rJf ™z Hoofdpijn en Kiespijn Jieck Schoot StaalsloUci} de v.a.r.a. op 30 april. Het antwoord van minister Reyrtier op vragen van den heer Boon. Boon betreffende de door den minister van Mijnhardt's Poeders Vee- Boerderij afgerand. 183 ai 98 8311 8779 9128 DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. OPENING BINNNLANDSCHE LUCHTVERKEER. ZOMERDIENST LUCHTVERKEER. Öo vragen van het Tweede Kamerlid W Wezien de verjaardag van prinses ju- liana^it jaar op een Zondag valt, heeft de regeering beslist, dat de viering daarvan op MaSS 1 Mei zal plaats hebben. Met hetrekking tot den radio-omroep is be haald dat 1 Mei zal zijn een feestdag in den v'a„ nunt 4 van het zendtijdenixsluit, ioodat de viering, overeenkomstig de bedoe- Ima van dat besluit, zal geschieden op de N$e Nederlandsche omroeptenders. In verband hiermede moest de VAR A., die aan de viering niet wenscht mede te wet- v'n en die krachtens de regeling van de hoogtijdagen" op 1 Mei de beschikking zou hebben gehad over één der omroepzenders, haar zendtijd ten behoeve van de nationale feestviering afstaan. Nu deze „hoogtijdag dus voor de V.A.R.A. verloren ging, verzocht zij, met het oog op de bijzondere beteekenis, welke de 1 Mei-dag voor de socialistische arbeidersbeweging heeft, ruiling Van zendtijd met de A.V.R.O Op 30 April van 20 tot 24 uur, ten behoeve Vad de uitzending van een wijdingsprogram- fha, ZOöals dit vóór de totstandkoming van het zendtijdenbesluit reeds gedurende een Viertal jaren geschiedde. De V.A.R.A.be- fechikt óp 30 April reeds óVer den haar inge volge net zendtijdenbesluit toekomenden zendtijd gedurende de tijdvakken van 8 tot 10 üüf en Van 17 uur tot 20 uuf. Mede gelet op de bijzondere beteekenis, welke de af stand van den zendtijd op 1 Mei Voor de V.A R. heeft, achtte de ondergeteekende het itl Overeenstemming met het advies van deft Radioraad billijk het verzoek van de V.A.R.A. om ruiling van zendtijd voor het tijdvak van 20 tot 24 uuf op Zaterdag 29 April met gelijk tijdvak óp Zondag 30 April In te willigen. De ondergeteekende verbond échter aan dit ruiling de voorwaarden, dat door de V.A.R.A. geen uitzendingen worden gedaan, die de gevoelens, welkê op den 30en April in het overgroote deel van het Neder landsche volk leven, zouden kunnen kwetsen êtt dat „de Internationale", welk lied in het vobf den wijdingsavond opgegeven program ma niet voorkomt, ook als slotstuk van den avond achterwege wordt gelaten. De V.A.R.A. neeft deze voorwaarden aan vaard. De ondergeteekende is er van overtuigd en acht het vanzelf te sprekeh, dat de verjaar dag van de prinses ook op 30 April door het meerendeel van het Nederlandsche vólk op eeh óf andere wijze zal worden herdacht. Nu evenwel de eigenlijke viering van dien vér jaardag op den daaropvolgende!! dag zal plaats vinden en de 30ste April niet als een nationale feestdag wordt aangemerkt, was ér geen redelijke grond aanwezig om aan de uitzending van het wijdingsprogramma door de V.A.R.A. andere beperkingen op te leggert dan die, welke rekening houden met de ge voelens van het meerendeel van het Neder landsche volk op dien dag. In dit verband is de ondergeteekende dan Ook niet vart OOt- deel, dat het met inachtneming van dé dóóf hem gestelde en doör de V.A.R A. aanvaarde voorwaarden aanstoot moet geven, wanneer