Agenda Stad en Omgeving. lOeecAecicht _SJ lUMicaties SPOORWEGONGELUK IN NOORD BOHEMEN. 1 mM. 754,0 mM. Weero verzicht. Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De Witte Ade laar (Wild-Westfilm)hoofdrol Buck Jones. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, Die oder Keine (operette), hoofdrollen Gitta Alpar en Max Hansen. Toegang elke leeftijd. Bioscoop Harmonie, tot en met Donder dag, telkens half 8, hoofdnummer Acht meis jes in een boot, hoofdrollen Karin Hardt en Theod. Loos. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De vrouw in de schaduw (rom.), hoofdrollen Irene Dunne en John Boles. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Woensdag 14 Juni. 4.30 uur, De Unie, alg. vergadering Maat schappij van Weldadigheid. COMMUNIST DOODGESCHOTEN. Bij ontvluchting in Essen. De communistische gevangene Lottes fs bij een poging om te ontvluchten, doodgeschoten. I VOELKISCHER BEOBTCHTER. Voor een jaar verboden. De „Voelkischer Beobachter" is in Oostenrijk voor den tijd van een jaar verboden. VALUTA-STABILISATIE. Onderhandelingen tusschen Amerika, Engeland en Frank~ijk. Parallel met de economische wereldcon ferentie waarover we in het dag. overzicht schrijven loopen de onderhandelingen tusschen Engeland, Amerika en Frankrijk over de stabilisatie der valuta. Ze zijn giste ren in het gebouw van de bank van Enge land begonnen. In aansluiting hierop werd een bespreking gehouden in het ministerie van financiën, waaraan werd deelgenomen door de leiders der centrale circulatiebanken van Engeland, Frankrijk en Amerika Behan deld werd de kwestie van een valuta-com pensatiefonds. Een door Amerika ingediend voorstel tot vorming van een gemeenschap pelijk compensatiefonds werd verworpen. Niettemin zullen de U.S.A. volgens de Daily Mail ter behartiging van hun eigen belangen zelf een valutacompensatie-fonds vormen. De besprekingen hadden voorts betrekking op de vaststelling van den goudprijs, waarbij Frankrijk de kwestie aan de orde stelde van den terugkeer van Engeland en Amerika tot den gouden standaard. DE DEVALORISATIE VAN DEN DOLLAR. Voorloopige regeling te Londen? Do Gouverneur van de Federal Reser ve Bank, Harrison en de Amerikaansche bankexpert dr. Sprague, die gisteravond te Londen zijn aangekomen, hebben Zaterdag een onderhoud gehad m C d en gouverneur van de Bank van Engeland, Monatgue Norman. Een lid der Amerikaansche delegatie hoeft tegenover de pers verklaard, dat een devalorisatie van den dollar onder alle omstandigheden zou p'aats hebben Sommige kringen in Amerika wenschen een devalorisatie tot op 50 andere een van 20 In Amerikaansche kringen is men van meening dat het zeer wel mogelijk is, dat de onferentir een voo." tvige x t- stelling van de waarde van den dollar kan bewerken. De Amerikaansche re geering is nog niet sloten over de grootte der devalorisatie. MISLUKTE AANSLAGEN OP POLITICI. In Oostenrijk. In Oostenrijk zijn aanslagen op twee be kende politici gepleegd. Volgens een bericht uit Innsbrück werden op dr. Steidle, den bekenden Tiroolscher. Heimwehrleider, toen hij voor zijn woning aankwam, uit een auto snel na elkaar ver scheidene schoten gelost, waarvan een hem in den onderarm wondde. De auto had een vuilgemaakt nummerbord, zoodat het num mer niet kon worden opgenomen. Tot dus verre bezit men geen enkele aanwijziging omtrent de daders. Volgens een ander bericht uit Kirchdorf bij Bruck aan de Mur is slechts door een toeval een aanslag op den Stiermarkenschen Landeshauptmann en vroegeren minister, dr Rintelen mislukt. Het was bekend, dat dr. Rintelen bij zijn terugkeer naar huis een zekere straat passeeren zou. Op dezen weg ontploften kort voor het passeeren van den auto twee met ammoniet gevulde buizen Schade van belang is aangericht. 