Agenda £uchtvaact Siad en Omgeving. 'Ufeec&ecicht J^mgectijhe^i ..ALKMAAR PACKET" 1 DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. i De Snip (terugreis) arriveerde gister te Bangkok, de Kwartel (heenreis) bracht het tot Boedapest, de Pelikaan (heenreis) kwam te Alorstar aan. Zieke piloten. MILITAIRE VLIEGTUIGEN IN BOTSING. MET EEN ESKADER OVER DEN OCEAAN. LEGERVLIEGTUIG TEGEN ROTSWAND GEVLOGEN. Drie dooden. ERNSTIG ONGELUK. Passagiersdienst naar Amsterdam goederenvervoer t Weeroverzicht Abram Jacob P leter Bo i— Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Polli het circusmeisje (circusdrama)extra-nummer Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen van 2 uur n.m. ar doorloopende voorstellingen. A B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Verborgen goud (ses.), hoofdrol Tom Mix. Beide Pinksterdagen van 2 uur n.m. at doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Het verbo den paradijs (rom.), hoofdrol Dolores del Rio Toegang boven 14 jaar Beide Pinksterdagen van 2 uur af door loopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met \X oensdag, telkens half 8, hoofdnummer Ich und die •Kaiserin (operette), hoofdrollen Lihan Har- vey, Conrad Veidt. Toegang voor alle leeftij den. Zondag en Maandag van 2 uur n.m. at doorloopende voorstellingen. Woensdag 2.30 uur matinee. Donderdag avond half 8 hoofdnummer Das Lied emer Nacht (rom.), hoofdrol Jan Kiepura. Toe gang voor alle leeftijden. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Maandag 5 Juni. (Tweede Pinksterdag). f 2 uur, Muziektuin, Concours Bond van chr. zang- en oratoriumvereenigingen in Ne derland. mer nog de langste dag voorbij is, aldus Vaugoin ten slotte, zal er orde heerschen. Wij hebben het met den Republikeinschen Schutzbund klaar gespeeld, wij zullen het ook met de Hakenkruisers klaar spelen. LOONSVERHOOOING. Bij de Buick-fabrieken. Uit Flint in den staat Michigan wordt gemeld, dat in de fabriek van de Buick Mo tor Company gisteren een verhooging der uurloonen met 5 is aangekondigd. Een gelijke verhooging der loonen is aan gekondigd in de fabrieken te Lansing van de Oldsmobile Motor Company. i De piloot Duimelaar embarkeert Zaterdag a.s. op de Johan van Oldenbarnevelt voor de thuisreis naar Nederland. De tweede pi loot van de Snip, de heer Supheert, is we gens ongesteldheid te Medan achtergeble ven. De tweede piloot van de Ijsvogel, de heer Abspoel, is ter vervanging van den heer Supheert met de Snip vertrokken. Levende kanaries aan boord. Aan boord van 't gisterochtend van Am sterdam vertrokken K.L.M.-postvliegtuig PH- AIQ (Kwartel) van den wekelijkschen dienst Amsterdam—Batavia, bevonden zich, behal ve de post, passagiers en lading, vier leven de kanaries, verzonden door een kanariefok ker in Den Haag, die als eerste met deze wijze van verzending een proef neemt. 8 dooden. Volgens berichten uit Riverside in Cali- fornië, zijn boven den Cajonpas twee leger vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De bemanningen van beide vliegtuigen, tezamen 8 man, werden gedood. Een Duitsch plan Kapitein b.d. Koehl, die Zaterdag a.s. met den tweeden tocht van den Zeppelin naar Zuid-Amerika van dit jaar meegaat, heeft voor zijn vertrek naar Friedrichshafen eenige bijzonderheden medegedeeld over een door hem ontworpen plan voor een vlucht met een eskader over den Atlantischen Oceaan. De vlucht zou het volgende jaar, of het jaar daarna plaats vinden. Koehl deelde