Agenda Noodweer in Zuid-Limburg. 'Publicaties Onze Jiolomm JCunst m Wetenschap lOeecbecicht Stad en Omqevinq. Groote schade te Sittard. T AR WE-INVENT ARIS ATIE. Weeroverzicht. Bioscopen. .,tQ Victoria-theater, tot en met heden halt 8, hoofdnummer Madame Butterfly (rom), hoofdrollen Sylvia Sidnev, Cary Grant en Charlie Ruggles. Toegang boveni 14 jaar. A. B. T. tot en met heden half 8, hoofd nummer Amor in de keuken (operette) hoofdrollen Trude Berliner en Kurt Yesper- mann. Toegang boven 14 j'aar. Cinema Americain, tot en met heden half 8, hoofdnummer Gladde jongens (hum.), hoofdrollen William Haines, Ernst Torrence en Leila Hyams. i Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, i n g a n g Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Donderdag 4 Met. i Kerkconcert Ned. herv. kerk Heiloo, 8 uur. Vrijdag 5 Mei. Evangelisatie samenkomst „The star ol hope mission", 8 uur, bovenzaal Central. Spr. de heer Sevensma uit Amsterdam Gistermiddag heeft boven Sittard en om geving een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een wolkbreuk. De bui ontlastte zich te omstreeks half vier en hield aan tot zes uur. Een uur lang heeft het voortdurend gehageld. De hagelsteenen hadden de grootte van knikkers. Het Zuidelijk deel van Sittard kwam geheel blank te staan. Tientallen kelders zijn vol water geloo- pen. Vele wegen waren geheel onbegaan baar, doordat het zand en de steenslag weg spoelden. Het verkeer werd totaal gestremd. De trambaan Sittard—Heerlen is op vele plaatsen verzakt. Hierdoor zal de tram in twee dagen niet kunnen rijden. Gedurende dien tijd zal de verbinding met bussen wor den onderhouden. De Rijksstraatweg SittardAmstenrade is over een afstand van 13 K M. overstroomd. De trams en de auto's konden tijdens het noodweer niet verder rijden. Op sommige Elaatsen stond het water tot aan de treeplan- en van de electrische trams. Een aan den weg staande benzinepomp werd wegge spoeld, tengevolge waarvan de benzine over den weg vloeide. Een oogenblik heeft gevaar bestaan voor het wegslaan van de brug over de Kötelbeek. Deze werd door de politie af gezet, totdat het gevaar geweken was. Vele hofsteden in de omgeving hebben door den hevigen regenval veel schade geleden. Bij de hofstede ,,Lahof" te Broek-Sittard moesten de varkens naar den zolder worden gebracht om verdrinking te voorkomen, terwijl de koeien naar een hooger gedeelte moesten worden gedreven. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen, echter zonder brand te veroorzaken. Er is groote schade toegebracht aan het te velde staande fruit gewas. Op een enkele plaats is een akker met tarwe vernield. Doordat de Molenbeek op verschillende plaatsen buiten haar oevers is getreden, zijn in de stad vele overstroomingen ontstaan. De Molenbeekstraat stond geheel onder wa ter. In het gehucht Windrakerberg zijn de rails van de tram ongeveer een meter van hun plaats verschoven. In den loop van den avond is men met man en macht bezig geweest de straten schoon te maken en de kelders leeg te pom pen. Het „Roode Kruis" te Sittard neeft zijn hulp aangeboden, doch behoefde geen dienst te doen. EERSTE KAMER. Aan de orde zijn de onteigeningsont- werpen voor de mijnspoorwegverbindin- gen in Limburg. De heer Jansen wil er naar doen stre ven, de belangen der spoorwegen en der mijnen tot elkaar te brengen. De minister is overtuigd, dat een be vredigende oplossing zal worden ver kregen ten aanzien van de exploitatie. De heer