Agenda Betbpkkeim^ £uchtvaact Jiunst w. Wetenschap IVeecAetidht Jierk dè School Stad en Omgeving. Bioscopen. Bioscoop riarmonie, Maandag en Dins- dag, telkens des avonds half 8, hoofd nummer Eine Tür geht auf (detectivefilm); hoofdrollen Hermann Speelmans en Enka Fiedler. Toegang boven 14 jaar. A. B. T. tot en met Woensdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Moeders milli- oenen (dram.); tweede hoofdnummer Ser geant, ze gooien met steenen (hum.), hoofd rol Sim Summerville. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Onver breekbare banden (rom.); hoofdrollen Joan Crawford en Clark Gable. Toegang boven 18vicfon'a-theater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Menschen achter tralies (sens hoofdrol Heinrich Oeorge. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Maandag 24 April. 8 uur, De Unie, rede ds. C. A. Lingbeek voor de herv. (geref.) staatspartij. 8 uur, dancing Harmonie, verkiezingsver gadering R. S. P., spreker Bouwman uit Amsterdam. 8.15 uur, zaal London, Verdronkenoord, verkiezingsvergadering Nationaal Verbond P. O. R-, drie sprekers. Dinsdag 25 April. 8 uur, Groote Kerk, Willem de Zwijger- kcrdenking. ington voortgezet. Naar verluidt, wil Her rit probeeren bij zijn besprekingen met Roo- sevelt te bereiken, dat uitstel wordt verleend van de betaling van den in het midden van juni vervallenden termijn der oorlogsschul den. Overigens zou hij over den internatio- - nalen gouden standaard en de Europeesche dat den politieken toestand slechts ongunstig schulden, alsmede de particuliere Duitsche heeft beinvloed, zal definitief geliquideerd ter en bijeenroeper der vergadering, dr. Tobler, verklaarde, dat het hier niet ging om een nabootsing van het nationaal socialis me, maar om een aangelegenheid, die geheel Zwitserland betrof. Men spreekt hier niet van SA-troepen, maar van den strijdhond „Hart en in plaats van met het Duitsche „Heil be groet men elkander met den oud-Zwitser- schen strijdroep „Haaruus" Tot groet wordt de hand opgeheven, gelij'-: de landsknechten om Holders schilderijen dat doen. ONTPLOFFING IN EEN KOLEN MIJN IN ENGELAND Drie doocen. Tengevolge van een hevige explosie in een kolenmijn bij Backworth in het graafschap Northumberland zijn drie mijnwerkers ge dood. DE GEBEURTENISSEN IN HET VERRE OOSTEN. Trekken de Japansche troepen zich terug? Officieel wordt medegedeeld, dat de Japan sche troepen ten Zuiden van den Grooten Muur bevel hebben gekregen de operaties te gen de Chineezen te staken. Wanneer de Chi- neezen van nieuwe aanvallen zouden afzien, zouden de Japansche troepen zich op den Grooten Muur terugtrekken. Japan is van meening, dat de militaire taak, beveiliging van Jehol, vervuld is. Peking en Tientsin worden wel bezet. De Japansche gezant in Tsjangtsjoen, ge neraal Moeto, verklaarde, dat het bericht omtrent een terugtrekken der Japansche troe pen uit Noord-China en een afzien van een oprukken naar Peking en Tientsin niet in overeenstemming is met de feiten. Het Ja pansche leger zal Peking, tezamen met het Mandsjoerijsche leger, bezetten. Daarmede zal het Mandsjoerijsche probleem eerst defi nitief worden opgelost en het rapport-Lytton, willen onder- zijn schulden op korten termijn handelen. Internationale samenwerking. Herriot is bij zijn aankomst in Washing ton verwelkomd door staatssecretaris Huil en den Franschen ambassadeur. Tijdens een onderhoud met den vertegen woordiger van den Paris Soir verklaarde