fllkmaarsche Courant. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Alcmaria I E. D. O. I VAN SPIONKEN EN SPIONNAGE Mo. 72 1933 Honden) rijt en dertigste Jaargang. ZATERDAG 25 HAART Vergeefsche pogingen om in Zuid-Rusland door te dringen. De eerste klasse. De competitiewedstrijden van morgen. Zal Stormvogels morgen kampioen worden?! De laatste kans van West-Frisia en Friesland. Beslissing verwacht in het Zuiden. Alcmaria-E. D. O Zilvermeeuwen-Alkmaar. Afdeeling III Afdeeling IV. Afdeeling V. DE TWEEDE KLASSE. HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. ZONDAG a.s. 2 uur: DE DERDE KLASSE. DE VIERDE KLASSE. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. In het Westen wordt slechts gespeeld de ontmoeting Assen delft II tegen W.F.C. V, die nog niet van eenig belang ontbloot is. Een gelijk spel toch of een nederlaag der Assendelfters, zou im mers de Alkmaarsche Boys zonder te spelen reeds kampoien maken, een theorie ec'-ter, hoe mooi dan ook, die in de praktijk wel an ders zal uit wijzen, want het wil er niet bij ons in, dat de candidaten, zich door het heusch niet sterke W.F.C. V, ook maar een lunt afhandig zou laten maken, al weten we Test, dat er op voetbalgebied nog heel wat gebeuren kan. In het Noorden Het Oosten In het Zuiden In de tweede klasse In de derde klasse De vierde klasse DOUANEMAATREGELEN VOOR DEN WEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. 2e serie. IX. Maar deze andere geschiedenis doet de vraag rijzen of niet de raadselachtige gravin heeft woord gehouden. Waaruit dan weer zou zijn af te leiden, dat zij een machtige or ganisatie achter zich had, die zij, waar de Franschen niet van haar wilden weten, ter beschikking van de Russen stelde. Al zou zij het echter niet hebben gedaan, zoo is men geneigd op te merken, dan was het toch zeer twijfelachtig of de expeditie, die Zuid-Rus land moest binnendringen, kans van slagen had geboden. De expeditie werd ondernomen vanuit Odessa. Einde Januari 1919 werd het geal lieerde front, bijkans uitsluitend door de Franschen bezet, gebracht op een afstand van meer dan 100 K M. van de kust. Men be denke wel: in een vijandig land, ontbloot van voorraden, ver verwijderd van het hoofd kwartier, dus ver van de basis en van de be schermende artillerie van de vloot. Een ze ventig duizend man troepen, voornamelijk Franschen, maar ook Grieken, Polen, Russi sche vrijwilligers en zwarte troelen, trokken stoutmoedig verder in het land, dat ook een Napoleon niet had vermogen te overmeeste ren. De verhalen, die Robert Boucard ons ge documenteerd doet over dezen tocht, bewij zen, dat gedeelten van het Afrikaansche le ger, met niet anders dan met hun zomeruit rusting waren gekleed, en dat Grieksche een heden, geschoeid slechts met sandalen, door de sneeuw moesten voortrukken. Men beden ke daarbij, dat een groot deel dezer troepen in den wapenstilstand het oogenblik had be groet, dat zij naar het Vaderland zouden kunnen terugkeeren. Niet slechts koloniale, doch ook moederlandsche infanterie werd op de marsch gesteld om de steeds voortdurende vervolging van den vijand in het binnenland te ondernemen. Kan het verbazen, dat. ge zien den vloedgolf van radicale stroominr n, die door geheel Europa ging een dezer infan- terie-regimenten in verzet kwam; de kreten van demobilisatie aanhief en marcheerde on der het zingen van liederen, die nu niet be paald