mede reeds geruimen tijd te werken aan de con structie van een nieuw vliegtuigtype, waar voor de voorbereidende werkzaamheden zoo ver zijn gevorderd, dat waarschijnlijk in den herfst van dit jaar de eerste practische proef vluchten kunnen beginnen. Het betreft hier een meermotorig landvliegtuig, dat door een bijzondere constructie zoo noodig ook op den Oceaan drijven kan. Een eskader van 4 tot 6 toestellen zou dan met dit type over den Oceaan vliegen Men zal dan een route vol gen, die van Duitschland leidt langs de Afrikaansche Westkust en vandaar over het Zuiden van den Oceaan naar Zuid-Amerika, vanwaar dan later doorgevlogen wordt naar de Ver. Staten. Welke aviateurs in aanmer king zullen komen staat nog niet vast. Ook staat nog niet vast of de vlucht in 1934 of 1935 plaats zal vinden. De thans door Koehl met den Zeppelin meegemaakte reis dient ter bestudeering van de meteorologische condi ties op deze route. Het in het zuiden van den Atlantisehen Oceaan gestationneerde cata- puitschip Westfalen, aldus deelde ten slotte kap. Koehl mede, zal een waardevolle steun blijken voor de eskadervucht. Uit San Bernardino in Californië wordt gemeld, dat een bombardementsvliegtuig, dat gisteren door de Cajon Pass wilde vlie gen tengevolge van den mist tegen den rotswand vloog en verpletterd werd. Van de inzittenden werden drie soldaten van den luchtvaartdienst eedood en vier anderen ge- wond. Droevig gevolg van spelen met ten gevonden losse patroon. Gisteravond te ongeveer 7 uur werd de po litie ermede in kennis gesteld, dat op de Laat een ongeluk was gebeurd. Bij onderzoek bleek, dat de 11-jarige C. J., wonende aan de Heul, met zijn 13-jarig broertje in de steeg tusschen de perceelen van de firma's De Wild en Jacobse aan de Laat 'n losse patroon hadden verwarmd boven een kaarsje, tenge volge waarvan de lading buskruit, welke in een dergelijke patroon zit, ontplofte en de koperen huls daardoor uit elkaar werd ge scheurd. De eerstgenoemde knaap kreeg de stukken van die huls in zijn gelaat en werd op verschillende plaatsen aan zijn hoofd en vingers verwond. Hevig bloedend werd hij bij den heer Jacobse binnengebracht, waar hij voorloopig door den onmiddellijk ge- waarschuwden dr. Dijkhuizen, directeur van den Geneeskundigen Dienst, en een reeds aanwezig zijnden geneesheer is verbonden. Zijn rechteroog was er het ergst aan toe. Het jongetje is per auto naar het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht. Nog gisteravond is de patiënt geopereerd. Hij zal zijn oog he laas moeten missen. De jongen had een vrij rustigen nacht en zijn toestand was heden morgen naar omstandigheden redelijk. BENOEMD. Benoemd is met ingang van 15 Augustus onze vroegere stadgenoot de heer H. M. v. Heivoort tot directeur der strafgevangenis te Amsterdam. Hij is thans adjunct-directeur der strafgevangenis te Rotterdam. EEN KWART EEUW IN RIJKSDIENST. Gisteren heeft onder groote belangstelling de vakwerkman bij den Technischen Dienst der Rijkstelegraaf en Telefoon S. de Jong alhier den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar bij die Administratie in dienst trad. Van de zijde der ambtenaren in het Tele foondistrict Alkmaar mocht hij vele blijken van waardeering ontvangen. Hij werd in aen namiddag op het bureel van dat district in de Koorstraat toegespro ken door den Ingenieur Brouerius van Nidek, Hoofd van het Telefoondistrict, den heer Groenendijk, Chef van den Technischen Dienst en den monteur