Agenda ^Binnenland taaiste Aecicfiten Jkovinciaal Tlieuws tanden Onze Jioloniën Siïucgecliifo Stand Stad en Omgeving- lOeec&eeicfit ECONOMISCHE WERELD- CONFERENTIE BIJEEN GEROEPEN. Tegen 12 Juni. Ruim 800 menschen dakloos. DE STRIJD IN CHINA. Het nieuwe Japansche oifensief. HOLLANDERS IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Zij hadden wel geldige pas poorten. 1 MEI-BETOOOING TE LUIK. HEILOO, Weeroverzieht. Bioscopen. Victoria-tneater, tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Madame Butterfly (rom.); hoofdrollen Sylvia Sidney, Cary Grant en Charlie Ruggles. Toegang boven 14 jaar. A. B. T. tot en met Donderdag e ken avond half 8, hoofdnummer Amor in de keu ken (operette); hoofdrollen Trude Berliner en Kurt Vespermann. Toegang boven 14 •jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdlag eiken avond half 8, hoofdnummer Gladde jongens (hum.), hoofdrollen William Hal- nes, Ernest Torrence en Leila Hyams. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Maandag 1 Mei. 8 uur, dancing Harmonie, Mei-vergade ring vrije groep soc. anarchisten. 8 uur, Harmonie, Mei-vergadering N. A S., spreker B. Lansink Jr. Dinsdag 2 Mei. Harmonie, 8 uur, Rede mr. Bierenbroods pot voor een Sportfondsenbad. Donderdag 4 Mei. Kerkconcert Ned. herv. kerk Heiloo, 8 uur. Zondag 21 Mei. Muziekconcours te Heerhugowaard. Donderdag 25 Mei. _r Muziekconcours te Heerhugowaard. raai Benavides was president van Peru in 1914. Hij werd korten tijd geleden benoemd tot opperbevelhebber van alle Peruaansche strijdkrachten. Sanchez Cerro is in 1931 aan ihet bewind gekomen door een militaire staatsgreep tegen president Leguia, een con- tra-revolutie, korten tijd later, verjoeg de voorloopige regeering van Sanchez Cerro, die 'zelf het land verliet. Hij verkreeg toestem ming naar Peru terug te keeren, en werd in October 1931 tot president gekozen. Hij werd een doortastend dictator, die al zijn tegen standers met ijzeren wil onderdrukte. Het organisatiecomité ter voorbereiding van de Economische Wereldconferentie heeft heden besloten, de conferentie op 12 Juni bij een te roepen. Als inleiding tot de conferen tie zal Amerika een douanebestand aankon digen. i EEN TORNADO TE MISSISSIPI. f Een nornado heeft Zondag een groot deel van de stad Yaziosippi verwoest, een twaalf tal personen werd gewond. De orkaan volg de zijn weg langs de Yazio-rivier en ver hoestte Johstown een negerkolonie. Een ne ger werd gedood, verscheidenen gewond. Dozijnen zakenhuizen en woonhuizen wer den weggeslagen, een kerk werd met den grod gelijk gemaakt. Bij dé tornado, die Zondag Jagoocity heeft geteisterd, werden tenminste twee personen fedood. 20 personen werden ernstig gewond. leer dan 800 menschen zijn dakloos. De schade wordt geraamd op 500.000 dollars Het Telegraaf Agentschap Sjimboen Ren- go deelt mede, dat de Japansche troepen die op 23 en 24 April verschillende streken bij Loean hebben ontruimd, bevel hebben gekre gen, het offensief tegen de Japansche troepen te hervatten. De Japansche cavalerie heeft de Chineesche stellingen aan den spoorweg Peiping-Moekden aangevallen en getracht, de Chineesche stellingen tusschen Tsjimin en Anscan te veroveren. De Japansche troepen hebben de stad Finjin in Jehol weer ver overd. Het Japansche ministerie van oorlog heeft verklaard, dat de Japansche cavalerie Pipei- ho heeft bereikt. De minister van oorlog heeft de vloot bevel gegeven, Takoe opnieuw aan te vallen. Verklaard wordt dat het lot van Peiping en Tientsin in twee of drie dagen zal zijn beslist. De vereeniging van vrienden der Sovjet Unie deelt ons het volgende mede: Een Hollandsche arbeidersdelegatie, op weg naar de Sovjet-Unie, werd op doorreis in Duitschland te Hannover gearresteerd. De delegatie, bestaande uit negen personen en behoorende tot diverse politieke richtingen (o.a. een drietal soc.