Amstetdamsche !Bwcs an T DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. PijnenburgWals hebben de leiding. WERELDKAMPIOENSCHAP BILJARTEN. Soussa kampioen. Dommering eindigt als derde. Provinciaal Tliemvs UITGEEST. CASTRICUM. KOEDIJK EGMOND AAN ZEE. NOORDSCHARWOUDE. WESTWOUD. NIEUWE NIEDORP. HEILOO. Siidsd'iciftm Voor de Huisvrouw. van Maandag 10 April 1933 *VGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. V' W Naar de Courant" meldt, hebben de Hol landers i ijnenburgWals momenteel de leiding. Jan van Kempen heeft opgegeven, daar hij zich bij een val aan de knieën geblesseerd heeft. Piet van Kempen rijdt nu alleen, in de hoop, nog een anderen maat te zullen vinden. De stand van den Zesdaagsche was te middernacht 1. PijnenburgWals, 278 pnt. 2. Guerra Linari 271 pnt. 3. Broccardo-Guimbretière 130 pnt. 4. WambstLeducq 118 pnt. 5. ïgnat—Fabre 100 pnt Op 1 ronde: 6. DinaleDipaco 193 pnt. Op 3 ronden: 7. Charlier—Deneef 155 pnt. 8 TietzBulla 140 pnt. Op 4 ronden: 9. Ronsse—Loncke 138 pnt. Op 5 ronden: 10. Pelissier—Dayen 211 pnt. Op 7 ronden 11. SchoenBusschenhagen 195 pnt. Op 8 ronden: 12. Piet van Kempen (alleen) 141 pnt. Op 19 ronden. 13. Coupry—Pecqueux 89 p. Op 21 ronden: 14. LemoineMouton 134 p. De Egyptenaai Soussa heeft door een be slissende zége op den Duitscher Poensgen, het wereldkampioenschap biljarten gewonnen. Poensgen verbeterde het wereldrecord al gemeen gemiddelde en Gabriëls het wereld record hoogste serie. Het publiek, dat in zeer groote getale was opgekomen, volgde de partijen met spanning. De eindstand luidt: alg. gew. verl. pnt brt. h.s. gem. Soussa 6 1 24.90 106 214 23.49 Poensgen 5 2 25.45 89 152 28.59 Dommering 5 2 24.24 118 136 20.54 Gabriels 4 3 21.12 87 269 24.27 iMoons 3 4 21 83 108 180 20.21 Joachim 3 4 20.75 114 200 18.20 Albert 2 5 21.68 90 217 24.08 De Gasparin 0 6 15.73 106 104 14.83 ROBIINS NATIONAAL-KAMPIOEN DRIE B \NDFN. Robijns, de wereldkampioen driebanden heeft wederom beslag weten te leggen op den nationalen titel. Hij verbeterde tevens het nationale record algem gemiddelde. De totaal-uitslag 'uidt: alg. gew. pnt. brt h.s. gem. 1. Robijns 5 343 438 6 0.783 2. Sengers 5 320 497 7 0.643 3. Koopman 5 313 579 6 0 540 4. Petersen 4 316 573 8 0.551 5. Vink 4 207 598 5 0498 6. Kleerekoper 2 .189 578 6 0.500 7. De Foeljager 2 256 580 7 0.441 8. Rudelsheim 1 286 535 5 C.534 De cursussen voor werkloozen die dezen winter gegeven zijn, zijn beëindigd en wer den deze besloten met een filmavond. Allereerst bracht de burgemeester den heeren leiders dank voor het vele werk wat zij voor deze cursussen geheel belangeloos hebben verricht en waarop de bezoekers der cursussen ongetwijfe'd met dank en waar deering zullen terugzien. Spreker hoopte dat indien a.s. winter wederom een dergelijke cursus zou worden georganiseerd, ook dan op dezelfde medewerking kon worden ge rekend. Dan sprak de heer D. Buijs, een der lei ders. Spreker zag terug op de prettige sa menwerking die er steeds tusschen de cur sisten en leiders was en sprak verder den wensch uit dat zij zouden medewerken tot het welslagen van het plan om zomerwerk te doen verrichten, waartoe belanghebbenden zich zullen kunnen otgeven bij den heer Th de Waal. Vervolgens werden eenige wetenschappelij ke films afgedraaid, doch door het meerdere malen breken der films, kwam dit niet tot zijn recht, beter liep de komische film Radio en Dynamiet, waarvan veel genoten werd. Bollen-Zondag. Liet het zich in den vroegen morgen Zeer gunstig