Alkmaarsche Courant. DE ROODE VULPENHOUDER Honden] vfjl en dertigste Jaargang. VRIJDAG 2 JUNI Radionieuws Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit rest. „Wivex''. 2.503.20 Gramo foonplaten. 3.505.50 Omroeporkest o.l.v Gröndahl. 8.20 Bachconcert door het Om roeporkest m. m. v. solisten o.l.v. Gröndahl. 9.—11.50 Bonte Avond m. m. v. L. Preii's orkest en solisten. 11.2512.50 Dansmuziek door L. Preii's Radio Dansorkest. JeuilieUm r, Qcmeeatetaden SCHOORL. ncwe fWordt vervolgd), No. 129 1933 sen Zaterdag 3 Juni. Jnnnnl 10— VPRO-morgenwijding. 1015 Voor Arb. in de Continubedrijven Joh Jong, orgel. Ad. Bouwmeester voordracht VARA- Kleinorkest o.l.v. Hugo de Groot. 12.—2.— De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en gramo- foonplaten 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 Causerie. 3.10 De Flierfluietrs o.l.v. J. v. d. Horst en gramofoonplaten. 4.— Kinderuur. 5 Jazzmuziek (gramofoonplaten). 5.40 Litterkundig overzicht A. M. de Jong. 6.— Onthouders-Radio-Comité m. m. v. het koor ,De Onthoudersstem'' o.l.v. J. F. Keja. 8.— Opening van de Pinksterconferentie van de Vrijz. Chr. Jeugd Centrale Hierna: Vlag- cenwiiding. 9.VARAorkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.30 Willy Derby. 9.45 Vaz Dias. 10.Vervolg orkestconcert. 10.30 Willy Derby. 10.45 Vervolg concert. 11.30—12 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (KRO-uitzending, 4.— 5— HIRO). 8.9.15 en 10.Gramofoon platen. 11-30 Godsd. halfuur. 12.15—1.45 ÏOrkestconcert en gramofoonplaten. Postdui- venberichten. 2.— Voor de rijpere jeugd. Q30 Kinderuur. 5.— HIRO. 5— Schlager- muziek en lezingen. 7.15 Lezing. 7.35 Gra mofoonplaten. 7.45 Lezing. 8.—11 Koor- en orkestconcert. 11.— Vaz Dias. 11.05— 12 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. ÏO.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Tropen- ïnspectie door Z. M. den Koning. 12.20 Le zing, 12.35 Orgelspel S. Gustard. 1.05 Com modore Grand-orkest o.l.v. J. Muscant. 2.05 Gramofoonplaten. 3.05 Harry Roy en zijn Iband. 3.50 Percy Bush en zijn orkest. 4.50 iZang door Dale Smith, bariton. 5.05 Orgel spel door H. Hamsay. L 35 Kinderuur 6 20 ©erichten. 6.50 Sportpraalje. 7.05 Welsh in termezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Vioolrecital door Peggy Cochrane 8.20 Vaudeville-program ma. 9.20 Berichten en causerie. 10.05 Brit sche muziek door het BBC-orkest o.l.v. J Lewis. 10.55 Voordracht. 11.12.20 Dans muziek door Ambrose en zijn band. Parijs Radio-Paris1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert door het Om roeporkest. 6.50 en 7.40 Vervolg concert 8 20 Cabaret-programma. 9.50 Gramofoon platen. Langenberg, 473 M. 6.40, 7.23, 8.23 en 11.40 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.20 Vervolg concert. 4.50 Concert door Mandoline-orkest o.l.v. Stoye, m. m. v. zanger bij de luit. 8.25 Gevariëerd program ma o.l.v. Baumgarten. 10.5012.20 Schram- melconcert, afgewisseld door pianoduetten. Rome, 441 M. 9.20 Concert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. An- dré. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroep orkest m. m. v. solisten o.l.v. André. 10 30 Robert de Kers and his Cabaret Kings. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Symphonie- concert o.l.v. Kumps. 6.35 Vioolrecital. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Koorconcert uit Luik 9.05 Radiotooneel. 9.25 Symphor.ieconcert o.l.v. Kumps m. m. v. solisten. 10.30 Dans muziek uit St. Sauveur. 11.50 Gramofoonpl Zeesen, 1635 M. 8.20 Vroolijk programma 10.20 en 11.05 Berichten. 11.20 Schrammel muziek uit München, m. m. v. L. Schmid meier en L. Kusche, pianoduetten 12.20— 12.50 Dansmuziek door W. Hasz en zijn or kest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Zaterdag. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Geautoriseerde vertaling naar 'tEngelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. Fayre, die innig belang stelde in deze oude vrienden, van wie hij zoo lang geschei den was geweest, was na zijn terugkomst door niets zoo verbaasd en getroffen ge weest als oor Kean's houding tegenover zijn vrouw. Fayre en Sybil Kean kenden elkaar al vanaf hun kinderjaren; zij hadden als kind samen op het land gespeeld, en hadden elkaar later in Londen weer ontmoet. Kean was later in hun leven gekomen, in den tijd, toen hij een vooruitstrevend jong advocaat was, en Fayre zat te blokken voor Indisch ambtenaar. Toen Sybil Lane, zooals zij toen heette, groote liefde opvatte voor haar eersten man, een knap garde-officier, met hem huwde en meeging naar Malta, had Fayre het vermoe den, dat Kean er zwaar onder leed. Hij bleef in elk geval vrijgezel en ontwikkelde een arbeidsvermogen, dat, volgens zijn vrien den, bijna duivelsch was. Toen Fayre ver weg in Indië was, bereik te hem het bericht van den dood van Sybil's echtgenoot, die in het eerste oorlogsjaar sneuvelde, en vijf jaar later de tijding van baar huwelijk met Kean; en nu was hij voorgoed in Engeland terug en knoopte de °ude banden weer aan, verlangend om te Lijn 3: Daventry 10.35—24 tdjn ^Langenberg 10.35-1420, Zeesen f^O 24 g 16-20—17.20, Zee- m^rHpd a,.lesbehalve ingenomen n leven der adviescom- Enzèr Sc bu°eren behoeven niet langer als hoorigen voor de gemeente te werken. »oL'i5gn,ad VnWd,nfc Ingekomen waren van Ged. Staten de goedkeuringen op de gemeente- en bedrijf* gemeentefondsbelasting; de goedkeuring op het raadsbesluit tot wijziging van de be grooting van 1932; bericht, dat de sfuitinj der vaststelling voor de aanslagen in de Personeele belasting; een verslag van de avondcursus en voortgezet onderwijs; een dito van de r.-k school te Catrijp; een ver- slag van de Vleesdikeuringsdienst, kring „Schoorl over 1932, dat van een bevredb gende werking getuigde; een schrijven van Ged. Staten over de plichten van nood lijdende gemeenten; een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken over de steunregeling. Besloten werd B. en W. te machtigen de steunregeling met ingang van 1 Juni ter goedkeuring voor te dragen. Ter vergadering bleek, dat verhooging niet aan B. en W. kon worden geweten. E)eze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter stelde voor aan den heer K. Wiedijk ontslag van zijn concessie voor radio-distributie te verleenen en een ge lijke concessie te verleenen aan een inmiddels opgerichte Mij. tot exploitatie eener radio- distributieinrichting. B. en W. stelden voor om ingevolge een adres van Van Deventers Kalkzandsteen fabriek om 1490,80 restitutie toe te staan op de pacht van de zandmijnerij, waarvan de helft aan de gemeente ten goede komt. B. en W. deeden dit voorstel, omdat hun uit een onderzoek van den houtvester, den heer Ger- branda. was gebleken, dat dit de helft was van het verlies op de zandmijnerij geleden en de directeur de schriftelijke toezegging heef gedaan om als het mogelijk wordt, de resti tutie terug te betalen. De heer Schermer kon zich met het advies vereenigen. Het bedrijf gaat slecht, de gemeente kan het geld wel slecht missen, doch de toezegging van de directie om het geld weer te betalen als het weer gaat, vond spr. mooi. De heer Duin was voor het voorstel, doch z.i. was de bewering niet juist, dat het alleen de zandmijnerij betreft. De heer Dapper vroeg of de raad de ge gevens niet kon inzien. De voorzitter was daar niet voor. Als het rijk het na onderzoek doet, kan z.i. de gemeente het ook doen. Met algemeene stemmen werd het voorstel hierop aangenomen. Van Ged. Staten was de gemeenterekening 1930, een nota van opmerkingen ingekomen van administratieven aard, die in de cijfers geen verandering brengt. Besloten