zal zijn. Ook in Venlo zijn Spaarkasaandeelen uitgegeven, waarop de deelnemers 2.50 per maand storten, terwijl de Rijksverzekeringsbank de geldleening van het ontbrekende kapi taal tegen zeer billijke voorwaarden plaatst onder garantie van een richtige betaling door de gemeente. Juist het bezit van een aantal spaar aandeelhouders, nog vóór de inrichting geopend wordt, verzekert a. h. w. van te voren gunstige bedrijfsresultaten, omdat daardoor de inrichting reeds dadelijk na haar opening een groot aantal klanten heeft, die financieel bij den gang van za ken geïnteresseerd zijn en die daarom tevens warme propagandisten voor hun inrichting zijn. Voorts wees hij ons erop, dat de spaar-aandeelhouders bij het nemen van losse baden en een abonnement re ductie genieten, terwijl zij, die ineens 900 storten, hun leven lang een gratis abonnement krijgen voor zich of ten be hoeve van een aan te wijzen persoon, welk abonnement geldig is in alle Sportfondsenbaden in Nederland, ter wijl iemand, die 90 vol stort, 10 pet. reductie krijgt. Ook wees hij erop, dat de N. V. Sportfondsen, nu zij het ver trouwen in haar werk van de zijde van het publiek volledig gewonnen heeft, dit wil dienstbaar maken ten behoeve van de volksgezondheid in het geheele land en dan ook reeds afdcelingen en inrichtingen heeft opgericht te Amster dam. Haarlem, Den Haag, Arnhem, Bre da, Zwolle, Apeldoorn, Schiedam, Rot terdam, Dordrecht, Delft, Amersfoort, Eindhoven, Maastricht en Zaanland, waar de gemeenten de gevraagde garan tie verleenden. In Breda wist meq in 3 maanden ruim 300 spaar-aandeelhou ders te verkrijgen, terwijl men in Venlo in enkele weken 225 personen bereid vond, een aandeel in een Sportfondsen- bad-Venlo te nemen. Mr. Bierenenbroodspot was er van overtuigd, dat men dit ook in Alkmaar, als men maar aanpakte, kon bereiken. In Venlo sticht men een serre zwemin richting, waarvan de stichtingskosten circa 150 000 bedragen. Onder een ser re-zweminrichting wordt verstaan een inrichting, waarvan de Zuidwand uit glas bestaat, die op zonnedagen gehee' of gedeeltelijk weggenomen w »rdt, zoo dat de zwemmers buiten een zonnebad kunnen nemen op het aan de Zuidzijde geprojecteerde terras, terwijl de zon haar ultra-violette stralen in de zwem- zaal zendt. Op onze vraag of een dergelijke in richting rendabel te maken is, deelde de heer Bierenbroodspot ons mede, dat de ervaring heeft geleerd, dat dit reeds het geval is bij een bezoek van 300 personen per werkdag. Uitvoerig toonde hij ons aan, dat, zoodang de gemeente eenige risico loopt, de wijziging van de statuten en het tarief de voorafgaande goed keuring van de gemeente behoeft, ter wijl de gemeente het recht heeft, een ge meentelijken commissaris aan te wijzen, wiens taak het is, toe te zien, dat het contract wordt nageleefd. Toen wij kennis hadden genomen van de groote voordeelen, die een over dekte zweminrichting aan de gemeente biedt, werden wij daarvoor inderdaad enthousiast. Een losse bad-prijs van 50 cent voor bad met badpak en handdoek oordcelen wij echter voor den midden stand en arbeiders op den duur ie Loog. Mr. Bierenenbroodspot wees ons er op, dat hierin verandering kan komen, indien het aantal baden per jaar stijgt. Op bepaalde tijden kan men voor 25 cent een bad laten nemen. Het succes, daar mee elders bereikt, was inderdaad prachtig. Veel succes heeft men ook gihad met groeps-abonnementen, waar bij voor zwemclubs en personeelver- eenigingen een bepaald