REISTdYerromH.A.B.O. Agenda Stad en OmqewMQ tBiwiwtand IVeec&ecicfit Bioscopen. A. B. T., hedenavond half 8, mer De Witte Adelaar (Wild-Westfilm) hoofdrol Buck Jones. Toegang boven jaar. Victoria-theater hedenavond half 8, Die oder Keine (operette), hoofdrollen Oitta A - 'par en Max Hansen. Toegang eiken leeftijd Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Acht meisjes ln een boo hoofdrollen Karin Hardt en Theod. Loos. (Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer De vrouw in de schaduw (rom.), hoofdrollen Irene Dunne en John Boles. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. \NIEUW ZEILSCHIP AANGEVAREN. r Het voor rekening van Zuid-Slavië te Ham- burg: gebouwd zeilschoolschip „Jadran dat gisteren uit Hamburg naar zijn haven van bestemming Adri vertrok, is vanmorgen m aanvaring gekomen, ter hoogte van het Bor- ikummerrif met het Engelsche s.s. „City ot Yokohama". metende 7000 ton, en op weg van Oost-Azië naar Hamburg Na eenige on derbreking kon het stoomschip zijn reis voortzetten. Het is nog niet precies bekend wat voor schade het zeilschip, groot 750 ton en ge tuigd als driemastschoener heeft opgeloopen, doch de schade schijnt tamelijk groot te zijn. Naar verluidt zou onder andere ook de klui- verboom zijn weggebroken. Persoonlijke on- gevallen kwamen niet voor. EEN JUBILEUM. Zondag 25 Juni a.s. herdenkt dr. A. K. Dijkhuizen, directeur van het Centraal Zie kenhuis en van den Gem. Gen. Dienst, den dag waarop hij 25 jaar de geneeskunde heeft uitgeoefend. HET RAADSBESLUIT TOT BOUWEN EN EXPLOITEEREN VAN EEN OPEN t ZWEMBAD. Naar wij vernemen zal Woensdag 5 Juli des middags om 2 uur in openbare zitting door Ged. Staten behandeld worden het be zwaarschrift tegen het raadsbesluit tot het bouwen en exploiteeren van een open bad- en zweminrichting. Van de zijde van de voor standers van een sportfondsenbad (gecom bineerde open- en gesloten inrichting) zal waarschijnlijk mr, Bierenbroodspot aanwezig zijn. DE KANALISATIE VAN WEST FRIESLAND. Met de kanalisatie van Westfriesland zal weldra in het gebied van den Langendijk een aanvang worden gemaakt. De werken zul len in werkverschaffing worden uitgevoerd ZAAK VERPLAATST. De heer Ottink verzoekt ons mede te dee len, dat de heer Berkhout, die in zijn perceel op den Dijk woonde, zijn zaak verplaatst naar de Spanjaardstraat. ORGELBESPELING IN DE GROOTE KERK. De organist, de heer W. H. Slinger, zal dezen zomer van 15 Juni tot 15 September Vrijdags van 1114—12 uur het orgel in de Groote Kerk bespelen, opdat eventueele lief hebbers onder de vreemdelingen met het prachtige orgel kennis kunnen maken. Vrij dag a.s. zal met deze bespeling begonnen worden. CARILLON CONCERT. Carillonconcert te geven door den heer P A. van Langen, hedenavond van 9 tot 10 uur, 1. Laat nu vreugdeklanken schallen, (fragment uit „Herontwaking) J. Henri Oushoorn 2. Menuet Mozart, 3. L' Anglaise Fioco 4. Serenata Haydn 5. De Gilde viert Hullebropck 6. Hij die geen liedje zingen kan, 7. Zeg kwezelke wildet gij dansen. 8. Ich liebe dich Beethoven. 9. Wenn sich zwei Herzen scheiden Mendelssohn 10. Post-ludium Jef Denijn POSTBESTELLING WIERINGEN EN WIERINGERMEER. