SPORT EN WEDSTRIJDEN. Nederland klopt België in Antwerpen. Voor den tweeden keer achtereen weet Nederland in Antwerpen België te kloppen. - Een spannende wedstrijd zonder hoogstaand spel. - De verdedi gingen beslissen den strijd. Antwerpen veroverd. België. Nederland Het spel begonnen Nederland leidt met 10. 20 voor Oranje! den voorsprong vergroot, Hoe er gespeeld is. OM HET SPEELVELD. Het Antwerp-stadion is stampvol DE TOCHT NAAR ANTWERPEN. HOE ONZE COLLEGA'S ONS ONTVINGEN. ANTWERPEN VERLIEST ZOOWEL VAN ROTTERDAM ALS VAN AMSTERDAM. SCHOOLWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. missaris der koningin sprak namens het pro vinciaal bestuur. De heer Steeman uit Mep- pel bood den heer Smeenge een oorkonde aan. De boom werd vervolgens geplant door den heer Smeenge en zijn dochter mevr. Van RielSmeenge. Ten slotte sprak mr Smeen ge een woord van dank voor de hem gebrach te hulde. SMOKKELAAR GEDOOD. Zaterdagmiddag hebben Duitsche beamb ten in de grensstreek bij Venlo eensm - laarsbende onder vuur genomen, di p haltgeroep niet stil stond. De ong jarige B uit Moers v.erd door «"«kot ge troffen en is kort daarna overleden. De smokkelwaar werd in beslag genomen. EEN 101-JARIGE, DIE VERHUIST. De weduwe A. Damen heeft zich metter woon in den gemeente Princenhage geves tigd zoodat ook Princenhage thans een hv woonster heeft, die meer dan een eeuw oud Zij hoopt 18 Juli 102 jaar te worden. MALAISE. Oliefabrieken aan tte Zaan getroffen Aan een veertigtal arbeiders van de olie- fabriek „De Vrede" te West-Knollendam van de firma P. H. Kaars Svpestein te Kromme nie is met ingang van Zaterdag j.1. ontslag aangezegd wegens slapte in het bedrijf; vol gens De Crt. zijn ook bij de oliefabriek „De Liefde" van de fa. Prins, te Wormerveer ar beiders ontslagen. BRANDEN. Vijf millioen kilo stroo verbrand. Zaterdagmorgen te omstreeks 4 uur brak brand uit in den stroovoorraad van de Strookartonfabriek „Erica'' te Oudcekela (Gron.) De stroovoorraad, die pi m. 5 mil- lioen K G. bedraagt, lipt op eenigen af stand van de fabriek op bet land opgesla gen. De brandweer van Oudepekela moest wegens de enorme hitte op een flinken af stand van het brandende stroo blijven. Zij bemerkte zich er toe de fabrieksgebouwen die tenpevolPe van de hitte eveneens *n brand dreinden te paan. voor het vuur te vrijwaren. D? stroovoorraad we'ke verze kerd is. is geheel veriore'-. O-^ren* de oor zaak van den brand is niets bekend Te Ze!hem. Te Zelhem (Oe'd is de boerderij van den heir Van Gelder afgebrand Porz-ok onbe kend, de schade word' slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Oeen hln^ch^aterin^' Zaterdagmorgen ontstond door kortsl ui ring brand in de landb^uv.er'woning van H. Velthuis te Pcnin^en bij Dene'-amp. Door gebrek aan bluscbmateriaal brandde de woning af. VERKEERSONGEVALLEN. Voetganger aangereden Op den Bodegravensche straatweg te Gouda werd een automobilist uit Lunteren verblind door de felle lichten van een teger- komer. Hij zag daardoor te laat den 48 jarigen landbouwer A. Koster uit Reeuwiik, die met een fiets aan de ha"d aan de rech terzijde van den weg liep. De man werd aongereden en bleef bewusteloos liggen. Met een hersensch"dding en een gescheur de nier is hij per auto van den Geneeskun digen Dienst naar het Vaji Iterson-zieken- huis vervoerd De fiets werd geheel ver nield. Tegen den autobestuurder is proces verbaal opgemaakt. Auto in een woonhuis gereden Zaterdagavond is de luxe-auto van den heer v. G. uit Waalwijk in de bocht van den Rijksstraatweg—Moerdijk tegen het huis van den heer J. Kauters gereden De wagen drong door den muur het huis binnen en kantelde in de woonkamei om. De