fllkmaarsche Courant Gemeenteraad van Alkmaar. i Rechtszaken Jkooinciaal Tlieuws Staatslotecif- Honderd dertigste Jaargang. X' DONDERDAG 8 JUNI bergen. akersloot. broek op langendijk. 1933 De heer C. Kokkes, alhier, is voor deze opnte en voor de gemeente Schoorl aan- gem!lpn als controleur ter registratie der Door het burgerl. armbestuur werd ver- «sarht het gras- en rietgewas van de groote en kleine Uiterdijk. De groote Uiterdijk bracht op 121, vorig jaar 100, pachter vj Blokker Nzn. De kleine Uiterdijk bracht op 15 vorig jaar 26. Pachter A. Buur Het rietgewas bracht op 12 vorig jaar 25 pachter Joz. Kerssens. Totale opbrengst erasgewas f 10 meer dan vorig jaar, rietge was 13 minder. De Schippersyereeniging Beurtbevrach ting gevestigd alhier, kwam in 15de jaarver- 5aaering bijeen in het lokaal van den heer I de Boer. De voorzitter en eere-lid de heer H. Kamp, opende met een hartelijk welkom en uitte den wensch dat de vereeniging nog vele jaren onder goede samenwerking moge voort- ^De uitgebreide jaarverslagen van secreta ris, penningmeester en agenten werden on der applaus goedgekeurd. De heer L. Bood werd met bijna algemee- ne stemmen wederom in het bestuur her kozen. De traditie getrouw vereenigde men zich hierna aan den gemeenschappelijken maaltijd en ging men na afloop daarvan weer in ver gadering bijeen tot het afdoen van huishou delijke zaken. STOMPETOREN. Van de pas opgerichte afdeeling van den Nederlandschen Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen „De Schermer" kwamen Woensdagmorgen een groot aantal leden bij ('elkaar, om gezamenlijk onder leiding van (hun bestuur, de Zuivelfabriek „Neerlandia" te bezichtigen. De fabriek was op dit tijdstip in volle wer king, zoodat de dames de bereiding der ver schillende zuivelproducten goed konden .waarnemen. Zij werden in twee groepen door den di recteur den heer Davelaar en zijn assistent den heer D. Schaap, rond geleid en deskun dig door dezen heeren voorgelicht. Daar Neerlandia een der grootste zuivelfabrieken van Noord-Holland is, en zeer veel soorten zuivelproducten bereiden, was er veel te be zichtigen. Alle afdeelingen werden bezocht. Het slot van deze prettige excursie was koffie met „Neerlandia room" in café Ren ses. LANGENDIJK. Door middel van de beambten van het betaalkantoor der Langendijker Groenten Centrale is een derde uitkeering geschied ter uitvoering van de Tuinbouwsteunwet 1932. De uitkeering bedraagt 15 een niet groot bedrag, doch dat ongetwijfeld door allen me* graagte zal worden aangenomen, vooral nu de meesten den laatsten tijd niéts hadden te veilen. SCHAGEN. Overgeplaatst. De heer G Brink, ambtenaar bij de Ne- derl. Spoorwegen alhier wordt met ingang van 15 Juni a s. overgeplaatst naar het In spectiebureau te Alkmaar. In de vacature zal worden voorzien door de overplaatsing van den heer van Emmerink, thans te Alkmaar. Oegund. De levering van het hang- en sluitwerk voor de christelijke school alhier is gegund aan den heer P. Dekker, ijzerhandel, alhier. HEEMSKERK. De verwachting dat direct na de Pink steren een begin met de tulpenoogst zou ge maakt worden is bewaarheid. Overal ziet men de kweekers bezig met den jaarlijksch terugkeerenden arbeid. Vroeger was het algemeen dat de opname begin Juni geschiedde, doch thans nu de bol len gestookt worden is dit wel wat vroeg. In ieder geval de meeste vroege tulpen