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Holalnds Noorderkwartier is bericht binnengekomen, dat een regeling tot stanc is gebracht, waarbij de voor Wieringen en den Wieringermeerpolder bestemde en met de nachttreinen aangebrachte correspondentie zoo tijdig ter plaatse wordt ontvangen, dat opname in de eerste bestelling plaats vindt. Opname van de Nieuwe Rotterdammer Courant, Maasbode en andere ochtendbla den verzonden met den nachttrein van Rot terdam naar Amsterdam in bedoelde eerste bestelling is voorshands nog niet mogelijk omdat laatstgenoemde trein geen aanslui ting heeft met den autodienst Amsterdam- Alkmaar—de Kooyden Oever, waarmede het eerder bedoelde vervoer plaats vindt. Een herziening der postverzendinger waardoor in de avondkombestelling te Wie ringen en den Wieringermeer de avondbla den zullen worden opgenomen, is nog in onderzoek. "I LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.51 uur licht ADRES INZAKE DE OMZETBELASTING. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar is aan de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal een adres verzonden, waarin zij haar bezwaren tegen het ontwerp van wet tot heffing van een omzetbelasting te kennen geeft. In dit zeer uitvoerig adres lezen wij o.a., dat de beroering, die dit ont werp in kringen van handel en industrie heeft gewekt haar hoogtepunt heeft bereikt in het pas verschenen voorstel van den Mi nister van Financiën om in dit ontwerp de heffing der weeldebelasting te lasschen. Dit is niet te verwonderen, daar wederom nieuwe lasten en administratieve omslag ge legd zullen worden op schier alle takken van het bedrijfsleven, dat reeds in zulke moeilij ke omstandigheden verkeert. Bij den handel bleef de hoop levendig, dat het nieuwe Kabi net door ingrijpende bezuinigingsmaatrege len de begrooting sluitend zou weten te ma ken en deze voor handel en industrie funeste belasting achterwege zou kunnen blijven. Maakt Uw vacantie gezellig. Zie adv. in dit nummer. De Kamer vertrouwt dan ook, dat dit wetsontwerp niet zal worden aangenomen alvorens is komen vast te staan, dat de be- grootir.g niet door andere maatregelen slui tend is te maken en dat in dit geval rekening zal worden gehouden met de ernstige bezwa ren van den handel en de in het adres aan gegeven mogelijkheden om althans de ernsti ge nadeelen te voorkomen, die aan het ont werp in zijn huidigen vorm kleven. Juist de lasten, welke reeds op het be drijfsleven zijn gelegd, geven dit het recht te verlangen, dat slechts dan naar verster king der openbare middelen zal worden ge grepen indien iedere mogelijkheid tot xerla- ging der staatsuitgaven is uitgeput. Vóór alles dient te worden voorkomen, dat de kosten van het levensonderhoud en daar mede de productiekosten worden verhoogd. In dit opzicht zal de onderhavige heffing een bedenkelijken invloed uitoefenen. In de eerste plaats zullen de vele administratieve werkzaamheden de improductieve kosten der bedrijven verhoogen, terwijl de prijsverhoo- gende werking de kosten van het levens onderhoud zal doen stijgen en het verbruik verder doen afnemen. In het bijzonder wordt door den detail handel gevreesd, dat de heffing voor een be langrijk deel op hem zal komen te drukken, hetgeen in het adres nader wordt gemoti veerd. Juist doordat niet draagkracht of winst criterium voor de heffing vormt is ae belasting niet alleen economisch onjuist, maar oefent zij een hoogst ongelijken druk uit. De schijnbaar gelijke druk, welken zij uitoefent, doordat in beginsel een uniform percentage geldt voor alle omzetten van alle goederen is in werkelijkheid niet aanwezig, doordat het aantal omzetten voor de verschil lende goederen sterk uiteen kan loopen. Bovendien