aanzien, zoodat verwacht mocht worden, dat de drukte overstelpend zou zijn, door de verandering van het zon nig weer tegen het middaguur is de drukte niet zoo wondergroot geweest. Tegen 9 uur was het autoverkeer zeer druk, terwijl een groot aantal wielrijders aan de verlokking geen weerstand konden bieden. eel hebben zij kunnen genieten, want de bollenvelden prijken met een schat van bloemen. De drukte was vóór 6 uur al achter den rug. Als de Paaschdagen mooi weer geven is het te verwachten dat dan de groote toe loop zal komen. Castricum Vooruit. Door het bestuur van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer is een nieuwe gids van Castricum uitgegeven. In samenwerking met de Provinciale 'ereeniging van Anti-Militairisten is door ie af deeling Koedijk een propaganda-verga- dering gehouden te Sint Pancras waar on geveer 100 personen aanwezig waren. Spre ker was Jo de Haas. Er wera een afdeeling opgericht. Zooals reeds de vorige week is gemeld hebben Zaterdag 1 April 10 leden der Eg- mond aan Zeeër Reddings-Brigade hun di ploma zwemmen in het Stoop's Bad te Haar lem behaald. Na een week van onvermoeid trainen heb ben Zondagmiddag nog 3 leden dezer Red- dings Brigade beslag op een diploma weten te leggen. Het zijn de dames Bertha Wijker en Bets Visser en de heer Albert Blok. Alle diploma's zullen Dinsdagavond in een vergadering der brigade, welke in Trom penberg wordt gehouden, door den chef van het Stoop's Bad worden uitgereikt. Zaterdagavond werd door de S. D. A. P- een verkiezingsvergadering gehouden in „Concordia", waar als spr. optraden lr. Cramer lid van de Tweede Kamer en de heer Jb. de Vries van St. Pancras. Eerstgenoemde behandelde het algemeene gedeelte, de laat ste in het bijzonder de tuinbouwaangelegen- heden. Een 40-tal belangstellenden waren aanwezig. Er was o.m. debat van anti-revo- lutionnaire zijde. Als lid van het dagel. bestuur van de banne Westwoud werd herkozen de heer l van der Meer, als hoofdingeland de heer 1 van Diepen, als secretaris-penningmeester de heer C. Blom. In de vac. C. Koopman werd tot lid van het dagel. bestuur benoemd de heer W. Vriend. In de vacature van den heer Koopman als wethouder (wegens bedanken) werd be noemd de heer C. Laan Pzn. HOOGKARSPEL. Bij de gehouden verkooping van den veestapel van den heer K. S. alhier werd voor de beste koeien besteed f 200; voor de minste 80 per stuk. SCHERMER. Zaterdagmorgen vergaderden hoofdin gelanden van de Schermeer ten stadhuize te Alkmaar. De voorzitter, de heer C. Kramer Glijnis, heette allen welkom en in 't bijzon der de heeren Kramer en Baltus, die voor het eerst aanwezig waren. Spreker hoopte, dat zij vele jaren in het belanjg van de Schermeer werkzaam mochten zijn. Mede gedeeld werd, dat Ged. Staten de leening van 5000 hadden goedgekeurd. Ter voorziening in de vacature van heem raad ontstaan door het overlijden van den heer J. Blom Jz. werd de volgende aanbe velingslijst opgemaakt: 1. D. A. van Ree- nen, 2. j. Bruin en 3. J. Slooten. De geloofsbrieven van den heer S. Kal- verboer, nieuw gekozen hoofdingeland, werden accoord bevonden, waarna tot toe lating werd besloten. Bij de rondvraag dankte de* heer Kramer voor de vriendelijke woorden, die de vobr- zitter tot hem en den heer Baltus had ge richt. In de Kerkestraat werd Zaterdagmorgen de jaailijksche stierenkeuring gehouden. Van de tweejarige stieren werden aange houden Wodan Jan 8 van Jb Kooij Cz. te Nieuwe Niedorp. Adriaan Meine van P. de Geus te Oude Niedorp. Van de eenjarige