tBituwdand Jtcouinciaal lUeums kaalste éeticfitea Jmgezonden Slukkm BRENGT DE VACANTIE IN EIGEN LAND DOOR. De Duitsche regeering bemoeilijk! het hotelwezen in ons land. Men schrijft ons: In een onlangs gehouden algemeene Vergadering van de groep van Horecaf eerste rangs en grootbedrijf omvat tende vrijwel alle vooraanstaande restaurant- en hotelbedrijven in Neder land, maakte de Duitsche deviezen- verordening, welke aan Duitschers, die zi?h naar het buitenland wenschen te begeven, verbiedt om meer dan een vastgesteld bedrag aan geld of gelds waarden over de grenzen mede te ne men, opnieuw een punt van bespreking uit. Deze maatregel van de Duitsche regeering heeft reeds gedurende het vorige jaar zeer sterk zijn invloed doen gelden op het Nederlandsche hotelwezen en zal zeker niet nalaten ook in het komend seizoen aanzienlijke schade te berokkenen. Nu alle pogingen bij en door onze regeering gedaan om veran dering te verkrijgen in deze voor ons land zoo nadeelige bepalingen, blijkbaar vruchteloos zijn gebleven, gingen er ernstige stemmen op om vanuit hc* be drijf zelf daartoe stappen te doen. Hoewel de Ned. hotel-industrie steeds de bevordering van een internationaal toe risme heeft voorgestaan, wordt met klem aangedrongen, thans mede een ernstig beroep te doen op het Neder landsche publiek, dat het voornemen mocht hebben de vacantie door te bren gen aan den Rijn of elders in Duitsch- land, deze plannen alsnog te wijzigen en den Nederlandschen gulden in de Ne derlandsche hotels uit te geven, waartoe bij de thans zoo buitengewoon verlaagde prijzen des te meer aanleiding bestaat. DRANG OP ONGEORGANISEERDE ARBEIDERS? Optreden van sommige gemeente besturen laakbaar geacht. Ir. C. N. van Dis, lid van de Tweede Ka mer, heeft den minister van binnenlandsche zaken gevraagd: Is het den minister bekend, dat de bestu ren van verschillende gemeenten, o.a. die van Ermelo en van Andijk, drang hebben uitge oefend op de ongeorganiseerde arbeiders bij de werkverschaffing om zich te organisee- ren, zelfs onder de bedreiging, dat zij ontsla gen zullen worden, wanneer zij hieraan geen gevolg geven? Acht de minister een dergelijk optreden in overeenstemming met de bepalingen betref fende de verleening van subsidie aan de ge meenten ter bestrijding van de uitgaven in verband met de werkloosheid? Wil de minister zijn invloed aanwenden op de gemeentebesturen, opdat op de onge organiseerde arbeiders niet langer een der gelijke pressie wordt uitgeoefend en zij vol komen de vrijheid behouden om zich niet te organiseeren, zonder dat zij deswege van de werkverschaffing worden uitgesloten of daaruit worden ontslagen? INBREKERS BETRAPT. De politie te Hilversum arresteerde gister nacht twee inbrekers, die na een waarschu wing van iemand, die glas had hooren rin kelen, betrapt werden bij een inbraak in een fabriek aan de Emmastraat aldaar. De gearresteerden worden eveneens van andere te Hilversum gepleegde inbraken ver dacht. LOONSVERLAGING. De directie van de Twentsche bierbrouwe rijen hebben, naar wij vernemen, een nieuw contract met de betrokken arbeidersorgani saties afgesloten, waarbij o.a. een loonsver laging van 2 per week wordt ingevoerd. HEILOO. De nieuwe weg vanaf den Stations weg naar het N.-H. Kanaal. Onder geleide van den heer Thorke, op zichter bij de Ned. Ver. van Gemeenten, heb ben we eens een kijkje genomen op den nieu wen weg. Die weg is als werkobiect belang rijk, doch overigens is het nog niet tot ons doorgedrongen welk doel men heeft met een weg, die doodloopt op het N.