werd de wijzigingen aan te brengen. Een voorstel van B. en W. om de pen sioengrondslag voor den heer Schoone vast te stellen op 1290 en van den heer Swaan beiden van het electriciteitsbedrijf op 759 werd aangenomen. Om een ijsstandplaats. Van den heer Beemsterboer was een be zwaarschrift ingekomen tegen het verpachten van een ijsstandplaats aan den Damweg aan een niet-ingezetene als hoogste inschrijver, aangezien in de advertentie had gestaan, dat alleen ingezetenen mochten inschrijven. Hac hij geweten, dat niet-ingezetenen mochten inschrijven, dan had ook hij graag 15 be taald. De heer Duin was het met inzender eens Volgens de advertentie mochten alleen inge zetenen inschrijven. Het vorig jaar werd de man door B en W te Camperduin gedupeerd. De man doet zijn best om buiten de steunregeling te blijven en spr. betreurt het dat hij nu weer door een andere fout de dupe wordt. zien, wat er van zijn jeugdvrienden was ge worden. Gedurende een week waren zij nu te Staveley tezamen geweest, en wat hij ge zien had, had hem deels bedroefd, deels ge troffen. Voor een oningewijde leek het, of Kean eindelijk het doel van zijn eerzucht bereikt had. hij was met de vrouw van zijn keuze ge trouwd, en om de kroon te zetten op zijn roem, de schitterendste raadsman van zijn tijd te zijn, was hij in den adelstand verhe ven. Maar voor Fayre, die Sybil in vroeger ja ren te goed gekend had, om zich door uiter iijkheden om den te laten leiden, had Keans toewijding aan zijn ziekelijke vrouw iets tra gisch. Want Sybil Kean behoorde tot dege nen, die niet kunnen vergeten. Het verlies van haar echtgenoot had haar op den rand van het graf gebracht; weken lang had zij tusschen leven en dood gezweefdtoen zij er eindelijk bovenop was, was haar gezondheid geknakt en,zag zij een leeg bestaan voor zich. Toen Kean's aanhouden eindelijk beloond werd en hij haar had overgehaald, hem te trouwen, gaf zij hem alles, wat zij nog te ge ven had zooveel sympathie, als slechts weinig mannen ten deel valt, en een zeldza me trouw. Maar haar gezondheid ging steeds achteruit en toen Fayre haar na al die jaren voor het eerst had weergezien, was hij getroffen door de verandering, die er in haar had plaats gehad. Gedurende de lange zeereis had hij zie dikwijls afgevraagd hoe dit tweetal 't we zou hebben in hun huwelijk, en, zonder- ling genoeg was hij altijd bevreesd geweest voor Sybil. Want zelfs in zijn jeugd was De heer Gutter was het met den heer >uin eens. De heer Schermer oordeelde evenzoo 3. en W. waren z. i. aan het matchen geweest B. en W. zijn van de advertentie afgeweken Als de plaats gegund is, dan valt er niet aan te veranderen, doch voor de man is het een ernstig feit, dat men hem zoo een stukje van zijn brood ontneemt. Spr. wil hem alsnog een andere standplaats geven. Wethouder B ij 1 ontkende, dat de man het vorig jaar gedupeerd is. Allen konden niet een plaats aan het Kamp krijgen. Eerst was daar geen animo. Nu het op leeft. is die er wel. Het standpunt is, dat een ingezetene slechts één standplaats mag hebben. Adres sant heeft een standplaats in Catrijp en vent ook mri ijs te Sehorrldam. De heer Kaag oordeelde, dat vast staat, dat B. en W. het vorig en dit jaar foutief •hebben gehandeld. Ook de heer Duin motiveerde dit stand- >unt nader. De voorzitter oordeelde, dat de raad maar moest uitspreken of hij de vrije concur rentie wilde uitsluiten of niet. Het venten is in ieder geval vrij, ook met ijs. Een bevre digende oplossing zou zijn hem bij het gas- huisje nog een plaats te geven, doch dan stapt men af van het principe één standplaats aan één inwoner en maakt men dezelfde fout als B. en W. het vorig jaar met Jonker. De heer Schermer was voorstander van vrijhandel en wilde geen beslissing, doch ging accoord om adressant voor dit jaar nog een plaats