Een moeilijk probleem opgelost! KING PEPERMUNT V"X''v"«Hl 8S2& JUovuiciaal TUeuws de marinier was natuurlijk allesbeha ve m eenomen met deze correetie dte ook zi]n ont flair uit den dienst beteekende. Ook oe schrik van de geheele familie gaf. den rech t<_r motief, mijnheer Vtiggm nog wnsaanf{l' rapporteeren te zetten. Thans was de otn cier dan weer zoover zittin^rnp. dat de handeling kon worden voortgez'et den heer Wigeers, die Led aan ,d als deoressie, werden de heeren mot volgt: de marimer 3 maanaeimaanden en !3 proefjaren. Klaas Sr. tot 3 m iArie K tot 1 maand gevangenisstraf. EEN DIEFACHTIGE «ERP.'ROL^ J*TVZÏÏ? beth Johanna b., Bi kkin_ bij den heer K^Aolfcl^riager te Alkmaar, had zich als N' j 'nw zier verdienstelijk gedragen, zoodanig niet ze r benadeeld tot doch integendeel den slage ketting heleend, ten einde een jas ™°J..|ia1ar man te kunnen koopen en was toen dit be- drag niet voldoende was, tot de haar ten laste gelegde oneerlijkheden gekomen, ver dachte vertoefde thans in Middelburg. Be sloten werd oo 26 Juni de behandeling dei taak in haar 'tegenwoordigheid te hervatten DE „SLAGVAARDIGE" STUURMANSLEERLING. De 19-jarige Joh. v. d. PI., stuurmans leerling op Texel, ontstak in woede, toen hij werd uitgescholden voor „spook" en nam revanche door zijn plaaggeest, den 15-jari- gen Pieter Cornelis Bagge, nogal hardhan dig af te takelen. Hij deelde Bagge n slag tegen bet hoefd en een gevaarlijke schop tegen den buik toe. Verdachte bestudeert nu de navigatie op Scheveningen en woont te iLeiden, dus herhaling van misdrijf is vrij we: uitgesloten. Zóó ver reiken de armen en be?- Tien van den stuurmansleerling niet. Hij betuigde trouwens nu zijn spijt over zijn on bezonnenheid en werd onder aanneming van verzachtende omstandigheden veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. EEN ONHEêBELIJKE BLOKKERAAR Een 45-jarig los werkman, genaamd Lou rens S., wönende te Blokker, al meermalen met de attentie van den politierechter ver eerd, stond nu voor de zooveelste maal te recht wegens eenvoudige beleediging van den groentehandelaar Gerrit Dekker, die hij had uitgemaakt voor smeerlap en bochel Volgens Lourens zou Dekker ook hem heb ben beleedigd en geolaagd, wat door Dekker pertinent ontkend werd. De officier noemde het een misselijke zaak en 'n misselijken man, 'n dronkenlap, die zijn oude moeder veel verdriet bezorgt en reeds tallooze malen werd veroordeeld. Dit 'loffeliik attest werd besloten met een eisch tot 35 boete of 35 dagen. Lou repliceerde dat hij van plan was die zaak direct in hoo- ger beroeo te „gooien". Ie hebt hier niks te gooien, zei de politierechter grimmig en ver oordeelde hem tot 25 boete of 25 dagen. DEcMAN MET DE BIJL. Een 29-jarig als heer gekleede arbeider, Dirk F., had zich te verantwoorden niet on verdienstelijk omtrent het tamelijk sensa- tioneele feit, dat hij op 16 Maart den vee houder Simon Kistenmaker te Wieringer- waard met een bijl op den arm had gesla gen. Hij beweerde thans niet met ten bijl, maar met een hamertje te hebben gewerkt. Doch Simon toonde zijn mishandelde arm, die door den plaatselijken geneesheer was behandeld. De kwestie was aangekomen door prikkeldraad, wat nogal >n „prikkel- bare materie schijnt te zijn. Door den heer oimon Kistenmaker werd gevraagd 3 ,.smartegeld 'n inderdaad niet buitenspa- rige vergoeding voor het ondergane leed Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak J 25 boete of 25 dagen en toewijzing dei civiele vordering a f 3. EEN