Aqmda HEI KOOPEH VAK HED. FABRIKAAT IS EEN PLICHT, CLOECK VERKOOPT NEO. FABRIKAAT. ZUIDSCHARW OUDE. SCHOORL. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond hal! 8, hoofdnummer Menschen in 't hotel (naar den bekenden roman van Vicky Baum), hoofdrollen Greta Garbo, 'John Barrymore, Joan Crawford, Wallace Beery, Lionel Bari^more. (Geprolongeerd). Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer De Spaan- sche vlieg (klucht), hoofdrollen Fritz Schulz en Lizzi Natzler. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, heden en morgen, tel kens des avonds half 8, hoofdnummer Onder valsche vlag (spionnagefilm)Charlo Susa, Gustav Frölich en Theodoor Loos. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De luchtpost (drama). Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend, Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Maandag 10 April. 8 uur, Korenbeurs, Verkiezingsrede ds Veenhuizen voor de s. d. a p. Dinsdag 11 April. 1.30 uur, Stadhuis, verpachting muziek- 8 uur, dancing Harmonie, voordracht met lichtbeelden over het redden van drenkelin gen door den heer A. J. Meijerink, voor de vereeniging Het Stille Strand. 8M uur, Stadhuis, Ned. Roode Kruis, afd. Alkmaar Ledenvergadering. Woensdag 12 April. 8.15 uur, De Unie, filmavond vanwege de Kon. Ned. Mij. v. tuinb. en plantkunde. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden overNoonve^^ westen ook de middelen moet geven. De ge meenten met veel crisiswerklozen, worden toch al zwaar getroffen. Het rijk zal de mid delen moeten aangeven en dan steun ver- leenen volgens algemeen voorschrift. Na eenige besprekingen nog werd van de vraag geaeelte a bevestigend beantwoord met meerderheid van stemmen. Gedeelte b werd algemeen bevestigend beantwoord. FRIESCHE HULDE AAN MR. TROELSTRA. Door de medewerking van Friezen van alle richtingen in Friesland en daarbuiten, zelfs uit Amerika, kan de commissie tot huldiging van de nage dachtenis van mr. Troelstra, samenge steld door Friesche vereenigingen, haar plannen uitvoeren en den dichter van „Rispinge" op zijn 73en geboortedag, den •20sten April, huldigen in Stiens, het dorp, waar hij zijn jeugd doorbracht Het werk van de commissie bestaat in tweeën en vangt aan des middags om halftwee. Na een welkomstwoord door den voorzitter der commissie, den heer J. W. Dijkstra en het zingen van het Friesch volkslied door „Frisa Cantat" van Stiens, zal de heer J. Winkelman van Amsterdam een korte huldigings rede uitspreken. Dit gebeurt in de open lucht, bij het „Earestiente", uitgevoerd naar de plannen van den heer Tj. Vis ser te Bergen (N.-H.), dat daarna ont bloot wordt door een oud-vriend. Zang van „It Aldershüs" door Frisia Cantat, overdracht aan en aanvaarding van het „Earestiente" door de gemeente Leeu- warderadeel volgen. Daarmede is het eerste deel van de hulde afgeloopen. Het tweede gedeelte van het program ma begint om halfdrie in de herv. kerk. Het bestaat uit een toespraak van dr. G. 'A. Wumkes, eere-voorzitter, declamatie van den heer Grondsma uit Alkmaar (uit het werk van Piter Jelles), zang van mevr. Brouwer—Prakke, mej. Doe Haasdijk, mej. Sonnema en het zang koor en orgelspel van de heeren De Jong en Stam. In verband met de huldiging wordt op 'de bovenzaal van hotel Smits van 12 6 uu een tentoonstelling van Friesche werken gehouden, gearrangeerd door „It Fryske boek" en de Provinciale Bi bliotheek. Deze tentoonstelling is 21 en 22 April ook nog geopend. De deelne mers aan de huldiging, die van verre komen, kunnen plaatsen reserveeren