-dem., w.o. het raadslid van Lonneker, de heer P. Langeciijk) werd te Hannover uit den trein gehaald. Daar wer den zij, hoewel zij allen geldige paspoorten hadden,opgesloten in de gevangenis. Ook een Duitsche vrouw, die niets met de delega tie te maken had, werd gearresteerd. De Hollandsche consul, wiens hulp werd ingeroepen, adviseerde de delegatie naar Holland terug te zenden. De delegatie wei gerde dit en verlangde naar Berlijn te wor den overgebracht, alwaar op het Russisch gezantschap de passen gesigneerd moesten worden. Het werd tenslotte toegestaan en onder strenge bewaking van S.A.-mannen werden zij naar Berlijn gebracht, waar zij naar het Karl Liebknechthaus werden gevoerd. Hier werd de bagage en alles wat zij bezaten, in beslag genomen, terwijl zij zelf werden vast gehouden. Tenslotte werd het een van hen toegestaan zich met de passen naar het Sovjet-gezant schap te begeven, alwaar onmiddellijk de visa werden verstrekt. voSlSagatiekon,oen des avonds de reis rivïrd e" 18 glStCTen te Moskou gear De delegatie bestaat uit de volgende oer- sonen: D. Radder, Zaandam; P. LangedUc, Enschede; J. J. Schaeffer, Rotterdam; A. H. Rouwhof, Arnhem; Driezei, Amsterdam; O. Groen, Rotterdam; C- Seurland, Amsterdam, Mej. F. de Graaff, studente in de Russisch taal en leterkunde te Leiden, wonende in den Haag en de secretaris van de V.V.S.U., de heer Vellinga. Demonstratie voor het gebouw van het Duitsche consulaat. Heden hebben de socialisten in Luik een 1 Mei-demonstratie gehouden. De demon stranten trokken naar het Duitsche consu laat, waar de Hakenkruisvlag werden uitge stoken. Er werden steenen naar het Duitscne consulaat geworpen. Eenige ruiten werden verbrijzeld. De Hakenkruisvlag werd afge rukt. HET LANDGOED BREUKINKHEIDE ONDER NATUURSCHOONWET GERANGSCHIKT. Het landgoed Breukinkheide onder Hummelo en Doetinchem, toebehooren- de aan den heer G. Tenkink e.a. is on der de natuursrhoonwet 1928 gerang schikt. Het is een pl.m. 47 H A. groot boschgebied, gelegen tusschen de land goederen Enghuizum en Hagum. PROF. MR. C. VAN VOLLENHOVEN OVERLEDEN. Uit Leiden wordt het ontstellend bericht gemeld dat prof. mr. C. van Vollenhoven Zaterdagavond na eene ziekte van eenige weken, is overleden. VALSCHE SWEEPSTAKE LOTEN. Op verzoek van den burgemeester van Veenendaal is door de politie te Harlingen aangehouden de 36-jarige D. B., die zich in verschillende plaatsen in ons land zou hebben schuldig ge maakt aan oplichting en het verknopen van Sweepstake-loten, welke later waardeloos bleken te zijn. De man gaf zich uit voor ingenieur en reiziger, terwijl hij verschillende valschen namen voerde. Tevens zou het t hem verschillende malen zijn gelukt van hotelhouders geld los te krijgen, huurde hier en daar rij wielen, zonder terug te komen. Zaterdag is hij op transport gesteld naar Veenendaal, waar hij verschil'en- de oplichtingen zou hebben gepleegd, o.a. zou hij een kapper 12 sweepstake loten hebben afhandig gemaakt zonder te betalen, de opbrengst zou hij voor zich zelf hebben gehouden. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Naar wij vernemen zou de uitloting van de loten van het Paleis voor Volks vlijt van 1867 vastgesteld heden om 11 plaats vinden. BRUTALE DIEFSTAL TE ROTTERDAM. Gestolene met een auto vervoerd. Een brutale diefstal met braak, waarbij voor ongeveer vierduizend gulden aan bont werd gestolen, is in den nacht van 28 op 29 April gepleegd bij den pelterijenhandel van den heer J. H. W. Taube aan de Van Olden- barneveltstraat te Rotterdam. Vermoedelijk zijn de dieven het perceel binnengekomen door het sousterrain, waarin een kapperszaak is gevestigd. De bonthandel van den heer Taube bevindt zich op de eer ste étage. Hier namen de dieven groote voor raden bont weg. Zij wierpen het gestolen goed door het raam naar buiten. Hoogstwaarschijnlijk heeft voor het huis een auto gestaan, waarin de goederen gela den werden. Of de dieven in den auto ge vlucht zijn of wel langs de achterzijde het perceel hebben verlaten, is nog niet komen vast te staan. Wel is het vrijwel zeker, dat een handlanger zich in den wagen bevond Aan de achterzijde van het pand is een ruit vernield. Tot de groote partij bont behooren o.a. drie zilvervossen, twee zilvervos-staar ten, een zestig stuks echte petit-gris, z.g.n. acht Persianer-pact, vijf stuks veulenvellen en zestien persianer vellen, alsmede nog ver schillende vellen van mindere kwaliteit. De justitiedienst van het politiebureau Witte de Withstraat heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Het mocht tot heden, al dus de Crt., niet gelukken de inbrekers op te sporen. VERSCHERPING IJMUIDER VISSCHERIJ-CONFLICT. Ontslag aan personeel aangezegd, Het feit, dat steeds weer treilers met werk willigen naar zee vertrekken, zoo meldt d< Crt., heeft de verhouding van de bij het vis scherij-conflict betrokken partijen, zooals al gemeld, verscherpt. Verschillende leveran ciers hebben Zaterdagmorgen van de IJm. federatie de mededeeling gekregen, dat zij bh' leveringen voor naar zee vertrekkende treilers geooycot zullen worden. Reeds is de boycot uitgesproken van een der grootste zaken ir scheepsbehoeften, welke tevens veel aan d< opvarenden zelf levert. Het bestuur der IJmuider Vischhandel Ver eeniging heeft haar leden medegedeeld, dat, nu de IJmuider Federatie voortgaat, den vischhandel allerlei moeilijkheden in den weg te leggen maatregelen genomen moeten wor den om te voorkomen, dat verschillende bij die organisatie aangesloten leden nog langer in de gelegenheid zouden zijn het den handel lastig te maken. Het bestuur heeft, in over leg met een groote groep handelaren, be- bij paald, dat de leden van heden af al het hen in dienst zijnd los en vast personeel, aangesloten bij de IJmuider Federatie, uit den dienst moet ontslaan, men zich van te werkstelling van zoodanige personen dienen te onthouden. Het bestuur gaat van het standpunt uit, dat het onduldbaar moet worden geacht dat de handelaren werkkrachten in dienst hebben wier organisatie er voortdurend op uit is den handel te benadeelen en af te breken. In verband met den verscherpten toestand en den langen duur van het conflict is met ingang van heden het geheele personeel der Ijsfabriek en van den Vereenigden Steen kolenhandel, waarbij er zeer velen zijn, die twintig en meer dienstjaren hebben, ontslagen. Ongecorrigeerd. JAPANSCHE OORLOGSSCHEPEN BESCHIETEN CHINEESCHE STELLINGEN. Half-officieel wordt uit Moekden meege deeld, dat Zondag