Bekwaam Tweede Meisje GEWRICHTS-RHEIMTIEK INFORMATIE-AGENT Pfopaganda-Demonstratie. ÏÏSfdiaS1"1 Israëli€tcn 2ich niet Jiidschtiftm Jnqezoitdw Stukken Jiackt&ecidïtM AduectetUiën 20-jarig MEISJE, DAGMEISJE. NET MEISJE Flink Dienstmeisje Jongste Bediende. H. H. Ong. Bouwarbeiders. Winstgevend Transportbedrijf gemeentelijk bureau voor JOH. WIT H. J. WIT-DE GOEDE nette Dagdienstbode, vraagt Compagnon GESLAAGD. Voor bet te Amsterdam gehouden eerste gedeelte van het analyst-examen is geslaagd mej. N. Vis alhier. EEN ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL. Dinsdagmorgen heeft in de werkplaats van de Langendijker timmerfabriek te No°ra- adutrwoude een ernstig bedrijfsongeval plaats ^Een^der employé», de heer C L, geraakte met zijn rechterhand tusschen de m waardoor hij drie vingers van moet missen aHvipe Na te zijn verbonden werd hij op«Ivks van dr. Verdonk onmiddellijk naar het zie kenhuis te Alkmaar vervoerd- VERKIEZINGSPROPAGANDA. Demonstratie s. d. a. p. T> oo verschillende bijeenkomsten reeds «JnLvnndiede demontraties met 5-mmuten fn^Sies zal hedenavond plaats hebben. Ver- ÏSfSmhalf S van het Wegplein; een groot dSl van de stad zal worden doorgetrokken en op vijf punten zal een toespraak worden gehoudefl- NEUTENR1EGJEN. De Grönnegers in Alkmoar hebben de Tweide Poaskedag weer 'n poar gezeilde uren had. De Molleboonen, dei heur olie zeden en gewoonten in eere hollen, hadden dizze keer de kolfboan van 't café „Central" ofhuurd. Nait om te kolven, want dat kennen ze nait, moar om te neutenriegjen Dat is zoo de gewoonte in 't Grönneger- laand. Zoo tegen Poask zai je op stroat of in boerenschuren grooten en lutjen in koppel tjes bie 'n kander. Mit kriet of mit 'n mes wordt 'n streep trokken op deel of op weg en op dei streep kommen neuten te liggen, laifst vair van elk, dei mit dut. En dan begunt t spul. Met 'n groote iezeren koegel mout je de veurste neuten d'r ofschaiten! Dat liekt ge- makkelk, moar 't is stoer. Want as d'r ain of twei, of meer neuten blieven stoan, mout je boute betoalen. Net zooveul neuten as je van de rieg afkoegelt hebben, mout je biepassen, as je de veursten stoan loaten! Dat nuimen ze „dik". In 't aander geval is 't „dun", dat betaikent dus winst Dat „dikken en dunnen" is meroakel mooi spul en veural, as je wat schaarp gooien en elk oogenblik dik gooien, kommen d'r hail wat potjes noast de riege. Dan wordt 't dub bel stoer, want dei potjes tellen ook mit. En zoo heur je wel ais verhoalen van riegjen, woar guldens en rieksdoalders, woar zuls horlogies en aandere mooie sieroaden as potjes noast 'de riegen stondenEn dat 'n ge lukkige op zoo'n dag een best weekloon verdainde! Zukke verhoalen binnen aigenlieks te mooi om woar te wezen. As d'r vrouger bie ons ais 'n gulden of zeuyen, acht in 't spul was, dan nuimden wie dat „grof spul". De Molleboonen hebben nou ook weer speuld. Moar 't gung hier nait om 'n haalf weekloon weg te hoalen, moar om 't spul zulks. En doarom was de boute ook hail ge ring moakt. Gain ain kon meer as 'n dubbel tje dik gooien! De kolfboan van „Central" was 's mor gens al best bezet. Het duurde nait laang, of d'r wazzen drei boanen dik bezet. Old en jong dee mit en vernuverde zich best. 