Van Rommelzaken Hobbeltie Voor Uwe WIERINGEN. TEXEL. nemen- A.A». Qetneattecadett De raad vergaderde verleden week onder voorzitterschap van burgemees ei Kolff. Alle leden waren tegenwoordig. Mededeelingen en ingekomen stuk- kêfl. De voorzitter deelde mede, dat de winst, gevallen op den verkoop van het gemaa o zeegras, oogst 1931 beeft bedragen de Jong!:, i 58 M2. en van Armvoogden on- feveer 242 M2., van ieder tegen toegift door e gemeente van 1, terwijl overdrachts kosten en kosten van afhekken zijn voor ge meenterekening. B. en W. werden gemachtigd bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gra- venhage in rekening-courant op te I,6nJe'] ten hoogste 8000 tegen een rente in debet van hoogsten 1 boven het promesse disconto der Nederlandsche Bank en In cre dit van ten minstens 2 beneden dat dis conto. Aflossing uiterlijk 31 December a.s eJ1rfl'oQ°?foiO f 6625 37) uitmakende Verder zullen de loopende kasgeldleeningen 3048 88 0930. «WD- Q van 42000 en f 25000 (beide tegen per pak van 50 KG. J ujicm* it/ n rvrAmtyr as. Van den minister was bericht ontvangen dat het uurloon voor de werkverschaffing door hem nader is vastgesteld op f u.ju, van de vereeniging van Nederlandsche g - meenten een schrijven, waarin werd aanbe volen, alvorens tot het verzenden van een adres met verzoek om adhaesiebetuiging door andere leden, over te gaan, eerst bij de vereeniging te informeeren, wat ointrent ue aanhangige zaak door haar is gedaan, van den directeur-generaal der Zuiderzeewerken bericht, dat vermoedelijk in 1934 uitgifte van terreinen voor het vestigen van in dustrieën langs de werkhaven te Den Oever kan worden overwogen; van de afdeelmg Wieringen van het Instituut voor arbeiders ontwikkeling verslag en afrekening van den cursus voor de rijpere jeugd. Van het maxi mum toegestaan subsidie is een bedrag van 155.39 niet besteed. Verzocht werd goed te keuren dit bedrag te bestemmen voor de op initiatief van den heer N. Kaan in het leven geroepen onderwiisgelegenheid voor schipoerskinderen. die thans te De Haukes wonen en graag iets willen inhalen van het vroeger ontbeerde onderwijs. Voor de be strijding van deze kosten is ook een beroep gedaan op de medewerking van schippers en dergelijke vereenigingen. niet zonder resultaat, doch tot heden wel zonder vol doende resultaat. Dit werd goedgevonden Van het Comité Huldeblijk A.N.W.B 1933 was er een verzoek om, in verband met het feit, dat de bond dit jaar een halve eeuw bestaat, een bedrag van 5 beschik baar te stellen voor het aan te bieden hulde blijk. 'Op advies van B. en W. werd het verzoek ingewilligd. Van het Centraal Archief en Inlichtingen bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Amsterdam was er een verzoek om als lid der vereeniging toe te tre den. De contributie bedraagt 5 per jaar. B. en W. deelden mede, dat op dit toe treding ook door de regeering reeds meer malen is aangedrongen. Tot dusver namen zij daartegenover echter steeds een afwach tende houding aan. Het aantal verzoeken om in deze gemeen te te mogen collecteeren, neemt echter toe en het is voor B en W. vaak moeiiijk die aanvrao-en on de juiste wijze te beoordeelen. Zoo doen zich daarbij vragen voor omtrent de finanriee'e omstandigheden der instellin gen, doch ook betreffende betrouwbaarheid der besturen, van collectanten enz. Boven genoemd instituut is een organisatie, die dergelijke inlichtingen systematisch ver zamelt en hare gegevens ter beschikking van de aangesloten gemeentebesturen stelt. B. en W. meenden dan ook. dat toetreding der gemeente haar nut kan hebben, ook al, omdat de lage