Japansche mijnenleggers in de Golf van Lyanaun 85 K.M. van Takoe de Chineesche stellingen hebben beschoten. De Chineesche artillerie is tot zwijgen ge bracht. Het Japansche opperbevel deelt verder mede, dat Japansche troepen in het district Foenin Chineesche stellingen hebben aange vallen en daarbij den Chineezen ernstige verliezen hebben toegebracht. Japansche ar tillerie heeft Loeloen bezet. DE 1 MEI-DAG IN RUSLAND. Reeds op den vooravond van den 1 Mei dag verkondigden duizenden plakaten in Moskou, de hoofdstad van Rusland en cen trum van het wereldcommunisme, het feest van den eersten Mei. Tot de bevolking is een oproep gericht, waarin wordt gewezen op de wereldrevolutie van het proletariaat in het afgeloopen jaar. De arbeiders worden opge roepen voor den strijd tegen de Koelakken Heden wordt op het Roode Plein de jaar- lijksché parade gehouden. Ook in honderde andere Russische steden wordt het feest op deze wijze gevierd. DE 1 MEI-DAG TE PARIJS. De Fransche minister van Binnenland- sche Zaken heeft voor den eersten Mei alle demostraties en optochten in de straten en op de pleinen van Parijs verboden. Derge lijke verboden zijn ook afgekondigd voor de provincies. Onder voorbehoud dat geen verstoring der orde zal plaats hebben, is in het Oosten van Parijs een bijeenkomst in de open lucht toe gestaan. Overigens worden hedenavond in vele zalen massa-vergaderingen gehouden. Vakvereenigingen hebben haar leden opge roepen, heden niet aan het werk te gaan en men gelooft, dat velen hieraan gevolg zullen geven. Als voornaamste eisch voor de demonstra ties hebben de vakvereenigingen dit jaar de invoering van de 40-urige arbeidsweek ge steld. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 1 Mei 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 588 vette koeien, le kw. 56—60 cent, 2e kw. 4454 cent, 3e kw. 33 42 cent per K.G., slachtgewicht; 56 melk- en kalfkoeien 100—160; 174 Vette kalveren, le kw. 52—56 cent, 2e kw, 4450 cent, 3e kw. 3042 cent per K.G., levendgewicht; 131 Nuchtere kalveren 150350; 121 Schapen 1014; 636 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K G. 39—40 cent, zware varkens 3738 cent, vette var kens 34—35 cent per K.G. slachtgewicht; 21 Paarden 55—100. Ter veemarkt waren 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Marktoverzicht; Runderen minderen aan voer dan vorige week, handel flauw, dalende prijzen, weinig beste kwaliteit. Vette kalveren aanvoer minder dan vorige week Maandag, handel slecht en mindere prijzen. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, kalmen handel, prijzen stationnair. Schapen ruimen aanvoer, stillen handel, prijzen iets minder. Varkens handel zeer gedrukt, minderen aanvoer dan vorige week. Prijzen iets dalende. De bisschop vax. Haarlem heeft als kerkmeesters van de parochie van „St. Willebrordus" benoemd de heeren J. Ligthart en Jb. Molenaar en tot arm- meester de heer K. op den Kelder. DE BOEREN- EN TUINDERSBOND ZENDT TELEGRAM AAN DEN MINISTER. Wij vernemen, dat de kath. Ned. boeren- en tuindersbond en het Kon. Ned. landbouw- comité het volgende telegram aan den minis ter van economische zaken en arbeid onder dagteekening van 28 April hebben gezonden De centrale landbouworganisaties deelen uwe excellentie mede, dat zij volharden bij het door haar en den alg. Ned. zuiveÜaond op 16 Maart j.1. ingenomen standpunr in zake beperking' veestapel en verzoeken eerbie dig spoedige uitvoering van de daartoe strek kende maatregelen. VALSCHE MUNTBILJETTEN IN NED.