Moltmakers wenscht, dat er geen beslissing zal worden genomen al vorens de volgende begrootingen van waterstaat en der staatsmijnen in de Kamer zijn behandeld. De minister zegt, dat de uitvoerende macht, voor don gang van zaken ver antwoordelijk is. De ontwerpen worden z. h. s. aangenomen. Aan de orde is daarna het wetsont werp tot regeling van de evenredige vrachtverdeeling in de binnenvaart. De heer ter Haar betoogt, dat de in dustrie de nieuwe lasten niet kan dra gen. De schipperij zal er door het min der aantal reizen niet mede gebaat zijn. De in te stellen bevrachtingscommissies zijn niet geschikt om de vrachtvaart practisch te regelen. Het ontwerp houdt geen regeling met internationale ver houdingen. De heer Smeenge schetst den nood in de binnenvaart. Het zal goed zijn het ontwerp aan te nemen. De heer Droogleever Fortuyn zegt dat dit ontwerp niet te verwezenlijken illu sies wekt. Het zal niet baten in het pogen om de schipperij buiten de steun te houden. Dit ontwerp wekt niet te vervullen verwachtingen. De heer de Jongh betreurt, te late in diening van dit ontwerp, dat de groote reederijen er tegen zijn is verklaarbaar. Zij hebben niets tegen den ondergang der binnenschippers. De toestand der in ternationale Rijnvaart is de hoofdoor zaak van den toestand dier schippers. SMOKKELAARSAUTO AANGEHOUDEN. Aan de Duitsche grens passeerde tusschen Venlo en Geldern gisterochtend een perso nenauto, die er volgens den dienstdoenden grensbeambte nog al verdacht uitzag. Er werd daarom bevel gegeven om te stoppen waaraan terstond voldaan werd. Bij onder- - bleek de auto een groote hoeveelheid koffie te bevatten, welke onder de kussens en de bekleeding van den wagen verborgen was. De wagen en de koffie werden in beslag ge nomen. De smokkelaars, naar alle waar schijnlijkheid twee Nederlanders, zijn naar de gevangenis te Geldern overgebracht. JACHT OP KIPPENDIEVEN. Nabij de Veldensche Kippenfokkerij, gele gen aan den Rijksweg VenloNijmegen on der de gemeente Arcen, troffen de mare chaussee in den afgeloopen nacht een onbe heerd langs den weg staande auto aan. Bij onderzoek constateerden zij dat in de hok ken van de fokkerij twee dieven aan het werk waren. Voor de marechaussee er op bedacht waren stapten de dieven in den auto om in allerijl te verdwijnen. Een der marechaussee zag echter nog kans op den treeplank van den wagen te springen en kon zoodoende be werkstelligen, dat de auto in een langs den weg gelegen greppel reed en omkantelde. De beide nizittenden sprongen tijdig uit den wagen en ontkwamen in het struikgewas Een van hen de marechaussee had in hem de beruchte en reeds lang gezochte kippen dief uit den grensstreek, W. Janssen uit Ble- rick herkend slaagde er in te ontkomen. Alle pogingen hem op te sporen en te ar resteeren hebben tot nu toe geen succes ge had. De tweede, zekere Hauser uit Venlo kon men in hechtenis nemen. De auto bleek bij onderzoek een tiental zakken te bevatten die elk 10 tot 12 kippen inhielden. De auto en de buit werden in beslag genomen. EEN KORT ANTWOORD. De minister van Waterstaat heeft de vragen van den heer L L. H. de Visser, lid van de Tweede Kamer, die aandrong op het nemen van maatregelen van regeeringswege ter zake van de uitbetaling aan alle visschers van de hun ingevolge de Zuiderzeesteunwet toe komende uitkeering, alsmede van den achter- stalligen steun, aldus beantwoord: Het antwoord op de vragen 1, 2 en 3 luidt ontkennend, in verband waarmede vraag 4 onbeantwoord