Alkmaarsche Courant. Sr&^UVVr'heeff'™.- Spod Gemeenteraad van Alkmaar. Honderd iJfl en dertigste Jaargang. DONDERDAG 18 MEI DUITSCHL AND—NEDERLAND. 1933 No. 117 Lawntennis. De tweede ronde voor de Davis- cup te Berlijn. Door een overwinning op de Polen, veer tien dagen geleden in Scheveningen be haald in de eerste ronde van de Davis-aip, komt 'Nederland thans tegen Duitschland in de tweede ronde in een uitwedstrijd te Berlijn. Volgens de reglementen moet de tweede rond? omstreeks 21 Mei geëindigd ^Duitschland heeft in de eerste ronde een "tófS?S? fSrKU» K»«rn«y en Jaenecke, respectievelijk als no. drie «n vier op de Duitsche ranghist geplaatst, heei. zich geen moment boven het midde1"^ kunnen verheffen, laat staan dat het tot in ternationaal peil gerekend kon worden. Mo menteel bezit Duitschland evenats Nede. land slechts één klassespeter n.1. von Cramm, zoodat de komende wedstrijd e buitengewoon interessante krachtmeting worden. Duitschland veel van zijn krach ingeboet. Hoe verschillend was dat met verleden laar. toen Duitschland winnaar werd van de Èuropeesche zóne en tegen Amerika i den inter-zöne wedstrijd een zeer eervolle 3_2 nederlaag wist te behalen. Toen was Duitschland echter vertegenwoordigd door prenn en von Cramm, spelers die op de wereldranglijst 1932 samengesteld door den bekenden Engelschen expert wallis Myers respectievelijk op de 6de en 8ste plaats geclasseerd stonden; een ploeg die de wereld deed verbaasd staan door een 32 overwinning oo Engeland, vertegen woordigd o.a. door niemand minder dan Perry en Austin. Het grootste aandeel in deze overwinning mag wel op den naam van Prenn geschreven worden, wiens heroïsche strijd tegen Perry nog versch in ieders geheugen ligt: de beslissende wed strijd bij een 2—2 stand op een snikheeten dag. Na een langdurig en verwoed gevecht, waarbij elke slag met de grootste felheid be streden werd, hadden beide spelers twee sets gewonnen, zoodat de vijfde set de beslissing moest brengen. De Duitscher Prenn, eenigzins zwaar ge bouwd. had het in de vier sets bij moorden de hitte zwaar te verantwoorden gehad en vermoeid en uitgeput beo-on hij de laatste set. In korten tijd stond Perry met 2-5 voor Enkele toeschouwers verlieten ïeeds de baan om na afloop niet in het gedrang te komen de Engelsche journalisten seinden reeds de eerste berichten naar hun vaderland, dat Duitschland geslagen was Perry achtte zich met zulk een voorsprong veilig en zijn tempo verslapte iets. Prenn doorzag dit raapte zijn laatste krachten bijeen en ont wikkelde een bijna overdreven offensief, steeds maar weer de net-positie zoekend. Perry zag het gevaar in, te laat, hij kon zich niet meer loswerken. Zijn spel werd on zeker, hij werd merkbaar zenuwachtig door deze overrompeling. Schitterend spelend, evenwel het geluk aan zijn kant, slaagde Prenn tot 55 op te halen. Perry's spel was gebroken, de twee volgende games waren slechts een kwestie van tijd. Prenn had Duitschland de overwinning geschonken, daarbij de geheele Engelsche tennis-natie een gevoeligen schok gevend. Een historisch staaltje van een schijnbaar verloren wed strijd, die nog in een winstpunt werd omge zet. Door dezen wedstrijd had Prenn zich een schitterend wedstrijaspeler getoond. Doch dit jaar zal Duitschland het zonder dezen prima speler moeten stellen, omdat Prenn uit Joodsch-Russische ouders is ge boren. Hoewel hij vele jaren geleden tot Duitscher werd genaturaliseerd, is de bepa ling in Duitschland gemaakt, dat het Duit sche Davis-cup team geen Joodsche speler zal mogen bevatten! Een bepaling, die voo^ tennissend Duitschland wel eens noodlottig zou kunnen worden! Hoe de Duitsche ploeg thans zal worden vastgesteld. Door dit besluit van onze Oostelijke bu ren bezit Duitschland thans slechts één spe ler