vóór 13 April bij den penningmeester den heer Tsj. de Jager. v. Leeuwenhoek straat 45, L.w-uwarden. DE KONINGIN NAAR DEN RUIGENHOEK. De koningin is heden van liet Loo op den Ruigenhoek teruggekeerd. Het kardinale verschil met de Pan Europa beweging is, dat deze slechts een economi sche samenwerking van Europa wil, terwijl de Vereenigde Staten van Europa ook een politieke organisatie wil doorvoeren. Het blijkt, dat Pan Europa de noodzakelijkheid eener politieke samenwerking toch niet geheel kan blijven ontkennen, waardoor het streven dier vereeniging steeds meer dat der vereeni ging tot bevordering van de oprichting der Vereenigde Staten van Europa nadert. De verwachting werd uitgesproken, dat er eenmaal overeenstemming tusschen de leiders van de Vereenigde Staten van Europa en Coudenhove Calergi zal worden verkregen. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden. de heer F. Funke te Haarlem en de heer J. A. v. Sijn te Rotterdam, die beide werden herkozen. TELEGRAM AAN DEN DUITSCHEN MINISTER VAN BUITENI ANDSCHE ZAKEN. Prof. J. B. Cors, voorzitter r.k. Vredes- bond in Nederland, dr. J. C. Wissing, secr Wereldbond der Kerken, drs. G. J. de Voogd, secr. Jongeren Vredesfederatie en ds. H. H Meulenbelt, secr. Nooit Meer Oorlog Fede ratie, hebben aan den Duit3chen minister van buitenlandsche zaken Freiheri von Neurath een telegram gezonden met verzoek om de in hechtenis gehouden leiders der Duitsche vredesbeweging spoedig weer in vrijheid te «tellen. VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA. De vereeniging ter bevordering van de op richting der Vereenigde Staten van Europa heeft vergaderd te Haarlem. De secretaris, de lieer F. Funke, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Hij wees op het succes van oprichting van afdee lingen in verschillende steden van ons vader land, op de actie in het buitenland gevoerd de samenwerking met de Zwitsersche en Bel gische vereenigingen en met de Pan Europa beweging. MELKWAGEN OP ONBEWAAKTEN OVERWEG AANGEREDEN. Inzittenden ongedeerd. Zaterdagavond heeft op den onbewaakten spooroverweg nabij Alting onder de ge meente Beilen in Drente een ongeval plaats gehad, dat goed afgeloopen is. Omstreeks 8 uur passeerde de melkrijder Moes uit Alting genoemden overweg. Op zijn melkwagen, die met een paard bespan nen was, zaten behalve hijzelf, 4 kinderen. Waarschijnlijk had hij, zegt de Crt., geen aandacht geschonken aan den omstreeks dien tijd uit de richting Assen komenden snel trein, hoewel het uitzicht op de spoorbaan naar beide zijden ter plaatse voldoende is, want toen de wagen de rails bijna gepasseerd was, werd hij gegrepen door de locomotief van den trein. Alle inzittenden werden door den schok van den wagen geslingerd, doch zij liepen geen noemenswaardig letsel op. Het paard sloeg op hol met het onderstel van den wagen. De melkbussen en enkele planken w rden later op grooten afstand in het veld teruggevonden. Door het treinpersoneel werd proces-ver baal van het gebeurde opgemaakt De trein had uiteraard eenige vertraging. CRISIS ZUIVELCENTRALE. Oeleidebiljetten. Met het oog op de a.s. feestdagen geeft de crisis-zuivelcentrale belanghebbenden in overweging te zorgen dat aanvragen om geleidebiljetten, bestemd voor vervoer op 14 tot 18 April, uiterlijk Donderdag 13 April te haren bureele worden ingediend. ZWENDEL. Met zoogenaamde cocaïne. De centrale recherche te Rotterdam heeft 10 mannen aangehouden, verdacht van een z wen del-affaire van zgn. cocaïne. Door allerlei manipulaties wisten zij