bestuur der brak zijn pols. tei wijl de twee andere inzittenden door glasscherven in het gezicht weiden gewond In de woonkamer werd een formeel ravage aangericht. De bewoners bleven echter ongedeerd. Ernstig auto-ongeluk te Laren Op den Hllversumschen weg te Laren is een auto, welke bestuurd werd door den heet W uit Huizen en mé! een snelheid van meer dan 100 K.M. in de richting Laren reed, ip een scherpe bocht tegen een boom gebotst, doordat de heer W. de macht over zijn stuur had verloren De boom knapte af, waarna de auto een tweeden boom, die ongeveer 10 M. verder stond, omverreed, en tenslotte in gruizelementen terecht kwam op het laag gelege i terrein, bezijden den weg, waar men fz'K 's een hertenkamp aan te leggen. De chauffeur W 'iep enige lichte snijwonden aan het hoofd op, terwijl de aannemer K d eveneens uit Huizen die naast hem zat, en hersenschudding en een ernstig been fractuur opliep. - Twee personen, die achter in den auto zaten, kwamen met den schrik vrij. Dr hloltman. d e spoedig ter p'aatse was, liet den heer k. B per brancard naar het zie kenhuis vervoeren. De auto, die door de politie in beslag ge nomen weid ,s niet het eigendom van den tehuizen Van Rara8e De Lange Aan de gevolgen overleden. De spoorwegarbeider, die Maandag op den overweg in de Ruyschstraat te Amster dam door de Gooische Tram is aangereden en zwaar gewond werd. is Zaterdagmorg in ht O". L. Vr. Gasthuis overleden. Doodelijk auto-ongeluk. Gistermiddag werd te Apeldoorn in de De- venterstraat ter hoogte van de Julianakei-v de 55-jarige wielrijder W., Boek uit Brum' men, overreden door een auto, die in dezelf de richting reed en bestuurd werd door den heer M. J. uit Putten. Eerstgenoemde wilde oversteken, kennelijk met de bedoeling, het huis van zijn ildc wonende dochter^te be reiken, doch verzuimde een teeken te geven, met het gevolg, dat de auto en fjiets met el kaar in botsing kwamen. De heer Boek sloeg tegen den grond en overleed na eenige oogenblikken. De auto reed tegen een boom en werd danig beschadigd. De inzittenden bekwamen geen letseL Nederlandsch chauffeur rijdt in Duitschland twee personen dood Te Enkhuizen is bericht ontvangen, dat de 18-jarige chauffeur uit Enkhui zen L. R-, werkzaam bij een expeditie onderneming, Zaterdagmorgen te 5 uur nabij Dorsten in Westfalen twee per sonen heeft doodgereden. Zijn auto werd ernstig beschadigd. R. had met een Chevrolet-truck met laadwagen een vracht haring van Wie- ringen naar Dortmund gebracht en was op de terugreis naar Enkhuizen Dicht bij Dorsten liepen twee jongens voor hem aan den rechterkant van den weg. Toen do auto tot dicht bij hen genaderd was, staken zij plotseling den weg over. R.' probeerde nog hen te ontwijken, met het gevolg dat de auto vijf steenen palen, die rechts van den weg stonden, uit den grond rukte. Beide jongens wer den door den auto gegrepen en gedood. R. deed terstond aangifte van het ge beurde bij de politie te Dorsten, die hem arresteerde en den auto in beslag nam. (Van onztn eigen verslaggever.) Zaterdagavond, omstreeks 11 uur. Wij zijn met veel enthousiasme Antwer pen binnengerold en hebben met veelstem mige kelen beweerd, dat er geen enkele ploeg in Europa was, die Nederland zou kunnen verslaan! De autocar stopt midden in het centrum der stad en daar blijkt, dat wij het beroem de lied niet hadden behoeven te zingen, want we staan opeens tusschen Nederlan ders, die ons voor geweest zijn. Het zijn er honderden, die bijna allen getooid zijn met de vaderlandsche kleuren. Antwerpen wordt ingenomen door de Ne derlandets, die met allerlei vervoermidde len over den Moerdijk zijn gekomen. Gelei delijk wordt het