BUITENNISSIG MISDRIJF. Een tweetal jongelieden uit Helder, de 20- jarige Akke H., gescheiden huisvrouw Bote W. en haar „vriend" Kornelis K., 'n grond werker, eveneens te Helder, welk paartje verblijf hield in een woonschuitje, stonden terecht wegens het onttrekken aan het gezag van haar pleegvader van de 20-jarige Hele- na Kral, die zich op 13, 14, 15 en 16 Fe bruari in het woonschuitje bevond met min derwaardige zedelijke doeleinden. Bovendien hadden zij aan den agent Huitinga, die naar het minderjarige meisje een onderzoek instelde, in strijd met de waarheid ver klaard, dat zij niet wisten waar Helena K zich bevond. Bedoeld meisje was op last van den kinderrechter te Rotterdam gesteld on der voogdij van zekeren heer Rijkers. Reeds vroeger had den verdachte dit verdwaald kind, thans vertoevende in de tuchtschool te Montfoort, aan het toezicht van genoemden pleegvader onttrokken. Akke was toen voor „plezier"' met het meisje naar Amsterdam getrokken. Gevorderd werd in dit zeer ernstig delict (maximum 6 jaar gevange nisstraf) tegen ieder 5 maanden gevange nisstraf. Vonnis ter zake onttrekking ouder- »^i°iZa?Ten aan nasponngen der justi tie Akke H tot 2 maanden en haar „fiancee" Kornelis K. tot 3 maanden gevangenisstraf VERDACHTE COMPLIMENTEN. De 27-jarige mejuffr. Neeltje K-, huis vrouw van Anth. Cornelis Sn. te Boven- karspel, stond terecht wegens beleediging van haar bloedeigen schoonzuster Anna van Westen, de echtgenoote van den heer Josephus Snel, die zij op 3 Maart ten aan- hoore des Bovenkarspeler volks had gekwa lificeerd op een wijze, die in deze achtbar» kolommen geen plaats mag vinden, ook zou zij bedoelde dame schimpscheuten hebben toegevoegd, die men wel op de Amsterdam- sche Zeedijk, doch zeker niet in het eenzame Bovenkarspel mag verwachten. Mejuffr Neet je roerde reusachtig haar mondje om den politierechter duidelijk te maken, hoe zwaar ze zelf gekrenkt werd, doch wij geloo- ven niet, dat haar betoog veel succes heeft verworven. Gerequireerd werd 10 boete of 10 dagen. Op verzoek van verdachte werd hierna het door haar man schriftelijk opge steld oratio pro domo voorgelezen, rfet was n hevige lijdensgeschiedenis, 4 kantjes post- P^Pier dicht ineen geschreven. Na deze boeiende voordracht volgde het vonnis: con form eisch 10 boete of 10 dagen. !Wie voor een patiënt of herstellende iets wil mee nemen, heeft de keuze uit tallooze versnaperingen. .Maar stelt hij zich werkelijk de eisch, dat het gegaran deerd zuiver, absoluut onschadelijk en toch buiten gewoon lekkér moet zijn, dan valt direct de keus op Dat typeert juist de bijzondere kwaliteit van King- pepermunt. Door de origineele samenstelling is King-pepermunt voor iedereen het beste dagelijk- sche middel ter opwekking en verkwikking.- Vl/ ONDER CONTROLE VAN HET LAB. Dr VAN HAMEL ROOS HARMENS A'DAM voorwaarde, dat een in te stellen geo-hydro- logisch bodemonderzoek bevredigend resul taat oplevert. Restauratie kerk Edam. Een subsidie van ten hoogste 16.800 werd verleend voor de restauratie van den toren en de vensters van de Groote Kerk te Edam. Geldleeningen. Ged. Staten werden gemachtigd ten bate van de provincie geldleeningen aan te gaan: a. van 437.000 voor uitlreering aan het Prov. Waterleidingbedrijf ten behoeve van den aankoop van duinterrein, voor zoover dit ten laste komt van het bedrijf. b. van 206.000 voor aankoop van duin- terrein voor zoover komende ten laste der provincie. c. van 5193 voor uitkeering aan