-INDIE. De politie te Solo, aldus een Aneta be richt aan de Crt., heeft beslag gelegd op verschillende valsche muntbiljetten. De vervaardiger daarvan, zekere Djatmiko, is gearresteerd. Op zijn aanwijzingen kwam aan het licht dat een duizendtal biljetten van 10 reeds gereed was. Deze biljetten zijn achterhaald en in be slag genomen. De vervaardiger ver klaarde aanvankelijk dat de valsche bi.jetten in China waren gemaakt, doch weldra bleek dai de drukkerij in Grissee moest worden gezocht. Op deze drukke rij konden nog twee van de zeven cliché's in beslag genomen worden. Het Soer. Handelsblad publiceert de mededeeling dat behalve in Grissee ook buiten Ned.-Indië aanmaak van valsch geld plaats vindt. In verband hiermede zet de valsche-munt-controle haar in tensief onderzoek voorL GEBOREN: Jacob Egbertus z. v. Jacob Tebbertman en Geertje van der Sluijs. Geertruida Jacoba Maria en Maria Jacoba Gerarda ds. van Wouter Buren en Johanna Kapteijn. Ca- rolina d. v. Robertus Veraar en Gerarda Steen. Trijntje d. v. Lieuwe Singor en Grietje Klijn. OVERLEDEN: Johannes Martinus Reijnders 64 jaar. SPREEKONDERWIJJS, Men schrijft ons: Het is van algemeene bekendheid, dat er onder hen, die veel en lang hun stem moeten gebruiken, veel keellijders voorkomen. Dit keellijden vindt veelal zijn oorzaak in een verkeerd gebruik van de spraakorganen. In Alkmaar en omgeving is het meermalen voorgekomen, dat een onderwijzer door een verkeerde spreektechniek zijn stem volkomen verloor en hierdoor ongeschikt werd voor zijn functie. Nog afgezien van de doorgestane pijnen en het afschuwelijke gevoel van on macht ten opzichte van zijn taak, waren deze lijders ontslag en broodeloosheid zeer nabij. Door het nemen van spreeklessen zijn zij echter gelukkig aan dit noodlot ontsnapt en kunnen zij zonder pijn en opgewekt hun ar beid verrichten. Hieruit blijkt de belangrijkheid van een behoorlijke spraak. Maar nog meer wordt deze belangrijkheid gevoeld door hen, die een spraakgebrek hebben. Bij sollicitaties komen zij daardoor niet in aanmerking en niet wei nig zijn de gevallen, waarin spraakgebrek- kigheid tot volslagen wanhoop geleid heeft. Is er voor deze ongelukkigen dan geen uit komst? In de meeste gevallen zeer zeker, in dien zij zich, na medisch onderzoek, tot een bevoegd spraakleeraar wenden. Evenwel zou de lijdensweg der spraak- gebrekkigen aanmerkelijk bekort kunnen wor den, indien reeds op de lagere school krach tig ingegrepen werd. Maar hiertoe zijn, op een enkele uitzondering na, de onderwijzers door gebrek aan inzicht in deze materie niet in staat. Burgemeester en Wethouders van deze ge meente zijn doordrongen van het besef van de belangrijkheid van een goede spraak voor iedereen en waren de tijden niet zoo slecht, dan zou er alreeds een gemeentelijke cursus voor spraakverbetering van de schooljeugd zijn. Enkele tientallen stotteraars, stamelaars en lispelaars zouden dan al in behandeling zijn genomen. Toch wenscht het college in deze richting iets te doen. Het wil een kleine subsidie geven voor een particulieren cursus, die hier dezer dagen opgericht zal worden Ouders, die een spraakgebrekkig kind hebben, zullen via de scholen uitgenoodigd worden hun kind door een bevoegd leeraar te laten onderzoeken en zoo noodig behandelen. Het behoeft verder geen betoog, dat deze cursus zeer heilzaam zal werken en dat de kans, om later te