Haagsche brieven. Spoct DE K.N.M.V. SNELHEIDSKAMPIOENSCHAPPEN. Zweefvliegen. ZWEEFVLIEGSCHOOL BIJ HET UDDELERMEER. TURNKRING ALKMAAR EN OMSTREKEN. De voorzitter deelde mede, dat iit was, 30, 15 en f 15, als salarissen voor den penningmeester, den secretaris en den regelaar van de begrafenissen. De rekening werd goedgekeurd, met spe- dalen dank aan penningmeester en com missie. Vervolgens gaf de secretaris, de heer C. Jonker, een keurig gedocumenteerd over zicht van het 10-jarig bestaanstijdperk. Na eerst te hebben medegedeeld, dat in het laatste boekjaar 10 begrafenissen waren ver zorgd, 4 van leden en 6 van niet-leden. werd medegedeeld, dat na wnig vergaderen, op 27 Februari 1923 de opnchtingsbiieenkomst was gehouden. Op 1 Maart van dat jaar was men beginnen te werken, aanvankelijk met pl.m. 300 leden en 10 begunstigers. Van het bestuur waren nog diverse heeren in functie. Het ledental klom in de jaren tot 587-629-644-660- 716-738-751-783-811 leden, om dit jaar af te sluiten met een ledental van 866. Het aantal begunstigers was tot 5 teruggeloopen. Het personeel had in die jaren 129 keer dienst ge daan bij evenzoovele begrafenissen. Uitvoerig werd nog weergegeven welke mutaties in het personeelkorps zijn voorgekomen, en hoe het eigendom van de vereeniging was uitge breid tot een volledige costume-uitrusting. •Een hartelijk applaus was het loon van den secretaris. Ook de voorzitter, de heer R. Wognum, ging weer op het verloop in, dankbaar voor al het goede werk dat door het personee' was verricht. De dragers, die het eerste lustrum medevierden, t w. de heeren J. Ridder, C. Hoogvorst, W. Wognum en S. van Twuyver, werden met sigaren verblijd. Hartelijk werd het pionierswerk van den heer 1. Kreygsman herdacht. Evenzeer 'eed spr. uitkomen, dat op initiatief var. „De Laatste Eer" de Ver eeniging voor Ziekenbuis/erpleging werd op gericht. De bestuursleden A. Nottelman. W Keizer en J. Hoogland werden bij acclamatie her benoemd. De heeren J. Vriendjes, Nic. Schuyt en A. Nottelman zullen de financieele com missie voor 1934 vormen. De bestuursvoorstellen, om een tweede volgkoets toe te voegen, het salaris van den penningmeester van 30 op 40 te brengen, en om dezen keer geen boete vooi absentie te heffen, werden met algemeene stemmen aan genomen. Aan het gemeentebestuur zal wor den verzocht om een automatisch begraaf- apparaat aan te schaffen. Het bodeloon werd van f 60 op 75 gebracht Bij de rondvraag vroeg de heer P. Keuris, die wegens het niet-betalen van boete, in 1932 was geroyeerd, om weer als lid te worden ingeschreven, echter had hij bezwaren tegen het betalen van deze boete. De heer Meedendorp zou, waar de heer Keuris principieele bezwaren had, de boete niet willen heffen. Hiervopr werd niets ge voeld. Nog werd medegedeeld, dat de vrouwen van dragers en voorloopers uitstekend heb ben gezorgd voor de costumes enz., terwijl voor vernieuwing derzeive jaarlijks 100 wordt gereserveerd. Met dank voor de vriendschappelijke mede werking sloot de voerzitter de vergadering. Dinsdagavond kwam de V. V. V. Noord- Kennemerland in buitengewone vergadering bijeen. Een dertigtal leden waren ongeveer aan wezig, toen de tweede voorzitter, de heer Kielstra, de vergadering opende, mededee- 1 lende, dat deze was belegd, ter voorziening in de vacature van een voorzitter. Spr. deel de mede, dat de heer R Wognum als zoo danig had bedankt, en richtte