't Was zuls zoo mooi, dat 'n nait-Grönneger, dei eerst 'n poar spuitjes bekeken har, de daarde keer geern mit dee en dou tot de ontdekken kwam, dat 't veul makkelker leek as 't was. De Grönnegers hebben zich best ver- moakt. Zai hebben dik en dun gooid, net as vrouger; zai hebben lacht as d'r ain 'n nust dik schoot, zai keken zunig, as d' ain ol aander net 'n mooi potje d'r afschoot' D'r wazzen olders, dei heur kinder mitno- men hadden. En dei kinder mozzen ook al gauw 'n aigen boan hebben! Kiek. dat is mooi, want op dei menaier blift 't olie ge- bruuk ook bewoard in de komende joaren Op dizze menaier blieven dei kinder tenmin- sten Grönnegers en zeilen ze loater in maar» en bain Mofleboon wezen! Tweide Poaskedag was veur de Molleboo nen 'n Grcnneger dag. Dat mout 'n traditie worren PREDIKATIE TOT HERDENKING VAN DEN 400STEN GEBOORTEDAG VAN PRINS WILLEM I. Men schrijft ons: Op verzoek van de Perm. Comm. tot de Algem. Zaken van het Ned. Israël, kerkge nootschap werd j.1. Sabbath in de Synagogen oer Israël, gemeenten in het land een bijzon- Prec*ikatie door de voorgangers uitge sproken ter herdenking van den 400sten ge- noortedag van Prins Willem I van Oranje. s,tet*e wer£l deze rede gehouden door r^inTTa l ue Wolff. Deze bracht in herin- ,trnn -fi at Eet Israël, volk sedert zijn ver- •tond V00rtdl'rend aan vervolging bloot Eestonden uitzonderingswetten, die ifJXil"' ondraaglijk maakten. Zelfs in van lijf en goefe Schepper van Hemel en \arrtP a; if lofte'aan het Israël. Sik LdaanJhï door alle tijden heen te blijven ^schermen zou gestand doen. Dit onwrikbaar vertToS- wen deed hen alles ook het ergste trotseeren Als een schoone lichtstraal fa„ SfSJ beren hemel verrees nu de nobele «guurvan Prins Willem OrS"'^ machtige strijder voor godsdienstvrijheid Het verwekt geen verwondering dat de oogen van Israël met gespannen aandacht dezen titanen strijd volgden en vol hoon en verwachting mede'eefden. Beider vertrouwen was op de hulp van den Almachtige Het Israël, volk wist dat Oranje zijn redder zou zijn. En dit vertrouwen werd niet be schaamd. Bij het sluiten van de Unie van Utrecht in 1579 wordt door Oranje in art '13 van de Acte dezer Unie bepaald, „Dat men nyemant ter cause van de Relieiè zal mogen achterhaalen ofte onderdrucken". Prins Willem I heeft ook voor Israël de godsdienstvrijheid in Nederland gesticht en dat heeft Israël nooit vergeten en zal het nooit vergeten. Van nu af aan brak er voor de Israëlieten in Nederland een tijdperk aan van rust en vrede. Met eerbied herdacht spre ker den grooten doode en sprak een gebed uit voor zijn zielsrust. Spreker bracht daarna hulde aan het Huis van Oranje, dat de tra ditie van zijn grooten voorvader steeds in eere heeft gehouden en eindigde met een bede voor het voortdurend welzün van dit door luchtig stamhuis tot heil van het Nederl. volk. VERKIEZINGSPROPAGANDA IN EEN NIEUW GEWAAD. De revue „Afassa' opgevoerd voor de afd. Alkmaar der s.d.a.p. Wij hebben gisteravond in het Gulden Vlies een nieuwen vorm van verkiezingspro paganda gezien, een vorm, die, als ook an dere partijen daartoe overgaan, een einde maakt aan taaie en saaie bijeenkomsten, waar een bepaalde partij in de hoogte wordt gestoken. Dan zal hetzelfde gebeuren met zang en muziek en declamatie, de loftrompet zal evengoed worden afgestoken voor de eigen partij, maar de leuzen zullen in ande ren dan den tot dusver gebruikelijken vorm worden ter kennis gebracht van de hoorders, die dan allicht in grooter aantal dan ge woonlijk zullen opkomen. De socailisten hebben hier