Alkmaarsche Courant. GrooteVoorjaars-veemarkt PAARDENMARKT Honden] rf)l en dertigste laargang. MAANDAG 10 APRIL GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. LONDENSCHE BRIEVEN. Het mysterie van het diamanten kruis. te ALKMAAR, op Woensdag 19 ApriL op Woensdag 26 April a.s. „Ik had het van te voren al kunnen we ten, Shag", merkte hij bijna berouwvol op, WINKEL. „Ik vind het niet prettig het te moeten Voortaan bevat Blue Band 40 allerfijnste roomboter onder Rijkscontrole terwijl de prijs onveranderd blijft 30 cents per half ponds pakje. Blue Band handhaaft dus haar naam als Hollands beste standaardmerk! Koopt „Blue Band-kwaliteit" niets anders! (Wordt venolflri.) *o. 85 1933 Jladioaieuws Dinscag 11 April. rnrw Hilversum, 296 M .(Uitsluitend AVRO). 8 - Gramofoonplaten. ia— ding. 10.15 Gramofoonplaten 1030 kamer muziek door het Haydn-kwartet. 11.-JK<x>k en bakpraatje door nKvr R. Lotgering— Hillebrand 1130 Vervolg kamermuziek 122 15 Omroeporkesto.l.v. N. ireep m. m. v The Two Hodlars, accordeon. 2.30 Gra mofoonplaten. 3.— Knipcursus. 4.— Piano- recital door Betsy van Praag. 4.30 Radio- Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. Verha len voor kleinere kinderen door Ant. van Dijk. 5-30 Jeugdhalfuur v. d VPRO. 6. Gramofoonplaten. 7.— Verkiezingsredevoe- rmgen. 7 30 Engelsches les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 Gevarieerd programma m m v. Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholte, refreinzang. Omroeporkest o.l.v. N. Treep. The Paradise Garden Hawaiians o.l.v. H. Ruyters en L. Noiret. 1030 Uit het Carlton-hotel te Amsterdam: Cornelius Co- colban en zijn orkest. 11.— Vaz Dias 11.1012.Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO) 8. 9 15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 12.Godsd. halfuurtje. 12.15145 Schla germuziek en gramofoonplaten. 2.Voor de vrouw. 3-Gramofoonplaten. 3.20 Decla matie. 3-40 Zangrecital. 4.Gramofoonpl. 4.20 Vervolg zangrecital. 4 40 Vervolg de clamatie. 5.Orkestconcert. 5.30 Causerie. 6Vervolg concert. 6 45 Gramofoonplaten. 7 Vervolg orkectcon<ert. 7.45 Verkiezings redevoering. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Vaz Dias. 9 35 johannes-Passie. 11.Vaz Dias 11.05—12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. *.35 Morgenwijding. 9 50 Tijdsein en berichten. 10.0510.20 Causerie. 12.20 Commodore Grand orkest o.l.v. J. Muscant. 1.35 Northern Studio orkest o.l.v. J. Bridge. 2 20 Concert. K. Nel- een—Cookes, sopraan en het New English Trio. 3.05 Gramofoonplaten. 3.50 R. Tappo- nier en zijn orkest. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Cerelli's \ioolsonates door Eda Kersey. 6.10 Lezing. 6.40 Radio-Mili tair orkest o.l.v. B. WcJion O'Donnell m. m. v M. Doré, viool. 7.40 Zangvoordracht door Stuart Robertson begeleid aan twee vleugels door V. HelyHutcfv :son en Berkeley Ma- son. 8.20 Berichten. 8.40 „Escape" van J. Galsworthy. Regie: H. Rose 10 2511 20 Dansmuziek door Lew Stone en zijn band. Pari/s „Radio-Paris?', 1724 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert door het Krettly-orkest. 5.5^ Gramofoonplaten. 6.40 Concert door het Krettlv-orkest. 8.05 Gramo foonplaten. 8.20 „Oh Papa", operette van Yvain, m. m. v. orkest en solisten o.l.v. Chag non. Kalundborg, 1153 M. 11.20—120 Con eert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.204 20 Omroeporkest o.l v. Reesen. 7.20 Omroep orkest o.l.v. Gröndahl. 8.15 Hoorspel. 8.30 Vioolduetten door Mogens Hansen en N. Jensen. 9.10 Tweede acte van „Schwanda der Dudelsacckpfeifer" opera van Weinber- ger. 10.3511.50 Dansmuziek uit rest. „Nimb". Langenberg, 473 M. 6 25 en 10.40 Gra mofoonplaten. 11.20 Concert door de Frei- burger Orkestvereeni. o.l.v. Pfaff. 12.20 Concert door Keulsch orkest o.l.v. Walter 1 50 Gramofoonplaten. 3.50 Weragstrijk kwartet en solisten. 6 20 Weragorkest o.l.v Buschkötter. 7.25 „Wilhelm Teil", spel van Schiller, muziek van H. Avril. Regie: Rieth Rome, 441 M. 7.35 Pianorecital door G. 