Van Rommelzaken Hobbeltie De Sterrenhemel in Nederland. Rechtszaken TANDPASTA ZUID kantonrechter. veel moeite en weinig winst. De wanhopige pogingen van den koopman u. V. om aan te toonen, dat hij niet buiten noodzaak met zijn wagen had gereden op het ais n sphinx verleidelijke rijwielpad te loudorp, leden een volkomen echec door de rotsvaste verklaring van den verbalisant, den rijksveldwachter Geluk. De overtreder was dus, hoe vreemd het moge klinken, met dit geluk nog niet gelukkig en werd uitgenoo- digd om twee achterwielen te storten in de boetepot, subsidiair 5 dagen afzondering in •het schrale rijksasyl te Alkmaar. dfv,bu1 ,s.n0g niet overgedreven geen aangename ontmoeting. 'n ijverige propagandist! De jeugdige transportarbeider Arie B. uit Schoorl was op 24 April aangewezen om ver- Kiezingspamfletjes te Bergen te verspreiden, net werk duurde hem zeker te lang, althans nij kwakte n geheel pak verkiezingslectuur op den openbaren weg neer en liet het aan de Berger gemeentereiniging over, dat rom meltje op de vuilnisbelt te deponeeren. De aanbevolen candidaat werd daardoor natuur lijk vreeselijk benadeeld, doch ook de on trouwe pamflettenverspreider ontging zijn straf niet en werd heden veroordeeld tot 'n daalder boete of 1 dagen hechtenis. nu komt waterstaat op de proppen. 4 dagen hechtenis anden 'J uinêoum Een ieder heeft zoo zijn liefhebberij: de houdt kanariepietjes, de ander ver zamelt postzegels, een derde studeert voor z'n pleizier wijsbegeert of hooge- re wiskunde en weer een ander uefheb- be. t wat in de oude geschiedenis, theo logie of biologie, chemie of psychologie si>cialogie of photografie, economie ornithologie Maar er is geen een wetenschap, alom bij wijze van liefhebbeni of zoo die be oefend wordt en zich daartoe ook zoo zeer bij uitstek leent als de astronomie of vel de sterrenkunde. Het spreekt ook wel van zelf. Om een beminnaar van bladmossen, postzegel misdrukken of abstracte vraagstukken te zijn daarvoor is óf een bepaalde aan leg, óf veel en soms diepgaande voor studie van noode. Maar wie zou ook zonder dat ontkomen aan de- machti gen indruk, dien de diepzwarte, met tal- looze flonkerende sterren bezaaide, win- ternachthemel op den beschouwer maakt? Daar tellen ras noch geaard heid. religie noch levensopvatting, ge leerdheid noch eenvoud des geestes meer mede: tegenover der sterrenpracht en macht Kan de kleine mensch niet an ders dan zwijgen en in ootmoed bewon deren, wat en wie hij ook zij. Deze bewondering sluit echter nadere beschouwing en vermeerdering van kennis omtrent het aanschouwde niet uit integendeel. Met de kennis komt het inzicht en de dorst naar meer en dieper gefundeerd weten: en het mooie is, dat voortgaande analyse in dit geval het schoone niet vernietigt en de be wondering niet doet ophouden: hoe die per men, letterlijk en figuurlijk, door dringt in die bovenaardsche sterren wereld, hoe grooter het ontzag, hoe ste viger de bewondering daarvoor wordt. Alle wetenschap heeft zijn begin en zoo ook de sterrenkunde. Zij begint met do door iedereen beoefende astrognosie: de leer der sterrenbeelden. Wie kent niet de Groote Beer? Velen weten ook nog wel, dat men, door de <erste sterren van deze slede naar boven te verlengen, de Poolster vindt: het vaste punt aan den staag wentelenden hemelbol. Het prachtige sterrenbeeld Orion met in het midden den Gordel, o^,-. wel De drie Koningen geheeten wie zag het nooit op winteravonden? Er is echter voor den enkel maar gaarne naar den sterrenhemel kijkenden leek, nog zoo verbazend veel meer te zien. Er staan nog een menigte andere merkwaardige mooie en markante