het vrijwel waardelooze goedje voor groote bedragen aan den man te brengen. Een boterboer uit een Zuidhollandsch dorp werd voor 1400 opgelicht, waarna deze op zijn beurt een collega er liet invliegen, welke laatste het goedje wegwierp, toen hem bleek, dat het waardeloos was. Een Brabantsch caféhouder werd opgelicht voor 7500. Ooi den Brabander op een dwaalspoor te bren gen, traden twee leden van het complot als rechercheurs op, die de partij in beslag namen. Toen later bleek, dat de politie de partij niet iitbeslag had genomen, werd deze van het gebeurde op de hoogte gesteld, waar na zij een onderzoek instelde en de 10 man nen aanhield. JUavinciaal Tlieuws 'Zaterdagavond vergaderde do af- deeling ZuidscharwoudeBroek op Langendijk van den Bond voor Staats- pensionneering ten lokale van den heer Kuilman, alhier. De opkomst was als gewoonlijk niet groot. Goedgekeurd werd het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris den heer J. de Ruoter. Het ademde een geest van weinig opgewektheid en van een gering perspectief voor het in vervulling gaan van den eisch van het staatspen sioen, daar de z.g. christelijke partijen op dit gebied nog steeds ontkennend blij ven antwoorden op de vraag: Ben ik mijns broeders hoeder? Uit de rekening van den penning meester, den heer A. Kout, bleek, dat de ontvangsten 146.70, de uitgaven 159.54 hebben bedragen, zoodat er een nadeelig saldo was van 12.84, terwijl nog e enpaar rekeningen moeten worden betaald. De bescheiden, nagezien door de heeren H. J. Erkamp en J. van der Welle, werden in orde bevonden en den penningmeester dank gezegd en gede chargeerd voor zijn gehouden beheer. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren A. Kist, alhier, en van der Welle te Broek op Langendijk, met algemeene stemmen herkozen. Besloten werd om de candidatuur van den heer H. Bruin voor lid van het hoofdbestuur te steunen. Als afgevaar digde naar de algemeene vergadering werd bij acclamatie aangeweeen de heer J. de Ruiter. De bescrijvingsbrief werd in zijn ge- heeli behandeld. De afdeeling was het bij alle voorstellen eens met het prae- advies van het hoofdbestuur, zoodat men zich niet kon vereenigen met het combineeren der functies van secretaris en penningmeester, de stemming op de alg. verg. te laten zooals ze is, olzoo per afd. en niet naar het aantal ledei te la ten stemmen, niet demonstratief optre den, zoodang men niet zeker is van slagen, wel meerdere propaganda wil maken onder de rechtsche kiezers. Bij dit laatste punt werd echter gewezen op de groote moeilijkheden, daar het «-taats- pensioen een vraagstuk is geworden, waarvan de politiek zich heeft meester gemaakt, waar men het heeft weten klaar te spelen om het te maken tot een kwestie van links of van rechts, terwijl het er in werkelijkheid een van recht is De kleine luiden onder de rechtsche kiezers laten zich, volgens de vergade ring, nog verschalken door de drogre denen hunner politieke leiders. Zoolang die kleine luiden niet uit eigen oogen zien, zal de propaganda onder rechts zeer moeilijk blijven. Bij de rondvraag werd door den heer J. Tuinman geinformeerd of er dit jaar weer een autocht voor de oudjes zou worden gehouden. Het bestuur wist dit niet met zekerheid, doch gehoord de toezeggingen van verschillende bezitters van luxe-auto's en huurwagen weer gaarne ter beschikking te zullen stellen voor dat doel, is er groote kans, dat de tocht weer doorgaat. Het zal echter wel wat moeilijker zijn om aan de noodige financiën te komen. Een der aanwezigen bracht