valt te verwachten, dat de cu- muleerende werking van de omzetbelasting het streven zal wekken om, door het aantal omzetten zooveel mogelijk te beperken, den druk der heffing te ontgaan, d.w.z. de tus- schenhandel toch ook zijn deel bijdragen de tot de opbrengst der rijksmiddelen zal zooveel mogelijk worden uitgeschakeld. De Kamer acht het ten zeerste onjuist, indien een uit fiscale overwegingen voortvloeiende wettelijke maatregel zal leiden tot wijziging van de economische structuur van ons be drijfsleven. Onder deze omstandigheden vraagt de Kamer zich af, of niet alleen aan de boven weergegeven algemeene bedenkingen, maar ook aan tal van de nader aan te geven be zwaren tegen de uitwerking der regeling voor een deel zou worden tegemoet gekomen door een stelsel, waarbij het afgewerkte pro duct eenmaal door een omzetbelasting wordt getroffen, en wel bij de bron. Wat betreft de artikelen die met een „ver hoogde belasting" van 10 tot 12 zullen worden getroffen wijst de Kamer er op, dat het juist de bedrijven en zaken zijn, waar weeldeartikelen worden vervaardigd of ver kocht, die reeds schrikbarend onder de alge meene malaise te lijden hebben. Zij verzoekt met klem de heffing van een „verhoogde be lasting" in elk geval uit de wet te lichten. Het adres gaat vervolgens nog uitvoerig in op de verschillende artikelen van het wets ontwerp, waarbij duidelijk naar voren komt, welke administratieve rompslomp en moei lijkheden de handel zal ondervinden bij het uitschrijven van facturen, het plakken der zegels, de ongelijke bevoordeeling van som mige bedrijfsgroepen, de moeilijkheden voor den groenten- en fruithandel enz. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten lo. van J. Kieftenberg, slager te Medem- blik; mr. Ubbens rechtercommissaris, mr. Leesberg, curator; 2o. van S. Stommel, bakker te Den Helder; mr. Ledebcer rechter-commissaris, mr. Kraak man, curator. AUTORIJDENDE JONGENS TE WATER GEREDEN. Omtrent het auto-ongeluk bij Oudorp meldt men ons nog het volgende: Dinsdagavond gingen 4 jongens van om streeks 17 jaar, J. G., A. v. 't R., R K. en J. v. d. M. allen te Broek op Langendijk een eindje toeren in een auto, welke buiten voor kennis der ouders voor dat doel was afge huurd van garagehouder Bosman te Broek op Langendijk. De tocht werd aangevangen over Heerhu- gowaard langs den Middenweg, waar men om beurten verwisselde met het sturen. Ter hoogte van de brug bij het Hengelaartje ge komen zijnde stapten j. G. en R. K. uit den auto, waarna v. 't R. het stuur overnam om den auto over de brug te leiden. Plotseling zag v. d. M. dat het niet goed ging, greep het stuur en gooide het in plaats van den goeden kant, den verkeerden kant op, zoodat de auto door de leuning der brug te water schoot. Gelukkig stond er een raam open waar v. 't R. dadelijk wist door te kruipen, terwijl v. d. M. na driemaal den auto in het rond ge kropen te zijn, gelukkig ook het open raam wist te vinden, waarna beiden zich zwem mende wisten te redden. De auto welke geheel onder water zat, is door een kraanwagen op het droge gebracht. Dat de ontsteltenis der respectievelijke ouders groot was, toen het gebeurde te hun ner kennis kwam, laat zich denken. Voor de 4 vrienden zal dit autotochtje nog lang in het geheugen voortleven, temeer daar volgens den autoverhuurder de schade 300 bedraagt, hetwelk de heeren uit hun porte- monnaie zullen moeten betalen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Bij