fllkmaarsche Courant. DE ROODE VULPENHOUDER Radionieuws HeuitleUM Stad en Om Honderd riff en dertigste Jaargang. MAANDAG 12 JUNI Ziekenhuisver pleging. No. 136 li,aj Zeesen, 1635 M. 8.20 Lezing. 8.45 Concert o.l.v. Ad. Secker. 9.50 Dansmuziek door Felix Lehmann en zijn orkest. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Concert uit Ham burg o.l.v. G. Maasz. Dinsdag 13 Juni. Hilversum, 296 M. (AVRO-utizending, ft 30—7-RVU). 8.— Gramofoonplaten. ?0_- Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpla- jen 10.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar, m. m. j HendrichsZalsman, sopraan. 11.— Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering Hillebrand. 11.30 Vervolg orgelconcert. 12.Gramofoonmuziek. 12.302.15 Ko- vacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang Bob Scholte. 2.30 Kamermuziek door G Hemmes, lste viool. J. v. d. Woude, 2e viool. M. Ro- drigues, cello en A. Baune, alt. 3.— Knip cursus. 4.Gramofoonplaten. 4.30 Radio- Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.— Verha len voor de kinderen door mevr. A. van Dijk. 5.30 Gramofoonplaten. 6 30 RVU. Mevr. W. BoldinghGoemans: De Moeder in de "letterkunde (III). 7 Piano-recital door Prof. P. A. Pisk. 7.30 Lucy M. Pierson: Rome, Florence, Napels, Sicilië. 8.Vaz Pias. 8.05 Opera-concert. Omroeporkest o.l.v. N. Treep m. m. v. M. Pfahl, sopraan gn W. Ludwig, tenor. 9.Radio-tooneel Het Schot in de Bar", spel van P. van 't Veer. Regie: Kommer Kleyn. 9.15 Vervolg concert. Operette-programma. 10.— Gramo foonplaten. 10.20 Vervolg Omroeporkest. |i.— Vaz Dias. 11.10—12.— Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. (8.—10.— en 11—12 KRO, de NCRV van 10.—11— en 12.— 12.— uur). 8.—9.15 en 10— Gramofoonpl. 110.15 Morgenwijding door ds. C. J Hoeken dijk. 10.45 Gramofoonplaten. 11.Gramo foonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12 15 Sextet-concert en gramofoonplaten. 2. Voor de vrouw. 3.Gramofoonplaten. 3.15 Vocaal en instrumentaal concert. 4.30 Or kestconcert. 5.Lezing. 5.15 Orkestconcert en gramofoonplaten. 7.15 Lezing. 7.35 Gra mofoonplaten. 7.45 Causerie. 8.Opera- uitzending. 10.35 Vaz Dias. 10.4012. Gramofoonplaten. Davenlry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Kookpraatje. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. H. Fryer. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Lezing. 4.45 R. Tapponnier's orkest 5.35 Kinder uur. 6 20 Berichten. 6.50 Bach-liederen door G. Parker, bariton. 7.10 Fransche concer- satie. 7.40 BBC-orkest o.l.v. J. Lewis, m. m v L. Holmes, bariton. 8.50 Lezing en ber 9.40 „With Musicby... gevarieerd muzi ikaal programma o.l.v. S. Robinson. 10.25 Spaansche liederen door het Radiokoor o.l.v C Dalmaine. 10.50 Voordracht. 10.55— '12.20 Dansmuziek door Charles Kunz en het Sasani-club orkest. Parijs „Radio-P ar is?', 1724 Ai. 8.05 Gra niofoonplaten. 12.20 Concert door het Krettly-orkest. 7.40 Dito. 8.20 Cabaretpro gramma o.l.v. P. Weill. 9.05 Radio-tooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Con cert door het strijkorkest o.l.v. Andersen 3 20—5 20 Mogens Hansen's instrumentaal ensemble, m. m. v. zangsoliste. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Reesen, m. m. v. zangsolisten. 9.20 Cembaloconcert door Fob iner Jensen. 9.35 Radiotooneel. 10.5511.25 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Reesen Langenberg, 473 Ai. 7.30 en 11.50 Gramo foonplaten. 12.20 Populair concert. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonpl 4 50 Concert. 7.20 Beiersch concert uit Mün chen. 8.50 Weragkleinorkest o.l.v. Eysoldt, m. m. v harpist. 9.40 Concert m. m strijkkwartet, mannen- en kinderkoor, orkest leden, K. Hansen, sopraan. Rodens, bariton er Grape, piano en cembalo. Rome, 441 M. 9.05 „I cavheri di Ekebu" opera van Zandonai. In de pauze: Causerie en berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio- Symphonieorkest o.l.v Meulemans. Radio tooneel. 9.35 Omroeporkest o.l.v. Andre 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Gra mofoonplaten. 12.50 Concert. 1.30 Omroep Ikleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Radio-Sym phonieorkest o.l.v. Meulemans. 6.35 Kamer muziek (gramofoonplaten). 6.50 Omroep kleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroep orkest o.l.v. André. 9.05 Lezing. 9.20 Radio Symphonieorkest o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Dinsdag 13 Juni. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven- try 10.50-24.— Lijn 4: Langenberg 10.30—19.20, Mün- chen 19.2020.20, Kalundborg 20.20 24.—. - Geautoriseerde vertaling naar 'tEngelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. 14 Nadat zij gezegd had, wat zij op het hart had, als een waardige verpersoonlijking van een ongehuwde Engelsche dame, met een kalme vastberaden uitdrukking op haar fijn besneden, door weer en wind verruwd ge zicht, kwam Kean tot de slotsom, dat zij be paald een goede vriendin en een kwade vijan din moest zijn. „Dat beteekent heel wat voor Cynthia" zei hij warm, „en uit haar naam dank ik u zeer. Wat mijzelf betreft, deel ik uw meening volkomen, maar, zooals u weet, moeten we menschen overtuigen, die Leslie niet kennen en wij kunnen zijn onschuld niet bewijzen Om u de waarheid te zeggen, kwam ik hier in de hoop, dat u het een of ander zou weten wat ons van dienst zou kunnen zijn. U zei, dat u er practisch zeker van was, dat Leslie uw zuster nooit gekend heeft. Is dat alleen maar een veronderstelling?" „Mr. Leslie vertelde mij zelf, dat hij haar nooit had ontmoet, toen ik hem over haar be zoek aan mij sprak, maar", ging zij met een eenigszins grimmig lachje voort, „dat is na tuurlijk niet voldoende voor uw rechters! Algemeene jaarvergadering van de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Noordholland. Deze vergadering, j.1. Zaterdagmiddag ge houden in café De Boer bij de Friesche brug, werd door een veertigtal heeren bijgewoond, vertegenwoordigende 16 afdeelingen. Boven dien was als gast aanwezig de heer Stolk uit Den Haag, voorzitter van de Federaties in Nederland. Devoorzitter, de heer A. Schuur, van Sint-Pancras, opende de vergadering met een woord van welkom, waarbij hij o.a. groeien de belangstelling in het werk der Federatie constateerde en dat gebleken is, dat zij voor ziet in een alom gevoelde behoefte. Ingekomen stukken. Wij noemen hiervan: a. Bericht van den bond van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Friesland, Drente en Groningen en de Federatie van dergelijke vereenigingen in Nederland, waar in werd medegedeeld, dat zij bereid zijn de leden van de bij de federatie Noordholland aangesloten vereenigingen over te nemen, zonder entréegeld en wachttijd. b. Het contract ziekenvervoer met de N.V. Jacob Met's automobielbedrijf, hetwelk ge wijzigd is ten behoeve van de leden van de bij de Federatie aangesloten vereenigingen. c. Bericht van de afdeelingen Winkel, Heerhugowaard, Sint