Alkmaarsclte Courant. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Morgen naar Antwerpen! JUiblicaües JUmnieums Dcaaq en A Honderd *m en dertigste Jaargang. ZATERDAG 8 APRIL Zal Nederland opnieuw winnen, of zal België voor ten verrassing zorgen Nederland favoriet I «o. 84 1933 TOELATING VAN LEE^NGEN TOT DE OPENBARE SCHOLEN /OOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. RnROF MEEST ER en WETHOUDERS BLRGEMEEsi kenms van - aftop van as zomervacantie hunne kinderen een der ownbare scho.en voor gewoon lager onder- wiis wenschen te doen bezoeken, daarvan langifte kunnen doen .ter gemeente- •ecretarie, afdeeling Onderwijs, snder overlegging van het geboortebewijs ?an het kind (oi het trouwboekje der ouders), »n voor zoover het kind de koepokinenting leeft ondergaan, van het vaccinebewijs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Gemeentescholen nrs. 1 en 8 in het bij zonder bestemd zijn voor leerlingen, die na het afloopen der school waarschijnlijk gym nasiaal-, middelbaar-, handels- of uitgebreid lager onderwijs zullen genieten. De kinderen moeten voor toelating op de genoemde scholen op I Augustus aa. den leeftijd van zes jaren hebben bereikt (der halve geboren zijn vóór of op 1 Augustus 192 7). De gelegenheid tot het doen van aangifte is opengesteld voor hen, wier geslachtsna men aanvangen met de letters: A t/m H bij voorkeur op Maandag 10 April a s., I t/m R bij voorkeur op Dinsdag 11 April 3.S. S t/m Z bij voorkeur op Woensdag 12 April a.s., telkens des namiddag 2—5% uur. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvra gen tot toelating te richten tot de gemeente besturen van hun woonplaats. Alkmaar, 6 April 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Ziezoo, nog één nachtje slapen en de groote dag is weer aangebroken: de dag van BelgiëNederland! 't Is gek en tevens merkwaardig, hoe deze interland-wedstrijden trekken. Daar hebben wij al vaker op gewezen, doch wij meenen het nog eens te moeten herhalen. Immers, de wedstrijden tegen Hongarije, tegen (noem maar een an der land) trekken een vrij goed gevuld stadion, de wedstrijd tegen de Belgen beteekent een tjokvol huis en daarbij nog duizenden teleurgestelden Zoo ook nu: het Antwerp-stadion is al lang uitverkocht en daaronder zijn er eenige duizenden Nederlanders Men rekent zelfs op zoon 12.000 menscten, die het Oranje-team zullen aanmoedi gen! Wanneer wij de voorbeschouwingen over BelgiëNederland moeten weer geven, dan moeten we in herhaling val len. We moeten dan weder herinneren aan de periode voor 1914, toen Nederland positief de sterkste was en de meeste keeren won. Na 1918 kwam er een Bel gisch overwicht, dat duurde tot onge veer twee jaar geleden. En pas het vorig jaar kon het gebeuren, dat Nederland uit Antwerpen met een zeer verdiende 4—1 overwinning terug kwam! Dat was de wedstrijd van Lagendaal! En nu komen wij weer in Antwerpen en Nederland is favoriet. Dat is gevaar lijk, want heeft niet indertijd een be kend voetbalofficial eens gezegd, dat de Belgen het gevaarlijkst waren, a«ls ze als zeer zwak beschouwd konden worden! Dat is nu juist de groote aantrekke lijkheid in deze wedstrijden Bijna steeds is het een open strijd geweest en dik wijls waren de uitslagen zeer verras send Inderdaad Nederland is favoriet Dat komt natuurlijk door de goede wedstrij den, die Nederland de laatste twee jaar gespeeld heeft en dat komt ook, doorlat België den laatsten tijd minder gelukkig was in haar wedstrijden Dit laatste moet