dient te blijven. DE NIEUWE TWEEDE KAMER. Onder de gekozen leden der nieuwe Twee de Kamer, die hun benoeming hebben aange nomen, vinden wij o m. vermeld den heer H. J. Knottenbelt. (Zooals men weet, ging het gerucht, dat de heer Knottenbelt zou bedanken en plaats zou maken voor mr. W. C. Wendelaar.) BRANDEN. Een onvoorzichtige loodgieter. Gistermorgen om zeven uur brandde in de buurtschap Meddo bij Winterswijk de boer derij Weyenboom, bewoond door den heer J. H. Erielink, af. Vijf koeien en zes varkens werden met moeite uit het huis gered. De oorzaak moet gezocht worden in onvoor zichtigheid van een loodgieter. Huis en in boedel waren verzekerd. Vuurzee te Hoogeveen. Vanmorgen omstreeks vier uur is brand uitgebroken in de rijwielherstelplaats van den heer J. F. v. d. Aa, gelegen achter zijn woning aan de Hoofdstraat te Hoogeveén. De brand liet zich ernstig aanzien en breidde zich snel uit. Nog voor dat de brandwee te plaatse was, was het vuur over geslagen naar de koffiebranderij en tabaks fabriek annex handel in kruidenierswaren van de firma J. Pet. Ook het winkelpand van de Vele Waschmachine-Mij. geraakte in brand. De brandweer rukte met groot mate riaal aan en slaagde er in de aangrenzende woonhuizen te behouden. De rijwielherstel plaats, het magazijn van de firma Pet en het winkelpand brandden echter geheel uit De woonhuizen kregen veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend, de schade die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. MOTORSCHIP MET GRIND GEZONKEN. Dinsdagnacht is in de Maas bij de Maas brug te Roermond het met grind geladen motorschip „Lenaschipper A. Vos, Rot terdam, metende 228 ton, door lek-gestooten gezonken. Het schip ligt gelukkig buiten de vaart, zoodat de passecrende schepen er geen hinder van ondervinden. DE INCIDENTEN TE AMSTERDAM. Verklaring van het Duitsche Con sulaat. In verband met de berichten over de incidenten in Amsterdam op Maandag avond j.1. deelt het Duitsche Consulaat- Generaal ons thans mede, dat daar 35 gevallen met namen gemeld zijn, waar bij Duitschers op den avond van 1 Mei lichamelijk mishandeld werden. Ver der zijn eveneens met namen bekend tot nu toe acht gevallen inzake lastig vallen, beschimping of vervolging ge meld. Het Duitsche Consulaat-Generaal deelt thans verder mede, dat tot Dins dagmiddag 25 gevallen van mishande lingen bekend waren. Uit de tot nu toe ontvangen berichten valt echter op te maken, dat dit aantal nog hooger zal worden. In tegenspraak met de telefonisch ge geven verklaring inzake de incidenten, verklaart het Consulaat-Generaal thans schriftelijk, dat het bericht van de Tele- graphen Union niet viermaal overdre ven is. (Het Persbureau Vaz Dias teekent hierbij aan, dat telefonisch deze verkla ring wel werd gegeven; volgens het Duitsche Consulaat-Generaal moet dit op een misverstand berusten.) AANRIJDINGEN TE LEIDEN. Gisteravond te omstreeks half negen werd op den Rijnsburgerweg te Leiden de 64-jarige J. H. Z., wonende aldaar, aangereden door een auto, bestuurd door den heer A. E. uit Leiden. De man viel en werd bloedend verwond. Zooals dat gewoonlijk gaat, veroorzaakte deze aanrijding een toeloop van menschen. De bestuurder van een anderen luxe auto, die zulks niet bemerkt had, reed ot> den groep in, met het gevolg, dat een tiental personen gewond werd, waarvan vijf min of meer ernstig Zij werden naar het Academisch Zieken huis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. De anderen konden ter plaatse verbonden worden. Het slacht offer van de eerste aanrijding werd eveneens naar het ziekenhuis overge bracht. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. BASCULEBRUG BIJ DEN HELDER. De gewone route kan weer gevolgd. De Koninklijke Nederlandsche Auto mobiel Club meldt, dat de Basculebrug bij Den Helder, die onklaar was ge raakt, thans weer is hersteld, zoodat, om Den Helder te bereiken, de gewone route kan worden gevolgd. SCHUTTEVAER BIJEEN. Voor de zeventigste maal, thans te Enkhuizen. Te Enkhuizen hield de Schippersvereeni- ging Schuttevaer haar zeventigste jaarver gadering. Langs de haven, Spoorstraat, Venedia, Westerstraat en Kaasmarkt is de weg door het loodswezen met tonnen en bakens afgebakend, juist zooals zulks op zee geschiedt, en geen afgevaardigde, vanwaar hij ook mag gekomen zijn, zal naar den weg hebben behoeven te vragen. Na een welkom van den burgemeester baron Mackay, werd bij ontstentenis van den voorzitter, mr. Harm Smeenge, die wegens zitting van de Eerste Kamer afwezig was, de vergadering door den viee-voorzitter, den heer L. Hortensius, geopend. Aangenomen werden diverse voorstellen als: vervangen van de mistbel Kraggenburg door een sirene; vervangen van den zwarten ton nr. 2 in de Zandkreek door een licht boei; de middensteiger te Hansweert niet uitsluitend voor het meren van sleepbooten te besteden enz. Een voorstel om uniforme ver lichting voor bruggen en sluizen bij provin ciale en particuliere kanalen te bepleiten, werd na mededeeling van het hoofdbestuur dat het aantal waterwegbeheerders in ons land legio is ten gevolge waarvan zich juist op dit gebied groote moeilijkheden voor doen, aangehouden. Aangedrongen werd op scherper toezicht in zake tempering van autolichten bij open bruggen of naderende schepen. In verband hiermede werd nog op de wenschelijkheid gewezen om alle personen die een rijbewijs aanvragen bij het examen op het vorenstaande te wijzen. Het hoofd bestuur werd voorts gemachtigd zoo noodig tijdelijk verzachtende bepalingen bepalingen in zake voorschutting voor de Mallegatsluis te Gouda te bepleiten. Op aangedrongen ver betering van de haven van Oude-1 onge deelde het hoofdbestuur mede, dat hier een kwestie bestaat tusschen gemeente en polders, waarvan de laatsten het havengeld ontvangen. Wordt nu bij de gemeente op verbetering aangedrongen dan wordt steeds naar de polders verwezen. Nadat de vergadering was verdaagd wer den afgevaardigden en genoodigden ten raadhuize officieel door B. en W. ontvangen, waar de inmiddels mede gearriveerde voor zitter mr. H. Smeenge de gevoelens der afge vaardigden voor de schitterende ontvangst te Enkhuizen op de hem eigen wijze vertolkte. CADEAUX OP KOSTEN VAN DE GEMEENTE. Een wenk van Oed. Staten. Dat ook in deze voor vele gemeenten zeer moeilijke tijden nog gedacht wordt aan het geven van geschenken e.d. aan burgemeesters enz. op kosten der gemeente bij huwelijk of andere feestelijke gebeurtenissen, bewijst de omstandigheid, dat Ged. Staten van Noord- Holland bet noodig hebben geoordeeld de volgende circulaire te zenden aan de ge meentebesturen in die provincie, aldus de Tel. „Het is ons gebleken, dat het langzamer hand gewoonte wordt de kosten van ge schenken e.d. aan burgemeester, wethouders, leden van den raad of gemeente-ambtenaren bij gelegenheid van hun huwelijk of van andere feestelijke gebeurtenissen, die met de vervulling van hun ambt geen verband houden, ten laste van