le klasse P. J. Trap te Den Helder, waarbij hem als stoffelijk blijk van waardeering voor de steeds door hem betoonde dienstijver en bereidwilligheid een groot karpet en een horloge met inscrip tie werden aangeboden. Ook buiten het dienstvak bestond voor dit jubileum groote belangstelling, hetgeen hier uit moge blijken dat de firma Hoed, Schar- loo, zich gaarne bereid verklaarde belange loos een rijtuig met bespanning ter beschik king te stellen voor het brengen van den ju bilaris naar en van de plaats der huldiging. Wij wenschen den jubilaris nog vele jaren van even opgewekte dienstvervulling als tot nutoe door hem betoond. EEN JUBILEUM. Gisteren was de heer M. D. A. de Jong, beter bekend als de boomensnoeier of „Mein dert" 25 jaar in dienst der Gemeente-plant soenen als vast werkman. Als leerling was hij reeds op 11 Februari 1905 bij dien dienst gekomen en speciaal opgeleid voor snoeien waarin hij een buitengewone bedrevenheid verkregen heeft. Geen boom is hem te hoog en er zullen weinig boomen in den Hout, de stad of de buitenwegen zijn die hij niet heeft gesnoeid. Dat hij van December 1932 ziek is maakte deze dag voor de Jong minder prettig. De wethouder voor de Plantsoenen, de heer Klaver, de directeur en de werkbaas van dien dienst bezochten den jubilaris en spraken onder het aanbieden van de gebrui kelijke Gemeentelijke attentie de hoop uit, dat de Jong spoedig geheel moge herstellen om zijn werk bij de plantsoenen, dat hem zoo lief is, te kunnen hervatten. Men schrijft ons nog van andere zijde: Door den neer Pijper werden Meindert ver schillende foto's van den Hout aangeboden, alle van veranderingen dezen winter tot stand gekomen, welke veranderingen door Meindert nog niet waren gezien. Eveneens waren een twaalftal bloemstuk ken gekomen van vrienden en bekenden. Meindert was zeer dankbaar voor de groo te belangstelling en verzocht wethouder Kla ver den dank ook over te brengen aan B. en W., eveneens aan zijn directeur voor de ge negenheid welke hij al deze jaren heeft mo gen ondervinden, aan den heer Pijper voor d? vriendschap en prettige samenwerking. Hij hoopte weer spoedig in den hoogsten boom zijn werkzaamheden te kunnen hervatten. AMBACHTSSCHOOL. Jubileum en afscheid. Ja, de voorzitter van het schoolbestuur, ir. Ph. M Bosscher, heeft wel gelijk er zijn dagen in ons leven, dat het goed is eens even stil te staan, als het ware om adem te schep pen en eens even achterom te zien, al was het alleen maar om nieuwe moed en kracht te puntten voor den weg, die nog voor ons ligt, De heeren Joh. Overtoom en L. Folkers, respectievelijk leeraren in het metselen en kleermaken herdachten gisteren 1 Juni 1933 den dag dat zij voor 25 jaren aan de ambachtsschool alhier werden benoemd. In aanwezigheid van het schoolbestuur en het geheele personeel der school met hunne dames, werden de beide jubilarissen met hun familie in de feestelijk ingerichte groote teekenzaa! ontvangen, waarbij zij door den voorzitter op 'iet thema van het bovenstaande op hartelijke wijze werden toegesproken en in een van veel waardeering getuigende rede met deze, voor hen gewichtigen dag werden gecomplimenteerd, terwijl aan oeiden namens het bestuur een keurig bloemstuk werd aan geboden. De directeur herdacht in een prettige op gewekte rede de 25-jarige loopbaan van beide heeren, er op wijzende dat de metselafdeeling aan de ambachtsschool 25 jaar geleden begon met 4 leerlingen eti thans 28 deelnemers telt, terwijl dc-ze cijfers voor de kleermakersafdee- üng respectievelijk 5 en 45 zijn, waaruit overduidelijk blijkt dat beide heeren tot de onmisbare krachten van de school moeten worden ?erekend. Namens het geheele perso- 6— 8.30* 11.