Aqmda LUXE VERHUUR JAC. MET £uchtüuact 'fxevinciaal 'llieuivs £awl: m Juw&oiw Rechtszaken Stad en Omgeving Bioscopen. RUIME WAGENS BILLIJKE TRIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873 ALKMAAR vrouwen-vredebond. Toelating van politieke vluchtelingen. HEILOO. KENNEMERLAND. VERTEGENWOORDIGERS Weecêeacfit notaris benoemd TE zuidscharwoude. maar] Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van Vicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Bariymore. (Geprolongeerd). Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur nm. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De Spaan- sche vlieg (klucht), hoofdrollen Fritz Schulz en Lizzi Natzler. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag eiken avond half 8, hoofdnummer Onder valsche vlag (spionnagefilm)Char- lotte Susa, Gustav Frölich en Theodoor Loos. Toegang boven 18 jaar. i Zondagmiddag 2 uur matinée. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De luchtpost (drama). Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zaterdag 8 April. 2.30 uur, bioscoop Harmonie, kindervoor stelling V.a.r.a., afd. Alkmaar. 3—5.30 en 7—9 uur, Keetkolkschool, ba- zar Ned. Meisjesgilde. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond van den Bestuurdersbond Alkmaar. Bij O. de Vries te Oterleek huisvlijttentoon- stelling. Zondag 9 April. 115 uur, Keetkolkschool, toazar Ned. V sjesgilde. ij O. de Vries te Oterleek, huisvlijtten- toonstelling. Maandag 10 April. 8 uur, Korenbeurs, Verkiezingsrede dr. Veenhuizen voor de s. d. a p. Dinsdag 11 April. 1.30 uur, Stadhuis, verpachting muziek- park. 8 uur, dancing Harmonie, voordracht met lichtbeelden over het redden van drenkelin gen door den heer A. J. Meijerink, voor de vereeniging Het Stille Strand. 8)4 uur, Stadhuis, Ned. Roode Kruis, afd. Alkmaar Ledenvergadering. Woensdag 12 April. 8.15 uur, De Unie, filmavond vanwege de Kon. Ned. Mij. v. tuinb. en plantkunde. auto reed er plotseling het trottoir op voor perceel 62, waar drie kinderen speelden. Zij raakten alle drie onder den wagen. Een der cinderen, anderhalf jaar oud, werd dood op genomen. Een meisje van zes jaar werd ern stig gewond. Het derde kind kwam er goed af. Het bleek, dat iemand achter het stuur van den auto zat, die onderricht kreeg in het autorijden. Een verkeerde manoeuvre was de oorzaak van dit vreeselijke ongeluk. D Internationale Vrouwenbond voor Vre de en Vrijheid, Alg. Nederlandsche Vrou wen-Vredebond, hebben aan de Kamerleden een vragenlijst doen toekomen betreffende hun houding ten opzichte van oorlog, Vol kenbond, Kellog-Briand-verdrag, negen-mo- gendheden-verdrag, wapen-industrie, ontwa pening en vrijhandel. 1 Opheffing van „klassebevoor- rechting' gevraagd. De heer l. l. h. de Visser, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van justitie gevraagd: Is het de regeering bekend, dat vele ge vluchte Duitsche joden in ons land niet wor den toegelaten, omdat ze geen middelen van bestaan hebben? Acht de regeering dit niet in strijd met het asylrecht en een bevoorrechting van hen die over kapitaal beschikken, wijl er verschil wordt gemaakt tusschen de bezittende en be- zitlooze joden, die om politieke redenen hun land ontvluchten? Wil de regeering ten spoedigste maat- tegelen nemen, waardoor aan de klassebe voorrechting van joodsche vluchtelingen een einde komt en besluiten dat politieke vluch telingen, al of niet beschikkende over midde len van bestaan, in Nederland behooren te worden toegelaten? VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. Een voorbij gangster door een revolverschot getroffen. Hedennacht omstreeks kwart voor één zijn twee Duitsche zeelieden op de Leuvehaven te Rotterdam, nadat zij een bezoek aan den Schiedamschen Dijk gebracht hadden, met e kaar slaags geraakt. Hierbij heeft de 32 jarige P. S. op den 26-jarigen F. S. een re- volverscho gelost. Dit trof echter den zee man niet, maar raakte de 70-jarige weduwe A M. W. geboren P., wonende aan den Schiedamschen Dijk, die met