ter stede voor het eerst het nieuwe propagandamiddel toe gepast, en hoewel er braaf gelachen werd om vele inderdaad aardige scènes uit de re vue, heeft de bijeenkomst stellig wel aan haar doel beantwoord, omdat de verschillen de leuzen, waarmee de s.d.a.p. de verkiezin gen ingaat, niet alleen werden toegelicht, maar ook aanschouwelijk voorgesteld. Nadat de afdeelingsvoorzitter, de heer Couwenhoven, een kort woord tot wel kom had gesproken (de zaal was geheel be zet), ving de proloog aan: een groot orkest musiceerde met als motieven socialistische strijdliederen, waarna op een groot schild met de letters s.d.a.p. geflankeerd door twee in roode gekleede knapen en meisjes, ver scheen en achter de coulissen gezongen werd. Dan trad de declamator G. Kokje naar vo ren, sprekende over het donkere arbeidersle ven van vroeger. Tableaux met een vrouw als het beeld van het socialisme en Karl Marx als de man die de arbeiders wakker schudde, wisselden verder af met declamatie. Dat was de inleiding en toen kwamen de twee bedrijven (het eerste behandelde het tijdperk 18941919, het tweede droeg het motto „Voort, voort") in twaalf tafreelen, de leuzen van het socialisme vertolkend: eens gezindheid van de arbeidende klasse om goe de sociale wetgeving te krijgen, zorg voor den ouden arbeider (staatsjóensioen), 40-uri- ge werkweek als middel tot bestrijding der werkloosheid, ontwapening, coöperatie als strijd tegen ongeoorloofde prijsopdrijving, enz. Daartusschen door beelden met erva ring van een soc.-dem. propagandist op huis bezoek, verkiezingsplakkers, een krantenver koper, enz. Deze scènes waren vaak zeer geestig en amusant en hebben hét publiek doen genieten van veel gezonden humor, terwijl toch ook hier de propagandistische strekking zeer duidelijk was. Het geheel werd besloten met een schitte rende finale „Wij bouwen", waarin de idea len van de s.d.a.p. door zang, declamatie en spreekkoor nog eens naar voren werden ge bracht. De revue, geheel het werk van een Zaan- damsche groep soc-dem., beantwoordt vol komen aan haar doel: het op ongewone, aan trekkelijke manier propageeren van de soc.- dem. beginselen. De auteur, Lou Dekker Jr., heeft zeer geschikte krachten gevonden voor de vertolking van zijn werk en de componist Joh. Kolvers, die ook het orkest dirigeerde, stond hem prachtig ter zijde. Ook diens werk mag gercemd worden. De zang was zeer goed, de solo-zang in het bijzonder. Vol enhousiasme werd door het publiek aan het slot van elk der twee bedrijven staande de Internationale meegezongen. De heer Couwenhoven sprak aan het slot eenige woorden van welverdiende waardee ring en dank en wekte op om het verkie- zmgswerk ijverig mee te verrichten en te zorgen voor zooveel mogelijk stemmen op de lijst van de s.d.a.p. SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838. Geopend voor werknemers van 912 uuur. Voor werkgevers van 9—12 uur en van 2 5 uur. Bemiddeling voor vrou welijk personeel dagelijks van 2—c uur (uitgezonderd op Zaterdag) en op Maan dag- en Donderdagavond van 7—8 uur. De directeur van bovengenoemd bu reau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 w aterb.opzichter, 1 bouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars, 1 glas in loodzetter, 4 betonwerkers, 1 steenbikker, 14 voegers, 1 stucadoor', 19 opperlieden, 62 grondwerkers, 54 tim merlieden, 25 metselaars, 12 schilders, 1 