een waarschuwing zi'.i voor Nederland. De Belgen willen dezen wedstrijd winnen, om eindelijk eens weer op het goede pad der over winningen terug te komen! Of hun dat lUKken zal? Het Nederlandsch elftal is sterk Een verdediging, waarop niets aan te mer ken valt, een halflinie, die regelmatig sterker wordt en een voorhoede, die Die voorhoede is deze keer een puzzle 'Adam speelt niet, wat het gevo.g beeft gehad, dat het binnentrio in nieuwe formatie speelt. Op de mid-voor plaats staat nu van Beenen, de Ajaxied, die uitstekend spe len kan. En Bonsema en v. d. Broek be zetten de beide binnenplaatsen. O. i- is dit binnentrio sterker dan dat, hetwelk in Amsterdam tegen Hongarije speelde Alleen, het is misschien niet zoo ver rassend. In elk geval, deze voorhoede moet doelpunten kunnen maken De Belgen brengen een ploeg in het veld ,die best en die slecht kan speien. Individueel zijn het allemaal goedo spe lers, maar de combinatie lukt niet altijd. Ook nu zal de voorhoede wee, snel zijn, ook nu zal de spil het spel op de vleugels openen en ook nu zal de verdediging heel wat kunnen verwerken. k? s met wisselende kansen. Dat is het. Laten wij hopen op een spannenden kamp met uitstekend voetbal. En laat de sterkste winnen! De elftallen zien er als volgt uit: -i België. den Berghe (Daring C B Nauwens Dedeken (R C u (Antwerp) Verboven Hellemans Declerco (Berchem) (F.C-Mech, (Antwerp Voorhoof Sayes (Liersche) (C.S. Brugge) Versijp Desmedt v. d Evnrie (F C. Brugge) (Uccle) (Beerschot) Van Nellen Van Reenen Wei« 'DH.C.) (Ajax) (Unitas) v. d. Broek Bonsema (P.S.V.) (Velocitas) Van Heel Anderiesen Pellikaan (Feijenoord) (Ajax) (L O.NG. A Van Run Wober - (PS.V.) (AD.O.) Van der Meulen (H.F.C.) Nederland. Reserves voor België: Braet (C.S Brug ge), Hoydo.ickx (Excelsior), Claessens (Union St Gilloise), Brichaut (Standard) Weydish (Union St G.); voor Nederland: Van Male (Feijenoord), Diepenbeek (Ajax), J. Paauwe (Feijenoord). Er moe ten nog twee invallers aangewezen wor den inplaats van Nagels en Vente, die bedankt hebben. Scheidsrechter is de Engelschman Crew. Grensrechters zijn: Swillen (België) en Vaessens (Nederland). De wedstrijd vangt om drie uur (Bel gische tijd) aan, d i. 2.20 Hollandsche tijd. De velen, die de reis niet kunnen meemaken en die toch verlangend zijn, naar het verloop en het resultaat, zullen weder naar het door den heer Hollander uitgebracht radio-verslag van de A V R.0 kunnen luisteren. Het meerendeel der Hollandsche sup porters gaat met de extra-treinen diver sen ook met autobussen of particuliere auto's. Zij, die vanmiddag reeds tijdig in Antwerpen zijn. kunnen op het Beer schot-terrein de stedenwedstrijden van Antwerpen tegen Amsterdam en Rotter dam bijwonen Voorts ontmoeten ook Antwerpsche en Amsterdamsche scheids rechters elkaar vandaag en Zondagmor gen vliegen de sportjournalisten van België en Nederland elkaar in de wel licht spaarzame haren. De stand der wedstrijd is thans: Nederland 42 19 9 14 4'< 98—75 België 42 14 9 19 37 75-98 Rekent men diverse officieuze wed strijden er bij, dan luid de stand: Nederland 48 23 9 16 55 108 België 48 16 9 23 41 88—108 Motoren. GRASBAANRACES IN ALKMAAR. Alkmaar verwacht den Tweeden Paaschdai» een druk bezoek. De motorraces genieten in Alkmaar een ongekende populairiteit. Dat is al jaren zoo geweest en dat zal voorloopig nog wel zoo blijven ook. De oorzaak is vrij duidelijk In Alk maar toch heeft men een buitengewoon goede grasbaan, die uitstekend onder houden wordt. Zoo