Herriot o.a-, dat zijn oorspronkelijk werk program door het loslaten van den gouden standaard in Amerika een principieele ver andering had ondergaan. Technisch is een volkomen nieuwe toestand geschapen. Hij wil geen oordeel er over uitspreken, wat Roosevelt tot dezen maatregel heeft ge bracht, maar constateert toch, dat men weer van voren af aan moet beginnen. Het eeni- ge, dat onveranderd is gebleven, is zijn goede wil. In een in de „Daily Mirror" gepubli ceerd artikel schrijft Herriot, dat de over eenkomst van Lausanne, zooals Borah ge zegd heeft, den sleutel vormt voor de toe komst. Of wel het in Lausanne begonnen werk wordt voltooid en de wereld bevindt zich op weg naar een duurzamen vrede, of de overeenkomst van Lausanne wordt her roepen en de wereld drijft den chaos tege moét. De oorlogsschtilden. Het oorlogsschuldenprobleem schijnt on danks den Amerikaanschen tegenzin te zullen worden tot de kernkwestie van de Washingtonsche onderhandelingen. Mac Donald heeft telefonisch informaties uit Londen ontvangen volgens welke hij conces sies in de schuldenkwestie zou moeten ver krijgen alvorens te kunnen overgaan tot een bespreking van tarieven en valutaproble men. Naar verluidt, zou MacDonald in dit op zicht door Herriot worden gesteund. Verder meent men, dat teekenen er op wij zen, dat een voorloopige overeenkomst tus- schen Roosevelt en MacDonald over weder zij dsche tarief verlaging tot stand kan ko men onder voorwaarde, dat Roosevelt het Amerikaansche congres nog voor half Juni een nieuwe regeling van het oorlogsschul- denorobleem voorstelt. De Engelsche en Amerikaansche deskundigen hebben den ge- heelen Zondag onderhandeld over tarieven- en valutaproblemen. De besprekingen over wederzijde handels verdragen zullen waarschijnlijk Maandag na aankomst van den Canadeeschen premier op breeder basis worden voortgezet. Verder verluidt, dat Roosevelt voorstan der is van een algemeen terugkeeren tot den gouden standaard op een lagere gouddek- kinesbassis. Va zijn volmacht om het goud gehalte van den dollar te verminderen zal Roosevelt slechts in het uiterste geval ge bruik maken. INTERNATIONALE CONFERENTIE VANDAAG TE PARIJS. Vandaag zal in de Internationale Han delskamer te Parijs het internationale con gres voor goederenverkeer beginnen, waar aan zal worden deelgenomen door 200 ver tegenwoordigers van 40 verschillende lan den. Dit congres, dat in industrieele en handels kringen wordt beschouwd als voorbereiding voor de economische wereldconferentie, zal ongeveer een week duren. De congreswerk zaamheden zullen hierin bestaan, dat ge zocht zal worden naar een nauwere aaneen sluiting van den internationalen handel en getracht zal worden de basis te leggen voor nieuwe handelsvertegenwoordigingen. Het belangrijkste doel der bijeenkomst is een gunstige atmosfeer te scheppen voor een gemeenschappelijke propaganda, welke de sluiting van voordeelige verdragen mogelijk tal maken. OOK IN ZWITSERLAND EEN „NATIONALE BEWEGING". i In Zürich heeft de nieuwe „Strijdhond van het nieuwe en nationale Front" een vergade ring gehouden. Er was een zaalwacht aan wezig van jeugdige Zwitsers, die gekleed wa ren in blauwgrijze hemden met een wit kruis <ff een rooden band om den arm. De voorzit- tus- Roosevelt bemiddelaar schen Japan en China? Naar de „Evening Standard" meldt, heeft de Chineesche minister van financiën, Soeng, die zich op weg bevindt naar Washington, de opdracnt, president Roosevelt te verzoe