VOOR DE KLEINTJES TEEKENPLAATJE DE MUZIKANT. CASTRICUM. HEERHUGOWAARD. HEEMSKERX. EGMOND AAN DEN HOEF. Het tweede, ten overstaan van notaris Stuyt, is gelegen in de Koetermeer en groot 3 03.90 H.A.. bracht op 4000 Het perceel was in bod op 3000 en werd door notaris Stuyt op 1000 gemijnd. DE BOND VAN BEGRAFENIS- VEREENIGIN GEN. JUi&ticaties OPGAAF VOORRADEN CONSUMPTIE AARDAPPELEN. Raadselhoekie xxxxxxx Naar wij vernemen is het bestuur van de Castricumsche Reddingsbrigade als volgt samengesteld. Voorzitter de heer C. Sieben, secretaris de heer G. Hemmer, penningmees ter de heer C. M. Jufermans, commissaris.- n mej. Morren en de heer S. Veentra. Medische adviseurs de beide praktiseerende geneeshee- ren dr. Leenaaers en dr. v. d. Sluijs. Getracht zal worden om donateurs te krij gen om door de gelden die deze ter beschik king zullen stellen zooveel mogelijk te kun nen doen in het a.s. zomerseizoen. Onder de leden die zich als zoodanig hebben opgege ven zijn vragenlijsten uitgegeven om te we ten welke lessen het beste en het meest vruchtbare kunnen en moeten worden gege ven, terwijl daardoor ook aan het bestuur kunnen worden verstrekt in hoeverre de le den in staat zullen zijn nu al direct helpend op te treden. f Met het gemeentebestuur is overlegd m hoevere de aanschaffing van reddingsmidde len noodig en gewenscht is. Donderdagmiddag is de timmerman J. Houtenbos van 't dak van 'n woning aan de Schoutenbos gevallen en heeft daarbij won den aan hand en been opgeloopen en een hersenschudding. Door dr. Leenaers die di reet gewaarschuwd werd is hij overgebracht naar zijn woning. Gistermorgen was de toe stand van Houtenbos goed, alhoewel hij klaagde over pijn in zijn beenen, terwijl hij zijn linkerhand door verstuiking van den pols niet kan gebruiken. Woensdagavond ongeveer half zes reed de heer Huiberts van den Jan Glijnisweg per rijwiel langs de kabel. Plots werd zijn aandacht getrokken door hulpgeroep van een froep je kinderen. Tot zijn schrik ontwaarde ij een kind in reeds zinkenden toestand in den langs den weg loopenden sloot. Oogen blikkelijk begaf H. zich gekleed te water en had de voldoening de kleine levend op het droge te brengen. Met ingang van 23 Maart zijn weder om 15 personen uit deze gemeente in de Wie- ringermeerwerkverschaffing tewerk gesteld. Het totaal bedraagt thans 37 personen. Wel treurig wordt het iemand te moede als men in eigen gemeente de velden, die om handen roepen, ziet liggen in een toestand, zooals die voor eenige jaren terug onmoge lijk werd geacht, terwijl jonge gezonde krachten die altijd hun levensbestaan op deze akkers hebben gevonden, naar elders gaan Een lichtpunt is dat gedurende de afge'.oo- pen maanden veel sloot- en baggerwerk is verricht in werkverschaffing, waarbij ge middeld ruim 100 personen emp'ooi vinden, zoodat de akkers toch niet geheel van bemes ting verstoken zijn gebleven. De leden van de N. H Ver. „Het Witte Kruis" kwamen Donderdagavond in jaar vergadering bijeen. Het jaarverslag meldde o.m. dat het leden tal zoo goed als stationair bleef. Verder vermeldde hetrdat 2 patiënten naar een sanatorium zijn gezonden en dat door 64 leden gebruik is gemaakt van de verplegings- artikelen. De kraamverzorging en wijkverpleging vorderde veel werk, vooral de .aatste. Ten slotte zij nog gemeld, dat 2 maal zie- kenvervoer geschiedt is en dat de vereeniging ten opzichte der hier gevestigde zwemclub in hoofdzaak zich tot taak gesteld had, het hygiënische gedeelte te verzorgen. Het