!Pjib£icaües £cutMmm mi Veeteelt Sport £aaiste berichten Stad en Omgeving. Jlucgeriijke Stattd Aqwida Weerbericht BRIDGEWEDSTRIJD. Moor kleine tuinen. DE GOUDEN STANDAARD KWESTIE. Wat de „Matin" zegt. PROF. EINSTEIN EN DE NATIONALE HERNIEUWING VAN DUITSCHLAND. Bioscopen. Bioscoop Harmonie Zondag, Maandag en Dinsdag, telkens des avonds hali 8, hoofd nummer Eine Tür geht auf (detectivefilm); hoofdrollen Hermann Speelmans en Erika Fiedler. Toegang boven 14 jaar. Zondag 2 uur n.m. matinée met volledig avondprogramma. A. B. T. tot en met Woensdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Moeders milli- oenen (dram.); tweede hoofdnummer Ser geant, ze gooien met steenen (hum.), hoofd rol Sim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Onver breekbare banden (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Menschen achter tralies (sens.); hoofdrol Heinrich George. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Vrijdag 21 April. 8 uur, Waakt en Bidt, mr. dr. A. A. van Rijn over „De chr.-hist. en de toekomst van ons volk". 7.30 uur, café Groot te Koedijk, spreker de heer Groenewout voor den Vrijheidsbond. Zaterdag 22 April. 12 uur 's middags, café Central, spreker Jan Barendrecht over opheffing hoogheem raadschap en sociale lasten. Dinsdag 25 April. 8 uur, Groote Kerk, Willem de Zwijger- herdenking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1350 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 30 Maart j.1. waar bij is vastgesteld eene verordening op de geldschietbanken te Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre tarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten ver krijgbaar. Alkmaar, 21 April 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. WESTERHOF, Lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie van OUDORP ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van N. P. Dirkmaat te Oudorp, om vergunning tot het inrichten en inwerking stellen van een werkplaats, waarin een spuitinstallatie, een schuur- en slijpmachine en afzuiginginstallatie, gedreven aoor drie electro-motoren van resp. 4, 1 en 0.25 P.K., in het perceel Ooievaarstraat E. nr. 2, ka dastraal bekend in sectie A. nr. 739 in die gemeente. Op Donderdag 4 Mei a.s. des namiddags 3 uur, zal ten Raadhuize te Oudorp gelegen heid bestaan om bezwaren tegen de inwilli ging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie dei- gemeente kennis nemen van de ter zake io- gekomen schrifturen. Alkmaar, 21 April 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, Lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. CENTRALE STIERENKEURING. Vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering van de Rundveefokkerij in Noord-Holland werd heden in de Bergerhout de Centrale Stierenkeuring gehouden. De belangstelling, ook uit andere pro vinciën, was groot. De jury, bestaande uit de heeren Ir. de Vries, D Koster en Jn. Blaauboer, was ditmaal zeer nauwkeurig. De totaal indruk was, dat de inzen ding van jongere stieren wel eens beter is geweest. De vier in de le klasse geplaatste stieren waren echter bijzonder goed. De uitslag is de volgende: Eén-jarige stieren, geboren 1 April 1932 en later: le pr. Thompson N H. 3507, fokker eigenaar Firma Reider, Beemster—Blok ker; 2e pr. Blok Zeppelin N.H. 3505. fok ker-eigenaar