contributie geen bezwaar kan opleveren. Goedgevonden. Van 29 automobilisten was er een verzoek om het ijzeren hek rond het schoolplein en voor de woning van den brigadier van den xiiksveldwacht zoodanig achterwaarts te ver plaatsen, dat het ongebruikt liggende schoolterrein ten goede komt aan het ver keer, dit in verband met het feit, dat de viersprong ter plaatse een der gevaarlijkste verkeerspunten is der gemeente. B. en W. deelden mede dat hiertegen mo menteel bezwaar staat, daar het gebouw nog wordt gebruikt voor het geven van on derwijs aan een gedeelte der leerlingen van de roomsch katholieke school. Door het achteruit zetten van het hek zou niet alleen een gedeelte van de speelplaats worden ontl nomen, doch bovendien zou het onderwijs van het zeer drukke verkeer op dien hoek, dat dan dicht langs de ramen zou passee ren, ernstige hinder ondervinden. Met deze bezwaren dient nadrukkelijk rekening te worden gehouden. B. en W. gaven in over weging tot die verplaatsing thans niet over te gaan, doch dit te doen, zoodra het school gebouw niet meer voor onderwijsdoeleinden ten behoeve van de r.k. school zal worden gebezigd. Goedgekeurd. Besloten werd een noodslachtplaats te doen bouwen, waarvan de kosten worden geraamd op f 2POO behalve de aan te koo- pen grond. B. en W. stelde voor hiervoor aan te koopen een terrein van 10 X 40 meter aan den Kremersweg voor een be drag van 1000, van Gebr. N. en S. Kaan. De raad vond dezen prijs echter te hoog, waarom zal worden getracht een terrein te koooen tenen een Iageren prijs. De verordening tot aanwijzing van de tr' ken van dienst werd gewijzigd in dier vo?o-e. dat in plaats van 1 Juli 1933 wordt gelezen 1 Juli 1934. Van A. Veltman. geragehouder te Hip- polytushoef, was een verzoek ingekomen, waarin verzocht werd te bevorderen, dat het maximum-aantal verloven A. voor het Hip po'vtushoef wordt verhoogd van 2 op 3, ten einde in de gelegenheid te zijn een aanvrage in te dienen tot het bekomen van een ver lof A. voor een door hem te vestigen moderne garage annex theehuis-restaurant aan den Rijksweg in aanleg, bij het kruis punt met den Koogerweg. Besloten werd gedeelten rioleering te doen aanleggen te Hippolytushoef bij den nieu wen orimairen weg, aan de Hollebalg, bij het Viervoetspad te Hippolytushoef en aan den Poelweg, waarvan de kosTen zullen be dragen respectievelijk 250, 210, 180 (waarvan de helft door het Heemraadschap wordt gedragen) en 250 Voor de verbreeding van het Viervoets pad werden verschillende grondstrooken aangekocht, en wel; van den heer O. J. Bosker 568 M2., ter wijl 5 M2. van de gemeente aan hem word' afgestaan: van mevr. G. Klein Jd., gehuwd met C 4K rente) eveneens tot 31 December a.s worden verlengd. Verder besloot de raad den torenspits te Hippolytushoef te doen herstellen, waarvan de kosten circa 750 zullen bedragen. De vroeger vastgestelde verordening op de Winkelsluiting had den minister tot eeni- ge opmerkingen aanleiding gegeven. In ver band daarmede werd een nieuwe verorde ning vastgesteld, waarbij met de wenschen van den minister rekening is gehouden. B. en W. deelden mede, dat de toestand van het zeegras alles te wenschen overlaat. Het weinige zeegras, dat op de waarden werd aangetroffen, blijkt weer grootendeels te zijn afgestorven. Uit het antwoord, dat door de regeering is gegeven op sommige vragen van het lid der Tweede Kamer mr. J. E. W. Duijs, is komen vast te staan, dat men hier te doen heeft niet een ziekte van het zeegras en dat dit verschijnsel zich ook in andere landen heeft voorgedaan. De vraag of ook de Zuiderzeewerken aan den slechten