van internationaal gehalte, n.1. von Cramm. Deze speler heeft evenals onze kam pioen Timmer ook een goede oefening door gemaakt door op verschillende tournooien aan de Rivièra te spelen. Alhoewel in 1932 als no. acht op de wereldlijst geplaatst, heeft hij dit jaar stellig zijn goeden speelvorm van verleden nog niet te pakken. We mogen ech ter niet uit het oog verliezen dat von Cramm nog weinig gelegenheid heeft gehad, zijn krachten te kunnen ontplooien. Juist de wed strijd tegen Nederland, speciaal tegen Tim mer zal hem hiertoe in staat, stellen. De overige spelers, we zeiden dit reeds hierboven hebben niet geheel en al aan de hun gestelde verwachtingen voldaan. Men is echter van plan Kuhlmann, die gedurende eenigen tijd geheel uit het internationale wedstrijd-spel verdwenen is, in de ploeg op te nemen. Een definitieve beslissing dienaangaande is nog niet gedaan, we betwijfelen of het ver standig is om eén speler die den laatsten tijd internationale wedstrijd-oefening heeft ge mist, zoo'n verantwoordelijken wedstrijd 'e laten spelen. Toch is Kuhlmann een goed spe Ier geweest, die o.a. in 1931 te Noordwijk de internationale kampioenschappen wist te winnen; hoe de spelvorm van dezen speler echter thans is blijft een vraagteeken. Naast von Cramm zal dus nog een definitieve keuze worden gedaan uit Kuhlmann, Nour- ney en Jaenecke, spelers die elkaar niet veel ontloopen. Het Nederlandsche team. Zooals wij reeds medegedeeld hebben, is het Nederlandsche team onder aanvoerder «chap van den heer Scheurleer als volgt samengesteld: Timmer en Leembruggen voor de enkelspelen en Timmer—Koopman voor het dubbelspel. Dat Leembruggen in plaats van Hughan in de ploeg is opgeno men, lijkt ons een versterking; het spel van Leembruggen kenmerkt een groote vastheid met goede lengte. Doch ook wat betreft het netspel is deze speler in den laatsten tijd aanzienlijk vooruitgegaan. Dat Koopman voor Diemer Kool speelt (deze is veVhin- derd) schijnt ons - het goede spel tegen de Polen a s maatstaf genomen -^en kleine verzwakking. Een ploeg, die in doorsnee zeker even sterk is als die welke tegen de Polen ten strijde trok. De uitslag is een open vraag Evenals de wedstrijd tegen de Polen, is ook de voorspe ling van dezen kamp uiterst moeilijk en riskant. Een volkomen open vraag! r Zoowel bij Nederland als bij Duitschland een speler van internationale klasse, t.w. Timmer en von Cramni en voor het tweede enkelspel spelers die op een aanmerkelijk lager plan staan. De verantwoordelijkheid zal dus wel ge heel op de bovengenoemde spelers neerko men. De belangrijkste wedstrijden worden de strijd tusschen Timmer—von Cramm waar bij we den Duitscher favoriet achten'en het dubbelspel, waarbij we de Hollanders wel een kans geven, want groote dubbelspelers zijn de Duitschers nooit geweest. Misschien dat de zwoeger Leembruggen nog voor een verrassing zal zorgen; het is lang niet uit- gesloten! Doch er mag niet uit het oog ver loren worden, dat Nederland in een vreem de omgeving speelt en wat van nog grooter gewicht is met een geheel andere balsoort. We kunnen nog wel lang wikken en wegen, deze wedstrijd is een volkomen open vraag! EEN 72-JARIGE DAME BEHAALT EEN ZWEM-DIPLOMA. Onder daverend gejuich van het publiek heeft gistermiddag in het Zuiderbad te Am sterdam de bijna 72-jarige mevr. C. J. van Oosterhout met goed gevolg het examen afge legd, dat haar den titel van „geoefend zwem ster'' verschaft. Is het al een bijzonderheid, dat iemand van dien leeftijd examen doet op welk gebied ook, het wordt inderdaad een kranige prestatie, wanneer het examen betrekking heeft op sport. t Het was ongeveer kwart over drie, toen mevrouw van Oosterhout zich te water begaf en rustig haar taak van 60 Meter borst- en 20 Meter rugzwemmen uitvoerde. Aan