later. Middernacht is reeds lang voorbij en elk moment brengt nieuwe bezoekers in de stad. Alle café's zijn en blijven open, den geheelen nacht. En het is wel merkwaardig, dat men overal hoofdzakelijk Nederlandsch hoort. Muziek en dans, afgewisseld door welluidende stemmen, die echter langzamerhand heesch worden, davert overal op. Het feest is be gonnen- En wij laten Antwerpen feestvieren tot in den morgen. Zelf zijn wijin concentra tie gegaan voor den komenden dag. Zondagmorgen. Wanneer er ooit een Hoilandsche inval in Antwerpen is geweest, dan is het nu wel. Honderden auto's, uit alle provincies, tuffen rond. Aardige jonge dames en min of meer aftandsche vrouwen verkoopen oranje, dat vlug van de hand gaat. En opnieuw klinkt het schoone lied van „Er is geen ploeg inenz. De rest is bekend. Wij zelf verlaten met onze Belgische col lega's de stad om ergens anders ons genoe gen te vinden. Totdat we tegen half drie eindelijk het Antwerper stadion voor ons zien liggen! Wat een verschil met Amsterdam. Zeker, ook hier regelt de politie het verkeer, maar 't gaat lang zoo goed niet, als in onze eigen hoofdstad. De parkeerterreinen zijn lang zoo best niet ingericht, de toegangswegen hoewel zeer verbeterd zijn nog verre van ideaal! Maar 't hindert niet. Niemand moppert, omdat men optimistisch is. Onze wandeling onder de tribunes is ge lukkig kort en zonder dat we onze hoofden stooten, arriveeren wij op de perstribune, waar we ons lichaam in zeer smalle school banken wringen. Het stadion is tjokvol en wij weten, dat ergens aan de overzijde de Nederlanders zitten. Waar precies, is nog niet bekend, doch dat zal weldra blijken. Immers even voor drieën komen de Nederlanders op het veld. De muziek speelt het „Wien Neerlands bloed dat door eenige duizenden wordt meegezongen. Dat wil zeggen, de laatste regel; de rest is natuurlijk onverstaanbaar, omdat de woorden onbekend zijn. En nu weten we meteen, waar de Hoilandsche supporters zitten. Immers, de bekende vlaggetjes verschijnen in vele duizenden en de dragers ervan zijn nu al dol van enthou siasme. Even later komen de Belgen, die op de zelfde manier door de menigte worden toe gejuicht. En als tenslotte de scheidsrechter verschijnt, kan het spel spoedig beginnen. v. d. Meulen verliest den toss en Neder land trapt af tegen den zwakken wind in. Onder leiding van den Engelschman Crew stellen de volgende elftallen zich op: Van den Berghe Nouwens De Deken Verboven Hellemans De Clercq Versijp Voorhoof De Smet Saeys Van den Eynde. O Van Nellen Van den Broeck Van Recnen Bonsema Wels Van Heel Anderiessen Pelikaan Van Run Weber Van der Meulen. De Belgen nemen het leer direct over en zitten weldra voor ons doel, waar v. d. Meulen echter den bal gemakkelijk onder schept en onzen linkervleugel in actie zet v. Nelle wordt echter door de backs tegen gehouden en dadelijk daarop mist van Ree nen en is er plotseling een kans voor de Belgen. Saeys is echter te verrast en schiet naast het doel! Een volgende aanval der Belgen strandde op buitenspel en verder moeten Weber en van Run alle zeilen bijzetten, om onheil te voorkomen. De Belgen zijn werkelijk ster- her en vallen voortdurend aan. Dat wil echter niet zeggen, dat de Nederlandsche voorhoede stilzit. Daar is van Reenen, die zeer beweeglijk is, doch niet al te veel kan beginnen, omdat hij goed bewaakt wordt. Toch ziet hij nog kans, om een pass naar v. Nellen te geven, die op het doel afrent. Nouwens verspert hem den weg en het ge vaar is geweken. Onmiddellijk volgt een Belgische aanval over den linkervleugel, doch het harde schot van Saeys wordt door v. d. Meulen prachtig gestopt en wegge werkt. Langzamerhand wordt