tegelzetter, 1 straatmaker, 1 opp. straatmaker, 2 steenhouwers. Groep metaalnijverheid: 10 stokers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheepteekenaar, 1 autog. lasschei, 1 metaalvijler, 6 klinkers, 16 bankwer kers, 5 electriciens, 4 monteurs, 9 ijzer werkers, 14 loodgieters, 8 ma-chinisten, 4 metaaldraaiers, 4 vuurwerkers, 3 wa genmakers, 1 instrumentmaker, 1 kern makers, 1 electr. technicus, 1 radiomon teur, 2 voorslaanders, 1 constructiewer ker, 1 tandtechniker, 2 mach. teeke naars, 1 metaalschaver, 2 metaalslij pers, 1 fitter, 1 rijwielhersteller, 2 lijn- werkers, 4 zandvormers, 1 zandbereider, 1 carosseriebouwe/, 6 smeden, 2 plaat werkers, 1 faiser, 5 scheepsbouw >r 4 ketelmakers, 1 blikwerker, 1 automon teur. Groep voedings- en genotmiddelen: 16 bakkers. 1 slager, 3 koks. 1 suiker werker, 1 chocoladebewerker, 1 sigaren- sorteerder, 1 sigarenkistjesplakker, 3 tabaksbewerkers, 1 ringster, 40 sigaren makers, 1 bierbottel aar. Overige beroepen: 14 pakhuisknechts, 5 incasseerders, 5 mach. houtbewerkers, 3 letterzetters, 2 mach. zetters, 1 borstelmaker, 8 meu belmakers, 1 kistenmaker. 1 kalkbran der, 9 boerenarbeiders, 5 beh. stoffeer ders, 1 schoenmaker, 5 vertegenwoordi gers, 8 kantoorbedienden, 7 tuinlieden, 1 rietwerker, 3 drukkers, 2 kappers, 2 kleermakers, 1 kellner, 3 winkelbedien den, 3 zakkenstoppers, 5 boekbinders, 2 chem, reinigers, 1 chem. perser, 5 koet siers, 25 chauffeurs, 11 magazijnbedien den, 1 bloemist, 1 huidenzouter, 1 verf- bereider, 200 los-arbeiders, 40 transport arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 60, sigarenindustrie 20. Overige beroe pen 7. Jeugdige personen in diverse be roepen 16. Geplaatst 23 werkzoekenden. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, Ed. v. d. HEUVEL. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Van 11 tot en met 18 April werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. Nieuwe zaken te Den Helder: H. C. Mebius, reclameschilder, Limburg Stirumstraat No. 10. Frans Bosch, foto-atelier, Spoorstraat 96. D. Jongepier, consumptieijshandei, Fa- brieksgracht No. 21. A. A. van Egmond-de la Fosse, dameskap salon, de la Reijstraat No. 37. Wijzigingen: M. Schutte, vlettenverhuurinrichting, scheepsbevrachter en assurantiën, Verdron- kenoord No. 11, Alkmaar. Benoemd tot procuratiehouder J. Schutte. N.V. J. Sirks en Zoon's Kaashandel, Leeuwarden, Filiaal gevestigd Alkmaar, Kaarsemakersgracht No. 2. S. Bruin, bakkerij, Dirkshorn B No. 114, Harenkarspel. Overgegaan aan: W. A. Bul- looper. J. Berkhout, graanmalerij en fourage- handel, Egmondsche Straatweg No. 303, Egmond-Binnen. Overgegaan aan: Gebr. Berkhout. F. Biskanter, slagerij, Laat No. 63, Alk maar. Overgegaan aan J. van Hoorn. Opheffingen: P. de Haan, schoenmaker en winkelier, Rechtestraat No. 192, De Rijp. F. J. v. d. Weide, commissionnair in kaas, Stationsweg No. 27, Alkmaar. J. H M. Rose, timmerbedrijf, Oosterweg No. 26, Bergen. VERTROKKEN PERSONEN. Wed. S. Kossen, N.H., z. b„ van Wester- weg 89, naar Oudorp. W. F. C. Koch, N.H., hulp in de huishouding, van Vogelen zang 7, naar Heemstede. V. Stefaniak, R.K., dienstbode, van Nassauplein 7, naar Lisse. E. de Boer, N.H., kinderjuffrouw, van Nassaulaan 9, naar Steenwijk. Wed. A. van Diepen, z. b., en dochter, van Spoor straat 3, naar Heiloo. T. Blokker, R.K., werkster, van Stuartstraat 31a, naar Anna