eenige welwil lende woorden aan de afgetredene, welke in de 10 jaar de vereeniging naar zijn krachten had gediend. De 2e voorzitter werd met groote meerder heid tot voorzitter benoemd, en deze nam de benoeming gaarne aan. Medegedeeld werd, dat de gids 1933 in druk is gegeven, en de anoncen de kosten on geveer zullen dekken. De heer Beudeker bracht nog in het mid den, dat de autobusconcessie vanaf Station Kamperduin via de Voorweg niet in het be lang is van Schoorl en achtte het beter dat deze busdienst langs den Laanweg en langs de kom van het dorp naar Kamp zal rijden. Spr. zou alsnog het college van B en W. hiertoe wilien bewegen en had dit in een motie vastgelegd Deze motie werd door de vergadering aanvaard en is nog heden ge zonden aan de vergadering van B. en W. Na nog enkele dingen van huishoude! ijken aard sloot de voorzitter de vergadering. avondschool. Elk kind ontving een vrien delijk woord en een handdruk van het hoofd der school- Met een driewerf hoera werd de avond besloten. Het was weer een mooie feestavond. KOEDIJK Woensdagavond werd door de vereeni ging Het Schoolverbond de jaarlijksche Feestavond gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot. Deze avond diende tot het uitreiken der getuigschriften aan de leerlin gen, die de dag- en avondschool hebben ver laten. Hiervoor waren mede uitgenoodigd de ouders der kinderen. De voorzitter, de heer Stuffers, opende als hoofd der school de bijeenkomst door het welkom toe te roepen aan de kinderen en de aanwezigen, wijzende op het vele, dat dezen avond gegeven zal worden. Het afwerken van het proo-ram ving aan met een drietal zang nummers onder leiding van den heer Stuffers Hierna volgden verschillende bijdragen, welke alle met applaus werden begroet. Na de eerste pauze volgden piano-num mers door de onderwijzeressen Van Ooijen en Jansonius. Kees Otto volgde met „Een nach telijke aanranding". Met verschillende belich tingen voerden eenige meisjes een tweetal dansen onder leiding van mej. Jansonius uir, die zeer mooi waren, waarna verschillende voordrachten volgden van mej. van Ooijen Na de pauze volgden weer twee mooie gecostumeerde dansen onder leiding van mej. Jansonius, en daarna weer voordrach ten. Hierna een drietal meerstemmige zang nummers onder leiding van den heer Stuifers. Na afwerking van het programma werd overgegaan tot het uitreiken van de getuig schriften. De voorzitter dankte allen die medegewerkt hebben aan het welslagen van dezen avond. De heer Stuffers sprak de kinderen toe •n reikte de getuigschriften uit aan 17 leer lingen van de dagschool en 11 van de ZUIDSCH ARW OUDE. „Tot ons nut en genoegen is dit opge richt", zoo luidt de naam van een vrouwen- vereeniging alhier en ze hoopt een tentoon stelling van door de leden zelfvervaardigde handwerken bestemd voor behoeftigen te hou den op 8, 9 en 10 April a.s„ ten lokale van den heer P. Schoenmaker, alhier. Men had ons uitgenoodigd al reeds tijdens de voorbe reiding een en ander in oogenschouw te nemen. Het is voor ee nman inderdaad moei lijk zonder voorlichting begrip te krijgen van al die diverse door dames vervaardigde hand werken. Maar als men op de hoogte gebracht is en zich eenigszins kan verdiepen wat er bij de vervaardiging zooal te pas komt en welk aantal uren van arbeid de dames zich moeten getroosten alvorens een geheel verkregen is, dan bewonderen wij het geduld en de