ken, als bemiddelaar tusschen Japan en Chi na op te treden. Een scherp protest van de Amerikaansche legatie ver wacht. Met eenige spanning verwachtte men gis teren in Amerikaansche diplomatieke kringen te Peking een bevredigend antwoord op een scherp protest van de Amerikaansche legatie tegen de voortdurende bombardementen door Japansche vliegtuigen van eigendommen der Amerikaansche missie in Noord-China. De Japansche zaakgelastigde had het protest doorgezonden naar het militaire hoofakwar tier van het Japansche Kwantoeng leger. Weliswaar hadden de Japansche militaire autoriteiten reeds eerder toegezegd te zullen afzien van bombardementen in de omgeving van Amerikaansche missies, doch dezer da gen was weer bericht ontvangen van den missionaris Oscar Kautto, dat de kerk van de Bright mission, te Taitowying voor de twee de maal was gebombardeerd. BENZINE-ONTPLOFFING IN CHINA. 12 dooden en gewonden. Volgens een bericht uit Kalgan is bij Tsji- nin een benzinetank met ongeveer 8 tot 9000 liter benzine ontploft. Er zouden 12 dooden en gewonden zijn gevallen. EEN AARDBEVING IN KLEIN AZIE. Een hevige aardbeving heeft Zondag het eilandje Kos in de groep der Sporaden aan de kust van Klein-Azië geteisterd. De aard beving zou groote materieele schade hebben aangericht. De seismograaf van Selfridge heeft giste ren een krachtige aardbeving, die ongeveer 20 minuten duurde, geregistreerd, op een af stand van ongeveer 1300 mijl in de richting van den Balkan. GEVANGENE UIT RIJDENDEN TREIN GESPRONGEN. Tijdens zijn overbrenging van Berlijn Olpe is de in Berlijn tot 4J^ jaar tuchthuis straf veroordeelde Waldemar Sprockhoff bij Eichhagen uit het closetraampje van den rij denden trein gesprongen. De door de poli tie onmiddellijk ingezette achtervolging bleef tot dusverre zonder resultaat. evenals in Nederland ook in Ned.-Indië voor de verzending van de gewone mail en van de luchtmail eenzelfde dag is vastge steld (de Woensdag). Bovendien valt deze wijziging samen met een versnelling van de thuisreis met twee dagen, zoodat het retourvliegtuig in plaats van Zaterdag of Zondag voortaan Woensdag of Donderdag zal aankomen. Dat deze aan komst ongeveer samenvalt met het vertrek van het uitgaande vliegtuig is een toevallige omstandigheid, welke voor de beantwoording van de luchtmail niet ongunstiger is dan bij de tegenwoordige regeling. Integendeel is aan het vervroegde vertrek uit Ned-Indië voor de Nederlandsche gebruikers het voor deel verbonden dat voor de beantwoording van de Indische luchtpostcorrespondentie meer tijd beschikbaar is en wordt er door voorkomen, dat het vliegtuig, zooals tot dus verre herhaaldelijk is geschiedt, op Zondag aankomt waardoor dadelijke bestelling na aankomst niet mogelijk is. De nieuwe dienstregeling beoogt dus geenszins om tot een vrijwel onmiddellijke beantwoording van de Indische correspon dentie te komen, zooals door sommige wordt gemeend. Immers, zij laat daartoe behalve in de allergunstigste omstandigheden en dan nog alleen voor Amsterdam, geen tijd. Zulks zal eerst kunnen worden bereikt, indien de snelheid van de vliegtuigen zoodanig zal zijn opgevoerd, dat de overtocht in zeven dagen kan worden uitgevoerd. Overigens leert een nauwkeurige beschou wing van de nieuwe dienstregeling, dat die voor Java iets ongunstiger is, maar dat de voor de buitenbezettingen verkregen voor deden daar ruimschoots tegen opwegen. AmsterdamBatavia. Volgens de bestaan de regeling vertrek