het eind van de baan werd zij door de vele aanwezige jongere zwemsters met luid applaus verwelkomd, doch het begeerde diploma was nog niet verworven; daartoe moest nog eerst van de plank gesprongen worden. Toen ook deze laatste opgave vol bracht was, stond niets de enthousiaste hul diging in den weg en de kranige dame werd op de schouders genomen en in triomf door het ondiepe bad naar het perron gedragen, waar zij een menigte bloemstukken in ont vangst had te nemen voordat zij kon verdwij nen in haar kleedhokje, dat door bevriende medezwemsters met palmen en guirlandes was versierd. De Tel. herinnert eraan, dat de oudste da me, die tot dusver had „afgezwommen", me vrouw Esther de Boer-van Rijk was, die op 70-jarigen leeftijd haar zwemdiploma be haalde. Mevr. v. Oosterhout echter hoopt de zen zomer reeds 72 jaar te worden en zij leg de haar examen af in het bijzijn van twee dochters en twee kleindochters! Mevrouw Van Oosterhout is pas twee jaai geleden begonnen met zwemmen. was men met een brancard ter plaatse, waar na het meisje, dat veel bloedverlies had gele den, naar het Alg. Burgerlijk Gasthuis werd overgebracht. Tot heden is haar toestand nog niet van gevaar ontbloot, ofschoon de opera tie een bevredigend verloop heeft gehad. EEN PRINCIPIEELE KWESTIE VOOR AUTOBUSHOUDERS. Voor den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is gister behandekl een beroep van den autobusondernemer A. Stam te Willeskop, die een dienst exploiteert van Oudewater naar Utrecht. Voor voortzet ting van dezen dienst hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht om als voorwaarde ge steld, dat dit college wijziging kan voor schrijven zoowel van de tarieven als van de dienstregeling. De vraag gaat nu hierom of Gedeputeerde Staten het recht hebben zelf tarieven en dienstregelingen vast te stellen. Namens appellant trad als pleiter op de heer Kraak Steeman, secretaris van den Ned. Bond van Autobusdienstondememers, die deze vraag ontkennend beantwoordde. Er is groot verschil tusschen goedkeuring en vast stelling der tarieven en dienstregelingen. Het eerste eischt de wet, het tweede niet. Bij het eerste blijft de ondernemer actief en heeft hij vasten grond onder de voeten, bij het tweede kennen Gedeputeerde Staten zich een macht toe, die de ondernemers in den grond kan boren PI. hoopte, dat de Kroon de bevoegdheden van Gedeputeerde Staten tot normale proporties zou 'terugbrengen. De beslissing der Kroon volgt later. BRAND. Pakhuisbrand in Haarlem. Gisteravond heeft een felle brand gewoed in een pakhuis van den heer J. C. L. op den Burgwal te Haarlem. In den stal stond een paard, dat reeds bijna geheel door het vuur was ingeslo ten. Een der omstanders wist met eigen levensgevaar den stal te bereiken en het daar aanwezige paard naar buiten te bren gen. Het geheele pakhuis brandde uit. De vet- smeltinstallatie, die gelijkvloers gevestigd was, terwijl op de bovenverdieping een op slagplaats van papier was, en eenige worst- machines gingen verloren. Omtrent de oor zaak van den brand is niets met zekerheid bekend. Des middags had men nog vet ge smolten. Vermoed wordt, dat het vuur onder den smeltketel niet geheel gedoofd is en dat een wegspringende vonk den brand veroor zaakt heeft. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF TE IJMUIDEN. De stakers krijgen steun. Bij het gemeentebestuur van Velsen is be richt ontvangen, dat de leden van den Ned. Bond van chr. fabrieks- en transportarbei ders, die, evenals de leden der IJmuider Fe deratie, vanwege het conflict in het vissche rijbedrijf waren uitgesloten van steunrege ling, thans weer gerechtigd zijn tot het trek ken van steun van maatschappelijk hulpbe toon. De regeering stelt zich dus blijkbaar op het standpunt, dat de leden van den chr? bond niet meer tot de stakers behooren. Merkwaardig is echter, dat de menschen worden verwezen naar de steunverleening en niet naar de werkloozenkassen. VEREENIGING VOOR VOLKENBOND Eë VREDE. De eerste Nederlandsche post zegels met vredesembleem. Vandaag wordt door de Nederlandsche posterijen overgegaan tot den verkoop van den eersten Nederlandschen postzegel die een vredesembleem draagt. Het is een post zegel van 12 Vt cent, dus voor gebruik van brieven naar het buitenland. Het ontwerp is gevolg van een prijsvraag door de Neder landsche posterijen uitgeschreven. HET LIEFDESDRAMA TE BERGEN OP ZOOM. Levensgevaar nog niet geweken Met betrekking tot het drama dat zich te Bergen op Zoom tusschen twee verloofden afspeelde en waarbij het 24-jarige meisje H met een dolkmes werd neergestoken, ver neemt de Tel., dat de steekwonden, die het slachtoffer in de linkerzijde kreeg, van zoo ernstigen aard zijn, dat nog denzelfden nacht operatief ingrijpen noodzakelijk was. De Boxhornstraat, waar de aanslag ge pleegd werd, is een betrekkelijk stille straat, waarin op dat moment slechts eenige kinde ren aan het spelen waren. Toen de dader zijn daad had bedreven, wisten de kinderen de aandacht der bewoners te trekken door een luid hulpgeschreeuw aan te heffen. Hier op snelden eenige bewoners uit hunne hui zen, waarna de dader ijlings de vlucht nam zijn meisje in deerniswekkenden toestand achterlatende. Het slachtoffer werd inmid dels in een woning binnengedragen. Spoedig TEKORT VAN 260 MILLIOEN IN 1934? Colijn wil 200 millioen besparen. Een deficit van ca. 260 millioen gulden zal op de begrooting van het jaar 1934 ge dekt moeten worden. Het is „De Standaard", het blad van den kabinetsformateur dr. Co- lijn, dat deze ontstellende mededeeling doet. Indien minister De Geer onlangs tot de conclusie kwam, dat het tekort aanzienlijk lager was, n.1. 122 millioen, dan is dit slechts schijnbaar in tegenspraak met de cij fers die „De Standaard" noemt. Minister De Geer verminderde n.1. het tekort bij voorbaat met de opbrengst der nog aan te nemen omzet- en weeldeverteringsbelasting van ca. 70 mill. met de verlenging van de slechts voor een jaar toegestane heffingen van ca. 30 millioen en het tekort in het lee- ningsfonds van 41 millioen, dus totaal met 141 millioen gulden. Daardoor kwam hij tot een sterk geflatteerd resultaat. Bij de tot nu toe gevoerde onderhandelin gen over de oplossing der kabinetscrisis heeft het bovengenoemde tekort van 260 millioen gulden een groote rol gespeeld, daar het door dr. Colijn telkens naar voren werd ge schoven en als een doorslaggevend argument voor het invoeren van groote bezuinigingen werd aangevoerd. Naar men de Tel. verze kerde, verlangde dr. Colijn besparing ten be drage van ca. 200 millioen gulden, terwijl het resteerende bedrag door de omzet- en weeldeverteringsbelasting zou worden ge dekt. RECLAME-CONGRES. Heden wordt in het Carlton-hotel het Tweede Reclame Congres gehouden onder leiding van den heer E. G. Gaarlandt, burge meester van Gouda. Op dit congres werd een viertal prae- adviezen uitgebracht. De heer J- Westrik, burgemeester van Barneveld-Voorthuizen, behandelde „Over heid en Reclame". Hij kwam tot de con clusie dat het gebruikmaken van reclame, door de overheid en particulieren zeer zeker in de komende jaren zal toenemen, op weten schappelijker en economischer basis zal komen en dat de overheid met verstand en kennis van zaken, tactvol regelende zal op treden bij het geven van reclame-gelegenheid en voorschriften, waaraan deze in stedelijke en in landelijke omgeving zal hebben te vol doen. Komt de gewenschte en noodige sa menwerking meer en meer tot stand, dan zul len overheid, zakenmenschen èn publiek er wèl bij varen. De heer H. G. D. Coppens vice-voorzitter van het