C. Stapel Pz., Hoogkarspel; 3e pr. Frans Wodan 25 N.H. 3500. Éénjarige stieren, geboren 1 Januari tot 31 Maart 1932. In de le klasse werden achtereenvol gens geplaatst Emma's Meine 2 NH. 3532, eigen. W. Koelemev, Midden-Beem- ster, fokker N. Ruyter, Beemster; Karei N.H. 3508, fokker-eigenaar C. Stapel Pz Hoogkarspel; Wodan Jan 21 N.H. 3519, fokker-eigenaar P. Otjes Mz., Beemster; „De Verwachting" N.H. 3512. In de 2e klasse: Wodan Boy NH 3584, fokker-eigen. J. van Berkel, Wognum. Albert N.H. 3541, fokker-eign. Firma Ruyter, Beemster—Blokker; Frans Wo dan 21 N.H 3520, fokker-eigen. Jb. Th. Broersma, Lutjewinkel; Wodan Frans 19 N.H. 3523, fokker-eigen. N. D. Kaan, Wieringerwaard; Frans Nicolaas 30 N.H. 3557, eigenaar J. Bakker, Barsiri- gerborn, fokker W. v. d. Oord C., B*r*in- gerhorn; Maks Wodan N H. 5318, xokker- eigenaar D. Ruyter, Nibbixwoud- Stieren geboren voor 31 Dec. 1931. In de le klasse werden geplaatst Albert N H. 3579, fokke:-eig. N. Kaan Kz. te Wie ringerwaard; Wadan Frans 15 N.H. 3577, fokker-eig. D. Kaan Kz. te Wieringerwaard. In de 2e klasse Hercules N.H. 3574 fok ker-eig. firma Rugier te Beemster; Wodsen Jan 10 N.H. 3576, fokker-eig. P. Waal te Beemster. De indruk van de 2-jarige stieren was dat nog nimmer een zoo goede collectie werd gepresenteerd. Twee-jarige stieren geboren voor 1 Mei. I. Constantijn Frans N.H. 3275, eig. F. A. F. Groneman te Wieringenwaard, fokker W. Kool te Hauwert; 2. Herriot 2 N.H. 3268, eig. Fonds ter verbetering der Rund veefokkerij in Nederland, fokker M. M. Stol- lenga te Geerenwolde; 4. Hendrik N.H. 3237, eig. W. Jimmink Hz. te 't Zand, fokker Frans Reegler te Beemster-Blokker; 3. Harry N.H. 3218. eig.-fokker P. Fochee te N. Beemster; 5. Frans Wodan 7 N.H. .3226, eig -fokker Wb. v. d. Oord en Zn. te Barsin- gerhorn; 6. Wodan Frans 8 N.H. 3228, eig A Francis te Schagen, fokker J. Schenk Kz. te Wieringerwaard; 7. Worteltjes Wodan, eig.-fokker D. Hoogland te Schagerwaard; 8. Lodewijk N.H. 3491. eig.-fokker P. Stolp te N.-Beemster; 9. Marinus B. N.H. 3267, eig. C. N. de Wit te Schagerbrug; fokker J Kroondijk te Akkrum; 10. Wi'son's Meine N.H. 3250, eig.-fokker gebr. Comandeur te Blokker-Blokker; 11. Wadon Frans 6 N.H. 3224, eig.-fokker K Schenk Kz. te Wierin- gerwaard; 12. Frans Wodan N.H. 3235, eig. G. Blokker te Opperdoes en fokker K. Regne Kz. te Barsingerfcom. 2-jarige stieren, geboren na 1 Mei: le pr. Wodan lan 17 N.H. 3479, eigenaar fokker P- Otjes Mz.. Beemster; 2e pr. Prins N.H. 3493, eigenaar-fokker C. Stapel Pz. te Hoogkarspel; 3e pr Excellent N.H 3266, eig. J. Wagenaar te Spanbroek, fokker P. Wagenaar te Binnenwijzend; 4e pr. Wodan Jan 4 N.H. 3226, eig. fokker W. Jimmink Jbz. te Schagerbrug. Drie-jarige en oudere stieren. le pr. 50. Frans III N.H. 2102, eigenaar G. Appel te Burgerbrug, fokker F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; 2e pr. 40. Frans van Marie 16 NH. 3002, eigenaar Gebr. Hoornsma te Koegras, fokker P Don ker Jz. te Hoogwoud; 3e pr. f 30. Booy's jonge Wodan. eig. J. v. Berkel te Wognum; 4e pr. 20. Meine 23 N.H. 2758. eigenaar D. Ruyter te Nibbixwoud, fokker C. P. Har- tog te Beemster; 5e pr. f 10. Marie's Melk bron N.H. 2973, eigen. Wed. A. Michielen te Stompetoren, fokker Gm. Dekker te Ooster- Blokker. Groepen: le pr. Zoons van Wodan Jan 5; 2e pr. a. Zoons van Wodans