Pancras, Oudkarspel, Zuidscharwoude, Warmenhuizen, Zuidschar- woude (de Voorzorg) en Schagen, dat zi] zich aansluiten bij de federatie van vereeni gingen voor ziekenhuisverpleging in Neder land. d. Een schrijven van de regenten van het Centraal Ziekenhuis te Almaar, waarin me degedeeld wordt, dat zij geen vrijheid kun nen vinden aan den raad der gemeente Alk maar voor te stellen voor de leden der bij de federatie aangesloten vereenigingen een lage- ren verpleegprijs vast te stellen. e. Een verslag van de gehouden besprekin gen van het bestuur der Federatie met den voorzitter en secretaris van de Federatie voor ziekenhuisverpleging in Nederland. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Mededeelingen De voorzitter en secretaris hebben de ze vende algemeene jaarvergadering van de Fed. voor Ver. voor ziekenhuisverpleging in Nederland bijgewoond. Het aantal leden van de O. O. K. bedraagt thans 936 leden boven 16 jaar en 341 bene den 16 jaar, totaal 1277. Jaarverslag. De secretaris, de heer H. G. R ij s, uit War menhuizen, bracht hierna het jaarverslag uit. Geconstateerd werd, dat èn de bestuurs vergaderingen èn de algemeene vergadering getuigen van het nut van het bestaan der fe deratie. Toch bleven nog vele vereenigingen van verre staan. Dat door hen het nut van aansluiting niet wordt ingezien, aldus het verslag, willen wij niet gelooven, het is al leen de gedachte: „wij kunnen ons zelf wel redden", doch men vergeet daarbij, dat door eendrachtige samenwerking somwijlen resul taten kunnen worden bereikt, waartoe iedere vereeniging op zich zelf niet in staat is. Men vergete niet, dat iedere vereeniging zich zelf blijft en de federatie alleen in het leven is ge roepen in het belang van de verzekerden. Door de afdeeling Oudkarspel werd tot bestuurslid benoemd de heer P. Visser, in de plaats van den heer Jn. Keizer. Door het be stuur werden 2 belangrijke vergaderingen gehouden, waar met algemeene stemmen be sloten werd aan de vereenigingen te advisee- ren zich aan te sluiten bij de federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Nederland. Het aantal aangesloten vereenigingen is het zelfde gebleven, n.1. 17 (thans is het met twee gestegen). Het ledental is gestegen van 18528 tot 19118, eene toename derhalve van 590 of 3 pCt. Het totaal aantal niet-betal en- de leden der vereeniging bedraagt 2088, het geen ruim 10 pCt van het ledental is. Uit de ontvangen contributie der vereeni gingen konden bijna geheel de uitgaven der vereenigingen betaald worden. Van de 17 vereenigingen hadden 16 een batig slot, in totaal 861106, d.i. ongeveer 1/4 der ont vangen contributie. Het aantal verpleegden is toegenomen van 391 tot 443. Aan verpleeggelden werd uitge geven 23809, d.i. gemiddeld 53.84 per patiënt en 2.84 per ligdag; aan vervoer kosten 2027.20, gemiddeld per patiënt 4.50; aan salarissen 298131, of plm. 0.15 per lid; aan overige kosten 1677.58 of plm. 0.08 per lid. De totale onkosten hebben bedragen 30495.09, zoodat per lid over 1932 benoodigd is geweest 1.55, het geen evenals het vorig jaar neerkomt op 0.03 per week per lid. Het aantal verpleegdagen bedroeg 8441, wat beteekent een gemiddelde verplegings- duur van 19 dagen, terwijl per 1000 leden het aantal verpleegde patiënten plm. 23 heeft bedragen. Uit de verstrekte gegevens kan worden afgeleid dat plm. 50 pCt. van het aantal opgenomen patiënten een operatie on derging en 40 pCt. der patiënten mannen en 60 pCt. vrouwen waren. Evenals