is in het afgeloopen winterseizoen de Noordelijke bocht ge heel nagezien en oordeelkundig opge hoogd, waardoor de baan een nog groo tere snelheid gekregen heeft. Echter niet alleen is gedacht aan de renners, ook het publiek zal straks een nieuwig heid ontdekken: de groote tribune is door middel van stalen rolluiken geheel tochtvrij gemaakt en op het oogenblik heeft men daar een zitje, dat werkelijk een juweeltje genoemd mag worden Tenslotte is er een geheel nieuw par keerterrein voor auto's en motoren bij gekomen. De steeds te smalle toegangs- eg is nu uitsluitend bestemd voor de voetgangers. Auto s en motoren nebben een geheel aparten ingang gekregen achter den noordelijken bocht, wat iot gevolg heeft, dat het lange wachten achter de loketten en na afloop zoo goed als geheel voorbij zal zijn. Alcmaria V. V. V., dat nu al zooveel jaren voor uitstekende programma's gezorgd heeft, komt ook nu goed voor den dag. Het aantal inschrijvingen wa echter veel te groot, zoodat zeker een 3i renners afgezegd moesten vorden Thans zullen er in totaal 40 enners starten, waarvan de meeste seniores op twee motoren (in de 350 en 500 c.M3 klasse). Natuurlijk zal bij de cracks v Pluym weer favoriet zijn. Hij won den 2 April in Dordrecht weer op overtui gende wijze en uit alles bleek, dat de duivelachtige Rotterdammer nog altijd goede vriendjes is met zijn trouwen Nor ton Hij zal het echter niet gemakkelijk krijgen tegen den Alkmaarder de Ridder (Lady), die vooral in eigen home een goede race rijdt. En tenslotte zal F:' moeten oppassen voor Houtop (Eysin en v. Dijk (Lady), twee renners, J weinig voor v. d. Pluym onderdoen Wat de juniores betreft, onder twaalf deelnemers vinden we de aller- besten. De winnaar van Dordrecht (van Dalsum op Motosacoche) zal een hefti- gen strijd te voeren hebben met Moejes (Heerhugowaard, Ariel), Lüdeke (Heiloo Ariel), en de Vries (Norton). Verder treffen wij in deze groep aan v Latum Pollé, Westerop, Reynders, Polder vaart, e. a. En dan zijn er nog een 20 nieuwelin hij ik die de gen, w.o. Merkelbach. de Boer en Roos, Nottelman, Haring, Zijp, du Pont. Alle maal bekende namen en allemaal ren ners, die er naar hunkeren, om zoo vlug mogelijk te promoveeren. Als we dan nog verklappen, dat twee handicap-races voor seniores over den langen afstand zijn ingelascht dan merkt men wel, dat het publiek Maan dag 17 April een ,.dik" prorramma te verwerken krijgt Het zal den geheelen middag op het terrein denderen, men zal den heelen middag de benzinedampen zien dwarrelen en de wonderolie ..proe ven"! Motorliefhebbers, grasbaanminnaars, den Tweeden Paaschdag aan den start voor Alkmaar, het centrum van al wat grasbaanraces is! Biljarten. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN, De gisteren gesp>eelde wedstrijden hadden bet volgende resultaat: Dommering Albert 50 400 8 8 18 211 6.25 50.— De Gasparin Joachim 394 400 24 24 93 63 16.41 16.66 Soussa Gabriëls 90 400 12 12 36 211 7.50 33.53 Moons Poensgen 185 400 14 14 60 98 13.21 28.57 De Gasparin Dommering 232 400 19 19 52 122 12.21 21.05 Albert Joachim 399 400 16 16 130 200 24.93 25.