kennis, welke soms vereischt wordt. De tentoonstelling is tegen geringen prijs toegankelijk. BERGEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben onbekenden op den Bergerweg een barricade van graszoden ter hoogte van V9 M. gelegd. Door waakzaamheid der poli tie kon dez etijdig worden opgeruimd, zoodat ongelukken voorkomen zijn. Dat de politie direct ee nonderzoek naar de daders heeft ingesteld, behoeft geen betoog. Ingekomen personen. M. Wawrosch, R.K., dienstbode, Dorps straat 80, van Alkmaar. S. M. C. v. d. Leeg, N.Hhuishoudster. Komlaan 19 van Rotterdam. N. M. Min. R.Karbeider, Leo Ges tel weg 2, van Anna Paulowna. M. J. A. v. Eerdenburg, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Haarlem. D. Leguit, N.H., huishoud ster, Verl. Geestweg 49, van 's-Gravenhage. G. A. J. Boogh, E.L., z.b., Stroornerlaan 14, van Alkmaar. S. Schoorstra, N.H z.b Kogendijk 46, van Leeuwarden. J. Dijkhof, R.K., timmerman. Middengeestweg 32, van Schoorl. M. G. P. Thunnissen, R.K z-b-, Loudelsweg 20, van Echt C. Hof, R.K., dienstbode, Voert 5, van Alkmaar. D. P. Scholten, R.K., arbeider Bergerweg 106, v. Obdam. J. J. Schut, R.K., boerenknecht, Baakmeerdijk 10, van 's-Gravenhage. Q. Kamp. R.K-, boerenknecht. Groeneweg 20, v. Hoogwoud. M. M ten Have, N.Hver pleegster, Zuidlaan 2, van Amsterdam. G. Voipert, D.E., dienstbode, Breelaan 6, van Rotterdam. G A. M. Albers, D.E., dienstbode. Breelaan 6 van Rotterdam. A. Kahr, R.K., z.b., Zakedijkje 9, van Alk maar. L. J. Borst. R.K., dienstbode, Jan Oldenburglaan 4, van Alkmaar. A. Zwaanswijk, N.H., planter, C. S. Adama v. Scheltemaweg 5, van N. O. I. G. W. van Diest, R.K.. z.b., Loudelsweg 20, v. Rotter dam. E. Reynders, R.K., z.b., Loudelsweg 20, v. Amsterdam. J Meulman, Rem., z.b., Meerweg 33, van Finsterwolde. A. M. v. d. Eem, N.H., z.b., Jan Oldenburglaan 32, van Velsen. M. W J. Rensen, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Oudorp. J. C. M. Hil- biand, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Ob dam. B. G. Weiman, R.K., z.b., Loudels weg 20, van Amsterdam. L. Steidt, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van 's-Gravenhage. G. M. Steltenpool, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Obdam. !1 J. C. Mantjes, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Wormerveer. G. Wolvers, R.K., boerenknecht, Kogendijk 80, van Heiloo. G. J. M. Kuys, R.K., coiffeur, Dorpsstraat 21, van Castricum. J. Osen- darp. R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, v. Delft. M. J. Schouten. R.K., hulp i. d. huish., Oosterweg 30, van Amsterdam E. Langenberg, R.K.. z.b Loudelsweg 20, van Wognum. E. G. M. de Groot, R.Kz.b., Loudelsweg 20 van Haarlem. G. P. J. de Vries, Rem., landb. ing., Karei de Grootelaan 44, van Arnhem. H. Hendriks. N.H chauf feur, Leo Gestelweg 12 van Amsterdam. - Th. Stam, R.K., wagenmaker, Kogendijk 35, v. Alkmaar. G Zwaan (echtgen. P. Ruiter) N.H., z.bPrinsesselaan 16, van Callants- oog. D. van Twuyver, N.H., dienstbode, Heerenweg 4, van Callantsoog. Vertrokken personen. A. N. M. van Egmond N.H., z.b., u. Wijk aan Zee. L. W. '1 Epagniol, W., z.b., n. Den Haag. H. Jorritsma, N.H., boeren knecht, n. Wijmbritseraoeel. L. Timmer man, Ger., z-b., u. Heemstede. H. Tondera, E.L., boerenknecht, n. Alkmaar. C. G. R00beek (echtg. C. B. Venneker) R.K z.b., n. Limmen. C. Rrinhardt, E.L., huishoud ster, n. Amsterdam. M. Morel, N