het vorig jaar hadden 9 afdeelingen een vaste contri butie en 8 z.g. omslag. In verband met een gestelde vraag deelde de secretaris mede, dat niet in elke pro vincie een federatie bestaat. Verschillende vereenigingen in de meeste provincies zijn aangesloten bij de federatie van ziekenhuis- verplegingsvereenigingen in Nederland, zoo dat zij eikaars leden overnemen. De heer Klerk (St. Maarten) meende, dat het voor de aangesloten vereenigingen moei lijk is op te geven aan welke zieken de pa tiënten nebben geleden. De dokters zullen dat zeker niet altijd willen opgeven. De heer Beets (Koedijk) was er tegen een dergelijke opgaaf te verstrekken voor een statistiek. Als de opgaven volledig zouden kunnen zijn bezwaarlijk door het ambts geheim van den dokter zou het nog wel gaan. De heer Bruin (Oudkarspel) zei, dat 3 cent per week per lid te weinig is. Desecretaris zag niet in, waarom de gevraagde gegevens niet zouden mogen wor den verzameld, om die in een jaarverslag te verwerken. De voorzitter achtte opgave van de gevraagde gegevens wel gewenscht. Men be hoeft toch niet altijd op te geven waarvoor opname in het ziekenhuis noodig is. In het algemeen kan men toch wel weten waarvoor b.v. operatie noodig was. Noordzijpe-Callantsoog had de vragenlijst niet kunnen invullen, omdat van de leden niet altijd bekend is waarvoor op name in een ziekenhuis noodig was. Daar voor bestrijkt de vereeniging een te groot terrein. Als echter toch groote waarde wordt gehecht aan die gegevens, wil de vereeniging zooveel mogelijk medewerken. Principieele bezwaren heeft zij niet. Winkel meende, dat de secretaris alles kan weten, omdat hij toch uitbetaalt. Desecretaris ontkende dit, omdat niet alles in zijn handen komt. Broek op Langend ij k geloofde, dat de bezwaren, ingebracht tegen invulling der vragenlijst, in de practijk wel zullen mee vallen. Noordscharwoude stelde vast, dat de opzet der vereeniging toch is uitkeering voor operatiekosten. Men dient dus op te ge ven of een operatie noodig was. Zoo die nie behoeft plaats te hebben, wordt de vergoe ding toch beperkt tot 21 ligdagen. Oudkarspel was van meening, dat voor observatie toch ook heel wat leden worden opgenomen in een ziekenhuis. Spr.'s vereeniging geeft in dat geval ook uitkeering over 42 dagen. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd Financieel verslag Namens de kascommissie werd door den heer Klerk (St. Maartensbrug) gerappor teerd dat alles in orde was bevonden, behou dens een kleine vergissing, die hersteld zal worden. De ontvangsten hadden inclusief des kas van het vorig jaar ad 94.30 bedragen 263.46, de contributies waren 169.16. De grootste uitgaafpost was geweest 52 50 voor vergoeding secretaris en penningmees ter. Het saldo over 1932 was 78.40. Op advies van den heer Klerk werd de vergoeding voor den penningm., den heer van der Sluis, verhoogd van 2.50 op 10, ook over 1932. Aansluiting bij de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuis verpleging in Nederland. De s e c r e t a r i s las het verslag voor van een vergadering met het bestuur van ge noemde federatie, waar de voorzitter daar van een uiteenzetting had gegeven van haar doel en werkwijze. Daarbij was oa. komen vast te staan, dat elke vereeniging ook na aansluiting baas in eigen huis blijft. Reeds hebben verschillende vereenigingen besloten aan te sluiten en het bestuur zou het op prijs stellen indien alle aangesloten ver eenigingen hiertoe zouden