— 14.— 16.—* 18.— uur. Alleen op Zon- en Feestdagen. 011.— 12.14.15.18.uur. f Autobodedienst via Velsen. neel bood spreker aan elk een fraai geschenk aan. Gelijktijdig werd deze bijeenkomst benut om officieel afscheid te nemen van den heer M. Koopman, die gedurende 38 jaren als leeraar in het smeden aan de school is werk zaam geweest en wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd per 1 Mei j.1. zijn be trekking met pensioen heeft verlaten. Ook hij mocht in de hartelijke en welge meende woorden van bestuur en directeur beluisteren dat zijn arbeid en paedagogische bekwaamheden door allen op hoogen prijs werd gesteld, terwijl een aan hem aange boden geschenk van het geheele peisoneel getuigenis aflegde dat de oud-collega's het hiermede volkomen eens waren. Ook van de zijde der leerlingen mocht de heer Koopman meerdere blijken van waar deering en hoogachting- ontvangen en de verschillende jeugdige woordvoerder wisten op uitmuntende wijze hun aanhankelijkheid en erkenning voor de vele goede lessen, aan den scheidenden ieeraar te vertolken. Nadat de beide jubilarissen en de heer Koopman in eenige welgekozen woorden voor de vele bewijzen van vriendschap hadden bedankt en de voorzitter van de feestcommis sie had gewezen op de prettige onderlinge verstandhouding tusschen de verschillende leden van het personeel, bleef men nog lan gen tijd onder het genot van een kopje thee en een versnapering in gezellig gesprek bijeen. REDDER GEHULDIGD. De heer Th. van Diepen, badmeester alhier, heeft gister de bronzen medaille met getuig schrift ontvangen van de maatschappij tot redding van drenkelingen. De heer van Die pen heeft 2 jaar geleden een ongeveer 50- jarige man, die bij het vliegveld De Kooij in het Noordhollandsch kanaal was geraakt daaruit gered. De drenkeling was toen buiten bewustzijn en stond op het punt van verdrin ken. AUTOTOCHT ALKMAAR—LEEUWARDEN. De commissie van voorbereiding voor den tocht AlkmaarLeeuwarder, heeft in verband met een wijziging der route, waarvan een vermeerdering van het aantal deelnemers is te vernachten, be sloten den tocht op 6 Juni a.s. tot nadere aankondiging uit te stellen. NOG HECHTENIS TE GOED. Gisteren is door de politie een persoon aangehouden, die nog drie dagen hechtenis had te ondergaan. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebacht. GEREFORMEERDE DRANKBESTRIJDING. Onder presidium van ds. C. v. Meijen feldt, gerf. pred. alhier, werd Don derdag 1 Juni j.1. des avonds in het gebouw „Waakt en Bidt", a- d. Laat, alhie;-, eene voigadering gehouden van de Geref. Drankbestrijding, waarvoor zich een voorloopig comité had gevormd. Als sprekers traden op de voorzitter van (jeze vergadering, alsmede de heer Nic. Baas, evangelist te Amsterdam, met het onderwerp „Donker-Amster- dam". Op eene heeldere hem eigene wijze werd 't nut tot aansluiting bij de Geheelonthouding bepleit, welke rede met aandacht werd beluisterd. Door ds. v. Meijenfeldt werd een slotwoord ge sproken. Hierna werd eene afdee'ing gevormd van aanvankelijk 20 leden- Eenige personen gaven zich verder als begunstiger op. Daarna had eene bestuursverkiezing plaats, waarvoor als bestuursleden wei den aangewezen: ds. C. v. Meijenfeldt, zuster Ensingh en de heeren Rouw en Jac. v. Leeuwen. Dc vergadering werd door den heer Baas met dankgebed gesloten. KUNSTEXPOSITIES. De tentoonstelling van werken door Matth Wiegman in de kunstzaal Piet Steuneberg zal worden verlengd van 3 tot 9 Juni. De heer Filarski houdt van 10-30 Juni een tentoonstelling. EEN EXCURSIE NAAR DE WIERINGERMEER. Op 14 Juni onderneemt het Ned. Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw een excursie uit Alkmaar naar de Wieringer- meer, met een bezoek aan Slootdorp en een rondgang door Middenmeer. Als excursie leiders treden op: prof. ir. M. J. Granpvé Molière, A. D. van Eek, A- J Kloos, dr. ir J. T. P. Bijlhouwer, mr. A. F. Kamp. HUISVERZORGING. In dit blad geeft de Ver. Huisverzorging hier ter stede te kennen, dat haar kas leeg is. Het is de bekende organisatie, die in elk ge zin van welke richting ook hulp ver leent als de vrouw des huizes niet meer in staat is haar werk te doen. Wie dit belang wil steunen, leze eens zorgvuldig wat de Vereeniging in dit num mer publiceert, overdenke het en zal daarna zeker doen, wat van hem verwacht wordt. AFSCHEID HOOFD DER OPENBARE SCHQPL, DEN HEER H. A. NIJSEN, TE CASTRICUM. Woensdagmorgen hebben B. en W. af scheid genomen in de school van den heer Nijsen die in verband met de opheffing van zijn school op wachtgeld wordt gesteld. De heer Nijgen heeft bijna 29 jaren aan de school in Bakkum als hoofd gestaan. Dat 1 hij als zoodanig geëerd werd is wel overdui delijk gebleken bij zijn 25-jarig jubileum toen hij op bijzonder hartelijke wijze door ouders, leerlingen en personeel is gehuldigd Thans waren in de school aanwezig het onderwijzend personeel, B. en W. en het da- gelijksch bestuur van de commissie van toe zicht op het L.O. De burgemeester wees er op dat de heer Nijsen een mooien staat van dienst achter zich heeft. Velen die thans flinke leden van de maatschappij zijn, hebben, aldus spr., aan u de opleiding te danken, die hen den weg door het leven deed vinden. Uw mooiste tija hebt gij doorgebracht in Castricum en naast uw werk van hoofd de school veel ge daan in het belang der gemeente. Wij hopen dat gij hier nog lange jaren van uw welver diende rust zult genieten. Het gemeentebestuur heeft niet zoo af scheid willen nemen, maar heeft hierbij een geschenk gevoegd, bestaande uit een zilveren doos voor het bergen van sigaren, welke u nog vele jaren zal herineren aan uw werk. De gemeentesecretaris las hierop een schrij ven voor van den inspecteur van het L.O., die door examens verhinderd was aanwezig te zijn, waarbij deze wees op het werk dat de jubilaris als hoofd heeft gedaan en waar bij een woord van dank zijnerzijds niet mag ontbreken. Hierna sprak de heer Aukes als voorzitter van de commissie van toezicht, die den heer Nijsen dankte voor het werk als voorzitter en lid van de commissie verricht. Daarna sprak de heer Philipoom als onder wijzer woorden van dank namens het perso neel. Mede namens het secretariepersoneel bood hij den heer Nijsen een leeslamp aan. Bewogen dankte de heer Nijsen voor het geen hem was aangeboden, maar nog meer voor de waardeerende woorden tot hem door de sprekers gericht. Hij heeft Castricum zien groeien en aan de wenschen zooveel als zijn krachten het vermogen nog aan de be langen der gemeente mede te werken, zal hij gaarne gevolg geven. EEN ONBEGRIJPELIJKE BESLISSING. Men weet, dat de Bloemistenpatroonsver- eeniging kort geleden een adres tot den raad richtte om bloemenventers, die