een „pam flet ter tafel, gisteren verspreid ter aan beveling van de candidatuur-Dr. H. Colijn. Daarin werd o.m. gezegd: „Zelfs in deze tijenden heeft de s. d. a. p. den treurigen moed een verkaezingsprograin bellen, dat, uitgevoerd, tiental'en millioenen aan nieuwe uitgaven vergt. Ook vrijzinnig-democraten en liberalen gaan hier feil. In die kringen pleit men voor het staatspensioen ,dat, financieel bezin, d schatkist zou ruïneren." De voorzitter kwam me kiem tegen deze voorstelling op. Slechts 16 millioen is ei meer noodig om allen die het noodig hebben, een staatspensioen te verzeke ren op den grondslag van 3 per week. Dan zijn ook de 60.000 mannen en vrou wen, die ouder zijn dan 65 jaar, en nu van alle ouderdomsrente zijn uitgeslo ten, verzorgd, al is het dan ook op kari ge wijze. Voor die menschen zal toch ook iets moeten worden gedaan. Vroeger werd het_ staatspensioen veroordeeld, door de rechtsche partijen, omdat het onzedelijk, demoraliseerend of in strijd met Gods ordinantiën zou zijn. Deze ar gumenten hebben blijkbaar afgedaan en nu maakt men de eenvoudige christe lijke kiezers weer hang met een ruïne van de staatsfinanciën* Op al deze over wegingen sprak de vergadering een scherp protest uit tegen den inhoud van die verkiezingscircuaire. Daarna werd de vergadering met dankzegging gesloten. (Ongecorrigeerd). Er komt een nieuwe autobusdienst: Sta tion—Kamperduin. Wanneer met de Ned. Spoorwegen zal zijn bereikt, dat recht- streeksche retourbiljetten Amsterdam—Kam perduin worden verstrekt, en de tarieven niet te hoog zijn, is het wel zeker, dat deze nieuwe busdienst zeer vele bezoekers naar zee zal brengen. Een zeer mooie aanwinst voor onze ge meente is het nieuw aangelegde wandelpad, langs en over de duinen naar Kamperduin. Het eerste gedeelte, Groet—Kamperduin is bijna gereed, terwijl een volgenden winter 't gedeelte Schoorl—Groet kan volgen. Het traject Groet—Kamp heeft veel grond verzet geëischtj doch was een mooi en pro ductief werkobject voor talrijke werkloozen. Het Staatsboschbeheer voerde het werk uit, met financieelen steun uit de gemeentekas Deze zomer zal nog worden gewacht met de beharding. Eerst moet de kleilaag door het gebruik behard zijn, doch thans is het pad reeds zeer gemakkelijk te begaan. En welke schitterende uitzichten biedt het, vooral ach ter het Hargergat, waar het pad boven langs de duinen gaat. 't Is wel zeker, dat in het seizoen een druk gebruik gemaakt zal worden van dezen mooien wandelweg, veilig voor het auto- en rijwielverkeer. Zoo ziet men, van alle kanten is de voor bereiding er voor een druk zomerbezoek. Voor reclame zorgt de gemeente met een mooie folder, en de V. V. V. 's met gidsen enz., welke in groote oplagen in Nederland verspreid zullen worden. „De Cost gaet voor de baet uit". Jiidschciftm Panorama heeft een interessante be schouwing over Het Dagelijksch leven, waarbij getoond wordt hoe in diverse Oos- tersche gebieden het voedsel verkregen en genuttigd wordt. Bij fraaie foto's wordt verteld van een kristallen stad, die zich in de zoutmijnen van SchÖnebeck bevindt. Hoe er op verschillende manieren gepo seerd kan worden, wordt in een reeks goed gekozen opnamen getoond. Een afzonder lijke pagina is gewijd aan het vijfde eeuw feest van de boekdrukkunst. Sport en da mesmodes hebben een afzonderlijke rubriek evenals het geïllustreerde nieuws uit bin nen- en buitenland. Er zijn ditmaal novel len van Octavus Roy Cohen, Bruno Lessing en L. Williams. Kie-ke-boe het kleuterweekblad vertelt van de avonturen