uur wordt ge reserveerd en waarbij het bad met bad pak en handdoek slechts 22 ceni kost. Verschillende groote firma's weten Ie dat zwemmen de arbeidsprestatie ver hoogt, hebben zelfs met hun personeel regelingen getroffen, waarbij zij de helft van dit bedrag betalen en de leden van hun personeel per bad dus slechts 11 cent verschuldigd zijn. Dat het bestuur Van het Sportfondsen- bad zijn overdekte inrichting in de eer ste plaats als een voor de geheele be volking dienstbaar te maken instel'ing ziet, moge voorts blijken uit het feit, dat sinds eenige weken voor verschillen de organisaties van diverse politieke richting of religie per week baden 10 cent voor werklocze leden beschikbaar zijn gesteld, te gebruiken op door het bestuur aan te wijzen tijden. Op onze vraag, of de capaciteit van de inrichting deze toename kan verwerken wees Mr. Bierenbroodspot er ons op dat, dank zij het reinigingssyste».-m van het Sportfondsenbad, het water eiken avond het bassin verlaat en den vol genden morgen wederom water van een ongekende helderheid aanwezig is. Inmidels waren tijdens het onderhoud meerdere bestuursleden van het Witte Kruis ten huize van Dr. Pameijer ver- schen, die allen tot de conclusie kvva men, dat het voor Alkmaar te betreuren zou zijn, wanneer de Raad zou besluiten met de N. V. Maatschappij tot het bou wen van zwembaden de door B en *V voorgestelde overeenkomst aan te gaan er dit te meer, waar deze Maatschappij niet alleen nimmer een dergelijke in richting heeft gexploiteerd; maar zelfs ook nimmer zoo'n inrichting heeft ge bouwd. Men was dan ook overtuigd, dat het voorstel van B. en W. op een onvol ledige voorlichting moest berusten Na eenige bespreking werd dan ook besloten, alsnog een openbare vergade ring uit te schrijven en B en W. en de raadsleden tot het bijwonen van die vergadering uit te noodigen. Mr. Bierenbroodspot verklaarde zich bereid in die vergadering met lichtbeel den de voordeelen van een overdekte zweminrichting uiteen te >tten. Wij zijn er van overtuigd, dat deze vergadering, die uitsluitend een breede voorlichting beoogt, in het belang van Alkmaar zijn nut kan hebben en ver trouwen er dan ook op. dat zoowel het College van B. en W., als de Raad, als mede degenen, die hopen ,dat Alkmaar eindelijk eens in het bezit komt van een afdoende bad- en zweminrichting in deze vergadering aanwezig zullen zijn. De vergadering, die Dinsdagavond 8 15 uur in de dancing van de Harmonie wordt gehouden, is gratis toegankelijk. worden op buitengewone wijze door uitste kende artisten voorgesteld en zoodoende is een geheel tot stand gekomen, dat een ieder ten zeerste zal voldoen. De opnamen zijn iets bijzonders. Een interessant voorprogram ma vormt de inleiding tot het aantrekkelijke ïoofdnummer. De titel van de hoofdfilm „De man die den moord beging'' en de medespe lenden t. w. Conrad Veidt, Heinrich George en Trude von Molo zijn zeker een goede reclame om deze week het B. T. te bezoeken. Een titel om van te griezelen, één van Duitschiand's grootste acteurs in de hoofdrol en een film vol roman tiek. Deze film, bewerkt naar het tooneel- stuk van Farrère en naar den roman van Frondaie, speelt in Constantinopel in het jaar 1912. Markies de Vérigné iConrad Veidt), in militairen dienst, maakt kennis met lord Falkland en Cer- nuwisz, twee individuen voor wie hij door hoogerhand gewaarschuwd wordt. Vérigné ontmoet de vrouw van den lord en het wordt hem reeds van stond af aan