£and= enJu cAuistecdaiftsctie Jicuts ^fcheepsüjdinqen Spoel 3-iidschciften !Bucqzdijke Stand V' heel weinig lijnkoeken kunnen bijvoeren, hebben de N.V. Reinders' Olie- en veevoe derfabrieken te Zwolle genoodzaakt haar productie sterk in te krimpen. Met het oog nierop ia aan ongeveer 100 man, omvattend de helft van het fabriekspersoneel, ontslag aangezegd. LEGATEN. Behalve de 300.000 ten behoeve van nuttige instellingen ten bate van zijn perso neel heeft wijlen óe heer G. J Willink te Winterswijk nog vermaakt aan: het aig - meen ziekenhuis te Winterswijk f 50,000 de Doopsgezinde gemeente te Winterswijk 25,000; de vereeniging tot behoud van na tuurmonumenten in Nederland 5000, de Vereeniging voor vogelbescherming 4000, de ambachtsschool te Winterswijk 4500; het Algemeen Nederl. Verbond 2000, de Nederl Zuid-Afrikaansche vereeniging te Amsterdam 10,000 de gemeente Winters wijk beide weiden aan den Singelweg te Winterswijk, voor het huis van den heer Wil link ter weerszijden van de beek, onder voor waarde dat de gemeente zich verbindt, hier van plantsoenen en wandelparken te maken en dit niet te bebouwen. Verder schenkingen aan personen, die in dienstbetrekking bij hem zijn geweest. Gisteren is het stoffelijk overschot van den heer Willink ter aarde besteld. TEGEN ANTI-SEMITISCH OPTREDEN. Collectie} schrijven van Ned. zakenlieden. Een aantal Nederlandsche zakenlieden /leeft het initiatief genomen tot het verzenden van een schrijven aan hun Duitsche relaties, waarin het volgende wordt opgemerkt: „De tegenwoordige toestanden in Duitsch land hebben de belangstelling van de geheele wereld en het kan niet anders of ieder wel denkend mensch zal zich verheugen indien voor het Duitsche volk verbetering van den tegenwoordigen toestand intreedt. Ondergeteekende betreurt het evenwel, dat de Joden, die toch ook in uw land meeren- deels tot de behoorlijke latidgenooten gere kend mogen worden en welke ongetwijfeld gaarne aan de verbetering der tegenwoordige economische toestanden van harte zullen medewerken, op het oogenblik onder anti semitische uitingen bij voortduring te lijden hebben. Al mogen ook sommige couranten de gebeurtenissen overdrijven, verscheidene maatregelen kenmerken den tegenwoordigen geest. Wij, Hollandsche zakenmenschen, zonder onderscheid van geloof, wenschen niet mede te werken aan den boycot van Duitsche pro ducten, wijl dit de gemoederen onnoodig prik kelt en vele vriendschapsbanden verbreekt Wel willen wij uw medewerking verzoeken fn woord en daad, opdai het anti-semitisme in uw vriendenkring, bij arbeiders in uw fa brieken en op uw kantoren niet verbreid kan worden tot schande der menschheid en tot schade van een geheele volksgroep, welke in alle opzichten steeds Duitsch geweest is, steeds als goede staatsburgers' gehandeld heeft en welke gedurende de oorlogsjaren haar plicht niet vergat, maar schouder aan schouder gestreden heeft men haar christe lijke landgenooten, tot heil van hun gemeen schappelijk vaderland. Wij verzoeken u drin gend ons pogen op zoo krachtig mogelijke wijze te ondersteunen en door uw vereenigin- gen en vakbonden niets te doen nalaten om uw regeering gunstig te beïnvloeden. Ondergeteekende en met hem vele duizen den danken u van harte voor iedere hulp in dit opzicht en houden zich voor eenige me- dedeeling betreffende de stappen, door u ondernomen, aanbevolen". Het schrijven is o.a. onderteekend door A. Ingenool Jr., lid van den Hoogen Raad van Arbeid, dir. Bureau Kon. Ned. Midden standsbond; jhr. J. C. Mollerus, secr, van den Ned Tuinbouwraad, secr. der K. v. K. te 'Haarlem; H. de Raat, lid van de K. v. K. te Alkmaar en