har hondje nog even een straatje om was gaan wandelen. De wouw werd in het rechterbeen even bo ven de knie getroffen. De dader werd kort na het gebeurde door agenten aangehouden. VERKEERSONGEVALLEN. Onvoorzichtig den weg overgestoken De 5-jarige H. Ritstier uit de Slachthuis straat te Rotterdam is ip den Boezemsingel aldaar, doordat hij onvoorzichtig overstak door een vrachtauto overreden. Met een schedelbreuk en een gebroken rechter dij been is het jongetje naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar het aan de bekomen verwondingen is overleden. Weifelende voetgangster overreden en gedood. Op de Krocht te Haarlem is gisteravond te ongeveer negen uur een ongeluk met doode lijken afloop gebeurd. Een 59-jarige dame wilde den rijweg oversteken, juist op het mo ment dat een wielrijder naderde. De dame weifelde even, met het gevolg, dat zij daar door juist aangereden werd. Zij viel met het hoofd op de straat. Per ziekenauto is zij naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht, waar zij kort na aankomst is overleden. Leerling-bestuurder rijdt trottoir V', °P- Een kind gedood, een ander gewond. In de Hudsonstraat te Amsterdam is gis termiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een KORTE BERICHTEN. Donderdagnacht is te Heerlen een ïond het hertenkamp aldaar binnengedron gen. Het dier heeft een ware slachting aangericht. Een bok, een hert, een pauw, vijf konijnen en vier duiven werden door iet dier doodgebeten. Gistermorgen is het vijfjarig zoontje tn den heer L. A. te Mensingerweer, ge meente Leens, te water geraakt en ver dronken. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Ijsvogel" is te Bangkok op thuisreis geland. De „Snip" (uitreis) is te Bandoeng ge- and. De Rijstvogel (thuisreis) is gister te Rome aangekomen; de Kwartel (uitreis) landde te Athene. drang komt Witlof werd ruim aange voerd en de prijzen waren laag. 2j soort waar iets aan mankeerde gold bitter weinig. Rabarber werd ruim aangevoerd, waarbij le soort een behoorlijke prijs op bracht. Andijvie werd niet ruim aange voerd, met het groote prijsverschil van 1 a 4.50 per 100 stuks. Bloemkool, alleen le kwaliteit, was duur met prij zen van 15 tot 28.50 per 100 stuks. Sla, grootendeels extra kwaliteit en prachtig mooi was gezocht, de prijzen bewogen zich tusschen de 4.50 8 per 100 krop. De kleine kwantums pos telein was gezocht tegen prijzen van 1.30 a 1.80 per bakje. Rabarber werd ruimer aangevoerd en gold 6.50 a 13 per 100 bos, extra zware bossen nog een ietsje hooger. Spinazie werd ruim aan gevoerd en de enkele bak heeft plaats gemaakt voor de dubbele kist. De prijzen liepen sterk uiteen, nl. 0.15 0.55 per bak. Witlof kwam bij groote kwantums los en in Beverwijk was veel aanvoer van elders. De prijzen waren voor le soort 7.50 a 9, voor 2e soort slechts 1.50 3.50 per 100 K G. Radijs er raapste len waren nog al in trek. de noteering resp. 2.25 a 3:25 en 2 50 h 4.50 per 100 bos. Prei werd niet ruim aangeveerd, terwijl de kwaliteit sterk terug gaat, de prijzen waren niet hoog, nl. 2.50 a 4.50 per 100 bos. Selderie was duurder nl. 2.50 a 5.50 per 100 bos. Roode en Bloemendalerkool werden in mooie partijtjes aangevoerd en niet duur, nl. 2 4.50 per 100 stuks. Wortelen en rapen golden zoo weinig dat het de moeite niet loont om aan te voeren Dit zelfde gold voor uien, die slechts 0.75 a 1.30 per 100 K G. opbracht. De aard- appelenhandel staat nog steeds op het doode punt, alleen bekende kwaliteit gold nog wat, doch weinig meer dan de laatste weken; de prijzen bewogen zich tusschen de 1.50 4 per 100 K-G. De eerste aardbeien, een delicatesse bij uitnemendheid, waren duur, nl. 2.50 a 4.50 per 100 stuks. De gewijde bijeenkomst in de Ned. Merv. kerk. Toen ds. Bloemhoff zijn intreden deed, deed hij direct een poging om het kerkelijk !even in nieuwe banen te leiden. Voor een dominéé met een veelzijdig talent als ds. Bloemhoff was dat niet moeilijk en hij trok, onverschillig of er 's morgens of 's avonds dienst was, volle