tot de militaire behoorden. Boucard spreekt dan ook met de meeste beslistheid te gen, dat de rebellie, die zich al spoedig van het expeditionaire corps zou meester mak a, op de vloot is begonnen; integendeel, de troe pen te land zijn begonnen en de vloot heeft hun voorbeeld overgenomen. Men houde daarbij rekening met den toe stand, waarin de bevolking verkeerde en de landstreken, dien men betrad. Die bevolking was slecht gevoed, had tientallen van jaren onder den ergsten Czaristischen druk geleefd en zag nu de bevrijding van dezen druk voor zich. Maar zij verkeerde ook in vrees ten aan zien van de wreedheden der bolsjewieken, die tot alle denkbare uitersten overgingen, wan neer de Fransche troepen werden geholpen Om een enkel voorbeeld te noemen van de wijze, waarop werd opgetreden. De stad Kherson, tevoren door de roode troepen be zet, werd door deze ijlings ontruimd bij het naderen van het expeditiecorps en de verge zellende witte vrijwilligers. De vooraan staande communisten werden in hechtenis genomen, en de Generale Staf van het bezet tingsleger plakte een uitnoodiging aan de in gezetenen aan om het Sovjet-juk van zich al te schudden en vrijwillig dienst te nemen te gen de Sovjet-overheerschers. Honderden vrij willigers meldden zich aan; zij werden ver zameld en onder geleide van pijpers eh tam boers gebracht naar een kamp in de omge ving van de stad. waar zij zouden worden geoefend en gehuisvest. Niemand heeft deze- vrijwilligers ooit teruggezien. Want zij zijn daar in koelen bloede gemutileerd, gemas sacreerd door degenen, die hun tot instruc teurs zouden dienen en die in werkelijkheid niet anders waren dan verborgen agenten van de Russische Tcheka. De terugtocht der bolsjewieken was een schijnmanoeuvre, en ge heel de dienstneming van sommige elementen een zuivere comedie teneinde de tegenstan ders der revolutie te treffen, en deze werden helaas maar al te goed getroffen. Het kon aan de oogen van de bevelvoeren de leger- en marineautoriteiten niet verbor gen blijven, dat geheel de expeditie een Tamp dreigde te worden. Om dit te voorko men, besloot Admiraal Amet zich tot Parijs te wenden teneinde de noodige versterkingen te verkrijgen. Toen hem deze werden gewei gerd, en daartegenover de vijand zich krach tiger dan tevoren toonde, overwon de adrai raai zichzelf en telegrafeerde op dringende wijze aan Parijs om toestemming te verkrij gen tot den terugtocht van zijn troepen en zijn schepen. De toestand werd daarin naar waarheid als hopeloos geschilderd, en de te rugtocht als een noodzakelijkheid genoemc wilde men een omvangrijke ramp voorkomen Dat men vol spanning het bericht van Parijs afwachtte, wie zal het niet begrijpen? Einde lijk kwam het: de kortheid van het antwoorc deed, nog voordat het ontcijferd was, ho pen, dat het gunstig was Maar toen de of ficieren van den Staf het ontcijferde ant woord voor zich hadden, moest de jongste zich opofferen om het den admiraal aan boord van den kru 3er Jean Bart over te brengen. Het luidde niet anders dan: Her win Uzelf; ik zeg: Herwin Uzelf en wacht bevelen af. Toen moest al spoedig het onher stelbare gebeuren. De strijd diende hervat, en de voornaamste schepen van het eskader kregen bevel om zich naar Sebastopol te be geven teneinde den voortgang van den vijand te stuiten. Het ging zoo goed en zoo kwaad als het ging. Maar nadat gedurende een dag een gedeelte van