duidelijk dat deze vrouw een on dragelijk leven lijdt door de beestachtige wijze waarop zij door haar echtgenoot behandeld, ja liever gezegd, mishandeld wordt. Scheiden wil ze niet, want dan zal het dierbaarste wat haar nog blijft het achtjarig zoontje, stamhouder van de familie haar ontrukt worden. Vérigné koestert een groote genegen heid voor deze vrouw en tracht haar kracht te geven in de moeilijke oogen- blikken, die zij te doorstaan heeft. Het einde van deze film zullen we niet ont hullen; een slot dat naast spanning ook in groote mate dramatisch is. Zooals reeds gezegd, is C. Veidt de groote acteur, die in deze film zijn speel- talent ten volle heeft kunnen ontplooien in de rol van beschermer van het zwakke geslacht. Heinrich George, hoewel een bij-rol toebedeeld, heeft zijn rol van onbe- trouwbaren bruut sober en ingetogen ge speeld, geen moment zocht hij zijn kracht in overdreven machtsvertoon. De overige rollen waren voldoende, maar daarmee is alles gezegd. Het voorprogramma bestond uit „Elck wat wils", waarin we o.a. enkele toestel len te zien kregen waarmede Edison vroeger gewerkt heeft en die duidelijk aantoonden hoe snel de techniek zich in den loop der jaren ontwikkeld heeft. Het programma werd aangevuld met twee korte kluchten, t. w. „Een vroolijke fuif" en „Een bootrace met hindernis sen". Twee films die speelden in de Amerikaansche studentenwereld, waar in de brokken en stukken je soms om de ooren vlogen en waarin kwistig werd rondgestrooid met klappen en stompen, maar... waarin de studenten een groo te vindingrijkheid aan den dag legden. Want om na veel tegenslag, tenslotte te zegevieren in een bootrace der stu denten meteen badkuip plus aan- hangmotor en als belooning het mooiste meisje ter wereld in je armen te mogen sluiten, daarvoor moet men toch heel wat in zijn mars hebben Jeanet Gaynor en Charles Farrel, die met hun film „Twee Menschen" een wereldnaam maakten, geven thans opnieuw prachtig sa menspel in de film „De Reis naar het Ge luk', die vanaf Zondagmiddag in het theater Harmonie wordt vertoond. Aan boord van een groote cceaansioomer bevindt zich een Schotsch meisje, dat haar beide ouders heeft verloren en thans op weg is naar haar oom in Amerika. Sascha, de Russische zanger componist is spoedig verliefd op haar. Maar toevallig komt Heather in kennis met Larry Beaumont, een rijke eerste-klas passagier. Zij valt bijzonder in zijn smaak. Maar Diana en haar moeder zien dit met groot misnoe gen. Zij werken alles tegen. Amerika wordt voor rfeather een groote teleurstelling. Slechts door zich in de box van Larrv's polo- paard te verstoppen, kan zij in het land ko men. Larry is blij als hij haar terugziet, maar de detectives volgen haar en zij vindt 'n schuilplaats bij haar Russische vrienden. Zij besluit ten slotte met Sascha te trouwen, maar voor het zoover is, komt Larry nog op bijzondere wijze tusschen beiden en het slot van de geschiedenis is Och, dat moet u gaan zien. Dan kunt ge meteen genieten van het gevoelige spel van Jeanet Gaynor. die weer prachtig op dreef is. Maar ook Charles Farrell als Larry mag ten zeerste geroemd. De overige personen TINGEL TANGEL IN DE CINEMA AMERICAIN. Films, waarin honden de hoofdrollen ver vullen, hebben over het algemeen maar een matig succes, maar Schlumpsi, de ruwharige fox terrier, die in de alleraardigste film Tingel Tangel optreedt, is een heel bescheiden artist. Hij doet zijn plicht en verdwijnt telkens zoo gauw