-H. Kanaal Welk doel de provincie met dien weg heeft, kon ook ons vriendelijke geleide niet zeggen Op het raadhuis hebben we ook die vraag ge steld, doch daar kon men ook geen antwoord geven. Ja, zegt men, er worden telkens plannen gemaakt voor een verbinding naar Zee via den Mallevoortsdijk en de Egmonden, dan wordt de Stationsweg verbreed en men heeft dan een prachtweg van het N.-H. Kanaal naar zee. Laten we eens ten oogenblik aan nemen, dat het plan HeilooZee tot uitvoe ring komt en het is wel zeker, dat het plan in een gevorderd stadium is, doch wat moet de weg, dien men thans onder handen heeft, als aansluiting op zee beteekenen? Dat er veel pleizierbooten aan het N.-H. Kanaal zullen aankomen en dagjesmenschen via dien weg naar zee zullen gaan, is te ver gezocht Men zal bij een plan van dagjesmenschen om naar zee te gaan dan doorgaan naar Alkmaar. Hoe het ook zij, de weg komt er. Een 3300 meter lange weg is, wat het grove werk en sloten graven betreft, op een 300 meter na, klaar De totale breedte van den weg wordt 17 meter en aan weerszijden ko men rijwielpaden van 1.25 meter, waartus- schen een berm voor de beplanting van hoo rnen. Voor het ophoogen van den weg wordt gezorgd voor het afgraven van een 5ÏÏ hecta ren groot weiland en een 22000 meter zand is reeds vervoerd over een 2500 meter smal spoor. Met den bruggenbouw vlot het nog niet best. Ged. Staten wachten steeds mei goedkeuring en daarop moet men wachten Er is reeds opgaaf gevraagd van materialen en ook overweegt men om den weg nog dezen zomer van een wegdek te voorzien. Zooals we opmerkten, schiet de weg reeds re vakken "vaak met zooveel energie (te- l op en wel vlugger dan men verwachtte. Het groote aantal werkloozen (pl m. 75 per week als gemiddelde) verzet heel wat werk. Het contract met het afgraven van zand, dat 1 April geëindigd is, mag doorgaan tot het perceel is afgegraven en de uitvoerder reken de, dat met Mei alle sloten zijn gegraven en de weg op hoogte ligt. Wat gebeurt er dan verder, vroegen we, want het lijkt ons niet denkbeeldlng dat er na April nog niet zoo'n groote vraag naar arbeidskrachten zal zijn Ons geleide wist het niet. Momenteel over wegen B. en W. en het zal ook wel afhangen of de werkloosheid aanhoudt. Het was ons opgevallen, dat een deel der arbeiders, die weken aaneen nooit anders dan zand laden, een zware karwei hebben. De opzichter gaf dat toe, doch men gevoelde niet zoo veel voor veranderen, althans de uitdrukkelijke wensch is niet naar voren gekomen. En bovendien werkt men niet in het vrije bedrijf en men zoekt die menschen uit, die voor een bepaald werk geschikt zijn. Er worden dit voorjaar geen boomen geplant en evenmin zal de weg dit jaar gereed zijn, doch het werk schiet flink op. De "-emeente beschikt over werkkrachten, die er wel mogen zijn. En onder den opzichter Thorke, een vriendelijken man, wordt zonder pressie o»f groote woorden geregeld doorge werkt. De heer J. P. Kop, leerling van den Politiecursus onder leiding van den Commis saris van Politie te Alkmaar, is met ingang van 15 April a.s. benoemd als agent van po litie te Den Haag. UITGEEST, Maandagmorgen werd de brandweer alhier gealarmeerd wegens een brand aan den Ham. Het bleek dat een schaftlokaal van den aannemer van een gedeelte primai- ren weg nabij den Ham in brand stond. Het vuur was ontstaan doordat in het lokaal een pot met pek overkookte met als gevolg dat het vuur zich snel voortplantte en blus- schen van dit goedje niet zoo gemakkelijk gaat. Verschillende kleedingstukken van werklieden, die aldaar hun kleeren hadden opgehangen, gingen verloren daar men geen tijd had om er alles uit te halen, alsmede eetketeltjes en meer van dat gerei. Daar het alles nog al vlug in zijn werk ging en het lokaal betrekkelijk geheel alleen stond, kon men het rustig laten uitbranden. Vandaar dan ook dat na het eerste bericht voor