stand van het gewas schuld heb ben, is hiermede niet opgelost. Het is zeer te hopen, dat dit niet het geval is, omdat de oorzaak dan van blijvenden aard zou zijn en er nu nog eenige hoop bestaat, dat de ziekte op de een of andere wijze zal kunnen worden bestreden of wegblijft. Toch meen den B. en W., dat de gelegenheid tot maaien in ieder geval behoort te worden opengesteld, omdat er in dit opzicht ook ver plichtingen tegenover het Rijk als verpach ter der wierwaarden bestaan. Zij stelden daarom voor daartoe te besluiten en het pakkengeld, de maailoonen en de verkoops prijzen vast te stellen op dezelfde bedragen als in het vorig jaar. Uit de besprekingen bleek, dat niet te verwachten is, dat dit jaar eenig zeegras zal kunnen worden gemaaid. Wethouder Tijsen was van meening, dat de Zuiderzee werken de oorzaak zijn. Gedeelten van de wierwaarden zijn verclwenen. Het voorstel van B. en W. werd hierna goedgekeurd. |In verband met den onzekeren toestand in het zeegrasbedrijf werden de aanstellingen van de keurmeesters B. Kat en W. Vlas Mz., respectievelijk te Wieringen en Texel tot 1 Januari a.s. verlengd op het tegenwoor dige salaris. B. en W. stelden voor de aan stellingen met een jaar te verlengen, dus tot 1 Juni 1934, doch dit voorstel werd niet goedgekeurd. Ook gingen er stemmen op de wedden te halveeren. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd met 10 stemmen be noemd de heer N. H. Klomp, alhier. Na rondvraag, die weinig opleverde, slui ting. veelheid doorgedraaide 23,060 K G., be stemd voor menschelijk gebruik 11 475 KG, bestemd voor veevoeder 11,585 K.G.; Bloemkool, totaal hoeveelheid doorgedraaid 5,146 st., bestemd voor menschelijk gebruik 2585 st, vernietigd 2661 stuks; Prei, totaal hoeveelheid doorgedraaid 4100 bos, bestemd voor menschelijk gebruik 3451 bos, vernietigd 649 bos; Knolselderie, totaal hoeveel heid doorgedraaid 660 bos, bestemd voor menschelijk gebruik 380 bos, ver nietigd 280 bos; Boerenkool, totaal hoe veelheid doorgedraaid 655 stuks, be stemd voor menschelijk gebruik 30 stuks, vernietigd 620 stuks; Andijvie, totaal hoeveelheid doorgedraaid 3950 krop, bestemd voor menschelijk gebruik 2950 krop, vernietigd 1000 krop; Spruitkool, totaal hoeveelheid doorgedraaid 153 K G bestemd voor menschelijk gebruik 128 K G., vernietigd 25 K.G Radijs, to taal hoeveelheid doorgedraaid 170 bos, bestemd voor menschelijk gebruik 120 bos, vernietigd 50 bos; Spinazie, totaal hoeveelheid doorgedraaid 157.344 K.G., bestemd voor menschelijk gebruik 8062 K.G., vernietigd 145.152 K.G.; Raapstelen totaal hoeveelheid doorgedraaid 4240 K Gbester..d voor menschelijk gebruik 2540 K.G., vernietigd 1700 K.G.; Rabar ber, totaal hoeveelheid doorgedraaid 348 bos, bestemd voor menschelijk ge bruik 295 bos, vernietigd 53 K G. Voorwaar een treurig beeld, hetwelk ons doet zien de zorgelijke omstandig heden, waarin de tuinbouw in deze pro vincie verkeert. £and: w Jjiia&ouw HEEMSKERK Te Heemskerk e. o. hebben dit jaar de aardbeien gebloeid als in geen jaren het geval geweest is. Sommige akkers geleken een sneeuw kleed van bloemen. Tijdens de deze week gehouden ver gadering der Beverwijksche export veiling deed echter een der grootste ex porteurs de heer J. Docter Az., die jaarlijks eenige duizenden kilo's in koopt voor de daar gevestigde pulp- en jamfabriek weinig bemoedigende mede deelingen over de komende export, hi; noemde de vooruitzichten donkerder als ooit het geval is geweest. Als een ge volg der lage Engelsche geldmarkt is het dit jaar niet te verwachten dat ér zooals vorige jaren wel het geval was aardbeien in