mogelijk van het tooneel. Hij is een hond, die weet wat er van hem verlangd wordt, hij kijkt heel netjes voor zich als zijn baas een aardig vrouwtje in de armen houdt en hij dooft zelfs met zijn poot de kaars uit als hij vindt, dat bij Je verdere ge beurtenissen de toeschouwers heel best ge mist kunnen worden. Dat zijn baas ten slotte in de gelegenheid is het meisje zijner keuze te veroveren heeft hij ook al weer aan Schlumpsi te danken, want zonder de terrier zou het geluk niet beloond en het kwaad niet gestraft zijn. Schlumpsi is, als zoovele andere in verloop van tijd op dtn voorgrond g treden figuren, van een onbekende afkomst. Hij is eenvoudig een hond die in het park loopt en geen baas heeft totdat een jonge componist, die meer melodieën in zijn hoofd dan guldens in zijn portemonnaie heeft, zich over den zwerver ontfermt Dank zij Sch'.ump sis komisch optreden in een keimistent wor den baas en hond door Herr Director geënga geerd en weldra blijkt dat in het wereldje van zeildoek en latten beiden de voornaamste artisten worden, die hei publiek in grootcn getale naar binnen doen stroomen. Billy de baas van Sch'umpsi componeert zijn schla gers voor Sonja, een bekoorlijke kermisartiste en deze zingt en danst er bij. terwijl Sch'umpsi als Dritte im runde voor het comische ge deelte zorgt. Weldra wordt Sonia „ontdekt" door een roemzuchtigen componist, die haar een engagement in een bekend theater be zorgt en zij laat Billy en Schlumpsi in wan hoop achter om de ladder van de roem te gaan bestijgen. Al spoedig blijkt, dat de hond onmisbaar voor haar succes is en dan vol gen alleraardigste tooneeltjes, waarin de directeur van het theater moeite doet om Schlumpsi te bemachtigen, die telkens weer weet te ontsnappen en triomphantelijk naar zijn ouden baas terugkeert. Ten slotte komt alles natuurlijk prachtig in oide. De be roemde schlagerfabrikant, die Sonja prote geert blijkt een onbekwaam musicus te zijn, die zijn melodieën en woorden voor enkele marken van Billy gekocht heeft en wiens roem als sneeuw voor de zon verdwijnt als Billy weigert nog langer voor hem te wer ken. Dan komt de brave Billy zelf op den voorgrond en hij deelt met Schlumpsi in het succes van Sonja waarna deze met Billy een alleraangenaamst tête a tête heeft waarbij dan het oogenblik is aangebroken, dat de bescheiden Schlumpsi het noodig vindt om de kaars, die dit minnespel verlicht met zijn poot uit te dooven. Er komen in deze film prachtige typen voor. ir, het bijzonder uit het wereldje der kermisartisten, dat op zich zelf al bijzonder interessant is Het is een circus en variété-film van de allerbeste soort en Ernst Verebes, Elisabeth Pinajefi, Frits Kam pers en last not least Schlumpsi de eenige artist. die onder zijn eigen naam speelt, wer ken samen om de toeschouwers voort durend in spanning te houden. Vooraf gaan enkele screensongs men wachte zich er voor bet programma daar mede te overladen een uitgebreide collec tie wereld- en Polygoonnieuws en een komi sche soldatenfilm waarin Slim Sumrnerville de hoofdrol vervult en als gewoonlijk de toe schouwers door zijn dolle avonturen en koste lijke mimiek weer doet schateren van het lachen. Wij kunnen een bezoek aan de Cinema Americain deze week zeer zeker aanbevelen. Het was niet te verwonderen, dat de direc tie van het Victoria Theater de film Het Tee- ken des Kruises geprolongeerd heeft. De be langstelling bleef de geheele vorige week zoo groot, dat steeds het