de brandweer al spoedig een tweede bericht volgde luidende dat de brandweer niet be hoefde te komen, daar alles al reeds zoo goed als verbrand was en voor andere per- ceelen geen gevaar aanwezig was. Personalia. Naar wij vernemen is de heer W. van den Berg alhier, werkzaam aan de melksui- kerfabriek, benoemd tot baas aan de melkfa briek te Akersloot. Belastingen. Evenals voor eenige jaren is in de post Uitgeest een 2e commies der directe belastin gen benoemd en wel de heer H. J. Bentsink, thans ter standplaats Eersel. In verband hiermede zal de gemeente Akersloot weder bij de post Uitgeest worden gevoegd. BEVERWIJK, Vanuit Heiloo werden Maandag aan de vrije veiling de eerste aardbeien aangevoerd Vrijdag 24 dezer zijn onder de begraaf plaats Westerveld publiek verkocht de bloem- bollengronden benevens huis en schuur te samen eene oppervlakte beslaande van ruim 7 H.A. voor ae som van ruim 100.000, welke besomming gezien de huidige omstan digheden nu nog niet zoo slecht is. BREEZAND. Ten overstaan van de notarissen C. L. v. d. Bergh te Schaden en J. Koomen te Wie- nrigerwaard werd Dinsdagmorgen in 't café van den heer Jb. Borst publiek bij inzet ge presenteerd een nieuw woonhuis met groote bollenschuur voorzien van centrale verwar ming en bollenland aan den Meerweg te Breezand groot 6.07.40 HA-, eigendom van mevr. wed. J. Wiggers. De voorloopige uitslag is als volgt: de perceelen 1, 3, 4 en 6 tezamen groot 4.06 03 H.A. zijn in bod gebracht door den heer D Hammes te Anna Paulowna op een bedrag var. 8030. De perceelen 2 en 5, huis, bollenschuur, bollenland, tezamen 2.01.37 H.A., hoogste bieder de heer C. Smit te Heiloo voor 13000. Volgende week afslag. ZIJPE. De aandacht zij er op gevestigd dat de gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting voor de ingezetenen van Noord-Zijpe dit jaar zal worden gegeven te: 't Zand in de o. 1. school, Maandag 3 April a.s., des namiddags 4 uur; her inenting aldaar Maandag 10 April a.s., hetzelfde uur. Oudesluis in de o. 1. school, Donder dag 6 April a.s., namiddags 4 uur, her inenting aldaar Donderdag 13 April a.s., hetzelfde uur. TEXEL. Na een toespraak van den heer Barmes, lid van het hoofdbestuur der A.J.C., is aan den Langendijk een afdeèling opgericht met ongeveer 25 leden. Dezer dagen vergaderde de afdeeling van den Algem. Geheelonthoudersbond. Be sloten werd 250 Meibladen te bestellen. De beschrijvingsbrief van de N.H.P.C. werd be handeld. Aan de prijsraadsel-actie zal wor den meegedaan. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren P. de Jong en S. v. d. Neer. Verslag werd nog uitgebracht van het Langendijker drankweercomité. In de voormalige St. Jozefschool te den Burg zal gedurende de beide Paaschdagen een jubileum bloemen tentoonstelling gehouden worden, die grooter belooft te worden dan ooit te voren. Het Park te den Burg. dat door de bloembollen-vereenigingen alhier met bloembollen is bezet, is dezer dagen voor 't publiek geopend. Reeds nu ziet het er alleraardigst uit, doch als alles in zii onoeiaaiDaar. rvuanue vollen bloei is, zal 'ter zeer mooi zijn. De beplanting had onder bekwame lei ding plaats. Te den Burg werd Zondagmiddag een bekerwedstrijd gespeeld tusschen de damclubs den Helder en Texel, 't Was een zeer geanimeerde wedstrijd. De Heldersche club behaalde de overwin ning met 22 punten tegen Texel met 16 punten. Daar de Heldersche club 2 maal een wedstrijd gewonnen heeft, tegen Texel één wedstrijd, werd de Hel dersche club de beker overhandigd. NOORDSCHARWOUDE. Steun ingehouden Een der werklooze bouwvakarbeiders kon eenige dagen geleden bij een tim merman aan het werk komen, 's Maan dagsmorgens vervoegde hij zich bij den baas, die echter niet