van Amsterdam op Don derdag; na tien dagen aankomst te Batavia: vijf dagen later kan de beantwoordde brief weer mee om weer tien dagen later te Am sterdam terug te zijn. Beantwoording van den Nederlandschen brief vordert dus 25 da gen. Met de nieuwe regeling wordt die tijd 21 dagen. In omgekeerde richting heeft een Indische brief, die nu Zondags aankomt en waarvan het antwoord met het Donderdag daarop vertrekkende vliegtuig wordt verzonden, 23 dagen noodig volgens de bestaande regeling en bij een tijdruimte van 7 dagen ter be antwoording bij de nieuwe regeling 24 dagen. HET DUITSCH-ITALIAANSCHE LUCHTVERKEER. Non-stop verkeer Italië Duitschland in de toekomst. Milch, staatssecretaris voor de lucht vaart en directeur van de Lufthansa, die Goering op zijn reis naar Rome heeft vergezeld, heeft Zaterdag voor vertegen woordigers van de Duitsche en Italiaan sche pers interessante mededeelingen gedaan over dit bezoek. Tegenover vroe gere ondervindingen was een volledige ommekeer in de opvattingen en de denkbeelden van Italië te bemerken ge weest. Het voornaamste oq/derwerp van gesprek was geweest de luchtverkeers- kwestie. Als resultaat van deze bespre kingen kan men in de toekomst een verandering van de betrekkingen tus schen Duitschland en Italië op lucht vaartgebied verwachten. Zoowel des zomers als des winters zal een dage- lijksch verkeer van en naar Italië wor den ingesteld. Wellicht zal ree is het volgende jaar naast dit verkeer een non stop verkeer worden ingesteld, dus een verkeer van Berlijn naar Rome zonder tusschenlanding. De recordprestaties van den Italiaan schen vlieger Agello hebben een grooten indruk gemaakt op de Duitsche bezoe kers. Zooals bekend, behaalde de vlie ger een snelheid van 682.4 K M. Naar de heer Milch mededeelde, hopen de Itali anen bij hun verdere pogingen een uur snelheid van 750 K M. te bereiken. Hij beschouwt de Italiaansche luchtvloot als de beste ter wereld. Waarschijnlijk zul len de Italianen in de maand Augustus Berlijn bezoeken. MUZIEK. Ter herdenking van den 400sten g.boor :- dag van Willem van Oranje schreef G. Nieu- wenhuijsen een gedicht van drie coupletten dat hij den naam gaf van „Vader des Vader lands". W. H. van der Kaag Jr., organist, zette het gedicht op muziek. Het werd een eenvoudige, in het gehoor lig gende melodie die met overtuiging voorge dragen wel effect zal maken. Het staat ui de zonnige toonaard van A groote terts, en is een echt volkslied. De begeleiding, voor or- ;el of piano gaat in accoorden met de me- odie meer. De inleiding (4 maten) is een herinnering aan het Wilhelmus, het naspel geeft de eerste regel van het lied „Gelukkig is het land"' enz. Een zeer geschikt lied voor deze herdenkingsdagen. De uitgave is even eens goed verzorgd. A. K. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Havik (uitreis) i6 Zatordag te Cairo aangekomen en arriveerde Zon dag te Bagdad; de Snip (thuisreio) is te llangoon geland en bracht het gister „ot Caicutta. Het retourvliegtuig de Oehoe is Zaterdagmiddag 16.15 op Schiphol geland. De Snip (thuisreis) is heden van Caicutta te Jodhpoer aangekomen. De wijziging in de dienstregeling. Met ingang van 4 Mei is een wijziging aangebracht in de dienstregeling van eten luchtpostdienst op Ned.-lnaië. Het uitgangspunt is, dat in Ned.