theater te klein bleek en tenslotte was het percentage teleurgestelden, die tot Donderdag geen plaatsje konden be machtigen, zoo groot, dat een tweede week vertooning noodzakelijk werd. De film zelf behoeft vandaag niet opnieuw besproken te worden. Men leze ons verslag van de vorige week of koope het Victoria- Nieuws, dat interessante mededeelingen over deze rolprent bevat. Het voorprogramma is geheel nieuw. En, 't is gezellig, dank zij de twee journals, die beide actueel zijn. Polygoon laat ons o.m. zien, hoe in het Zuiden carnaval gevierd wordt en verraste ons zelfs met een opname uit Laren, waar het Hollywood-bal laatst zulke triomfen vierde! Kortom, het programma is weer zoo op gebouwd, dat de belangstelling ook nu wel weer zeer groot zal zijn. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 50 cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP GEBRUIKTE RIJWIELEN. D. OVEREEM, Rijwielhandel Breed- straat 39, t/o. Leeszaal. EIKENHOUTEN BUREAU MINISTRE en CYLINDERKASTJE TE KOOP AAN GEBODEN. BREELAAN 37, Bergen. TE KOOP zoo goed als nieuw gouden colliers met juwcelen hangers (model juvveelen kapspeld) nog met 3 brillanten. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP zoo goed als nieuw 3 MOTOREN, Douglas, Oeverland en Hudson. Te bevr. bij S. BAKKER, Han del in 2e hands motoren. Sauders- buurt 5. TE KOOP 200 Meter KIPPENVLECHT- WERK 81 c M. hoog, Kippenhokken, Konijnenhokken, Gramofoon met 50 platen. A. LEUSINK, Holleweg H 105 Heiloo. TE KOOP een pracht moderne KIN DERWAGEN als nieuw. Handelskade 55 A (boven de Auto- Centrale), Alkmaar. Gemakskoffer met pot 5, Closetstoel met pot 10, theekast 3.75, Petroleum kachel z. g. a. n. 5, mooi fornuis 12.50. Brandkast 20, enz. DEKKER, Laat 182. 4 Stoelen en 2 Crapauds 20, prima Divar. 9 50, Bidet z. g. a. n. 3 50, Waschtafel 2 p. 2.50, eiken Ledikant lp6.50, mooi Winkel trapje 2 50, Kast 10. enz. DEKKER, Laat 182 Moderne kruissnarige Piano z. g- n. pracht instrument met niet één gebrek, voor slechts 145, pracht electrische Piano voor elk aannemelijk bod. DEKKER, Laat 182. Gebruikte boeken o.a. Staathuishoud kunde, De Hel van Dante, Meisjes- en Jongensboeken enz. Tevens een mooie Piano te koop wegens plaatsgebrek voor 27.50. DOELENSTRAAT 14 TE KOOP "LOSSE~~KLEEREXHANG- KAST. D. GOVERS, Westerweg 114 GEVR. EEN' MOTORBOOTJE met oi zonder kajuit. Br. letter W 781 aan het bureau van dit blad. Schrijfbureau, prima mahoniehouten cylinder schrijfbureau 32 0, penant kastje 5, drlepits „HalIer" olieste 2.25. Fornuizen vanaf 8 50, z. g- n' J. L. Sostman Jr., Ridderstraat M TE KOOP 2de handsch DAMESFIETS in goeden staat, spotkoopje. VLA ANDERHOF 3. Te koop een schoenmakers-uitpoets machine met een prima A. E. C voor 50, wegens overcompleet- AdIX_ G. MEIJER, electrische schoenreparati - inrichting St. Annastr. C 27. Alkmaar. Kinderledikanten voor spotprijs, Ka pokbedden vanaf 6, zes sterke Stoel e 7.50, pracht Divans 10, Tafel- e Divankleeden, Brandkasten z. g J. L. Sostman Jr., Verk.lok. Ridderstr- TE KOOP AANGEBODEN pracht mo derne KINDERWAGEN, grijze kleur en zoo goed als nieuw. Te bevragen Loeghwaterstraat 33 A, Alkmaar. Sportmotor B. S A. 3K PK. Boschhoorn, Recreo-duo enz. bereden en uitstekend onder!hou Koopje 200. Brieven onder letter bureau van dit blad. TE KOOP 1 z. g a. n DAMESRIJWIEL- 2 HEERENRIJWIELEN vanaf TRANSPORTFIETS. NIEUWE- - DERSiNGEL 73 bii Heilooërbrua-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10