op 30 April door deze veteeniging een wij' dingsavond wordt uitgezonden. De ondergeteekende kort de inwilliging van het verzoek om ruiling van zendtijd af hankelijk stellen van het voldoen aan bepaal' de voorwaarden. Deze voorwaarden kohdert nu 30 April in den omroep als een gewone omroepdag wordt beschouwd niet worden gesteld ten aanzien van de uitzendingen en de tijdvakken, waarover de V.A.R.A., krach tens het zendtijdenbeslui, op dién dag reeds de beschikking heeft. De V.A.R.A. heeft de aan de ruiling verbonden Voorwaarden aan- vaard, zoodat rekening houdende met het feit, dat de verjaardag van prinses juliana oök in den omroep op 1 Mei wordt gevierd en lettende op den aard van het programma, dat de V.A.R.A. in den avond van 30 April zal uitzenden de ondergeteekende hiet van oordeel is, dat men door zijn beslissing het nationaal gevoel van het Nederlandsche volk met recht gekrenkt zou kunnen achten. Aangezien naar de meening vah den on dergeteekende door de genomen beslissing éen belangrijke minderheid van het Neder landsche volk naar billijkheid wordt behan deld en maatregelen Zijn getroffen, Opdat de gévoe'ens, welke in de overgroote meerder heid van dat volk op 30 April leven, niet worden gekwetst, bestaat er voor den ortdef- geteekende geen aanleiding zijn beslissing te zullen spoedig bedaren door Vraag Mijnhardt's Hoofdpïjnp°*ders en Mijnhardt s Kiespijnpoeders en zie toe dat de naam Mijnhardt op doos en poedert voorkomt. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. der collecte waartoe op de Munt een tót collectebus omgebouwde brandkast was ge plaatst gretig gébruik werd gemaakt. Dé collecte vah de Zilverentram heeft 1328.60 guldeft opg<S>racht. ZOMERTIJD. Vlor Zoovee] nog noodig wordt eraan 15 Mel^a zomertÜd aanvangt 0V£jfPahg dit jaar naar den zomer- 1 P^sfhlédt in den nacht van Zondag 14 Mei op Maandag 15 Mei, om 2 uur. DE COLLECTE VAN HET AMSTERDAMSCHE CR1S1SCOMITE. Dank zij de grondige voorbereiding is het Zaterdag met de groote collecte in de hoofd stad dié georganiseerd was ten bate van het Aimterdartische Crisiscomité, op rolletjes gegaan. In alle wijken der stad hebben de tsllöoze collectanten die over niet minder dan 43 wijkbureaux verdeeld waren met een ijver, die aan alle vermoeienissen het hoofd bood, zich van hun plicht gekweten In de middaguren ontving de goed ge organiseerde aanval op de weldadigheid der hoofdstedelingen versterking, jn den vorm van door de stad trekkende muziekcorpsen en jazz bands, terwijl in café's verschillen de artisten het publiek geheel belangloos op hun prestaties vergastten. De bekende zilvertram werkte, waar zij zich ook vertoonde, als een magneet op het publiek en droeg derhalve veel bij tot het welslagen der collecte. Ook met den verkoop van loten op straat en ih magazijnen ging het naar wensch, terwijl ook van de gelegenheid om tegen betaling van minimum een kwartje mee te raden naar de opbrengst BRANDEN. Sigarenwinkel uitgebrand te nindaat. In deh afgelöopert nacht ontstond door onbekenden oorzaak brand ih een sigaren winkel vah H. Konings, te Veenendaal. De winkel Wet aanwezige voorraad brandde totaal af. Het boven gelegeh gedeelte werd door het vuur eveneens verwoest. De brand weer kon tegén hét vuur niets uitrichten en bepaalde Zich er tüe de belendende