'Arnaldi 8.05 Operavoorstelling en concert In de pauze caus«rie Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 11 20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1230 Gramofoonplaten. 4.20 Omroeporkest o.l.v Walpot 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Con cert door orkest, koor en solisten. 9.30 Gra mofoonplaten. 508 M 11 20 Gramofoonpl I.1.50 Zangvoordracht. 12.05 Gramofoonpl 12.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 4 20 Gramofoonplaten. 4 35 Pianorecital 5 35 Zangvoordracht. 550 Omroepklein .orkest o.l.v Leemans. 6.05 Orgelconcert door 'Jean Collot. 7.20 Radio-Svmphonieorkest en solisten o.l.v. J. Kumps. Tos. Jonge-program ma 9.30 Gramofoonmuziek. Zeesen, 1635 M. 7.20 Radiotooneel. 805 Uit Stuttgart: Concert door het Philh. orkest o.l.v. F. Drost. 9.30 en 10.05 Ber 10.20 II.20 Concert uit Hamburg o.l.v. J. Eiben •chütz. De burgemeester van Alkmaar roept de 1 leden van den gemeenteraad op ter bijwoning eener vergadering op Donderdag 13 April a.s., nam. 1 uur, ten einde te beraadslagen en te hesluiten omtrent de hieronder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2 Voorstel inzake den bouw van .een zus terhuis en een zenuwpaviljoen bij het cen traal ziekenhuis (bijlage nr. 28). 3. Idem tot vaststelling eener Monumen tenverordening (bijlage Nr. 39). 4. Idem om afw.jzend te beschikken op een adres van de afdeeling Alkmaar van „Hocares" inzake verlaging van het licht- tarief voor het hotel-, café- en restaurant bedrijf (bijlage nr. 48). 5. Idem tot aarikcop van een strookje grond naast het slachthuis (bijlage nr. 49) (Van onzen eigen correspondent). heggen, die de wereld zijn van de kleine fauna van het land. Men rijst en daalt en kronkelt als de auto voortgaat Waar hiaten zijn in de heggen zijn theetuinen en theehuizen, drie of vier per kilometer Het Engelsche land is dicht bezaaid met bordjes op een stok. waar op het woord „teas" (maar met de s in spie gelschrift) u wenkt. Ge legt er aan, niet alleen om den dorst, maar ook om net landschap, dat de heggen verborgen hebben gehouden. bij de werkverschaffing in den Wieringer- meerpolder met ingang van 6 April as. Door den Minister van Onderwijs is ver gunning verleend om ter voorziening in een tijdelijke leerkracht een benoeming te doen boiten de wachtgelders, zonder dat daardoor de Rijksbijdrage verloren zal gaan. Ingekomen stukken. Een besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het besluit van den Raad te kunnm bwondwa Er inogens oprich- ^nte [0\het aanSaan van een kf tigheid of grandeur mijlen en mijlen ver rond I geldleening en het aangaan van een reke- „TEAS" EN ANDERE LENTE-LAFENIS. Wij hebben het schoonste lenteweer van de wereld gehad, weken 'ang. De uren van zon neschijn in Maart zijn veelvuldiger geweest dan ooit tevoren. Het weerbureau heeft in zijn boeken een nieuw record kunnen optee- kenen. En de lente duurt in glorie. Wij aan vaarden het met blijdschap en als troost voor den wereldkommer, dien wij zelf hebben ge brouwen en waaraan andere dan menschelijke natuur geen deel heeft gehad. De zon giet goud en goedertierenheid uit over een samen leving in zorg. Zij heeft de kracht de zorg te verjagen. Engeland in deze lente is even goed en blij als het altijd is geweest Als een smet teloos blauwe lucht over ons aller hoofden koepelt en kou en mist verdwenen zijn van onder de stolp, dan keeren büihartigheid en vertrouwen terug. Zelfs de realiteit van het harde, zwarte, vette nieuws der opzienbaren de kranten schijnt te verdampen bij het ont bijt in den tuin, in de warmte en het licht van de zon, dat de thee in uw kop, alsnog zonder het wolkje melk, in het meest hemelsche am ber kleurt. De ellende van de wereld, hier en daar en overal, samengevat in de schrille .headlines" versch van de persen, is onwezen lijk geworden. Ze lijkt ae spasmodische her innering aan een