Nederland gevaar lijker. Het blijkt, dat ons elftal meer homo geen is dan dat der Belgen en hoewel de aanvallen niet zoo talrijk zijn, blijken ze echter tien keer zoo gevaarlijk. Terwijl aan onzen kant vooral Weber als een rots staat, moeten de beide Belgische backs al hun kunnen demonstreeren, om onheil te voorkomen. Er is dan nu een kwartier ge speeld, als Bonsema een corner forceert. Weber zet het leer fraai voor het doel, v. d. Berghe stopt wel, doch slaat den bal precies voor de voeten van Bonsema, die onmiddellijk hard inschiet. Door dat doelpuntje komt er een zekere rust over onze ploeg en het spel, dat in een zeer hoog tempo gespeeld wordt, verplaatst zich beurtelings naar beide doelen. Telkens worden de aanvallen door buitenspel staan onderbroken en de overige aanvallen wor den afgeslagen. Onze verdediging heeft het in deze periode niet moeilijk, want hoe mooi elke Belgische aanval ook wordt op gezet, de afwerking is te slordig, om gevaar op te leveren. Tal van schoten vliegen ver naast of hoog over ons doel. Slechts een spannend moment ontstaat dan, als Voor hoof een goed genomen corner juist over de lat kopt! Langzamerhand nadert dan de rust. v. d. Meulen is zeer actief en stopt een fraaie omhaal van Saeys op meesterlijke wijze en een doelpunt van v. d. Broek wordt afge keurd wegens duwen. Nog tien minuten moet er gespeeld wor den. Nederland wordt sterker en er volgen snelle vleugelaanvallen. Een daarvan zou den Belgen noodlottig worden. Nadat eerst v. Nellen den keeper te vlug af is (het schot gaat juist langs den verkeerden kant van de paal!), kan even later Weber nog juist de lange pass achterhalen. Hij rent op het doel af, schiet laag langs den grond en v. d Berghe, hoewel stoppend, kan het leer niet vasthouden en voor den tweeden keer scoort Bonsema. Met donderend enthousiasme wordt dit doelpunt begroet en dan is het rusten. De tweede helft begint tam. Vooral van Nederlandsche zijde. De Belgen echter trachten den achterstand in te halen, doch voorloopig is het eenige succes echter een corner. Opnieuw kopt Voorhoof dezen bal in, maar Gejus staat precies op de goede plaats en stopt zonder moeite. Nog een paar aanvallen volgen, doch eindelijk weet Pe likaan het spel te verplaatsen. Hij geeft door aan v. Reenen, die een fraaie wande ling maakt en vlak bij doel overzet naar v. Nellen, die met een kopbal Er is dan precies 5 minuten gespeeld. Opnieuw tracht België het spel te ver plaatsen, doch v. d. Meulen redt uitloopend het vliegende schot met de vuist. En met een is er weer veel tempo in beide ploegen. Even wordt het gevaarlijk, als v. d. Meulen een schot van Voorhoof laat vallen, doch opnieuw schiet Saeys naast. Dan zien we weer eenige Nederlandsche aanvallen, die echter worden afgeslagen en eindelijk na 18 minuten komt het tegenpunt, Het is toch werkelijk geen gevaarlijke aanval, die de Belgen opzetten, en juist mis schien daardoor ontstaat er een misver stand in onze verdediging en wordt v. d Meulen onhoudbaar gepasseerd (13). Nederland, dat plotseling ontdekt, dat er nog steeds geen zekerheid is voor de over winning, pakt direct na dit tegenpunt beter aan en verplaatst het spel naar de Belgi sche helft. Maar zonder succes, want de Belgen, aangemoedigd door het publiek, worden nu pas de duivels en zetten vinnig aanvallen op. Zoo moet v. d. Meulen bij een voorzet van links handelend optreden, doch redt heel mooi, terwijl twee Belgen hem bedreigen. En als v. Heel mist, ont staat er een doelworsteling voor ons doel, doch het resultaat is slechts een corner V. d. Eynde raakt daarbij even gewone doch kan een minuut later weer meespelen Nu moet v. d. Meulen een gloeiend