Genootschap voor Reclame, behan delde het onderwerp „Reclame en Overheid" en sprak als zijn meening uit dat góed- gerichte reclame den aanleg, de driften, de motieven, de bedoelingen en daden, zoowc van het individu als van de massa doelbe wust kan beïnvloeden. De overheid als de weerspiegeling van het volk in al zijn ge ledingen, heeft tot taak de bij en met elkan der levende outgers te vormen tot een psy chologische eenheid welke draagster is van nationaal bewustzijn. Onder de voor deze taak beschikbare middelen neemt reclame een belangrijke plaats in. De overheid erkent de verplichtingen tot bevordering der takken van volksbestaan (handel, nijverheid, land bouw, veeteelt). Bij haar welvaarispolitiek behoort zij naast economische en technische voorlichting ook daadwerkelijken steun te verkenen voor afzet-bevordering in binnen en buitenland. Hiertoe heeft de overheid reclame een doeltreffend en neutraal wapen In het algemeen belang dient uit reclamedes kundigen een permanente Reclame-Raad te worden benoemd, aaa wien advies over op zet en uitvoering van reclamecampagnes van overheidswege kan worden gevraagd, terwijl de leden van den Reclame-Raad eventueel kun nen worden toegevoegd aan reeds bestaande of nog te benoemen overheids- en semi- offiöeele commissies op het gebied van han del, nijverheid, landbouw, veeteelt etc. Prof. dr. F. Roe's, hoogteeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, behandelde ver volgens „Psychologie en psychotechniek als hulpmiddel bij reclame". Deze prae-adviseur was van oordeel dat het doel der reclame is. het publiek te bren gen tot een bepaalde wijze van bevrediging van die behoeften, weike het. economisch ge sproken, in staat is te bevredigen. Onder publiek worden verstaan: menschen, individueel genomen en in groepen ver- eenigd. De eerstgenoemde bereikt men v.n.1. door het verkoopsgesprek, de laatstgenoem de door de eigenlijk gezegde reclame. Het verkoopsgesprek is een vorm van re clame, waarbij een geheele campagne, als het ware, in enkele oogenblikken wordt samen- gejjerst en aangepast bij de momenteeie wen- schen van één of slechts enkele individuen. Daar het object dei beide vormen van reclame de massale en de individueele verschilt, zijn ook de methoden, waarvan elk zich behoort te bedienen, verschillend. Over het algemeen wordt er, in verge lijking met de eigenlijk gezegde of massale reclame, te weinig aandacht geschonken aan den individueelen vorm van reclame, die het verkoopsgesprek is. Psychologie en psychotechniek zijn hulp wetenschappen in dienst der reclame. Het ligt evenzeer buiten haar bestek en vermogen objecten voor reclame-campagnes te voor spellen. De taak der psychologie en psychotechniek bestaat uitsluitend hierin, dat zij den vakman voor zijn massale en individueele methoden exacte, controleerbare gegevens verschaft met betrekking tot het ken-, gevoels-, wils- en in stinctleven der individuen en groepen van individuen, die hij tot een bepaalde wijze van bevrediging hunner behoeften wenscht te brengen. Juist omdat de gegevens der psychologie en psychotechniek in dienst der reclame exact en controleerbaar zijn, vormen zij een bij uitstek geschikt middel ter verwezenlijking van den bedrijfsregelmaximaal rendement voor geleverden arbeid. Het effect, dat oe psychologie en psycho techniek in dienst der reclame in het ver leden hebben gesorteerd, wettigt de beste verwachtingen voor de toekomst. Het is wen- schelijk, dat zij steeds meer in de gelegen heid worden gesteld haar methoden en be vindingen practisch in toepassing te brengen. De laatste prae-adviseur, de heer C. S. Th. van Gink, secretaris van het Comité ter be teugeling van het cadeaustelsel, behandelde het onderwerp „Het cadeaustelsel als een vorm van Reclame". Geconstateerd