nachtmerrie, waaruit wij op gelucht zijn ontwaakt. De zon heeft onthuld wat daar zwart en vuil is in onze omgeving. Deuren, ramen en stoepen passen niet bij het glanzend geel der crocussen en niet bij het fijne wit der sneeuw klokjes en niet bij het versche groen der klimroosstruiken. De handen gaan zich rep pen om harmonie te brengen tusschen de jonge glorij van onze bloemen en boomen en de tinten* van huis en erf. De man van de gemeente is al voorgegaan en heeft nieuwe kleuren gebracht op de lantaarnpalen en de brievenbussen en de andere meubels van de straat. Dat is de vernieuwing en de weder opleving die plaats grijpt om ons heen en een riem steekt onder het hart, dat was begonnen te twijfelen aan de redelijkheid en zelfs aan den drang voor continuïteit in het mensch- dom. Er zijn geen excessen in „England's pkasant land". Er is geen honger, geen ver volging van Joden, geen onderdrukking van vrije meeningsuiting, geen dictatuur en geen geest van geweld. Vergelijkenderwijze noe men wij met meer oprechtheid dan vroeger wel eens mag zijn gevoeld het land onzer nederzetting „green and pleasant". Geen hevige maatschapoelijke stormen behoeven ons af te houden van dat onsterfelijke ver langen het onze te doen aan de vernieuwin en de verfraaiing, die de zon heeft ingelel Groen en prettig is de wereld. De helft of meer van den druk der zorgen is afgewenteld van ons gemoed. Alleen omdat de zon schijnt en omdat de lucht blauw is en omdat de jonge warmte de kiemen werkzaam maakt aan de loovertakken. Als de werkweek teneinde is, kan geen macht ons in de stad houden. Wij vliegen uit naar het groene en prettige land. De verkeers- tellers op een enkelen weg, die westwaarts trekt van Londen uit, hebben 2U00 auto's per uur naar het platteland zien trekken verleden Zaterdagmiddag. De treinen voor de week ends dragen duizenden naar buiten, naar dor pen, die centra zijn van die bescheiden lande lijke schoonheid, die vrede en tevredenheid brengt om haar intieme lieflijkheid. Wij berei ken die lafenis voor den prijs van een liter benzine of dien van een week-end ticket per spoor. Wat een genadigde zon, die het zoo vroeg verschaft in een tijd, waarin wij het harder noodig hebben dan ooit! Men kan ver gaan rond Londen en in alle richtingen en waarnemen, dat de weg altijd de typische Engelsche weg blijft, afgezet met SeuilletoH Uft het Engeisch van Chester K. S. Steele door A W v. E.—v R. tl booPmaakte beken* dat het mii En wat betreft d?*, verder gebeurde er niets draaibank en he^ ^Ver mi,n e!ectrische waï wel dat wV'n dat Z" mi) *hülói& twistS van Periodieke „Vertel den kolonel maar alles'" ^„Dat zal ik! En weet je zeker/dat je „Vader staat hierin heelemaal aan kant - en aan de jouwe! Hij had daag zelf willen komen bezoeken maar zei, dat ik je het eerst wou zien lïf". gauw. Zoo zie je, Jimmv-boy, dat alles niet zoo kwaad is als het lijkt, hoewel ik hét vreeselijk vind, dat je in deze afschuwelijke plaats moet zitten. „Het is een afschuweiijke plaats, Maar nu ik weet, dat jij mij mij nief-L opgegeven hebt „Hoe durf je zoo iets te zeggen Jimmv boy?" De oogen van het meisje glansden van een nieuw licht. „Van nu af aan is deze plaats niet meer zoo vreeselijk! En is de kolonel werkelijk va- mijn van- ik komt nog het Londen. Maar de verscheidenheid van uit zicht en karakter, alles binnen de schaal van bescheidenheid en kalme lieflijkheid, is ver rassend. Achter elk theehuis is een ander land. En elk land is intiem en aanlokkelijk en een verklaring van zooveel dat Keats heeft gedicht. Dit is het gebied bij uitstek voor her stel van stadsgemoederen, geschokt en ge plaagd en gesard door herrie in headlines, door vrees voor een kelderende beschaving, door zorg voor de toekomst. Als men ankert onder het bordje ,TEAS", temidden van de onvergankelijkheid van het landschap en zijn vertrouwelijk geluid, dan keert het geloof aan bestendigheid terug. De eigenaar van de thee