overgaan. De be staande federatie kan in haar bestaanden vorm gehandhaafd blijven, doch zal dan als streekverband optreden. De contributie ver schuldigd aan de Fed. van Ver voor zieken huisverpleging in Nederland bedraagt voor 1 tot 1000 verzekerden 5 per jaar, 1001 tot 2000 verzekerden 10 per jaar, 2001 tot 3000 15 per jaar enz. Burgerbrug vreesde, dat de uitgaven van de Ned. Federatie voor adviesbureau en correspondentieblad niet bestreden kunnen worden uit de contributie ad 5 per jaar, zoodat die verhoogd moet worden. Spr. stel de voor de zaak aan te houden tot het vol gende jaar, ook omdat niet vast staat of de werkwijze zal gaan zooals wij thans ge woon zijn. Devoorzitter antwoordde, dat hij lie ver had gehad, dat de Ned. federatie een fe deratie in haar geheel zou willen aannemen en niet uitsluitend plaatselijke afdeelingen In het eerste geval zou ook de minderheid mee kunnen worden aangesloten, omdat zij zich zou moeten neerleggen bij de meerder heid. Thans heeft men over de minderheid niets te zeggen. Tegen aanhouding had spr. bezwaar. Broek op Langend ij k zei, zich te willen aansluiten bij de Ned. federatie. De heer Stolk, voorzitter van de Ned. federatie zei, dat de Ned. federatie een ont vangst heeft van plm. 2000 en dat de uit gaven moeten worden bestreden uit toetre ding van steeds meer leden. Verhooging van contributie is voorshands niet te vreezen, al kan het bestuur niet met stelligheid zeggen wat de toekomst tengevolge van wettelijke maatregelen enz. zal brengen De vraag om als federatie aan te sluiten is in het bestuur der Ned. federatie wel be sproken. Een bezwaar ertegen zou zijn, dat alle bij de federatie aangesloten vereenigin gen tezamen slechts één stem zouden heb- jen. Voor hen, die aangesloten zijn bij de O.O. K. vreesde spr. geen nadeel, omdat hun ver eenigingen zich toch ook wel zullen aanslui ten. Ook na aansluiting blijft de federatie haar eigen streekverband handhaven, zoodat zij als eventueel de werkwijze van de Ned. fede ratie niet zou bevallen, weer kan uittreden en haar eigen apparaat in werking kan stellen. Het correspondentieblad is van belang voor de vereenigingen, zei spr., en nij gaf dit nader aan. De heer Kansen (Noordscharwoude) was niet tegen aansluiting, maar wilde het recht behouden om uit te treden bij contribu- tieverhooging of andere bezwaren. Spr. wil de ook waarschuwen tegen een te uitvoerige statistiek. De heer Stolk zei, dat door de wijze van boekhouding, die de Ned. federatie zich voorstelt, de statistische gegevens gemakke lijk te krijgen zijn. Op een gemaakte opmerking zei spr. nog, dat een koninklijke goedkeuring niet altijd noodig is om rechtspersoonlijkheid te krij gen Vereenigingen, die wederkeerige verze kering beoogen, behoeven geen koninklijke goedkeuring. Namens de vereeniging St. Maartensbrug zei de heer Van der Sluis, dat zij be reid is zich aan te sluiten. De afgevaardigde van S t. Maarten ge loofde, dat ook zijn vereeniging wel zal toe treden. Hij hoopte, dat alle bij de federatie aangesloten vereenigingen dit zullen doen, wat zeker aan te bevelen zal zijn bij een mis schien komende rijksregeling voor de verple ging. De heer Stolk zette uiteen, dat de ziekte wet in een harer nog niet ingevoerde bepalin gen zegt, dat ieder verpleegde niet anders recht kan laten gelden op uitkeering dan door middel van een erkend ziekenfonds en als dit zich ook toelegt op de ziekenhuisver pleging, zou een groot deel van Nederlanc Uitgesloten