14 gewonden. Tijdens een spoorwegongeluk in Turnau (Noord-Bohemen) zijn 14 personen gewond DE REGEERINGSCRISIS IN SPANJE. Prieto legt opdracht neer. De met de formatie van een kabinet belastte socialist Prieto heeft zijn op dracht weer neergelegd, aangezien hij niet aan de door den staatspresident ge stelde voorwaarden kon voldoen. Deze voorwaarden, die tot dusverre nog niet bekend gemaakt zijn, zijn door Prieto aan het. parlement bekend gemaakt Het betreft hier de verbreeding van de par lementaire basis der regeering. Spaansche staatspresident heeft thans den leider der radicalen, Lerroux, bij zich ontvangen. Ingeval Lerroux op dracht zou krijgen tot formatie van een kabinet en dan eventueel de ontbinding van de kamer verkrijgt, zou een princi piële verandering van de Spaansche regeringspolitiek verwacht kunnen wor den. In politieke knngen wordt be weerd, dat de president sterk onder den indruk staat van het kerkconflict. HET LANGE AFSTAND RECORD. Nieuwe poging. De Spaansche militaire vliegers Bar- beran en Collar, die Zaterdagochtend vroeg uit Sevilla zijn gestart, voor een oceaanvlucht naar Cuba en Mexico zijn te Camaguey op Cuba geland. De vlie gers wilden trachten het lange afstand record op hun naam te brengen. GOUD OP GROENLAND. Bij wetenschappelijke onder zoekingen. Naar de bladen melden ,is bij de we tenschappelijke onderzoekingen in Oost- Groenland niet alleen zilver en koper, maar ook goud gevonden. De groote Deensche Groenland-expeditie onder lei ding van den bekenden Zweedschen geoloog prof. Backlund uit Upsala en twee Zweedsche mijningenieurs zal het onderzoek voortzetten om uit te maken of de vondsten rijk genoeg zijn om tot exploitatie over te gaan. INVOERVERBODEN VAN POLEN. Amerika, Australië en Zuid-Afri- ka gedupeerd. De Poolsche regeering heeft een aantal nieuwe invoerverboden afgekondigd, die in het bijzonder betrekking hebben op goederen, die afkomstig zijn uit Australië, Argen tinië, Zuid Afrika en de Vereenigde Staten Ten aanzien van genoemde landen had Po len tot nog toe een passieve handelsbelans. 27 BOERENHOFSTEDEN VERBRAND. In Polen. In het plaatsje Mikolow bij Kielce zijn 27 boerenhofsteden door brand verwoest. EERSTELINGEN. Op de Alkm. Exportveiling werden heden door den heer P. J. Potgieser te Oudorp de eerste meloenen aangevoerd. Tevens zijn op de exportveiling 3e eerste bloeiende dahlia's aangevoerd door den heer A. Boersen alhier. HOLLANDSCHE ZANGERS IN WIDDERT. Over de ontvangst van „Orpheus" in Widdert, vinden wij in het Solinger Tageblatt nog de volgende bijzonderheden: Op den lsten Pinksterdag aldus dit blad kwamen de Hollandsche zangers van het mannenkoor „Orpheus". uit Alkmaar om aan de M. G V. „Bergischer Echo" ie Widdert een tegenbezoek te brengen „Ber gischer Echo ontving de gasten aan het station met het lied: „Wem Gott will rechte Gunst erweisen De voorzitter, de heer Karl An, begroette de gasten hartelijk en prees zich gelukkig, goed met goed te kunnen vergelden. Uit naam van die stad heette burgemeester Pohlig, in plaais van den verhinderden „com- missarischen Oberbürgemeister", dr. Otto, het mannenkoor „Orpheus" hartelijk welkom. De Hollandsche zangers zongen daarna het lied „Bede voor het Vaderland" uit Valerius Gedenckklank en dankten bij monde van hun voorzitter, den heer D. G. van Beek, de „Bergische Echoer. ook de vertegenwoor digers der stad voor de hartelijke ontvangst, waarop zij zich naar het vereenigings- gebouw van „Bergische Echo" en naar hun kwartieren begaven. Den tweeden Pinksteroag vond in „Eick- horn'schen Lokale" in Widdert een door beide vereenigingen gegeven druk bezocht concert plaats. Nadat de „Bergischer Echo" „Morgengrusz" van A. von Óthegroen en „Wachter" van Suter gezongen had, verraste het mannenkoor „Orpheus" uit Alkmaar de deelnemers met het volgende Bergischen Lied, (hier vertaald): Ons hart is vol verlangen Naar 't mooie Bergische Land Steile hoogten, groene dalen Waar het hert graast aan den oever van [de Wuppt-r. Vrede heerscht in Uwe wouden, De Wupper zingt haar eenzaam lied Zonnenglans bedekt de weiden De hemel straalt blauw over alles heen Zijt gegroet gij lieve vrienden Het ware lied bracht ons tesamen „Orpheus" zal U niet vergeten Het lied der vriendschap