— MENSCHEN IN 'T HOTEL. Geprolongeerd. In Cinema Americain. De film „Menschen in 't hotel'', geprolon geerd! Dat is wel hèt groote gebeuren op filmgebied deze week in onze stad. Trouwens het was te verwachten, dat zij in het middel punt der belangstelling zou staan. Wij heb ben dat verleden week reeds voorspeld en zeer gewaagd was dat niet, gezien de groote belangstelling die overal elders ook voor deze inderdaad sterke film werd getoond. Ook deze nieuwe, gister aangevangen film- week zullen zeker weder zeer velen de ge legenheid aangrijpen om „Menschen in 't hotel" waarvan de verschijning een ge beurtenis was, te gaan zien. Het voorprogramma is natuurlijk nieuw. Het vangt aan met een Polygoon-journaal met o.a. sportkieken (rugbywedstrijd te Am sterdam en veldwedloop te Wassenaar) en waarin we kennis maken met het solarium van den Amsterdamschen geneeskundigen uenst (het eerste in Europa). Vooits een heele serie foto's van het eiland Bali, een parel onder de Nederlandsche bezittingen in Indië. En dan nog een amusante geluidteekenfilm The Bully. DE SPAANSCHE VLIEG. Victoria-Theater. De Spaansche vlieg, die in deze film, nauw verwant aan het van ouds bekende tooneelstuk, een zeer voorname rol vervult, heeft haar naam uitsluitend aan haar Spaansche afkomst te danken. Vliegen doet zij heelemaal niet, want zij is een dan seres, maar zij is zeer gevaarlijk voor los- loopende heeren. Zij laat zich door hen op een souper tracteeren en de gevolgen daar van blijven niet uit. De heeren krijgen later namelijk de kennisgeving, dat zij vader van een vliegje zijn geworden, zij ontvangen een portret waarop een allerliefste baby staat afgebeeld en waarop aan den achterkant geschreven is „Hiep, hiep hoera, papa, hier ben ik". Het gevolg van dit alles is, dat verschei dene papa's van de bedriegelijke Spaansche hetzelfde portret ontvangen en 24 jaar lang elke maand een bepaalde som voor de op voeding van het kind oversturen. In het kleine stadje waar 24 jaar later de vrouw van een mosterdfabrikant voorzit ster van een Vereeniging tot verheffing van het zedelijk peil van den Mensch is, sollici teert een jong advocaat naar de opengeval len plaats van juridisch raadsman dezer vereeniging, maar hij wordt niet geaccep teerd omdat hij een verhouding met een actrice gehad heeft. Uitvoerig zet zijn me dedinger dat alles uiteen, maar die blijkt weldra allesbehalve een vrouwenhater te zijn en evenmin de mosterdfabrikant. Het wordt in het stadje bekend, dat een der be kendste ingezetenen een verhouding met een Spaansche danseres heeft gehad en de geheele vereeniging gaat op zoek om den misdadiger aan de kaak te kunnen stellen. De mosterdfabrikant en Mr. Wimmer be kennen elkaar, dat zij de dader zijn, maar er worden nog veel meer schuldigen ont dekt. De geweigerde advocaat beschikt over dossiers, die een compromiteerend karakter dragen. Hij vraagt de hand van de dochter van den fabrikant, maar wordt alleen door de dochter maar niet door haar ouders geaccepteerd. Dan komt er een ver legen jongmensch op de proppen, zoon van een met de moeder bevriende familie, maar zoowel de fabrikant als Mr. Wimmer zien hem voor den groot geworden zoon van de Spaansche vlieg aan, wat tot de dolste ver wikkelingen leidt. Deze film laat zich niet vertellen, men moet ze met eigen oogen aanschouwen. Het is een lachsucces van het begin tot het einde. De zedelijkheids- vereeniging blijkt uit talrijke leden te be staan wien niets menschelijks vreemd is en alleen de presidente, de stijve vrouw van den mosterdfabrikant, komt met een onbe vlekt verleden uit dezen chaos te voor schijn, waarschijnlijk alleen omdat zij te leelijk was om ooit tot het betreden van het pad der zonde verleid te wor den. Deze dolle klucht hangt van vergis singen en persoonsverwarringen aan elkaar en vooral de mannen, die er in voorkomen zijn allerkostelijkste typen. Wie