percee- len nat te houden. Waardoor Uitbreiding werd voorkomen. Verzekering dekt de schade Boerderij afgebrand. Zondagmorgen is te Beek en Donk de groote boerderij van den heer B. totaal door het vuur verwoest. De geheele inventaris en allé 'voorraden zijn verbrand. Het vee was gisteren haar de weide overgebracht. De schade wordt geschat op 10 h 15 duizend gulden. Alles is verzekerd. Fabrieksbrand te Schiedam Zaterdagavond brak een vrij hevige brand uit in het fabriekspand der N.V. Tr. Marsch en Co. conservettfabriek, gevestigd Noord Vest 117 té Schiedam. Het vuur ohistond op de tweede etage en werd door een vrouw- die in de nabijheid in een woonschuit woont, ontdekt. De btahdweer was spoédig ter plaatse en gaf weldra met tien stralen water Binnen het half uur meende men het vuur meester te zijn, doch juist toen een deel van het materiaal zöU inrukken, sloegen de vlam men uit het dak. Opnieuw wera met kracht den strijd tegen het vuur Ingezet. In het gebouw, dat voor een gedeéltè uit brandde bevond zich veel brandbaar mate riaal. Pérsóóttlijkè Ongelukken hadden hiet plaats. Motorrijwiel in brand gevlogen. Gistermiddag passeerde te Olst per mo torrijwiel Op Weg haaf den kampioen schapswedstrijd te Deventer, de Dammers Uit Wijhé, met ais duozitter de heer BrUg- gemah, everteens uit Wijhe. Voor dé fabriek der firma Lindhorst raakte de motor in brand. De bestuurder stopte onmiddellijk en sprong van het rijwiel. Hij bekwam geen let sel. De duozitter kwam echter te vallen en bekwam eertige brandwonden. De garage houder A. van Keulen, die het ongeluk zag gebeuren, ertèlde met twee brandblusch- apparaten toe, die echter ondeugdelijk blé ken te zijn. Het motorrijwiel verbrandde ge heel. De motorrijders zijn per auto naar Wijhe teruggekeerd. Door onbekende Oorzaak is Zaterdag nacht de groote boerderij Van den heer A. Oldenkamp aan den JOrtkérwijk te Smilde afgebrand. Vijf koeien en tweê paarden kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Schuur én loods te ÏJssèlmonde Verbrand. Aan den Smeetlandschedijk onder IJssel- monde heeft Vrijdagnacht, aldus het Hbld een felle brand gewoed in een wagen oocs en een boerenschuur Van de gebroeders B. en A. P, Klootwijk. De brand is waarschijn lijk ten gevolge van kortsluiting ontstaan. Om negen uur was de heer A. Klootwijk nog in de wagenloods geweest en tien thirtu- en later zag hij, dat de schuur in lichte laaie gtonfl. Het is hem gelukt één van de vier dorsch- machines, twee tractoren en een personen- X°vd'« in de wagenloods en in de schuur stonden, te reddert. h Jph6" h'! £fzi* was tu'£ uit de loods te hnifa' u een stuk brandehd hout op wer? gewond Waard°°r hij Vfij 2Waar Inmiddels toegesnelde omwonenden heb ben geholpen vijf koeien, dié in dé schuur waren gestald, te redden Het vuur woedde intusschen fel doof; van K fiV?nkert het strooien dak van de 20 bij 8 meter groote schuur d'i daardoor ook vlam vatte. In deze schuur lagen, behalve een vrij groote partij hooi, eenige vaten benzine opgeslagen, waardoor explosies ontstonden. In korten tijd was de geheele schuur in vlammen oogegaan. Beide gebouwen zijn tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. VERKEERSONGEVALLEN. Aanrijding met doodelijken afloop. Zaterdag is een motorrijder de 31-jari ge rijwielhersteller H. Hiensk uit