thuis was, zoodat hij Dinsdagmorgen terug kon komen om aan het werk te gaan. Dinsdags morgens op het werk gekomen, wordt hem door een der andere arbeiders een briefje gegeven, waarop stond: 50 uur voor 22.50, overuren 55 cent. Nu is het contractloon der organisaties, wat eerst 0.62 per uur was om voor steunver- leening in aanmerking te komen terug gebracht op 0.56 per uur, zoodat de arbeider er eerst wel eens met den baas over wilde praten, daar hij nu niet meer dan 45 cent per uur kon verdienen. Maar er was niet over te praten. De arbeider nam er geen genoegen mee en vertrok. Een paar dagen later werd hij echter op het raadhuis ontboden bij den burge meester, die door een der raadsleden van een en ander op de hoogte was ge bracht. De gemeente-opzichter heeft de zaak onderzocht. Op de secretarie werd den arbeider door den burgemeester me degedeeld, dat, doordat hij werk had ge weigerd, zijn steunuitkeering zou wor den ingehouden. Thans is het gezin reeds 14 dagen van iedere steunuitkee ring uitgesloten. Het hoofdbestuur van den bond, waarbij de bouwvakarbeider is aangesloten, heeft de zaak in handen gekregen. Wij vragen ons af, is in deze zaak wel juist gehandeld? Er wordt steeds op aangedrongen, dat men zich moet orga niseeren. Deze man is georganiseerd, houdt zich aan de voorschriften en re glementen zijner organisatie en wordt daarom van de steunregeling uitge sloten. Het is te hopen, dat hier spoedig klaar heid zal komen. Den eersten April zal de heer J. H. de Laat 25 jaar in Overheidsdienst werkzaam zijn, n.1. 6 jaar te Breda en 19 jaar aan de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven alhier. OTERLEEK. Maandagavond vond ten huize van den heer O. de Vries, de jaarvergadering plaats van de tuinbouwvereeniging „Ons Begin". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer S. Hoogvorst, dat de tijd om te vergaderen niet rooskleurig is, doch hoopte dat '33 de zoo zeer begeerde beter schap zou brengen, waardoor ook de tuin ders weer zouden kunnen leven. Ingekomen was een schrijven inzake de steun voor den bietenbouw. De toeslag ,zal bedragen 11 per 11000 K.G. met een sui kergehalte van 17 Algemeen was men van oordeel, dat dit percentage te hoog is voor deze streken, n.1. 13—15 De aftrek zal 1 per minder bedragen. Van een aanbieding kaïniet ter verdelging van onkruid, werd geen gebruik gemaakt. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental door overlijden en vertrek met 9 achteruit ge gaan was. De totale omzet over '32 had bedragen 14,205, zijnde 8286 minder dan het vo rig jaar. Vergelijk daarmede de omzetten van vorige jaren, ten bedrage van 38000, dan heeft men een enkel beeld van den toe stand der leden. Het jaarverslag van den penningmeester wees aan een ontvangst van 122.15, een uitgaaf van 96.37, saldo 25.78 Het to tale bezit der vereeniging bedraagt hier door 82. De rekening werd in orde bevon den met dank aan den penningmeester. Tot afgevaardigden naar de vergadering van de L. G. C., welke 6 April te Ursem zal worden gehouden, werden benoemd de heeren G. Datema en Jac. Kolk. Hierna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief L. G. C. Een voorstel van Zuidscharwoude, inzake het kiesstelsel voor de Prov. Commissie, werd door O. de Vries nader toegelicht. Al gemeen gevoelde men wel voor verandering van het systeem, teneinde de leden meer in vloed te geven. Aangenomen. Een voorstel van „de West" te Koedijk, om producten van z.g.n. besmette bedrijven te weren van de veiling, was oorzaak van een geanimeerd debat. Het bestuur van „Ons Begin", kon zich hiermee niet vereenigen en stelde voor hier tegen te stemmen. De heer Muntjewerff kon zich wel vereeni gen met het voorstel