gelegenheid gelooft er aan met een geloof, ingegeven door het land, waarop en de lucht waai onder hij leeft. Het is nog vroeg in het jaar. Maar hij heeft zijn rustieke ban ken al een nieuw laagje verf gegeven, zijn theetafels vaster op de pooten gezet, zijn lepeltjes opgewreven en de gebroken en ge barsten koppen van verleden jaar vervangen. Er is thee voor den ganschen zomer in zijn trommels. Veel behoeft hij niet in te slaan. Onder het bordje „teas" heerscht niet de kies keurigheid der maatschappelijke verfijning. De menschen komen om buiten te zijn en om als ware Engelschen 'hee te drinken wanneer het theetijd is. De theetuin is in roerende overeenstemming met het eenvoudige land. Geen afternoon tea van de stad wordt ge schonken of wordt verwacht. Als het maar nat en heet en zoet is en als er maar wat dunne geboterde sneedjes witbrood zijn met thuis vervaardigde jam Daarom zijn er zoo veel bordjes met het woord „teas" er op (en, nog eens, altijd met een omgekeerde s) langs de wegen van Engeland. Theeschenken voor wandelaars en automobilisten is een lande lijke bijverdienste, gemaakt door dochter of vróuw, terwijl de broodwinner bezig is zijn regulier loon te verdienen of zijn winst zoekt te maken in nederig landbouwbedrijf. Men zoekt terug naar dit alles met een zucht van verlichting na den winter van angst en neergeestigheid. De gewone men schen hier als in Suburbia zijn bezig hun wereld het hare zal doen om weer eens natuur. Al opknappend rijst dat opgewekte gevoel in de borst, dat verwacht dat de heele wereld eht hare zai doen om weer eens fatsoenlijk voor den dag te komen. Wij hel pen haar. De ondernemers helpen haar. Krijg ik geen circulaires in de brievenbus van de groote firma's, die miin huis willen opknap pen van binnen en van buiten tot het er als nieuw uitzietop gemakkelijke betalings voorwaarden? Als ik een serre wil bouwen aan mijn huis of er een prieel in mijn tuin of een erker aan den gevel, dan behoef ik niet meer te wachten tot het geld er botje bij botje voor is opgespaard. Geld is schaarsch, maar de wil is goed. Het snobbisme van de hoofdstad wordt ondermijnd door den nood der tijden. De heer des huizes beklimt zelf met verfpotten en kwasten en ladder om goot en kozijnen te verven, voor het geval hij het afbetalingscontract niet aandurft. Ik heb u maar een praatje gegeven; niet zoo homogeen wellicht. Maar het zal wat hebben verteld van degelijke en onverganke lijke waarden, die wij kunnen genieten in een Engeland, dat in het algemeen voorbeeldig weerstand biedt aan de vele invloeden, die het normale leven dreigen te ondermijnen. ning-courant overeenkomst. De voorzitter deelde mede, dat de onder handelingen met de Hoornsche Crediet- en Effectenbank, op niets zijn uitgeloopen en thans onderhandelingen worden gevoerd met de Nederlandsche Middenstandsbank. Als gevolg daarvan zal het raadsbesluit wijzi ging moeten ondergaan, omdat de voor waarden niet gelijk zijn. B. en W. werden hiertoe gemachtigd. B. en W. stelden voor deze stukken voor deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. Aldus besloten. Door Ged. Staten is andermaal terugge zonden de begrooting voor 1933 met de op merking dat de uitgetrokken bedragen voor steunverleening aan werkloozen en subsidie aan werkloozenkassen te laag zijn uitge trokken en de motiveering vastgesteld in de vorige vergadering niet van dien aard is, dat met de uitgetrokken bedragen genoegen kan worden genomen. Het komt B. en W. thans gewenscht voor daaraan tegemoet te komen, aangezien de toestand, zooals die zich thans laat aanzien, verhooging noodig maakt. Hoewel thans voor 1933 geen nieuwe bronnen van inkom sten meer kunnen worden geopend, zal dit door overschrijving moeten worden gevon den. B. en W. stelden voor de wijzigingen goed te keuren. Aldus besloten. Wijziging veroidening op de heffing van schoolgeld voor het Uitgebreid Lager On derwijs. De wijziging der verordening op de