kerken. Wie meenden, dat het een vleugje was voor enkele weken, heb ben zich vergist. Het is niet alleen de ver zorging zijner preeken, die zijn aandacht heeft, maar ook de stichting van een her vormd koor is zijn werk. Dat koor, een ge mengd door, verleende Donderdagavond zijn medewerking met de herdenking van het lijden en kruisdood van Jezus. Even 8 uur luidde de klok en stil en inge togen luisterde het tot de uiterste hoeken ge vulde kerkgebouw. Daar trad de predikant binnen en met hem een 12-tal meisjes, allen in het wit gekleed, die een spreekkoortje vormden. Medewerking verleenden ook het reeds genoemde kerkkoor en mevr. Maats van Alkmaar. De voorganger liet zingen van Gezang 119 het le en 10e vers. En na in gebed te zijn voorgegaan, herdacht hij het liiden van Jezus, Zijn kruisdood en de lessen die daar uit zijn te trekken voor allen die Hem willen volgen. De predikant en het spreekkoor lieten zich :hooren. Het was een vraag- en antwoorden- spel. Jezus volbracht den wil van Zijn He- melschen Vader en moest het kruis dragen. Hij kon niet anders. Laten wij Hem volgen Het was stemmingsvol en vol aandacht volgden de bezoekers het zeker niet alledaag- sche schouwspel. Daarna ging de predikant met een deel van zijn rede door, waarna mevr. Maats uit Alkmaar stemmingsvol zong „Vertrouw op God" en „Lijdenslied". Als afwisseling zong het kerkkoor, direc trice mej. Ooijkaas te Alkmaar, „Bij Jezus Kruis''. Mevr. Maats zong nog „Aan Jezus" en „Het is volbracht". Als dan de predikant den kruisdood van Jezus aan ons geestesoog voorbij liet gaan, klonk er een hoopvolle toon. Het einde op het kruishout houdt een blijdschap in, dat Jezus voor ons gestorven is en als het kerk koor met vollen toon en bruischend door het kerkgebouw een lied liet schallen, klonk het „Halleluja, het is volbracht", zoo imponee rend, dat men er van onder den indruk kwam. Een dankgebed dat zeker bij zulk een geslaagden avond uit een dankbaar hart kwam. Het staande zingen van het 3e en 10e vers van psalm 118 en de gewijde bijeen komst was ten einde. WINKEL Door het gemeentebestuur zullen op verschillende plaatsen in de gemeente bor den worden geplaatst voor het aanplakken van verkiezingsreclame voor de a.s. Kamer verkiezing cn aan de verschillende besturen der politieke partijen is verzocht daarvan ge bruik te maken en niet op andere plaatsen te plakken of te verven. Wanneer we een vergelijking maken met den handel en de prijzen met die der vorige week, dan was dat in het voordeel over de week van 2 op 8 April Niet dat de prijzen hoog zijn dat mag men nu alles in het binnenland blijft niet verwachten doch er is geen re den voor pessimistische stemming. De aanvoeren van oude groenten beginnen al door minder te worden, terwijl de aanvoer van nieuwe groente ruimer wordt. Wanneer we 'n vergelijking ma ken met de prijzen in Alkmaar en Bever wijk, dan valt dit in het voordeel van Alkmaar, waarbij men in aanmerking moet nemen dat de aanvoer in Alkmaar beduidend kleiner was. Van producten als spinazie en sla komt al een ruime aanvoer, waarbij 2e kwaliteit met de prijs danig in het ge- 300 tot 400 gulden MAANDELIJKS! zonder zijn beroep op te geven door ver koop aan particulieren. BELGISCHE FIRMA biedt aan vlijtige, eerlijke een duurzame existentie. ONMIDDELLIJKE HOOGE VER DIENSTEN! Geen vakkennis. Brieven aan: BOITE POSTALE 365, BRUSSEL-België. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 8 April 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 295000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5860 1.902.10, 60-62 2—2.20; 62-64 2.10-/ 2.30; 64—66 2.302.60. 