eens een avond hartelijk lachen wil moet deze Spaansche vlieg maar eens gaan kijken. Fritz Schulz en Lizzi Natzler hebben een overwegend deel in het groote succes en het publiek, dat gisteravond van het «ene lachsalvo in het andere viel, weet deze dolle klucht blijkbaar best te apprecieeren. Vooraf gaan een humoristische film over een familie, die een kapotte ijsinstallatie in huis had en een uitgebreide sorteering We reld- en Polygoon-nieuws, met interessante opnamen van zwemmen en duiken, waarbij men ook het zwemmen onder water kan volgen. ONDER VALSCHE VLAG. EEN SCHITTERENDE SPIONNAGE- FILM. Bioscoop Theater Harmonie. Onder Valsche Vlag is weer eens één van die boeiende Spionnagefilms, waarmede de Duitsche filmindustrie steeds zoo'n succes heeft, niet alleen door de ensceneering maar vooral ook door het buitengewoon knappe spel. Vanaf Zondagmiddag zal deze film in het theater Harmonie te zien zijn. De film speelt in het jaar 1916. Kapitein Frank van den Duitschen berichtendienst aan het Oostelijk Front, wordt zwaar ge wond en maakt in 't hospitaal kennis met Maria Hom, een verpleegster, die alle zor gen aan hen besteedt. Na 't herstel van Frank, trouwen zij samen. Het verlof van Frank duurt maar kort, want hij krijgt een bijzondere opdracht van den geheimen dienst. De meest gevreesde spion der Russen, Sulkin genaamd, moet gearresteerd worden Doch wie en waar is deze Sulkin? Wij wil len dit voor de bezoekers der volgende dagen niet verraden, doch men zal in stijgende spanning de avonturen van Frank volgen, in Berlijn, in de Maraba-bar, aan het Russi sche front, in Warschau enz. Maar ook Frank's vrouw speelt verder een belangrijke rol. Het boeiende slot maakt grooten indruk Gusav Fröhlich, die ook hier in Alk maar zoovele bewonderaarsters telt, vervult de hoofdrol van kapitein Frank op uitne mende wijze. Niet minder goed is CharTotte Susa, die aller aandacht trekt als de ver pleegster Maria Horn. Verder mogen zeker genoemd worden Her man Speelmans, Theoaoor Loos en Hans Brausewetter. Wie een dergelijke film met zijn spannende tafreelen weet te waardeeren, verzuime deze week de Harmonie niet De uitgebreide reeks van bijzondere gebeurtenissen doet eiken toeschouwer 'n geheelen avond genieten. En Gustav Fröhlich en Cbarlotte Susa zijn twee artisten die hun publiek „pakken". Een interessant voorprogramma gaat dit maal aan het hoofdnummer vooraf. brand rakende vliegtuigen waren adem benemend. Van de spelers is Duke Talbot (Pat O'Brien) wel de beste. Mvt een koelbloedige non chalance en een brutaliteit die grensde aan het onbegrijpelijke, heeft hij deze film een formidabele luchtacrobatiek ten toon ge spreid doch ook zijn spel kan gerust op het zelfde plan als z'n vliegprestaties geplaatst worden! Mike Miber speelt den commandant; een sobere ingetogen figuur, die een voor beeld voor zijn piloten is door na een onge luk weer het eerst de lucht in te gaan. De twee vrouwenrollen werden gespeeld door Gloria Stuart (Puth Barnes), het eenvoudige meisje en als juiste tegenstelling Lilian Bond (Irene Wilkins) als de geraffineerde vrouw. Tenslotte mogen we niet vergeten „den piloot op den beganen grond" de mecanicien, gees tig en vlot gespeeid door den slungelachti- gen Slim Summerville; een komiek die voor de goede stemming zorgde in het zware sombere leven der piloten. Het bijprogramma geeft het gebruikelijke nieuws, een aardige teekenfilm en een klucht. Maar dat valt gehee' en al in het niet bij den hoofdschotel, een schotel zooals men maar hoogst zelden opgediend krijgt. (Uitsluitend 2e hands artikelen). 