zijn afgestorven en daarmede is een tijd perk dat de bollen in de schuren geborgen worden, wederom aangebroken. Er zullen wel akkers zijn die flinke bollen afwerpen, doch over 't algemeen zal de oogst beneden het middelmatige blijven. Met het oog op het duistere verschiet ook in de bloembollenwereld is dit te bejamme ren al meenen sommige niet-vakkundige van wel. den Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst en voorts dat hij zulks had gedaan, omdat hij gehandeld had naar zijn veeartse- nijkundig inzicht, zoowel in het belang van een bepaalden veestapel als in het belang van den gezondheidstoestand van het vee in het algemeen. De Hilversumsche kantonrechter had dit verweer evenwel niet voldoende geacht, doch had de gronden waarop verdachte handelde wèl als verzachtende omstandigheid aange nomen. In hooger beroep heeft de Amsterdamsche rechtbank, zonder rekening te houden met bovenstaand verweer, wegens het opzettelijk in verdachten toestand brengen van gezond vee, den veearts veroordeeld tot 100 boete subs. 10 dagen. Bij arrest van het Amsterdamsch gerechts hof van 25 November 1932, werd dit vonnis vernietigd en verdachte veroordeeld tot de minimumboete van 0.50 subs. 1 dag Het Hof, dat in tegenstelling met de rechtbank de motieven van den verdachte wel had on derzocht, achtte de aangevoerde rechtvaardi gingsgronden niet voldoende, omdat naar 's Hofs oordeel de verdachte zich niet kon be roepen op analogie met het beroepsrecht van den medicus, die, door zijn medisch oordeel betreffende de behandeling van een patiënt geleid, zekere daden verricht, welke de wet op zich zelf strafbaar stelt en waarvan het Nederlandsch strafrecht toch de strafbaar heid opheft. Tegen dit arrest werd door den heer ter cassatie aangeteekend, omdat hij naar zijn overtuiging ten deze niet strafbaar was. De Hooge Raad nam het bij zijn arrest van 20 Februari j.1. nogmaals voor den verdachte op en verwees na een uitvoerige motiveering van zijn oordeel de zaak naar het Haagsch gerechtshof. In deze zaak stond mr. Th. Muller Massis. uit Amsterdam den verdachte als raadsman ter zijde. Nadat de zaak door verdachte was toege licht, nam mr. J. A. de Visser, advocaat-ge neraal bij het Hof requisitoir, waarin hij be toogde het met het verweer van den verdach te eens te zijn. Nadrukkelijk wees de advo caat-generaal er op, dat het betoog van den heer ter B., dat hij in het belang van den vee stapel gehandeld had, juist was gebleken, omdat is komen vast te staan, dat verdachte's inzicht juist is gebleken. Immers achteraf is gebleken dat de gezon de koeien welke niet naar den quarantaine stal waren overgebracht door het met mond en klauwzeer zijn aangetast en derhalve een gevaar voor het andere vee opleverden. Op deze gronden requireerde mr. de Vis ser, de vernietiging van het vonnis van der. kantonrechter te Hilversum, waar het ten deze naar zijn meening uitsluitend om ging en verzocht hij het Hof den heer ter B. alsnog vrij te spreken. Het Hof zal 21 Juni a.s. arrest wijzen. HET LAST GEVEN TOT HET OPZETTELIJK BRENGEN VAN VEE IN VERDACHTEN TOESTAND. Het Haagsche gerechtshof behandelde gis ter in hooger beroep de zaak tegen den 46- jarigen veearts H. ter B., te Naarden, die door den kantonrechter te Hilversum was veroordeeld tot een geldboete van 10 subs 3 dagen, ter zake dat verdachte als veearts Jast had gegeven