van den kleinen clown naar wien het weekblaadje genoemd is. De redactrice schrijft een prijsvraag uit wie de mooiste Paaschkaart kan maken en geeft daarbij modellen van Paaschhazen. Ro Asscher vertelt van een klgin meisje, dat boodschappen moest doen en Do Hey- ting geeft figuurtjes van haasjes om na te knippen voor de Paaschtafel. Zij leert den kleintjes tevens een servetring maken. Er zijn ditmaal versjes van de redactrice, van Carla Simons en van Jo BakhuisSchriek. De Nieuwe Gids heeft vervolgen van de romans Andree, van H. W. Sanders en van Een hoekje Stad, van H. H. J. Maas. Willem Kloos publiceert weer oude Nieuwe Gids- correspondentie, vertelt van Karei de Jongs heel merkwaardige mededeelingen omtrent het materialisme en laat weer een serie Binnengedachten los. Er zijn ditmaal schetsjes van L. van Deyssel, een bijdrage tot de Willem van Oranje-herdenking van A. Hallema, verzen van Hélène Swarth en beschouwingen en opmerkingen van Lode- wijk van Deyssel. N. G. behandelt het maandelijksch overzicht, Maurits Wagen voort het buitenlandsch overzicht en Jeanne KloosReyneke van Stuwe de damesrubriek. Weec&ecicfU naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Ëildt. Hoogste barometerstand 768.3 mM te Le Havre. Laagste barometerstand 740,8 te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 11 April: Zwakke tot maige Zuid Weselijke tot Zui delijke wind; aanvankelijk opklarend later weer toenemende bewolking; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Een langgerekte keten van depressies ligt van de Poolzee tot de Azoren met hoofd minima bij Jan Mayen ten Zuidwesten van IJsland en ten Noorden van de Azoren. Aan de Groenland-zijde stijgt de luchtdruk en waaien arctische winden met zeer lage tem peraturen, terwijl de warme luchtmassa's zich over Schotland en de Noorsche zee naar het Noordoosten bewegen. In geheel Europa is de temperatuur daar door hoog en het weer voorjaarsachtig en zacht. Terwijl over Frankrijk en in het Oos ten de luchtdruk hoog blijft en weinig veran dert, trekken kleine storingen over de Noord zee, die hier nevelig en betrokken weer met lichten regen geven. De zwaardere neersla gen blijven meer in het Noorden langs de Noorsche kust. Het karakter van het weer zal in de eerste dagen weinig verandering vertoonen en zacht en bewolkt blijven met nu en dan lichten regen. SCHOORL (Maart). Geboren: Catharina Cornelia, d. v. B. Roozendaal en N. Vriend. Klaas, z. v. P. van Lienen en A. Leeuwenkamp. Cor- nelis Petrus, z. v. J. Kaandorp en A. Groot. Marius, z. v. S. de Jong en N. Blom. Rob, z. v, J. Veenis en M. Bankersen. Getrouwd: Cornelis de Ruiter, te Alk maar en Follena de Leeuw. Overleden: Geertruida Kroon, 2 we ken, d. v. W. Kroon en G. Helder. OUDE NIEDORP. (Maart). Geboren: Johanna Maria, d. v. Ja- cob Poland en Johanna Burger. Petrus Joseph, z. v, Johannis Joseph Bijwaard en Elisabeth Ligthart. Overleden: Cornelis de Boer, oud 46 jaren. Hand: en JainÈvuiv DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Voor den reeds gevorderden tijd was de aanvoer nog groot. Echter was die ongere geld, zoodat op den eenen marktdag buiten gewoon veel en op den anderen maar weinig wordt aangevoerd. Van de zijde van den handel wordt daarover met recht geklaagd en in hoofdzaak is het de oorzaak, dat het bonnenstelsel zoo nu en dan hoogtij viert. Vooral aan de veiling van den Noorder- marktbond is dit euvel sterk ingevreten. Den Maandag kan men daar als marktdag voor bewaarkool zoo goed als uitschakelen, terwijl op Dinsdag en Zaterdag abnormaal veel wordt geveild Bij roode kool kwam dit deze week sterk naar voren. Toch waren de prij zen beter dan ze gedurende den heelen win ter zijn geweest. Aan de Broeker veiling werd in het begin der week voor mooie roode kool van 2 a 3 pond van 4.204.50 be taald, doch deze prijs liep successievelijk op, zoodat op het laatst dezer week tot 5.50 werd betaald. Aan de veiling te Nrd.