niet uit onze gemeente afkomstig zijn. te weren. De raad nam toen een ruim standpunt in en besliste, dat het in dezen tijd noodzakelijk was de bemoeilijking van het internationaal en in eigen kring van het interlocaal handels verkeer tegen te gaan. Vrijheid van bedrijf, zonder stedelijke protectie van eigen inge zetenen was in aller welzijn geboden en dien overeenkomstig werd besloten het venten van bloemen door niet-Alkmaarders ook in dc toekomst mogelijk te maken. Precies het tegenovergestelde standpunt wordt thans enkele weken later door B. en W. ingenomen en aan de hand der poli tieverordening men schijnt een beslissing van den raad thans niet meer noodig te achten is besloten dat voortaan alleen met ijs mag worden gevent door Alkmaarders, die dit ook reeds het vong jaar deden. Wij hebben er reeds vroeger op gewezen, dat een dergelijke frontverandering ons vol komen onbegrijpelijk voorkomt. Waarom mogen niet stadgenooten wel met bloemen en niet met ijs venten? Is het omdat in het eerste geval een groep middenstan ders en in het laatste geval een groep ar beiders zich bedreigd achtten? Wij kunnen er werkelijk geen andere oplossing voor vin den, maar het getuigt ailerminst van het consequent doorvoeren van een eenmaal met zooveel enthousiasme ingenomen standpunt. Wij kregen hedenmorgen bezoek van den heer Giacomo Zangrondo, Keetgracht D 8. die hier ter stede een consumptieijs-bedrijf is begonnen en twee wagentjes door de stad laat gaan, waarin „Italiaansch ijs" verkrijg baar gesteld wordt. Deze man deelde ons mede, dat hij zijn werkplaats hier ter stede welke aan aller lei eischen van de wet moet voldoen r- met groote kosten in zoodanigen staat h<*eft ge bracht, dat er geen bezwaren meer waren, dat daar gefabriceerd ijs in den handel gebracht werd. Hij heeft, naar hij ons verzekerde, daaraan een 700 ten koste gelegd en op 6 Mei j.1. is deze „roomijsfabriek door den directeur van den Keuringsdienst goedgekeutd, waarvoor den fabrikaat een certificaat is gegeven. Op 15 Mei, dus 9 dagen later, is hetn door de politie op voorschrift van B. en W. medegedeeld, dat zijn vergunning om hier ter stede ijs te mogen venten, met ingang van 1 Juni werd ingetrokken, zoodat deze man, nadat zijn geheele kostbare installatie gereed en goedgekeurd was, slechts 3 w<»ken in de geleggenheid is gesteld, zijn product te verkoop» Alkmaar heeft hier weer een schit terend bewijs van onstandvastigheid in zijn principes en van een allesbehalve ruim standpunt tegenover de bedrijfsvrijheid van niet-stadgenooten ingenomen. DRANKWEER-COM1TE. Propaganda-avond. In t Gulden Vlies heeft het Alkmaarsch di anku eer-comité gisteravond een openbaren propaganda-avond gehouden, waarop me vrouw Geijs—Rampagne een korte beschou wing hield over de drankbestrijding en de tooneelvereeniging V.E.D.O. het tooneelspel „Als de poorten opengaanopvoerde. Hoewel de zaal slechts gedeelttlijk bezet was waaraan de mooie zomeravond wel schuld zal hebben kan het drankweer- comite tevreden zijn, want tot slot toonden de aanwezigen hun dankbaarheid voor dezen avond, door een luid applaus. In zijn openingswoord gaf de heer Hoek een korte uiteenzetting over de actie van het drankweer-comité. Sinds 1917 wordt telken jare de z.g.n. „Blauwe week" georganiseerd, vanaf Hemelvaartsdag. Helaas was de bloe mendag een mislukking op dezen feestdag daar Pluvius van zijn aanwezigheid op He melvaartsdag een traditie schijnt te maken ke weer naar waarnemingen, verricht in a ia Z3" 2 Juni- mor^ Medegedeeld door het Kon. Nederl m Instituut te De Bildf ^et- Hoogste barometerstand 760 7 Röst. 