schot van Versijp stoppen en schiet Voorhoof di tect daarop rakelings naast. Nog 10 minuten. De stand is nog steeds 13 en België ziet de nederlaag thans defi nitie! komen. En opnieuw wordt Nederland sterker; v. Nellen schiet hard op het doel, waar v. d. Berghe het leer onderschept. Een seconde later schiet Wels in en kan v. d. Berghe slechts vallende den bal stoppen. Bijna komt dan een vierde doelpunt, als v. Reenen opnieuw is doorgebroken, doch d. Berghe loopt ver uit en laat zich er pardoes voor vallen, waardoor hij een zeker doelpunt voorkomt. En onder een aanvallend Nederland komt dan het einde Het is geen wedstrijd geweest, waarover men opgetogen kan zijn over fraai spel. Wanneer wij herinneren aan den wedstrijd NederlandHongarije, dan moeten wij di rect de opmerking maken, dat qua spel die wedstrijd veel hooger stond. Maar de Ne derlandBelgië-ontmoetingen hebben een apart cachet. Het is een strijd tusschen twee oude rivalen, een strijd met historie, en dat is het, wat deze wedstrijden zoo aantrekkelijk maaktI Juist misschien door dit aparte cachet was het ook nu weer een wedstrijd, waarin de zenuwen een woordje meespraken. En terwijl België door zuivere passes een van buiten geleerd lesje in de practijk wilde brengen, deed Nederland het anders: het zette snelle, verraderlijke aanvallen op. Daardoor kwam het, dat een Nederlandsche aanval zeker tien keer zoo gevaarlijk was als tien Belgische. Het is anders een wedstrijd voor de ver dedigingen geweest. En daarvan moeten we allereerst de Nederlandsche noemen. V. d. Meulen heeft zijn Sisten wedstrijd met veel bravour gespeeld. Ook nu maakte hij twee foutjes, doch deze kon hij nog juist op tijd herstellen. En verder heeft hij weer tal van sdhoten onschadelijk gemaakt op zijn eigen manier. Dat hij als aanvoer der werkelijk de leiding had, bleek tal van keeren. De beide backs kunnen op een goeden wedstrijd terug zien Opnieuw was Weber de beste van hen, doch van Run deed wei nig voor hem onder. Weber echter is veel robuster en houdt van duels, v aaruit hij meestal zegevierend te voorschijn treedt. De halflinie hebben wij wel eens beter gezien. Verdedigend was ze voldoende, doch het plaatsen bleek soms zwakjes. Vooral de kanthalfs deden dat niet, zooals ze kunnen. Maar we mogen niet vergeten, dat deze halflinie een zware taak had te gen de stormaanvallen der Belgische voor hoede. Anderiessen zakte in de tweede helft wat af, doch tenslotte bleek deze ge- heele linie zeer hecht en betrouwbaar. De grootste puzzle was deze keer de aan val, omdat deze in nieuwe formatie speelde. Daar was allereerst v. Reenen, die in een nieuwe omgeving speelde. Hij heeft wel voldaan, doch ook niet meer dan dat. Het pleit voor hem, dat hij enthousiast speelde en vooral de tactiek van hem bij het derde doelpunt was een mooie belooning voor zijn spel. Men mag echter niet vergeten, dat hij zwaar gedekt werd en geen moment kon dribbelen. Hij was echter vlug en bewegelijk. De beide binnenspelers kunnen beter. V. d. Broek en Bonsema hebben wel niet direct slecht gespeeld, maar zij waren zwakker dan anders. Geheel anders was het met v. Nellen en Wels. Eerstgenoemde die den laatsten tijd minder sterk was, heeft vooral'n goede partij gespeeld en zette steeds zuiver voor. Doch Wels deed niet voor hem onder en speelde als altijd. Wij zijn er zeker van, dat een vleugel AdamWels voor elke verdediging over-gevaarlijk is en doelpun ten zal maken! De Belgen zijn goede voetballers. Dat is zeker. Maar even zeker is, wat een Belgi sche collega tijdens de rust opmerkte: „de Nederlanders vormen een elftal; wij hebben elf spelers!" En dat verschil is oorzaak ge weest van