verschen toestand r.aar E: geland zullen gaan. Voor export naar Duitschland schijnen de vooruitzichten beter te zijn, het Centr bureau der veilingen spant alle krach ten in om te zorgen, evenals zulks voor en gedurende de oorlogsjaren het geval was dat Duitschland dit jaar onze beste afnemer zal zijn Verleden jaar zijn per auto proeven genomen om de vrucht in versche toe stand naar de Duitsche markt te krijgen welke proef uitstekend geslaagd is. Er was toen een geval bekend, dat de aardbeien a:ht uur eerder aan haar be stemming kwamen dan wanneer zij de reis per spoorwagen gemaakt hadden. Echter, een en ander te samen ge nomen is het kansje op goede aard beienprijzen toch zeer gering. BROEK OP LANGENDIJK. Van bevriende zijde ontvingen we onderstaande cijfers van doorgedraaide producten over de veilingen in de pro vincie Noordholland, betreffende het tijdvak 1'Oct. 1932—1 Mei 1933 Roode kool, totaal hoeveelheid door gedraaid 94.031 KG., bestemd voor menschelijk gebruik 16.176 K.G., bestemd voor veevoeder 76.205 K.G., vernietigd 1650 K.G.; Gele kool, totaal hoeveelheid doorgedraaid 137.871 K G., bestemd voor menschelijk gebruik 36.637 K G., be stemd voor veevoeder 101.084 K G, ver nietigd 150 K.G.; Witte kool, totaal hoe veelheid doorgedraaid 14.242 365 K.G bestemd voor menschelijk gebruik 473.650 K.G, bestemd voor veevoeder 13011,990 K.G, vernietigd 756725 K.G Roode bieten, totaal hoeveelheid door gedraaid 5 096 468 KG., bestemd voor menschelijk gebruik 124.359 K.G., be stemd voor veevoeder 4971.784 K.G., ver nietigd 325 KG-; Uien, totaal hoeveel heid doorgedraaid 344 684 K G, bestemi voor menschelijk gebruik 108^52 KG, veruietigd 235,832 K G.; Peen, totaal hoe- WARME NHUIZ E N. Vergadering L.T.B. Dezer dagen vergaderde bovengenoem de vereeniging .onder voorzitterschap van den heer W. Dekker. Verkiezing van af"evaardigden Al gemeene Vergadering „C.V.V." Tot afgevaardigden zijn gekozen de hee- ren Joh. de Groot, C. de Nijs, L. Komen P hannes, J. Tesselaar, Jac. Dekker, A. Mek ten, P. Tesselaar en P. Ooijevaar. Verkiezing lid van het Centraal Bestuur „C.V.V." De heer W. Dekker werd met groote meer c'erheid herkozen. Deze nam zijn herbenoe ming aan. Bespreking agenda der Alg. Ver gadering „C.V.V." Het voorstel van het Centraal Bestuur om het hetwelk onlangs van de uit- keeringen wegens tuinbouwsteunwet is af getrokken en niet behoeft gestort te worden voor het bekende fonds voor de minimum- rrijzen, te laten blijven in de kas der vei- ingsvereeniging, werd met algemeene stem men goedgevonden Evenzoo was dit met het voorstel om het veilingspercentage te verhoogen tot 3.5 Het voorstel van „De Noord" om alle producten die afkomstig zijn van personen die gebruikers zijn van gebouwen of lande rijen, die bij executie zijn verkocht van de veiling te weren, werd door het bestuur var den L.T.B. aan een ernstig critiek onderwor pen en werd aan de vergadering geadvi seerd zich achter het prae-advies van het Centraal Bestuur te scharen. De algemeene indruk was, dat de vergadering met het be stuur en met het Centraal Bestuur eens was. De afgevaardigden hebben echter vrij man daat. Met het voorstel van „Groenteteelt" om de agenda's van de jaarvergadering van de Prov. Commissie ook door de tuinbouwver- eenigingen te laten behandelen, ging men accoora Een uitgebreid debat ontstond wederom over het voorstel van „Ons Belang" om de extra-heffing bij onderhandschen verkoop terug te brengen op 2 De voor- en tegen standers van onderhandschen verkoop kwa men door dit voorstel weder in het geweer Een gedeelte van de vergadering was tegen