den onbewaakten overweg nabij de kabelfabriek te Haaksbergen wilde Dinsdag de bejaarde landbouwer Spool- der, uit Haaksbergen, met paard en wagen oversteken. Hij bevond zicb er juist midden met den wagen op, toen hij door den uit Neede komenden personen trein werd aangereden. De wagen werd versplinterd en de landbouwer er afge- slingerd. De bestuurder, zoowel als het paard, bleven ongedeerd. Het uitzicht ter plaatse is naar alle kanten vrij. DE INBRAAK TE DRUTEN. In verband met de inbraak in de r.k. kerk en pastorie te Druten verneemt het Hbl. nog de volgende bijzonderheden: De inbraak is, naar urt 't voorloopig onder zoek is gebleken, waarschijnlijk gepleegd door vier personen, waarvan men vermoedt, dat zij zich reeds aan verscheidene inbraken in kerken en pastoriën hebben schuldig ge maakt. De methode, volgens welke de inbraak gepleegd is, komt overeen met vele andere in Zuid-Gelderland en N.-Brabant in de laatste maanden gepleegde inbraken, die tot nu toe nog niet tot klaarheid zijn gebracht. Van deze vier personen hebben waarschijn lijk twee op uitkijk gestaan, terwijl de twee anderen gelijktijdig in de kerk en de pastorie hebben ingebroken. In de pastorie is men bin nengedrongen door het boren van gaten in de deuren van de serre, waarna men de span joletsluiting kon openen. In de kerk zijn drie offerblokken gelicht Hoeveel daaruit ontvreemd is, kon niet wor den vastgesteld, doch groot kan het bedrag niet zijn, daar de blokken eenige weken gele den geledigd waren. Tevergeefs heeft men voorts getracht de kluis in de kerk te forcee- ren, waarin zich de kostbare misgewaden en verschillende gouden voorwerpen, die bij de godsdienstige plechtigheden gebruikt wor den, bevonden. In de pastorie zijn in de benedenvertrekken een bureau en verschillende kasten openge broken en daaruit is een aantal zilveren voorwerpen weggenomen. Daarna is een brandkast aan de achterzijde opengescheurd en het daarin aanwezige geld, ten bedrage van ongeveer 1000, weggenomen. Voorts werd een effect ter waarde van 1000 ont vreemd. De deken, die inmiddels door het gestem- mel ontwaakt was, heeft met een stoel op den vloer gestampt. Op dit alarm hebben de inbre kers waarschijnlijk overhaast de vlucht geno men. Bij hun vlucht hebben zij het zilverwerk niet kunnen medenemen. Dit is later op ver schillende plaatsen teruggevonden. Ook een effect is in den tuin aangetroffen. Bij het onderzoek door de politie en de justitie uit Tiel zijn voetafdrukken gevonden, terwijl men aanwijzingen verkreeg dat de daders in den loop van den nacht per auto naar Druten waren gekomen. Het onderzoek wordt thans in de richting Nijmegen en Óss voortgezet. Bij het onderzoek is 'voorts nog gebleken dat de inbrekers hebben getracht ook nog binnen te dringen in de woning van den heer Dericks, in de onmiddellijke nabijheid van de kerk. Hier was de afrastering van den tuin verbroken. De pogingen om de woning bin nen te dringen, zijn evenwel mislukt. ONWEER. De bliksem in een café geslagen. Dinsdagnacht is tijdens een hevig onweer de bliksem geslagen in het café van den heer Steenbakker te Maren (N.B.) Het dak liep aanzienlijke schade op. Hoewel zich veel rook ontwikkelde is geen brand ontstaan Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. OEFENINGEN VAN HET ROODE KRUIS. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis is voornemens ieder jaar groote Roode Kruis-oefeningen te houden, waarbij verschillende trans port-colonnes in onderling verband ge legenheid verkrijgen de diensten uit te voeren, welke bij een onverhoopte groo te ramp van hen zouden worden gevor derd. Voor dit jaar is de keuze gevallen op een onderdeel van het groote plan, dat op initiatief van den commissaris der koningin in Overijsel met medewerking van het Roode Kruis is ontworpen en dat betrekking heeft op een ontruiming van den rechteroever van den IJsel, waar een dijkdoorbraak wordt veron dersteld. Het groote plan omvat het ge deelte van dien oever van Deventer tot Kampen, terwijl de eigenlijke oefening zal worden gehouden op het gedeelte tusschen Olst en Wijhe. De bedoeling is om die voorbereidin gen te treffen en diensten uit te voeren, welke bij een overstroomingsramp te treffen en diensten uit te voeren, welke bij een overstroomingsramp in elk ge val zullen moeten worden verricht, om de in het gebied wonende bevolking en het vee in veiligheid te brengen, gewon den te verzorgen en verder zooveel mo gelijk datgene te verrichten, wat in zul ke gevallen noodig zal zijn. Hierbij is ook inbegrepen de inrichting van een bewakingsdienst in het achtergelaten gebied en van een waarschuwingsdienst in elke bij de streek betrokken ge meente. De personen, die aan dezen waarschuwingsdienst zullen deelne men, worden zooveel mogelijk tevoren daartoe aangewezen, terwijl voorts een verdee'ing van de bewoners in groepen dient te geschieden om de organisatie van de Roode Kruishulp op de beste ijze te regelen. w VERKEERSONGEVALLEN. Auto te water, de passagiers gered. Tusschen Waterhuizen en Foxham (Gron.) is gistermorgen de met steenen beladen vrachtatuo van den heer A. Jager te Sappe- meer op een vrachtauto van den heer N. Fruitema uit Oude Pekela geloopen, toen deze auto, geladen met hooi, van een boerde rij aldaar kwam. De auto met steenen reed in het Winschoter diep en de vier passagiers gingen mee de vaart in. Zij werden alle vier gered. De beide auto's zijn ernstig beschadigd Jongen aangereden en aan de ge volgen gestorven. Gistermiddag ongeveer 3 uur is in de Waalstraat te Den Haag het 12-jarig jon gentje E., wonende in de Maasstraat, door een auto zoodanig aangereden, dat het een schedelfractuur bekwam, aan de gevolgen waarvan het kind spoedig overleed. TEGEN DE OMZETBELASTING De GelderschOverijselsche Ver. van Eierhandelaren ,de Vereeni,. ng „Beurs voor den Eierhandel", de Vereeniging van Eierhandelaren „Barneveld en Omstrde Vereeniging van Eierhan delaren „Groningen", en de Vereeniging van Nederlandsche Eieren-Exporteurs, hebben een adres aan de Tweede Kamer gezonden inzake het wetsontwerp tot heffing van een omzetbelasting. Wat de algemeene bezwaren tegen de strekking en de werking eener omzetbelasting be treft, refeeren zij zich aan het adres van den Nederlandsehen Industrie- en Han- delsraad voor Land- en Tuinbouw. Met dit adres betuigen de hier genoemde vereenigingen ten volle hun instem ming. Voorts is een dergelijk adres gezonden namens de Vereeniging van Handelaren te Groningen in samenwerking met de navolgende vereenigingen: de Alge meene Groninger winkeliers-vereeni- ging, gevestigd te Groningen; de han delsvereniging „Veendam", gevestigd te Veendam; de handelsvereniging „Appingedam", gevestigd te Appinge- dam; de vereeniging „Handel en Nijver heid" te Winschoten; de vereeniging „De Beurs", gevestigd te Groningen; de Noord-Nederlandsche vereeniging van