Sebastopol was gebombar deerd, kwamen de matrozen in opstand. Het begon op de Jean Bart, waar de vlag van den admiraal woei; deze werd neergehaald en de roode vlag werd er onder toejuichin gen van de op het strand en de kade verza «nelde opstandelingen voor in de plaats ge heschen. De matrozen van den kruiser „France" volgden dit voorbeeld. Eenmaal meester van de schepen en ook van de toe stellen aan boord dier schepen, traden de opstandelingen onderling met elkander in verbinding, en het behoeft niet gezegd te worden, dat zoowel de positie als het leven van den admiraal en zijn officieren in ge vaar verkeerden. Het moge zijn, dat te land, in Sebastopol, tal van maritieme en conti- nentale troepen aan de orde getrouw bleven dit neemt niets weg van het feit, dat de toe stand erg genoeg was. Hadden de officieren van het Fransche eskader niet een groote mate van vooral zedelijken moed getoond, wie weet of de afloop iets beter ware ge weest dan die van Russische schepen in de ïaven van Helsingfors, welker officieren het eerst aan het roode oproer ten offer vielen. Op den dag na den opstand, zagen de mannen van de Jean Bart hun kapitein met verbazing, die spoedig meer werd dan verba zing de hut, waarin hij vrijwillig verblijf had gehouden, verlaten en zich begeven naar dat deel van het schip, waar de roode vlag uit woei. Hij richtte op den gewonen toon het bevel tot de verzamelde matrozen om de vlag neer te halen en er de gewone Fransche vlag voor in de plaats te stellen. Ontvangen met uitroepen van sarcasme, wendde hij zich tot de matrozen; bezwoer hen na te denken wat zij deden, en toen ook dit niet hielp, be gaf hij zich met vasten pas in de richting van de vlag. De matrozen schenen geneigd hem den weg te versperren, maar toen hij, vast voorwaarts gaande, commandeerde, dat zij de rijen zouden openen, was er eigenlijk niemand, die hem durfde weerstreven. De roode vlag ging neerde Fransche vlag woei spoedig weer. Toen kwam het oogenblik, dat de bemanning zich rekenschap gaf van de zedelijke overmacht van dezen eenen man. die met slechts een va'ide hand ter beschikking, dit stoute stuk had aangedurfd en hen allen overheerschte. En dezelfde mannen, die nog kort tevoren hadden geroepen: ter dood met de officieren, zij hieven nu de kreet aan: Leve de commandant. Admiraal Amet toonde zich in deze moei- ijke dagen volkomen berekend voor de posi tie, waarin hij zoo plotseling was geplaatst, en wist, dat hij een vastbesloten karakter had; wist ook, dat hij geen enkele daad van oneer zou begaan. Toen, twee dagen na de muiterij, een geleide resolute tirailleurs van het landleger onder bevel van een kolonel zich aan het admiraalschip vervoegde, vond het geen matrozen, geen dienst. De kolonel zeide admiraal Amet, dat zijn troepen volko men waren te vertrouwen. Zijn Senegaleezen waren bereid de Jean Bart te bezetten en de bemannig in hechtenis te nemen, zoodat de verdiende straffen daaraan konden worden voltrokken. Maar admiraal Amet weigerde. Zijn mannen hadden slechts tijdelijk het hoofd verloren, opgestookt door enkele rad draaiers, die natuurlijk hun straf niet moch ten ontloopen. Met eigen hand wilde de admi raal de orde herstellen, want hij bleef ver trouwen in zijn matrozen behouden. Niets mocht op of tegen de vloot ondernomen wor den zonder een schriftelijk door hem onder teekend bevel; hij liep liever het gevaar te worden