extra-heffing bij onderhandschen verkoop er. een gedeelte voor heffing van een percen tage. Een bepaald besluit is er niet geno men. De heeren afgevaardigden hebben ook hiervoor vrij mandaat. Het voorstel van „Samenwerking" om de functies van Marktopzichter-keurmeester en schoonmaker te combineeren, lokte een uit voerige discussie uit. O.a. was de heer Joh. de Groot van mee ning, dat de heer Pronk niet overbelast was met werkzaamheden. Z.i. moet er toch wat gebeuren. De uitgaven moeten verlaagd worden. Hij kon zich daarom ook volkomen met het voorstel van „Samenwerking" ver eenigen. Het overgroot gedeelte van de ver gadering was voor het voorstel van „Samen werking". Ook het voorstel van den L.T.B. afd Tuitjehorn werd langdurig besproken. Som mige leden maakten bezwaar tegen de voor gestelde salarissen van den voorzitter-vei lingleider en van den veilingleider in den winter. Een definitief standpunt werd iu deze vergadering niet ingenomen. De af gevaardigden hebben vrij mandaat. Bespreking collectief arbeidscontract. De vergadering was in beginsel bereid tot het aangaan van een collectief arbeids contract met den R.K. Arbeidersbond op voorwaarden die de secretaris voorlas. Hierna sluiting. DE HOOGE ENGELSCHE INVOER RECHTEN. Op advies van het bestuur van de Neder landsche Vereeniging van Fruit- en Groen- tenexporteurs en van Het Centraal Bureau van de Veilingen werd, volgens het C. O. voor den Groentenhandel een conferentie ge houden, gewijd aan de moeilijkheden, die den Nederlandschen tuinbouw door het buiten land worden opgelegd. Ditmaal werden de Engelsche invoerrechten besproken. Door den voorzitter werd geconcludeerd, dat de tijd er rijp voor is, dat onze regeering pogingen in het werk stelt, om van de Engel sche regeering soepeler bepalingen te verkrij gen, terwijl ook verschillende exporteurs er met nadruk op hebben gewezen, dat voor den uitvoer van aardappelen, aardbeien, peen, druiven de tarieven zoo scherp zijn gesteld en zoo hoog opgevoerd, dat in de toekomst de uitvoer naar Engeland vrijwel onmogelijk zal worden. Men besloot, de regeering in den geest van de door den voorzitter getrokken conclusie een request te zenden. Uit een rapport van het Centraal Bureau blijkt, dat de totale uitvoer van versch fruit, vruchtenpulp, versche groenten en vroege aardappelen in 1931 236.914.000 K.G. be droeg, tegen 182.639.000 K.G. in 1932, wat een vermindering is van bijna 23 pCt. Bij afzonderlijke beschouwing van de in vloed van de Engelsche invoerrechten op ver schillende artikelen blijkt deze nog funester te zijn, dan uit de globale vermindering valt af te leiden, waarvan de tomaten het meest sprekend voorbeeld zijn. De uitvoer in 1931 bedroeg 49 milhoen K.G., in 1932 28 millioen K.G., wat een ver- mindering van 44 pCt. beteekent. De uitvoer in de verschillende perioden na gegaan, dat de invoerrechten hooger of lager zijn, blijkt, dat in den tijd van het lage in voerrecht van 10 pCt. de uitvoer is toegeno men. In het tijdvak, dat de invoerrechten 1 penny per lb. waren, was de uitvoer 30 pCt. minder, terwijl bij het invoerrecht van 2 pen ny per lb. de uitvoer met pl.m. 50 pCt. is gedaald. Met de uitvoer van aardbeien en druiven kan hetzelfde worden geconstateerd. De uit voer van glasaardbeien is geheel vernietigd, terwijl tijdens het invoerrecht van 6 d. per lb. de uitvoer met 80 pCt. is verminderd. Bi] de druiven was de teruggang 61 pCt. De invoerrechten van 1932 zullen voor tomaten en druiven ook voor 1933 gelden, voor aardbeien en druiven uitsluitend het hooge tarief van plm. 24 cent per K.G. Geconcludeerd wordt, dat