voorz. der Alkm. Ver. van den Handeïdr. en Industr. Middenstand; C. H. Th. Schmalz, onder-voorz. der K. v. K te Alkmaar en voorz der Schager Handeldr. en Industr. Middenstandsver.; A. S. Spaander, weth van Hoorn, voorz der Hoornsche Mid denstandsvereeniging. VOLKSHULDE WILLEM DE ZWIJGER OP PAASCH- MAANDAG. Aangezien is gebleken, dat zeer velen be lang stellen in de organisatie van de a.s. Volkshulde aan Willem den Zwijger, en an derzijds een groot aantal gegevens moeten worden medegedeeld aan de toekomstige deelnemers, verzoekt men ons, het volgende op te nemen: De nationale hulde aan Willem den Zwij ger is thans zoo goed als geheel geregeld, en wel vooral door de voortvarendheid, be toond door de overheid en de burgerij van Delft. De burgemeester, mr. G. v. Baren, heeft de Groote Markt en. verschillende andere terreinen aan de commissie afgestaan, en bo vendien zal door hem in de binnenstad van Delft op 17 April tusschen 10 en 20 uur alle rijverkeer worden verboden. De politie zal zorgdragen voor de afzetting van alle gere serveerde tereinen, en voor de omleiding van het verkeer. De gemeente Delft heeft boven dien ter oriënteering van de deelnemers 30.000 plattegronden van Delft laten druk ken. De Nederlandsche Spoorwegen heb ben een regeling toegestaan, waardoor aan alle deelnemers dezelfde korting wordt toe gestaan (ongeveer 50 pCt.), ongeacht het aantal reizigers, indien zij slechts uiterlijk Woensdag a.s. bij de commissie (F. W. C. Blom, Waldeck Pyrmontlaan 4 te Rotterdam, tel. 55294, giro 194571) een kaartje bestel len. Het spreekt vanzelf, dat de N.S. een groote serie extra-treinen heeft ingelegd, om het vervoer naar Delft vlot te kunnen rege len. De gedenksteen in een zijkapel van de Nieuwe Kerk zal op 17 April kunnen wor den onthuld, dank zij de medewerking van den minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen, mr. J. Terpstra, de riiksmonu- mentenzorgcommissie. de kerkvoogden van de Nieuwe Kerk te Delft en de gemeente Delft. De leiding van den bouw van fc.-t monu ment is in handen van den architect Herman van der Kloot Meyburg. Dank zij de mede werking van de kerkvoogden van de Nieuwe Kerk zullen de ingangen worden verwijd, zoodat het défilé langs den gedenksteen en langs het graf in enkele uren kan geschieden. De technische regeling is in handen van het Wilhelmus van Nassouwe-comité De'ft, waar aan het hoofd staan mr. G. Snoeck Henkemans, J. J. Petit en G. van Oortmers sen. en Agnes Peereboom. Huite Bast. 83 j-, wedn. van Sijtske Bouma. Ondertrouwd: Johaones Gerardus van der Gugten en Ja osje Betgen. Getrouwd Johannes Gerardus van der Gugten en Jansje Betgen. CASTRICUM. Geboren: Maria Margaretha d. van F. Schut en M. A. Tromp. Anna Maria Re- gina d. van J. Castricum en M. M. A. Kuil man. Ondertrouwd: Th. Schermer en M. E. Steeman. UITGEEST (Maart). Geboren: Magdalena, d. van W. H. Hendriks en M. E. W C. Bontekoe. Auke Jan, z. van J. Snijder en L. Eilander. Jaco- bus Antcmius. z. van J. Urseöi en A. van Egmond. Maria Alida, d. van A. Goedhart en W. Visbeen. Cornelis Nicolaas Simon, z. van Th. J. Knijn en M. Braafjes. Ondertrouwd: Christianus Verweij en Johanna Catharina Betzold. Getrouwd: Pieter Cornelis van den Kommer en Maartje IJff. Overleden: Geertje Zoet, echtgenoote van Jan Grootes, 62 j. Pieter Pieters, geh. met Marchien Paas, 39 j. MOORDENAAR AANGEHOUDEN. Heeft bekend den moord in de Naaldwijksche straat te Den Haag te hebben gepleegd. Men herinnert zich, dat in den nacht van 12 op 13 December 1932 in de Naaldwijk sche straat te Den Haag. pand 103, de be woonster mej. F. L. door een revolverschot gedood werd. Zekere P., een