1 Van 15 regels M cent bij vooruit betaling te voldoen. EEN KACHEL TE KOOP. v. d. KAAIJSTRAAT 3 A. „DE LUCHTPOST". Alkmaarsch Bioscoop Theater. Als we de courant opslaan en onder de rubriek „Luchtvaart" gaan snuffelen waar het postvliegtuig waarnaar onze belang stelling uitgaat voor de laatste maal is geland, dan kunnen we meestal met onze eigen berekeningen vaststellen, wanneer we de post netjes in onze bus thuis bezorgd krijgen. De luchtpostbeste-lingen worden af geleverd met de regelmaat van een klok Dit behoort nu eenmaal zoo! Maar laten we onze gedachten wel eens gaan over de ontberin gen en de gevaren die deze moderne postbe- stellers dikwijls in weer en wind doormaken Dat gaf het Alkm. Bioscoop Theater ons gisteravond te zien, „de luchtpost", een fel realistische film uit het vliegeniersleven. Al vorens tot een korte bespreking van spel en personen over te gaan, zullen we den draad van het verhaal vertellen. Een der luclitpoststations op de groote route in Amerika, staat onder de krachtige leiding van den nog jongen commandant Mike Miller, die groote liefde heeft opgevat voor de eenvoudige Ruth Barns, wier broer ook aan dit poststation verbonden, bij de landing door het mistige weer tegen den hangar is ge vlogen en jammerlijk omgekomen. De vaca ture die nu ontstaan is, wordt ingenomen door een zeer ervaren vlieger, genaamd Duke Talbot, die bij z'n aankomst op het vliegveld het geheele corps den schrik op het hart jaagt door de meest fantastische capriolen uit te halen en door de open staande hangar te vliegen. Mike Miller, de commandant, staat met den nieuweling reeds van stond af aan op slech ten voet, of liever gezegd „stond", want de reeds vroeger ontstane veete tusschen hen is zelfs na de vele jaren dat zij elkaar niet gezien hebben, nog niet bijgelegd. De nieuweling, Duke Talbot, is niet alleen een groote man in het luchtruim, maar ook op den beganen grond haalt hij staaltjes uit, doorbinnen zeer korten tijd het hart te winnen van Irene Wilkins, de vrouw van Dizzy, één der beste piloten van het corps. Als op de route reeds dagenlang een or kaan heerscht en alle ieden van het corps steeds in groote bezorgdheid verkeeren voor de onderweg zijnde piloten, komt het ont stellende bericht dat Dizzy verongelukt is, terwijlDuke het hof aan z'n vrouw maakt! De post moet verder gebracht worden! Wie? Mike geeft dezen oj>dracht aan Duke, die er den brui aangeeft, zijn ontslag neemt en met de vrouw van Dizzy vertrekt. Mike, koppig als hij is, gaat nu zelf, ondanks de hartstochtelijke smeekbede van Ruth Barnes. In het gebergte valt het toestel te pletter, Mike is gewondDe geheele luchtvloot trekt er op uit. ze vinden hem, maar kunnen in het bergterrein niet landen. Radioberichten komen steeds door en Mike wordt opge geven. Nu vindt Duke Talbot het genoeg, hij begeeft zich snel naar het vliegveld, neemt het eerste het beste toestel en met de be landen onderneemt hij in zijn eendje den wering dat hij zelfs op een dubbeltje kan tocht. Met een schitterende manoeuvre weet hij te landen; keert terug, maar zijn vliegtuig en landingstoestel zijn dusdanig gehavend, dat Mike met een parachute-sprong zijn leven moet redden en Duke, die geen parachute heeft meegegnomen met het gehavende toestel naar beneden stort, zoodat hij zwaar gewond wordt opgenomen. De vijanden van weleer, reiken elkaar de hand in den ziekenauto, die hen naar het