Oos terbeek op den Schelmschenweg ter hoogte vèn den Kattenberg door tot nu toe onbe kende oorzaak tegen een hem tegemoetrij- denden melkwagen opgereden. De motor rijder werd met inwendige kneuzingen en eén beenbreuk in het gemeenteziekenhuis op genomen. Zijn vrouw, die op de duo zat, be kwam slechts enkele lichte verwondingen. In den loop van Zondag is H. aan de be komen verwondingen overleden. De melkwagen, waarvan het paard na de aanrijding op hol sloeg, werd eenigszins be schadigd. De melkrijder kwam met den schrik vrij. De politie heeft de zaak in on derzoek. Ernstig motorongeluk te Best. Zaterdagavond ongeveer 10 uur is op den Rijksweg Eindhoven—Boxtel onder oe ge meente Best een motorrijder de heer V. d. w uit Bodegraven met als duopassagier de heer J. uit den Haag met groote 6delhek op een door een paard getrokken groenten wagen. Beide voertuigen reden in de rlch ting Eindhoven. Beide motorrijders werden tégen de straat gesmakt met het noodlottig gevolg, dat de heer J. op slag gedood werd, terwijl v. d. VE'. ernstig verwond naar het ziekenhuis in Eindhoven moest worden ver voerd. Het motorrijwiel werd totaal ver nield. De voerman van de groentenwagen bekwam geen letsel, terwijl zijn vrouw, die ook op de wagen was, door de geweldige schok van de wagen viel en licht verwond werd. Doodelijk ongeval op onbewaakte overweg. Gistermorgen omstreeks 4 uur is een wiel rijder, de 18-jarige v. W. uit Eindhoven, op een onbewaakte overweg tusschen Echt en Eindhoven door een trein gegrepen en op slag gedood. Een 13-jarige jongen gedood. Op den Haagweg onder Loosduinen is gistermorgen omstreeks 8 uur een 13-jarige jongen, wonende te Doosduinen, aangereden door een auto. De jongen, die een schedel breuk had opsreloopen, is kort na de aan rijding overleden. Doodelijke ongeval. Op den Artistelveenscheweg was Zater dagmiddag een meisje van ongeveer 21 jaar per fiets op weg van Amstelveen naar Am- steram. Zij wilde om een bakkerskar heen rijd en;, hierbij is zij geslipt en kwam terecht onder eên van den anderen kant komende autobus van lijn H. Het meisje overleed spoedig daarna. Ernstig motorongeluk te Alphen aan den Rijn. In den afgeloopen nacht is op den Rijks straatweg onder Alphen aan den Rijn de 23-jarige C. Meijers uit Den Haag, vermoe- del i'k ten gevolge van den mist, met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden. M. bleek ernstige verwondingen te hebben op- geloofien en is, na verbonden te zijn, in zorgwekkenden toestand overgebracht naar het Diaconessenziekenhuis te Leiden, KORTE BERICHTEN. Zondagmorgen heeft fn het American Hotel een gezelschap fascisten dermate de ergenis opgewekt van de overige bezoekers dat een handgemeen dreigde te ontstaan. Door tus8chenkomst Van de politie is zulks echter voorkomen. Zondagnacht Is In de Oranjesluizen een 44-jarige schipper uit Rotterdam over boord gevallen. De pogingen om de levens geesten op te wekken zijn mislukt. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de schipper tenge volge van een hartverlamming is overleden. den aard der besluiten kondén vooralsnég géén nadere mededeelingen worden gedaan TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond is de slager G. E., toen hij van de pont te Nijmegen, die over de Waai vaart, op den wal wilde stappen, misgestapt en in het water terecht gekomen. De man is verdronken. JULIÜS BARMAf UITGEWEZEN. In aansluiting op 't bericht, betreffen de de in hechtenisneming van Barmat, kunnen we nog mededeel en dat dé mi nister van justitie aan den heer Julius Barmat, den broer van den gearresteer den Henri Barmat, heeft doen mededee- len, dat hij hier te lande als ongewenscht vreemdeling wordt beschouwd. De heer Barmat zal het land moeten verlaten DE 1 MEI-DAG TE ZAANDAM. Naar aanleiding van de beslissing van den gemeenteraad van Zaandam betref fende het officieel tot feestdag verklaren van den 1 Mei-dag hebben de raadsle ten Dorjé» Flentrop, Hallie, Kamphüys, Kan, Koehne, Krommendijk, RanshUysen, Spaak en Tilketna tot de koningin het verzoek gericht dit raadsbesluit met het oog op de financieele moeilijkheden der gemeente te willen schorsen. Het raadsbesluit geschorst. Bij het gemeentebestuur van Zaan dam is Zaterdagavond van de regeering hét bericht ingekomen, dat het raadsbe sluit van Vrijdag, waarbij officieel de 1 Mei-dag tot feestdag is verklaard, door de Kroon is geschorst. BRUTALE OVERVAL IN BRABANT. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur, hebben bandieten een overval gepleegd op drie alleenwonende zusters van den Heu vel genaamd, in de Broekstraat te Herpen (N.Br.) De indringers haalden de drie vrou wen uit bed, een aer zusters werd in den kelder opgesloten, het kelderraam was tevo ren van buiten met zakken zand en hout dichtgemaakt. Waarschijnlijk met het doel eventueel hulpgeroep te smoren. De beide anders zusters werden in dekens gewikkeld en in een kamer gesloten. Een van haar slaagde er in naar buiten te komen. Zij heelt toen de buren te hulp geroepen. Intusschen waren de indringers verdwenen. Zij hadden alles overhoop gfehaald en een bedrag van 250 gulden meegenomen. Men vermoedt dat er in totaal 5 personen bij dezen overval be trokken zijn, waarvan er eenige buiten op wacht hebben gestaan. ENGELSCHE GEZANT IN DEN HAAG. Officieel wordt medegedeeld dat de Engel- sche koning den onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Sir Charles Hubert Montgomery, heeft benoemd tot gezant te Den Haag als opvolger van Sir Oüo Russell die binnenkort zal aftreden. DE ZAANDAMSCHE GEMEENTF BEGROOTING. Nu de gemeentebegrooting, die nog niet de goedkeuring van Ged. Staten heeft mogen verkrijgen,is bij het gemeentebestuur een schrijven ingekomen van den minister van financiën, waarin wordt medegedeeld, dat geld uit de gemeentefondsbelastittg tot een bedrag van 150.000 wordt ingehouden. Als gevolg daarvap hebben B. en W. heden een extra-vergadering gehouden. Omtrent MISLUKTE MOORDAANSLAO. Zaterdagavond heeft in de Ouido Oezelle- straat te Eindhoven een moordaanslag plaats gehad op de 21-jarige winkeljuf frouw C. Romijn. Een Duitsche cellist, met wien zij in Duitschland eenigen tijd verkee- ring heeft gehad, kwam om haar per auto te nalen. Toen zii weigerde met hem mee te gaan, lóstê bij drie revolverschoten op haar, welke gelukkig het doel misten. In zijn auto is de aanrander over de grens gevlucht, doch de politie heeft hem in de stad Luxem burg gearresteerd. De auto is te Eysden in besiag genomen. DE KÓNINGIN ONTVANGT DE VOORZITTERS DER TWEEDE KAMERFRACTIES. H M. de Koningin heeft heden in verband met de kabinetscrisis op den Ruigen Hoek ter conferentie ontvangen de Voorzitters van de Tweede Kamerfracties vah de Liberaie Staatspartij de Vrijheidsbond, van den V.D. Bond en van de S D.A.P., respectievelijk dé heeren mr. H. J. Knottenbelt, mr. H. P. Marchaht en ir. J. W. Albarda. 