I. z.b., n. Winschoten. H P van Sprundel. RK„ opzichter, n. O. en N. Gastel. T. van der Weerd, N.H., hulp huish.. n. Apeldoorn. G. Strengholt, N.H.. zb., n. Ginneken. J. G. Kuiper, N.H.. z.b.. n Groningen. E. J. v. d. Linden (wed. M. C. Brandes) E L. z.b., n Schoorl j. Zwart O.C., dienstbode, n. Egmond aan Zee. A K!abbe<"s. R K„ win kelbediende, n. Zuilen. J W. van Koeten, N.H., kapper. Leerdam. K. Derks, R.K., z.b., n Brunssum. A. M. Staadegaard, R.K., z.b., n Oterleek P. C. Briefjes, E.L., bakker, n. Schoorl. A. E. Roemer, R.K., z.b., n. Bussum J. M Jonkei. RK. z.b., n. Amsterdam. C. de Jager, N.H. z.b., n Haarlem. C. M. Gransch. V.E., verpleeg ster, n. Castricum C. van den Berg. G K„ hoofdonderwijzer, n. N. O. Indië A J. G. Colnot. R.K., kunstschilder, n. Amsterdam. C. C. Hof. R.K., z.bn. Alkmaar. J. A. Verwer, geen, z.b.. n. Amsterdam. A. P. Knaap, R K., z.b.. n. Amsterdam. C. Kroon. R.K.. z.b., n. Haarlemmerliede. A. H. Musen. R.K., schilder, n. Heiloo. J. A. Glorie. R.Ktuinman, n. St. Pancras. G. van Blokland (echtg. J. 1h. Bakker) R.K.. z.b., n. Haarlemmermeer. W. A. N. Lammer- schaag (echtg. I. Tromp) geen. z.b., naar Utrecht. E. W. Dingerdis (echtg. A. de Jager) R.K., z.b.. n. Alkmaar. J. J. Schut. R K., tuinder, n. Wateringen. E. Koopman, R.K., z.b., n. Wognum. DE RIJP. Naar wij vernemen bestaan alhier plan nen om een vereeniging tot bevordering van vreemdelingenverkeer in het leven te roepen. CASTRICUM. Den stand van de bloembollen is thans zoodanig dat het Zondag de moeite zeer ze ker loont om een tocht te maken door Noord- KeKnnemerland en dan is wat Castricum be treft zeer aan te bevelen om de route te ne men via den Rijksweg vanaf Beverwijk. Men kan dan in Castricum den Rijksweg volgen naar Limmen en Heiloo maar mooier lijkt ons een tocht over den Heereweg naar het dorp Bakkum te zijn gepasseerd over Noord- Bakkum naar Egmona-Binnen. Hier toen heeft de bollencultuur de laatste jaren een groote vooruitgang gevonden. Daarnaast is een bezoek aan de zanderij, welke ten weste van de spoorbaan Castricum—Alkmaar is gelegen en welke door een kleine afwijking van de route naar Egmond is te bereiken. Een wandeling daarlangs, men kan de auto s laten staan aan de Mient, is een lust voor de oogen. Wij verwachten Zondag dan ook zeer veel bezoek. aarN wij vernemen zal de heer K. Peijs postkantoorhouder te Bakkum nog dit jaar den dienst verlaten en op wachtgeld worden gesteld. De heer Peijs, die jaren lang de postzaken te Bakkum behandelde, is hier een gezien persoonlijkheid. UITGEEST. De oude en de nieuwe muziektent. De oude muziektent van het fanfarecorps Onderlinge Oefening alhier heeft haar oude tent verkocht aan den heer H. Putter alhier en er zal nu een nieuwe tent verrijzen op hei terrein bij het hotel de Ooievaar. De tent zal hierdoor meer in de kom van het dorp komen. KORTE BERICHTEN. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer van het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 18 Juli 1932 te Genève gesloten internationale verdrag tot vermindering van handelsbelemmeringen, mettoegevoegd protocol en bijbehoorende verklaringen. Onder de Haagsche musea, die slechts een bescheiden plaats innemen en waarvan vele Hagenaars het bestaan nauwelijks kennen, behoort ook 't Oranje-Nassau Museum. Het ligt een beetje weggestopt en achteraf, min of meer op de wijze van het klassieke viooltje, dat 'n het verborgen