worden van ziekenhuisverple ging, omdat de fondsen een maximum-inko men stellen voor hare leden. Aangezien nu de kosten der verpleging voor ieder een zware tegenslag zijn, zullen de verplegingsvereeni- gingen goed werk kunnen doen. Beide soorten verzekeringen zullen haar werkingsfeer moeten afbakenen, om dubbele betaling te voorkomen. Alleen bij groote toename van het ledental zal de Ned. federatie voldoende kracht kun nen ontwikkelen in den strijd tegen de zie kenfondsen ten aanzien van het terrein van werkzaamheid. De voorzitter constateerde na nog Maar toevallig vond mijn zuster op den mor gen van haar komst hier een kiekje van Cyn thia en mr. Leslie. Zij herkende Cynthia van een foto, die zij ergens in een krant had ge zien, en vroeg, wie die aardige jonge man was, die bij haar stond. Toen ik zijn naam noemde, zei ze, dat zij op Staveley over hem had hooren spreken, maar dat zij hem nooit ontmoet hhd. Welnu, als het waar is, wat die dwazen schijnen te vermoeden, zou John Leslie er wel reden voor hebben, geheim te houden, dat zij elkaar kenden, maar voor mijn zuster bestond er geen bezwaar te zeg gen, dat zij hem kende. Bovendien weet ik door haar manier van doen heel zeker, dat zij zijn foto niet herkende". ,Zoudt u mij dat kiekje willen geven, miss Allen?» x „Het staat op den schoorsteenmantel ach ter u. Houd het maar, als u denkt, dat het van nut kan zijn". „Vergeef mij mijn aandringen'ging hij voort. „Maar zooals u weet, is de zaak heel ernstig voor Lesüe. Kunt u zich iemand van vroeger herinneren, die een grief tegen uw zuster kan gehad hebben?" Miss Allen aarzelde, haar heldere oogen keken onrustig. „Ik doe het best, openhartig tegen u te zijn", zei ze eindelijk. „U zult waarschijnlijk hetgeen ik ga zeggen, bijna ongepast vinden, maar ik heb nog nooit in mijn leven om de waarheid heengedraaid, en ik zal niets nala ten om dien jongen te helpen. U hebt mijr zuster op Staveley ontmoet, geloof ik, sir Ed ward, en ik denk, dat u wel zult begrijpen, wat ik u zal probeeren te vertellen. Mis schien weet u niet, dat zij van haar eersten echtgenoot gescheiden was, en ook van den tweeden zou zijn gescheiden, als hij niet net op het kritieke oogenblik gestorven was. Het is niet prettig voor mij, dit te moeten vertel len en ik hoop, dat het noodig is, er meer van te zeggen, maar zoo'n soort vrouw was zij. Ik vel geen oordeel over haar en veron derstel, dat het in hooge mate een kwestie was van temperament. Zij was als kind ook verwend. Maar zij was een vrouw, die nu eenmaal vijanden moest hebben, zoowei mannen als vrouwen, en zij had ook eenige goede vrienden. Als haar eerste man niet dood was, zou ik geneigd zijn hem hiervan de schuld te geven Hij was gebroken, toen zij hem verlaten had, en werd een half krank zinnig, zwak wezen, dat best in de bank der beschuldigden had kunnen terechtkomen. Ge lukkig is hij gestorven, maar zij" heeft zich in dien tijd vele vrienden en vele vijanden ge maakt". „Weet u niemand in het bijzonder?" drong Kean ijverig aan. „Heeft zij nooit iets ge zegd, dat vermoedens op iemand zou kunnen werpen Maar miss Allen schudde het hoofd. „U moet bedenken, dat ik haar vertrouwe- linge niet was. Wij zijn nooit vertrouwelijk geweest, en de laatste tien jaren heb ik haar weinig gezien. Ik hield niet van haar levens opvatting en van haar vrienden, en zei haar dat ook. Zooals vanzelf spreekt, verbaasde het mij zeer, dat zij mij kwam opzoeken. Zij vertelde mij, dat zij