71000 stuks Eend eieren 1.501.60. DIEFSTAL VAN EEN BRANDKAST BIJ HALFWEG. De Haarlemsche rechtbank heeft een zaak behandeld tegen 3 Amsterdamsche chauf feurs, den 29-jarigen M., den 33-jarigen Van G. en den 32-jarigen S. Zij stonden terecht wegens diefstal van een brandkast van den aannemer G. te Zwanenburg bij Halfweg, gepleegd op Zon dagavond 4 December j.1. Met een auto was de brandkast naar Amsterdam vervoerd en daar in een garage geópend. De buit viel tegen, de brandkast bevatte slechts eenige ringen, een paar gouden tientjes en verder voor de dieven waardelooze papieren. Zij werd daarop onder Amstelveen in den Am- stel geworpen. Nadat verschillende getuigen hun verkla ringen hadden afgelegd en de verdachten nogmaals waren ondervraagd, hield de offi cier van justitie zijn requisitoir. Verdachte M. is volgens spr. de hoofdschuldige en daarom eischte de officier tegen hem 3 jaar gevangenisstraf, tegen Van G. 1 jaar en te gen verdachte S, 1)4 jaar gevangenisstraf. icharwoude 5 boete of 5 dagen hechtenis. S. te Uitgeest 4 boete of 4 dagen hech- :enis. J. S. te Beemster 2 boete of 2 dagen echtenis. A. S. te Alkmaar 8 boete of 8 dagen hechtenis. B. R te Schoor! 4 boete of 4 dagen hechtenis J. O. te Zuid- en Noord- chermer f 6 boete of 6 dagen hechtenis. S. I- K. te Alkmaar f 2 boete of 2 dagen hech tenis. Overtreding van de Politieverordeningen: N. B. te Uitgeest 3 boete of 3 dagen echtenis. M. M. te Alkmaar 3 boete of 3 agen hechtenis. J. P. K f 1 boete of 1 dag ïechtenis. H. S. te Alkmaar f 12 boete of 12 dagen hechtenis. C. J. B te Uitgeest 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. K. te Uitgeest 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. P. te Nieuwe Niedorp 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. v. P. te Amsterdam f 4 boete of 4 dagen hechte nis. P. C. te Heiloo 1 boete of 1 dag hech tenis. S. K. te Amsteidam 5 boete cf 5 da gen hechtenis. G. B. te Den Helder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. M. te Groningen f 3 boete of 3 dager, hechtenis. A. H. I. te Alk maar 8 boete of 8 dagen hechtenis. H. J. G., H. v. P. en A. R. allen te Breda, ieder 2 >oete of 2 dagen hechtenis. N. P. S. te Me- demblik 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. P. te Maassluis 3 boete of 3 dagen hechtenis. P- N. te Limmen f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de jachtwet: W. K. te Eg- mond aan Zee 8 boete of 8 dagen hechte nis; A. K. te Egmond aan Zee 12 boete of 12 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen lantaarn. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht dronkenschapL. S. te ioorn 4 boete of 4 dagen hechtenis; Th. 3. te Rotterdam 4 boete ot 4 dagen hechte nis; P. M. te Zuidbroek 4 boete of 4 dagen hechtenis; P. O. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 435 van het Wetboek van Strafrecht, opgeven van valschen naam: J P. te Nieuwe Niedorp 10 boete of 10 dagen hechtenis; P. C. te Heiloo 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van art. 429 van het Wetboek van Strafrecht: J. v. d. P. te Egmond Bin nen 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van art. 437 van het Wetboek van Strafrecht: C. K. te Uitgeest 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht: (loopen over verboden grond): J. N. F. te Alkmaar 7 boete of 7 dagen hechtenis. DE OVERVAL MET ROOF TE VRIEZENVEEN. In den nacht van 10 op 11 Juli 1932 is in een woning te Vriezenveen een overval met berooving geschied. Toen de bewoners te bed lagen, drongen enkele mannen de slaapkamer binnen, waar zij den man met een stuk ijzer op het hoofd bewusteloos sloegen, terwijl de vrouw met een revolver in bedwang gehouden werd. De inbrekers zijn daarna verdwenen met ongeveer 500. Verdacht van dezen diefstal met geweld pleging en bedreiging heeft de rechtbank te Almelo de veenarbeiders R. K. en H. P beiden te Ambt Hardenberg, W. A., schil der te Hellendoorn, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van resp. twee jaren, 3)4 en 5 jaren, allen met aftrek van de preventieve hechtenis. Tegen dit vonnis kwamen zoo wel verdachten als O. M. in hooger beroep Gistermorgen heeft deze zaak voor het gerechtshof te Arnhem gediend. De beide slachtoffers van den overval die als getuigen waren gedagvaard, konden wegens ziekte van de vrouw niet worden gehoord, zoodat de door deze getuigen voor de rechtbank te Almelo afgelegde verkla ring voorgelezen werd. De beide verdachten beweerden, dat het plan van hun medeverdachte A. is uitge gaan, die dit echter pertinent ontkende: hij herriep hiemede zijn aanvankelijk voor de rechtbank te Arnhem afgelegde verklaring. De procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van 7 April 1933. Mondelinge uitspraken. Overtreding van de Motor- en Rijwielwet: J. J. O. te Amsterdam 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. C. H. E. F. te Amster dam 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. H. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis. W. C. de G. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. A. G. te St. Pancras 8 boete of 8 dagen hechtenis. H. J. te Hilversum 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. W. K. te Den Helder 4 boete of 4 dagen hechtenis J. B. v. d. H. te Amsterdam 12 boete 12 dagen hechtenis. J. H. E. te Wijk aan Duin 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. J. S te Wassenaar f 10 boete of 10 dagen hechte nis. R. J. S. te Oude Delft f 4 boete of dagen hechtenis Th. O. te Uitgeest 4 boete of 4 dagen hechtenis. L G. V. te Zijpe boete of 2 dagen hechtenis. C. K- te Zuic - naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,1 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 752.1 mM. te Ingo. Verwachting, geldig tot den avond van 9 April: Meest zwakke wind uit Westelijke richtin gen, nevelig tot half bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter over dag. Weeroverzicht. Aan zijn Noordzijde nam het hooge druk- gebied aanzienlijk in beteekenis af? terwijl het zich in het Zuiden versterkte. De depres sie, die nabij Jan Mayen was gelegen, ver plaatst zich Oostwaarts, terwijl de nieuwe Oceaan-depressie zich naar IJsland uit breidde. Een kleine secundaire heeft zich in den loop van den nacht over ons land bewo gen en in het Noorden een weinig regen ge bracht. Behalve aan de Noorsche kust en ia Zuid-IJsland, waar het krachtig waait, is het overal rustig weer. Over Frankfijk heerscht van de Pyreneeën tot le Havre en van Brest tot Straatsburg windstilte. In een groot deel van het gebied is de ochtendtemperatuur ge stegen, ook in ons land, waar de nacht min der koud was. Er viel weer weinig neerslag. Het is te verwachten, dat het karakter van het weer ten onzent weinig zal veranderen, waarschijnlijk zal de temperatuur overdag een weinig stijgen. OPBRENGST BLOEMENDAG „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN". De opbrengst van den bloemendag van „Liefdadigheid naar vermogen" bedraagt 196.47. geen achterlicht had, terwijl tevens de reflec tor ontbrak. Na kort beraad werd besloten het in wilde vaart wegsnorrende vehikel na te zetten. Het geluk diende den agenten in zooverre, dat de auto van den garagehouder de Groot waarmede 's nachts altijd gesurveilleerd wordt, rijklaar voor de garage stond, zoo dat met zeer kort tijdverlies de vervolging kon worden begonnen. Hoewel echter de mogelijkheid bestond, dat iet vluchtende voertuig een der zijwegen van den Middenweg was ingeslagen, werd be sloten den Middenweg te volgen en in razen de vaart werd naar het Noordeinde gereden. Inderdaad sloeg, toen men bijna het eind van den Middenweg genaderd was een auto den Laanweg in, richting Oudkarspel. Ongeveer bij de Roskambrug gekomen, gaf de bestuurder zich gewonnen en stopte. Bij nader onderzoek bleek, dat de auto geen contrabande vervoerde, doch de be stuurder, de heer K. uit Oudorp, slechts al dus had gehandeld omdat zijn rijpapieren niet in orde waren, en hij had gemeend al dus een bekeuring hiervoor te kunnen ont- comen, wat thans wel niet het geval zal zijn. EEN AARDIG EN LEERZAAM UITSTAPJE. Men schrijft ons: Vrijdag maakte de eerste klas van het Gymnasium alhier een uitstapje naar Lei' den. 