kan vereenigen. Dit door den voorzitter, den heer D. G. van Beek, oedichte en door den muziek-directeur Nico Hoogerwerf getoonzette lied werd met gevoel voorgedragen en verwierf levendige bijval. Burgemeester W. C. Wendelaar van Alk maar had aan de keurig verzorgde partituur, als beschermheer van het mannenkoor „Or pheus" de volgende opdracht bijgevoegd: „Mij verheugend over de vriendschapsbanden tusschen „Orpheus" en de mannenzangver- eeniging „Bergische Echo", bkd ook ik haar mijn hartelijke gelukwenschen aan bij haar 40-jarig feest. Ik denk daarbij terug aan de mooie dagen van het bezoek der vereeniging aan deze stad en aan ons stadhuis in het jaar 1931. Ik hoop, dat de vereeniging zal voort gaan, de kunst en de broederschap onder de menschen te dienen". De overreiking der partituur en van een vaandel van blauw fluweel met gouddraad bestikt door dames van „Orpheus" oogstte levendige bijval. De voorzitter, de heer An, zeide bij zijn dankwoord voor de geschenken, dat de vriendschap van beide vereenigingen door den noodlotsweg van het medelid (voor 5 jaar) Walter Faust naar Alkmaar ontstaan is en tot een vriendschappelijke verhouding ge groeid is. Het daarna door beide vereenigin gen gemeenschappelijk onder leiding van den muziekdirecteur Schell gezongen „In Epi- phania Domini" gaf blijk van een goede har monie. Daarna verkreeg burgemeester Pohlig het woord, die ongeveer het volgende zeide: Het was hem een eer, als officieele vervan ger van den burgemeester van Solingen in de plaats van den „Oberbürgemeister" het man nenkoor „Orpheus", zooals dat aan het sta tion gebeurd was, te begroeten en heden als vertegenwoordiger der stad aanwezig te kun nen zijn waar hij zich met Bergischen Echo" als vroegere burgemeester van de stad Höhscheid zich sedert tientallen van jaren verbonden gevoelde. Wanneer hij er over verheugd was, dat de vroegere medebur ger Walter Faust dank kan worden gebracht voor zijn bemoeiingen voor het tot stand ko men van betrekkingen tusschen de zangbroe ders van beide vereenigingen, gevoelde hij zich genoopt namens het gemeentebestuur voor de uitnoodiging en voor de hartelijke ontvangst van de Alkmaarsche zangbroeders dank te zeggen. U, zoo ging hij voort, dames en heeren uit Alkmaar, dank ik namens den verhinderden „Oberbürgemeister" en de burgers van So lingen nogmaals hartelijk voor Uw bezoek. Voor twee jaren kwam U hier en voorzag niet hoe de binnenlandsche politieke verhou dingen van het Duitsche vaderland zich zou den ontwikkelen. Deze verandering is door de stichting van een algemeene Duitsche Volks gemeenschap op 30 Januari 1933 tot een feit geworden. kunt ervan verzekerd zijn, dat deze volksgemeenschap den vasten wil heeft de vredelievende betrekkingen met Uw land te doen voortduren en den vrede met alle staten te versterken. Tot dien toestand kun nen de zangersvrienden in sterke mate, zoo als dat door de M. G. V. „Bergische Echo" en het mannenko:or „Orpheus" gebeurd is, bijdragen. Bij het bezoek van „Bergischer Echo" aan Alkmaar vertolkte de burgemeester een ge dachte waarbij hij wellicht aan de bekende uitspraak van Karl in Schillers Jungfrauvon Orleans gedacht heeft: „Edele zangers mo gen niet ongeëerd uit mijn hof gaan". Dit wilde ook spreker thans bedenken maar hij wilde echter de woorden naar voren brengen uit een gedicht van den vaderlandschen dich ter A. Böddinghaus. Een eerlijk volk begroet U hier Zij het ook niet rijk aan goederen Maar vlijt is zijn schoonste deugd En rein is zijn gemoed. Den kunstschilder Erwin Johannes Bo- wien had spreker de stad opdracht gegeven, het schilderij „Gezicht van den Phaffenberg op het Wupperdal Widdert" te maken, dat spreker hierbij overhandigde. Hij bracht den schilder Bowlen namens de stad Solingen hartelijk dank. Herman Bick, deelgenoot en bedrijfs leider van de staalwarenfabriek Friedr. Her der Abr. Sohn. heeft een Bergisches Wals- lied „Das macht uns so leicht keiner nach" in meerdere exemplaren ter beschikking ge steld die hij als