Melkbron; 2e pr. b. Zoons van Dina's Wodan; 3e pr. Zoons van Jonge Meine 23; we handel was stug. Een enkele één-jarige stier besomde 250, doch er gingen er ook kneden 200 weg. Vanaf een grintauto hield de heer S. C. Eelman uit Texel nog een verkiezingsrede voor de candidaten van lijst 6, hetgeen als een niet onwelgevallig intermezzo werd be schouwd, aangezien de man zich nog waar lijk druk maakte voor de verkiezingen. Donderdagavond heeft in café de Vries te Oterleek een bridgewedstrijd plaats gevonden tusschen ingezetenen van Ursem, Stompetoren en Oterleek. Er bestond groote belangstelling voor deze eerste ontmoeting, welke een suc ces is geworden. Er werd door elkan der geloot, zoodat van te voren de part ners onbekend waren, wat de aantrek kelijkheid nog verhoogde. De uitslag was als volgt; le pr. mej. Boeder en Goss Heringa, 2e pr. S. Herin ga en R. Witteveen, 3e pr. H. Heringa en P. Slot, 4e pr. P. J. Köhne en R. Boeder. Opmerkelijk is, dat bij de prijswinnaars drie leden der fam. Heringa, vertegen woordigende drie generaties, zijn. Met een kort woord reikte dr. Heringa ds prijzen uit. De deelnemers kunnen met genoegen op deze match terugzien. De volgende ontmoeting vindt plaats te Stompetoren op Maandag 24 April a.s. Ongecorrigeerd DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER. Naar wij vernemen, zal de Hooge Raad op Dinsdag 16 Mei het cassatie beroep behandelen van den 33-jarigen techniker Konings, die door het Haag sche gerechtshof in hooger beroep is veroordeeld, tot 20 jaar gevangenisstraf ir de bekende moordzaak, op den beer EiChauzier. TEGEN BESTELLINGEN IN DUITSCHLAND Naar wij vernemen heeft het Alg. Comité tegen terreur en vervolging in Duitschland zich met een adres tot den gemeenteraad van Dordrecht gewend, met het doel te voorko men, dat de opdracht voor den bouw van een vuilverbrandingsinstallatie in Duitsch- land zal worden geplaatst. PRIJS CRISIS-BOTERMERK. De crisiszuivelcentralo maakt bekend, dat voor de week van 23 tot en met 29 April de prijs van het crisis-botermerk en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter zijn vastgesteld on 1.— per K G. TENTOONSTELLING VOEDING EN HYGIENE GEOPEND. Hedenmorgen is in het R. A. I. ge bouw de tentoonstelling Voeding en Hygiëne geopend, in tegenwoordigheid van den minister van ecenomisehe za ken en arbeid, mr. T. J. Verschuur, le den van het eere-comité, leden van het uitvoerend comité en exposanten en andere genoodigden. Nadat de voorzit ter var het uitvoerend comité dr. A. v Raalte den aanwezigen welkom had ge- heeten was het woord aari min. Ver- huur voor de openingsrede. Steeds meer zaden van groenten- soorten worden aan de aarde toever trouwd en geleidelijk aan wordt alle grond in gebruik genomen. Nu zaaien we sluit kool soorten voor winterge bruik, n.1. roode, savoye en witte kool. Het zaad wordt wel eens weggepikt door de vogels, daarom spannen we er eenige draden zwart garen over. De jonge plantjes worden vaak geteisterd door aardvlooien (Haltica nemorum) en het beste wat we hier tegen kunnen doen is: Bij droog weer de plantjes een paar maal daags sproeien en overigens door een overbemesting met Chilisal- peter de plantjes zoo spoedig mogelijk door de kinder-periode heen helpen. Begin Mei zaaien we kroten voor win tergebruik- We zaaien deze op rijen met een