's Morgens om 9.47 vertrok de trein en kwam na ruim een uur in Leiden aan. We stapten uit en begaven ons naar de Acade mie op 't Rapenburg en bezichtigden dit gebouw, waarin men duidelijk een oude kerk herkent. Daarna gingen we naar het Museum, het doel van de reis. Dadelijk bij het betreden van het pleintje, dat door het Museum omsloten is, werd onze aandacht getrokken door afgietsels van beroemde beelden, o. a. van de Hermes van Praxite- les. Bij het binnentreden van het Museum werden we in 3 groepen verdeeld, die door studenten werden rondgeleid. Eerst zagen we heel oude Egyptische beeldjes, daarna uit lateren tijd grootere, vooral de jongsten hadden een schoone gelaatsuitdrukking. Vervolgens werden 2 echte graftempeltjes bezichtigd. Nu hadden we een deel van de Egyptische afdeeling gezien en gingen de Grieksch-Romeinsche afdeeling bezoeken. Eerst een nabootsing van de Acropolis van Athene en een kurken model van de Posei don (Neptunus) tempel in Paestum en daar na oude helmen, huisraad en vazen, o.a. de bekende vaas waarop de strijd tusschen Achilles en Memnon uitgebeeld is. Toen we deze afdeeling bezichtigd hadden, gingen we naar de afd. Nederland, waar modellen van hunnebedden en koepelgra ven en ook oude, hier in Nederland opge graven voorwerpen van de Romeinen zich bevinden. Toen we dit gezien hadden, gingen we weer naar de Egyptische afdeeling, waar we mummi's en houten, in elkaar passende sarcophagen in menschvorm zagen. Nu hadden we bijna alles gezien en gin gen ons brood in de Burcht nuttigen en daarna door het van der Werffpark, met het beeld van burgemeester van der Werff naar den trein terug, die om 2.30 vertrok Om 3.45 ongeveer kwamen we weer in Alk maar aan. Zeer veel dank zijn wij verschuldigd aan de heeren Visser en Blanken, die het reisje zoo prettig hebben geleid. ACHTERVOLGING VAN EEN AUTO. Donderdagavond werd door de te Heer hugowaard langs den Middenweg surveil leerende rijks- en gemeentepolitie een auto aangehouden, die slechts één voorlicht voer de. Toen de auto echter de agenten genaderc was, gaf de chauffeur plots vol gas, zooda de verblufte agenten het nakijken hadden Hierbij ontdekten zij tevens, dat de auto ook HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND N.V. ALGEMEENE WAAR BORGMAATSCHAPPIJ N.V. TE AMSTERDAM. In de op 7 April j.1. gehouden vergadering van aandeelhouders zijn de balans per 31 December 1932 en de winst- en verliesreke ning over 1932 goedgekeurd en is het divi dend over 1932 bepaald op 25 per aan deel (v.j. 28). De aftredende commissarissen, de heeren mr. P. Peelen en mr. W. C. Wendelaar te Alkmaar, werden herkozen. FLORALI A-TENTOONSTELLING. In de bestuursvergadering van de Bloe- mistenpatroonsvereeniging „Alkmaar en Om streken" is de Floraliatentoonstelling te Alk maar bepaald op 15, 16 en 17 September a s Er worden een 10-tal planten uitgereikt en wel vijf voor kamer- en vijf voor buitencul tuur. NAAR DE BOLLENVELDEN. 'Wie Zondag interesse heeft om de bloemenvelden te zien zal genieten van de kleurenpracht der hyacinthen, terwijl de late narcissen nog gedeeltelijk in bloei staan. Vanaf de zuidzijde van den Stationsweg te Heiloo in de richting Limmen en in Limmen a. d. Rijks straatweg, Disseldorp en Hoogeweg is een ongekende bloemenweelde te aan schouwen. BRAND TE WINKEL. 'Vrijdagavond werd brand ntdekt in het perceel van den heer J Koomen Cz. De bewoners warén afwezig doch toen de vrouw des huizes met de autobus thuis kwam, ontdekt zij den rook en toen zij de voordeur opende kwam een dikke rookwolk haar tegemoet en door het inkomen van lucht sloegen vlammen uit. Hulp was spoedig aanwe- zie- en met een slang op de waterleiding werd het vuur bestreden. Het perceel is voor een deel uitgebrand en het niet uitgebrande gedeelte, heeft veel water schade bekomen. De oorzaak moet vermoedelijk worden gezocht bij den haard, die schijnt aanSe" trokken te zijn, waardoor de schoorsteenmantel zoodanig is verni da. er brand ontstaan is. Verzekering dekt de schade. Bij Kon. besluit van 31 Maart is t notaris binnen het arrondissement tot scharwoude, notaris te Beverwijk. ter standplaats de gemeente oude, de heer H. W. Smit» caoo 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2