van „de West". Het kan noodzakelijk zijn, en dat blijkt al reeds uit dit voorstel ook. Goede grondgebruikers, mogen niet door wolven van hunne bedrijven verdreven worden. De heer van der Gragt kon zich met de woorden van den heer Muntjewerff wel ver eenigen. De heer O. de Vries was wel voor het voorstel, maar achtte 't middel niet passend. Als de besmette bedrijven niet mogen veilen, worden de producten toch uit de hand ver kocht. De veiling zal er geen succes mee hebben. De heer Schoehuys zou sterk voor het voorstel van „de West" willen ijveren. De be drijven moeten niet zoo vlot verkocht kunnen worden en daar werkt dit voorstel wel aan mee. We moeten wat doen voor de in nood verkeerende menschen. De heer Muntjewerff wees er nog op, dat de producten steeds meer gesteund worden, maar dan moeten ze gaan over de' veiling. Gaan ze niet over de veiling, dan worden ze ook niet gesteund. Het voorstel-„de West" kan dus een zeer goede uitwerking hebben als het wordt uitgevoerd, daar een besmet bedrijf altijd ten achter komt bij de anderen. De heer Zwaan was van oordeel, dat den tuinders de hand boven het hoofd gehouden moet worden en dat kan hiermee bereikt worden. De heer O. de Vries bleef van meening, dat het onuitvoerbaar zal blijken te zijn. Het slot van de langdurige besprekingen was dat het voorstel-„de West" werd aange nomen. Voorstel van „Groentecultuur" te Broek op Langendijk, inzake vaststelling richtprij zen, welke de kostprijs dicht nadert. Hiermede kon men zich zeer goed vereeni gen en het werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag bracht de heer Bloot- hoofd het bestuur dank voor de verleende me dewerking om de gemengde bedrijven steun te verlenen. De heer H. de Vries bracht de leden onder 't oog, dat het wenschelljk is, om hun pro ducten ook 's Maandag en Vrijdags te laten veilen, ter ontlasting van overvoerde dagen. Algemeen gevoelde men de juistheid van deze opmerking. Aan de afgevaardigden werd opgedragen, dit ter algemeene vergade ring ter sprake te brengen. Hierna volgde de verloting van tuinbouw- gereedschappen. SCHOORL. Zondagavond viel een groot bezoek te constateeren in de groote tooneelzaal van den heer Schuijt. Geen wonder! De fooneel- vereeniging „Nieuw Leven" kwam op de planken, en deze club heeft een zoodanige reputatie, dat men zeker kan zijn van volle zalen. Ook nu weder hield zij haar reputatie hoog. Het driebedrijvig tooneelwerk: „De Goudmijn "werd vlot en vlug gespeeld, en waar het één aaneenschakeling was van mis standen, ontstaan door een enkel leugentje, heeft de vertolking de aanwezigen laten lachen van het begin tot het einde. „De Goudmijn" eischt een zeer veelhoofdige mede werking. Niet minder dan 14 personen wor den er in dit stuk uitgebeeld, vandaar zeker, dat we de gewaardeerde medewerking be merkten van enkele bekende figuren uit de Schoorldamsche dilletantenclub. Goed zoo! Door samenwerking van zoovele uitstekende krachten komt men tot iets goeds Er wordt hier in den omtrek goed tooneelwerk ver toond, en er schuilen hier vele goede krach ten. Door deze samenwerking komt de too- neelspeelkunst eerst goed tot haar recht Onder de aanwezigen bemerkten we weder evenals onlangs te Schoorldam, de heeren iurv-leden van den Noordholl. tooneel- bond, die zich verre reizen getroosten, om te komen tot het uitbrengen van een crrtisch verslag. Dit is zeer goed gezien van den bond. Door deze opbouwende verslagen komt men op een hooger plan; we achten dit beter dan eiken wedstrijd, ook waar de desg' kundigheid van de nieren wel een goede waarborg is, dat zulke verslagen opbouwend zullen zijn. We volstaan thans met te zeggen, dat alle medewerkenden slaagden in de uitbeelding van hunne