bloeit. In gewone om standigheden is het ook maar tweemaal in de week geopend, op Woensdag- en Zaterdag middag en ook nog den eersten Zondag van iedere maand. Wie er dan komen zijn zelden de sightseers, ook niet de Hagenaars met logees, aie hun gasten al het mooie en belangrijke van de stad in zoo kort mogelijken tijd willen laten zien en zich uitteraard beperken tot dat gene, waarmee ze zelf toevallig goed op de hoogte zijn of waarvoor ze bepaalde belang stelling hebben het zijn hier voornamelijk de echte enthousiasten, zij die eens iets meer willen weten van de geschiedenis van ons vorstenhuis, zij die bijzonder belang stellen in de vaderlandsche geschiedenis en daar onder behooren verschillende schooljongens, die graag een vrijen middag opofferen om eens ongestoord rond te neuzen in de rustige, stille zaaltjes. Ieder dieiómt is welkom, maar vooral die jongens vinden in den vriendelij ken conservator een raadsman en een gids, die hen attent maakt op allerlei bijzonder heden, hun wenken geeft hoe ze hun speuren kunnen vergemakkelijken, die een lijn tracht te oreven aan deze vrijwillige studie. Nu is in het museum naar aanleiding var. de herdenkingsfeesten van Willem van Oranje een actueele tentoonstelling geopend en het is nu ook iederen dag te bezichtigen Langzaam druppelen de bezoekers binnen, niet in min of meer opgejaagde, nieuwsgie rige scharen, maar uit eigen beweging en uit onvervalschte en onopgesmukte belangstel ling. Naarmate de tentoonstelling langer ge opend is en meer bekend wordt, zal ook hei bezoek wel toenemen, want hier in Den Haag gaan velen eerst ergens heen, als ze weten, dat je het gezien of gehoord moet hebben en dat alle anderen er ook heen gaan of geweest zijn. Dan zal ook het museum zelf wat meer bekendheid krügen en dat kan alleen maar goed zijn. Hef is gevestigd in het oude Waaggebouw aan de Groote Markt en het valt maar heel weinig in het oog. De ruimte leent zich er daar echter prachtig voor. Men zou geen beter entourage, hoe bescheiden en eenvoudig de ruimte ook zijn mag, kunnen wenschen; de vestibule met de groote donkerblauwe steenen, de breede trap met de dikke eikenhouten leu ning, de zaaltjes, in een lange rij gelegen en dan een groote zaal er haaks op, met hun bal ken zoldering en onverwachte drempeltjes. Het museum is geen rijks- of gemeentebezii, maar behoort aan een particuliere vereeni ging- Maar wie er heen wil, moet zoeken. Naasl dt deur vertelt alleen een niet al te groot bruin bord met witte letters, dat hier hei Oranje-Nassau Museum gevestigd is. Het is of die woorden alleen al om iets meer luister vragen, maar zóó is het voorloopig ook goed. Alleen, er zijn op de Prinsegracnt, een van de sprekendste staaltjes van vergane glorie in onze stad, zoo véél oude, groote huizen met een geschiedenis en nu voorzien van bruine of zwarte houten borden. En als je een poli- tie-agent vraagt waar precies het Oranje Nassau Museum is, dan kijkt hij even beden kelijk, haalt het bekende blauwe boekje uit den zak, dat moet voorzien in noodgevallen, als zijn alwetendheid hem in den steek dreigt te laten, constateert, dat het museum geves- igd moet ziin 00 nummer drie aan de Prinse gracht en ontneemt vlak daarop den vrager alle zekerheid door er bij te voegen, dat het intusschtn best verplaats kan zijn, want dat er zoo veel verplaatst wordt den laatsten tijd En het is mogelijk, dat eT nu een bureau