slagen in het leven, hierdoor voor de spraakgebrek - kigen aanmerkelijk verhoogd wordt. De ouders, die het goede met hun kinderen voor hebben, (en welke hebben dit niet?) zullen ook wel een klein financieel offertje willen brengen, zoo zij hierdoor het levensgeluk en de kans op succes in de maat schappij van hun telgen kunnen verhoogen. De heer G. Leerkamp, onderwijzer aan de school voor Buitengewoon L. O. zal de leiding der hierboven bedoelde cursussen op zich nemen. AUTOBOTSING TE SCHAGERBRUG Zaterdagavond had op het kruispunt Schagerbrug—Ruigeweg te 't Buurtje (Schagerbrug) een botsing plaats tusschen twee auto's. De eene auto, bestuurd door en eigendom van den heer G. Koning, aannemer te Scha- gen, kwam uit de richting Callantsoog, ter wijl de andere auto, bestuurd door den eige naar, den heer G. N. Rentenaar, broodbak ker te Keinsmerbrug, uit den Ruigeweg, richting St. Maartensbrug kwam. De auto's, die volgens ooggetuigen een matig gangetje reden, waren juist tegelijk op voormeld kruispunt. Ondanks stevig remmen kon een botsing niet worden voorkomen. De wagen van den heer Koning werd .in de flank aan gereden door den auto van den heer Rente naar. Beide bestuurders kwamen er wonder boven wonder ongedeerd af. De auto's ble ken ernstig beschadigd te zijn, voornamelijk die van den heer Koning. De wagen van den heer Rentelaar is later per reddingswagen van de fa. de Moor te Schagerbrug naar de garage gebracht. Ook de andere auto mo°st per reddingswagen van de plaats der bot sing worden verwijderd. Feitelijk had de heer Koning aan den auto van den heer Rentenaar den voorrang moe ten geven, omdat laatstgenoemde van rechts kwam. Waar het uitzicht ter plaatse totaal belemmerd is door de aanwezige huizen, kan eigenlijk van schuld niet gesproken worden, temeer omdat beide automobilisten lang zaam reden. LIBERALE JEUGD. Jongeren, die voor de liberale beginselen gevoelen kunnen zich aansluiten bij den Bond van Jonge Liberalen waarvoor men zich, zooals elders in dit blad wordt gemeld kan opgeven bij den secretaris mr. N. Schol ten, Kennemerpark 28. MOTORONGEVAL. Op de Zuiderrekerdijk te Huiswaard wa ren gistermiddag een drietal jongelui op on handige wijze met een motorrijwiel bezig met het gevolg, dat één van hen, de 18-jarigé Iv Z. over den kop sloeg en kwetsuren aan handen en beenen bekwam. ERGERLIJKE BALDADIGHEDEN. inwoner uit Bergen, de heer V., die gisteravond zijn auto in de Langestraat had geparkeerd, kwam bij het wegrijden tot de onaangename ontdekking, dat baldadigen de draden van de verlichting van de koplampen van ,7un auto hadden doorgesneden. naar waarnemingen, verricht inri^T van 1 Mei. n m°r?en Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 763.5' mM Abisko. uliVl- te Laagste barometerstand 752.1 mM ayen. te Jan Verwachting, geldig tot den avond van 2 Mei 1933: Zwakke tot matige wind uit NoorH.i-i :htingen, nevelig tot zwaar bewolkt -e nig of geen regen, weinig verandering temperatuur. W richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt nig of geen - temperatuur. Uiterst geleidelijk heeft zich de str^i van laagste luchtdrukking Oostwaarts v« plaatst, zoodat die van de Golf van BiW naar de Oostzee en Finland loopt Het hnn drukgebied op IJsland is door een vlakke r nroeoio vorHruirzin Mine aam i1 Qc* pressie verdreven. Maar een strook van ma tige hooge drukking loopt nog van den (V, aan tot op Spitsbergen, zoodat de N. O. strooming thans tot ons land is dnn7 gedrongen. Op het vasteland wordt bii„>' overal windstil en mistig weer gemeld nw regen in Zwitserland, Zuid-Duitschland f„ Oostenrijk. Ook in Engeland valt ni» rew. om de Oostzee hier en daar sneeuw. \tfa,T' schijnlijk zullen de koude luchtstroomenikv verder Oostwaarts uitbreiden maar daarna zal de temperatuur geleidelijk gaan stijgen In ons land, Zwitserland en Zuid-Duitsch. land is plaatselijk flinke regen gevallen. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HEI WEER IN APRIL 1933. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt). Gemiddeld over de vijf hoofdstations wai de ochtendtemperatuur een halve graad bo ven normaal. Tot den 14den waren alle da- gen warmer dan normaal. De grootste ai- wijkingen kwamen voor op den 12den en da 20sten resp. 5 gr. boven en 5 gr. beneda normaal. De gemiddelde maximum en mini mum temperatuur waren beneden 1 graal boven normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vries punt was te De Bildt 8 tegen 4 normaal aï kwamen in een bijna onafgebroken reeks voor van den 15den tot den 23ste. Gedurende deze periode werd veel schade aangericht door nachtvorst. De neerslag was over het ge- heele land belangrijk beneden normaal. I? het Noorden en midden viel 40 tot 50 van deze normale hoeveelheid. In het Zuia. 30 tot 40 Te De Bildt werden 125 uren zonneschijn waargenomen tegen 153 normaal. De aandacht van de politie op deze ver nieling gewezen. Het goed gezinde publid zal echter goed doen mede aandacht te schen ken aan het optreden van dergelijke baldadi gen. Het stadsbelang vordert, dat automo bilisten hun wagens, als ze die neerzetten, veilig weten. Het is mogelijk, dat jongelui in brooddron kenheid de daad hebben bedreven. Zij zulle dan verstandig doen om zich in de toekoffit hiervan te onthouoen, aangezien de poli» voornemens is dergelijk vandalisme met kracht tegen te gaan. AANRIJDINGEN. Zaterdagavond had op den Geestersingel een aanrijding plaats tusschen een wiel, bestuurd door B. v. V. te den H®™"' komende uit de richting van de Bergerbrug en den 15-jarigen wielrijder H. G-..a'lu€r,u'j uit de Middenstraat kwam aanrijden, "f motorrijwiel en rijwiel werden licht bescn digd. Door de politie wordt een onderz ingesteld. Omstreeks 3 uur gisterenmiddag den hoek Verdronkenoord—Limmerhoek aanrijding plaats gevonden en bleek dat beschonken autobestuurder me zijn auto paar maal tegen een aldaar staand huis aangereden, tengevolge waarvan dit nu auto werden beschadigd. De bestuurder, kere J. S. uit Hilversum, is op de BieVjtje aangehouden en naar het bureau van P overgebracht. Door de politie is proces- baal opgemaakt. I Tusschen de wielrijders J- Z. en s; v'ceB vond gisteravond op den Helderscnew s aanrijding plaats, tengevolge waar ^ie kwam te vallen en over pijn onder ue klaagde. Hij is per auto naar zijn vervoerd. DE OVERDEKTE EN OPEN BAD- EN ZWEMGELEGENHEID WAT DAARMEDE IN VERBAD STAAT. zeker Over dit op het oogenblik zeer actueele onderwerp zal morgenav p. groote zaal van de Harmonie eai ge houden worden door mr. J.crLjrtfoO^' broodspot, leider van de N-V. De sen. B. en W.. alle raadsleden en e zijn uitgenooaigd deze verg3"' Jongst*1' wonen. De toegang is voor ane stellenden vrij. L .t het Wij verwijzen, in verbanc. djt nu0 staande, onze lezers ook naar n ver#3 mer onder „Binnenland °P^erunndsd^ van de opening van het Spoi ArnfiPfW.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2