onderlinge afstand van 30 c M., op de rij dunnen we ze straks uit tot op 20 c.M., dus zaaien we niet te dicht. Tus schen de rijen kunnen we nog zeer goed een rij kropsla uitplanten. Voor de rankende boonensoorten plaatsen we nu de stokken. We plaatsen deze op een afstand van 70 tot 80 c.M. waarbij gewoonlijk op 2 M. hoogte 2 rijen stok ken aan een dwarsligger bevestigd wor den- Soms worden op deze hoogte tel kens 3 of 4 stokken aan elkaar verbon den. In beide gevallen is het de bedoe ling om meer weerstand tegen de wind te krijgen. Waar dit niet noodig is plaatsen we de stokken liever vrij; dan toch heeft het gewas de beste belich ting. Zoodra het weer gunstig wordt leggen we al vroege soorten stamsla- boonen waarvoor de „vroege Wagenaar" bijzonder geschikt is. Overigens wach ten we met het leggen van boonen tot in Mei. Voor opvolging zaaien we nog weer spinazie, radijs en kropsla, en leggen we de latere soorten van dop erwten, peulen en tuinboonen. Bij de vroege erwten- en peulenrijen plaatsen w*s nu het rijs waarna deze rijen worden aangeaard. Verschillende gewassen kunnen we in het vroege voorjaar hel pen door het toedienen van een over bemesting met CLilisalpeter. Deze mest stof is in tegenstelling met tal van andere meststoffen direct opneembaar voor de planten; daarom gebruiken we hei vooral in het vroege voorjaar als overbemesting. We strooien het uit bij droog weer terwijl ook de planten goed droog moeten zijn. Voor overbemesting gebruiken we circa 2 K G. per Are wat we zoo noodig een- of tweemaal her halen met een tusschentijd van 8 tot 10 dagen. We kunnen deze hoeveelheid ook in water oplossen en daarmee gieten. Bij onvoldoende zorg worden de planten door een overbemesting met Chilisal- peter soms beschadigd. Boschlaan, onveilig te maken. Hoofd zakelijk bestonden bun wandaden in het molesteeren en aanranden van vrouwen van verdachte zeden, die zich in het bosch pleegden op te houden, doch ook vrijende paartjes waren voor hun ge welddaden niet veilig. In geen der ge vallen had echter een aangifte bij de politie plaats gehad, totdat de politie er kennis van kreeg, dat op den avond van den tweeden Paaschdag omstreeks 10 uur een 49-jarige vrouw H. M. G. A., huisvrouw van J. H. K., wonende in de Kranestraat, in het Haagsche bosch door een groep van 17 tot 20 personen was aangevallen en tengevolge daarvan aan een der beenen werd verwond. De onverlaten hadden de vrouw op den grond geworpen, haar kleeding ge scheurd en haar op onbehoorlijke wijze betast. Een uitgebreid onderzoek volgde, het welk ertoe leidde, dat een 6-tal leden van de bende kon worden gearresteerd. Verscheidene hunner zijn door de vrouw herkend, tenvijl allen bekend hebben bij de aanranding in het bosch aanwezig te zijn geweest. Uit het onderzoek is teven* gebleken, dat de aangehoudenen betrokken zijn bij een tweetal aanran dingen, welke eenige weken geleden In het Haagsche bosch zouden hebben plaats gehad, n.1. op mej. J. en mej. G, beiden in Den Haag woonachtig. Een speciale correspondentie van de „Ma- tin" meldt van boord van de Ile de France dat men het houden eener economische we reldconferentie op het oogenblik volkomen onmogelijk acht. Een tariefvrede of verla ging der douanetarieven acht men uitgeslo ten zoolang er geen maatschappelijke maat staf voor de regeling van het