te geven. De voorzitter: Wij kunnen het vol gend jaar een leiddraad vaststellen. Met algemeene stemmen werd besloten adressant dit jaar nog een standplaats te geven. Wethouder v. Lienen leverde nog een jetoog, waarin hij erkende, dat B. en W. het vorig jaar een fout hebben gemaakt, doch z.i. was dit voor dit jaar niet het geval. Van de Winkeliersvereemging en de Hanze waren djd. 1 Juni adressen ingekomen over de winkelsluiting, die om prae-advies in landen van B. en W. werden gesteld, even als een adres van de boomkweekers, waarin verzocht wordt 10 pet. te garandeeren in de verloopen credieten, aangezien dit vferzoek ook te laat was ingekomen, om in B. en W. behandeld te kunnen worden. Verkeerde gronden. Van den heer d e R e g t was een beroep in gekomen tegen een beschikking van B. en W., waarbij hem een bouwvergunning was geweigerd op een terrein aan het Hargergat. De burgemeester deelde nog mede, dat adressant wel mocht bouwen, mits het uiter lijk van het te bouwen perceel uiterlijk meer aan de eisclien van de schoonheidscommissie voldeed. De heer Duin was het er niet mede eens, om op grond van eisehen van welstand af te wijzen. Het is gebleken, dat het daar mede wel eens falikant uitkomt. Daardoor komen vaak misproducten in de gemeente, die meer op zuurkoolfabrieken gelijken en niet aanpassen bij de eenvoudige huizen en het natuurschoon in Schoorl. Spr. oordeelde, dat de adviescommissie meermalen blijk heeft gegeven, geen In zicht te hebben in de eisehen van het lande lijk schoon in Schoorl, dat absolute een voudigheid eisoht. Laat men toch voor alles letten op aanpassing aan de omgeving. Vooral de rietbedekking past in het Schoorl- sche landschap. De heer Schermer zag op dit punt liever geen huis verschijnen. De oude boerde rij van den heer van Lienen eischt dat er daar geen huis komt. Spr. is ook geen bewonderaar van de prov adviescommissie, wier adviezen niet de juis te waarde hebben. Laat die commissie maar adviseeren in Bergen, maar niet in Schoorl. Spr. gaf in overweging om met den heer de Reijk te praten om op een ander punt te bouwen. De heer G u t t e r onderschrijft de mee ning van den heer Schermer. De secretaris las het advies voor waarin te kennen wordt gegeven, dat bouw op die plaats ongewenscht is. Mocht de bouw niet te keeren zijn, dan zal toch een an der huis noodig zijn, waarom geadviseerd werd de aanvraag op grond van eisehen van welstand af te wijzen. De heer Duin vond het geen standpunt, men moet den man niet tergen. Het huis van den heer van Lienen zal op den duur we gens ouderdom verloopen. Moreel oordeelde spr. het advies ook niet in orde. Weth. B ij 1 zeide dat B. en W. reeds drie maanden geleden gepoogd hebben den heer Kean hard geweest, als hij 'n doel wilde be reiken, misschien even hard voor zichzelf als voor anderen een man, die niets door de vingers zag en dit ook niet van anderen ver wachtte. Zijn oordeel was onbarmhartig en meedoogenloos nauwkeurig, en zonder de hulp van kruiwagens of geld had hij zich uitsluitend door zijn persoonlijkheid en zijn verbazingwekkende, schitterende geest en webespraaktheid, een weg gebaand. Als hij pleitte, wist hij zoo handig gevoel in zijn re de te leggen, als slechts zij dat kunnen, wier waarnemingsvermogen nooit door ontroe ring wordt vertroebeld en bij getujgenver- hooren betoonde hij zich wreed. De advocaat Kean verbaasde Fayre, die hem in den eersten tijd van zijn loopbaan had gekend, niet, maar als echtgenoot was hij een openbaring voor hem De teederheid tn toegevendheid, die hij zijn vrouw betoon de, leken Fayre bijna ongeloofelijk, totdat hij zich herinnerde, dat Kean zelfs in zijn jeugd altijd slechts één ding tegelijk had nagestreefd Hij had alles slaap, vermaak, zelfs voedsel opgeofferd aan zijn werk en had zijn heele wezen geconcentreerd