buurman, die in den nacht thuis kwam. gaf later den politie het signalement op van den vermoedelijken dader, hetwelk zooveel geleek op zijn eigen signalement/ dat hij voorloopig vastgehou den werd. P. slaagde er echter in zijn alibi te bewijzen, zoodat hij spoedig weder op vrije voeten kwam. Onlangs werd de aandacht der politie ge vestigd op een gunstig bekend staande be woner van de van Boetzelaerlaan, die zich na het voorgevallene zonderling gedroeg, zoodanig, dat hij den indruk vestigde dat zijn geweten in hooge mate bezwaard was. De aanwijzingen tegen hem werden zoodanig, dat de politie gisteravond overging tot zijn arrestatie. Hij ontkende aanvankelijk hals starrig, doch heeft na een zeer langdurig verhoor vannacht een bekentenis afgelegd Hij heeft verteld, dat hij met de vrouw ruzie had, waarop zij hem de deur uitwerkte. De man werd hierover zoo woedend, dat hij een revolver, dien hij bij zich had, op de vrouw afschoot. Hij verklaart niet de bedoeling te hebben gehad haar te dooden en zegt veel berouw van zijn daad te hebben. De aange houdene, de 31-jarige A. C. v B., van be roep caféhouder en petroleumventer, zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. STATIONSDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Meermalen was het reeds voorgekomen, dat uit de kas van het spoorwegstation te ;Zwammerdan (Z.-H.) geld werd vermist, zonder dat het gelukte den dader te ont dekken. Het was opgevallen, dat deze ver missingen juist waren voorgekomen na het vertrek van goederentreinen. De recherche te Utrecht werd van een en ander in kennis gesteld en inderdaad mocht het een recherchur, die zich verdekt had op gesteld, gelukken, den dader, een arbeider remmer uit Utrecht, op heeterdaad te be trappen, toen deze een bedrag van 6 uit de stationskas wegnam. De man, die ook de vorige diefstallen be ifü I.J8 naar het Huis van Bewaring te Utrecht overgebracht. WEER RELLETJES TE AMSTERDAM Nog steeds rumoerig in de Jan Eversenstraat en omgeving. In de Jan Evertsenstraat en omgeving is het gisteravond wederom rumoerig geweest De demonstratie van Witteband-taxis d:e deze week de aanleiding is geweest van rei letjes, is gisteravond stop gezet. Er was echter veel publiek gekomen om te zien wat er zou gebeuren. Op hoeken van straten groepte men tezamen. Om aan die samen scholingen een eind te maken, werd door de politie aangenaamd tot doorloopen. Toen daaraan niet werd voldaan, is zij krachtiger opgetreden en werden de groepen verspreid waarbij niet alleen van gummistok en sabel' maar ook van honden werd gebruik ge maakt. Later op den avond verplaatste Set rumoer zich naar de Ortheliusstraat. Hier werd niet alleen met steenen naar de poli tie geworpen, maar de uit de vensters werd zij zelfs met leege flesschen bekogeld. Er werd bevolen, dat de vensters moesten ge sloten worden en om aan dit bevel kracht bij te zetten, werden revolverschoten gelos' Tegen elf uur keerde langzamerhand de rust in de buurt weer. BEPERKING VAN DE KOOL- PRODUCTIE. Export-handel mag niet genegeerd worden. Of een centrale regeling van hoogerhand voor den export verbetering zal brengen is te betwijfelen. Het is juist het persoonlijk con tact van den export met de afnemers in het buitenland de voortdurende activiteit van den exporteur, om koopers voor de producten te zoeken, dat den grootst mogelijken afzet waarborgt. De regeering dient er dan ook vrijwel uitsluitend haar krachten voor te geven, de kunstmatig opgeroepen exportbe lemmeringen uit den weg te ruimen. De nieu we in te voeren landbouwsteunwet doet ech ter vreezen, dat de overheid zelf den export nieuwe belemmeringen in den