sterrenbeelden aan onze Noordelijke bemelhelft (die garandeerd, on danks dat veel geprezen Zuiderkruis, heel wat fraaier is, dan de Zuiderster renhemel!) en behalve de kennis der namen van die sterrengroepen, valt er bij eenige opmerkzaamheid nog .ooveel anders ook te zien en te waardeeren. Daar is in de eerste plaats het voort durend veranderen van de schijngestal ten der maan allen welbekend maar ook de minder bekende plaatsver andering van de maan, die van West naar Oost tusschen de sterrenbeelden doorloopt. Dan zijn er verder de heldere planeten: Venus, afwisselend avond- en morgenster, Mars, de roode planeet, Ju- piter de heldeere, met z'n vier privé- maantjes, die in een heel klein kijkertje al te zien zijn, en dan nog Saturnus, de planeet die in een iets grooteren kijker dat zeldzaam-schoone beeld van den vu- rigen bol met den lichtenden ring er om heen te zien geeft! Ook de loop dazer planeteen door de sterrenbeelden is be langwekkend en met het bloote oog te volgen: al dra zal men dan er meer van willen weten en dat kan, gelukkig. De astronomie behoeft voor niemand, die lezen kan, een gesloten boek te blij ven, geen enkele wetenschap leent zich zoo bij uitstek tot voortreffelijke popu- larisatie, als de sterrenkunde en b.v. het boek van prof. Ant. Pannekoek: De wor.derbouw der wereld, zal een ieder, stap voor stap, de geheimen van aarde, zon, maan en planetenstelsel ontsluie ren; Sterrenkunde van dr. J. van der Bilt is ook een-uitstekend werkje. Het eerste noodige is echter: kennis van den sterrenhemel: belangstelling en liefde volgen daaruit vanzelf. Om onzen lezers het verkrijgen van di-s kennis van den sterrenhemel gemak kelijk te maken, om vooral de jongeren zelf aan het waarnemen van den ster renhemel te brengen en vader- in de antwoord te geven op de vragen van gelegenheid te stellen een deugdelijk weetgierig kroost, zullen wij voortaan eens per week een klein maar duidelijk kaartje van den sterrenhemel in ons blad opnemen. Voor Januari, Februari, Maart en Oc- tober, November en December zullen deze kaartjes telkenmale den stand van den sterrenhemel, in de komende week, op des avonds 8 uur aangeven; voor April en September wordt dit 9 uur, Mei Augustus 10 uur en Juni en Juli 11 zien, als het uitzicht vrij is; aan het Noordzeestrand b.v. Mars (m 0,9) is avondster in den Leeuw. Jupiter (m =—1,5) is eveneens avond ster in den Leeuw. Mars en Jupiter passeerden elkaar den 4en Juni j.L op een afstand van 0,3°. Beiden gaan na des nachts 24 h onder. Op ons kaartje is de afstand nog zóó klein, dat we ze eigenlijk ove: elkaar heer. hadden moe ten teekenen. Satnrnus (m 0,7) is morgenster in den Steenbok. Begin Juni komt hij onge veer 1 uur 's nachts zomertijd, dus fei telijk te middernacht op, tegen het ein de der maand om ongeveer 23 h des avonds. Op dit kaartje is hij nog net on der den Oostelijken horizont; op een der volgende in deze maand komt hij echter aan den O. rand te voorschijn. houdt de tanden mooi wit en geiond en uur, 's avonds, middelbare tijd. Deze tijdstippen zijn zoo gekomen, dat zij voor het grootste deel vallen na het ei:.de van de zgn. astronomische schemering alle sterren zijn dan duidelijk te zien. Voor de maanden MeiAugustus geldt dit niet heelemaal, want daartusschen ligt een periode, dat de astronomische schemering den ganschen nacht duurt. Maar de heldere sterrenbeelden, die onze kaartjes vermelden, zijn dan ook nog duidelijk te zien. Behalve den elke week veranderenden stand van den sterrenhemel, zullen deze wekelijksche sterrekaartjes ook o m. bevatten de plaats waar de maan aan den hemel staat, zoo