de Belgische nederlaag. Immers wanneer wij de aanvallen van beide kanten eens optellen, dan is België veel vaker aanvallend geweest. Maar de afwerking er van was zwak en het schot slap en onzui ver. Alleen Voorhoof maakte een uitzonde ring daarop. Hellemans in de halflinie en Voorhoof in de voorhoede waren de beste spelers, doch ze vonden in de vleugelspelers weinig steun. En dan was v. d. Berghe soms goed en soms zwak. De beide eerste doelpunten kwamen, doordat hij zich bij het wegwer ken der ballen niet tactisch had opgesteld. Nu mag het waar zijn, dat het de Belgen niet meezat, doch dit verklaart de neder laag niet voldoende. Het zij in groote trekken aldus gezegd: België is geklopt door een elftal, dat een geheel vormde, en dat eiken aanval in verrassend snel tempo opsteld en afwerktel De scheidsrechter Crew leidde vrij goed Hij bleef de baas in het veld, ook al konden wij ons niet steeds vereenigen met zijn be slissingen. Wat v. d. Broek bijvoorbeeld deed, toen zijn doelpunt werd afgekeurd weten we nog nimmer. Hij werd door Nauwens aangevallen, doch werd merk waardig genoeg daarvoor zelf gestraft! Zeer goede kijk had hij op het aanvallen van de doelverdedigers. Dat gebeurde steeds zeer correct en hij floot er ook nim mer voor. Dat moest voor het Belgische publiek een les geweest zijn. Want dat dit steeds een fluitconcert aanhief, als v. Ree nen en Bonsema v, d. Berghe aanvielen was niet in orde. Het publiek had het misi Duizenden Hollanders hebben zich met oranje getooid en hebben vlaggetjes ge kocht. Zij zijn enthousiast en optimis tisch. Want Oranje zal winnen! Wij wandelen onder de tribune door een sipalle gang. Rechts van ons blinken de beenen der „zitters" ons tegen; links is een kale muur. Een ongezellige vrije gang. Daar is de perstribune. Wij mogen in te kleine schoolbanken zitten en een onzer collega's wordt tot „meester" ge promoveerd. Hij geeft les in Nederland sche taal. En wij schrijven: „In 1600 no teerden wij de slag bij Nieuwpoort, in 1933 de intocht in Antwerpen." Collega Nijland van het Hbld. ziet geen kans, om zijn tenger lichaampje .van ongeveer '400 pond (schoon aan de haak!) in hei bank je te wringen en zoekt een plaatsje op een koffer. Een dinke agent staa. stok stijf voor ons. Zijn rua- is moo- maar wij kunnen er niet doorheen kijken en zien dus geen doelmond. Met zeer veel moeite wordt de brave man weg-gediri- geerd Aan de overzijde zijn schattige zus* ters bezig ons flauw gevallen men ,ehen weg te brengen. Dat gebeurt reeds voor den wedstrijd; dat gebeurt bij elk Ne derlandsch doelpunt. Precies geteld, wa ren er vijftien slachtoffers! En als er weer een doelpunt gemaakt is, zien wij vaag door de stofwolken de Nederlandsche vlaggetjes. t Is voorbij. Wij spoeden ons naar de stad. Loopende, want dat gaat vlugger dan per tram of per auto. Precies zes uur verlaten wij Antwer pen. Met een massa stof in onze longep en op onze bloc-note. Want wij hebben r.og meer beleefd! Je kunt op vejschillende manieren naar Antwerpen komen. Er is een K.L.M.-dienst, er zijn treinen, er zijn auto's en er zijn auto bussen. Alkmaar maakte gebruik van de tou ringcars der H.A.B.O. Eigenlijk lokte ons dat niet al te zeer aan, omdat wij vreesden, dat zoo'n tocht te lang zou zijn voor een zitje in een car.Doch wij hebben ons vergist. De H.A.B.O. had alles keurig geregeld en verzorgd en had alles in het werk gesteld, om het tweedaagsche feest zoo gezellig mogelijk te doen verloopen. 't Begon al goed. Voor ons reed Alcmaria, dat het feest ook ging bijwonen. Wat er achter ons gebeurde, interesseerde ons niet. Moeten wij deze tocht nog» beschrijven? 