-Schar- woude werd zelfs tot 6 besteed. Voor de grootste soort werd van 2.503.40 be taald. Tweede soort of doorschot bracht nu prijzen op, die de vorige weken voor eerste soort werd bedongen, zoodat de kleine, meest gezochte kool van deze kwaliteit van 4— 4.90 opbracht. Groote kool van deze soort werd verkocht voor 2—2.50. Aan beide veilingen werden nog samen 110 spoorwa gens roode kool verhandeld. Gele kool deelde in de gunstiger stemming, die er deze week heerschte. Al spoedig werd voor de mooiste gele kool van 2 en 3 pond tot over de 3 (tot f 3.40) betaald. De groote kool eerste kwaliteit werd' voor 1.50 tot 2.10 verkocht. Tweede kwaliteit van het mooie kleingoed werd voor 2—2.70 verkocht, terwijl groote 1 1.50 op brachten. Over de vraag naar deze kool viel niet te klagen, en als het niet was, dat de invoerbelemmeringen van andere landen zoo fnuikend werken, dan zouden de prijzen on getwijfeld tot het bevredigende gestegen zijn, wat nu niet het geval was. De aanvoer aan beide veilingen bedroeg 62 spoorwagens, waarvan niets is doorgedraaid. Minder gunstig liep het weer met de Deen- sche witte kool. Zij die hebben voorspeld, dat het daarmee slecht zal afloopen, hebben ge lijk gekregen. In het binnenland is deze kool niet bijzonder gewild en waar het buitenland blijkbaar niets vraagt, moet het wel slecht loopen met deze kool. Wat verkocht werd, bracht weer 60 of 70 cent per 100 K.0 op en de rest werd als veevoeder opgekocht of over gedaan aan het In- en Verkoopbureau. Meer dan de helft van den aanvoer kreeg deze laatste bestemming, terwijl de heele aanvoer ongeveer 76 spoorwagens beliep. Van de aangevoerde uien was nog een de4 onverkoopbaar. Voor drielingen werd 80 ren* betaald. Gele uien werden verkocht voor Tv tot f 1.80, grove voor f 1 1.70. TenJJ in Frankrijk de u.en duur zijn, kan men ze hier met verkoopen. een van de „zegeningen" van het contingenteeringsstelsel. De aanvoer bedroeg slechts 5 spoorwagens. Met de bieten gaat het als met de Deensche witte kool: voor het grootste gedeelte onver koopbaar en wat verkocht wordt, brengt meestal geen hooger prijs dan 60 cent op. Met de peen is het in den loop van het sei- zien al slechter geworden. De mooiste brach ten deze week 1.60 op, doch de minder ge wilde. de kleine, konden het niet verder bren gen dan 0.10—0.90 Aan de veiling van den Noordermarlrtbond had nog aanvoer plaats van taaie gele, die, wat de mooiste betrof 3.304.20 opbracht en de mindere kwaliteit f 1.80—2.10. CHechtsïpAen DE ANONIEME BRIEFSCHR1JVERIJ. De predikant meldt zich aan om straf te ondergaan. De Winterswijksche predikant, die onlangs door het Amsterdamsche gerechtshof tot een maand gevangenisstraf is veroordeeld wegens het schrijven van anonieme beleedigende brieven heeft afgezien van cassatie en zich bij de justitie te Amsterdam aangemeld om zijn straf te ondergaan. Hij is ingesloten in de Amsterdamsche strafgevangenis. Stad. en Omgeving. IR. W. F. KOPPESCHAAR. Den 7en April is te Apeldoorn in den ouderdom van ruim 74 jaar overleden ir. Willem Frederik Koppeschaar, oud-leeraar MO. Ir. Koppeschaar werd 2 Juli 1858 ge boren als oudste zoon van