ontvangst- en uitgaafcijfer sloot met een eindcijfer van 603.70 met een winst saldo van f 157 63. Aan de beurt van aftreding waren de hee- ren Echart, welke me* overgroote meerder heid van stemmen herkozen werd. Tijdens de rondvraag informeerde een der leden of de vereeniging wel in 't bezit was van een tochtscherm welke vraag door den voorzitter bevestigend beantwoord werd. Verder vroeg dit lid namens de hier ge vestigde zwemclub wederom evenals het vorig jaar het gebruik te mogen hebben van de verbandtrommel, waarvoor ter bestuurs tafel geen enkel bezwaar werd ingebracht. Na nog enkele andere besprekingen werd de bijeenkomst met een woord van dank op geheven. Voor de verkooping van het vast goed van mevr. de wed. Witte—Bank bestond Donderdag weinig belangstelling. Ruim 2 H.A. teelgrond, benevens 3 woon huizen met broeikas en landbouwschuur alles gelegen aan den Oosterweg. kon even 13000 opbrengen, en werd door den nota ris tot dit bedrag opgedreven. Alleen het woonhuis met schuur en broei kas is voor de som van 2650 aangekocht door den heer A. v. d. Wel Gz. te Castri- cum. Even later werd nog geveild aan de Maer- ten v Heemskerckstraat dubbel woonhuis met fandbouwschuur en teelgrond, alles ter grootte van 3/4 H.A en in eigendom toebe- hoorende aan den heer E Duin Jz. Ook hier werd door het publiek zoo goed als geen bod gedaan. Ten slotte werd nog teelgrond voor den tijd van 3 en 5 jaar verpacht, resp. op de Waterakkers en aan den Cieweg te Heems kerkerduin. waarvan de prijs oer R. R. door elkaar 7 cent bedroeg. Met het oog op de geringe prijs kan nog gemeld worden, dat het vergevorderde sei zoen hieraan ook schuld heeft. Woensdagavond werden in „De Drie Egmonden' publiek geveild twee peroeelen Weiland, eigendom van den heer Th. Bont. Het eerste ten overstaan van de notarissen de Lange en Roos. was groot 2,13,50 H A. en gelegen aan den Hoogendijk alhier. Dit per ceel werd in bod gebracht op 2400 en afge lijnd door den heet Rike op f 300, zoodat Git f 2790 opbracht. Het hulppostkantoor, dat inet 1 April poststation zal zijn, zal ook minder uren opengesteld worden. Voortaan zal op werk dagen het kantoor geopend zijn van 8—8H, van 1213 en van 1616 uur. Op zon- en feestdagen zal de correspondentie tusschen 9 uur en 9.20 afgehaald kunnen worden. Het kantoor blijft ook geopend voor tele foon en telegrammen. Woensdagavond ongeveer 8 uur werd door het personeel van Huize „Schuylenburg" brand ontdekt in den woonkamer van dat ge bouw. Onmiddellijk werd de brandweer ge waarschuwd, intusschen begon het personeel met emmers water te trachten de brand te blusschen. Omdat aldaar geen waterleiding is. werd ook de motorspuit van Alkmaar op gebeld. Inmiddels waren de brandweerman nen uit deze gemeente gearriveerd en werd er hard gewerkt om uitbreiding tegen te gaan. Omdat de brand bij den schoorsteen woedde, werd tenslotte een gat in het dak gehakt. Na een uur was de brand gebluscht. De schade is groot, de woonkamer is totaal uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Alkmaar behoefde geen hulp te verleenen. Bovengenoemde bond hield Donder dagavond zijn algemeene jaarvergade ring in „Concordia" t© Noordschar- woude. De voorzitter, de heer D. d© Jong, te Heerhugowaard, opende met een harte lijk welkom. Aller gedachten, aldus spr., zullen nu uitgaan naar hem, die de vorige maal de voorzittersfunctie ver vulde. Spr. bracht namens allen woorden van dank en huid© aan nu wijlen den heer Kramer, die warm voelde vor '- les, wat den