zij er is, en dan derzelver schijngestalte, terwijl even eens de voor het bloote oog zichtbare en heldere planeten Venus, Mars, Jupiter, Saturnus er geregeld in hun wisselen de standen op voor komen. Wij nemen de kaartjes als regel zon der wiidloonige verklaringen op, omdat wat er uit te zien en te leeren va't, zich aan het oog des opmerkzamen beschou wers vanzelf voordoet; slechts eens per maand zullen we enkele verklarende opmerkingen ter toelichting bij sterrenhemel in Nederland" voegen. W*tteliik ingeschreven, Bureau */d Industrieelen gendom Na 64222 „De EERSTE K\A ©VÖLIEMMN Cl LMTSTF. KVAKTIfR w NIEUVE MMN DE STERRENHEMEL 7—14 JUNI 1933 23 h MT (24 h ZT) Bovenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel in Nederland, des avonds te 23 uur Middelbare Tijd, (24 uu; Zo mertijd), gelijk aan 16 h 4 min Sterre- tijd. 'i, tegenstelling met gewone landkaar ten vindt men hier het Westen rechts, hei Oosten links .van den beschouwer geteekend. Dat is bij sterrekaarten noodzakelijk en gebruikelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spie; T- schrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat alle hemellichamen in het Oosten op komen, naar het Zuiden stijgen er. in het Westen ondergaan, en wanneer men verder slechts dat kwadrant van de krart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den heemel gericht is, dan is de o'dëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt, van het ZZO naar het NNW, door de sterrenbeelden Schutter, Arend, Zwaan, Cassiopeia en Wagentnan een gebogen stippellijn; zij heet galactische equator en duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. VENUS© MAES JUPITEBQ) SATURNUS De middaghoogte van de zon neemt deze maand van 1 Juni tot 21 Juni toe van 60° tot 61 44°; daarna neemt zij weer iets af tegen het einde der maand tot ruim 61°, de dagboog de tijd dat zij boven den horizont staat), neemt tot den langsten dag toe van 16 h 22 min tot 16 h 44 min, daarna kort de dag weer tot 16 h 38 min op den laatsten dag van Juni. In deze maand, waarin het zomer-solstitium of zomer-zonne- wende valt, is de verandering in voren vermelde grootheden vrij gering. De schijngestalten van de maan zijn: EK.: 1 Juni; V.M.: 8 Juni; LK.: 14 Juni; N.M.: 23 Juni; EK 30 Juni. Op dit kaartje staat de bijna volle maan van den 7en laag in het Zuiden nabij Antares van den Schorpioen; de niet meer geheel volle maan van 10 Juni komt dien dag ongeveer te middernacht (zomertijd) juist op. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter en Saturnus. Venus (m —3,4) is avondster in de sterrebeelden Stier en Tweelingen; zij gaat plm een uur n a de zon onder (van daar avondster) Laag in het W. is Venus misschien in de schemering te VOOR den ALKMAARsCHEN Strafzitting van Vrijdag 2 Juni. i l i »,t Pachter van een bonds- lokaal te Alkmaar, in wiens huiskamer, con tact hebbende met de verloflocaliteit door de politie was aangetroffen eenige geheel of ge deeltelijk gevulde flesschen met spiriteele ver kwikkingen, waarvoor de minister in verlof zaken nu eens géén verlof geeft, zag zich nu geplaatst tegenover den hoofdagent Marbus een der verbalisanten. Die conferentie had echter geen bevredigend siot en zal 'n derde reprise, waarbij verschillende nog niet ge hoorde getuigen zullen worden geïnterpel leerd, noodzakelijk zijn. ZET UW LICHT NIET ONDER DE KORENMAAT. Een 23-jarig commis voyageur, de heer J. V., had te Aikmaar op den rijksweg zon der licht gefietst. Hij wist wat hem boven bet hoofd hing en was dus niet al te verbaasd, toen hij tot 2 pop boete of 2 dagen werd ver oordeeld. De Alkmaarschc