SLAPELOOS Wekelijksch Overzicht Mijnhardl's Zenuwtabletten Uit onze Staatsmachine BEVERWIJK. GROOTSCHERMER. KIND UIT EEN RIJDENDEN TR£IN van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. NOORDSCHARWOUDE. t' H. Costuums, jongens sportpakjes, zwarte pantalons, enz. alles gebruikt, tafel- en divankleeden, ant. mah. secre taire; zelfde adres gevr. een zeer goede kellnersrok. Nieuwpoortslaan 85. Goed onderhouden KINDERWAGEN TE KOOP. VERMEIRE, Nieuwpoortslaan 145. GEVRAAGD lange getailleerde Dames ZOMERMANTEL, maat 50. Br. letter E 834 bureau van dit blad. Ter overname aangeboden: eikenhou ten spiegel, een notenhouten spiegel, dito bekleede bank, pitch pine wasch- kast, dito spiegelkast, gasfornuis, groote bergkist. Adres WESTERW EG 59. TE KOOP een 2 pers. eikenh. LEDI KANT met kapok- en spiraalmatras, één 2 pers. eikenh. WASCHTAFEL met marmer opzet, Twee 1 pers. eikenhouten WASCHTAFELS, wegens overcompleet tegen zeer billijken prijs. Brieven onder letter J 838 bur. v. d. bi. 1 Soliede gebr. HIJSCHLIER met cabine TE KOOP, geschikt voor Red dingwagen. j. VISSER Zn., Pieterstraat. TER OVERNAME GEVRAAGD houten DIRECTIEKEET 3X4M. hoogte 2.5 M liefst dubbelwandig. Brieven met prijs opgave en volledige beschrijving onder letter O 843 bureau van dit blad. m TE KOOP een zoo goed als nieuwe PETROLEUMKACHEL (Haller.) EGMONDERSTRAAT 6. AANGEBODEN 2 INVALIDE DTJW- WAGENTJES, op luchtbanden, keurig onderhouden. KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Tel. 811. Ruiterpaden zijn èn voor het toerisme te paard èn voor de verkeersveiligheid langs den gewonen weg van belang. Hier Ziet men een dankbaar paard op een der ruiterpaden, welke met swbeKhe van den A.N.W.B. worden aangelegd en voor zien van kenteekens: „Ruiterpad". staande houden en dat de afwikkeling der schulden zal plaats hebben volgens de door de commissie gestelde rege en. volken te bevorderen en overtuigd, dat deze ernstig geschaad wordt door de maatregelen in Duitschland genomen en uitgevoerd tegen de Joden, die mede verklaard kunnen worden als uiting van rassenhaat, verzoekt het dage- lijksch bestuur om zich over deze maatrege len uit te spreken, en verder alles te doen wat in zijn vermogen is om in overeenstem ming met de beginselen van den Wereldbond en zijn doel de spanning en de ergernis weg te nemen, die door die maatregelen in Neder land en in de geheele beschaafde wereld zijn gewekt en om mede te werken tot het doen ontstaan van die verhouding die volgens het chr. geweten tusschen de rassen moet be staan'. Onrustig en Overspannen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buitje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. STEUN AAN DE BOOMKWEEKERS. Er zijn in den laatsten tijd heel wat in dustrieën en takken van bepaalde industrieën, die van regeeringswege op de een of. andere wijze tegen onder gang worden beschermd. Bijvoorbeeld door verleening van financieren steun of door contingenteeringsmaatregelen, dat een vorm is van protectie. Men zal de billijkheid van deze maatregelen moeten erkennen, 't Gaat niet om de gebreken, welke aan zulke maatregelen natuurlijk kleven, maar om het beginsel. Een van de bronnen van onze volks welvaart is door de crisis wel zeer aan getast. We bedoelen de boomkweekerij. Men hoeft de verhalen daaromtrent nog niet te gelooven; wanneer men de prijs couranten der verschillende boomkwee- kerijen ziet, dan moet men wel tot de conclusie komen, dat dit bedrijf door de crisis zeer wordt getroffen. We kannen echter met cijfert komen uit de Memorie vfu Toelichting op het voorstel tot cre- dietverleening aan boomkweekers. Daar in lezen we, dat de oppervlakte in be werking der kweekerij en ongeveer gelijk is aan die van het jaar 1913. n.1. 