tot het vervoeren van koeien, welke niet lijdende waren aan mond en klauwzeer, noch ook werden verdacht ge vaar op te leveren voor besmetting met die ziekte, naar een stal, waarin zich koeien be vonden die lijdende waren aan die ziekte, hetgeen aan den verdachte bekend was. Deze had zich in eerste instantie beroepen op het tcit, dat hij voor deze handeling vooraf toe stemming had gevraagd en verkregen van Bommen op Nederland. Hoewel de ontwapeningsconferentie in deze dagen belangrijke besprekingen te Genève houdt, hoewel de commissie in het bijzonder de afschaffing der militaire lucht vaart onder de loupe genomen heeft en hoe wel het luchtwapen door alle beschaafde landen als de ernstigste bedreiging der vol keren beschouwd wordt, zijn er helaas nog niet die vorderingen gemaakt, die wijzen op definitieve beslissingen betreffende een alge- heele ontwapening. Maar als den ingeslagen weg gevolgd wordt, als het pact der viermogendheden tot stand komt, als China en Japan weldra tot definitieve overeenstemming komen, dan wordt er in de goede richting gewerkt, die leiden zal tot den vurigen wensch van iede- ren pacifist, van iederen burger en burgeres: de verbroedering der volkeren en het afschaf fen der wapenen. Maar zoolang dit alles nog slechts een zoeten droom is en de werke lijkheid nog zoo onbarmhartig en wreed, wat dan Dan moeten we als nuchtere menschen, die natuurlijk den oorlog verafschuwen, de geva ren en de gevolgen van het steeds dreigende gevaar van een nieuwe wereldramp, toch wel degelijk onder oogen durven zien. Zoo is ook de meei.ing van den heer M. J. M. Gemmeke, inspecteur van politie te Am sterdam en reserve eerste luitenant, die een boekje heeft geschreven „Bommen op Neder land uitgegeven bij Jacob van Campen te Amsterdam. Doet deze kernachtige titel reeds een ieder sidderen, het omslag ziet er min stens even vervaarlijk uit; een titel in vuur- roode letters en daartusschen een machtig groot vliegtuig zwevende in het luchtruim. Zoo op het eerste gezicht een uit ruim hon derd bladzijden bestrande brochure van een of andere fanatieke militairistische partij die het Nederlandsche voik opzweept de wapens te grijpen en ten strijde te trekken. Maar gelukkig, bij nadere beschouwing en bestudeering komt men weldra tot geheel tegenovergestelde conclusies. Dit werkje heeft niet tot doel om ongerustheid te wek ken; neen dit boek wil slechts het vraagstuk van de luchtbescherming de bevolking eens nader onder de oogen brengen en de belang stelling voor de civiele 'luchtbescherming op wekken. Alzoo een oprotp aan de Nederland sche bevolking om zich voor te bereiden en voor oogen te houden, het dreigende gevaar uit de lucht. Begrijpelijkerwijs zal ons lage landje aan de zee nimmer den strijd openen, maar toch moeten ook zij door onze ligging het volle besef hebben van het gevaar wat er kan drei gen, dan. zal men ten tijde 'an gevaar bijtijds maatregelen kunnen treffen om de lucht aanvallen af te wenden. In het buitenland is men reeds aanzienlijk verder dan in ons land om de burgerbevol king tegen alles vernietigende gasaanvallen te beschermen. Wij zijn nog niet van het dreigende gevaar doordrongen, maar dat een bescherming even mogelijk als noodzakelijk is, blijkt wel uit de woorden van den Duit- schen professor dr. Schorr: „Een natie zon der luchtbescherming laten, is een misdaad begaan