politieagent J. Dalen- berg, op 22 April in de beste stemming huis waarts fietsend, kwam bij den hoek Groot- Nieuwland en Oudegracht, 'n nogal gevaar lijk kruispunt, in zeer onzachte aanraking met een door den handelaar G. T. D bestuurde en te veel links rijdende bakfiets. Zulks met gevolg, dat Dalenberg danig aan zijn been werd gekwetst en tot 244 week huisarrest gedwongen. De oude heer D. stond nu te recht voor deze verkeersfout, doch scheen niet voornemens zich zonder protest te laten kisten. Naast de officieele situatieteekeniny overlegde hij ook een particulier kunstwerk, dat wel eens zoo groot was en ontwikkelde voorts nog zooveel bezwaren, dat d*> kan tonrechter besloot hem het volle pond toe te meten en zal de volgende week nog een tweede getuige van het ongeval worden gehoord. WERKVERSCHAFFING IS EEN TWIJFELACHTIG GENOEGEN. De aannemer van het sloopwerk der ge reformeerde kerk, de heer G. C. te Alkmaar, kan nu niet bepaald zeggen, dat dit karweitje hem bijzonder aangenaam wordt gemaakt. Er is al n ongeluk gebeurd met een der sloopers, dat ook wel spoedig 'n onderwerp van behandeling zal zijn op de strafzitting terwijl hij nu terecht stond wegens over reding der arbeidswet, omdat 5 man ge durende 4 dagen langer dan 844 uur hadden gewerkt. De verdachte, die beweerde in de buiten gemeenten nimmer te zijn lastig gevallen, sprak voorts de meening uit, het werk te be schouwen als behoorende tot het transport bedrijf, dat niet aan de wettelijke werktijd is gebonden. Doch de heeren waren van andere opinie, die den heer C. kenbaar werd gemaakt een veroordeeling tot 20 X 1 boete of 20 X 1 dag. EEN VERDACHTE. DIE PIJLSNEL WERD WEGGEWERKT. De WelEd. heer Lambertus Kvan beroep melkweger, wonende te Heiloo, zou op 29 April te Oudorp hebben gereden met een motor, waarvan de remmen niet tiptop in orde waren bevonden. Maar dat is niet waar zei de melkweger. O, nee?, zei de kantonrechter, aanhouden! ij j nu n'e* aI kunnen maken, mom pelde de verdachte? Niks hoor, riposteerde mr. Bastert. A.s. week zullen we Ta'ma hooren volgende zaak!! en de totaal over keken Lamt*rtus werd finaal wegge- De veehouder Nico K. te Limmen was door een „kantonnier van waterstaat bekeurd wegens het rijden met zijn aangespannen wagen op het rijwielpad, maar beweerde thans daartoe genoodzaakt te zijn, teneinde een aanrijding te voorkomen met een auto mobiel. Natuurlijk, aanhouden tot a.s. week. Voor verdachten, die zich niet zonder ge hoord te zijn, willen laten veroordeelen, is het steeds een onaangenaam iets, dat in eerste instantie de verbalisanten nimmer aanwezig zijn. Zij, die toch opgeroepen zijn om gehoord te worden, moeten zich dan steeds weer een dag verzuim getroosten. Velen aanvaarden door deze gang van zaken dan ook in eerste instantie maar een boete. DE GESTOORDE'OPENLUCHT- CURSUS. De 22-jarige Jacob Sch., trawlervisscher zonder engagement te Egmond aan Zee had zich onlangs neergezet op een duinplekje, dat bereids scheen te zijn geannexeerd door de provinciale waterleiding. Het was niet zijn bedoeling een konijn te snappen, doch hij zat te wachten op eenige andere weetgra ge confraters, die evenals hij, 'n cursus volgden in het zeevisscherijbedrijf. Onder el kaar werden dan de wetenschappelijke vraagstukken besproken en een soort examen gehouden. De rijksveldwachter Breedveld kon zich echter hiermede niet ophou den! Hij constateerde overtreding van artikel 461 en de naar kennis dorstende cursist werd veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. NIET STRAFBAAR. De 25-jarige bloemenhandelaar Adriaan N. te Limmen stond terecht omdat hij op 26 April