weg zal leg gen. Door opruiming van belemmeringen wordt de land- en tuinbouw verlicht, meer verlicht dan door steunmaatregelen. De steunmaatregelen, welke genomen zijn, wa ren noodzakelijk om in de snel neergaande conjunctuur, een totale ontwrichting te voor komen. Waar de conjunctuurlijn thans echter haar crisiskarakter heeft verloren, om over te gaan in die van de depressie, dient er voor alles naar gestreefd te worden, de pro ductiekosten in verhouding te brengen tot de lagere waardeering der producten. Een langzame liquidatie, niet uitbreiding, der steunmaatregelen, zal dan ook in afzienba- ren tijd genomen moeten worden. Aldus concludeert de heer C. Bonnet in een schrijven aan „Economisch-Statistische berichten", waarin lüj de productie en distri butie van grove tuinbouwproducten in Noord Holland behandelt. Met 6 ronden achterstand12 Mouton- Peix 78 punten, 13 Ignat-Fabre 58 punten. Met 11 ronden achterstand: 14. Gebr. Le- moine 39 punten. Met 12 ronden achterstand: 15. Coupry- Pecqueux, 54 punten. Het beloop van Vrijdagmiddag. Des middags was het zeer levendig op de baan. Zoowel tijdens de klassementsprints van drie uur als bij die van half vijf werd fhnk gestreden. De talrijke premies gaven den strijd eveneens een levendig aanzien. Even na vijf uur begonnen de beide laatste koppels, gebrs. Lemoine en Coupry-Pecqueux, waarvan één paar volgens het reglement te middernacht uit de baan zal worden geno men. te jagen. Zij slaagden erin enkele ronden te winnen. Na 67 uur waren afgelegd 1532,250 K M. De stand luidde toen Aan den kop: 1. SchönBuschenhagen 135 pnt.; 2 Di- pacoDinale 78 pnt3 BroccardoGuim- bretière 63 pnt. Met één ronde achterstand: 4. PijnenburgWals 109 pnt.; 5. PeUissier- Dayen 80 pnt.6. WambstLeducq 64 pnt. Met twee ronden achterstand: 7. Guerra—Linari 122 pnt.; 8. Charlier Deneef 76 pnt.; 9. RonsseLoncke 63 pnt. Met vier ronden achterstand: 10. TietzBulla 80 pnt.; 11. Piet en Jan van Kempen 76 pnt. Met vijf ronden achterstand: 12. MoutonPeix 80 pnt.; 13. Ignat Fabre 58 pnt. Met zes ronden achterstand: 14. Gebr. Lemoine 40 pnt. Met zeven ronden achterstand: 15. CoupryPecqueux 56 pnt. Na dit middagklassement verwachtte men algemeen den besüssenden strijd tusschen de eerste drie paren. Om 11 u. gisteravond was de stand als volgt: I. Broccardo-Guimbretière 80; op 1 ronde: 2 cardo-Guimbretière 80; op 1 ronde: 2. Guerra-Linari 130; 3. Pijnenburg-Wals 121; 4. Peilissier-Dayen 104; 5. Dinale-Dipaco 96; 6. Wambst-Leducq 77op 3 ronden7. Char- lier-Deneef 78; op 4 ronden: 8 Tietz-Bulla 82; op 5 ronden: 9. Schön-Buschenhagen 141; op 3 ronden: 10 gebrs. v. Kempen 75; II. Ronsse-Loncke 73; op 8 ronden: 12. Fabre-Ignat 66; op 9 ronden: 13. Mouton- Peix 8114. Henry Lemoine 40 (zijn broeder Maurice heeft wegens pijn iu de knie opge geven); op 12 ronden' 15. Coupry-Pecqueux 56. Om ll.'lO uur gaf Peix op. Mouton vorm de toen een nieuw koppel met H. Lemoine. Zij kwamen op de '3de plaats met 9 ronden achterstand te liggen. Het April-nummer van het Maandblad voor berechting en reclasseering, heeft een artikel van mr. M. J. A. SarkSchim van der Loeff en mr. H. G. Veth over de opvoe ding der kinderen van ontzette en ontheven ouders. J. Koekebakker schrijft over de ob servatiemethode in het Centraal waar nemingsgesticht te Moll. W. Schenk heeft een bijdrage over omvang en beteekenis van ontzetting en ontheffing. Verder memoreeren wij bijdragen van mevr G. S. E. Mees—Schuckink Kool over „Na ontheffing in eigen gezin terug", van P. Kleene over de taak der reclasseerings- raden. boekaankondiging enz. NOORDSCHARWOUDE (Maart). Geboren: Johanna Maria, d. van Ni colaas