de gemeentekas te brengen in plaats van deze, zooals eertijds geschiedde, door de schenkers zelf te doen dragen. Wij achten deze gewoonte zoomin juist als gewenscht en hoewel wij elk geval, dat zich voordoet, op zichzelf zullen be schouwen, willen wij niet nalaten reeds nu onder uw aandacht ie brengen, dat voor dergelijke uitgaven niet van te voren op onze goedkeuring mag worden gerekend. Eenzelfde standpunt nemen wij in ten aan zien van de gevallen, waarin de gemeente de kosten van het begraven van personen, die haar na gestaan hebben, voor hare rekening neemt. Ook deze kosten, die, naar ons eenige malen bleek, zeer aanzienlijk kunnen zijn, mogen, naar het ons voorkomt, slechts bij zeer hooge uitzondering ten laste der ge meenschap worden gebracht. Wij mogen u verzoeken voortaan met het bovenstaande rekening te houden". Uit de circulaire blijkt, dat eertijds de schenkers zelf de kosten droegen Het door Ged. Staten aangewezen kwaad kwam dus vroeger niet of in veel minder erge mate voor. KORTE BERICHTEN. Mevr. Vera Bondam heeft zich aan het Ver. Rotterdamsch-Hofstad Toneel verbon den. De voorbereidende klasse van de Leer school, verbonden aan de rijkskweekschool X??Jj opperwijzers en onderwijzeressen te Middelburg, wordt met ingang van 1 Sep tember wegens bezuiniging opgeheven. Den llen Mei a.s zal de heer C. A. Borremans, brugwachter bij den Gemeen te- lijken Dienst van Haven- en Marktwezen te den Haag, 25 jaren in dienst der gemeente werkzaam zijn. Onder zeer groote belangstelling is gistermiddag het gouden feest van de Leid- sche ambachtsschool gevierd. De officieele herdgiking werd gehouden in een der zalen van de voormalige zeevaartschool aan het Noordeinde, in de nabijheid van de ambachts school gelegen. Het hoofdbestuur van den algemeenen Nederlandschen bouwarbeidersbond heeft be sloten het lidmaatschap van den bond on- vereenigbaar te verklaren met dat van eeniger- lei fascistische partij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, op verzoek van de Gewestelijke Tarweorganisatie voor Noordholland en Zuidholland, ter kennis van de tarwetelers, die wenschen te profiteeren van de Tarwewet met hun oogst 1933, dat zij verplicht zijn om een inventarisatieformulier in te vullen. Het invullen der formulieren dient te geschieden zoowel door hen, die dit jaar voor het eerst tarwe telen, als door hen, die reeds lid-aangeslotene eener Tarwe- Organisatie zijn. In Noord- en Zuidholland zullen de formulieren beschikbaar zijn op zit dagen, welke de Tarwe-Organisaties beleggen. Deze zitdagen zullen worden gehouden in de week van MAANDAG 8 MEI tot ZATERDAG 13 MEI aa. Nadere inlichtingen over de zitdagen worden gaarne verstrekt door de Districtssecretarissen, waarvan de adressen hieronder zijn vermeld: N. RAAP, te Anna Paulowna, telefoon nr. 96. A. JANSEN Azn., Stompetoren, tele foon nr. 2. B. EVERSEN, Hornweg, Sloterdijk, telefoon nr. 4965 Zaandam. J. C. BEETS, Hoofdweg, Hoofddorp, telefoon nr. 42. O. J. W. VAN ANDEL, Leimuiderdijk, Nieuw Vennep, telefoon nr. 1010, Ab- benes. Alkmaa.r, 4 Mei 1933. Burgemeester en Wethouder- voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. MEER VALSCHE TIEN GULDENS BILJETTEN. Een Chineesche paedagoog in het complot? Naar wij gisteren reeds een en ander om trent de talrijke vervalschingen van bank biljetten in Ned.