2700 H.A. Behalve door verliezen als die uit de koersdaling van het betaal middel in Engeland en Scandinavi» en het niet binnenkomen van vorderingen uit Duitschland worden de moeilijk heden van het bedrijf in hooge mate ver oorzaakt djor de inkrimping var den export. Bedroeg deze laatste in '929 en 1930 respectievelijk nog ongeveer 6.500 000 en 7.000 000, in 1931 en 1932 viel hij terug op 4.500.000 en 2.500.000 Een dergelijke daling beteekent, dat is duidelij':, een ramp, die r.heel an de omstandighedei. te wijten is; hiei is dus crisisnood, waarin de regeering de helpende hand bieden wil in den vorm van rentegevende voorschotten. De re geering heeft voor het centrum van dit bedrijf Boskoop een globale ra ming gemaakt. De waarde van de onder panden bedraagt daar gemiddeld ƒ7000 per H.A. Met andere onderpanden bijge- rekend zou hier dus zijn een waarde van 6.000.CO. Ongeveer drie vierde der be drijven zal crediet noodig hebben. De be rekening wordt dan gemaakt, dat voor Boskoop noodig zal wezen een bedrag van 2.o00 000 en voor de kweekerijen buiten Boskoop 1.000 000. Samen dus 3.500 000, waarvan volgens het voorstel tien procent blijft voor risico der ge meente; rest dus 3.150.000. Voor deze hulp aan de geteisterde streek pleiten een tweetal redenen. Kuni n de bedrijven weer op gang ge holpen worden, dan worden daardoor ook geholpen de tweeduizend menschen, die in deze bedrijven werkloos zijn en wordt een volledige economischen in- eenstorti. van deze streek torkomen. De regeering schijnt van voornemens te wezen, zoo mogelijk ook nog op een andere wijze te helpen. Het kweekers- bedrijf toch kan ook nog geholpen wor den door afneming van de producten. Wanneer nu voor algemeene doeleinden aankoopen gedaan zullen worden, moet het steunbedrag daarmee verminderd worden. Hier denken we onwillekeurig aan de 20 000 H.A. nieuw land in de Wieringermeer. De opzet der regeering is de volgen de: Er komt een regeeringscorr mi.ssaris met een centrale commissie dezs beslist over de credieten. Voor bepaalde centra worden advies-commissies in het leven geroepen, waarin zitting zullen hebbe*- vertegenwoordigers der regeering, der gemeenten en verder deskundigen (geen credietnemers). De rentevoet van de voorschotten zal twee percent wezen. Dit crediet komt ter beschikking van de centrale commissie. De voorschotten loopen over drie jaar In het eerste iaar mag niet meer dan de helft worden ge crediteerd Bij het toekennen vun het voorschot wordt uitgegaan van de te genwaarde. Een kredietnemer zal niet meer dan 20 000 or tvangen. Eisch is, dat de verlangde hulp niet of niet op redelijke wijze bij anderen te krijgen is: dat het bedrijf onder de huidige omstan digheden zich nog drie jaar- zal kunnen Jieik óL Sxhool De centrale kerkeraad van de herv. ge meente Heerlen heeft het voornemen opgevat om te komen tot stichting van kinderhuis, het eerste Ned. Herv. Kinderhuis in Lim burg. In de openbare school te St. Pancras werd gister een ouderavond gehouden. De zaal was geheel bezet. De openingrede werd gehouden door den heer de Ruiter, hoofd der O. L. school. Spreker Wees er op, dat de ouderavonden in het algemeen een mislukking zijn volgens de opgave van inspecteurs van het onder wijs. Echter is dit in St. Pancras niet het geval, dit doet genoegen aan het personeel en ouders, de samenwerking wordt er door vermeerderd. Door den secretaris, den heer C. de Jong, werd de mededeeling gedaan, dat de cursus voor rijpere jeugd wederom een succes is ge weest. 