Paulowna. W. B. Hulshof, H.L., kellner, van Langestraat 70, naar Amsterdam. M. Rottegger, R.K., dienstbode, van Molen buurt 14, naar Amsterdam. T. Olliges, R.K., dienstbode, van Kennemersingel 13, naar Duitschland. T. Ottes, G.K., portier ster, Wilhelminalaan 11, naar Renkum. G. M. Limmen—Keijsper, R.K., z.b., en kin deren, van Sint Annastraat 5, naar Nieuwer- Amstel. J. H. Dorsmanp, geen, werktuig kundige, van Ritsevoort 24, naar Rotterdam. M. Mes, R.K., dienstbode, van Achterdam 8, naar Heiloo. M. de Bruin, R.K., dienst bode, van Baansingel 35b, naar Heiloo. P. J. C. de Boer, N.H., leeraar M. O., van v. d. Meijstraat 11a naar Beverwijk. E Neumeier, RK., dienstbode, van Emmastraat 109, naar Duitschland. J. Wagemaker, N.H., buffetjuffrouw, en dochtertje,, van Toussaintstraat 13, naar Amsterdam. I. E. Dingemans—Stap, Remz. b., van Nas saulaan 28 naar Hillegersberg. D. Wie- dijk, geen, schilder, van Clarissenbuurt 5, naar Enkhuizen. M. M. Jonkheer, R.K huishoudster, van Helderscheweg 33, naar Amsterdam. M. Loos, R K„ dienstbode, van Kraan buurt 4, naar Hoorn. A. van Zeijst(, N.H., boekbinder, Westerweg 89, n. Apeldoorn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.31 uur licht °P- Panorama heeft fraaie foto's van Bali en wijst er op, hoe de inlandsche meisjes daar bedorven worden, doordat vrouwelijke toe risten haar van lippenstiften en poeder kwasten voorzien. De redactie vertelt bij min of meer griezelige opnamen van een vlooientheater. Natuurlijk wordt in woord en beeld het eeuwfeest van Willem den Zwij ger herdacht. De filmrecensent bespreekt de film „Ver- doovende middelen" en het tijdschrift heeft een zeer fraaie opname van het luchtschip de Akron boven New York. De Barnevela- sche eierenmarkt wordt in beeld gebracht. Er is veel nieuws uit binnen- en buitenland, er zijn rubrieken voor sport en voor vrouwen en novellen o.a. van Octavus Roy Cohen, van James Whaite en van L. Williams. Na tuurlijk zijn vele kieken aan het Paaschfeesi gewijd. KU-ke-boe het kleuterweekblad staat natuurlijk ook al in het teeken van de Paschen. Zelfs de kleine clown Kiekeboe heeft er mee te maken. Rie Beyer vertelt van de twee Paaschlammetjes en er zijn versjes van de redactrice, van C. Wilkeshuis en S. Franke! Do Heytin^ leert den kleuters een maankaartje voor de Paaschtafel maken en Dick de Boer heeft een leuk kuikentje tus schen een naar eierdoppen uitgedacht. Natuur en Techniek uitgave Elsevier te Amsterdam brengt in het Aprilnummer een artikel van W. A. Drukker over draad en kabel. S. S. Hoogterp schrijft bij zeer fraaie foto's over de kinderkamer der insec ten. Dr. L. W. van Malsen beschrijft een chirurgisch en psysiologisch wonder, name lijk een kikkerhart, dat buiten het lichaam functionneert. Er is een artikel van Drs. W B'eeker over eb en vloed en Dr. H. Engel schrijft over het great Barrier-rif. André Garf houdt bij mooie opnamen een beschou wing over moderne fotografie en Ir. H. J. L. Vinke bespreekt de Dieselmotor en den spoorweg. Aan de techniek gewijd is ook de beschouwing over giftvrij kookgas van J. H. Steinkamp. Lt. E. Klinsky geeft bij fraaie foto's een beschrijving van de ridders van de Don. Martin Zehden geeft ten slotte een reisplan van een voorjaarsreis door Zwitserland en Boven-Italië. CORRESPONDENTIE, Correspondent voor Z. en N. Schenner. Wij stellen Woensdags geen belang meer in het bericht van