het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch" te Castri- cum voor buitengewone werken. Vastgesteld werd tenslotte een tweede sup- pletoire begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor den dienst 1933. DE VERONTWAARDIGDE SCHULD- EISCHER. De lange schoenmaker Hendrik N. uit Schagen, gewapend met een reusachtige ge hoorbuis, verscheen op de zondaarsbank we gens grove beleediging van zijn collega Wil helm Geisler, aangezien hij voor het raam van zijn schoenmakerswerkplaats voor het raam had geëxposeerd 'n brok leer, waarop met krijt stond geannonceerd: W. Geisler, betaal eerst je schuld aan Noot, 45.60, en zeg dan dat je de zaak heb overgenomen De heer Geisler was niet lekker met de reclame en had heden de voldoening zijn beleediger veroordeeld te zien tot 10 boete of 10 da gen. Gebruik je leer om je schoenen te lap pen, zei de politierechter. ONAANGENAME BEJEGENING VAN HET GEZAG. De dienaar van politie te Texel, D. J. Looyen, die bij den petroleumventer Gerrit de P. een ambtelijk onderzoek moest instel len betreffende een overtreding der kinder wet, werd door Gerrit niet heel vriendelijk ontvangen en begroet met de woorden: Je bent 'n dief, je hebt boerekoolplanten van mijn land gestolen, een en ander gevolgd door de geheimzinnige bedreiging, dat hij Looyer wel eens 'n jasje zou uittrekken. Voor deze beleediging van een ambtenaar stond de petroleumman nu terecht en werd veroor deeld tot 15 of 15 dagen hechtenis. EEN WEINIG GEWAARDEERDE CRITIEK. De caféhouder P. J. Sleeper uit Huisdui nen was op 26 Febr. zeer onaangenaam ge troffen toen hij vernam, dat mej. JohannaT echtgenoote van den heer Krijn de B., ten huize van de fam. de Groot tijdens een visite had verteld, dat genoemde heer Sleeper tot over de ooren in de schuld zat en nog meer dergelijk moois. Mej. Johanna, heden ter zake deze smaad terecht staande, ontkende zulks. Zij had niet over den heer Sleeper gesproken, maar stich telijk naar den radiokerkaienst zitten luiste ren. De heer C. R. de Groot tapte echter uit een ander vaatje en seinde thans het geheele lastergesprek woordelijk over. Volgens de verdachte dame loogen zoowel Sleeper als Groot en diens vrouw. Alleen haar echtge noot, Krijn de Box, als getuige a décharge gehoord, sprak de waarheid en bevestigde de verklaring van zijn vrouw De officier en politierechter hielden zich echter aan de fam. de Groot en werd mej. de B veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. De stich telijke radiouurtjes zullen nu wel tot het ver leden behooren ZIJN VADERLIJKE EN WETTELIJKE PLICHT VERZUIMD. De niet-verschenen heer Taeke V. te Hoorn had in zijn kwaliteit van vader verzuimd zijn minderjarigen 19-jarigen zoon aan te doen feven voor de nationale militie. Gezegde heer aeke V. is overtuigd anti-militairist en had zijn zoon streng verboden aan de plechtig heid deel te nemen. Nu draaide pa er zelf in voor 25 pop of 25 dagen, aangezien we thans meer dan ooit leven in het teeken, dat het negeeren van de wet, streng wordt gestraft. PROVINCIALE STATEN. Gistermorgen kwamen de Provinciale Sta ten van Noordholland bijefn onder voorzit terschap van den commissaris der koningin, jhr. mr. dr. A. Röell. De voordracht tot de toekenning van een sbsidie van 2000 aan de academie voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam werd na eenige toelichting aangenomen. Op het verzoek van de woningbouwveree- 'ï'ging „Bloemendaal-Noord" om terug te komen op de afwijzende beschikking van 1 Juli 1930 betreffende de