tegen eigen werk". Het is te hopen, dat we door dit werkje van Gemmeke ook van het dreigende gevaar mogen doordrongen worden. „Bommen op Nederland" is een ernstige waarschuwing en een interessante uiteenzet méi ting van iemand die blijkens zijn beweringen, zich in het buitenland volkomen op de hoogte heeft gesteld van dit belangwekkende vraag stuk, dat de aandacht van de geheele wereld vraagt. Uitvoerig gaat schrijver na, op welke wijze een luchtbescherming het doelmatigst voor bereid zou kunnen worden, want het is onmo gelijk om in tijd van nood een bescherming te improviseeren. Slechts een prima georgani seerde regeling zal het gevaar kunnen af wenden. Meestal worden de luchtaanvallen niet op burgers bedoeld, maar op industriëele en economische objecten, zooals spoorweg stations, fabrieken enz. Als voorbeeld waar reeds voorbereidingen worden getroffen, noemt schrijver Rus.and, waar de jeugd reeds op school vertrouwd raakt met gas maskers, door de talrijke oefeningen. Schrijver concludeert, dat bij een behoor lijke luchtverdediging en een goed georgani- seerden luchtbeschermingsdienst de strijd gassen voor de burgerbevolking van minder gevaar zullen blijken, dan de andere oorlogs middelen. In een speciaal hoofdstuk behandelt de heer Gemmeke de politiemaatregelen en het gevaar uit de lucht. De politie is bij uitstek geschikt tot het nemen van maatregelen bij de bescherming van de bevolking tegen lucht aanvallen, doch dan is het begrijpelijk dat zij allereerst beginnen moet zichzelf op de hoogte te stellen van deze gevaarlijke mate rie. Zeer fel komt schrijver tenslotte op tegen dat deel der bevolking, dat een struisvogel politiek huldigt, door het gevaar uit de lucht niet onder de oogen te durven zien en tegen over alles afwerend staan met het gezegde: „het helpt toch niet". Deze lankmoedigheid en lakschheid is het grootste gevaar voor de Nederlanders zelf. Schrijver spoort iederen Nederlander aan, mee te werken en te steunen de actie van een civiele luchtbescherming, die niets te maken heeft met militairisme of pacifisme, doch niet anders als een volkszaak is! Met toenemende belangstelling hebben we dit boekje gelezen en wij moeten den heer Gemmeke dankbaar zijn dat hij op deze wijze zijn ervaringen in het buitenland opgedaan, productief tracht te maken voor het nationaal belang. Ook wij hopen dat dit boek met talrijke scherpe en hoogst interessante foto's in handen mag komen van iederen Nederlander, maar vooral van diegenen die het gevaarlijke defaitisme nog steeds blijven huldigen. Na het lezen zullen oo!* zij stellig tot andere ge dachten moeten komen en dan is tevens aan het doel van dit werk beantwoord De'raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure. Afwezig de heeren Woldendorp en Keijsper. De voorzitter deelde mede dat veran dering in het opschrift op de schouw is f,„bracht en op de zijstukken zullen eveneens opschriften worden aange bracht. De voorzitter zette uiteen, dat dit zeer toepasselijk was. De opschriften luiden als volgt: ALCKMAERS LOF. 1. Alckmaer ghy spant de Croon, Welvarende en schoon; Hooft-Stadt der zeven leden. Princes van ons gewest, Noord-Hollants Opper-Vest, O puyck der Noorder-Steden! 2. Een Conincklyck ghebouw, Altijdt vroom en ghetrouw sijn Princen ende Heeren; Een Burghe voor 't gewelt; Eertijdts veelmael gequelt, Maer nu in vreed en eeren. 