'Begonnen is met 60 leerlingen en ge ëindigd met 55 leerlingen. Daarvoor kunnen wij onzen dank uitbrengen aan de onder wijzers, de heeren de Ruiter en v. d. Tak. Het benoodigde geld, dat de gemeente had beschikbaar gesteld, is niet ten volle gebruikt, inplaats van 5 gld., wat was toe gestaan, was noodig 3.70 gld. per leerling. Het overschot is aan de gemeente gelaten. Door de vergadering werd op hoogen prijs gesteld, indien voor het volgend seizoen wederom een cursus wordt voorbereid. Hier aan zal het bestuur voldoen. Bestuursverkiezing. Aftredend de heer A de Ruiter. Deze was niet herkiesbaar, omdat aftredende geen kinderen meer op de school heeft. Door de heeren de Vries en het hoofd der school werden eenige waardeerende woor den tot den heer de Ruiter gesproken. De heer de Ruiter dankte de sprekers voor hun medewerking in het bestuur, de prettige samenwerking, enz. In zijn plaats werd gekozen de heer C. v. d. Ham. Hierna gaf het hoofd der school een inlei ding over „Stelonderwijs", dit werd met groote aandacht door het publiek aange hoord. Door den heer de Ruiter werd bij de rondvraag naar voren gebracht de strijd die gevoerd is door de oudercommissie om de kinderen welke in gem. Koedijk wonen te houden op de school te Sint Pancras, het ging om 14 kinderen, die zou voor Koedijk beteekenen een leerkracht meer en voor St Pancras een minder. De kosten echter zijn voor Koedijk groot, de kosten voor de O. L. school zijn 34.50, voor de Bijzondere 20 en voor de R K kinderen 17. Deze verschillen zijn zoo groot wegens de oude overeenkomst voor dat de Bijz. en R K school waren gebouwd. Het zou op den weg liggen van Koedijk om deze ongelijkheid weg te krijgen. Nog werd besloten om op den volgenden ouderavond de kinderen der hoogste klasse een paar liedjes te laten zingen. Hierna sluiting. predikbeurten. Zondag 9 April. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (Doop). Vrij Evang. Kring, Lindenlaan 117, 10.15 uur, samenkomst. UIT DE OMGEVING. GROET, 10 uur, leesdienst. HEERHUGOWAARD. Zaterdag 4 uur, Kindersamenkomst (bij A. Rus), zuster G J. Meijer. NIEUWE NIEDORP, Vrij Evang. Gem., Woensdag- 4 uur, Kindersamenkomst zuster G. J. Meijer. SCHOORL (zie Groet). WINKEL, Vrij Evang. Gem., avond 6.45 uur, J. J. Ruijs. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds Boeke (Bevestiging lidmaten). 7 uur ds. Boeke (Avondmaal). PREDIKANTSTRACTEMENTEN. Blijkens het orgaan van den bond van Ned. predikanten heeft het hoofdbestuur van deze organisatie aan de vereeniging van kerkvoogdijen in de herv. kerk een brief ge schreven, waarin het, naar aanleiding van een mondelinge bespreking over tractements- verlaging voor herv. predikanten, mededeelt, een denkbeeld der ver. van Kerkvoogdijen om in gemeenschappelijk overleg de tracte- menten ongeveer op de schaal van de salaris sen der rijksambtenaren te verminderen, niet kon aanvaarden. De brief vervolgt: „Wij willen echter gaarne met u zoeken naar middelen om de Ned. herv. kerk door de financieele moeilijkheden van dezen tijd heen te helpen en achten voor zulk een samenwer king den volgenden grondslag aanvaard baar: de predikanten, die nog geen tractements verlaging hebben geleden, getroosten zich een offer in het algemeen kerkelijk belang en brengen vrijwillig en belangrijkbedrag bij een,.,?.<?'j kerkvoogdijen, die nog niet in moeilijkheden verkeeren, getroosten zich een offer in het algemeen kerkelijk belang en brengen een gelijkwaardig bedrag bijeen met deze bijeengebrachte gelden worden de kerkvoogdijen, die in moeilijkheden verkeeren geholpen Gaarne vernemen wij of u dit denkbeeld als grondslag voor verder overleg aanvaarden kunt". WERELDBOND DER KERKEN. Tegen het antisemitisme in Duitschland Het bestuur van de afd. Nederland van den Wereldbond der Kerken (voorzitter prof dr. J. A. Cramer te Utrecht), heeft in zijn vergadering van Woensdag j.1. de volgende motie aanvaard en telegrafisch aan het inter nationaal hoofdbestuur van den Wereldbond gezonden: ,,De Ned. afdeeling van den We reldbond enz., bewust van zijn doel om de vriendschappelijke verhouding tusschen de Rechtszaken VALSCHE MUITERIJ. Een boterbesteller en een broodbezorger lebben zich voor de Rotterdamsche recht bank te verantwoorden gehad wegens het vervaardigen van valsche rijksdaalders, gul