stieren werden aange houden Wodan Albert van A Koopmans te Nieuwe Niedorp. Frans Wodan 21 van Jb. Th. Broersma te Lutiewinkel. Marie's Wodan van K. Reijne te Barsin- gerhorn. Albert 16 van A. Winkel Pz., Moerbeek, Nieuwe Niedorp. Blok Max 11 van Jb. Th. Broersma te Lut jewinkel. Niet aangehouden werden: Albert 14 van Jb Th. Broersma te Lutje winkel. Cor. 43 van Jac. Rootjes Tz. te Oude Nie dorp. Fr Nicolaas 48 van A. Winkel Pz., Moer beek. Nieuwe Niedorp. Jury: de heeren E. Koster Dz. te Berkhout, Jn. Blaauboer Kz. te Schagen en ir. L. de Vries te Alkmaar. R.K. Volkspartij. Op initiatief van de afd. Alkmaar van de r. k. Volkspartij werd Vrijdagavond in café „De Onderneming" een vergadering belegd, waar de heer J. Hendriks, secretaris van de afd. Amsterdam, het woord voerde. Een 50 personen waren aanwezig. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer P. Beemster, opende met den christe- lijken groet, heette allen welkom en bracht dank aan de hier woonachtige leden die propaganda voor deze vergadering maak ten. Hij sprak de hoop uit, dat men na af loop der vergadering een afdeeling zou op richten. De heer Hendriks zeide, dat hij als on derwerp had gekozen „De politieke een heid onder de katholieken". Die politieke eenheid bestaat volgens de r. k. Staatspar tij, die krachtig gesteund wordt door de r. k. pers, hieruit, dat men de schaapjes vei lig loost in de r. k. S. P. De eenheid is niet dat wat de paus en bischoppen propageeren, dat is de eenheid in geloofsleer en zeden. En in dat opzicht doen wij niet voor de Staatspartijers onder. Godsdienst is iets, dat niets met de politiek heeft te maken. Dat erkende Max van der Pol in zijn blad „De Morgen", doch sinds hem een Kamerzetel is toegeworpen, is hij een getrouwe paladijn van de S. P. Dr. Schaepman, de groote voorman der katho lieken, zeide niet anders. Spr. citeerde „De lijd en „De Limburger Koerier". Spr. liet eenige personen de revue passeeren, die nu een geheel anderen toon laten hooren dan voorheen. Een Meijs en prof. Veraart keer den de S. P. den rug toe omdat ze hun de mocratische gedachten niet konden uitle ven. De heer de Bruyn mag op het congres van het R. K. Werkliedenverbond zeggen „wij zullen vechten zoolang we kunnen vechten voor verbetering van onze positie", doch in de practijk komt er weinig van terecht. Hun wenschen worden genegeerd. Spr. ging verschillende wenschen na van de Nederlandsche arbeiders en beloften door de ministers gedaan. Ze worden niet inge lost. Die eenheid van de r. k. S, P. is de eenheid van den dood. Die eenheid is schijneenheid en dat kan ook niet anders, daar de reactionnairen do lakenc "'tdeelen. Zij eischen alles en de democraat die ijvert voor verbetering van de positie van den ar beider, krijgt niets. Spr. ging na de onbillijke korting op de salarissen. Een ambtenaar die 1500 ver dient krijgt korting, een ambtenaar die ƒ12000 verdient krijgt percentsgewijze den zelfden aftrek. Komende tot de candidaat- stelling zeide spreker, dat de kiezers prac- tisch worden uitgeschakeld. 