vriendelijke herinnering aan Solingen verzocht te willen aanvaarden. Hem werd daarvoor dank gebracht. Nadat burgemeester Pohlig dé voordrachtswijze van beide vereenigingen onder leiding van de dirigenten Hoogerwerf en Schelt naar waar de geprezen had heette hij de Hollandsche bezoekers nogmaals hartelijk welkom en sprak de hoop uit dat hun bezoek dit jaar aan het Bergische vaderland en de wapen- stad Solingen nog lang in aangename her innering zou mogen blijven. Hij besloot met een met enthousiasme overgenomen „Hoch" op beide vereenigingen. De voorzitter van het mannenkoor „Or pheus", de heer van Beek, dankte burgemees ter Pohlig hartelijk voor de woorden die, zoo als die van burgemeester van Alkmaar van vriendschap, vrede en broederschap ge tuigden. Hierna overhandigde de heer Hans Hollmann namens „Orpheus" den voorzitter van „Bergischen Echo" een van bloemen ver vaardigde lier met rood-witte linten, de stadskleuren van Alkmaar. Vooorzitter Au overhandigde daarna 't man nenkoor „Orpheus" een buste van Beethoven met het verzoek deze mede te nemen en de Duitsche meesters in eere te houden. Den di recteur Hoogerwerf schonk hij onder treffen de bewoordingen als erkenning zijner ver diensten een inktstel met toebehooren uit marmer gemaakt. Nadat de voorzitter van de „Kreispangerbund", de Alkmaarsche zan gers verwelkomd had, overhandigde hij den dirigent Hoogerwerf en voorzitter v. Beek 'n insigne ter herinnering aan de Solingsche zangers. Nadat de beide vereenigingen nog verscheidene liederen hadden gezongen kwam het verheffende feest tot een einde. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De Zaterdag gehouden bloemendag ten bate van de inrichtingen voor vallende ziekte te Heemstede heeft 331 opgebracht. BOTSING TUSSCHEN 2 AUTO'S TE EGMOND AAN DEN HOEF. Zaterdagavond 8 uur had op den vier sprong bij Hotel „De Drie Egmonden" een botsing plaats tusschen 2 luxe auto's. De eene auto reed met een tamelijk snelle vaart door het dorp richting Castricum en botste tegen den auto van en bestuurd door den heer J. G. alhier, die van Egmond kwam en het kruispunt wilde oversteken. De botsing was hevig. De bestuurder van den eersten auto, de heer S. B. uit Amsterdam was een oogenblik door den schrik bevangen, een in zittende dame kreeg een gekneusden voet, die door dr. Fischer werd behandeld. Beide auto's werden zwaar beschadigd, en waren geen van beide verzekerd. De rijksveldwachter, die spoedig ter plaat se was, maakte proces-verbaal op tegen den heer B. wegens het niet verleenen van voor rang aan het van rechts komend verkeer. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 3 Juni tot en met 11 Juni: Heeren 464 Dames 442 Kosteloos. y Jongens4 - 418 Meisjes 347 Totaal1671 Tempt hoogst 74 graden. BEGRAFENIS VAN DEN HEER M .SCHENK. Men schrijft ons uit Wieringerwaard: Zaterdagmiddag heeft onder zeer groote belangstelling de begrafenis plaats gehad van Miek Schenk, die Woensdag bij gelegenheid van het schoolreisje te Bergen aan Zee zoo nood lottig om het leven is gekomen. De stoet was vanaf het huis van zijn ouders vergezeld door zijn medeleden van de voetbalclub W. F. C. Een groot aantal kransen w.o. van de voetbalclub, de gymnastiekvereeniging Olympia, de schoolfeestcommissie enz. werden mede naar de laatste rustplaats gedragen. On der de vele aanwezigen merkten we op den heer W. D. Niestads als vertegen woordiger van de N. H. V. B„ de heer E. Buiskool als vertegenwoordiger van Sparta van Schagen, de burgemeesters Haringhuizen, Lovink van Anna Pau- lowna en Breebaart van Barsingerhorn. Alle leden van Olympia met de dames- afdeeling, de leden van de voetbalclub en verder vele vrienden en belangstel lenden zoowel van hier als uit omlig gende gemeenten. Toen de kist aan den schoot der aarde was toeverttrouwd bracht de heer Jb. Kaan Kz„ als voorzitter van Olympia, namens die vereeniging een laatsten groet. Burgemeester Haringhuizen zeide on geveer het volgende: Met ontzetting werd Woensdagmiddag alhier oe mare vernomen