dens, kwartjes, dubbeltjes en stuivers. De joterbesteller erkende valsch geld te hebben gemaakt. Hij had het evenwel niet uitgegeven Jij beweerde het „voor studie" en uit lief- lebberij te hebben gedaan. De broodbezorger ontkende. Er zijn op beiden valsche munten gevon den en in de woning van verdachten het zijn broers die bij hun moeder woonden is behalve valsch geld, materiaal voor het maken van valsch geid gevonden. De direc teur van 's rijks Munt te Utrecht verklaarde, dat het valsche geld nogal behoorlijk was nagemaakt en antwoordde op een desbe treffende vraag van den president der recht bank, dat men in Nederland met het maken van valsch geld niet achter siaat bij het buitenland, maar wel bij Indië. Eenige huisvrouwen, als getuige gehoord, ïadden valsch wisselgeld van verdachten ont vangen. Eisch voor ieder der verdachten drie jaar gevangenisstraf. OPLICHTING VAN DEN STAAT DER NEDERLANDEN Twee robbenjagers en een veld wachter voor de rechtbank. Gister stonden voor de rechtbank te Leeu worden terecht de 29-jarige Joh. Bottema en de 28-jarige J. Bol, beiden robbenjagers te Zoutkamp, verdacht van oplichting van den Staat der Nederlanden voor 2000 of 1000. of althans eenig geldbedrag. In 1932 zijn door hen 1040 robben aangege ven door telkens dezelfde vellen met aange naaide vinnen te vertoonen. Verdachten zeggen, dat er niet meer wa ren dan 547. De officier van justitie eischte tegen elk der verdachten éné jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. In deze zaak werden 19 getuigen ge hoord. Mr. Breukelaar uit Groningen vroeg vrijspraak, omdat niet bewezen is, dat ver dachten zeehondenvellen met aangenaaide vinnen hebben getoond. Tevens stond terecht de veldwachter van Schiermonnikoog, E>ouwe Minnema, out vijftig jaar, verdacht van valschheid in ge schrifte in verband met deze zaak. De officier van justitie eischte tegen verd negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van zeven maanden oreventieve hechtenis Mr. Schaper uit Leiden vroeg vriispraak omdat niet bewezen is, dat hier fraude is ge pleegd. J*couiitciaal 'lUeums De ontvanger der directe belastingen enz., de heer T. W. Postema, is verplaatst van het kantoor Zwijndrecht naar het kan toor Beverwijk. ü$itweu£and —"5! y De Coöp. Boerenleenbank alhier hield Woensdagavond 5 April hare jaarvergade ring in café Ray, waar tegenwoordig of ver tegenwoordigd waren 131 van de 149 leden. De voorzitter, de heer H. Schermerhorn, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwe zigen. Hij besprak de moeielijke tijdsom standigheden, bracht daarom hulde aan de vele leden, die prompt de rente betaald ïadden en verklaarde dat ten opzichte van enkele de grootst mogelijke soepelheid be tracht werd en verzocht aller medewerking, opdat de instelling ongeschonden door de zen crisistijd heen zou komen. Na voorlezing van het verslag over 1932 volgde voorlezing van 't verkorte inspectie- apport. In het verslag werd duidelijk te cennen gegeven, dat de reductie op de pachtsommen van zeer gunstigen invloed geweest is, op den gang van zaken bij de eenbank, en aan corporatiën en particulie ren werd openlijk dank gezegd voor de be toonde welwillendheid. Per 1 Januari 1933 waren in omloop 420 spaarboekjes met een tegoed van 228.605.44 en stond aan verstrekte voor schotten uit 114.532,55, verdeeld over 129 posten. Er waren 45 rekeninghouders en het tegoed bij de Centrale bank bedroeg 18.920,08; in den loop van 'tjaar was er steeds een tegoed geweest. Het aantal dagboekposten bedroeg 2306, het bedrag der ontvangsten 480.399.53. Voorlezing werd gedaan van de rekening en balans, Mie goedgekeurd werden met dankzegging aan den kassier. Bij de stemming werden de aftredende leden van het bestuur herkozen. De plv. bestuursleden, de heeren C. Spaan en G. Kieft werden eveneens herkozen. In de vacature Krubbe werd bij derde