13 van de 30 zetels worden weggegeven, zonder dat de kiezer wordt gemoeid. Het partijbestuur be veelt en daaraan heeft men zich te houden. Men maakt de candidaatstelling zoo als men die wil en de groslijst is een paskwil, omdat de kiezers als stemvee woraen be schouwd. „De Tijd" erkende, dat min of meer, doch de politieke eenheid is weer het wachtwoord. Spr. stipte nog aan, dat alles voor de coalitie werd opgeofferd. Daardoor kijkt men .de coalitie-genooten naar de oogen, daardoor worden missie-vrijheid en processie-verbod aan banden gelegd. Niet in geloof en zedeleer, doch in politiek opzicht zou het samenaan met de s.d.a.p. te prefe- reeren zijn. Men beweert wel, dat de s.d.a.p geen verantwoordelijkheid in het parlement aanvaardt, doch spr. was wel zeker, dat men die verantwoordelijkheid zou aanvaarden op een basis die strookte met hun program. Men speelt tegen ons uit het gesprek van mgr. Aengenent en den paus. Spr. zeide, dat het te zot was om er over te praten en toonde aan, dat de paus de eenheid in ge loof en zedeleer op het oog had. Als laatste troef, aldus spreker, speelt men tegen ons uit den vastenbrief van het episcopaat. En de r.k. pers is er als de kippen bij om ook weer deze „eenheid"' tegen ons uit te spelen. Er is geen bisschop, die ons op grond van ons program kan verbieden om onze politieke inzichten uit te leven. Men weet dat ook zeer goed en de r.k. pers zwijgt ons verweer dood. Ook de K.R.O., de omroep, waaraan we mee betalen, stelt zich partij en geeft al leen haar medewerking voor de Staatspartij. De wijze, waarop de S. P. de leugencam- pagne tegen ons voerde, onderwierp spr. aan critiek, doch we hebben ons eigen blad en op het eerstvolgend congres zullen we ook een eigen omroep bespreken. Nadat spr. nog een en ander uit zijn pro gram had belicht en de stelling toelichtte die hij innam tegen kapitalisme en militai risme, wekte spr. op om op 26 April te stem men op de lijst der R.K. Volkspartij. (Ap plaus.) Voor het debat gaven zich een 6-tal per sonen op. Het waren alleen vragen, wan neer we een debater, die den goeden toon niet wist te bewaren, uitschakelen. De spre ker beantwoordde de vragen. In zijn ant woord liet hij uitkomen, dat een samengaan van democraten en staatspartijers niet mo gelijk is. Wegens het late uur (het was over 11 uur) werd geen huishoudelijke vergadering gehouden. Daarna sluiting met den christe lijken groet. „Op den Uitkijktijdschrift voor hel chr. gezin. Prof. van Veldhuizen vervolgt in het nieuwe nummer zijn serie „Paulus' mede arbeiders". J. ten Kate, arts, vertelt een en ander over caissonbouw en zal in een vol gend nummer den invloed van de druklucht bij dezen bouw op het menschelijk organisme bespreken. A. L. van Ooyen begint een artikel „Eerste bladzijden uit het Geuzen liedboek". J. Muiaerman geeft het slot van „De vestiging onzer vaderen aan Kaap de Goede Hoop". Ds. W. J. J. Velders geeft weer een van zijn treffende verhalen uit de israëlitische wereld. Jac. Dijk schrijft over het oude klooster tc Ter Apel (Gron.), dat hij een merkwaardig gebouw noemt In den „Uitkijk buiten onze grenzen" be spreekt ds. Boerkoel Japan's uittreden uit den Volkenbond en MacDonald's vredesplan P. J. Smeding wijdt een artikel aan den beroemden schilder Frans Hals. In den „Uitkijk binnen onze grenzen" gaat dr Veldkamp den invloed na, dien de anti-se- mitische actie in Duitschland voor ons land kan hebben door het naa. hier komen van vele joden uit dat land, terwijl hij tevens de houding der overheid inzake het vrije woord enz. onder de loupe neemt Een vriendin van mij breide voor haar man een pull-over, die ik erg aardig vond en practisch voor dezen overgangstijd van lente naar zomer, nu het soms nog des avonds flink frisch kan zijn. Daarom vroeg ik naar of ik het patroon mocht hebben voor mijn lezeressen en zie hier! vwürsoa .de Pull"ov«r in twee kleuren rdraadswol; u moet het maar van de ,Yan uw man of zoon laten afhangen