zuinig wilde zijn en dat zij, tusschen twee bezoeken in, zich hier o daar een week wilde ophouden". „Zei zij niets anders, dat een aanwijzing zou kunnen zijn? Wilt u uw geheugen even goed raadplegen, miss Allen? Misschien vindt u iets, dat toen geheel onbelangrijk scheen". Hij leunde voorover en keek haar angstig aan. „Er was nog iets. Ik sloeg er toen niet veel acht op en vind het ook nu nog niet van belang. Zij drukte zich altijd overdreven uit. Maar toen zij het over bezuinigen had, zei ze, dat het in elk geval niet lang zou duren. Zij was bezig veel geld te krijgen, zij was er feitelijk al zeker van. Ik vroeg haar, of het niet weer een van die gewone „zekere" din gen van haar was, want zij was een geboren dobbelaarster. En toen zei ze, dat het zoo ze ker was als de dood. Ik heb later nog aan haar woorden gedacht". „Zoo zeker als de dood!" herhaalde Kean zacht. „Wat een ironie!" „Hebt u er geen idee van, wat haar naar Leslie's hoeve kan hebben gevoerd?" „Niet het minste. Ik zou er zeker nooit aan gedacht hebben, haar daar te zoeken. Om tien uur was ik er zeker van, dat zij öf ver dwaald was, öf een ongeluk had gekregen. Er woei dien avond een harde wind en er waren heel wat boomen omgevallen, en ik was bang dat zij getroffen was en hulpeloos ergens lag. Nu ik er nog eens over nadenk, weet ik één ding zeker". Kean keek snel op. „Ja?" eenige besprekingen, dat een dertiental afdee lingen zich reeds heeft opgegeven voor de Ned federatie en andere zullen nog volgen, Spr. feliciteerde den heer Stolk met dit resul taat. De heer Stolk verzekerde, dat op alle medewerking van de zijde de$ Ned. federatie voor propaganda, voor oplossing van moei lijkheden met verzekerden of verzekerings maatschappijen, Raden van Arbeid, enz^ kan worden gerekend. Aarzel nooit inlich tingen op allerlei terrein, uw vereenigingen betreffend, te vragen bij het adviesbureau, dat u het gevraagde kosteloos verstrekt. Spr heette de vereenigingen der federati» welkom in het groote verband. Bestuurslid Ned. federatie. De voorzitter stelde aan de orde da verkiezing van een bestuurslid voor de fede ratie van vereenigingen voor ziekenhuisver pleging in Nederland. Na een tweetal stem mingen kregen de voorzitter en secretaris evenveel stemmen, waarna de heer Rijs bij oting werd aangewezen. Rechtspersoonlijkheid der ver eenigingen. In verband met hier en daar bestaanden, twijfel of de vereenigingen voor ziekenhuis verpleging rechtspersoonlijkheid bezitten, meende het bestuur in een uitvoerige moti veering aan de hand van art. 14 der wet op het recht van vereeniging en vergadering, dat de ziekenhuisverplegingsvereenigingen aan te merken zijn als of gelijk te stellen met we- derkeerige verzekerings- of waarborgmaat schappijen. Het bestuur stelde daarna voor, aan de statuten der vereenigingen een arti kel toe te voegen, dat doet vaststaan het kar- rakter der vereenigingen. Die bepaling zou kunnen luiden: a. De vereeniging stelt zich ten doel hare leden op den voet van wederkeerige verzeke ring of waarborg tegemoet te komen in de geldelijke gevolgen van noodzakelijk geble ken ziekenhuisverpleging, of b. De vereeniging is er een tot wederkee rige verzekering of waarborg. Zij stelt zich ten doel hare leden door onderlinge samen werking tegemoet te komen in de geldelijks gevolgen van noodzakelijke ziekenhuisver- pleging. Materieel gesproken beteekent het een be sparing van 50 aan zegelkosten voor de koninklijke goedkeuring en eventueel latef 25 voor iederen keer, dat de statuten moe ten worden gewijzigd. Uit een oogpunt van recht beteekent het, dat wordt vastgelegd, dat de vereeniging staat onder de bepaling van artikel 286 vau het wetboek van koophandel. Overeenkomstig het voorstel werd na eenige bespreking besloten. De verschillends vereenigingen zullen dit punt nog bespreken Na rondvraag volgde sluiting. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeur. Tel. 838. Geopend voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op Maandagavond en Don derdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks van |25 uur (uitgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven: Groep metaalindustrie: 11 stokers, 2 scheepstimmerlieden, 1 scheeosteekenaar, 6 klinkers, 18 bandwerkers, 7 electriciens, 4 monteurs, 11 ijzerwerkers, 11 loodgieters, 7 machinisten, 6 metaaldraaiers, 4 vuurwer kers, 3 wagenmakers, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 1 voorslaander, 1 tandtechni- ker, 2 machineteekenaars, 1 metaalschaver, 2 metaalslijpers, 1 fitter, 1 rijwielhersteller, 2 lijnwerkers, 3 zandvormers, 1 zandberei- der, 3 carosseriebouwers, 8 smeden, 3 plaat, werkers, 1 fraiser, 5 scheepsbouwers, 4 ketel makers, 1 blikwerker, 1 automonteur, 1 con- tructiewerker. Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 op zichter-teekenaars, 1 waterbouwk. opzichter, 1 bouwkundig-opzichter, 2 steenbikekrs, 2 steenhouders, 2 opperl. straatmakers, 14 schilders, 37 metselaars, 70 timmerlieden, 79 grondwerkers, 27 opperlieden, 4 stuca doors, 9 voegers, 7 betonwerkers. Groep voedings- en genotmiddelen: 14 bakkers, 1 slager, 4 koks, 1 suikerbewerker, 2 sigarensorteerders, 3 sigarenkistjesplak kers, 4 tabaksbewerkers, 47 sigarenmakers, 1 bierbottelaar. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 1 machinezetter. Groep houtbewerking: 2 kistenmakers, 4 mach.-houtbewerkers: 11 meubelmakers, 3 meubelstoffeerder, 1 borstelmaker. Groep landbouwbedrijven: 2 bloemisten, 10 boerenarbeiders, 7 tuinlieden. Groep verkeerswezen: 25 chauffeurs, 5 koetsiers, 9 magazijnbedienden, 17 pakhuis knechts, 2 kellners. „Zij was in het geheel niet van plan naar dn boerderij te gaan. Die ligt twee mijl van den anderen kant van Keys af en veertig minuten loopen van hier. Zij had een paar oude avond schoenen aan, die zij anders wel verwisseld zou hebben. Geen verstandig mensch zou zelfs maar een mijl op dunne schoentjes over een landweg loopen", HOOFDSTUK VL Kean vond Fayre op hem wachten, toen hij in het hotel te Whitbury kwam. Cynthia was, naar hij vernam, met den auto naar de garage gereden, om benzine in te nemen, en Leslie was met haar meegegaan. „Ik zei zoo tactvol mogelijk, dat ik liever hier afgezet wou worden, om op jou te wach ten", verklaarde Fayre De Hemel mag weten, hoe kort ze nog maar bij elkander zullen zijn. Dat vreeselijke vooruitzicht treft mij, Edwardl" Zijn vriendelijk gezicht zag er ernstig en be zorgd uit. Kean knikte. „Ik heb niet veel uit miss Allen gekregen. Zij is overtuigd, dat Leslie er niets mee te ma ken heeft gehad, en ik geloof, dat zij gelijk heeft. Hoe het zij, zijn zaak staat zwak." „Het is een duivels ongelukkig toeval! Was hij maar naar Londen gegaan, zooals hij van plan was! Wat, dacht je, bracht mrs. Draycott naar de boerderij?" „Als we dat wisten, zou Leslie zich geen zier van hen hoeven aan te trekken!" ant woordde Kean somber. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5