dat Miek Schenk te Bergen aan Zee bij 't zwem men was verdronken. In de gemeente maakte dit bericht diepen indruk. Over al heerschte stilte. Geen wonder dan ook dat de commissie van het school feest direct besloot om huiswaarts te keeren. Miek bleef achter. Des morgens nadat hij de bloemen en planten voor zijn moeder had verzorgd ging hij vroo- lijk en opgewekt van huis om deel te nemen aan het schoolreisje. Thans i~ 't wel zeer droevig dat het zoo is afgeloo- pen. Pogingen om hem te redden hebben niet mogen slagen. Nu staan we hier in grooten getale om afscheid te nemen. Geestig, vol grappen en met veel durf was hij een goed kameraad, niet alleen in de sportwereld doch ook in 't ver- eenigingsleven. Miek had veel vrienden. Algemeen mocht men hem graag. Zijn heengaan laat een groote leegte achter. Velen zullen hem missen. De smart en het leed zal moeielijk voor zijn ouders zijn te dragen, het meeleven en mee voelen. L^ed en tegen- moge hen sterken en troosten dat hier zoo velen aanwezig zijn die met hen slag zullen hem althans niet meer kun nen treffen. Een goede herinnering aan hem zal hier in ons voortleven. Rust in vrede. Hierna sprak de heer A. C. Woesten- burg als voorzitter van W. F. Conge veer als volgt: Beste Miek, trouwe sportmakker, uit naam van al de mede leden van onze voetbalclub »V. F. wier welzijn jou ook altijd zoo na aan het hart lag en waarvoor je zooveel ge daan hebt, breng ik je hier een laatsten groet Hoe diep of het bericht van je on tijdig heengaan ons getroffen heeft, daarvoor kan ik geen woorden vinden om dat te zeggen. Slechts enkele dagen geleden was je nog in ons midden en nu staan we hier van droefheid vervuld aan je laatste rustplaats al zoo goed beseffende hoe noode we je zullen missen. Niet alleen omdat jij ons op de jou eigene wijze met je grappen zoo vaak liet schaterlachen maar bovenal omdat je zoo'n goeie eer lijke sportvriend was die altijd zijn goe de humeur behield en wie het nooit te veel was ietS" voor onze club te doen wanneer dit in je vermogen wrs. Het noodlot heeft ons wel getroffen doch daar valt niet tegen te vechten, we heb ben slechts te berusten. Bijna voortdu rend zijn onze gedachten deze dagen bij jou geweest, doch niet alleen bij jou. We ge voelen ook mee de groote droefheid die er moet zijn in de harten van je ouders, je broer, je schoonzuster en familie. We begrijpen zoo goed wat een groot ver lies jou heengaan voor hen beteekent. We wenschen zo toe dat zij uit de mooie en blijde herinnering die ze aan jru moe ten en zullen hebben de kracht mogen putten dit groote leed te dragen en te boven te komen. En Miek, wanneer straks de thans zoo schrijnende wonde door den tijd langzamerhand weer ge heeld zal worden, het leven ons weer opeischt en alles weer z'n gewonen gang zal gaan dan zal in ons hart toch steeds een plaatsje zijn, waar de herinnering aan jou immer zal b'iiven voortleven, al kan jij dan niet meer in ons midden 2-in toch zullen wij jou nooit vergeten. Beste Miek, ik dank je voor alles wat jij voor ons geweest ben. Rust in vrede Zijn broer Klaas dankte met een enkel woord voor de overgroote belangstel ling, Velen zagen we een traan wegpin ken Diep bewogen en zeer onder in- dru. werd de doodenakker verlaten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.49 uur licht op. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE OPMEER. De heden te Opmeer gehouden landbouw tentoonstelling van de H. M. v. L. werd in hooge mate gehandicapt door het ongunstige weer, waardoor het bezoek gering was. In zijn openingswoord wees de voorzitter de heer G. Stapel burgemeester van Sijbe carspel op deze ongunstige omstandigheid, die ten zeerste viel te betreuren, aangezien de inzendingen, boven verwachting, buiten gewoon goed waren. Spr. hoopte, dat het weer des middags zich in gunstigen zin zou wijzigen, opdat de West-Friezen zich op dezen traditioneelen dag weer konden ontmoeten, nieuwe kennis- naar waarnemingen, verricht in den van 12 