1 MEI-VIERINO IN DEN HAAG: De Haagsche federatie der S.D AP. en de nieuwe Haagsche bestuurdersbond veren heden op de gebruikelijke wijze het 1 Mei feest, behalve dat ditmaal de optocht, die gewoonlijk gehouden wordt, niet plaats vindt, omdat de burgemeester geen toestem- ving verleende. Gisteravond heeft het reli gieus socialistisch verbond in de remon- strantsche kerk een wijzingsbijeertkotnst ge houden. Vanmorgen is op Houtrust een kinderfeest gehouden, waaraan ruirtt 30U0 kinderen deelnamen. Voor de volwassenen was er des morgens in den tuin van het volksgrijouw een ochtend georganiseerd met muziek, zang en declamatie. Voor den middag stónd op het programma een mee ting op Houtrust, waar de heer de la Bel la een rede zal uitspreken en waar voorts zang en muziek zal zijh. De A.j.C. zal er den Mei-boom planten en vreugdedansen uitvoe ren en er zullen spoilfeesten gehouden wor den. Hedenavond zijn er bijeenkomsten in den dierentuin en in het gebouw voor kunsten en wetenschappen. DE VERJAARDAG VAN PRINSES JULIANA. t>e viering te Den Haag. Op de gebruikelijke wijze heeft de resi dentie den verjaardag van prinses Juliana gevierd. Er wordt druk gevlagd. In verschil lende stadswijken zijn muziekuitvoeringen Na een herdenkingsrede in de Willemskerk zou hedenmiddag een ovatie gebracht wor den aan de jarige prinses in het paléis Noórdeinde. Hedenavond wordt een kerke lijke bijeenkomst gehouden en zullen aan de departementsgebouwen verlichtingen worden ontstoken. De viering te Amsterdam. Behalve van de openbare gebouwen hangt te Amsterdam van tal van particuliere wo ningen de vlag uit ter eerc van den verjaar dag van prinses Juliana. Er Wordt drukker gevlagd dan anders. Op verschillende plei nen werd hedenmorgen een concert gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Ook in den namiddag hadden deze concerten veel belangstelling. Vanwege de Oir. H.B.S. trok ken een 400 jongens en meisjes naar een speelterrein, waar den dag vroolijk werd doorgebracht. Door een commissie is deze week tijdens een jaarvergadering der Ned. Herv. Gem. te Beverwijk vart bovengenoemde ver- eeniging aan het bestuur een foto aange boden van hare eerste catachist, ds. Bos. laatstelijk predikant te L'mmen en sedert een paar jaar terug overleden. DE BISSCHOP NAAR ALKM4AR. De bisschop van Haarlem kom», 17 Mei in Alkmaar om ln de drie r. k. parochie kerken het H. Vormsel toe te dienen. EINDEXAMEN HANDELSAVOND SCHOOL. N. C. Aafjes, M. Benjamin, P. Betlem, J. S. den Das, A. Eendebak, D. Jupijn, K Kirpensteijn, J Klopper, Annie Kop pijn, P. D. Langedijk, R. D Leeuw, H. J. Medendorp, W. Pfersma, W. A. Pieters, Jansje Pool. Janny Schuurman, C. P Slikker, J. Slikker, Lies Smit en N Hennink. Afgewezen 4. E (Niet officieel) 4de klasse, 1ste Ujst Trekking T»n Maandag 1 Mei 193Ï HOOGE PRIJZEN Prijzen T»n 1 66.— 8000.— 1900.— 17860 400.— 379 13349 300.