internationale goederenverkeer is. De „Matin" is van mee ning, dat de landen die zooals Frankrijk tot nog toe den Gouden standaard wisten te handhaven, zooals Nederland en Zwitser land, een aantal beschermenden maatregelen moeten nemen. BRAND. Niet verzekerd. Hedenmorgen, toen de bewoners naar de markt te Arnhem waren, brandde te ELt de hofstede, bewoond door den heer vaD Til, totaal af. Het vee kon worden gered. Een kalf kwam in de vlammen om. De inboedel, die^flet was verzekerd, kon ten deele in zefllgheid worden ge bracht. Ook een bedrag aan geldswaar dig papiere, dat boven was opgeborgen, ging verloren. De oorzaak heeft men nog niet kunnen vaststellen. Men ver moeit dat de brand in den schoorsteen is ontstaan. EEN OVERVAL. Zes dooden. De gezaghebber van Fakfak, de heer R H. van Heften, vergezeld van een Timoree- sche bestuurs-assistent, vier landschapspoli- tie-agenten, 30 gewapende inheemsche roeiers en 15 uit de gevangenis ontslagen Manoe-eezen (een menschen-etende Papoea stam uit het gebied ten Oosten van Mimika), die een tournee maakten langs de Ihaboeka rivier ten Oosten van de Mimikastreek, is tengevolge van het ruw optreden van een der politie-agenten door een der Manoe-eezen overvallen. De bestuurs-assistent, drie poli tie-agenten en twee Manoe-eezen werden ge dood. De gezaghebber en een politie-agent werden licht gewond. Zij wisten te ontko men. De vuurwapenen van de politie-agenten werden door de Manoe-eezen in de rivier ge worpen. Twee brigades gewapende politie vertrekken uit Permatang Siantar naar Mi mika. DE „DORTMUNDER GENERAL- ANZEIGER" ONDER NATIONAAL- SOCIALISTISCHE LEIDING. De burgerlijk-radicale „Dortmunder Ge neral- Anzeiger'', die zooals wij reeds ge meld hebben, gisteren wegens publicatie van een Hitler-teekening van den carricaturist Stumpp in beslag werd genomen, verschijnt sedert heden met het Hakenkruis aan den kop en als orgaan der nationaal-socialisti- sche revolutie. Na den maatregel van gisteren werden drukkerij en redactielokalen voorloopig ge sloten. De politie-president van Dortmund heeft toen, naar hij zegt om te voorkomen dat de arbeiders en het administratief perso- neef van blad broodeloos zouden worden, den hoofdredacteur van het te Bochum verschijnende nationaal-socialistische dag blad „Rote Erde" opdracht gegeven de lei ding van het bedrijf over te nemen. De poli tie-president verklaart ook nog, dat hij tot de door hem genomen maatregelen gedwon gen was, omdat het gisteren in beslag geno men nummer van de „Dortmunder General- Anzeiger zoo groote verontwaardiging on- oA a<^ veroorzaakt. Er werden nog 20.000 exemplaren van dit nummer in beslag genomen, die klaarblijkelijk bestemd ?tische doeleinden in het buitenland te worden verspreid. AANRANDINGEN IN HET HAAGSCHE BOSCH. Het is de politie gelukt de hand te leg- ?o1 ?P een hen?e van jongelieden van lg tot 24 jaar, die zich den laatsten tijd schijnt bezig gehouden te hebben met in de duistere avonduren het Haagsche bosch. speciaal ip het gedeelte nabij de Gemeld wordt dat prof. Einstein uit zijn lidmaatschap van het curatorium van het natuurkundig technisch instituut te Berlijn is ontheven. Deze beslissing wordt gemotiveerd met de mededeeling, dat Einstein tegen de nationale hernieuwing van Duitschland op zeoodanige wijze stelling heeft genomen, dat zulks