hef fing van schoolgeld voor het punt van ern stige bespreking uitgemaakt en waar van re- geeringszijde een zekere verhouding tot het schoolgeld voor Lager Onderwijs wordt ge wenscht, zal het niet mogelijk zijn de bedra gen te bereiken zooals aanvankelijk werd be paald, en wel als gevolg van de zeer lage heffing voor het L. O. Een gevolg daarvan zal zijn dat ook de schoolgeldheffing voor het L. O. wordt her zien. B. en W. stelden voor de verordening vast gesteld door den Raad den 23 Augustus 1932 in te trekken en hun College te machti gen een a'geheele herziening, ook voor het L. O. te ontwernen. Aldus besloten. Verzoek van de O. S. P. tot herziening van de gasprijzen. Door de afdeeling Winkel en Nieuwe Niedorp der Onafhankelijke Socialistische Partij is een verzoek ingekomen om de gas prijzen zoodanig te regelen dat aan gezins hoofden met een gezinsinkomen beneden 18 per week, gas wordt geleverd tegen den kostenden prijs en voor gezinshoofden met een gezinsinkomen van meer dan 18 een progressieve regeling te willen treffen. Omtrent dit verzoek is het advies inge wonnen van de Commissie van Beheer der Gemeenschappelijke Gasfabriék en deze Commissie adviseert op het verzoek afwlj- zend te beschikken, aangezien de verkoops prijs reeds beneden den kostprijs is. B. en W. stelden voor op het verzoek af- wiizend te beschikken. Aldus besloten. Ingekomen was eeji bericht van den heer L. van Wijk dat hij wegens vertrek uit de ge meente ontslag ne°mt als lid van den Raad, en richt een woord van dank tot allen die op zoo aangename wijze met hem hebben sa mengewerkt. De voorzitter bracht een woord van dank aan den heer van Wijk voor het vele, dat hij vonr de gemeenschap heeft gedaan. Door djen voorzitter van het Cenraal Stem bureau is tot zijn opvolger aangewezen de heer A Raven, die inmiddels zijn benoeming heeft aangenomen en zijn geloofsbrief heeft ingezonden. Tot toelating werd besloten. De rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting. QemeetUecadett van plan, mijn zaak op zich te nemen'" „Vast en zeker! Ik zei tegen hem, dat hij het moest doen, als hij in vaders forellen- beek wilde visschen." Zij lachte vreemd geluid in dat sombere gebouw. Daarop spraken ze over vele andere dingen. James Darcy had veel gelezen over het de tectivewerk van kolonel Ashley en de toover- kracht van dien naam was al voldoende, om een gevangene moed in te spreken. Nadat Kenneth nog een kort onderhoud met zijn cliënt had gehad, was het tijd om weg te gaan. De gevangene keerde gelukki ger in zijn cel terug, dan hij die verlaten had. Wat kolonel Ashley aangaat, nadat hij Amy bij den stroom uit haar flauwte had bijgebracht, had hij Shag bevolen het visch- tuig op te bregen. „Want ik denk, dat ik het eenige weken niet noodig zal hebben, Shag! zeide de oude detective, en er klonk een mengeling van gevoelens in zijn stem. „Ach-ach!" mompelde Shag, terwijl hij den hengel en den emmer wegzette; „het is öf visschen öf detective spelen met den ko lonel, en dat is het! De kolonel is er niet de man naar om twee dingen tegelijk te doen! Nadat kolonel Ashley Amy Mason naar haar auto had gebracht, keerde hij met zijn eene visch van het hengelpartijtje naar zijn hotel terug. Vergadering van den raad der gemeente Winkel op Vrijdag 7 April 1933. Op 31 Maart j.1. heeft de verpachting plaats gehad van het grasgewas langs de wegen en kaden der gemeente voor de jaren 1933 en 1934. De opbrengst daarvan was 131.75, ter wijl 1 perceel is aangehouden. Door den minister is medegedeeld geen bezwaar te hebben tegen het verleenen van een bijdrage van 25 pCt. in de meerkosten der uitvoering van een werk aan den West- frieschendijk door het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Omtrent het begin der werkzaamheden is nog niets bekend. Door de Inspectie der Rijkswerkverschaf fing is voor 17 personen plaatsing verleend „ik had wel kunnen denken, dat ik er weer in zou vliegen, door