3 Het Suyvel-rijckste Landt, Dat men in Ne'er-Landt vand, Is 't Noord-quartier deurluchtigh; Daer midd'in staet ons muur, Spys-Kamer, Koren-Schuur: Dat 's Alckmaer, seer wijdruchtigh. 4 De Thorens, en de Kerck, Met al sijn fray bewerek; De Poorten, en de Straten, De Huysen wel bewoont, De frayheyt Alckmaer Croont, Uytmuntend' boven maten. C. VAN DER WOUDE 1645. DE KONINGLIJCKE HELD. Te recht een blancken burgh u schenck in 't roode veld. Dit beeld u wonder af; de zuyv're blancke muuren, Uw' wit' en vrome Deughd, die^ eeuwighlijck zal duuren- De Burgh uw' vastigheid, en dat ghij Hollands-schut Voor Martis inval zijt, der Vriezen sterekste stut. K. P. SCHAGHEN (Alckmaar Lofdicht 1621.) De voorzitter gaf nog een histori sche verklaring van den onhoud van de gedichten. In verband met den monumentendag had spreker zich bezig gehouden met het naslaan van historische stukken, mede met het oog op de Willem de Zwijgerherdenking, waarom hij twee reproducties van de stukken, het eene een privilege in 1445 door Filips van Bourgondië aan Alkmaar verleend om de stad te versterken, omdat Amster dam rebelsch en ongehoorzaam was ge weest, en het andere stuk de bul van Willem van Nassau in 1581 waarbij aan Alkmaar de Waagrechten werden ver leend. Wij drukken deze stukken later af. Zoo mogelijk zullen dergelijke meer dere stukken in de raadszaal worden opgehangen. Grondverkoop. Het woord was hierop aan den wet houder van het grondbedrijf. Spreker stelde voor aan den beer Groen 66 M2. grond voor 10 en 55 M2, voor 12 te verkoopen. Conform besloten. Stemgerechtigde Hoogheemraadschap. De voorzitter stelde hierop voor om hem te benoemen tot gevolmachtig de stemgerechtigde voor het Hoogheem raadschap. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 17 Mei 1933, nr. 95 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen goedge keurd raadsbesluit van 13 April 1933 nr. 6 tot verkoop van den Eendrachtspol- der van een perceel grond aan de Noord zijde van het terrein van het gemeente- slachthuis. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het beredeneerd verslag van het geen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente gedu rende het jaar 1932 is verricht Als voren. c. Een adres dd. 29 Mei 1933 van het Comité van actie tot stichting van eene overdekte open bad- en zweminrichting te Alkmaar, een z.g. Sportfondsenbad, verzoekende om de financieele mede werking der gemeente en om een terrein in erfpacht met recht van koop. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. d. Een brief dd. 22 Mei 1933 van het Algemeen Comité van Verweer tegen terreur en vervolging in Duittschland. daarbij verzoekende ten aanzien van Duitsche leveranciers een boycot toe te passen. De heer Bakker wenschte aan het ver zoek gevolg te geven, omdat een daad tegen over de verwarring in Duitschland nood zakelijk is. De voorzitter zeide, dat het college van oordeel is, dat men zich buiten interne aangelegen in andere landen behoort te houden. De heer v. d. V a 11 oordeelde het stand punt van B. en W. formeel juist. Let men op hetgeen zich in het naburige land afspeelt, dan ziet men dat men ook hier onder de maat regelen, daar tegenover ons volksbestaan genomen, zou zuchten. Het dsysteem daar toegepast, beteekent een ramp voor de tuin- bouwbevolking in onze omgeving. Voorts wees spr. op de rasvervolging in Duitschland. De