den beken&n chemicus ir. W. F. Koppeschaar. Hij be zocht de Hoogere Burgerschool te 's-Gra- venhage, studeerde te Delft in de scheeps- bouwkunde en werktuigkunde en voltooide daar zijn studies in 1880. Na eenigen tijd te Amsterdam als ingenieur te zijn werkzaam geweest bij de firma Van der Made, werd hij in 1883 benoemd tot leeraar in de Wis kunde aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Winterswijk. Na omtrent 10 jaar, aan vaardde hij dezelfde betrekking aan de R.H.B.S. te Alkmaar, waar hij, op verzoek eervol uit 's lands dienst ontslagen, gepen- sionneerd werd in 1918, na een periode van 35 jaar aan het Middelbaar Onderwijs le zijn verbonden geweest. Van zijn hand zijn verschillende uitgaven verschenen. Wij noe men: Rekenkundige Hoofdstukken IV (bii P. Noordhoff, Groningen 1894), en leerboe ken over Meetkunde. De teraardebestelling, zal plaats hebben op Nieuw Eik en Duinen te Den Haag op Dinsdag a.s. te 11.30 uur. STEMMEN BUITEN DE GEMEENTE. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de in dit nummer voorkomende publicatie, vermeldende de gelegenheid om alsnog des avonds te verzoeken in een andere gemeente te mogen stemmen. VOLKSLOGEMENT TOTAAL UITGEBRAND. Vannacht ongeveer 12 uur brak er brand uit in het volkslogement van den heer J. A. Koers, Keizerstraat alhier. Het vuut greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners en een 7-tal logeergasten zich iu nachtgewaad in veiligheid moesten begeven. De brandweer, die spoedig ter plaatse ver scheen en het vuur met de motorspuit. aan gesloten op het N. H. Kanaal en met stralen op de waterleiding aantastte, kon niet ver hinderen, dat het oude perceel, dat vermoede lijk nog uit de dagen van het beleg dateert, een prooi der vlammen werd. Wel slaagde de brandweer er in de belendende perceelen te behouden. De fel om zich heengrijpende brand trok, aangezien hij juist na het sluiten der café's uitbrak, groote belangstelling. De oorzaak van den brand is onbekend. Het pand, eigendom van den vorigen be woner, den heer Henstra, alsmede de in boedel, waren op beurspolis verzekerd. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van den brand in. EERSTELINGEN. De eerste slaboonen zijn heden ter export veiling aangevoerd door de heeren J. Bas er J. Tromp, beiden te Heerhugowaard. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Op den Heilooërdijk onder de gemeente Heiloo heeft zich een geval van kolendamp vergiftiging voorgedaan. De Alkmaarsche politie werd gewaarschuwd en was spoedig ter plaatse, waar het haar gelukte, de bewo ners van het perceel, twee reeds bejaarde menschen, nog juist op tijd naar buiten t* brengen. Beiden waren reeds bewusteloos, doch kwamen later weer tot bewustzijn. toestand der oudjes is vrij goed. AANRIJDING. Op den hoek Laat—Hofstraat heeft van morgen een aanrijding plaats gehad ws' schen een auto, bestuurd door M. H. en e® driewielig motorrijtuig, bestuurd door r- J- B. Laatstgenoemd venikel bekwam eemg schade, terwijl de hoeveelheid melk verlore ging. Tegen den automobilist, die bet ver keer van rechts geen voorrang verleend*) proces-verbaal opgemaakt. PAARD OP HOL TE HEILOO. Zaterdagmorgen reed de heer sen te Heiloo met een wagen stroo. Toen paard schrok van een araaiorgevLurbij Heereweg, geraakte het dier op h<M> G. van den wagen viel en een wiel ov lichaam kreeg. Dr. Cohen verleen1de, ste hulp. Naar wij vernemen, is de 1 e(1 niet onrustbarend, hoewel de man gen«^*-\ tijd rust moet houden.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2