op het be reiken van succes in de loopbaan, die hi; zich had gekozen; en nu was er een invloed in zijn leven gekomen, die zelfs sterker was dan zijn eerzucht, en had hij er zich geheel aan toegewijd met cie volkomen overgave van zichzelf, die hem kenmerkte En het be klagenswaardige ervan was. dat al zijn toe gewijde zorg, gesteund door de weelde waarmee hij nu in staat was haar te om ringen, Sybtl's zwakke levenskracht niet kon versterken. Favre's vriendelijk hare leed, als hij die de Regt te bewegen op een andere plaats te bouwen. Het bestuur van het Hoogheem raadschap is er ook niet voor, dat daar een huis komt. Spr. oordeelde dat de raad niet aangeeft wat er moet gebeuren. De heer Duin oordeelde, dat men te laat met het Hoogheemraadschap heeft gepraat. De heer de Regt verkreeg van het Hoogheem raadschap het recht om te bouwen. Men kan het nu niet keeren. De voorzitter was dit met den heer >uin eens. Niemand heeft kunnen veronder stellen, dat iemand op dit ongezonde plekje wilde bouwen. Was dit wel het geval geweest dan zouden B. en W. van het Hoogheem raadschap de pacht hebben gevraagd. Ook spr. is het niet altijd met de adviezen van de commissie eens. Hij is persoonlijk tegenstander van platte daken, doch men mag de adviezen niet altijd afwijzen en be- joort men ook de nieuwe richting kans van slagen te geven. Als leek zeide spr., dat bouwen zooals de teer de Regt dat wil, de omgeving zal scha den. Het Hoogheemraadschap verzocht aan den heer de Regt dan ook reeds om zijn erf- pachtaanvrage in te trekken. B. en W. deden alles om voor de betrokkenen een ander ter rein te vinden en hebben hem die aangewe zen. Ontwerpt hij nu een huis in den vorm van dat van den heer van Lienen, dan zullen wij het niet kunnen weigeren, doch ook dan betreurde spr. het. Weth. van Lienen zeide nog waar de adressant te Hargen wel kan bouwen. De heer Schermer verwachtte, dat de heer de Regt wel in staat was om een pas send huisje te ontwerpen. Het is slechts een streven om de mooie punten te redden, doch daarvoor moet een uitbreidingsplan komen. Spr. stelde voor om met den heer de Regt te praten en hier dadelijk een passend huisje te laten bouwen. De heer Duin stelde voor om geen ad viezen meer te vragen aan de Prov. Advies commissie, die wel de plannen van architec- tenbureaux goed keurt en van anderen af wijst. De voorzitter: Dat mag u niet zeg gen, U hebt het bewijs niet, dat architecten- >ureaux voor getrokken worden, u kunt in een volgende vergadering schriftelijk uw voorstel indienen. De heer Duin: Ik wensch een uitspraax van den raad. De voorzitter: Ik heb de leiding en zoo lang ik die heb bepaal ik de volgorde van de te behandelen stukken. De heer Duin: U behoeft zich niet kwaad te maken. Ik wensch dat u vraagt ot mijn voorstel gesteund wordt. De v o o r z i 11 e r: Dat zal ik straks hoo- ren. Spr. diende het voorstel in om B. en W. uit te noodigen na nadere onderhandeling met den heer de Regt prae-advies over het adres uit te brengen en uit te spreken, dat de bouw daar uit een oogpunt van welstand en ver keer niet gewensent is. Dit voorstel werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Duin en Schermer. De voorzitter bracht hierop in stem ming het voorstel van den heer Duin om voortaan van de Prov. Adviescommissie geen adviezen meer in te winnen. De heer Kaag was daar niet voor, wel dat zoo weinig mogelijk adviezen gevraagd worden. De heer Duin: De misproducten zijn er toch op advies van de commissie gekomen. De voorzitter: De adviezen worden steeds in uitzonderingsgevallen gevraagd. B. en W. doen het in gevallen waarin zij zich als leeken moeten dekken. Het voorstel van den heer Duin werd niet gesteund en kwam dus niet in stemming. De heer v. Lienen werd voor de ge meente als stemgerechtigde van het Hoog heemraadschap