hos pitaal brengt, waar zij als vrienden zullen worden opgenomen. Dit is in één woord een prachtfilm! Een film die ons op een zuiver realistische wijze dit leven van moed, van spanning, van angst, van volharding en doorzetten op een schitterende wijze weergeeft. De staaltjes van hun vliegkunst doen je bijkans sidderen en Qfiaapsi &y) de «e pleiter &*aance of jp Oud papier, lompen, couranten, boeken, flesschen t ekoop gevr: Van hu.s bij e'ke hoeveelheid afgehaald Briefk. worden verg. L. DE JONG. Oudegr 48, 3de huis van de Bloemstraat, Alkmaar. Goed onderhouden BILLARD met toe- behooren te koop voor elk aannemelijk bod, merk Wagenaar met geruischlooze leien 6 c.M. dik, 4 pooien stijl model, speelmaat 210 X 105 Ivoren Ballen. C. WANNER, Café Koningsweg 82. TE KOOP zoo goed als nieuwe FGRD AUTO van 1932. slechts 7000 K M. geloopen, nieuwe banden en vol jaar garantie, kan ook als bestelwagen ge- li- uikt worden met achterdeur. Adres DOELENSTRAAT 6, 's mor gens voor 10 H uur. Lief Dienstbodenkastje 5, Groote brandkast 17 50, Pracht wit geëmail leerde badkuip z. g a n. 25, prima Divan 9 50, mooie Tafel 4 50, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP prima onderhouden KIN DERWAGEN, nieuw model, weinig ge bruikt. Te bevragen: Eikelenbergstraat 2a. Gemakskoffer met pot 4 50, Veeren- bed 5, eiken Boekenkastje 3, Thee- kast z. g. a. n. 4, Waschtafeitj© 2, Ledikant 1, Spiraalmatras 2, enz. DEKKER, Laat 182. Pracht TUINAMEUBLEMENT TE KOOP, plaats 5 persprachtige TUIN BANK en zwarte Duitsche PIANO E. DE JONG, Oosterzij 181, Heiloo. TE KOOP een mooie HEEREN- en DAMESRIJWIEL, zoo goed als nieuw, tegen elk aannemelijk bod. 2e TUINDWARSSTRAAT 19. TE KOOP een prima MANGEL H. MULDER, Zilverstraat. TE KOOP RIJBROEK z. g. a. n. Te bevragen ZEGLIS 23. Door omst. te koop een z. g a. n. KÜPPERBUSCH GASFORNUIS 4-pits, oven en gesl. bordenwarmer. Laat«te model. Te bevr. BREEDSTRAAT 31. TE KOOP een WEEGSCHAAL met aardappelenbak, 15 K G. en VENTERS- HANDWAGEN en geëmailleerd KEU KENFORNUIS. NIEUWPOORTSLAAN 90. Karpetten 12 en 16 els wollen karpetten voor spotprijs, tafel- en divankleden, vloerzeil, alle soorten stoelen, dressoirs, tafels voor weinig geld z.g.a.n. J. L. Sost- man Jr., Verk.lokaal Ridderstraat 10. TE KOOP AANGEBODEN Tweede hands RIJWIELEN. Adres OVEREEM, Breedstraat 39, t/o. Leeszaal. TE KOOP GEVRAAGD gebruikte doch in goeden staat zijnde JONGENSFIETS (12 jaar.) Adres STUARTSTRAAT 68. Gasfornuis Junker en Ruh, pracht wit emaille met braadoven nog als nieuw, gekost 120, nu 25, Linnen mangel 15, gegoten en emaille Fornuizen enz, J L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. TE KOOP GRAMOPHOON met pracht platen, ook afzonderlijk en SPIEGEL met breede eiken lijst. Bevragen HEERENWEG 53, Heiloo. TE KOOP: 2 MOOIE GASLAMPEN, ook gemakkelijk te gebruiken voor electra. Adres: TUINSTRAAT 3. Pracht gebruikt HEERENRIJWIEL" (dienst) 19, DAMESRIJWIEL als nieuw 18.50, JONGENSFIETS (7—10 jaar) 16 enz. NIEROP's RIJWIEL- HANDEL, Koningsweg 40 TE KOOP zoo goed als nieuw gouden HEERENHORLOGES met ketting en GLADDE- en ZEGELRINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP een pracht zwart PAK. 4 keer gedragen voor gewone maat, voor de helft wat 't gekost heeft. Adres MOLENBUURT 31. Weer voorhanden een prachtige colj lecte 2e hands FORNUIZEN, gegoten! en geëmailleerd met en zonder circula-j tie bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij Achterstraat.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9