hier rust te komen zoeken." „Juist, kolonel! Dat had U kunnen we ten! Maar wie denkt U, dat deze moord ge pleegd heeft? „Dat kan ik nu nog niet zeggen, Shag, en je weet, dat ik nooit voorspellingen doe. Eerst moet ik meer feiten weten!" Hiernaar ging de kolonel te werk. Nadat hij zich eerst bij den advocaat van Darcy, als in diens belang werkende, had laten aandienen, bracht hij een bezoek aan den juwelierswinkel. Deze werd nu beheerd door Thomas Kestridge, een verren oom van mrs. Darcy. Na de begrafenis was de zaak weer ge opend, en de klanten kwamen er weer, en vermeden zorgvuldig de plaats, waar een donkere plek zichtbaar was op den grond een vlek, die nog meer de aandacht trok omdat de randen er om heen licht ge kleurd waren. De kolonel onderzocht nauwkeurig het geheele gebouw en liet zich precies de lig ging van het lijk vertellen en alles wat er op dien droevigen morgen was voorge^ vallen. Hierna was hij eenige uren ijverig bezig in verschillende deelen van de stad, en zond daarna het volgende telegram aan e£n zijner vertrouwde mannen in New-York: „Sproetige Morgan's vacanfietijd is voorbij. Houdt hem een paar dagen bij je, totdat ik hem hier kan laten komen." 3 3 B1UE BAND doen, na wat hij voor mij deed", zuchtte de kolonel. „Maar zaken zijn zaken van nu af aan. Ik ben nu officieel met de zaak be last, wat eerst niet het geval was." Nadat hij de wat duistere boodschap had verzonden, ging de oude detective naar zijn kamer en haalde een klein, groen boek uit zijn zak. „Wel, oude vriend, ik denk, dat ik je van nu af aan niet veel meer zal gebruiken", merkte hij treurig op. Hij keek naar zijn hengsels en aas vliegjes, die nu stoffig stonden te worden. „Jullie ook niet", ging hij voort. „Nog even een kijkje nemen Hij opende het boek en las: „En ik zeg U, dat visschen met een echte vlieg uitmuntend is en veel genoegen op levert." „Dat doet het niet!" barstte de kolonel uit, sloot het boek en wierp het weg. Er was één ding, dat zoowel den kolonel als den anderen detectives raadselachtig voorkwam. Er was geen spoor te vinden, dat de juwelierswinkel van buiten was ge opend, zoodat, als een vreemdeling er bin nen was gekomen, hij dat gedaan moest hebben, toen de deuren nog niet op slot waren, of hij moest een valschen sleutel ge had hebben; of anders had hij zoo handig naar binnen weten te komen, dat er geen spoor van was achtergebleven. Natuurlijk was dat mogelijk, en het maak te de meening van sommigen waarschijnlij ker, dat een inbreker, die aan zulk werk gewend was, den winkel was binnengedron- i gen en, toen hij door mrs. Darcy betrapt was, haar gedood had. Toch werd er zelfs geen boordenknoopje vermist, zoover men had kunnen nagaan, nadat de winkelvoorraad was opgenomen; ofschoon het natuurlijk mogelijk was, dat de inbreker was opgeschrikt, voordat hij iets had weggenomen. Vele van Darcy's vrienden moesten toe geven, dat de schijn tegen hem was. Hij en zijn nicht hadden vrij hevig getwist, over geld, en over zijn weigering, zijn electrische draaibank te laten rusten. Ook was er King's getuigenis omtrent een woordenwisseling over Amy, hoewel Darcy beweerde, dat deze over niets anders was gegaan, dan dat zijn bloedverwante hem een verwijt had gemaakt over de ongepast heid van zijn huwelijk. Darcy gaf toe, dat hij zich beleedigd had gevoeld door de aan tijging van zijn nicht. Dit alles had kolonel Ashley overdacht, voordat hij het telegram verzond. En nadat hij dit gedaan' en een onderhoud met Darcy in de gevangenis gehad had, en een gesprek met den advocaat, nadat hij Harry King had opgezocht en Singa Phut, bezocht de detective den juwelierswinkel weer. „Wat kan ik voor U doen, kolonel?" vroeg mr. Kestridge, die de zaak op dreef had gebracht. „Hebt U nog iets anders ge vonden?" „Niet zooveel als ik wilde. Ik zou hier graag wat willen rondneuzen, als U er geen bezwaar tegen hebt".

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5