aangewezen. In de commissie tot wering van schoolver zuim werden herbenoemd de heeren K. P Zuurbier en C Koel. De heer Keesom benoemd, Overeenkomstig zijn verzoek werd de heer H. de Jong eervol ontslag verleend als boek houdkundige, ingevolge net besluit van den Alkmaarschen Raad, dat ambtenaren geen bijbetrekkingen mogen uitoefenen. In zijn plaats stelde de meerderheid van het college voor den heer S. A. J. Keesom te Alkmaar te benoemen op een salaris van 130. De voorzitter stelde voor om het Verificatiebureau van de Vereeniging van «Nederlandsche gemeenten aan te wijzen te gen een vergoeding van 150. De heer Dn i n merkte op, dat de heer Romunde het al een half jaar tijdelijk doet, Waarom hem nu gepasseerd? twee gadesloeg: Sybil Kean, ongeloofelijk tenger en nog mooi, haar veertig jaren ten spijt, half begraven onder de kussens in een gemakkelijken armstoel, en Kean over haar heengebogen, zijn lengte nog meer uitko mend door zijn gewoonte, steeds somber met de handen in den zak en met gebogen schou ders te staan, nu met een gezicht, dat glans de van genoegen over iets, dat zijn vrouw had gezegd. „Wanneer kom je terug, Edward?" vroeg ladv Staveley. „Donderdag op zijn laatst, als je mij wer kelijk nog wat langer kunt hebben Ik zal probeeren, het je morgen te laten hooren, dan weet ik er meer van." „Intusschen heb ik Sybil een paar dagen voor mij alleen. Over het algemeen ben ik blij, dat je weggaat, Edward!" Kean lachte. „Maak, dat zij goed voor zichzelf zorgt, en als dat brutale kind, die Cynthia, midden in den nacht thuis komt, zooals zij zeker doen zal, houd haar dan uit Sybil's kamer, wil je? Zij hebben elkaar minstens een week niet gezien, en ze zal behoefte hebben, haar wedervaren te vertellen". „Je zult moeten toegeven, dat het de moei te waard is", mompelde lady Kean vanuit de diepte van den grooten stoel. „Maar ze zal er pas morgenochtend aan het ontbijt mee klaar zijn", zei haar man droogjes. „Nu moet ik gaan, als ik den trein van vijf veertig wil halen". „Hoe laat ben je thuis?" vroeg zijn vrouw, toen hij zich over haar heen boog. „Zes uur morgenochtend. Een barbaar- sche tijd!" ..Laat ze je een goed ontbijt geven, voor De heer Schermer zeide, dat de com missie van het bedrijf ook de voorkeur geeft aan den heer Romunde. Weth. v. Lienen zeide dat de commis sie geen aanbeveling vond. De voorzitter merkte op, dat de heer Romunde de bezoldigde hulp is van den ad ministrateur en het is dus niet gewenscht, dat hij als controleur van eigen werk optrad. Spr zette nog uiteen waarom hij de voor keur gaf aan het Verificatiebureau. De heer Duin merkte op, dat de heer de Jong dezelfde functie van den heer Romun de bij den administrateur bekleedde. De voorzitter: Dan ben ik er altijd tegen geweest. Hierna werd tot stemming over gegaan en de heer Keesom benoemd met 4 tegen 2 op het verificatiebureau en 1 op den heer Ro munde. De boeren behoeven geen gemeentediensten meer te verrichten. In behandeling kwam hierop het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de ingelanden der vereenig- de Harger- en Pettemerpolder, Groeterpol- der, Grootdammerpolder en Aagtdorperpot- der om het heinen van de wegkanten der wegen gelegen in bedoelde waterschap pen, voor rekening der gemeente te doen ge schieden. De heer Kaag was voor inwilliging van iet verzoek evenals de heer Duin, die betoog den, dat het niet aangaat om de lasten van de wegen te laten drukken op de aanwonen- den, terwijl de gemeente de lusten er van ge niet. Beiden oordeelden, dat aan deze toe stand, evenals in Bergen eens een einde ge maakt moest worden. De heer Dapper oordeelde het een goed object voor werkverschaffing en wilde op billijkheidsgronden het verzoek inwilligen. De heer Schermer zag thans ook de onbillijkheid van den toestand in. B. en W. erkennen dit, doch wijzen af om de kosten. De toestand van de boeren is slecht en het moet eindelijk eens opho.