beleedigd, desnoods bedreigd, dan troepen en dan nog wel Afrikaansche troe pen aan boord toe te laten. En toen enkele uren daarna een sloep van den Engelschen admiraal, die onder de bevelen van admiraal Amet was geplaatst van dezen het bericht kwam brengen, dat ook hij ter beschikking van zijn Franschen collega stond om ie or de aan boord te herstellen, werd ook dit aanbod in dank afgewezen. Het mag tegen over een opstandige bemanning gewaagd lij ken, admiraal Amet waagde het, terwiile van zijn vlag, terwiile van zijn matrozen Want deze kwamen inderdaad spoedig tot bezinning. Zij hadden zich tijdelijk vrij ge maakt van de banden, waarin de dienst hen hield, maar waren wellicht niet reeds van uit Constantinopel de troepen en schepen °n- derweg om men te straffen? En zoo dit niet het geval was, moest dei straf dan toch niet na eenigen tijd komen? Zoo kwam al spoe dig de bezinning, al waren de admiraal en zijn officieren het daarover eens, dat de aan stokers ernstig dienden gestraft. Die aansto kers moesten zich aan boord van de „Fran- ce" bevinden, en teneinde deze te v^rwij Ie' ren, werd aan dit schip bevel gegeven om de terugreis naar Toulon te ondernemen. Wil de het evenwel die terugreis aanvaarden en volbrengen, dan dienden de officieren, die aan boord van het schip opgesloten waren te worden bevrijd; dan dienden ook de or ders, door deze officieren gegeven, te .v >r- den opgevolgd. Het noodige werd gedaan teneinde te voorkomen, dat tegen de bedelen van de officieren in kon worden gehandeld De route zou rechtstreeks naar Frankrijk zijn; een Britsch kruiser begeleidde de „France" tot in de monding van den Bospo- rus om te voorkomen, dat de „France" iiei ging zou vertoonen te landen, en ook de ja sis te Constantinopel ontving draadloos de noodige instructies. Heeft de Soldatenraad aan boord van de ..France" iets begrepen van de bedoeling, die bij het vertrek naar Toulon voorzat? Zooveel is zeker, deze heeft geprobeerd onderhandelaars naar den admi raai te zenden, maar dit had weinig gevolg want nauwelijks waren die onderhandelaars aan boord van de Jean Bart gekomen, of zij dienden het schip ook weer te verlaten. De terugreis van de „France" bracht van zelf het einde van de zoo lichtzinnig begon nen muiterij. De officieren, die met den iet wat zonderlingen titel van raadgevers tot de bewegingen van het schip, die zij natuur lijk commandeerden, waren toegelaten, ver kregen meer gezag naarmate de kusten van Frankrijk in het zicht kwamen. De „France" werd naar Bizerta gedirigeerd; daar zou zij zich ter beschikking van den maritiemen Prefect hebben te stellen, terwijl de helft der bemanning bij aankomst met verlof kon gaan Hoe dit bevel diende te worden opgevat bleek al spoedig bij aankomst. De noodige maatregelen waren genomen, en de aanleg gers van deze muiterij kregen de straffen die zij uiteraard verdiend hadden. Ongeveer 28 onder hen werden tot straffen boven de vijf jaren veroordeeld, maar ook de comman dant van een der schepen, die dit aan zijn muitende matrozen had overgelaten, stond voor den Krijgsraad terecht. Een officiers-machinist die mei de muiters ;emeene zaken had gemaakt, werd te Cal atz in hechtenis genomen op het oogenblik dat hij op het punt stond naar de Russen te vluchten. Aan boord van den kruiser Wal deck Rosseau gebracht om naar Frankrijk te worden getransporteerd, slaagde hij in een poging