wordt dat het cadeaustelsel een meer en meer in zwang gekomen vorm van reclame is geworden. Het is echter, zoo als door den heer Var. Gink wordt aange haald, een soort raclame, die in volkomen tegenspraak is met het eigenlijke wezen en doel van reclame, want ze moet toch juist de opmerkzaamheid op de koopwaar vestigen en door het naar voren brengen van de eigenschappen daarvan, den kooper daarvoor trachten te interesseeren. Ook de overheid heeft met het cadeaustelsel te maken en meer in het bijzonder met de consequenties van de uitwassen, welke meer en meer aan dit stelsel zijn gaan kleven. Niet alleen, dat het cadeaustelsel de gele genheid geeft tot het ontduiken van de loterij- wet en het speculeeren op de minder ge wenschte neigingen van het publiek, doch het stelsel leidt ook zeer gemakkelijk tot mis leiding van de koopers en voert licht tot on eerlijke concurrentie. Er schuilt in het cadeau stelsel een groot gevaar voor de reputatie van het fubliciteitswezen. HET CONFLICT IN HET LAND BOUWBEDRIJF TE GRONINGEN. Alle partijen betrokken bij het conflict in het landbouwbedrijf te Groningen hebben de arbitrage van den rijksbemiddelaar prof. Josephus Jitta aanvaard. CONTINGENTEERING VAN GORT. Naar wij vernemen zal de Staatscourant van hedenavond een K.B. bevatten, waarbij de invoer van gort gecontingenteerd wordt. De bepalingen gelden van 1 Mei tot 1 Nov Het contingent is bepaald op 100 pCt. van den gemiddelden 6-maandelijkschen invoer in 1931 en 1932. ZUIDERZEESTEUNWET. Uitkeeringen verhoogd. Onder dagteekening van 12 Mei j.1. is ver schenen een K.B. tot nadere wijziging van het K.B. van 19 Mei 1932 no. 20 tot vaststel ling van nadere regelen inzake het verkenen van geldelijke tegemoetkomingen als bedoeld in art. 13 van de Zuiderzeesteunwet. Naar wij vernemen betreffen deze wijzigingen o.a. de mogelijkheid van vrijstelling van een be paald deel van de eigen verdienste van de belanghebbenden en van spaargelden en der gelijke bij de berekening van de geldelijke te gemoetkoming. In dienzelfden geest is een wijziging gebracht in de regeling van den af trek van de inkomsten van inwonende kinde ren. Voorts is het bedrag, dat aan een be langhebbende door de afsluiting van de Zui derzee wordt geacht te worden onttrokken, voor personen van 65 jaar en ouder ver hoogd, terwijl voor diezelfde groep personen ook is verhoogd het bedrag, dat zij geacht worden noodig te hebben ter voorziening in hun levensonderhoud. HET AUTODRAMA TE ROTTERDAM. De familie van den heer M. Schepers te Dordrecht, die Maandagavond in de Ko ningshaven te Rotterdam verdronken is, en wiens lijk nog niet is gevonden, heeft 250 gulden uitgeloofd voor dengene die het stof felijk overschot van het slachtoffer vindt. JUL1US B ARM AT UITGEWEZEN. Moet binnen drie dagen het lana verlaten. Naar wij vernemen is in hoogste instantie afwijzend beschikt op het bezwaarschrift van Julius Barmat, wonende in de Minervalaan te dezer stede, tegen zijn uitwijzing als als „on- gewenscht vreemdeling Thans heeft de mi nister van Justitie bepaald, dat Barmate bin nen drie dagen Nederland moet verlat®. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure Afwezig de heer Ringers wegens uitstedigheid, de heer Ke&som wegens drukke werkzaamheden. De voorzitter sprak een bijzonder woord van welkom tot den bruidegom, den her Keijsper, die zijn koperen brui loft vierde. De raad verheugt zich, aldus de voorzitter hierover en wenscht u de zielsrust die een vroolijk opgewekt ge zin geeft. De heer K e ij s p e r dankte en uitte den wensch, dat de raad daarvan lang getuige moge zijn. De notulen werden conform vastge steld. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 12 April 1933, nr. 166 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen goed- gekeuri raadsbesluit van 30 Maart 1933 nr. 14 tot vaststelling eener verordening op de geldschietbanken. Aangenomen voer kennisgeving. b. Een brief dd. 12 April 1933. nr. 121 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 30 Maart 1933 nr. 11 tot verhuur van perceelen grond. Als voren. c. Een besluit dd. 19 April 1933, nr, 45 van hetzelfde College, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbe sluit van 30 Maart 1933 nr. 20, o.m. tot het garandeeren van de betaling van rente en aflossing eener geldleening en het uitgeven van grond in erfpacht, een en ander ten behoeve van de stich ting van een zwembad nabij de Zuider houtlaan. Als voren. d. Een brief dd. 26 April 1933. nr. 183 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raad.-' -sluit van 15 December 1932, nr. 3, t„»t het toe kennen van voorschotten en het verkoo- pen van grond, gelegen ten Noorden van den Bergerweg aan de Arbeiderswo- ningbouwvereeniging „Rochdale" voor den bouw van 62 arbeiderswoningen, 1 winkelhuis en 5 bergplaatsen. Als v-en. e. Een brief dd. 3 Mei 1933, nr 80 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 15 December 1932 nr. 3 tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1932. Als voren. f. Een brief d.d. 3 Mei 1933, nr. 106 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 13 April 1933, nr. 2, tot verkoop van bouwterrein aan de Lyceumstraat aan F. Biskanter. Als voren. g. Een brief dd. 3 Mei 1933, nr. 107 van hetzelfde College, ten geleide van het door hem goedgekeurd raadsbesluit van 30 Maart 1933, nr. 19, tot verkoop van bouwterrein, gelegen ten N. O. van den Bergerweg nabij de Houtvaart, aan W. F. J. Krols. Als voren. h. Een brief dd. 3 Mei 1933, nr. 107 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 30 Maart 1933. nr. 19 tot verkoop van bouwterrein aan deDr. Schaepman- kade aan J G Schaaf. Als voren. i Een brief ad 24 April 1933, nr. 5022 afd V.H.M.0 van den Minister van Ouderwijs, Kunsten en Wetenschappen, daarbij goedkeurende de benoeming bij raadsbesluit van 30 Maart 1933, nr. 2, van Dr. L. Kukonheim tot tijdelijk leeraar aan het Gymnasium. Als voren. j. Een brief dd. 11 Mei 1933, nr. 11386 J. A. van den Minister van Economische Zaken en Arbeid, daarbij mededeelende, dat, de bij raadsbesluit van 13 April 1933 vastgestelde verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitings wet 1930, Stbl. 460, bij Koninklijk Besluit van 6 Mei 1933 nr. 10 is goedgekeurd. Als voren. k Een brief dd. 8 Mei 1933 van het Scheidsgerecht der gemeente Alkmaar, ten geleide van het verslag van de werk zaamheden over 1932. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Een brief dd. 24 April 1933 van een Alkmaarder, daarbij verzoekende aan een straat een anderen naam te geven. Aangenomen voor kennisgeving, aan gezien het adres niet is onderteekend. De heer H o ij t i n k was het er mede eens dat ongeteekende stukken voor kennisgeving behoorden te worden aan genomen. De inhoud was hem echter sympa thiek en hij deed daarom het voorstel den naam Kruislaan te veranderen in Willem van Oranjelaan. De voorzitter vond dit voorstel sympathiek, doch het leek hem beter het in handen van het college te stel len. Straks moet aan een wegen een naam gegeven worden en het lijkt spr. bete rdan bestaande-namen te verande ren. m. Een adres dd. 28 April 1933 van het Schoolbestuur der te 's Hertogen bosch vanwege den Ned. R. K. Politie bond „St. Michael" gevestigde Politie- vakschool, verzoekende voor het jaar 1934 en volgende jaren een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1934. n. Een brief dd. 21 April 1933 van het Bestuur der Vereeniging voor Kinder voeding, ten geleide van de rekening der vereeniging over het jaar 1932. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9