erfpachtsvoorwaar- den en de subsidieering, werd afwijzend be- De bijdragen voor de Honds- bosche zeewering. De heer Vermeulen (a.r.) verdedigde een verzoek van het bestuur van den polder te Velserbroek om den polder met ingang van 1 Januari 1933 te ontslaan van zijn ver plichting tot het betalen van een jaarlijksche bijdrage van 639.90 aan het hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier, voor het onderhoud van de Hondsbossche werken. De polder heeft bij deze werken geen belang en een verdediging der bijdragen op historische gronden is wel ver gezocht. Spr. vroeg een nader onderzoek naar de ver plichtingen van den polder De heer Ankersmit (s.d.) constateerde, dat er geen enkele rechtsgrond is aangevoerd waarom de polder Velserbroek moet blijven bijdragen. Men verzuimt aan te voeren wat recht is en meent te moeten handhaven war onrecht is. De polder zal van dezen geheel onrechtmatigen last moeten worden bevrijd. De heer Slingenberg (v.d.) kon zich met de bezwaren, tegen de voordracht aange voerd, niet vereenigen. Spr. wees op de re sultaten van een vroeger ingesteld onder zoek, waarmee de Staten zich vereenigd heb ben. Als de Hondsbossche er niet was, zou de polder Velserbroek daar de nadeelige ge volgen van ondervinden. Spr. noemde het opleggen van den bestreden last een histo risch geworden recht. De heer Thomassen (s.d.) beschouwde dit verzoek als een proefgeval. Als bet den pol der Velserbroek gelukt, zich van den last te ontdoen, zullen andere polders volgen. Spr. wees erop, dat het betalen een historisch vastelegde verplichting is. Het onderzoek, dat gevraagd wordt, gaat dus alleen om de vraag of de tot nu toe gevolgde regeling zal worden prijsgegeven. De heer Wijnkoop (c.p.) hechtte aan de ar gumenten, aan recht en historie ontleend, niet veel waarde. Het gaat er alleen om wie de lasten moeten dragen. Zijn het zwakken en kleinen, dan wilde spr. hun geen lasten opleggen; zijn zij sterk genoeg om te beta len, dan moeten zij dit doen. Voor het stand punt van Ged. Staten, d.w.z. niets verande ren aan den toestand, voelde spr. niéts. De heer De Jongh Schouwenburg (c.h.) vereenigde zich met het afwijzende prae-ad- vies van Ged. Staten. Aan de na 1872 tot stand gekomen werken heeft de polder niet bijgedragen, terwijl hij juist door die wer ken in beter conditie is gekomen in tegenstel ling met andere contribuabelen. De heer Kooiman (v.d lid van Ged. Sta ten, verklaarde, dat Ged. Staten t.a.v. de af wijzing van het verzoek niet van inzicht ver- andera zijn. Spr. gaf nog eens aan wat het doel is van de bijdragen en zei, dat het standpunt altijd is geweest de bijdragen te handhaven. Ged. Staten erkennen, dat men hier het hart van een belangrijke kwestie raakt; zij zijn bereid een onderzoek te doen instellen naar de vraag, in hoeverre de beta ling der lasten moet worden herzien en zij zijn ook bereid, een rapport uti te b >ngeu. Maar het is een zeer ingewikkelde z?ak. zoo dat men niet kap verlangen, dat Ged Staten in de volgende vergadering met mededeelin- gen kunnen komen. De voordracht werd hierna aangenomen Vervolgens werd gepauzeerd. Opheffing bannen. In de voortgezette zitting werd o.a. beslo ten tot opheffing van de bannen, behoorende tot het Ambacht van West-Friesland, ge naamd de Vier Noorder Koggen. Stoomtram AlkmaarSchagen. Ged. Staten werden gemachtigd het nog niet afgeloste gedeelte, groot 157.341.35 van het renteloos voorschot, verleend voor den aanleg van een stoomtramweg Alkmaar —Schagen, bij