-Indië de postverzending uit de buitenbezittingen aan sluit op het vertrek van de booten der Mijen. Nederland en Rotterdamsche Lloyd van Tandjong Priok (des Woensdag); bij de tot dusverre gevolgde dienstregeling van der luchtdienst Amsterdam—Bandoeng v.v. blee de post uit de buitenbezittingen, bestemd on met den vliegdienst te worden verzondei (vertrek des Vrijdags) derhalve eenige dager te Batavia liggen. Om hieraan een einde te maken is de ver trekdag van de vliegtuigen uit Indië tot Woensdag vervroegd, waardoor thans UITBREIDING VAN DE VLIEG- HAVEN LE BOURGET. Het vliegveld van Parijs, Le Bourget, zal worden uitgebreid tot de grootste vlieghaven van Europa. Er zal op het vliegveld een geheel nieuw gebouw voor ontvangst worden ingericht, waar de douane, de poste rijen, het goederenvervoer en de politie, de metorologische dienst en de propa ganda- en persdienst zullen worden on dergebracht. Op de tweede verdieping van het gebouw zal een groot hotel restaurant komen, waar plaats zal zijn voor 1500 personen. Op het gebouw zal een terras worden ingericht. Men raamt de kosten van een en ander op 13 mil- lioen francs. VLIEGTUIGONGELUKKEN IN JAPAN. Zaterdag was het een ongelukkige dag voor de Japansche aviatiek Een zwaar bombardementsvliegtuig, dat op een oefenvlucht was van Hamamatsoe naar Formosa, stortte bij de Loochoo-eilan- den neer, waarbij een inzittende werd gedood. Bij Tateyama stortte 'n water vliegtuig neer, waarbij twee dooden wa ren te betreuren. CONCERT VAN DE VER. ZANGERS. De heer H. J. Zaai schrijft ons: Gisteravond gaf de liedertafel „De Ver- eenigde Zangers haar jaar'.iiksche concert onder 'eiding van zijn eminenten dirigent, den heer Jac Jansen, dat bizonder goed ge slaagd mag heeten. Allereerst zong men de bekende „Serenade van een Landsknechtvan Orlando di Lasso, en het viel op, hoe beschaafd en aardig van voordracht dit bekende werkje werd uitge voerd. Daarna kwam dc heer J. Hoogervorst op het podium die achtereenvolgens „Petrus- Klage" van L. F. Brandts Buys en het „Onze Vader" van den dirigent-componist zong. Vooral laatstgenoemd werk van den heer Jansen werd door den heer Hoogervorst met buitengewoon veel liefde en begrip gezongen. Daarna trad het dubbelmannenkwartet „Apolio" op met Haarlemsch Liedeke van R Hol en Morgenidylle van Olman. Bizonder prettig deed het aan te zien en te hooren hoe enthousiast dit goede ensemble haar leider volgde. He^ hoogtepunt van den avond werd naar mijn meening hierna bereikt dooi het klein gemengd koor, dat een eerste uitvoering gaf van „Passerelle Antique" van Jac. Jansen. Verwonderlijk is hei dat dit moeilijke en prachtige werk na zoo'n korte voorbereiding zoo uitnemend door dit pasgevormde koor werd gezongen. Wij feliciteeren dit jonge koor met deze schitterende uitvoering, maar bovenal den componist met dit gesiaagde werk. dat wij een goede toekomst voor spellen. Het bekende „Fremdenlegoniar" van Wen- geit en „Lied aan het Gangspil" van Roeske vielen terecht bizonder in den smaak van het talrijke publiek. „De Vereenigde Zangers" zijn op den goeden weg en zullen zeker bij dezen voort gang veel bereiken. Jammer dat het koor niet wat beter bezet is Daarna traden nogmaals het mannenkwar- tet „Apollo" en het gemengde koor op Alles was goed verzorgd en vooral het .Jenem Tage zum Gedacntniss, van Otto Malling werd bizonder fijn er gracieus weergegeven Dan nog het „Matrozenlied" van R Hol door de concerteerende vereeniging. Frisch en spontaan gezongen was dit een waardig slot van dezen mooien avond. Bloemen wer den nog aangeboden aan mej. Ero voor haar begeleiding van het Matrozenlied