om de bemanning van dit schip te gen de officieren op te zetten. De Schout bij Macht, die aan boord van dit schip was, toonde zich bereid, teneinde aan de bedrei- Zoo langzamerhand zijn wij in ons voet- Talwereldje zoo ver gekomen, dat het einde in het zicht komt. Wel is nog nergens de competitie geheel geëindigd, maar de clubs hebben over 't algemeen nog 2 a 3 wedstrij den te spelen. In dit verbana is het wel merk waardig, dat het programma van morgen nog bijna volledig is. In de Westelijke afde lingen komen nog alle eerste klassers in ac tie, in het Oosten eveneens en alleen in het Zuiden en Noorden hebben een paar clubs een vrije dag. Wanneer er morgen gespeeld wordt, is de kans zeer groot, dat kampioen nummer 4 zich komt aanmelden: de Storm vogels. De IJmuidenaren hebben slechts hun thuiswedstrijd tegen V.U.C. te winnen om definitief den titel te veroveren. Verder dan een kampioenschap komen wij morgen echter niet, omdat in het Oosten waarschijnlijk pas de laatste wedstrijd een beslissing zal bren gen. Zelfs bestaat daar nog de theoretische mogelijkheid, dat er een extra-beslissings wedstrijd gespeeld moet worden! Ook in ae onderste regionen kunnen mor gen beslissingen vallen. Zoo kan bijvoorbeeld ging zijner matrozen te voldoen, de terugreis naar Frankrijk te ondernemen Admiraal Amet aarzelde, nadat hij dit ver nomen had, niet Lang: de bedoelde Schout bij Nacht ontving bevel zijn commando over te geven en werd door een torpedojager op genomen om naar Constantinopel te worden teruggebracht. morgenavond West-Frisia vast op de onder ste plaats staan en kunnen Middelburg en Friesland eveneens zeker weten, wat haar te doen staat. Misschien Afdeeling I. Blauw-Wit moet morgen een noodsprong doen. Wanneer ze morgen opnieuw zou ver liezen, is het pleit definitief beslist. Het is dus vrij zeker, dat de Stadionclub zich heftig zal verweeren en hard zal vechten, om de beide puntjes thuis te houden. Zou daar kans op zijn? De sterke Delftenaren komen op bezoek, maar deze hebben niets meer te win nen of te verliezen. Daarom ligt hier voor Blauw-Wit een kans, om zonder kleerscheu ren uit den strijd te komen. Tegelijkertijd hoopt ze dan natuurlijk op nederlagen van haar collega's: Z.F.C. en H.- D.V.S. Z.F.C. gaat naar A.D.O. en wij weten, dat de wedstrijden in den Haag voor haar altijd zeer moeilijk zijn. Hoogstens geven we haar morgen dan ook een kansje op een ge lijk spel. Iets anders is het met H.-D.V.S., dat V.S.V. ontvangt. In de gegeven omstandigheden lijkt ons een Schiedamsche overwinning heusch niet onwaarschijnlijk, waardoor H.-D.V.S zich vrijwel gered zou hebben. De twee overige wedstrijden zijn van geen belang, 't Gooi zal thuis wel van Feijenoord verliezen en H.B.S. zal het bezoekende R.C.H wel met een nederlaag naar Haarlem sturen. Afdeeling II. Hier kan het kampioenschap komen, als de Stormvogels thuis V.U.C. kloppen. Gemakke lijk gaat dat echter niet, want de Hagenaars zijn nog niet veilig. Ze kunnen nog heel best een puntje gebruiken, 't Wordt dus een felle wedstrijd en 't zou ons niet verwonderen, wanneer V.U.C. nog juist een gelijk spel be vocht. Van veel belang voor V.U.C. is ook, wat West-Frisia zal doen. De Enkhuizers ontvan gen morgen Hilversum en hoewel we de be zoekers vrij wel sterker achter dan de hekke sluiters, zou een thuisoverwinning heusch zoo vreemd nog niet zijn. 