-Indië meedeelden, bericht een Aneta-telegram nog het volgende aan het Hbld.: Nadat eenige Chineesche burgers betrapt waren bij de uitgifte van valsche tiengul- densbiljetten te Medan, waarvan er 240 stuks bij huiszoeking werden aangetroffen, vond een viertal arrestaties plaats. De poli tie arresteerde te Loeboek Pakam nog een Chineeschen hoofdonderwijzer, die verdacht werdt van medeplichtigheid aan deze bank- biljettenaffaire. Meer arrestaties kunnen worden verwacht. DE WERKING VAN DE KRAKATAU. Erupties als nimmer tevoren. Dr. Stehn van den Vulcanologischen Dienst seint van de „Bellatrix" dat het eiland Anak Krakatau erupties vertoont als nimmer tevoren. Dinsdag bereikten de af geschoten aschwolken een hoogte van 7000 meter. Het met de erupties meegekomen zee water viel omlaag als een plaatselijke, zware regen, terwijl de electrische ontladin gen in de aschwojk den indruk maakten van onweer. Op de Krakatau zijn twee eruptiepunten, waarvan een in den krater van het eiland en het ander Zuidwestelijk in zee, aldus een Aneta-bericht aan het Hbld. OPBRENGST TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN KONINGIN. De opbrengst van de tentoonstelling van schilderijen te Malang van de koningin be draagt 1160, zoo meldt Aneta aan het Hbld. BERGEN. Alvorens het concert van Bergen's man nenkoor, gisteravond in de Rustende Jager gegeven, een aanvang nam, deelde de voor zitter van het koor, den heer den Das o.a. mede, dat de bestuurdersbond een samen werking had meten tot stand te brengen tusschen het mannen- en het- gemengde koor, waardoor dit ensemble zich ook op dezen avond zou laten hooran. Dat was een mededeeling, die algemeen verblijdend genoemd werd, want samenwer king tusschen zangvereenigingen, het elkan der helpen komt zeer zelden voor. Waarom toch zou men geen waardeering voor elkanders werk kunnen hebben? E)e eerste stap daartoe is nu gedaan en moge nog door vele anderen gevolgd worden, waaraan ook de koorleiders veel kunnen doen. Op hen zal men, dunkt me, wel kun nen rekenen, want Brands en Böhne zijn een paar joviale kerels. Over de uitvoering zelf kunnen we kort zijn, omdat er meerendeels nummers gege ven zijn die reeds op 'n vorig concert ge zongen werden; om. Nimmer Nacht van Andriessen, Beati Mortui van Mendelssohn, Abend van Nöroth (de baritonsolo door koorleden gezongen) door het mannenkoor. Böhne's vertolking getuigde weer van groote muzikaliteit en nauwkeurige voorbe reiding, ook in het koor van Olman „Popu- lus Sion", dat een eerste uitvoering beleefde Brands en zijn gemengd koor waren bi zonder gelukkig met de vertolking van o.a Kinderkruistocht van Bonset en Schön Ellen van Max Bruch. Alle waardeering voor het geen het koor gepresteerd heeft, en ook voor mej. Leegwater uit Bergen en den heer Hoo- gervont uit Alkmaar, voor hun vertolking der solo's in Schön Ellen. Mej. Leegwater heeft zmh ook nog laten naar waarnemingen, verricht in den nw„ van 4 Mei. 0r«{« Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.4 mM Akureyri. m' te Laagste barometerstand 749.5 mM. te V3 lencia. Verwachting, geldig tot den avond van k Mei: 'I Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuid westelijke wind; gedeeltelijk later toenemend bewolkt; met kans op regen of onweer- wei nig verandering in temperatuur. Tengevolge van de snelle drukstijging Frankrijk en om het Kanaal voerde zich gis. teren over ons land en Zuid Duitschland een' ondiepe depressie van de depressie die j! Limburg en München zwaar onweer heeft gebracht. De hoofddepressie trok West waarts terug, maar blijft van beteekenis vooj het weer in