elk verdei contact met genoemd insti tuut onmogelijk doet zijn. DOOR VAL BLOEDEND VERWOND. Gistermiddag werd zekere J. O. uit Hens broek, die met zijn vriend een uitstapje naar Amsterdam had gemaakt, op 't Stationsplein alhier onwel en viel plotseling bewusteloos op den grond, waarbij hij een bloedende wond aan zijn kin bekwam. Nadat O. per brancard in de 3e klasse wachtkamer van het station was gebracht, is hij op advies van den inmiddels gewaarschuwden dr. Dijkhui zen vervoerd naar het Centraal Ziekenhuis alhier, alwaar hij voor verdere behandeling is opgenomen. ONTOELAATBARE VERKIEZINGS RECLAME. Door onbevoegden is gisteravond een door stormlantaarns verlichte transparant met de woorden „stemt J. Duijs" op het dak van de kleine Kaaswaag alhier geplaatst. Door de politie zijn de daders, een viertal jongens, opgespoord. Een en ander is door Gemeente werken verwijderd. BALDADIGHEID. Dat er door de jeugd in den vacantietijd dagelijks ernstige baldadigheden worden ge pleegd, bleek ook gisterenmorgen weer, toen door een negental jongens groote hoeveel heden zand van het opgehoogde terrein bij d_- groentenveiling aan den Helderscheweg al hier in het Kanaal werden gegooid. Zij zijn door de politie op ernstige wijze onderhou den. VERLOTING REM. GEMEENTE. Bij de firma Frankenberg liggen de di verse hoofdprijzen van de verloting der di aconie van de Remonstrantsche Gemeente ter bezichtiging. Zooals men weet, is 8 Mei a.s. de trekking van deze sympathieke ver loting. HISTORISCHE TENTOONSTELLING PRINS WILLEM VAN ORANJE. In verband met de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje zal van 26 April tot en met 4 Mei 1933 in het stedelijk museum een histori sche tentoonstelling worden gehouden, op den Prins en zijn tijd betrekking hebbende, welke tentoonstelling toegankelijk zal zijn op werkdagen van 9- -12 en van 2—4 uur. AANBESTEDING. Zaterdag 15 April 1933 werd ten kan tore der Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Dageraar" te Burgerbrug aanbesteed het uitbreiden der fabriek onder architec tuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar. De uitslag was als volgt: 1. O. Hamstra, De Rijp 10.590 2. C. Feijen, Alkmaar 10.862 3. D. Eriks, Burgerbrug 11.200 4 P. Doorn, St. Maartensbrug „11.490 5. Gebr. Boekei, 't Veld 11.790 6. U. Rutsen, N. Niedorp „11.900 7. G. Koning, Schagen „11.956 8. Doedens Schilder, 't Zand 11.999 9 R. K. Koppen, Alkmaar „12.532 10. H Balder, Alkmaar 12 Rfift Begrooting 10.585. Het werk is aan den laagsten inschrii- v«C opgedragen. naar waarnemingen, verricht in van 21 April mot&ft Medegedeeld door het Kon. Nederi u Instituut te De Bildt Mtt a Verwachting, geldig tot den avond vanj. Zwakke tot matige Noordoostelijk Noordelijke wind; half tot zwaar j* of betrokken; weinig of geen neersla^0"11 kans op nachtvorst; weinig verandering08 temperatuur. M Weeroverzicht. Het weertype verandert uiterst weimV hooge druk in het noordwesten veinSSt? zich iets naar het zuiden en ligt than» westen van Schotland. De depressie in 11 noorden bleef te ver weg om het weer and. dan in Noord-Scandinavië te beïnvloed De hooge barometerstanden in het w«u en de lage in Zwitserland en de groote ff in de Alpen (-11 gr. C. op de* S S n f —13 gr. C. op de Zugsoitze) en in de geW le atmosfeer boven Duitschland en u Oostzeegebied