't Is immers de laatste kans voor West-Frisia. Haarlem, dat ook nog niet heelemaal vei lig is, krijgt thuis gelegenheid, om Xerxes minstens éen puntje afhandig te maken, wat wel voldoende zal zijn. En dan is er nog de wedstrijd Sparta Ajax. Juist, omdat Ajax nog een theoretisch kansje heeft, verwachten wij hier een span nende kamp met een kleine overwinning voor de Amsterdammers. De vijfde wedstrijd, K.F.C.D.F.C., is van geen belang en kan door de thuisck.b gewonnen worden In het Oosten ziet het er naar uit, dat zoo wel Go ahead als P.E.C. opnieuw zullen winnen. Beide clubs spelen thuis, resp. tegen A.G.O.V.V. en Tubantia en het zou al vreemd moeten gaan, als dat geen overwinningen werden voor de kopploegen. In de onderste regionen krijgt Robur een goede kans, om haar achterstand in te loo pen. 't Ontvangt Vitesse en de traditie wil nu eenmaal, dat Robur deze wedstrijd wint Dat zou beteekenen een nog grootere spanning in deze afdeeling! HeraclesEnsch. Boys kan een aardige ontmoeting worden, waarbij de Almeloërs de beste papieren hebben. En EnschedeWa geningen zal wel eveneens op een thuiszege uitdraaien. In het Zuiden kan morgen de strijd om de laatste plaats beslist worden. Het gaat hier tusschen Middelburg en B.V.V., waarvan laatstgenoemde er nog het beste voorstaat Wanneer B.V.V. thuis van Willem II wint, is ze in veiligheid, ook al wint Middelburg van Noad. Wanneer beide clubs verliezen 0: gelijk spelen, is B.V.V. ook gered en pas wanneer Middelburg zou winnen en B.V.V zou verliezen, worden de rollen orage draaid. Tenslotte is er nog de mogelijkheic dat beide clubs gelijk eindigen. Intusschen geven we B.V.V. een goede kans op de twee punten, vooral ook, omdat Willem II geen belang bij den wedstrijd heeft. LongaN.A.C. kan aardig worden. Veel krachtsverschil is er niet, zoodat een gelijk spel niet onmogelijk wordt In het Noorden zijn de kampioenen vrij en crijgen we in Groningen een vrij onbelang- rijken wedstrijd te zien: Be QuickAlcides, waarbij de thuisclub verreweg de sterkste is Achilles maakt kans op een of twee puntjes nu G.V.A.V. bij haar op bezoek komt. Min der zeker zijn we er van, dat Sneek thuis een succesje kan boeken op het vrij sterke Leeu warden. Friesland heeft nog een kans Doch dan moet het den uitwedstrijd tegen Frisia win nen en dat valt niet mee. Een kleine neder laag voor de hekkesluiters zou heel normaal zijn. Alcmaria speelt morgen „de" wedstrijd van het seizoen. Het ontvangt nl.1. E. D. O., een der kampioenscandidaten, zoodat de be zoekers verzekerd kunnen zijn van een ener veerenden wedstrijd. Immers, terwijl E.D.O. moet winnen, om haar kans te behouden, kan Alcmaria mits een zege zich defintief veilig achten, ook al is het degradatiegevaar op dit oogenblik slechts theoretisch. Beide clubs hebben dus belang bij dezen wedstrijd en beide clubs spelen voetbal. Dat zijn voorteekenen van een goeden wed strijd, wellicht van den besten, dien wij dit seizoen hier gezien hebben Wij hopen op een faire kamp en op een waardig slot van de competitie, voorzoover het de thuiswedstrijden van Alcmaria betreft. En we voorspelleneen kleine thuisover winning! Kinheim ontvangt Z. V. V. er. zal na har den strijd nog juist de beide puntjes in de wacht sleepen, dunkt ons En evenzoo zien we Zeeburgia thuis van W. F. C. winnen, zoodat de drie candidalen nog steeds dicht in eikaars nabijheid blijven. (Ook de wedstrijd KinheimAlcmaria