't Is o.i. niet noodig. Het zij genoeg, dat de algemeene leider, de heer ten Bruggecate, in Breda een diner had klaar staan, dat hij voor de hotels gezorgd had, dat hij de Zon dag zeer geschikt verdeelde en dat hij ook op den terugweg voortreffelijk voor zijn rei zigers zorgde. Wij hebben de heenreis afgelegd in ge mengd gezelschap, doch het aanbod van Alc« maria om terug met haar te reizen, was zoo aanlokkelijk, dat wij van plaats verwisseld zijn. En zoo hebben wij met onze voetballers een pracht reis gehad; wij hebben ettelijke zangnummertjes gedemonstreerd, wij hebben zitten daveren van het lachen, wij hebben Enfin, 'twas een H.A.B.O.-tocht, waarvan de organisatoren zeer veel genoegen hebben gehad Gistermorgen tegen 10 uur kwamen wij bijeen in het hotel Centrum. Geudeker, onze collega van „Het Volk", bracht het contact aan met onze Belgische collega's en gezamenlijk trokken wij naar een der talrijke speelvelden buiten Antwerpen. Daar zouden wij, die zoo vaak wedstrijden op het papier verslaan, eventjes een spelletje demonstreeren! Hm.! Enfin, wij hebben gespeeld, wij hebben verloren, doch het was een animeerend par tijtje, die tal van stijve spieren veroorzaakte. Ondanks onze Tweka-shirts, die de fabriek zoo vriendelijk was, ter beschikking te stel len! Onze Belgische collega's zijn sterker dan wij, doch zij vinden in de Oranje-verdediging een sterke belemmering om te scoren. Rust 00. In de tweede helft spelen wij wat beter, doch onze beenen „ijn niet snel genoeg meer. 't Wordt 1—0 voor de Belgen ui» een doel worsteling. 't Wordt 11 door onzen mid- voor en 't wordt 21 voor de Belgen, die tenslotte uit een strafschop nog eens doel puntten. Zoodat wij zeer verdiend verloren! Na afloop boden de Belgische collega's ons een autotocht aai. en na veel omzwervin gen bereikten wij het restaurant van het Ri vierenhof, waar een paar gezellige uurtjes werden doorgebracht. Ons werd een lunch' aangeboden, die zeer in „den smaak" viel en verder werd er veel gespeecht en nog meer genraat. Wij zijn er onze Belgische collega's zeer dankbaar voor. Zij hebben ons een zeer pret tige dag bezorgd! Zaterdagmiddag heeft het Amsterdamsche elftal met 31 en het Rotterdamsche elftal met 32 van Antwerpen gewonnen. In het Amsterdamsche elftal kwam nog een wijziging daar de A. F. C.-er Lungen, die met een vliegmachine uit Londen over kwam, tweemaal een noodlanding had moe ten maken, waardoor hij eerst pas 's avonds aankwam. Dorenbos BI. Wit) nam zijn plaats in. Vooral de linkervleugel van het Amster damsche elftal. Mulders en Slot, hebben eert goeden wedstrijd gespeeld; eerstgenoemde speler scoorde twee doelpunten. Dorenbos maakte ook een doelpunt. In den wedstrijd AntwerpenRotterdam werd meer enthou siasme aan den dag gelegd. V. d. Tuyn (Hermes D. V. S.) heeft een zeer vlotten wedstrijd gespeeld; hij scoorde tevens het tweede doelpunt Formenoy en Lagendal na men de twee andere doelpunten voor hun rekening. Op de Antwerpsche linkervleugel speelde de oude rot Bastin nog een aardig partijtje. Deze wedstrijden waren geen hoogstaande ontmoetingen, doch door deze twee overwin ningen en die van het nationale elftal heeft Hollad zijn meerderheid over België wel vol doende uitgedrukt. Uitslagen van de schoolvoetbalwedstrij- den 2e ronde. Afd. A I. H. B. S. IHan delsavondschool I. H. B. S. in de volgende ronde, door terugtrekken Handelsavond school. Afd. A II. U. L. O. I Bergen—U. L. O. I Alkmaar 0—2; Ambachtsschool II—H. B. S. II 1—3. Afd. A III. U. L. O. II BergenAm bachtsschool IV 1—0; U. L. O. f Juliana- school—Ambachtsschool III 0—0 door Am bachtsschool II met strafschoppen gewon nen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7