een invoerrecht van 10 pCt. nog wel te dragen zou zijn, doch de specifieke invoerrechten reiken veel hooger en gaan vaak tot ver over de 100 pCt De koopkracht in Engeland is hierdoor sterk ge daald en wordt de consumptie sterk vermin- derd. De aan Engeland betaalde invoerrechten zijn totaal 5.897.000 geweest, wat nog aan den lagen kant is geraamd, doch toch nog een respectabel bedrag kan worden genoemd Het is nog meer, dan de regeering voor steunverleening aan den tuinbouw beschik baar stelde. Vergeleken bij de waarde van de uitgevoerde versche groenten, welke 11.172.000 beliep en waarvoor 4.357 000 invoerrechten zijn betaald bedroeg het in voerrecht dus bijna 40 pCt. van de waarde Het invoerrecht op versch fruit was meer dan een derde van de waarde, terwijl voor vruch tenpulp meer dan 25 pCt. meest worden be taald. Als men de invoer van uien niet mede- rekent, waarop 10 pCt. invoerrecht drukt, blijkt dat van het overblijvende niet minder dan 54 pCt. van de uitvoerwaarde aan in voerrechten is moeten worden voldaan bij in voer in Engeland. Hieruit blijkt, dat deze invoerrechten tot vernietiging van den tuinbouwexport zal lei den. Regeeringsbemoeiingen worden dan ook dringend gewenscht geoordeeld. steeds Set goede en he» beste, daarom alleen 'Aspirin- EUETTEN en nooit vervslschingert Uitsluitend verkrijgbaar in de orarti.-h-^^i. j ZO tabl. 70 ets, «n oranjeMkir;^,"*"^ gevolg door bedoelden eigenaar ,s W1|?j ondergeteekende er op, dat n£n J gelijktijdig daarmee een zelfde afschel aangebracht is langs den openbaren 8 vanaf Nijenburg tot aan den BoekeWm weg. C,"rnicer# Welke maatregelen zijn door B en W troffen tot uitvoering van bedoeld raari.?*' sluit, of en zoo ja indien aan genoemd X' besluit geen gevolg is gegeven, welke n^T regelen denken B. en W. dan te nemp„ Hoe denken B en W. te handelX't u nadien aangebrachte gedeelte (Niienhf, Boekelermeerweg). ^'Jenburg-, den Willen B. en W. m oen eerstvolo- raad hiervan mededeeling doen? £enoen Tot bode bij den Baafjespolder v noemd de heer Th. Geertsma gemepnto wachter. Door deze benoemin/heeff a ueld* O. alle bodeschappen van den heer P v overgenomen en dat terwij] de ra art Y°f standpunt staat dat de gemeenteveldwachS, geen bijbaaantjes mag vervullen. dLnter Eenigen tijd geleden meldden we a gedempte sloot welke de verbinding van af? nieuwen weg van den Stationsweg „3ar w N. H. Kanaal vormt, op last van Wat staat" weer in den ouden toestand' mo«t worden gebracht. Naar we vernemen is men thans tot overeenstemming gekomen en hier door is het laatste beletsel aan de vpt-h;„ ding met het Kanaal opgeheven. Behoudens goedkeuring van den Raad (en daaraan behoeft men niet te twijfelen) heeft het gemeentebestuur aangekocht het bouwvallige woonhuis van wijlen den heer Heinrichs en het oude huisje bewoond door den heer Pater. Ook zal de oude schuur van den heer Spil gesloopt worden. Alle percee- len zijn gelegen aan den Rijksstraatweg, te- genover het Gem. Grondbedrijf. Deze aan koop zal het aspect van den weg in niet ge. ringe rate verhoogen. Jkownciaal 7lieuws HE1LOO. Door den heer P. Kostelijk is het volgende schrijven aan B. en W. gericht; Het is mij den laatsten tijd na de vernieu wing van den Rijksstraatweg, ten noorden van de Kerkelaan nogal eens opgevallen, dat de vele automobielen met een veel grootere snelheid de bebouwde kom van onze gemeen te naderen dan voor de openstelling van be doeld weggedeelte, en wel op een zoodanige wijze, dat de reeds genomen maatregel van niet parkeeren in het bochtige gedeelte van de bebouwde kom in onze gemeente een zeer goede is geweest. Boven