-den, flat de boeren het werk voor de gemeente op moeten knap pen Wethouder van Lienen was in het college er tegen geweest, omdat hij niet wist hoe de gelden gedekt moesten worden, kan het door tewerkstelling van werkloozen, dan is spr. er niet tegen, doch hij vreesde, dat die het als productieven arbeid zullen zien. Weth. B ij 1 zeide dat hij in het college de minderheid was, die het verzoekk wilde ge bruiken. De voorzitter las een rapport voor van den opzichter, waaruit bleek, dat het gaat over een 77 K M. wegsloot, zoodat het een uitgaaf van 1230 zal vorderen. Spr. stelde, gezien de stemming in den raad voor om B. en W. uit te noodigen een nader prae- advies uit te brengen en inlichtingen in te winnen over de regeling in Bergen. De heer Kaag wilde eerst in beginsel besluiten, dat de gemeente dit werk voor haar rekening neemt, ook voor die wegen in den polder die het niet heeft gevraagd. Wethouder van Lienen was er tegen om dat ook in het oningepolderde te doen, dan zal het wel 2000 kosten. De voorzitter had tot dusverre den post niet gehoord waaronder het gebracht moeten worden en bleef dus aandringen op een nader prae-advies. Hiertoe werd besloten, nadat was vastge steld, dat de raad in principe inwilliging van het verzoek wenschte. Het volgende voorstel was een voorstel van B. en W. om hier voor den aanleg van een kabel voor de electriciteitsvoorziening van het café resaurant Camperduin een ere- diet toe te staan van 136.50. De heer Minneé droeg 62 bij. Conform besloten. Eveneens werd aan B. en W. een crediet verleend van 225 voor verlenging van het gasbuizennet r.aar dit café, waarvoor een af name van 600 M3. per jaar wordt gegaran deerd. Voorgesteld werd om 100 bij te dragen voor het maken van een trap naar het strand te Camperduin, waarvan de kosten 200 be dragen en van een betonnen trap 400. De heer Schermer oordeelae, cTal de gemeente, die het strand verpacht, de trap behoorde te betalen. Hij gaf voorts den voor keur aan een houten boven een betonnen trap. De trap kan in één jaar uit de baten van het strand betaald worden. De heer G u 11 e r was het hiermede eens en oordeelde, dat de billijkheidsgronden vor- deren, dat de gemeente het doet CA LV E-DELFT S .LUU. - IN POTJES datje naar kantoor gaat. „Zul je je goed houden?" hoorde Fayre hem mompelen. „Natuurlijk! Ga nu gauw, anders mis je den trein. Ik wou, dat het niet zulk slecht weer was. Hoor dien wind eens!" „Uitstekend weer om te reizen. Goeden dag!" „Vertel mij wat van Cynthia", zei hij ein delijk. „Hoe is zij nu? Jullie zijn allen vrij geheimzinnig geweest over haar!" Sybil Kean keek hem aan. Er lag dezelfde tinteling in haar blik, die hij ook in lady Staveley's oogen had gezien. „Ik ben benieuwd, hoe je haar zult vin den", zei ze nadenkend. „Ik geloof, dat je werkelijk nog wat ouderwetsch bent, Hatter. Zij is op en top het type van het moderne meisje, ziet er buitengewoon goed uit en heeft natuurlijke charme. Zij zet haan ouders heelemaal naar haar hand, als zij er moeite voor doet, en anders gaat zij haar eigen weg en trekt zich niets van ons aan". „Zij staat bekend als een brutaal kind", merkte Fayre droog op. „O neen, dat is zij niet! Bovendien zijn er; tegenwoordige geen brutale meisjes meer. Zij is erg hartelijk, heel eerlijk, en heeft eeq helder hoofd. Als ik zeg, dat zij zich niet.4 van ons aantrekt, bedoel ik alleen, dat zij haar eigen oordeel tegenover het onze stel! en er zich door laat leiden. Ik ben er nog zoo zeker niet van, dat zij geen gelijk heeft F* „Wat beteekent, dat zij er een dezer dager! nog eens inloopt en dan kunnen haar ouder» er voor opdraaien. Lady Kean keek zeer nadenkend.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5