geheel West-Europa zoodat aan houden van warm weer met af en toe kans op regen of onweer is te verwachten. De af trekkende depressie van Noord Scandinavië brengt daar nog sneeuw en koude. In Noord- en Oost Duitschland wordt het vandaag weer zeer warm, met kans op plaatse!» on weer in het Westen, in Zuid Duitschland regent het nog. In Frankrijk klaart ót\utf\t op en is het grootendeels windstil met toe- nemende Zuidelijke wind aan de Westkust. De Britsche eilanden hebben vrij koel en regenachtig weer. hooren in 'n aria uit Iphigenia en Tauride van Gluck en in eenige liederen. Bij een vorige optreden alhier heb ik gezegd, dat haar zingen voor velen een verrassing - ten goede zal zijn geweest. Ook gister avond heeft haar zang die belangstelling gewekt, die zijn ten volle heeft verdiend. A. K- DE TERAARDEBESTELLING VAN GRAVIN DE NOAILLES. De teraardebestelling van Gravin dt Noailles, de beroemde dichteres, die 30 April j.1. is overleden, zal met een officieel karak ter Vrijdag a.s. plaats vinden. In de Made- leine zal een godsdienstplechtigheid worden gehouden, redevoeringen zullen worden uit gesproken door Gaston Rageot, voorzifter van de „Société des Gens de Lettres" etv Albert Mockel, lid van de Koninklijke Aca demie voor Fransche taal van België, wur de gravin de Noailles eveneens lid van v* Louis Barthou en den minister van on<fc de Monzie, die namens de regeering sprektt zal. 25-JARIG JUBILEUM. De heer C. Kwadijk, Kinheimstraat 31 alhier, herdacht heden den dag waarop hij voor 25 jaar bij de Uitgeversmaat schappij N. V. Gebroeders Kluitman in dienst trad. De leuze van dé bloemisten: „Zegt het met bloemen" bleek ook bij dit jubileum ingang te hebben gevonden. De beide woonvertrekken van den ju* belaris waren heden door de vele bloem stukken in een bloemenserre hersche pen. Het feest werd in familiekring ge vierd. De beide directeuren kwamen van hun waardeering voor den door den heer Kwadijk in het belang van de N- V- verrichtten arbeid getuigen door een per soonlijk bezoek en boden hem als stoffe lijk blijk een gouden horloge met in* scriptie aan. Een deputatie van het personeel com plimenteerde den jubilaris namens het gansche personeel en schonk hem eeu fraaie lamp. De gewoonte om het bereiken van der gelijke mijlpalen op feestelijke wijze te vieren bleek ook hier een goede 6e' woonte. Ieder mensch heeft wel eens behoefte te ervaren dat zijn arbeid ge' waardeerd wordt en dat zijn vrienden deelen in zijn vreugde. De heer Kwadijk en zijn echtgenoote gaven blijk de on dervonden belangstelling, die ook tot uiting kwam in schriftelijke en an^e!_ gelukwenschen, ten zeerste te waarde®* ren. De dag werd voor hun gezin een onvergetelijke. ONDER EEN AUTO GERAAKT- Een been gebroken. Hedenmorgen even voor 9 uur heef bij de Friesche brug een vrij ernstig geluk plaats gehad ee Een viertal auto's stond voor u® opende brug te wachten, toen va Ct de stad de 50-jarige P. de Geus U1 Maarten op zijn fiets naderde. e0 wielrijder passeerde de auto's reen i wilde zich vasthouden aan een mu vflj. Hij greep echter mis en kwam te (.j£ len. Juist op dat oogenblik zette ,«r zich in beweging en kwam de G een der wagens terecht. been Do man bekwam een gebroken,^ dat door den heer Stoutjesdijk g werd. Daarna werd hij per zie uUif der firma Met naar het stadszie overgebracht. GESLAAGD. Jj Geslaagd voor het apothekers-adsj^"aihief- men te Amsterdam, mej. M- Kopp®

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2