— 11331 16418 100 6911 8847 14018 14206 145 474 681 1274 1619 1915 22 46 2601 2700 8044 3324 3531 8693 4084 *838 4678 9118 5444 P 0346 6637 7008 7328 7780 f t t t t 26 314 614 1054 1393 1756 2176 2405 2664 2666 3268 3462 3618 8925 4282 4439 4977 5847 5700 9965 6232 6559 6800 7176 7529 7960 8066 8285 8682 8974 9197 9203 9274 9*84 9490 10060 10102 10284 10387 65 367 722 1076 1455 1781 2228 2418 2676 2973 3316 3475 8632 4026 4269 4584 4981 6383 5761 6075 6284 6560 6844 7199 7566 7986 8077 8291 8743 9084 85 408 845 1172 1608 1877 2229 2485 2889 2995 3317 3485 3641 4078 4813 4655 5112 6380 5601 6060 6339 6605 6969 7288 7778 7998 8193 8303 8756 9122 9299 9508 165 486 917 i301 1687 1946 2259 2503 2703 3069 3377 3576 37Q7 4085 4358 4694 5149 8494 5832 8138 e45i 6640 7014 7930 7784 8222 8446 8801 9141 284 819 959 1321 1664 1981 2367 2563 2738 3110 3408 8690 3713 4101 4369 4371 5187 5520 5839 8148 6464 6643 7064 7856 7794 292 545 980 1359 1879 2002 2384 2597 2759 3141 3*51 3397 3715 4194 4399 4881 5321 6557 4852 6181 6488 6740 7102 7360 7919 295 871 1045 1372 1702 2166 2388 2644 2815 3262 3459 8598 3802 4250 4409 4919 5322 8621 5948 62ia 6546 6787 7129 7468 7940 8577 8827 9148 9881 6412 9629 9700 10144 10191 10t98 10600 10514 10521 9416 9709 BEVORDERING LEERLINGEN HANDELSAVONDSCHOOL. Bevorderd naar de tweede klas: Jannie Bakker, M. Barsingerhorn Marie Boekei, Hilligje Boerwinkel, W A. Booij, Agatha Buur, C. Dijkers, Annie de Jong, C. Kloosterboer Jz., C. Klooster boer Kz., T. Kloosterboer, S. Leegwater, C. de Munk, Grietje Otto, Jannie Piers, G. Slapman, Nelly Uitentuis, J. Heert en W. Wijpkema. Afgewezen 2. Bevorderd naar de derde klasse: Grietje van Dok, C. Gootjes, D K. Graaff, C. de Graaf, H. P. Jacobi, Tinie Kerssens, Nelly Langedijk. H Linde boom, J- H. Nierop, Marie Pronk Afra Schaap, Tini van Sluis, Alie Spijker M de Vries en J. Wesselius. Afgewezen 4. Bevorderd naar de vierde klas: J. N. de Boer, W. de Boer. H Dogger. Leioa Kaal, Corn. Klinkert, Tine MeeuvV- sen, Gretha Nicolai, Bertha Nieuwen- huizen, Roelina Roskam, Tine Rutsen P. de Waal, Hendrika Westra en Tine .Woudstra. Afgewezen 1, 10537 10682 10686 10688 10761 10778 10836 10986 11990 110S2 1 \130 11180 11201 11216 11249 11255 11280 11382 11383 11396 11428 11492 11494 11665 11678 11687 11709 11724 11743 11811 11860 11929 11942 11940 12006 12069 12075 12098 12109 12205 12376 12430 12437 12449 12474 12489 12501 12821 12638 12848 12755 12811 12888 18095 13163 13180 13188 18217 13228 13411 13479 13626 13629 13646 18792 13990 14100 14122 1*168 14225 14252 14492 14515 14628 14584 14624 14740 14877 14863 14904 14937 15C63 15093 15225 15271 15315 15419 15448 15475 15524 15599 15660 15872 15868 16888 16909 16969 15974 18137 16201 16213 16220 16268 16296 16366 16367 10466 16477 18512 18518 18628 18638 16746 16870 16957 16981 17003 17012 17303 17343 17353 17411 1741B 17478 17608 17698 17822 17847 17920 17980 18126 18148 18165 18167 18188 loov» 18372 18384 18489 18557 18819 18817 19227 \9268 19294 lBÜOS 19358 19402 19463 19506 19635 19688 19895 19720 20037 20124 20184 20192 20252 20276 20380 20459 305C0 20673 20693 20714 20810 30838 20980 20948. 