Juni. mor8en Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Met 768.6 Hoogste barometerstand Andanes. Laagste barometerstand Groningen en Hannover. Verwachting, geldig tot den avond van 10 Juni: M Zwakke tot matige wind; aanvankelüi, veranderlijk, later meest uit Zuidelijke rU tingen; aanvankelijk nog betrokken of eenL regen; later afnemende bewolking; iets zaT ter overdag. Cfl- Een kleine depressie heeft zich sind* 7 tertiag van Oost-Duitschland tot over n land verplaatst, waardoor de wind noord?' lijk was en de toestand regenachtig Da»' deze beweging zich nog in dezelfde richtin* voortzet, is een eerst veranderlijke windrich ting te verwachten, en daarna wind uit ZUj delijke richting met gebroken luchten en iets hoogere temperaturen. Het sterkst is de tem peratuur in Frankrijk onder de normale ter wijl ook het Oostzeegebied met het zuiden van Scandinavië en Denemaken nog een flin. ke positieve temperatuursafwijking heeft On IJsland, waar de temperatuur boven de nor. male is, is de barometer gedaald, terwijl over het noorden van Scandinavië zich een ge bied ontwikkelde van hoogen druk. Van den hoogen druk op den Oceaan is alleen in het zuidwesten nog een deel over. Zware regens vielen rondom de kleine Duitsche depressies Karlsruhe, Groningen en Hannover hadder 17, 16 en 12 mM. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). I u ni. Hoog water Laag water dat v m nam. v m. n m. 13 802 8.31' 4.23 448 14 9.00 9.31 5 18 546 HOOG EN LAAG WA IER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). I u ni. Hoog water Laag water dat. v m. nam v.m. n m. 13 7.59 8.28 411 4.36 14 8 57 9.28 5 06 5.34 Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van HULP-AM ANUENSIS-CONCIERGE aan het Stedelijk Gymnasium te Alkmaar. Vereischt is het bezit van het diploma in strumentmakerscursus te Leiden. Voor zoover tijd beschikbaar zullen naast amanuensis-werkzaamheden ook andere diensten, als schoonhouden, moeten worden verricht. Bezoldigingaanvangssalaris conciërge- emanuensis gymnasium volgens Rijksrege- ling. In dienst treding 1 September a.s. op bur gerrechtelijke arbeidsovereenkomst. Nadere inlichtingen verstrekt de rector. Sollicitatie-stukken (adres op zegel) in zenden aan den rector vóór of op 26 Jun» L 3. Alkmaar, 9 Juni 1933 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. makingen konden aanknoopen en oude ver nieuwen. Met een woord van dank aan juryleden en inzenders verklaarde spr. de tentoonstel ling voor geopend, waarna het fanfarecorps uit Abbekerk de feesttonen liet hooren Uit de rubriek paarden viel duidelijk var te stellen, dat de paardenfokkerij in deze hoek van West-Friesland nog met bet wordt uitgeoefend. Ook de rubriek schapen en varkens w goed verzorgd, terwijl de rubriek P'UII"r n zeker bevredigend was. Als steeds w.a ook ditmaal vele standhouders aanwezig zoowel liet vrouwelijke als manlijke deel de bevolking te laten zien, met welke a len het leven op de boerderij gema kan worden gemaakt en veraangenaam Des middags wachte de bezoekers Concours-Hippiqe, een demonstrati Landelijke Rij vereenigingen, p?tr°"arC|. springen en een gymnastieknummer te p Bij goed weer worden deze num®ell. duizenden gevolgd. Nu waren het slÊL en kele honderden die vanaf de tribune t ander gade sloegen. Een concours- PP eischt nu eenmaal mooi weer. v0oral In het dorp was het bijzonder dru in de dansgelegenheden. r -er De paardenmarkt kenmerkte zich zeer drukke aanvoer. ARM GEBROKEN- Vanmorgen is een ongeveer 10 j^jger- je door een auto aangereden. OW aan wijs brak de juffrouw haar arm- fiets als aan auto werd eenige schaae bracht. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL OP DE LAAT. ,enD1id- In het Groot-Nieuwland reef ,anten dag een handkar, beladen me P cjjter balken van de firma Pilkes a' Lp'jiet zaakJe kar liepen drie jongemannen, aekoto^1' voortduwden. Vlak bij de L kende Pla£; werden de veel te ver voor1u'.~: ldeflde aj ken plotseling door een yooiWlDi

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2