een brand, die reeds Zaterdag nacht heeft plaats gevonden. Red. Alkm. Crt. (Buiten verantwoordelijkheid, van de Redact'e. De opname in de rubriekbtwpst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de redacteur! Is 't eig'enlijk heelemaal niet een beetje raar om daar bij die nieuwe brug voor die Nieuwlandersingelhuizen een hek te zetten, hoe dan ook? De Alkmaarders zijn toch immers gewend met den dood voor oogen te wandelen, zoo wel langs de singels, als de Lindegracht en den Voordam om van het Verdronkenoord maar niet te spreken. Rijwegen, even breed als een voetpad èlders, en daar denken wij er gelukkig toch nog niet over om hekken te plaatsen. En waarom dan wèl, hier op den vasten wal. Brughekken zijn eigenlijk heelemaal uit den tijd, nu een verstandig mensch zijn bruggen, éven breed, of liever nog brééder maakt dan de aansluitende wegen. Vroeger ja, toen 't bruggetje hoogstens de halve breedte van den weg had, toen waren er hekken met schuin toeloopende vanghek- ken noodig om de vroolijke passanten er droog over te brengen. Zelfs als die 't aan hun paarden overlieten kwam 't dan nóg goed af. Met dank voor de plaatsing. ANTIHEKKER. Mijnheer de Redacteur! U schreef in Uw vorig nummer: „De noodzakelijkheid van een rijwielpad van Alkmaar naar Bergen, doet zich dan ook sterker gevoelen. Het drukke autoverkeer maakt het rijden voor de wielrijders langs dezen kronkelweg levensgevaarlijk. De gemeente is reeds eenige weken druk bezig om de bochten te verwijderen en den weg te verbreeden en een rijwielpad te maken". Laatst reeds, bij de berichten over de Karjierton-zwemmerij dacht ik, wat zou een fietspad van de tol rechtuit naar de Karper- ton behalve het bezoek aan dat bad ver vijf dubbelen den Bergerweg mooi ont lasten. En dan nog verder recht door naar den Franschman. Het is maar een idee, op de kaart be keken scheelt 't niet zoo bar veel, maar op den weg lijkt de omrit over het sluisje aan het begin van den Groene Weg een heele omrit en zulke verbeelding doet een hoop EEN LEZER. BROEK OP LANGENDIJK, 19 April. Langendijker Groentenveiling. 45000 K.G. Gele kool le s. 2.203.50, 2e s. 1.70; 17000 K.G. Witte kool les2.905.50, 2e s. 1.60—4.40; 55000 K.G. Deensche witte kool 6070 cent; 3300 K G. Uien: gele uien 0.90—/ 1.20, grove uien 120; 4000 K.G. Bieten 0.60—0.80, alles f»er 100 K.G. PURMEREND, 18 April 1933. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Witlof les./ 4—9.50, 2e s. 1 5 per 100 K.G.; Bloemkool 421 per 100; Roode kool 2.60 per 100; Savoye kool 23 per 100; Spinazie 2162 cent per mand, 6 K.G.Postelein 1.20 p. mand, 6 K.G.; Sla 0.80—3.50 per 100 krop; Andijvie 25—50 cent per kist; Radijs 2.20 4.70 per 100 bos; Raapstelen 1.80— 3.10 per 100 bos; Rabarber 6—11 per 100 bos; Uien 23 cent per 25 K.G.; Prei 1.40—5.80 per 100 bos. BEVERWIJK, 18 April 1933. Aardbeien per schotel 12—24 cent; Spinazie per kist 10_45 cent; Sla 0.45—1.05; Snijboonen 78—80 cent; Lof 3—11 cent; Duinaardap- j>elen 3 cent per K G.; Hout 2H10 cent; Prei 28 cent; Radijs en Stelen 24 cent; Asperges le s. 4085 cent, 2e s. 2335 ct. Bloemkool per stuk 1222 cent. NOORDSCHARWOUDE, 18 April 1933. 