zijn kiezersplicht niet had vervuld en zonder geldige redenen van de stembus was weggebleven. Wat bleek echter ter zitting? Dat de nalatige kiezer eerst op 11 Mei den 25-jarigen leeftijd had bereikt, zoodat hij na tuurlijk op 26 April geenerlei recht had om mede te werken tot samenstelling der nieuwe Tweede Kamer! Er werd natuurlijk hartelijk gelachen om de correcte administratie en de gerehabiliteerde delinquent als niet straf baar van alle rechtsvervolging ontslagen. EEN ZELDZAME OVERPEINZING. Een jeugdig penturist, de 23-jarige schil der Hendr. H., was te werk gesteld en op 24 Mei zóó vervuld van dit zeldzame verschijn sel, dat hij geheel vergat af te stappen van zijn rijwiel bij het inrijden van de afgesloten Appelsteeg te Alkmaar. Zijn gemoedstoe stand werd natuurlijk ten volle begrepen, maar de veroordeeling tot 2 boete of 2 da gen kon evenmin uitblijven.. GEEN MEDITATIE, MAAR SLORDIGHEID. De 26-jarige slager Bart B. had ook in de Appelsteeg van het verboden appeltje ge snoept. Bij hem was geen arbeidsbezw ij me ling, maar meer de gewoontekracht der sla gers, om maar raak te rossen. Ook hij kwam in aanmerking voor 2 boete of 2 dagen Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de motor- en rij- wielwet. B de N. te Schagen, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf, J. V. te Alkmaar, H. H. te Alkmaar, B. B. te Alkmaar, A. B. te Alkmaar, A. P. v. H. te Engelen, S. J. te Alkmaar J. G te Assendeift, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; M. A. S. te J. te Bloemendaal, ieder 3 dagen hechtenis; C. D. te waard, A. R. te Alkmaar, C. gen, L. v D. te Koedijk, A v. karspel, C. B te Zaandam. J maar. ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis. H. de L te Amsterdam, 4 boete of Overtreding van de arbeidswet: G P te Alkmaar, 20 X 1 boete of 20 X 1 dag hechtenis; G. J R. te Bakkum 6 boete of b dagen hechtenis. Overtreding van de vogelwet: C. Z te Egmond aan Zee, J. Z. te Egmond aan Zee, ieder 6 boete of 6 dagen hechte nis; A. B Lzn. te Egmond aan P boete of 8 dagen hechtenis. f 8 iesv 'ech_tsvervoigdng- te Overtreding van de kieswet: A. N. Limmen, ontslag van rechtsvervolg..,. j. B. te St. Pancras, C. de J te St. Pani cras, ieder 0.5 boete of 1 dag hechtenis Overtreding van de winkelsluitings wet: S. K. te Alkmaar 4 boete oï 4 da gen hechtenis. Overtreding van art 424 van het i boek van strafrecht (baldadigheid): H. te Egmond aan Zee, 4 boete week tuchtschool. Overtreding van art wet- T. of i *a.n au. 453 van het wet boek van strafrecht (dronkenschap)* D J. H zwervende, 3 boete of a hechtenis. boete of 3 dagen G. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 6 Juni. Uitspraken van 30 Mei. Gerrit G.. chauffeur, Zuidscharwoudt a S. Koopman te Alkmaar. Hooger beroep vonnis overtreding jacht- en vischwet. ieder 2.50 boete of 1 dag hechtenis. Joh. Vr., Helder Hooger beroep vonnis overtreding art. 22 motor- en rijwiel wet Vrij gesproken. Corn. Joh. Str., koopman, 't Zand, Zijpe. Diefstal van een konijn Vrijgesproken Abr. W. B., chauffeur. Hensbroek. Hooger beroep, vonnis overtreding art. 22 motor- er rijwielwet. f 40 boete of 40 dagen N. M., handelsreiziger. Heiloo. als voren Vrijgesproken. Dirk N.. chauffeur Stompetoren Hooger btioep. vonnis art. 16 motor- en rijwielwet vrijgesproken. Velsen, G boete of 3 Heerhugo- D te Ber- E te Oud- S te West- Graftdijk, J K te HoogwouJ, E. F. S. te Alkmaar, J de B. te Z en N Schermer. N de W te Alkmaar, W. B te Bergen, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, T- G V. te Ou-orp, C L B. ie Alkmaar A. A. S. te Bennekom, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. F. te Alkmaar 5 boete of 1 week tuchtschool, O J. de W. te Heiloo, K. L. te Eestrum, A. L. te Hoorn, H T. A. J. A. te Heemstede, A. L te Ewijcksluis, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverorde ningen: A. B. te Schoorl, 1.50 boete of 1 dag hechtenis; A. V. P. te Egmond aan Zee, S. K. te Heiloo, C. B. te Warmen huizen, E. B. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, M. Ch. K. te den Helder, C. K. te Haarlem, R. v. d. V. te Haarlem, W. B. te Rotterdam, N. B. te Amsterdam, R. L. te Bergen, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, C. H. te Zaandam, C. A. D. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, J. J. K te Warmenhuizen 4 boete of 4 dagen hechtenis, J. P. N. te Limmen 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het wet boek van strafrecht (loopen over verbo den grond): J. S. te Egmond aan Zee 2 boete of 2 dagen hechtenis; R. K. te Bergen, T. T. te Alkmaar, J. S. te Alk DE FIRMA JAMIN VOOR DEN HOOGEN RAAD. De Hoogen Raad wees arrest in de zaalc van A. M. F. Jamin, die door de rechtbank- te Rc'terdam wegens het openhouden van elf winkels in Rotterdam op den Zondag voor St. Nicolaas, door de rechtbank te Rot terdam is veroordeeld tot elf geldboeten van 60. De Hooge Raad zag in dit complex van overtredingen één voortgezette overtreding, vernietigde het vonnis en veroordeelde HEILOO. De Vooruitgang, De Tuinbouwvereeniging „De Vooruit gang hield Vrijdagavond jaarvergadering in café Helder. De voorzitter, de heer N. F. Helder, opende op de gebruikelijke wijze en zeide dat de veigadering door verschillende oorzaken is verlaat. De heer S. Akkerman bracht het jaarver slag uit. De omzet gaf een beeld van den treurigen toestand ir. het tuindersbedrijf. De omzet was slechts 8*61.84. De rekening commissie adviseerde tot goedkeuring doch wilde bezuinigen, de post assurantie (welke een verzekering hield van de emballage bij de leden aanwezig en gebaseerd op de prijzen van de jaren 19141920) was niet alleen overbodig doch ongewenscht. Ook stelde zij voor om de subsidie Proeftuin Alk maar te schrappen, daar rijk en provincie toch het tekort dekken. Aldus besloten. De exploitatierekening sloot in ontvangen en uit gaven met 216.33. Eespreking steun wet. De voorzitter leiaae het punt in. De heer Bood voelde zich gepas seerd dat hij voor dien steun werd ulj£ea' ten. Blijkbaar was de zaak niet in orde. Be* verwijk (waar de Vooruitgang veilt) en n loo waren het niet eens. Daarom had hij tweede uitkeering, welke 130 bedroeg, ontvangen. Zijn indruk bij den regeeri commissaris, den heer Valstar, opgefl» i gaf hem het bewijs dat de adminjsPat maar wat deed. Uit de lijst bleek willej^fv De administrateur zette uiteen dat do hoofdberoep geen tuinder was, doch vr c rijder. Beverwijk (Phillepho) speelde g mooie rol doch spr. ging vrij ut. Ais ten raadhuize informeert (dat is beurd) wil spr. niet zijn naam verliez Bood 80 Aren tuin had kon buiten wing blijven, het was riet zijn hoof 277. En binnen was het al niet veel beter. Het rook er zoo vies, dat Jan eerst terugdeinsde en zijn neus dicht hield. Maar de menschen dachten dat het een bijzonder eerbewijs was en fluis terden elkaar toe, dat meneer Rommel- zak zeker goede manieren geleerd had. Ze hadden diep ontzag voor hem. 218. Toen Jan een beetje aan ternis gewend was, zag hij in» cen van de hut, op een bed van droge deren, het opperhoofd liggen, een rookend, en af en toe kreunend va' f En dat was geen wonder. Mant had me dien man toch een een eksteroogen.». ekste: x-ooge11'

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6