Nn Um V kiest" Ziï gebruikte naalden 'f. i i 'a uminium) en zij werkte zóó, dat er 0 steken op de 2 J4 c. M. kwamen, als de pull-over goed uitgestreken was. Dan wordt het kleedingstuk 55 c.M. lang en heeft het, onder de armen gemeten, een omtrek van 95 c.M. Begin eerst te breien met de don kere wol aan de onderzijde van het voor- pand- Zet 104 steken op, brei één toer één recht, een averecht met de donkere wol en daarna twee toeren met de lichte; dan nog 2 toeren met de donkere wol allemaal 1 recht 1 averecht. Herhaal deze 4 toeren zes maal en meerder 1 steek in den laatsten toer. Vervolgens begint het eigenlijke patroon. Eerst met de lichte kleur: 1ste toer 1 recht, 2 averecht; A 1 donkere steek afhalen; 6 averecht; dit van A af herhalen tot de laat ste 4 steken. Dan 1 donkere afhalen, 2 ave recht; 1 recht. 2de toer: recht breien met donkere wol. Deze twee toeren moet u nog tweemaal herhalen. Dan 7de toer: met donkere wog 1 recht, 1 averecht tot den laatsten steek: 1 recht; 8ste toer met lichte wol: 3 recht; A 1 donkere steek afhalen; 6 recht. Van A af herhalen tot de laatste .4 steken. Daarna 1 donkere steek afhalen, drie recht. 9de toer: met donkere wol: 1 recht; ver der averecht tot den laatsten steek; 1 recht. Herhaal deze beide toeren 2 maal. Veertiende toer: met donkere wol geheel recht. Nu heeft u het gansche patroon. Herhaal dit nog 4 maal. Brei daarna tweemaal de 1ste en 2de toer van het patroqn; dan nog eenmaal den lsten en ver volgens begint u aldus met de armsgaten: lste toer: met de donkere wol; kant 8 ste ken af en brei verder recht; 2de toer: kant 8 steken af, 1 recht; 41 averecht; 5 steken averecht afkanten; 41 averecht, 1 recht; nu breidt u het patroon verder op de laat ste 42 steken, waarbij u aan de zijde van het armsgat om den anderen toer 1 steek mindert en tegelijkertijd mindert u 1 steek aan den halskant in iederen toer, net zoo lang tot u nog 31 steken over heeft. Daarna mindert u aan weerszijden van de naald nog 1 steek om den anderen toer tot er nog 21 steken overblijven. Dan min dert u verder om den anderen toer alleen aan de halszijde tot u nog 18 steken over houdt. Nu moet ge zonder minderen doorgaan tot u in het geheel 9 maal het gansche patroon gebreid heeft. Daarna breit u nog 4 toeren in patroon en begint vervolgens af te schuinen voor den schouder. Laat aan den kant van het armsgat 6 steken op de naald staan, keer het werk om en brei de naald uit. Bij den volgenden toer laat 12 steken op de naald staan, keert weer het werk om en breit de naald uit. Kant dan alle steken af met donkere wol en brei den an deren schouder hieraan tegenovergesteld. Brei den rug precies eender als het voor pand tot aan de armsgaten. Kant dan 8 steken of voor het armsgat en in den volgen den toer weer 8 steken voor het andere armsgat. Hierna mindert u één steek aan het einde van iedere naald ~toT u steken overhoudt. Dan werkt u recht 5 in patroon, tot u het heele patroon o rj gebreid heeft en breit nog 3 toeren pat1laaf om vervolgens te beginnen de schoude '1 te schuinen op deze manier: laat 6 steken de naald keer om en laat ook aan de and °P zijde 6 steken op de naald staan. Bij de v gende toeren laat u aan weerskanten t% steken op de naald staan en dan nog l» steken. Daarna breit u de naald uit en ka 4 u alle steken af met bruine wol. Naai de linkerschoudernaad dicht en be. gin dan aan de halsafwerking. Voor de hals-afwerking neemt u lan«. het open gedeelte, dat u nu heeft, 15o s£ ken op, waarbij u van voren