van Hulpbetoon gevestigd is of van uitbetaling of margarine en vvt. Als dat laatste waar zou zijn. zou de oude Waag in elk geval iets dich ter bij zijn oude bestemming zijn gekomen Maar het is niet zoo, gelukkig voor de aan staande bezoekers en zonder veel moeite kun nen ze nu verder het kleine museum vinden. Uitteraard gaat op dit oogenblik de groote belangstelling niet zoo zeer uit naar de voor werpen, die er altijd te zien zijn als naar de speciale tentoonstelling, welke betrekking heeft op bet leven van prins Willem, Behalve een aantal boeken en handschrif ten, brieven, oorkonden en penningen zijn het voornamelijk een groot aantal afbeeldingen van den Vader des Vaderlands, die de aan dacht vragen. Het is jhr. van Beresteyn ge weest, die de publieke belagstelling gericht heeft naar de vraag: hoe heeft de prins er uitgezien? Een vraag, die trouwens ieder toch al geneigd is zich te stellen, wanneer veel gesproken wordt over een bepaalde persoon lijkheid. En uit meer dan driehonderd por tretten en zoogenaamde portretten, waarvan een niet onbelangrijk aantal eerst na 's prin sen dood tot stand zijn gekomen, door verge lijken en beredeneeren en schiften, is hij dan eindelijk tot de slotsom gekomen: zoo zal het wel ongeveer geweest moeten zijn. En het schijnt dat de schilder van Mierevelt, die leef de van 1567 tot 1641, wel hej meest in zijn portretten van den prins de werkelijkheid na bij gekomen te zijn. Toch zijn ook deze eersi na den dood van den prins geschilderd want van Mierevelt, te Delft geboren, woonde tot ongeveer 1590 te Utrecht en keerde eerst toen in zijn geboorteplaats terug. Het is wel heel interessant al die afbeeldin gen te bekijken en onderling te vergelijken Er zijn gravures, teekeningen, schilderstuk ken. Op het eene heeft de prins een tamelijk ineen gedrongen gezicht, op een ander is het in de lengte uitgerekt, soms is de groote, krachtige neus recht, soms gebogen tot sterk gebogen toe. Alleen de oogen, die ziin altijd dezelfde, groot en sprekend en met een diepte van leed. Behalve een vrij schetsmatig jeugd portret, de prins te paard als elfjarige jon gen, en een paar in den vroeg-mannelijken leeftijd, stellen de meeste den prins voor ir. zijn laatste levensjaren, diepe liinen in het ge zicht, moe en oud. Dat strookt ook zoo ge heel met het beeld, dat wij in onze kinder jaren van hem op school krijgen en het stand beeld op het Plein, waar we den prins zien in huistabbaard en het kalotje, dat den strijd- helm of den zwierigen hoed vervangen heef:, past geheel in dat kader. En toch hij was slechts éénenvijftig jaar, toen de moorddadi ge kogel hem trof, dus volgens onze moderne begrippen een man in de kracht van zijn leven. Overigens is het heel begrijpelijk, dat de prins vroeg oud meet zijn geweest, als men bedenkt hoe ontzettend zware eischen de taak, die hij vrijwillig on de schouders nam. gesteld moet hebben aan zijn vitaliteit en kracht. Bij het zien van al die portretten kan het in deze dagen niet anders of de gedachten gaan even naar Cor van der Lugt, die in „Vader des Vaderlands", het tooneelstuk van Veterman, prins Willem voor onze oogen heeft doen leven. En dan zeg je onwillekeu rig met bewonderingwaf heeft hij daar een mooie kop van gemaakt en wat heeft hij de gelijkenis weten te benaderen zoo ver dat maar eenigszins mogelijk was. Het stuk heeft nog immer de volle belang- stellin gen die neemt nog toe naarmate de herdenkingsdatum nadert. Ook de school kinderen worden thans in de gelegenheid ge steld het te zien en, mogen de jongeren onder hen het misschien niet altijd ten volle kun nen begrijpen, er wordt hun hier toch een stuk van onze geschiedenis levend gemaakt, dat voor altijd een indruk zal achterlaten. W. P. Voetbal. VOETBALLENDE SPORTJOURNALISTEN. Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen België. Voor den voetbalwedstrijd Belgische sportjournalistenNederlandsche sportjour nalisten, welke Zondagmorgen vóór den den wedstrijd België—Nederland wordt ge speeld, is het volgende Nederlandsche jour nalistenelftal samengesteld: Ballintijn (Dagblad „Tubantia") Kramer Geudeker (Dagblad „Tubantia") (Arbeiderspers) De Vries Grijseels Heijser (Gorcumer) (Dagbl. v. Rott.) (Arnh. Crt Ingenbleek Van Beers (Revue der Sporten) (Arbeiderspers) (Alkm. Crt.) (Prov. Pers) (Arbeiderspers) Werkman Adriana Engels Smit Reserves: Seignette (Opr. Haarlemsche Courant) en Van der Linden (Tribune). Grensrechter voor Nederland is de heer C. J. Groothoff. Megafonist voor Holland (belast met cri- tiek op spelers en scheidsrechter) de heer H Hollander. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de C. S. Bourse Financière te Wilrijck en vangt aan om 10.30 uur (Belg. tijd). Vertrek der spelers van Century-Hotel, Keyserlei, te 9.45. De Hollandsche sportjournalisten komen Zaterdagavond te 8 uur bijeen in „Londres'-' aan de Keyserlei, waar o m. de heer'K. J. J. Lotsy zal spreken over „Concentratie" en de heer C. J. Groothoff over „Tactische Puzzles". Deze wedstrijd is de eerste van een nieuwe reeks, die zal worden voortgezet op 7 Mei a.s. vóór den wedstrijd HollandBelgië. Motoren. Evenals vorige jaren zullen de Snelheids- wegkampioenschappen van de K.N M.V. ook nu weer tegelijk met de T.T.-races op 24 Juni worden verreden. De K.N.M.V. stelt haar gouden medaille beschikbaar voor elk der klassen, waarin tenminste 8 Nederlandsche rijders op vier verschillende merken machines starten. Men schrijft an de N.R.Crt.: Wij hebben reeds melding gemaakt van het voornemen van de nationale luchtvaart- school om dezen zomer, bij voldoende deel neming, een centrale zweefvliegschool op de Veluwe te stichten. Nader vernemen wij, dat het waarschijnlijk mogelijk zal zijn daartoe een geschikt terrein te verkrijgen nabij het Uddelermeer. n.1. bij Garderen. De leerlin gen zullen ten deele worden ondergebracht in een modern ingericht zomerhuis; er is ook gelegenheid tot kampeeren. De kampeerders kunnen hun maaltijden gebruiken in het zo merhuis. Een tennisbaan zal ter beschikking staan van de zwevers. Personen boven 18 jaar alsmede vrouwe lijke leerlingen kunnen als externe leerlingen worden aangenomen. De zweefcursussen zul- len zeven dagen duren. Men wordt verzocht zich voor 1 Mei bij de Nederlandsche luchtvaartschool, Waal' haven alhier, aan te melden. Turnen. Zooals te werachten was, is óe belang stelling voor den turndag op 22 April a.s. zoo groot geworden, dat de groote zaal der Harmonie reeds nu geheel uitverkocht is. De a.s. bezoekers wijzen vrij nog eens op de komst van het keurcorps, dat op het oogenblik uitstekend getraind is en dat den _2sten April als 't ware een serieuze gene rale repetitie vindt voor de bondsfeesten u wi j!n Rotterdam worden gehouden, t ordt dus wel een bijzondere turn avond Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Na