pp 't Veld en Geertje Brink. Eliza- beth Laura, d. van Laurens Schrijver en Eli- zabeth Maria Kaag. Cornelis Johannes. z. van Frans Bekker en Lucia Cornelia Tromp. Anna Agatha, d. van Johan Leek en Anna Verduin. Anna, d- van Jacob Duineveld en Aagtje de Vries. Adriana, d. van Dirk Keppel en Jacoba Drost. Overleden Maartje Keeman echtge noote van Klaas Gelder. W'llem Brinkman, weduwnaar van Pietertje Ootjers. Antje Mienis, echtgenoote van Jan de Ruiter. Johanna Molenaar, weduwe van Willem Kraakman. ZU1DSCHARWOUDE - (Maart). Geboren: Johanna Maria, d. van Cor nelis van der Weerd en Hendrika Margaretha Sint. Catharina Maria, d. van Andreas van Kleef en Johanna van Duin. Alida Marga retha, d. van Willem Nicolaas van der Vliet en Maria Elisabeth Weel Overleden: Sijtske Bouma. 82 j. echt genoote van Huite Bast Johannes Marti- nus Zijp, 2 j„ z. van Johannes Martinus Zijp Wielrennen. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Men meldt uit Parijs aan de N. R. Crt. Donderdagavond was het in het „Vel'd'Hiv" tjokvol. Om half tien ontketende Mouton tij dens de eerste sprints van het avondklasse ment een felle jacht, welke het geheele veld door elkaar gooide. Pijnenburg en Wals lagen vrijwel den geheelen dag aan den kop. Om over half elf veroverden Broccardo-Guimbre tière de leiding, waarna zij een ronde uit liepen. Daarna namen Schön-Buschenhagen en Pijnenburg-Wals ieder een ronde. Enkele minuten voor elven heften Schön-Buschen hagen en Broccardo-Guimbretière opnieuw een ronde uit. De Nederlandsche renners, met wie wij een kort gesprek hadden, verklaarden zich in uit stekende conditie te bevinden, vooral Wals en Pijnenburg voelden zich beter dan de eerste dagen, zij waren in het geheel niet vermoeid. Zulks was eveneens met de beide van Kempen's het geval. Om 11 uur (Fransche tijd) waren er 47 uur gereden en waren afgelegd 1137.250 K M. Om elf uur luidde de stand Aan den kop: 1. Schön-Buschenhagen, 2. Broccardo-Guimbretière. Op een ronde: 3. Dipaco-Dinale. Op twee ronden: 4. Pijnen burg-Wals, 5. Charlier-Deneef. 6. Wambst- Leducq Op drie ronden: 7. Linari-Guerra, 8. Pellissier-Daven 9. Ronsse-Loncke. Op vijf ronden: 10. Tietz-Butla, 11. Var. Kempen. Op ze3 ronden: 12. Peix-Mouton, 13. Ignat-Fabre. Gebr. Lemoine en Coupry-Pecqueux ver ach ter. De stand van middernacht. Na de sprints van het avondklassement luidde de stand te middernacht als volgt: Aan den kop: 1 Schön-Buschenhagen 90 punten. 2. Dipaco-Dinale 67 punten, 3. Broc cardo-Guimbretière 52 punten. Met 1 ronde achterstand: 4. Pijnenburg-Wals 91 punten 5. Pellissier-Dayen 66 punten. 6. Wambst Leducq 53 punten. Op 2 ronden: 7. Linari Guerra 86 punten, 8. Ronsse-Loncke 51 pun ten, 9. Charlier-Deneef 45 punten. Op 4 ron den: 10 Tietz-Bulla 6? punten, 11. Piet en Jan van Kempen 47 punten. Op 6 ronden: 12 Peix-Mouton 70 punten. 13. Ignat-Fabre 49 punten Op 11 ronden: 14 Gebroeders Le moine 39 punten. Op 12 ronden: 15. Coupry Pecqueux. Na 48 uur waren afgelegd 1176 K.M. De stand van Vrijdagmorgen. De stand van Vrijdagochtend 5 uur bij de neutralisatie was als volgt: 1. Schön- Buschenhagen 103 punten, 2. Dipaco-Dinale 72 punten, 3. Broccardo-Guimbretière 63 punten. Met 1 ronde achterstand: 4. Pijnenburg Wals 101 punten, 5. Pellissier-Dayen 66 pun ten, 6. Wambst-Leducq 55 punten. Met 2 ronder, achterstand: 7 Guerra-Linari 108 punten, 8. Ronsse-Loncke 60 punten, 9 Charlier-Deneef 55 punten. Met 4 ronden achterstand: 10 Tietz-Bulla 65 punten, 11. Piet en Jan van Kempen 63 punten. SI OOMVA ARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Tabinta, thuisr., 7 April te Havre. Kon. HoU LloycL Zeelandia, uitr., 6 April v. Pernambuco. Flandria, thuisr., 7 April v. Bahia. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Baarn, uitr., 5 April te Callao. Jason, uitr., 5 April te Talcahuno. Venezuela 7 April v. Amst. n. W.-Indië. Costa Rica, 6 April v. Amst. te Hamburg. Ganymedes 6 April v. Srayrna te Konstan' tinopel. Hebe, 6 April v. Tarragona te Valencia. Oberon, 7 April v. Amst. te Rott. Mars 6 April v. Alicante n. Torreviejo, Merope 7 April v. Tanger n. Gibraltar. Nero 7 April v. Santander n. Musel. Orpheus 7 April v. Kopenhagen te Aarhus. Ceres 7 April v. Rott. n. Portorico. Vesta, 7 April v. Amst. te Rott. Hollfuid—Amerika Lijn. Veendam, New-York/Rott, 10 April te Plymouth. Delftdijk, Rott./Vanc. 6 April te Swansea. Nebraska, Vanc./Rott. 6 April v. San Juan. Kon, Paketv. Maatschappij. Van Spilbergen, 6 April v. Batavia te Beira. HollandAustralië-lijn. Meliskerk, thuisr., 6 April te Mombassa. Klipfontein, thuisreis, 7 April te Antwerpen. Nieuwkerk, uitreis, 7 April v. Antwerpen n. Kaapstad. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, thuisreis, 6 April v. Madras te Cuddalore. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, thuisreis, 6 April v. Tanger. Kota Nopan, 6 April v. Hamburg te Bremen. Kota Pinang, uitreis, 6 April v. Suez. Sibajak, thuisreis, 7 April v. Singapore. I Kota Tjandi, uitreis, 7 April te Soerabaja SilverJava Paciflc-Liju. Silvermaple, 5 April v. Madras te Calcutta Silverpalm, Calcutta n. Los Angeles, 6 April v. Makassar. RotterdamZuid-Ameri ka-Lijn. Alpherat, 7 April v. Buenos Aires te Rotter dam. Stoomvaart Mij. Oceaan. Aeneas, Japan-Rott., 7 April te Shanghai. Automedon, Japan-Rott., 7 April te Penang. Calchas, Japan-Rott., 6 April v. Colombo. Laertes, Batavia-A'dam, 6 April te Suez. Myrmidon, 7 April v. A'dam n. Swansea. Emzetco lijn. Jonge Anthony, 7 April v. Rott n. St. Louis du Rhöne. van Zaterdag 8 April 1933 VGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N, V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1912 4* 1917 4 1931 B ANK-IN STELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned, Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie i v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford P ilips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Serv'-.e General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unia Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig Kon Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Noteering per 50, 'Exdividcnd. tExclaim. PROLONGATIE Vor Koers van heden te» Vorige koers pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 100% 101 Vf 09% - 60i/< 61 507, 921/, 60 hl 507, 2'% 141/, 477, 5/s 109»/. 110 84 IA 2 nu 47 |8/! li 97, 10/-874 857, 28 1077,-b 8)7,-1 1 (J/8/,-8 S5»/!-6 28 109»/! 861/i-t 16% ]%c 17, lol/s 27, 4Vs 303 27s 37, 67/s 17 7% 17, 151-% 27, ÏÏ-5/ic 15V.0-S 155-Vlfl 75/io 15»/s 2% 297,% 2Vs 3% 1*07, 120 827» 40 28 50 180 125 til 40 1787, 173-i 11»/! 116 121 IU/, 106 122 141 81»/! 67ia 45/s 120 1411-*/, 81 w/4 4% 140 J-IJ ÏÏ-%; 141-7, 7L5/is 1411-7» 541/^ 20 2»7/s 157, 1% ia,/, 11 43 56-7, 20 14 1 55 1i-3/ie 55 54»/i 12 48 48 - 11874 14 10Jl/4 1187, 1167 14 1U/-67, 117 116-7, 115-6»/, 40 W/s 647! 17, 40 63 17, je koers 1 pCt. 1'eJen 1 pCt. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel fBelga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië - - WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige Koers op 1 koers heden 2 uur *•4 6% 8.48 58:00 57.75 I 9.747, 9.718/1 34.58 34,577, 47.86 47.86 I 37.80 37 85 44 80 4485 1 43.30 43.35 2.47% 2.47 n

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11