bond betrof. Wegens zijn gezondheidstoestand gaf spreker den leiding over aan den penningmeester, de heer Jb. Kramer te Zuidscharwoude. l e voorzitter drukte er zijn spijt over uit dat de heer De Jong om gezondheids redenen het voorzitterschap niet kon waarnemen. Het jaarverslag wees op de droevige omstandigheden waarin we 'ans leven. Revolutie en bloedvergieten overal. De :h w.rd u:'9\,s'>roken. dat d© ver- eenigingen hun plicht niet onder der gelijke omstandigheden zullen moeten uitvoeren Er zijn 1 bestuurs- en 1 leden vergadering gehouden Dirkshcrn is als li toegetreden, waaruoor de bond thans 13 leden telt. Het totaal aantal leden van 11 afdeelingen bedraagt 7619, tegen in 1931 7726, wat een achteruitga g betee- kent van 107 leden. In 1932 werden 174 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 102 leden eh 72 niet-leden. Verleden jaar to taal 205. De opgaven van het gelde'ijk bezit van verschillende vereenigingen waren niet juist, zoodat geen opgave kon volgen. De secretaris wekte op, goe de opgaven te verstrekken. Stilgestaan word bij het overlijden van den voor zitter, den heer P. Kramer. Spr. hoopte, dat zijn naam nog lang bij de leden in herinnering mag blijven. Hij rust© in vrede. Het jaarverslag werd goedgekeurd onder dankzegging. Hierna bracht d© heer W. Koeman, de kasnaziener, rapport uit. Alles was in ora© bevonden De ontvangsten waren 258 70, d« uitgaven 279.29, alzoo een nadeelig saldo van 20.59. Het vorig bezit van den bond bedroeg 309.05, thans 288 46. Goedgekeurd. Het abonnement op het maandblad voor begrafenisondernemers is opgezegd De afd. Oudkarspel stelde voor, leden, die naar een andere plaats verhuizen, niet eerder als lid te beschouwen, of hun verhuisbiljet moest ten raadbuize in de gemeente gedeponeerd zijn. Het hoofdbestuur adviseerde hierop niet in te gaan. De voorzitter lichtte het advies van het H B. toe, zeggende, dat er een ge schiedenis aan was verbonden. Een groote moeilijkheid is, dat niet direct het domicilie wordt overgeschreven. De heer Jb de Boer, Oudkarspel, ver dedigde het voorstel, er op wijzende, dat gevallen, welke dit jaar zijn voorgeval len niet meer mogen voorkomen. Het voorgestelde is de beste oplossing om misverstand en ongenoegen te voor komen. Zuidscharwoude en Noordscharwoude steunden het voorstel. De heer D de Jong zeide, dat art. 25 in dergelijke gevallen voorzag. De heer Schoorl, te Schoorl, vond het wel mooi, dat men op de secretarie uit slag kon krijgen omdat overschrijving door de afdeelingen wel eens vergeten wordt. Na nog eenige discussie werd het voorstel in stemming gebracht en met 7 tegen 4 stemmen verworpen. De afd. Noodscharwoude wilde gaarne een uitspraak, welke vereeniging voor een begrafenis van een niet-lid moet zorgen. De heer De Jong Heerhugowaard. zeide. dat men eens besloten had, dat de eene vereeniging geen diensten mocht verrichten in het gebied van een andere, waaraan de voorzitter toevoeg de, dat, als het een laatste wilsbeschik king betrof, de betreffende besturen met elkaar in overleg kunnen treden. Bij de rondvraag zeide de heer Ban kersen, Oudkarspel, dat nu het voorstel van zijn afd. was gekelderd, deze afd. eigenlijk een vordering heeft op die van Zuidscharwoude. De afd. Sint Pancras vond het niet juist, dat als een huisgezin werd over geschreven en in de vorige woonplaats al vooruit had betaald, voor risico der nieuwe woonplaats kwam, waarop de voorz. antwoordde, dat men het recht had, om deze vooruitbetaalde contribu