rollen. Natuurlijk lachten de men schen wel het meeste om den ouden heer Timmendorf, en om Brommeltie. en vonden ze Lotte, het dienstmeisje reusachtig op dreef. Het geheel was bijzonder goed, wat hoofdzaak is. De regie was van den heer Rossenbacker, m. a. w. voortreffelijk. De grime was goed en de tooneelstoffage was in orde, zoodat, al met al, voorzitter Geurts, toen hij de aanwezigen vroeg, een volgende keer weer te komen, uit het daverend ap plaus. een bevestiging kon conciudeeren. „Nieuw Leven" is ook dezen avond weder geslaagd. Een goed accordeon-orkest luisterde de uitvoering op, en een bal besloot den avond. HEERHUGOWAARD. *Waar verschillende deelen der ge meente thans buiten de Zaterdagarond- bdstelling vallen en het dus thans moge lijk is dat stukken, die met de Zaterdag middagpost om half 2 binnen komen pas des Maandags tegen 12 uur aan som mige huizen bezorgd worden, hebben de kantoorhouders zich bereid geste'd, Za terdagsavonds aan belanghebbenden diverse stukken uit te reiken. De tijd is gesteld voor den kring Zuid van 17.4518 uur en voor Noord van 18-18.15. ALKMAAR, VERTROKKEN PERSONEN. J. Stinauer, R.K., z.b., van Westerweg 109 naar Oostenrijk, Wien. H. v. d Broek, N.H., slagersknecht, van Spoorstr. 54 naar Kwadijk. G. Popken, G K., ver pleegster, van Snaarmanslaan 146 naar Borger, Westdorp. P. Bakker, geen, siga renwinkelier en echtgenoote N.H., en kinde ren, geen, van Ridderstraat 8 naar Zaan dam. A. Kabel, R.K., dienstbode, van Spoorstraat 42 naar Heiloo. E. M. A van Meene, N.H., dienstbode, van Houttil 8 naar Tilburg. A. G. Grootjes, echtgenoo te van Hendrik van Zuiden, van Heul 20 n. Den Helder. T. Boersma, G.K., kruide niersbediende, van Zevenhuizen 10 naar Franeker. A. Hartung, R.K., tuffetjuffr., van Kweerenpad 16 naar Duitschland. M. van Eeten, geen, chauffeur, van Verdr Oord 16 naar Duitschland, Hamburg. W. Scholte, geen, veehandelaar, en echtgenoote, van Westerweg 108 naar Heiloo. D. Hop pe, N.H., dienstbode, van Metiusstraat 17 n. Zijpe, Sint Maartensbrug. H. A. Neij- manns, R.K chauffeur-monteur, en echtge noote en kinderen, van Schermerweg 99 naar Enkhuizen. P. Jonker, geen, vertegen woordiger, en echtgenoote en dochter, van Boezemsingel 7 naar Zaandam. C. Lütz, R K., echtgenoote van Wilhelm Dunkel, buf fetjuffrouw, van Kanaalkade 44 naar Duitschland, Bonn. S. van Vegten, R.K., dienstbode, van Baangracht 14 naar Hoorn. H. H. J. van Kuipers, N.H., kok, van Langestraat 94 naar Arnhem. M. E. Dirks, R.K., verkoopster, van Steijnstraat 12 naar Amsterdam. S. Tadema, geen, caféhouder, en echtgenoote, van Friescheweg 8 naar Arnhem. M. Jonk, R.K., huls houdster, van le Kanaalstraat 5 naar Schermerhorn. D. M. Vriend, R K„ db., van Fnidsen 86 naar Amsterdam. N. We ver, G.Kè( dienstbode, van Emmastraat 29 naar Broek op Langendijk. Echtgenoote sterdam.*- P. Schoenmaker^N H^,^' bode, van Kennemerstraatweg 149 Zuidscharwoude. J. Wittenbe™ zonder beroep, en echtgenoote van' P33'? kt naar Amsterdam. - Wed n Pronk, N.H. zonder beroen van 1 T j x D- 14 naar Heiloo - J Dolleman, NH? van Groenelaantje 13 „aar Velsen. - f v' Qudor'p Va" Lendstraat 22 naar 9W* Zwemmen. - SPORTFONDSENBAD TE BUSSUM Te Bussum werd Maandagavond in een zeer druk bezochte vergadering waarin mr. Bierenbroodspot, direct™?.! h N'Y Sportfondsen, een propaganda- IhUn H hx,!6ni®,deeling opgericht. Het bedoeling een overdekte zwem nnnt t€ stichter> op een cenYrJï mient. oostelijk gedeelte der pe. ®nt?' gemakkelijk bereikbaar ook eTLarTHS V'n HulS! nninnkX v H<!t ^«ïecn tebestuur is principe bereid de plannen te steunen Ongecorrigeerd HET INWERPEN VAN WÏnvpi RUITEN BLJ DE J<Se£EL- ^S.DvD°S„d<i ve"eke"«'' Van officieuse zijde wordt verklaard