staking van den dienst op het baanvak WarmenhuizenSchagen, en het opbreken van dit baanvak niet óp te eischen, doch de terugbetaling te doen cre. schieden volgens door het Rijk vastgestelde regelen. Nieuw wegenreglement Na eenige discussie werd een nieuw pro vinciaal wegenreglement vastgesteld. Aankoop Geversduinen. Goedgekeurd werd de voordracht van Ged. Staten om voor 625.000 van de N.V. Hollandsche Duinwatermaatschappij aan te koopen een duinterrein in de gemeenten Cas- tricum en Heemskerk, groot 744 H.A. ten be hoeve van het Prov. Waterleidingbedrijf, op HEERHUGOWAARD. Concours Wtst-Frieschtn Bond. Zondag is het concours van den West- Frieschen Bond begonnen. Alles werkte mede, om dit feest te doen slagen. Reeds vroeg begonnen de vreemdelingen te komen. Bus na bus arriveerde en de stroom naar het terrein begon steeds onafgebroken te vloeien Om 11 uur vond de officieele ontvangst ten Raadhuize plaats, waar naast B. en W. ook meerdere leden van den raad door hun aanwezigheid blijk van belangstelling gaven. Het eerst werd het woord gevoerd door burgemeester van Slooten, die het laatstge houden groote feest in de-gemeente memo reerde ter herdenking van het driehonderd jarig bestaan van den polder en hoe daarna eigenlijk de tijden zoodanig geworden wa ren, dat velen de werkelijke lust tot feestvie ren eigenlijk verging. Wat dit feest betrof, zaten we wel midden in de slechte tijden, doch twee weken ge leden hadden we nog midden in het slechte weer gezeten ook en hij hoopte dat binnen kort de economische omstandigheden een even gunstigen keer mocht nemen. Bij het beraadslagen over het thans opge zette feest kon men echter slechts met de werkelijkheid rekenen en dat nog feest kon worden gevierd was ook mede te danken aan de loyale wijze, waarop de Bond medege werkt had toen H.U.G.O. eenmaal had op zich genomen om bij haar 10-jarig jubileum als gastvrouw der vereenigingen op te treden. Mochten de tijden slecht zijn, dit was echter nog geen reden den moed te laten zakken, men moest er eenmaal toch doorheen al was het dan ook op wat bescheidener voet, dan eenige jaren terug. Spreker wees op de vreedzame wijze, waarop hier wederzijds de krachten zouden worden gemeten en hij die naar achter ge raakt was, zou trachten weer naar voren te komen, terwijl anderzijds hij die eenmaal vooraan was, met alle inspanning zou trach ten deze plaats te blijven behouden. Juist waar deze wedstrijden alle jaren weder op nieuw gehouden worden, krijgt men er een goed inzicht in hoe door de vereeniging in het afgeloopen jaar de tijd gebruikt is. Naast het verede'ende, dat een dergelijk streven in zich heeft, stond de critiek, die men moest ondergaan en ook deze werkte verheffend als zij, zooals spreker aanvoerde, gegeven werd door mannen, als waaruit de jury was samengesteld. Spr. was er van overtuigd,- dat onder de beproefde leiding van haren voorzitter de West-friesche Bond de moeilijke tijden zou te boven komen.' Moeilijk voor den Bond in dubbel opzicht, omdat veel menschen door de vele zorgelijke dingen die zij doormaken, we' eens minder neiging vertoonen om zich geestelijk tè blijven verheffen, waarbij dan nog komt dat beoefening van een en ander naast geestelijke inspanning ook nog geld vraagt. Van gank-ftei' harte 'hoopte hij dat de Westfriesche Bond zich zal weten uit te breiden. Naast het voorrecht, dat het voor het ge nleentébeStuur Was' als gastvrouw o>p te kunnen treden, stelde hij tevens het genoegen dat dit voorrecht inhield