tie terug te vorderen. De afd Sint Pancras en Schoorl in formeerden naar de resultaten van den propagandist. De voorz. antwoordde, dat deze naar Julianadorp en naar Kolhorn is geweest. Het bestuur wilde de propaganda aan het bestuur overlaten. Van den propagandist heeft spr. nooit iets vernomen, dan de rekeningen van den auto, waaruit spr. concludeerde, dat hij er op uit is geweest. Resultaten heb ben we echter niet gehad. Dirkshorn is verleden jaar als lid toegetreden, doch niet door bemiddeling van den propa gandist. Men sprak er zijn verwondering over uit, dat de propagandist niet aanwezig was en ook niet in Julianadorp is ge weest op de gister gehouden vergadering. Na nog eenige bespreking volgde slui ting. De vereeniging te Julianadorp gaf zich nog op als lid van den bond. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, op verzoek van de Gewestelijke Tarwe-organisatie voor Noordholland en Zuidbollat.d ter kennis van de consumptie-aardappelen verbouwers in deze gemeente, die nog eigen voorraden bezitten, dat op Maan dag 27 Maart a.s., de voorraden con sumptie-aardappelen, voor zoover die nog op de bedrijven der telers aanwezig zijn en nog niet zijn verkocht, zullen worden geïnventariseerd. Indien het wetsontwerp wordt aange nomen om 25 cent per 100 K.G. niet ver kochte consumptie-aardappelen uit te keeren, dan zal het resultaat der inven tarisatie op 27 Maart a.s. de maatstaf zi n. Deze inventarisatie zal in Noordhol land en Zuidholland verricht worden door de Gewestelijke Tarwe-organisatie, respectievelijk voor Noord- en Zuidhol land beide gevestigd te 's-Gravenhage, Ai na Paulownastraat 20. Voorraden van 1000 K G. of minder komen niet in aanmerking. De even tueel© uitkeering begint bij iedere op- gaaf eerst boven de 1000 K G. Iedere consumptie-aardappelenver- bouwer in deze gemeente, die nog een eigen voorraad bezit, zorge er derhalve voor, dat hij dezen voorraad op Maan dag 27 Maart a.s. zorgvuldig opneemt en het resultaat vermeldt op een daarvoor bestemd formulier. Dit formulier zal ingevuld kunnen worden op zitdagen, welke door de ver trouwensmannen der Tarwe-oiganisatie in Noord- en Zuidholland op Maandag 27 Maart en soms ook op Dinsdag 28 Maart d.a.v. zullen worden belegd. Nadere gegevens zullen zoovsel mo gelijk verstrekt worden aan: le. de plaatselijke pers; 2e. de Secretarissen der plaatselijke af deelingen van de C. B T. B., de R. K L. T. B. en de H M. v. L.; 3e. de vertrouwensmannen en districts secretarissen der Tarweorganisa- ties. Deze adressen zullen gaarne nadere inlichtingen verstrekken. Alkmaar, 24/25 Maart 1133. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. Oplossingen der raadsels alt het vorige nammer. Voor grooteren. 1. Tante Lucie kwam u rozen brengen. (Mar). Met die sneeuw kunnen we veel beter loopen dan fietsen. (Elbe). Het boek van Clara ls nergens meer te vinden. (Aisne). Was je kersen jam bedorven? (Jeker) Gaan je Ouders naar Noorwegen of Zweden? (Aar en Arno). 2. Kangoeroe. Groen, Norg, roek, Nero, rag. 3. Spie, ring, spiering. 4. Spinazie, mu s c h peper vlieg linde krans r o z ij n China arend Voor kleineren. 1. Peer, reep. 2. We zullen altijd met alle ongeluk ken rekening houden. (Lena, Meta, Alle, Leo). Je krijgt een versch ei nu. (Hein). Het eene kali redde het andere. (Alfrod). Je komt te laat. Hè Oom, wat flajw! (Theo). 3 Leeuw, meeuw, Zeeuw. 4. Pink. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn geheel wordt met 8 letters ge schreven en noemt een stad in Duitschland. 