wordt dus zeer belang rijk!) Voor Alcmaria is het verder van belang, wat D. E. C. doet. Het ontvangt H. R C. en wij hebben zoo'n idee, dat de Amsterdam mers met klein verschil weten te winnen. Daartegenover staat, dat T. O. G. haar stad- en buurgenooten V. V. A. wel kloppen zal. Men kan echter nooit weten, en dus Alcmaria! In de B-klasse ontvangt H. F. C. het Utrechtsche Velox. Hoewel de clubs geen van beiden nog eenig belang hebben bij deze ontmoeting, kan het toch een aardige wed strijd worden. Velox behoort tot de sterkste ploegeh in deze afdeeling en zal trachten, een gelijk spel te bevechten. Verder komt ze echter in geen geval. De strijd om de onderste plaats is even eens beslist, zoodat de overige ontmoetingen ook al zonder belang zijn. D. W. S. wint thuis van B. F. C., Bloemendaal van Baarn en Hercules van A. F. C. Alphen en de Spartaan kunnen wel gelijk spelen! K. N, V. B. 2de klasse B. AlcmariaE D. O. 4de klasse B. ZilvermeeuwenAlkmaar. ?es. 2de klasse B. R. C. H. IIAlcmaria TI. N. H. V. B. N. H. V. B.-elftal. Z.F.C. 2—N.H.V.B.-elftal terr. Z.F.C 2.30 1 B. Assendelft 2—W. F. C 5 2.30 2 D. C S. V. 1—Alkmaar 2 3 B. Alkm. Boys 3Vrooe 2 2.30 3ergen 2—Alcm. 5 2.30 4 D. Bergen 2Alkmaar 4 12 u. Ureem 2Alkmaar 3 1-30 N. Niedorp 3—C. S. V. 3 (oedijk 2Alkm. Boys 4 12 u. Junioren A. I 'urmersteijn aHollandia a 2.30 O. S. V. a—Z. V. V. a 10 u. Z. F. C. aAlkm Boys a 2.30 K. F. C. a-Z. F. C. b 10 u. Adspiranten H. Tergen aSchoorl a Adspiranten J. Alkm. Boys bVrone a 1 tl. Adspiranten K. Ursem aAlkm. Boys c 12 u. Vrone bK. S. V a 1 u. Hollandia moet naar K. V. V. Dat betee kent nog een lastige wedstrijd voor de lei ders, die echter gewaarschuwd zijn en dus wel zullen winnen. Purmersteijn zal ook op eigen veld wel niet kunnen winnen van D. W. V. Van groot belang is hier de ontmoeting VolewijckersO. S. V. Wie verliest, is met een de kans op den titel kwijt! Vandaar, dat wij ons niet aan een voorspelling wagen. Helder kan thuis van Assendelft winnen en Zaandijk stuurt wellicht de Meervogels met leege handen huiswaarts. 't Zal ons benieuwen, wat Go ahead er morgen van terecht brengt. Na de eclatente zege op E. V. C. hebben we meer verdouwen gekregen in de ploeg en daarom zou het ons niets verwonderen, wanneer ze morgen tegen Zilvermeeuwen goed voor den dag kwam en met een gelijk spel naar Alkmaar terug keerde! Beverwijk wint zonder al te veel moeite van Schagen. Q. S. C. is tegen D. T. S. zeker opgewassen. Het eerste klasse-programma is weer eens niet groot van omvang en de oorzaak is ook thans te zoeken bij den te Zaandam te spe len oefenwedstrijd van het N.H.V.B.-elftal te gen Z.F.C II, dat op de ranglijst een dusda nige plaats inneemt, zoodat verwacht kan worden dat het kampioenschap van de reser ve eerste klasse den Zaandammers ten deel zal vallen. Intusschen zullen de Z.F.C.-reserves, even als voor een tweetal weken geleden de Hol landianen. waardige tegenstanders blijken te zijn. Wij hebben een vermoeden dat „provincialen" thans ongetwijfeld voor iets zwaardere taak komen te staan en overwinning zal zeker slechts na veel moeite te verkrijgen zijn. Het elftal der „provincia len" zal er als volgt uitzien: de een een K. v. 't Hof (K.F.C. III) J. Blees P. B A Lienaerts (R.C.Z. I) (M.L.D. I) J. Wynia Th. Rijkers J. Lont (W.F.C. IV) (Succes 1) (Succes I) J. Bronslewer J. Kuiper (H.R.C III) (Held. Boys) Wolthuis W. Verdonk A. Bodenstaff (M.L.D. I) (R.C.Z. I) (M.L D. I) Wij zijn zeer benieuwd, hoe onzen N.H. V.B.