dagen bi' onlusten her* 'ten van Joods».'ie winkel- zijn ingeworpen. Men wijst er door dergelijk optreden de wer'kefiS benadeelden niet de betrokken Joodscïe firma s zijn, doch de Duitsche verzele ringsmaatscheppijen, zoodat daaYdL in laatste instantie Duitsch volksver mogen moedwillig wordt vernietigd AMERIKAANSCHE AMBASSADE IN MEXICO MET STEENEN GEBOMBARDEERD, Uit Mexico City wordt gemeld, dat communisten aldaar uit protest tegen de benoeming van Josephus Daniels tot ambassadeur der U. S. A in Mexico, de Amerikaansche ambassade met "teenen hebben gebombardeerd. Daniels wordt door de Mexicanen beschouwd, als de man die in 1914 de interventie der U S A. te Vera Cruz bewerkstelligde, en als de moordenaar van twee Mexicaansche revolutionnaire leiders, die tijdens dt gebeurtenissen in Vera Cruz om het leven zijn gekomen. Daniels was inder tijd Amerikaansch minister van Marine die tot de interventie van de Amerikaan sche vloot besloot. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Maart 1933. Op' de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 297 Vette kalveren, le kw, 56—62 cent, 2e kw. 46—54 cent, 3e kw. 34— 44 cent en enkele boven noteering, per K G levend gewicht; 150 Nuchtere kalveren 2 4; 474 Varkens, vleeschvarkens, wegen- de van 90110 K G., 3839 cent, zware varkens 37—38 cent, vette varkens 34—36 cent, per K G., slachtgewicht, enkele boven noteering. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, willige handel, prijshoudend. Varkens korte aanvoer, slepende handel, prijzen iets lager dan Maandag. (Buiten verantwoordeli/khe/a van de Redactie. De opname m de rubriek, bewijst geenszins dat de redactu er mede instemt Alkmaar, 27 Maart 1933. Geachte Redactie! Steller dezes is sinds Maart 1932 werk loos. Geen wonder dat je alle dagen njet argusoogen rondkijkt naar werk. Dezer da gen ontdekte ik op de Laat het begin van een groot werk. Ik bedoel het bouwen bij V, en D. Toen ik mij bij dien uitvoerder aan bood voor werk en om mijn naam voor later op de lijst te zetten kreeg ik ten antwoord dat dit niet noodig was daar hij anders eea heele lijst zou moeten aanleggen. Nu is mijn vraag, moet dit werkvolk juist van één rich ting komen daar mij blijkt dat alleen perso neel van de Oudegracht via Arbeidsbeurs wordt aangenomen. Mij dunkt groote zaker moeten toch ook van andersdenlcen bestaan Ik hoop dan ook dat ook niet-katholieken op dit werk in aanmerking kunnen komen. Met dank voor de plaatsing. Een werklooze bouwvakarbeider. (Bedoeld werk is aangenomen door de firma Schiphorst en Philips te Haarlem, die vrij is om die arbeiders te werk te stellen die zij geschikt acht, doch aan de principiaal, de firma V. en D., be loofd heeft zooveel mogelijk Alkmaar- sche arbeiders te werk te stellen en dit ook doet. Van den uitvoerder, den heer Porte- gies, vernamen wij, dat hij op het oogen blik slechts een vijftal arbeiders aan het werk heeft, die hij via de Arbeidsbeurs op de Oudegracht betrok. Op het oogenblik kan hij geen meer dere arbeiders te werk stelien, moet hij er zelfs een paar ontslaan, omdat het grondwerk is aanbesteed aan de beken de Alkmaarsche firma voor grond- en sloopwerk Coevert en Klompenmaker, die dit werk met eigen menschen uit voert. Bij het te werk stellen van arbei ders denkt de firma er niet aan te letten op hun geloof. Er zal, zoo verzekerde men ons, uitsluitend op geschiktheid worden gelet. De uitvoerder zeide ons nog het werk het liefst uit te voeren met een eigen groep arbeiders uit Haarlem, doch daarvan juist op verzoek van dê firma V. en D.. die het liefst zag, dat dit met Alkmaarders gebeurde, heeft afge zien. Red. Alkm. Crt.)

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10