stemming gekozen de heer Jb. Blaauw Azn. met 68 van de 120 uitgebrachte stemmen. Bij de bespreking van de bestemming van de gemaakte winst, zijnde 770.73, deed de heer J. Molenaar een dringend be roep op het bestuur om een gedeelte daar van in overleg met B. en W. aan te wen den ten behoeve van het gekochte land bij Driehuizen, door hem gekwalificeerd als „Siberië. De voorzitter deelde mede, dat bereids mondelinge toezeggingen tot samenwerking waren ingekomen, en dat het bestuur het standpunt van den heer Molenaar volko men deelde. Omtrent gratis spaarboekjes en bestemming van de gemaakte winsl, werd nog van gedachte gewisseld met de heeren W. Blaauw en Joh. Schot. De heer T. Slooten wenschte het bestuur nog attent te maken, zonder meer, op het bepaalde in art. 17 vijfde lid van de statuten. In zijn slotwoord dankte de voorzitter in de eerste plaats de heer Knibbe voor hetgeen hij ge daan had in 't belang van de Bank, als lid van den Raad v. Toezicht, de pers voor hare vertegenwoordiging, de leden der stembureaux voor hunne moeite en de le den voor de aangename wijze, waarop de verschillende punten behandeld en bespro ken waren. HEERHUGOWAARD. De openbare vergadering van het pol derbestuur is uitgeschreven tegen Dinsdag 11 April a.s. des v.m. 11 uur in het polder huis te Oudorp. Donderdagavond werd brand ontdekt in de smederij van den heer Ens, op het Verlaat, binnen deze gemeente. De motorspuit, die zeer spoedig ter plaatse was, kwam echter reeds telaat, daar inmiddels hulpvaardige buren de brand hadden weten te blusschen. GEVALLEN. N Donderdagmiddag is ongeveer 1 K-M vóór Ede een Duitsch jongetje, dat behoord de bij een transport Duitsche kinderen, dié in ons land eenige weken zullen doorbren gen, uit den trein gevallen. Ofschoon het nog ongeveer 50 M. meegesleurd werd bracht het knaapje het er met een lichte hersenschudding en eenige schaafwonden af. Het jongetje is naar het ziekenhuis te Bennekom gebracht. GEVECHT TUSSCHEN SMOKKELAARS EN COMMIEZEN. Gistermorgen vroeg heeft midden in de Noordbrabantsche gemeente Goirle een treffen plaats gehad tusschen belasting ambtenaren en smokkelaars, die met twee auto s van de grens kwamen. Er ontstond een hevige schietpartij, die de omwonenden met grooten schrik vervulde, omdat zij de kogels langs de huizen hoorden fluiten. Een van de auto's ontsnapte. De tweede, een vrachtauto, werd uitgeladen, maar bevatte als smokkelwaar niet anders dan een vaatje cognac. Er werd niemand gewond. In de gemeente heerscht groote veront waardiging, omdat het nu reeds voor de derde maal is in enkele maanden tijds, dat de kom der gemeente wordt gebruikt om gevechten met smokkelaars te leveren, Eenmaal drongen daarbij de kogels zelfs in een huis. Men is nu voornemens het gev»\ ter kennis van den betrokken minister brengen. MALAISE. Fabriek stopgezet; honderd man werkloos. Ten gevolge van de tijdsomstandigheden is de breigoederen fabriek te Kapellebrug :'n Zeeuwsch-Vlaanderen gesloten. Er werd nog met ruim honderd arbeiders gewerkt. Loonen in de textiel. In de Donderdag te 's-Gravenhage ge houden conferentie tusschen d? directie van de stoomspinnerij U ente, bestuursleden van de Twentsch-Geldersche Fabrikanten- vereeniging en besturen van de vier desbe treffende arbeidersorganisaties met den rijksbemiddelaar prof. Josephus Jitta kon men nog niet tot overeenstemming komen. De directie bleef vasthouden aan de aan gekondigde 10 loonsverlaging. De zaken gaan zóó slecht, aldus werd medegedeeld, dat reeds ernstig was overwogen om de fabriek te sluiten. Intusschen heeft de rijks bemiddelaar aan de arbeidersorganisaties toegezegd, dat hij nog pogingen zou doen om de directies te bewegen met 5 loons verlaging genoegen te nemen. Worden die oogingen evenmin met succes bekroond, dan zal hij trachten de loonsverlaging, welke reeds Maandag zou ingaan, nog