onderhouden de stroomin» van koude luchtmassa's uit het noordwesten die tot in Ierland en de Pyreneeën t^nera turen onder normaal geven. Alleen op \u. land is de temperatuur hoog en gisteren' zelfs hooger dan in West- en centraal-Euro. pa. Ook daar is echter spoedig weer ets koude-inval te verwachten. Langs de Oost. zeekust viel een matige, elders slechts onbt duidende hoeveelheden neerslag. Onder dezt omstandigheden zal de overgang tot zachter weer zich zeer geleidelijk voltrekken en is de omslag nog niet direct te voorzien. VERBOUW POSTKANTOOR TOT TELEFOONKANTOOR. De Rijksgebouwendienst heeft aanbe steed het verbouwen van het post- er. telegraafkantoor aan de Koorstraat tot telefoongebouw. Het laagst heeft inge schreven A. H. Feberwee te Devente' met 40.465. SUB-COMITE VOOR JOODSCHE VLUCHTELINGEN TE ALKMAAR. Er heeft zich te Alkmaar gevormd «ft sub-comité van het Joodsche Vluchtelingen Comité te Amsterdam, bestaande uit de on- dergeteekenden, dat zich ten doel stel», Joodsche vluchtelingen die zich nog dage lijks te Amsterdam bij het comité aanmel den, geldelijken steun of onderdak te ver- tenen. Ieder, die deze vluchtelingen wil steunen, hetzij door een plaats in zijn woning voor hen in te ruimen, hetzij door een gave be schikbaar te stellen, wordt dringend ver zocht, zich thans zoo spoedig mogelijk tot een der leden van het comité te wenden. Git ten worden door ieder der comité-leden aan vaard. Verzocht wordt echter, zoo mogelijk bij voorkeur gelden te storten op de bankreke ning van de penningmeesteresse, mej. K. van Dijk, Langestraat no. 42 te Alkmaar, bij het Noord-Hollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar (gironummer Landbouw-crediet 2162). Het sub-comité voornoemd: Mej. K. VAN DIJK, Langestraat 42 Alkmaar. Penningmeesteresse. Dr. I. COHEN, arts te Heiloo. A. ELZAS, Langestraat 35, Alkmaar J. MOSSEL, Drechterlandsche weg te Heiloo B. VLESS1NG, Lamoraalstraat 7 t€ Alkmaar Mr. A. PRINS Jr., Bierkade no. 10 te Alkmaar. AANBESTEDINGEN. Bouwen van woningen in Heiloo Het architectenbureau Veldkamp en Gebr. Luinge heeft Woensdag aanbesteed voor re kening van den heer J. S. Blees te Heiloo: het bouwen van een woonhuis met garage aan den Rijksstraatweg aldaar. Er waren zeven inschrijvers, van wie de laagste was d heer P. A. Holtes te Heiloo met 4450. Aaft dezen werd het werk gister opgedragen. Hetzelfde bureau heeft voor den heer J- B. Kuijt te Beemster onderhands aanbesteed den bouw van een woning met garage "aft den Rijksstraatweg te Heiloo, op den hoek van de Zevenhuizerlaan. Het werk werd voor 4400 opgedragen aan den heer G Borsjes te Schermerhorn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtuP gen en andere voertuigen te 7.37 uur Hebt op. "ONDERTROUWD": a Bernardus van Well en Cornelia Telia. Frederikus Keesen en Antonia Jansen. Berend Niessink en Christina Kruidenh"»' Franciscus Dingerdis en Elisabeth ba her. Adriaan Meijer en Anna Gieling- Cl Jan Alferink en Elisabeth Slagter. Overeem en Elizabeth Groenland. GEBOREN: ,wen Pieter Hermann, z. van Pieter Bakker Frieda Hartmann. Brechtina Maria, van Jan Kloosterboer en Maart ie Bouw Aaltje Catharina Geertruida, Evert van Roekei en Aaltje Sterk. OVERLEDEN: A «4 Geertruida Johanna Veen ,aar Jacobus Wilhelmus yaa MontfoorU

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2