Joodsche bevolking gaat ge bukt op een wijze, waartegen men als mensch moet protesteeren. Waar ons volksbestaan bij de keel wordt gegrepen en Duitschland geen rente meer wil betalen voor 3 milliard geleend geld, rijst bij spr. de vraag of het niet wenschelijk is, uit te spreken, dat men met deze menschen, die de beschaving ten gronde richten, geen zaken meer kan doen. Als Nederlanders rest ons niets anders en als mensch oordeelt hij, dat de overheid hulp moet verleenen en gehoor moet geven aan den kreet van een ras, dat ten onder wordt gebracht. Spr. hoopte, dat B. en W. zooveel mogelijk met hetgeen gevraagd wordt, rekening zullen houden. De heer H o y t i n k merkte op, dat men hier zit voor de gemeentehuishouding van Alkmaar, waarmede het geheel? betoog van den heer v. d. Vall niets te maken had. De heer Vogelaar merkte op, dat de raad van Alkmaar steeds het verstandige standpunt heeft ingenomen om dergelijke verzoeken voor kennisgeving aan te nemen. Welk nut verwacht de heer v. d. Vall? Als den Haag het deed was het nog iets. Alkmaar maakt zich slechts belachelijk. De heer Bakker merkte op, dat het ver zoek tot alle gemeentebesturen gericht wordt. De geheele wereld dient tegen de Duitsche terreur te protesteeren. De eenige mogelijkheid om de verdwazing in Duitsch land te keeren, is te laten voelen, dat het zich zelf daardoor economisch vernietigt. De heer Venneker veronderstelde, dat Alkmaar reeds weinig in het buitenland koopt. Spr. wees op Spanje waar ook dingen gebeuren die iedereen verfoeit. Spr. oordeel de dat de raad het standpunt tot nog toe in genomen, moet blijven innemen. Weth. W e s t er h o f noemde de terreur in Duitschland tegen de Marxisten een schande van de eerste orde. SDAP en NVV roepen op tot de boycot van Duitsche waren. De overheid kan de boycot niet organisee- ren. Een opwekking is niet noodig. Het col lege nam reeds het onsocialistische besluit om nationaal fabrikaat te koopen. In buiten gewone omstandigheden passen buitenge wone maatregelen. De voorzitter zeide ook, dat Alkmaar reeds gedurende maanden zoo weinig moge lijk in Duitschland koopt. Men moet het eco nomische en het cultureele doorheen mengen. Den Haag behandelt de economische buiten- landsche verhoudingen. Spr. was het met den heer Venneker eens en oordeelde dat het voorstel om het voor kennisgeving aan te ne men moest worden aangenomen. De heer v. d. Vall oordeelde, dat er geenszins sprake van is, dat men zich bela chelijk maakt. In de geschiedenis speelde het kleine Alkmaar ook een rol. Spr. vreest de belachelijkheid niet, doch is dankbaar voor de uitlatingen van het college. Niet genoeg kan de nadruk op het verweermiddel van het Neutrale Comité worden gelegd. Het stuk werd hierop voor kennisgeving aangenomen. e. Een adres dd. 24 Mei 1933 van het Bestuur van de Alkmaarsche Sigaren- winkeliersvereeniging, verzoekende het daarheen te leiden, dat zij gedurende den seizoentijd hunne zaken des Zondags geopend mogen hebben. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. De heer G o v e r s drong er op aan vanaf heden de sigarenwinkels toe te staan Zondags geopend te' zijn. Men moet anders wachten tot het seizoen voorbij is. De voorzitter oordeelde de klacht dat het met de prae-adviezen lang duurt, te scherp. Het college wenscht te hooren hoe de sigarenwinke liers er over denken. Reeds bereikte het college in verband met het snelle wer ken de vorige maal, klachten van het college om in de volgende vergadering met het praeadvies gereed te zijn. De heer Go vers merkte op dat het een verzoek van de vereeniging van si garenwinkeliers is, (Niet officieel) 5de klasse, 15de hjst Trekking van Donderdag 8 Juni 1933 Hooge Prijzen 1 000 3207 3385 16092 400.