4, 6, 6, 7 is het tegenovergestelds fan zoet. 3, 2, 8 is een heel fijn weefsel. Een 4, 2, 2, 8 is timmermansgereed schap. Een 5, 6, 6, 7 woont dicht bij ons. Een 1, 2, 2, 8 ls een ander woord voor heg. 2 Kruisraadsel. Op de mei de kruis jeslijnen komt de naam van een groot rijk. X X X X X K Op Hoenderhof kwam op een keer Een reizend muzikant. Hij trok zoo met zijn mooie fluit Door heel het vaderland. De muzikant hij heette Hek Blies steeds zijn schoonste lied Tot groot vermaak van kip en gans, Zooals j' op 't plaatje ziet Maar Juun, de groote waakhond, dacht: Die muzikant is vrij! Geen wonder, dat hij fluiten kan, Natuurlijk is hij blij! (Nadruk verboden). Ja Juun, je hebt gelijk, rr.aar toch De baas heeft liever jou, Omdat jij Hoenderhof bewaakt En dieven drijft in 't nauw! 'k Weet vast: als Juno dat begrijpt, Dat hij tevreden is. Een waakhond fs toch t allermooist! Denkt Juun. Dat is gewis! Dan komt hij uit zijn hok en geeft Den muzikant een been. Die zwaait zijn hoed heel dankbaar en Gaat daarna fluitend heen C. E. d. L H. Een jongen met een aapje Kwam laatst bij ons voorbij; W vlogen naar de ramen En riepen: Heidaar! Hei! De jongen kwam toen nader En tikte aan zijn pet; Het aapje had hij flukskens Een steekje opgezet. Het moest een buiging maken En groeten heel beleefd; Het diertje zoo sprak Moeder, Hoopt, dat je hem wat geeft. Ik zorg wel voor den jongen Kom jij maar eens bij mij! Hier heb ik melk en broodjes. Wat keek die jongen blij! Met aapje kreeg Rie's appel Fn koekjes \an M-.rian Ik gaf hem apenootjes En zei: Hier vrind, pak-anl We moesten toen zoo lachen Om 't leuke, kleine dier Hij peuzelde den appel Gauw op. Wat een plezier. (Naaruk verboden). Had hij met d'apenootjesl De doppen kregen wij; Hij mikte zoo parmantig En raak! Geloof dat vrij! Kom, Jokko, zei de jongen Op 't laatst; kom mee, mijn venL Bedank nu maar eens netjes En maak Je compliment Hij maakte zelf een buiging Voor Moeder, met veel zwier; Wij alle drie benijdden Hem 't leuke, kleine dier En zeiden tegen Moeder: Toe, als we jarig zijn, Geeft u on3 dan zoo'n aapje, Zoo grappig en zoo klein Ik timmer wel een bokjef Riep ik en Rie zei blij: Een jasje en een mutsje Krijgt 't aapje dan van mij! Maar Moes begon te lachen En riep: 'k Heb er al drie Zal ik z' eens even noemen? Marianne, Jaap en Riet HERMANNA, lo rij een medeklinker. 2o een insect. 3o een stad in Drente. 4o 't gevraagde woord. 5o een visch. 6o een gewicht 7o een medeklinker. 3. Een roofvogel, een voegwoord en een kasteel vormen samen een plaats in het Zuiden van ons land. 4. Welke rivier in ons land maakt deel uit van een schip? Voor kleineren. 1. Met v kan ik vroolijk wapperen, met s pijn veroorzaken en met p besta ik uit gras of beide. 2. Verborgen vreemdelingen. Ik kan wel blijven staan, maar u staat daar gevaarlijk! In de vacantie rijden wij dikwijls ezeltje. Je kunt over mij beschikken: bel ge rust op! (2) Ik wou, dat je het gezien had. Jaap! Er stonden zooveel jongens naar te kijken. 3. Ieder van de lezers Heeft mij in den mond. Toch zou 't kunnen, dat je Mij in 't water vondt! Maar dan ben 'k wat anders. Zeg mij, hoe ik beet 'k Denk, dat ied're lezer Dat nu toch wel weet! 4. Vul deze 9 vakjes In met: 4 E II 1D 2K lli maar doe het zóó, dat je vaa linlu naar rechts en van boven neer be neden leest: lo een rivier in ons land. 2o een plaats in Gelderland. 3o een ander woord voor een greefee steen. f JL

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7