een week uitgesteld te krijgen, opdat de arbeiders met hun besturen behoorlijk over de kwestie kun nen beraadslagen. Loonsverlaging bij Oebr. Stork Ca Zooals reeds is medegedeeld, hebben ct arbeiders, werkzaam bij de Machinefabriek Gebr. Stork en Co. N. V. te Hengelo, beslo ten. de loonsverlaging van 5 voor het heele personeel, behoudens voor een kleine groep jongeren, niet te aanvaarden. Naar aanleiding hiervan hebben de be sturen van den Alg. Ned., den R. K. en den Chr. Metaalbewerkersbond nog eenige ma len met de directie geconfereerd en als resul taat daarvan hebben de organisaties hun leden het volgende voorstel gedaan, dat aanvaard is: geen loonsverlaging voor de loonen tot 20 cent; 1 cent verlaging voor 21 ct. t/m. 45 ct. per uur; 2 cent voor 46 t/m. 55 ct. per uur en 3 ct. voor 56 en meer per uur. Inkrimping bedrijf. De steeds toenemende moeilijkheden bij den uitvoer van oliën, de dalende koop kracht van de boeren, die geen of slechts FONDSEN. LAN3ENDIJK. De cursus van den L.T.B. is geëindigd met 11 leerlingen. Aan allen kon het diplo ma worden uitgereikt, waarbij tegenwoordig was het bestuur van den L.T.B. en de heer Hazeloop van Alkmaar, tuinbouwconsu'.ent, die de diploma's uitreikte. De voorzitter van de afd. L.T.B de heer P. Duijves, bracht den onderwijzer, den heer Mallekote te Noord scharwoude woorden van dank voor het ge geven onderricht. Met den aanleg van den weg door het Geestmerambacht zal Maandag worden be gonnen Nara men ons mededeelde zal men hoogstwaarschijnlijk in de Diepsmeerpo'der beginnen. Naar wij van arbeiderszijde vernemen heeft het loon in de werkverschaffing bij Aartswoud, waar een aantal werkloozen zijn te werk gesteld de eerste week ƒ7 tot 9 per week bedragen. Het is dus toch nog niet zoo'n buitengewoon gemakkelijk werk als eerst werd gezegd, want het loon is zeer mi niem. Het is mar te hopen, dat de adressen, aan de verschillende gemeenteraden gericht om een toeslag te willen verleenen op het loon der in de Wieringermeer te werkgestelden, gunstig worden ontvangen. Eeu 'derge'ijk loon voor grondwerk is toch veel te weinig. 5 N. W. S. 1000 1932II 4J4 obl. Nederl 1000 17 4 idem 1000 31 6 O-Ind. 1000 22 A 6 idem 100 23 5Yt idem 1000 21 D 5 idem 1000 '17 4'A idem 1000 30 II Koloniale Bank Ned, lnd. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkei's Palent. Calvé Delft Ccrt. Küchenm Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cilies Service Studebaker D. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke f 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am lijn Java China Jap Lijn Ned. Scbeepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij Oostkust Senembah Soutb. Pacific Union Pacific Prolongatie 'Ex-dividend. 1 April 3 April April 5 April j 6 April 7 April 100% '00% 10 101 99% 9;% 98} 97} 8 9 i 9 8/:0 92, tl 6u4 50 60 60 28} 28 14} 16} 49 ,uAs 108 )07i 214 /14 11 't 108* 85* 845 69/i$ 6'/:$ 13Vs 2} 2» 23/;» 24 27% 27/ 3Vw 38/16 404 40 1801/, 17b} 124 121 122* 123 11} 11} 103} 108 120 11b} 138} 133* 4* 4} 52} 51%, 14 2} 32} 48 4 - 49 130} 1201 U2} 10i 14 1244 118} M'/je '44 69/ 69} 1 1 1'- 0"yio 101% *9} 98 92% bli 50 Wé 281 141 1» 215} 108> b57/1(J bi 13% 2| 2) 2ai/ic j? 175 1191 U2( 11} 103a 115} 134* 4% Mjj 13} 32 47* 4II 118} 108 117} 69} 1 100% 104 «9% *Vl6 97 98 92 lU 48>/2 58} 28| 13} 471 1% 107, 2i 7 1104 81} 7% 13. 2'/, 2% 28; 3. 38( 178 118 122V, II»/, 108 118} U7i 44 53l/j 14} 2°/s 48 47 119» 109 119} 14 675 1 10 101*. 99% 97; 71'/:$ 97% 92, 59J 49} tO 2'i 13} 4'} 1»/* 108} 219 107} 82 14% 2} 2t% 34 3 177 119 129} 138 53, Mi _2i 48} 121} 117' 1.11 lv»Vw t3' 1 100% 104 9v% 98% 97 98 9 'As bi 50} 63} 27»/,, MV, 47 109} 223} 110 844 7% 15} 2} 24 3c*A» 34 40 180} 126 i295/g 106 122 141 4| 541/4 15} 31 48 47 1184 107'/» m84 12% 64} 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10