'oy-7 mM. te Laagste barometerstand 7so Vest Manör. 752 6 mM. te Verwachting, geldig tot den avond Juni: dvona van 3 Zwakke tot matige Oostelijke lm wind; helder tot licht bewolkt- ■r; warmer. droog In het laatste etmaal nam 'de tusschen de beide depressies sterk kenis toe en verlegde het secundair! mum op de Noordzee zijn ren?, West-Duitschland. Hierdoor werd <?m- 3,3,1 der oostelijke depressie voor hel u- lande geheel uitgeschakeld en icJu, van de lucht naar onze omptvinl <1 0(1 heel continentaal, waardoor hei f, *e' minder bewolkt en warmer za; J?!?r tftans westelijke depressie beheerscht De weerstoestand in het westen en .^en gen in Oost-Engeland en Ierland™ re' zaakt hooge temperaturen 0p I uf" ^r5®r: in Zwitserlanl viel nog zware regen nï vooruitzichten voor de Pinksterdagen S thans voor den eersten, zijn door de v'eran denng van den luchtdruk van het etmaal veel gunstiger geworden en latente? droog en zonnig weer te verwachten. HOOG- EN LAAG WATER TF BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoog water dat 3 4 5 6 7 v m 11.37 0.10 1.12 2.06 2.54 nam Laag water vm 7.37 8 45 948 1045 11.37 0.44 141 2.34 3-23 HOOG- EN LAAG W Al ER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). J u n i. Hoog water Dm. 8.21 931 10.29 11.23 Laag water Spreker deelde mede dat ,dank zij de permis sie van het gemeentebestuur, een nieuwe bloemendag georganiseerd zcu worden, ks. Zaterdag van 2—8 uur zal alles in het werk gesteld worden om de nog ruim 1000 bloempjes te verkoopen. Mevrouw Geys—Rampagne hield daarop een vlotte en interessante toespraak, waarin nog eens gewezen werd op de gevaren die et zijn bij drankgebruik en drankmisbruik- Vooral thans, nu zoo velen gedwongen zi)n hun tijd in ledigheid door te brengen, is he gevaar dat de jongelui naar de drank gr#01 om afleiding te zoeken zeer groot. Spree»t« deed een zeer ernstige waarschuwing hoor en hoopte dat deze avond vrucht zou mog „Als de poorten opengaan- tconeeJ^f in drie bedrijven door Smits en Braun, opg voerd door de geheelo::' houders too vereeniging VEDO behandeld een tusschen werknemers en werkgever. Na lei verwikkelingen wordt deze strijd op vindingrijke, hoewel nie» geheel °nve,r. wijze tot een goede cplossing gebrau De spelers en speels'ers iv'bleii zii^^ toewijding gegeven aan de soms u e B keliike rollen en op zeer verdienste! K wisten de meeste acteurs iets van maken. Enkele scenes had men ec met wat meer overtuiging kun">e vooral bij de liefdesscènes zot acteurs gaarne een scheutje zuid rament toedienen! v35 aar- Het gegeven van het toontfls u. (jeel dig. doch op vele plaatsen kwam sterk naar voren dut goc'Je schrijftaal he' onbeholpen spreektaal wordt. Het comité ons compliment W initiatief tot het rffan,v?re3 nr de me^ avond en de spelers onze hulde werking. LICHTOP! i. Hedenavond voor rijwielen, lifb1 gen en andere voertuigen te Vries - Jan Vermeulen en A« man Matthijs Mol en Tjw^iiJ Til. - Johan Hart en Stijntje Cotg Jochem Schuijt en Antje Sch^ K Kleef en Wilhelmina Molenkap Boekei en Margaretha Klaver^ öer»f« Kanadorp en Maria Boeis Benke en Helena Weijltng- nen en Aaltje de Groot. GEBOREN: Nicol34* iun* Catharina Johan na d. w rink en Marijke de Vlas. JtvF d. v. Cornelis Rabeling tn OVERLEDEN: t jj i**'

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2