8587 8924 9176 9419 9818 10274 10539 10791 11348 11646 11768 12050 12390 12528 12945 13328 13843 14481 14810 15113 15499 15891 16412 16669 17093 17334 18071 18248 18870 19423 19775 20317 20723 8679 8967 9177 943# ïoooa 10275 10580 10877 11373 11669 11789 12055 12393 12644 1340 13941 14471 14851 15224 15518 15893 16449 16739 17177 1758T 18075 18283 19119 19451 19834 20333 20739 Beyorderd naar de Vijfde klas: J. van Beekum, Nans Botterman, A. Broekstra» A. Bruin, C. Dekker, C. de Geus, A. Groen, Betsy Grondsma, Lotte Haas, G. Helderman, M. de Jonge» Trien Koppijn» Annie Kluiten, A Stam, Lei9 Strijbis, W. Veldstra en Tinie Woud stra. Afgewezen 3 £uchtvaact De Havik (uitr.) kwam te Bandoeng aan. Arteta Vaz Dias meldt, dat bij de K L M. bericht is ingekomen, dat de Rijstvogel (uit reis) gisteren te Bushir is geland. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M: bericht is ingekomei, dat de Rijstvogel (uit' reis) Zondag te Bagdad is geland. VLIEGTUIGRAMP IN BEIEREN, Vier doodeil Door nog onopgehelderde oorzaak is Za terdag een vliegtuig, dat eerst kort geleden doOr de Duiisch-Chineesche luchtvaart maatschappij „Eürasia" was aangekocht, irl de nabijheid Van Traühstein aan de Chiem- see neergestort. Het toestel,een Junkers W 34, bevortd zich op een duurproefvlucht, wrtarvoöf het Zaterdag uit Berlijn was ge start. De pioot, de radiomarconist, directeur Schmidt van de Eurasia en een dame zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. Het toe stel is vernield. Vandaag wordt de Uitvoering van het exploitatieprogramma Voor het binnenland van de K.L.M. ter hand genomen en wel door de opening van den dienst on Schou- wen/Duiveland en Walcheren en van dienst op Twente. Op de Zeeuwsche lijn wordt de dienst uitsluitend op Maandag, Donderdag en Zaterdag uitgevoerd en wel 2 verbindin gen per dag in elke richting. Met ingang van 15 Mei bestaat op alle dienStert aan sluiting naar en van Amsterdam. In verband met de wenschêh van het rei zend publiek is het vertrekuur van den och' tenddienst rtaar Zeeland latef gesteld (ver trek Amsterdam 8.45, vertrek Rotterdam 9.20, aankomst Haamstede 9.45, aankomst Vlissirtgen 1010). Op Twenthe wordt in het tijdvak van 1 Mei t/m. 14 Juni een enkeldaagsche dienst, t.w. ochttenddienst Twenthe—Amsterdam en een middagdienst AmsterdamTwenthe geëxploiteerd. Daarna wordt de verbinding in een dubbeldaagschen dienst Veranderd. Vóór beide diensten geldt, dat des Zater dags het ochtendvertrek naar den middag verschoven wordt, zulks ln verband met het touristenverkeer. De dienst op Groningen wordt op 1 Juni geopend. De tarieven voor Zeeland hebben een aan» merkelijke verlaging ondergaan. Overigens zullen dit jaar voor alle trajecten 10-vluch- tenboekjes worden ingevoerd, waarvoor dé tarieven eveneens een verlaging hebben on dergaan. Hedert vangt op het geheele Europeeschc luchtnet de zomerdienst aan. Als gevolg van de internationale samenwerking tus schen de verschillende luchtverkeersonder- nemingen, als ook in verband met de sterke toeneming van het reizigersverkeer door ae lucht, komen dezen zomer tal van nieuwe verbindingen tot stand. Voor Nederland mogen genoemd worden: een tweede dienst op Berlijn, doorgaande verbindingen naar en van Oothenburg, Oslo, Dresden, Breslau, Weenen, Lyon. Genève, Marseille, Cannes en Barcelona; tevens zal een doorgaande verbinding met Budapest worden ingesteld met aansluiting te Amsterdam naar Londen. Gedurende den zomer 2u!lên van Amster dam zoowel als van Rotterdam uit 75 ste den in één dan door de lucht bereikbaar zijn,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7