9100 K.G Roode kool 1.30—4.10, door schot 2.60—2.70; 20200 K.G. Deensche witte kool 0.60; alles per 100 K.G. Door gedraaid 19000 K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 18 April '33. Roode kool le s. 2.30—3.70, 2e s. 1.4G- 1.90; Deensche witte kool le s. 6080 ct. en Peen 60 cent. Aanvoer: 7800 K G. Roode kool; 9700 K.G. Deensche witte kool en 350 K G. Peen. ZAANDAM, 18 April 1933. Veilingver. „De Zaanstreek", Sla 0.40—1 per kl. kist; Andijvie 50—60 cent per kist; Bloem kool 1216 cent per stuk; Pieterselie 4514 cent per bos; Selderie 915 cent per bos; Prei 2—4 cent per bos; Uien 3035 ct. per zak; Raapstelen 114314 cent per bos; Ra barber 33410 cent per bos; Spinazie 12 20 cent per kl. kist; Postelein 12—14 cent per pond; Roode kool 4—814 cent per stuk; Stoofperen 614 cent per pond; Gele kool 4— 7 cent per stuk; Br. lof 214—4 ct. per pond; Bieten 34 cent per zak; Radijs 414—6 cent per bos. Het is ons een waar genoegen kennis te geven dat onze lieve onders op 26 April a.s. hun 25-jarige echt» vereeDiging zullen herdenken. Hun kinderen VROUWTJE. GERDA. Receptie van 26 uur. Heiloo, Rijksstraatweg A 145, Mede namens onze kinderen onsen hartelijken dank aan Dr. COHEN voor sijn doeltreffende hnlp, aan Ds. BLOEMHOFF voor zjjn gees» telijken steun, aan de betrokken Zusters voor haar toegewijde ver pleging, en verder aan allen, die ons in de afgeloopen weken zoo vriendelijk zijn tegemoetgekomen. J. GLAS en Echtgen, Heiloo, 18 April '33. Biedt zich aan tegen 1 Mei, bij voorkeur te Bergen of Schoorl, N.H., als meisje-alleen, goed kun» nende koken en werken. Inl. bij Mevr. Ds. BOEKE te Schoorl. Gevraagd een net, flink DAG» MEISJE. Zich persoonlijk aan to melden na 6 uur Rijksstraatweg 329 A Heiloo. gevraagd voor dag en nacht, zelfst, k. werken, v. g. g. v. MACL. PONTSTR. 24. gevraagd voor dag of dagen nacht, met Juni. Zich aanmelden Mevrouw Mr. W. C. BOSMAN, Huis Voorhout, Kennemerstraatweg E 2, Alkmaar. gevraagd voor d. of d. en n. Zich aan te melden 's avonds 7—8.30 Lamoraalstraat 7. Gevraagd: niet beneden 18 j., loon f 6.per week met vollen kost. Aanbied, bjj DE RAAT, Langestraat 80. ARTS, in het bezit van particuliere kliniek, waarin door speciale be handelingsmethode de zwaarste gevallen van gewrichtsrheumatiek tot algeheele genezing gebracht kunnen worden, ZOEKT VER BINDING MET HUISARTS, in wiens practijk zulke gevallen voor komen. Brieven onder letter M 887 Bureau van dit Blad. Kantoor hier ter stede vraagt per 1 Mei a.s. een flinken JONGSTE BEDIENDE, leeftijd 14 a 15 jaar, liefst bekend met machineschrijven. Schriftelijke soll. onder letter L 886 bureau van dit blad. GEVRAAGD. Br. Adm. deRuyter» weg 426, A'dam. Expeditiezaak met groote vooruit zichten en vast werk, met citca f 2000.Br. lett. A^, Duinker's adv.-bur., Den Helder. Woensdag 19 April '33,halt acht van Waagplein, vervolgens door het Spoorkwartier, Eikelenbergstr. e.o. via Lindenlaan naar Nieuwp.laan, Terug door Rochdale-kwartier, vin Steijnstraat, Laat en Langestraat naar Waagplein. Korte toespraken in de Snaarmanslaan, Eikeienberg straat, Nieuwpoortslaan, Rochdale en Waagplein. Bestuur S.D.A.P. Afd. Alkmaar. Uitbetaling 5 stuks feestdagen en Vacantiebons v. d. Ned. Patroons bond op VRIJDAG 21 APRIL, 7-9 in de Lunchroom, Langestraat 105. Voor uitbetaling moet ieder een verklaring kunnen overleggen van zijn Patroon, dat hij nog op 15 April 1933 werkzaam was. te koop aangeboden, in welvarend* provinciestad in N.-Holland. Benoo- digd kapitaal 3 a 4 duizend gulden. Br. lett. B., Duinker's Adv.-Bur., Dan Helder.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3