en behalve deze maatregel zou ik het dagelijksch bestuur ernstig in overwe ging willen geven, voor de veiligheid van het verkeer, indien althans uw college mijn mee ning kan deelen, als in den aanhef hiervan genoemd, een waarschuwingsbord te doen plaatsen met de waarschuwing: gevaarlijke bocht. Het zal ondergeteekende, deel uitmakende van uwen raad, aangenaam wezen in den eerstvolgende raad de meening van uw col lege te mogen vernemen. Tevens heeft dit raadslid aan B. en W. de volgende vragen gesteld: Ondergeteekende, Teunis Kostelijk, lid van uwen raad neemt hiermee de vrijheid het volgende te uwer kennis te brengen Naar aanleiding van een vraag van onder geteekende dato 25 Febr. 1933, behandeld in de daarop volgende raadsvergadering waar in besloten werd dat in verband met de prik keldraadversperringen in het bosch, voor zoover deze langs openbare wegen gaan aan den eigenaar zou worden verzocht deze te doen wegnemen als in strijd met onze veror- dening en nu tot op heden hierin nog geen Zaterdagavond werd in hotel Den Burg te Den Burg, de algemeene vergadering ge- houden van aandeelhouders van de NV. T. E. S. O., die de verbinding onderhoudt tusschen Texel en Den Helder. Slechts een 50-tal personen woonde deze vergadering bij. De heer dr. Wagemaker, die de vergade ring opende, deelde mede, dat ondanü de malaise, die zich in alle bedrijven laat ge voelen, de N.V. met een flink batig saldo haar rekening kan sluiten. Uit de overlegde balans en verlies- en winstrekening bleek, dat niettegenstaande, voor rekening van T. E. S. O. een moo/ sta- tionsgebouw op de Texelsche haven was ge bouwd, het batig saldo over 1932 nog 23,240,63 bedraagt, 't Belegd reservefonds bedraagt 63,912. De „Marsdiep" verte genwoordigt volgens de balans een waarde van 49,135; de Dageraad staat op de ba lans voor 500. De jeugdherberg op 19292,76. 122307 passagiers werden ver voerd in 1932, hiervan in Aug. 21082. 24675 rijwielen, waarvan in Aug 6435 en 3694 auto's, waaronder 284 voor 't vervoer van zieken. De auto's voor ziekenvervoer gaan gratis over. De rekening en balans werden vastgesteld zonder eenige wijziging. Tot commissaris werd met 43 stemmen herkozen de heer W. H. Lap. De heer P. Vlas had een verzoek inge diend, om aan groote vervoerders reductie te geven. Hoewel dit verzoek te laat was in gekomen, werd dit alsnog behandeld, doen het bestuur zal hierover later een beslissing De voorzitter deed vervolgens ®eüea ling, dat de raad van commissarissen sloten heeft tot bouwen van een nieu stoomschip over te gaan. Een ontwerp n voor is vervaardigd door het ing. bur Cornelissen te Amsterdam. Op advies den tech. adv. der N.V. was besloten stoomschip de voorkeur te geven bove:o motorschip. De heer Bakker lichtte 'n vergadering duidelijk toe, om welke r hij een stoomschip boven een n°t0 verkoos. De aanbesteding van dit schip zal reeds 21 Juni a.s. Het nieuwe schip, dat veel gr00'er„??{crhap den dan de andere booten der venn 265. Wat te beginnen! Jan durfde niet naar beneden te komen, uit vrees, dat die beesten hem in de beenen zouden happen, en daarop was hij allerminst gesteld. Gelukkig had hij zijn rommel- zak bij zich. Hij zocht er eens in en haalde zijn harmonica voor den dag. Want hij had wel eens gehoord, dat slangen erg muzikaal zijn. 266. En jawel, dat had i'1% voor een dropen ze af, langza zeker naar hun holletjes, zeke njeten- nog meer van de muziek te b rieP- Jan wuifde hen vriendelijk n jjet „vaarwel, als ik je nooit nicei zuC& mij best!" Hobbeltje slaakte van verlichting.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6