en hiermde wencsh te hij allen die hebben medegewerkt om de organisatie'alvast te doen slagen te danken De heer Bruul spreekt Hierna nam de heer Bruul, voorzitter van den Bond het woord. Den burgemeester dankte hij voor zijn vriendelijke woorden, het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Hij hpopte dat de komende dagen zouden bewij zen, dat de beoefening der muziek in West Friesland zich niet alleen gehandhaafd heeft, doch zich zelfs in stijgende lijn be weegt. V.n.1. voor de werkende leden zijn derge lijke samenkomsten leerrijk, doordat zij daar op de vergelijkingen kunnen maken, die men steeds noodig heeft om tot hoogere inspan ning te komen. Ook geldt dat men op een concours de belooning vindt voor de inspan ning van een jaar en men daar door aanra king met anderen, die eenzelfde doel nastre ven de elementen vindt, die leiden tot verhel dering en verdieping van den geest en verrij king van het leven. De thans wel intensief gevoerde strijc om het bestaan, met zijn dikwijls veel min der goeden -uitslag dan in de gunstige jaren van voorheen, maakt velen terneergeslagen Hier komt de muziek met haren veredelen den invloed te hulp en schenkt niet alleen aan hare beoefenaars rust en verpoozing doch ook aan diegenen, die haar weten te verstaan en te waardeeren. Ook in dit licht moeten wij dagen als deze trachten te zien. Als gast van de sympathieke vereeniging H.U.G.O. wenschte hij deze geluk met haar tienjarig bestaan. Ofschoon zij nog eigen lijk de dreumes onder de vereenigingen is, heeft deze dreumes getoond, toch al heel wa: te kunnen presteeren en een prijzenswaardige hoogte bereikt, die vele zustervereenigingen haar benijden. Van ganscher harte hoopte hij, dat H. U. G. O. op deze dagen, die zij op zich heeft genomen, nadat door anderen ernstige be zwaren voor deze taak waren aangevoerd, met voldoening terug zal kunnen zien. Wat de tijdsomstandigheden betreft, on derschreef hij hetgeen reeds door den burge meester was opgemerkt. Den juryleden riep hij een welkom toe, wetende welk een zware taak hun wachtte, doch ook is hem bekend, dat zij allen prak- tijkmenschen zijn, volkomen op de hoogfe met (te moeilijkheden, die dilettantenvereeni- gingen steeds weer hebben te overwinnen, ïen beroep op hunne welwillendheid in ver band met het groote aantal deelnemers, dat bovendien voortvarendheid en rustig optre den als eisch stelt, doende, wenscht hij hun een prettige en aangename taak toe. Aan allen, die medegewerkt hebben om dit feest te doen slagen werd dank gebracht. Hierna werd de eerewij® gepresenteerd en begaven deelnemers, besfuur en jury zich naar het bevlagde feestterrein. Mededeeling kwam nog in, dat de vereeni ging Oefening kweekt Kennis, van Oost woud verhinderd was mede te dingen. De dag had een rustig en vlot verloop en mede daaraan is het te danken dat het ge heel e programma nog betrekkelijk vroeg was beëindigd. Veel dank is hiervoor zeker verschuldigd aan de jury, bestaande uit de heeren G. H. Boedijn, Hoorn, K H. Kerkhof f, Haarlem en Sam Vlessing, IJmuiden. De prijzen en punten werden als volgt toegekend: Zondag 21 Mei 1933. Derde afdeeling fanfare: Kunst na Arbeid. Aartswoud. 3e prijs, 127 punten; Crescendo, Oude Nie- dorp, le prijs. 173 punten. Eerste afd. Fanfare: le prijs Eensgezind heid, Heiloo, 165)4 pt.2e prijs Volharding, Berkhout, 121 pt.; 3e prijs Ónder Ons, Hau- wert, 115)4 pf. Eerste afd. Harmonie: le prijs Apollo, Wieringen, 152 pt.; 3e prijs, Concordia, Breezand, 104 3-4 pt. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: le prijs Willen is Kunnen, Lutiebroek, 154^4 pt.2e prijs Excelsior. Waider, 141 p.; le prijs Concordia, Hoogkarspel, 159 pt. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: 2e prijs Schagen's Harmoniekapel 139 pt. Eere afd. Harmonie: Winkelt Harmonie- kapel, Winkel, 151 pt. Eere afd. Fanfare: le prijs Andante, Oosthuizen, 150 34 pt.2e prijs Concordia, Abbekerk—Lambertschaag 128 pt. le prijs Kunst na Arbeid, Zuid-Scharwou- de, 170)4 pt.; le prijs H. U. G. O., Heer- hugowaard, 146 punten. NIEUWE NIEDORP. Niedorperpolder. Vergadering van Stemgerechtigde Inge landen van den Niedorperpolder op Zater dagavond ten huize van den heer S G. Booy te Terdiek. Namens de rekeningscommissie bracht d» heer Kooy verslag uit over de rekening 1932, welk besluit met een ontvangst van 6690,87 en een uitgaaf van 5776,11, al- zoo een voordeelig saldo van 914,76. De heer Kooy adviseerde namens de com missie de rekening goed te keuren en de penningmeester te dechargeeren en voegde hieraan gaarne nog toe een woord van dank voor het accuraat beheer. Overeenkomstig een en ander werd door de vergadering besloten, met een woord van dank aan de commissie voor het nazien de» rekening. Hierna volgde aanbieding der begrooting 1933, welke sloot op een ontvangst en uit gaaf van 6445,64 met een onvoorziene van 7gl.64. De omslag over 1933 is als dan begroot op 8 per H.A. (vorig jaar 10). Nadat alles post voor post is nagegaan, werd deb egrooting door de vergadering polder de vergadering. Wegens aftreding van den heer Jb Kooy C.z. werd voorts volgend jaar als mederekeningcommissielid aangewezen den heer P. Zwagerman. Na nog enkele besprekingen Inzake de stand van zomer- en winterpeil sloot de voorzitter met de beste wenschen voor den poldeer de vergadering. TEXEL. Met het fraaie weder is hier Zondag het zomerseizoen geopend. Te De Koog, waar 't badpaviljoen reecis voor 't publiek was open gesteld, heerschte reeds een gezellige drukte aan het strand en in de duinen. Een groot gezelschap vreemdelingen bezocht dien dag de broedplaatsen in de Koog. Nooit is Texel mooier dan in dezen tijd, alle velden en hoo rnen zijn og frisch en mooi, over ontdekt men de fraaiste voorjaarsbloemen, terwijl de vroolijk huppelende lammeren het landschap nog schooner maken. De vertegenwoordigers van groote dagbla den, die Maandag hier een bezoek brachten, hebben Texel in zijn mooisten tooi gezien, tenvijl ze tevens een kijkje genomen hebben op de typische groote lammerenmarkt, dien dag te Den Burg gehouden. Van gemeentewege wordt opnieuw een zeer mooi fietspad aangelegd dat naar het strand voert. Dit pad wordt gemaakt vanaf het dorp den Hoorn, dwars door de daar ter plaatse prachtig begroeide breede duinenrij en belooft een zeer mooi rijwiepad te worden, waarvan stellig in den zomer een zeer druk gebruik gemaakt zal worden. In het dorp Den Hoorn heerscht zooda nig de mazelen, dat de beide laagste klas sen der o. 1. school als gevolg van deze ziek te waarschijnlijk met vacanie zullen gaan. Slechts een vijftal kinderen is hierin overge bleven. WINKEL. 'Bij K. B is toegekend de aan da Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in brons aan C. Jes, land bouwersknecht in dienst van de familie Waiboer, te Winkel. SCHAGEN. 'Onze plaatsgenoot de heer W. J. van Son, rijksklerk ten kantore der directe belastingen, slaagde dezer dagen voor adjunct-commies.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7