— 1474 2138 7672 14331 17498 1929S 19315 200 641 2681 7094 9852 19122 100.- 1412 1604 1734 8699 13189 13521 15042 16006 17684 20146 20787 Prijzen van 70.— 20 30 120 148 241 258 378 412 591 682 1019 1051 1099 1100 1114 1209 1269 1319 1549 1641 1689 1753 1760 1795 1810 1854 1905 1929 2027 2059 2078 2097 2257 2277 2302 2404 2473 2589 2612 2655 2717 2720 2788 2790 2936 2964 2996 3068 3184 3274 3327 3348 3460 3471 3625 3859 3884 3947 3958 4010 4066 4099 4143 4154 4272 4404 4469 4502 4597 4708 4798 5035 5060 5092 5209 5213 5315 5328 5490 5545 5612 5664 5766 5799 5825 5836 5989 6038 6148 6171 6182 6265 6314 6376 6378 6383 6437 6538 6609 6818 6823 6848 6925 6938 6945 6974 7037 7052 7061 7374 7512 7545 7646 7720 7928 7941 7948 7987 8012 8048 8445 8465 8549 8664 8820 8835 9112 9131 9172 9328 9583 9668 9710 9712 9713 977T 9832 9965 10087 10137 10172 10179 10197 10233 10258 10438 10475 10487 10511 10634 10696 10764 10837 10934 10945 11064 11126 11151 11263 11350 11415 11445 11580 11582 11585 11606 11766 11886 11980 11999 12024 12211 12223 12356 12386 12517, 12585 12590 12676 12695 12705 12706 12770 13014 13050 13068 13263 13300 13329 13334 13487 13616 13657 13702 13735 13873 13933 13966 14007 14184 14193 14236 14263 14348 14396 14402 14633 14634 14743 15036 15199 15319 15452 15597 15687 15740 15745 15842 15880 15906 16000 16078 16106 16124 16154 16308 16572 16744 16857 16972 16986 16987. 17080 17088 17108 17111 17191 17275 17292 17503 17541 17549 17665 17716 17744 17824 17837 17867 17941 18413 18512 18550 18590 18621 18638 18674 18959 19053 19068 19098 19336 19354 19414 19494 19507 19527 19637 19735 19884 19887 19965 20080 20161 20195 20255 20312 20430 20499 20612 20738 20747 20821 j' 1 Nieten 90 118 126 133 134 186 187 252 271 293 319 357 377 458 502 521 549 586 593 607 648 656 665 683 684 715 770 978 984 1050 1057 1079 1145 1188 1240 1273 1345 1361 1422 1430 1436 1468 1475 1477 1511 1526 1546 157S 1611 1653 1694 1707 1745 1759 1761 1774 1792 1794 1811 1847 1872 1900 1913 1914 1933 1939 1982 1996 2086 2113 2211 2243 2381 2391 2447 2494 2519 2540 2601 2625 2642 2654 2694 2695 2751 2800 2802 2820 2833 2846 2875 2879 2969 3008 3025 3040 3045 3048 3089 3096 3147 3157 3163 3273 3307 3314 3322 3329 3336 3337 3353 3375 3382 3389 3402 3433 3499 3610 3614 3620 3673 3723 3753 3799 3822 3849 3906 3915 3921 3929 3989 4009 4118 4128 4183 4190 4233 4239 4246 4254 4260 4303 4319 4344 4383 4399 *4406 4446 4516 4566 4637 4660 4709 4739 4769 4783 4786 4814 4965 4998 5031 5074 5173 5199 5217 5246 5274 5307 5353 5357 5393 5402 5514 5593 5610 5628 5674 5677 5678 5679 5734 5745 5762 5774 5775 5776 5780 5795 5804 5809 5816 5860 5862 5880 6054 6059 6061 6085 6102 6145 6168 6206 6324 6341 6342 6356 6431 6457 6470 6475 6491 6494 6500 6528 6561 6597 6652 6687 6688 6697 6699 0701 6773 6797 6801 6812 6829 6833 6840 6851 6889 6913 6915 6919 6927 6932 7012 7013 7042 7049 7066 7111 7119 7137 7143 7225 7268 7343 7349 7392 7394 7465 7558 7570 7574 7595 7600 7684 7712 7715 7733 7738 