den tweeden nacht Di Paco- Dmale de leiding. Men meldt uit Parijs aan de N.R Crt De tweede nacht verliep heel wat spannen der dan de nacht van Dinsdag op Woensdag. Vooral de Duitschers Schön— Buschenhagen trokken er bard aan en zij ontketenden om streeks middernacht een felle langdurige jacht, waardoor het veld geheel uit elkaar werd gehaald Talrijke ronden werden ge wonnen en verloren en bij tijden werd gere den met een gemiddelde snelheid van ruim 40 K M. per uur. .De stand Donderdagnacht 5 uur bij de neutralisatie luidde: 1. Dipaco—Dii)ale 49 punten; Met 1 ronde achterstand: 2. SchönBu schenhagen 72 punten; Met 2 ronden achterstand: 3. Pijnenburg Wals 62 punten; Met 3 ronden achterstand: 4. GuerraLi* nari 62 punten; 5. Ronsse—Loncke 37 pun ten; 6. Brcccardo—Guiinbretière 36 punten; 7. Tietz—Bul la 31 punten; Met 4 ronden achterstand: 8 Pellissier Dayen 37 punten; 9. CharlierDeneef 37 punten; 10. Wambst—Leducq 31 punten; Met 5 ronden achterstand: 11. IgnatFa- bre 34 punten; Op 6 ronden achterstand: 12 Piet en Jan van Kempen 37 punten; Op 7 ronden achterstand: 13. Gebroeders Lemoine 39 punten; 14. Pecquex—Coupry 37 punten Met 9 ronden achterstand: 15. Mouton— Peix 38 punten. De stand om 7 uur 's avonds. Na de eerste serie sprints van het middag klassement wisten PijnenburgWals de Ita lianen DipacoDinale van de eerste plaats te verdringen. Bij de tweede serie sprints werd opnieuw gejaagd. De Duitschers Schcn—Buschenhagen slaagden er toen in zich bij het leidende peleton te voegen. Tot de klassement sprint waren de tribu nes zoo goed als leeg. Slechts ongeveer - 100 personen waren aanwezig. Na 43 uur be droeg het aantal afgelegde kilometers 1001 5. Om kwart over zeven luidde de stand: Aan den kop: Schön—Buschenhagen 85 punten; 2. Pijnenburg—Wals 73 punten; 3. DinaleDipaco 63 punten; 4. Brocardo Guimbrietière 38 punten; Met een ronde achterstand: 5. TietzBul- la met 55 punten; 6. Ronsse—Loncke 47 pun- ten; Met twee ronden achterstand: Linari Guerra 68 punten; 8. Pellisier—Dayen 55 punten; 9 Leducq—Wambst 31 punten; Met 3 ronden achterstand: CharlierDe- neef 39 punten; Met 4 ronden achterstand: 11. Ignat—Fa- bre 34 punten; Met 5 ronden achterstand: 12. Jan en Piet van Kempen 43 punten; Met 6 ronden achterstand: 13. Peix— Mouton 58 punten; Met 7 ronden achterstandGebrs. Lemoine 39 punten; Met 8 ronden achterstand: 15 Coupry— Pecqeux met 63 punten. Biljarten. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. De Woensdagavond voortgezette wedstrij» den hadden het volgende resultaat: Dommering 400 18' 86 22.22 Poensgen 248 17 76 14 58 Soussa 400 8 137 50.— Joachim 184 8 69 23 Gisteren werden de volgende partijen g< speeld Soussa 400 10 214 40.— De Gasparin 206 9 52 22.88 Moons 400 18 97 2222 Joachim 293 17 109 17.23 Gabriëls 67 14 45 4.78 Dommering 400 14 98 28.57 Poensgen 400 9 142 44.44 Albert 311 8 217 38.87 Joachim 400 23 65 17.39 Gabriëls 284 22 62 1290 Dommering 400 18 90 22.22 Moons 243 17 61 14.29 Soussa 400 16 104 25.- Albert 138 15 36 9.20 De Gasparin 105 12 31 8.75 Poensgen 400 12 84 33.33 De stand is thans: 1. Soussa, 4 gew. partijen; 2. Poensgen, 3 gew. en 1 verl.; 3. Dommering, 3 gew. en 1 verl.; 4. Gabriëls, 2 gew. en 2 verl.; 5. Moons 2 gew. en 2 verl.6. Joachim, 1 gew. en verl.; 7. Albert, 1 gew. en 3 verl.; 8. Gasparin, 4 verl. partijen,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6