in het midden 'n paar stukken overslaat; dan begint u aan den rechterkant van het werk te breien met donkere wol. Brei aldoor 1 recht, 1 aV(S recht en doe dit als volgt: 2 toeren donker 2 toeren licht; 2 donker, 2 licht, 1 donker' kant den boord dan af met donkere wol en naait nu ook den rechterschouder dicht. Om de armsgaten af te werken, moet g 120 steken opnemen en aan den rechten kant beginnen te breien, steeds 1 recht i averecht net als om den hals: 2 donker', 2 licht, 2 donker, 2 licht; 1 donker. Ten slotte met donker afkanten. Strijk dan de pull- over onder een vochtigen doek goed uit en naai tot besluit de zijnaden dicht. Een oude dame, die veel last van rhen< matiek heeft, vraagt mij of zij soms knie, warmers of kniebanden zelf zou kunnen breien. Maar natuurlijk kunt u dat! U zujï er zelfs heel veel genoegen van beleven want eigen gewerkte zijn altijd zeer solid, als u maar goede wol gebruikt en u kunt» indien het met de nooaige zorg geschiedt dikwijls wasschen. Ik raad u aan beigf ft vleeschkleurige wol te nemen; jumperwol hiervoor zeer geschikt. Zet 96 steken op werk 60 rondingen af met 2 st. recht, 2 avt. recht. Daarna heen- en weergaand recht over de eerste 84 steken; zet de laatste 12 op een veiligheidsspeld. Aan het einde vaj eiken toer blijft 1 steek onbewerkt, totdat aan weerskanten 19 steken blijven staan. Voor de 2de helft van het werk neemt u aan het einde van iederen toer deze steken, weef één voor één op tot u 84 steken heeft. Ook de steken van de veiligheidsspeld worden weer opgenomen en daarna, net als in het begin. 60 rondingen afwisselend 2 steken recht, averecht gebreid. Daarna kunt ge afkanten en de tweede kniewarmer breien. Ik ver. zeker u. dat ze u goede diensten zullen be» wijzen. Uw rheumatiek raakt er geheel door op de vlucht. Denk er om: op reclames van fout breien, vergissingen maken, niet goed uitkomen enz. ga ik niet in! (Ontvangen per draadlooze telefoonl. Koen vao heden t»i Vorige STAATSLEENINGEN. 5 NederL 1912 4K 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUS'iR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm Acc. Nederl Ford P ilips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb Steel Cities Serv'ie General Aviation Steel comm. Studebaker t U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt. Amerika lijn Gem. Éig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaao Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash Noteering per 5 50, 'Exdividend. tExclaim. koers 101 1018/g 991%, 601 61 51 921/4 28 141/4 47 109V, 108'/4 861/4 16% ]6/is 1'/, 157/:« 2'/, "8/l6 29% 3'/, 67/8 1781/4 1231/, 808 39 28 00 121 11M 1168/4 1231/4 141V, 817/s 6% 4% 548/4 21 23 V, 168/4 l3/lfl 11 48 1161/4 14 1041/4 116'/, 40 6Vs 631', IV, pl.m. 1.30 60 59 50 271/8 45 l»/4 109D4-I 86'/, 168/, 78/8 1% 16»/is-i 2V, 41/s 307,-7/8 2Vs 179 124 tO 40 120 1H/, 108 142J-3i 81 67/a-i 47/8-5 55 21 23 16 »Vs 12i/, 48'/, 1U3'/,- 116'/, ~6 65 IV, pl.m. 1.45 109'/, 868/4 77/»-I 169/»-| 38/, 178'/, 817/8 6'/, 4% 568/4 pl.m. 2.00 iy<-Va 108i-9i 86H/4 7%-i 16®/»-f 27/» pl.m, 2.15 1781/, 142J-8/4 551/,.5 120 86y« 7%'l lt%'t 38/i 1788/4 142 Mi 4%-l 551/4-1 106-1/8 PROLONGATIE Vorige koer» 1 pCt Hedan 1 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italift a NIET OFFICIEEL 100 -.1 Vorig# koers 8.471/4 57,75 9.75 34.58 47.87i/i 3785 44 85 43.40 2.477/, 12.70 Koers op heden 2 uur 8.46i£ 58.50 9.718/4 34,56 47.86 37 80 44 80 43.30

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8