fabrikanten van en grossiers in rijwielen en onderdeelen „REO", gevestigd te Groningen; de Groningsche vereniging „Ons Belang", afa. Groningen van den Nederl. bond van koffiehuis-, restau ranthouders en slijters te Amsterdam; de bond van Noord-Nederlandsche gros siers in manufacturen, gevestigd to Gro ningen; het Groninger boekverkoopers- college, gevestigd te Groningen; de af- deeling Groningen van den bond van loodgieters- en gasfitterspatroons; de vereeniging van electro-technische in stallateurs te Groningen en de vereni ging van sigaren-winkeliers in Gronin gen en Drente, gevestigd te Groningen. Beide adressen zijn van een uitvoerige toelichting voorzien. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. Van 22 tjm Mei minder werkloozen dan een week tevoren. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 608000 leden van ingevolge het werkloos heidsbesluit 1917 gesubsidieerde werkloozen- kassen in de week van 22 tot en met 27 Mei 1933 heeft bedragen 25 dat is een wei nig minder dan in de week 8 t/m. 13 Mei 1933. Bij 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 27 Mei 1933 in totaal 319.937 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 306.366 mannen. In totaal wa ren werkloos 292.718 personen, waaronder 283.724 mannen. Op 13 Mei 1933 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een "e- lijk aantal organen der openbare arbeidsbe middeling 331.777. Hiervan werkloos 300.747 personen, waaronder 291.551 man nen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden 18 v?n 13 tot 27 Mei verminderd 8 029 aantal werkloozen met ,,Va".de, 319 937 personen, welke op 27 Mei bij de organen der arbeidsbemiddeling als werkzoekend stonden ingeschreven be- hooren er 45.750 tot de bouwvakken,n 1 3.883 metselaars, 10.900 timmerlieden, 6372 opperlieden, 4.014 schilders en 20.581 grondwerkers. Op 25 Maart 1933 stonden in totaal 56.410 bouwvakarbeiders als werkzoekend ingeschreven. Het aantal werkzoekenden in de bouwvakken is derhalve tot 27 Mei 1933 verminderd met 10.600, dit is met bijna 20 procent. EEN VEILING FAILLIET VERKLAARD. De Haarlemsche rechtbank heeft failliet v erklaardde Coöp. Haarlemsche Groenten en Bloembollenveiling in liq. te Haarlem. an bevoegde zijde vernemen wij, dat nog niet met zekerheid de gevolgen van het fail liet voor de aansprakelijke leden zijn op te geven. Gemeend werd echter, dat vooralsnor voor grootere ongerustheid onder de aan sprakelijke leden dan tijdens de liquidatie het geval is geweest geen termen aanwzig zijn. JONGENSRUZIE. Een jongen met een mes zwaar gewond. Gistermiddag omstreeks halfeen hebben op den nieuwen Ubberschenweg te Nijmegen twee jongens van resp. 12 en 14 jaar hoog- loopende ritzie gekregen. De jongste heelt daarbij een mes getrokken en den oudste drie diepe steekwonden toegebracht in borst buik. De getroffene is bewusteloos in gras gevallen en werd daar later door voor bijgangers gevonden. Nadat hij voorloopig van 15 Juni. naar waarnemingen, verricht in den Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 765 6 mi. Abisko. mM- t« Laagste barometerstand 7577 mU Seydisfjord. mM. te Verwachting, geldig tot den avond van Juni: uvani$ Zwakke tot matigen wind, meest uit Vtw hjke richtingen; aanvankelijk licht tot rf bewolkt; met weinig of geen regen; later nemende bewolking en iets koeler. Weero verzicht. Een aanzienlijke drukdaling op I IsianH een in zuidelijke richting gelijkmatig atn