en een bizondere en warme hulde mocht de dirigent nog van het publiek in ontvangst nemen. Inderdaad is er door den heer Jansen èn als dirigent, èn als accompagnateur, maar bovenal als componist wel iet3 zeer uitzon derlijks gepresteerd. Mijn oprechte hulde! Jammer dat het publiek bij den aanvang niet bijzonder stil was, hetgeen wij ook wel eenigszins wijten aan de piepende stoelen in de zaal en de wat middeleeuwsch aandoende opstelling van „stoelen om tafeltjes", wat naar wij meenden, in een stad als Alkmaar toch niet meer voor moest komen. VAKONDERWIJS IN WEST- FRIESLAND. De „Vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland" heeft te Wognum haar zilveren feest gevierd. Veler lei vakkringen en zuster-organisaties deden van hun belangstelling blijken. De werkwijze der vereeniging oplei ding in werkplaatsen bij patroons op 3-jari- ge contracten, aangevuld met 5-jarig teeken- schoolonderwijs heeft in de practijk uit muntend voldaan, zoodat de vereeniging voor het gewest zegenrijk heeft gearbeid. Zij telt thans 700 leden, 100 leerlingen in de praktijk en 300 aan haar teekenscholen. Het jubileum is op feestelijke wijze ge vierd o.a. werd een revue vertoond betref fende de opleiding in het ambacht van het gildentijdperk tot heden. Op initiatief van den stichter en eersten directeur, den heer C. Schuitemaker, vroeger te Medemblik thans te Haarlem, die inzonderheid werd gehuldigd, is thans besloten pogingen in 't werk te stellen om elders dergelijke vereeni gingen te stichten, waarbij mr. H. Smeenge, de oprichter der Drentsche vereeniging; zijn medewerking toezegde. naar waarnemingen, verricht in den m«, van 24 April. 0r8«« Medegedeeld door het Kon. Nederl u- Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 miu München. h Laagste barometerstand 751.0 mM te Vk lencia. Verwachting, geldig tot den avond van oi April: Matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind- zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijn!» eenige regen; zachter des nachts; overdi weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie in het Westen dringt lan#; zaam naar onze omgeving door, zij bracht over de Britsche eilanden reeds groote hol veelheden neerslag. Zoo werd gistermorgen te Valencia in Ierland 23 mM. afgetapt Het hooge drukgebied is verder oostwaarts trokken en in beteekenis afgenomen, ov« Scandinavië trok de depressie noordoost- waarts af In Duitschland, Oost- en Zuid Frankrijk is het nog rustig weer, de nacht' vorsten zijn in sterkte afgenomen. In Scan' dinavië waait achter de aftrekkende depres. sie nog een gure westelijke tot noordwestelf' ken wind, die in Abisko zelfs nog snee» brengt. Over het algemeen zijn de tempen turen gestegen vooral over de Britsche eilat- den en Noordwest-Frankrijk. Voor onze om geving mag zacht weer, wellicht met eenigea regen, worden verwacht. kwam aanrijden. Doordat de wielri'der twij- felde; geraakte zijn voorwiel onder het mo torrijtuig en werd dit vernield. Uit een docr de politie ingesteld onderzoek bleek dat van een strafbaar feit geen sprake was en is dj schade door den motorrijder vergoed. Zaterdagmiddag had op den hoek Groot- Nieuwland—Oudegracht een aanriHh.; plaats tusschen den wielrijder J. D. en den bestuurder van een driewielig motorrijtuig G. D. De wielrijder kwam uit de richting van de Laat, terwijl de motorrijder op <5 Oudegracht reed uit de richting Hofstraat D. bekwam een verwonding aan zijn rechter been. De