-ers het er af zullen brengen. ook slechts één wedstrijd, en wel Succes II Tetten I, waarbij de Wieringers een kansje krijgen, de onderste plaats te gaan verlaten. Ondanks het feit dat we den kracht van de „Noordzeekanters" kennen, houden we het op de Successers, die ook meerdere malen goed werk dedeiv. brengt ook thans nog niet de beslissing, daar Andijk vrij van spelen is en dus nog buiten schot blijft. M.F.C. I, dat bij Hollandia III op bezoek gaat, zal door een overwinning haar kleine kans wel behouden. We vertrou wen er op, dat we ondanks de teleurstellin gen van de laatste ontmoetingen, de Medem- blikkers daartoe in staat mogen achten. De andere gegadigde, West-Frisia III, zal door een overwinning op het bezoekende Strandvogels I, eveneens haar kans behou den. komen we ook nog een belangrijk treffen te gen. Monnikendam I ontvangt Z.F.C. IV en de Monnikendammers zullen in eigen huis wel weer trachten voor een overwinning zorg te dragen. Hoewel dit echter niet zoo heel ge makkelijk zal gaan, zullen de Monnikendam mers er na geduchte krachtsinspanning toch wel in slagen. De betrekkelijk onbelangrijke ontmoeting Z.V.V. IIIZilvermeeuwen II, zal wel in een gelijk spel eindigen. gaat de strijd tusschen C.S.V. I en Alkmaar II, om de derde plaats bezetting. Hoewel de Castricummers in de competitie ook nog al eens teleurstellen, verwachten we toch dat zij door een overwinning, de derde plaats zulen blijven bezetten. Aan de groen-witten, cm er anders over te denken! spelen de kampioenen Alkmaarsche Boys III hun laatsten competitiewedstrijd én ontvangen voor dit doel Vrone II. Een goeden kampioen waardig, mogen we zeker verwach ten, dat de zege in de kaasstad blijft. Vrone II zal echter trachten revanche te nemen. Ber gen II, dat bezoek krijgt van Alcmaria V, zal eveneens voor een overwinning zorg dragen. brengt een vrijen dag voor de leiders. Alk maar III, dat ook nog een heel goede kans heeft, gaat bij Ursem II op bezoek en zal wel runner up blijven. Bergen III ontvangt Alk maar IV en hier zal wel de thuisclub zege vieren, evenals Koedijk II dat bezoek van Alkm. Boys IV krijgt, terwijl Nieuwe Niedorp III met het bezoekende C.S.V. III netjes de punten zullen deelen. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling van automobilisten, voor Bel gië—Nederland, op 9 April a.s., heeft de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club zich met haar zustervereeniging, de Royal Automobile Club de Belgique, in verbinding gesteld, teneinde zoodanige maatregelen te verkrijgen, dat aan de Belgische grenskan- toren een vlotte afwerking van de formalitei ten gewaarborgd wordt. Het resultaat van deze bemoeiingen is, dat op verzoek van de K.N.A.C. de dienst van de Belgische douane kantoren Wuestwezel en PutteStabrouck zoodanig wordt uitgebreid, dat een onge stoord grensverkeer mogelijk is geworden. Het douanekantoor PutteStabrouck b.v. zal op 9 April van 6 uur 's morgens geopend zijn, terwijl het kantoor Wuestwezel normaal ïëeds dag en nacht geopend is. Ten over vloede zal het personeel op beide kantoren extra versterkt worden, zoodat men niet be vreesd behoeft te zijn, dat men te lang zal worden opgehouden bij de afwerking" der douane-formaliteiten. Teneinde echter die af-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9