7770 7793 7816 7845 7875 7922 7974 8003 8091 8119 8179 8216 8263 8266 8281 8314 8335 8347 8379 8417 8424 8536 8556 8565 8597 8617 8706 8757 8784 8825 8876 8885 8891 8912 8915 8954 9040 9056 9123 9156 9244 9268 9285 9434 9448 9462 9491 9513 9567 9659 9756 9786 9802 9803 9808 9820 9829 9843 9846 9885 9952 9961 9974 10003 10018 10032 10043 10073 10094 10160 10169 10244 10249 10257 10276 10290 10306 10398 10416 10419 10427 10492 10552 10589 10662 10751 10785 10793 10800 10810 10832 10840 10908 10935 10950 11027 11032 11083 11089 11091 11092 11107 11128 11154 11198 11210 11220 11228 11328 11360 11413 11430 11442 11459 11477 11500 11511 11561 11593 11609 11635 11688 11733 11754 11781 11854 11857 11924 11962 12006 12027 12030 12119 12168 12185 12192 12199 12209 12238 12276 12395 12397 12452 12540 12545 12564 12595 12598 12601 12641 12683 12691 12704 12707 12733 12782 12801 12809 12888 12893 12894 12896 12912 12961 12965 12970 13006 13031 13044 13047 13057 13079 13115 13123 13140 13155 13159 13227 13232 13241 13290 13346 13350 13385 13399 13423 13424 13434 13435 13454 13463 13467 13544 13552 13561 13576 13613 13643 13659 13768 13771 13791 13814 13817 13820 13846 13896 13898 13921 13953 13977 14061 14079 14086 14102 14110 14123 14173 14181 14201 14241 14250 14273 14301 14317 14417 14424 14433 14434 14507 14516 14529 14550 14567 14656 14717 14755 14756 14807 14814 14815 14831 14864 14870 14885 14886 14915 14995 15025 15061 15066 15091 15094 15104 15107 15116 15218 15268 15324 15361 15594 15629 15638 15704 15794 15820 15856 15908 15924 15954 16005 16025 16026 16029 16032 16123 16178 16182 16229 16287 16306 16319 16331 16373 16392 16431 16439 16470 16560 16644 16667 16698 16731 16735 16750 16757 16759 16778 16803 16806 16911 16970 16984 17016 17064 17095 17110 17160 17183 17234 17314 17329 17344 17384 17477 17487 17493 17513 17516 17553 17567 17637 17715 17848 17865 17909 17984 18008 18034 18041 18045 18049 18056 18156 18204 18222 18266 18271 18279 18315 18333 18356 18406 18449 18467 18473 18491 18502 18506 18521 18568 18612 18641 18701 18807 18831 18883 18886 18958 18980 18994 19013 19022 19025 19037 19121 19125 19236 19242 19264 19300 19302 19357 19407 19436 19529 19605 19629 19631 19660 19665 19716 19733 19739 19743 19812 19862 19865 19879 19882 19891 19943 19982 19990 20032 20038 20077 20131 20148 20173 20231 20246 20279 20301 20309 20319 20352 20392 20434 20442 20456 20510 20538 20578 20598 20634 20638 20672 20751 20805 20806 20807 20820 20877 20887 20939 20943 20962 20973 20985 Verbetering 5de kl. 14de lijst: 17641 m. z. 17641 met 70.—. f. Een adres dd. 26 Mei 1933 van het Bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding eener openbare lees- zael en boekerij, verzoekende voor het jaar 1934 een subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen. Te behandelen bij de gemeente-be- grooting voor 1934. g. Een adres dd. 29 Mei 1933 van het Bestuur der afd. Alkmaar van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies, verzoekende voor het jaar 1934 een subsidie uit de gemeentekas te mogen onttvangen. Als voren. h. Een adres dd. 30 Mei 1933 van bet Bestuur der Vereeniging voor Kinder voeding, verzoekende voor het jaar 1934 een subsidie uit de gemeentekas te mo gen ontvangen. Als voren. L Een brief dd. 24 Mei 1933, nr, 4 van

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5