oorzaak is dat dA m de bocht links heeft genomen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. BOOMPLANTDAG IN DL WIERINGERMEER. Zaterdagmiddag werd te Slootdorp is Wieringermeer een boomplantdag gehouden, waar minister Reijmer bij tegenwoordig was, Om ongeveer half drie arriveerde deze aan het begin van het dorp, waar hij werd toe gesproken door den voorzitter van de dorps commissie, den heer P. C. J. Peters, waarna de minister een korte rede uitsprak. Vervol gens werd de eerste lindeboom door den mi nister aan den vroegeren bodem der Zuider zee toevertrouwd. Vervolgens werden doo> 250 schoolkinderen boomen geplant. WATERVLIEGTUIG MET VIJF PASSAGIERS VERGAAN? Op weg van Korioe naar Marseille. Zondagmorgen om 4.40 is uit Korfoe en watervliegtuig met vijf passagiers ertrokken, dat via Napels naar Mar- eille zou vliegen. Het eenige, wat men sedert het vertrek van de machine heeft gehoord is, dat zij zich om 7.55 gister ochtend boven de Apennijnen bevond; sedert dien zijn geen nadere berichten ontvangen, HERDENKING WILLEM DEN ZWIJGER. Sluiting gemeentelijke bureaux. In verband met de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje in deze gemeente op 25 April a.s. zullen de gemeentelijke b ireaux, voor zoover de dienst dat toe laat, dien dag des middags na 12 uur ge sloten zijn. RADIOSTORING. Men schrijft ons: De vorige week schreef U over radiost® ring in de buurt Baansingel enz. i Ik heb deze storing niet gehoord, doch als ze zoo sterk is als beschreven werd, zal het wel geen apparaat zijn die dit veroorzaakt, doch komt de storing uit het net, zooals ook bij mij op de Gedempte Nieuwesloot bij net Kanaal het geval is. I Het wordt veroorzaakt door het zich dal* bevindende transformatorhuisje. Laat het echter de klagers een troost xp dat het dan weer langen tijd zal verdwijn® waarschijnlijk doordien men dan t.z.t. iets de transformators schoonmaakt, b.v. de ow voor afkoeling? Ik meende dit even te moeten meedeel* mogelijk dat U de slachtoffers hiermede ki gerust stellen. GESLAAGD. Voor het te Utrecht gehouden examen do<* de Nederl. Vereeniging van Leeraren m' nografie „Groote" en Machineschfljw» slaagden voor machineschriiven: M«J- Velthuijs met een snelheid van 214_aa® gen foutvrij per minuut; mej. H. B°'j. kei met een snelheid van 156 aanslagen vrij per minuut; de heer J. Best met een heid van 208 aanslagen foutvrij Pf ,55 en de heer IJ. Best met een snelheid van aanslagen foutvrij per minuut. A»e slaagden wonen te Alkmaar. HOE LAAT IS H'ET? e® Wie in het ongelukkige bezit is va lo0pt. horloge, dat wel eens vóór of acnter is Maandagsmorgens niet heelema» van zijn tijd. Arffefl of De ingezetenen, die hedenmoj! AANRIJDINGEN. Zondagmiddag had op den Kennemer- straatweg bij de Heilooërbrug een aanrij ding plaats tusschen een wielrijder en een motorrijwiel. De wielrijder, zekere H. B., kwam vanaf den Nieuwlandersingel, terwij,' de motorrijder P. v. D. uit de richting Heiloo goed hall negen de bloemenklok woordig is het nog een steent]®dl* raadpleegden, kwamen tot de c°nc het tïen minuten over was. D€ZerieD kef* delaars konden even later op si- torenklok zien dat het ongeveer 1 sjaji- nuten voor negen was, maar 00 klok zorgde voor de noodige v vadö- door op dat oogenblik een hoogst***!' landsch liedje te spelen, dat tori* sdïijnlijk zooals vrijwel al :e kloküedjes uit den bundel *j| zingen, zing weest is, dan mee

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2