mende daling over de Britsche eilanden i voor ons land een naar west en zuidwestd loopen van den wind verwachten met dere bewolking en in de tweede helft van fc etmaal mogelijk eenige regen. Overigens i. in de druk- en temperatuurverdeeling weinig verandering. Het zuiden van Scam£ navië en Finland bleef warm. Enkele stations hadden zwaren regenval. De grootste veelheid 17 mM. viel eveneensVhïï daarvoor in Biarritz. Aan onze kust la» vanochtend een strook van zwaren nevel ei? in enkele uren was opgetrokken. HOOG EN LAAG WATER TF BERGEN AAN ZEE. tin Zomertijd). F u si. Hoog water Laag water nam v m. 11 29 7.09 0.03 8 00 1-05 9.09 2.07 10.06 2.55 10.57 HOOG- EN LAAG WAI ER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). I u n i. dat 16 17 18 19 20 v m. 11.00 0.32 1.3.3 228 ooi, 7.42 8.47 947 10.44 11.34 dat Hoog water Laag v m nam v m. 16 10.57 11.26 6.57 17 0.00 7 57 18 0.29 1.02 8.57 19 1.30 2.04 9.53 20 2.25 252 10.45 an. 7.36 835 935 10.32 11.22 was verbonden, is hij naar 't Canisi uszieben- huis overgebracht. Zijn toestand is zorgwek kend. De dader, die na de daad gevlucht was, is aangehouden. EEN PREDIKANT MET DEN PREEKSTOEL GEVALLEN. Goed af geloopen. De doopsgezinde gemeenten Winschoten, Beerta en Meeden zijn gecombineerd tot één met Winschoten als standplaats-gemeente. Toen ds. Corn. Vis dezer dagen te Meeden de godsdienstoefening leidde in de kleine in 1871 gebouwde kerk er. reeds eenigen tijd aan het woord was, raakte de preekstoel plot seling uit het verband dat hij met den muut van het gebouw placht te onderhouden en viel met predikant op den houten vloer. Gelukkig kwam ds. Vis met den schrik vrij. NEDERLANDSCHE SCHEPEN NAAR RUSLAND. De stoomschepen Dijkwater, van de Stoomv. Mij. Nederlandsche Lloyd, ZeelanJ en St. Annaland, beide van de Sc'neepvaar en Steenkolen Mij., Haulerwiik en Beverwij avn Erhardt en Dekkers ei' Alcor van o N.V. van Nievelt, Gcudriaan en Co s 8tooin' vaart Mij., zullen a.s. Zaterdag van Kot e dam naar Archangel of ••'etersburg vertre ken, om hout te laden. j Al deze schepen waren 1 a 2 jaar °P§e'®£ Bovendien worden de stoomschepen Ajg nib en Alphard, beide eveneens van laa's - noemde Stoomvaart Mij., klaar £em )t Deze zullen ook over eenige dagen derwa vertrekken. DIEFSTAL VAN OUDE MUNTEN- Tijdens afwezigheid van de bewoners men zich Dinsdag (waarschijnlijk do sluiping) toegang verschaft va de daffl van J. D. aan de Schiekade te R°u" jj Men heeft alles overhoop gehaald, een kastje in een eer vertrekken een munten-verzameling gestolen. Tot u lecte behoorde oude Nederlandsche, - kaansche, Romeinsche, Afrikaanscne, F -i sche, Portugeesche, Russische, GO p sche, Duitsche en Indische munten, onder zeer eigenaardig, gevormde. waren er munten uit Afghanistan, s rabad en Byzantium. Er waren we g £n den exemplaren bij, maar veel z brons. De waarde van de verzamel g op 20C0 geschat. OVERDEKTE BAD- EN ZWEMINRICHTING HET SPORTFONDSENBAD. Het bezoek is in Amsterdam m F 14 gestegen. ^ATOtz dit Het batig saldo der exploitatie 0p jaar f 48.281. Evenals vorig laai posten gebouw, techn. installatie, inv. fl» P totaal 17.215 afgeschreven, waardoor ^roeg der afschrijvingen op 31 der op- 59.145 Besloten wero het restant af. richtingskosten. ad J 4824. a's "jonds 'e schrijving op te voeren, een r inrie"' stichten en bovenden over de tn d vao ting belegde Spaarkasgelden een 5 uit te keeiên.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2