De rechters van Den Haag. 'MEER STILTE Olechtszaken Auto-Muziek! £and: en Jmh&ouw Stad en Omgeving JijdsdutftCH in Sedert 1922 zijn er rechters van en pen Haag. Het zijn de raadsheeren van weigering aan te zetten. „Het was geen speciaal besluit tegen Ne derlanders", verklaart men van de zijde van den Veiligheidsdienst, „maar een eenvoudige toepassing van een maatregel welke reeds jjet Permanente Hof van Internationale herhaaldelijk op Franschen, Italianen en justitie, het Hof van den Volkenbond, Duitschers werd toegepast. Op deze bijeen vat telken jare twee zittingen heeft ge- komst was inderdaad een der drie afdeelin- houden; de gewone, door het reglement g€n gewijd aan bespreking van dienstweige- v()orgeschrevene; de buitengewone, aan- rjng en er is een motie aangenomen, van be- eevangenzoo dra een aanhangige zaak Vit eischte In 1921 werd het Hof voor het eerst gekozen; in 1930 werd het in zijn geheel vernieuwd en van 11 tot 15 rechters uitgebreid. De voornaamste landen van Europa, Amerika en Azië zijn door de personen der rechter ver wondering voor de dienstweigeraars, den eisch stellend dat in België een dienstweige ringswetgeving zou worden aangenomen. Op de „Veiligheid wordt beweerd, dat Belgi sche sprekers, welke in Nederland zouden gaan optreden op den landdag, waar dienst weigering tegen den Nederlanrkrhpn staat Dinsdag om 6 uur maakten de erica 300 congressisten met de „Pinses Juliana" een tocht langs Walcheren's Oostkust en daarna op de Schelde tot Borsselen. 's Avonds volgde een bezoek aan Middel burg waar het fraaie Stadhuis was verlicht, en aan Vlissingen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 13 Juni. STROOPEN MET DEN LICHTBAK. Dp tippr Fnorp! O. en Teun R titulair. behandeld in een lezenswaardig artikel over „De oervormen van onze kano's en merk waardig is te lezen „Hoe de Eskimo's het ken teren beoefenen". De bekende natuurvriend Jac. P. Thijsse schrijft over „Kano en natuurbescherming" een alleraardigst artikel, dat ieder, die een „Kanogevaar" mocht vreezen, ter lezing zij aanbevolen. Het nummer bevat verder nog onder den titel: „Langs den kant" een voorjaarsbe schouwing van een kanovaarder en kondigt de aanstaande verschijning aan van het standaardwerk „De Kanosport", samengesteld door eenige deskundigen, onder leiding van H. C. A. van Kampen. Fe uritit aaii (rieerliö U/lnH Af\r\T AT17P fahrt, R.K., dienstbode, van Kennemer- straatweg 140 naar Krommenie P. Wever, R.K., veehouder, en jchtgenoote en kinderen, van Huiswaard 1 naar Ha renkarspel. E. van der Hul, N.Hboe renarbeider, van St. Annastraat 23 naar Doornspijk. N. Kindt, N.H., z.b., van Kanaalkade 19 naar Beemster T. Rast. geen, dienstbode, van Oudegracht 275 naar Barradeel. O. Bolweg, geen, beambte b. d. Ned. Spoorwegen, en echt genoot, N.H. en kinderen, van Snaar- manslaan 54 naar Heiloo. P. H. E. Kieft, echtgenoote van C. v Raam, N H., zon Ier beroep, van Palingstraat 13 naar Amsterdam. C. Naber, geen, steen houwer, en echtgenoote D.G., en kinde- strikte recht toegepast of advies gegeven de drie heeren, die men over de grens' heeft den ambtenaar uitgezonden uitnoodiging ter slag voor dezen heerlijken, gezonden vorm Stuartstraat 62 naar Roosendaal en Nis- tiii» Hp7r tnenassine- zal moeten luiden gezet. geen van drie waren ingpsrhrpvpn vnnr zqVp »n fcpn gerezen upnrto„v;nrr v,ppR pen. H. J. A. J. Hettkonig, K.K., win- hoe deze toepassing zal moeten luiden Hier wordt over en weer uren achte> een gepleit, gelijk het gaat in de groote ci viele zaken voor onze hoogste tribuna len Hier heerscht rust en erde en ont zag, en van deze bijeenkomsten gaat vertrouwen uit. Niet het minst sedert het Hof niet aarzelfde het kleine Zwit serland tegenover het groote Frankrijk in het gelijk te stellen terzake van de wijziging der zónegrenzen om Genève. Maken wij op dit oogenblik de balans vai: het werk van het Hof op. dan zijn er, zoo herinnert een pas uitgegeven,-ge illustreerde brochure van de Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede ons, 25 vonnissen uitgesproken of voorbereid naast een gelijk aantal adviezen. Want het Hof spreekt vonnisen uit, die de aan hangige zaken beslissen, of het dient den Raad van advies in ondergeschikte gezet, geen van drie waren ingeschreven voor zake een tegen hen gerezen verdenking van de sectie, waarin de kwestie der dienstweige- strooperij met behulp van den moderne licht- ringswetgeving werd behandeld. Wij kunnn hieraan toevoegen dat eigen- aardigerwijze de eenige Nederlander, die over dit onderwerp het woord heeft gevoerd, de heer Gerlings, volkomen r.ri rust is ge laten en dat er in deze sectievergadering bak, de carbid-lantaarn. Volgens de verbali- lanten, de heeren Bald de Winter en Daan Koelewijn was Engel in actie met de lan taarn en zat Teun in een greppel verstoken. Voorts was ook als actief deelnemer aanwe zig de hond van Engel. Het relaas van dit geen sprake is geweest van een aanzetting nachtelijk jachtavontuur, door de jachtopzie- tot dienstweigering. Men was integendeel onderling overeengekomen, zelfs geen discus sie over het pro of contra van de dienstwei- gernig als zoodanig toe te laten. De besprekingen golden alleen de moge lijkheid het lot der Vlaamsche dienstweige- van watertoerisme gewonnen, de kano heeft ons waterland veroverd en dit prettige, le vendige nummer van „De Waterkampioen" getuigt er van. Verstandige ouders zullen er echter slechts dan genoegen mede nemen, dat hun kinderen zich met deze sport bezig houden, wanneer zij zich eerst de zwemkunst hebben eigen ge maakt. 111 ners gegeven, klopte evenwel in geenen deele met de uiteenzetting van de verdachten. Engel I G. beweerde namelijk heelemaal niet aan wezig te zijn geweest, wel zijn hond, maar die was op eigen gelegenheid maar eens 'n uitstapje wezen maken Zoo'n dier wil ook raars, die thans van de eene gevangenisstraf zjjn eentonig bestaan wel eens varieeren. tot de andere worden veroordeeld, te ver- Engel zelf had dien nacht geen animo gevoeld zachten. om te gaan brangden; hij was al branderig Volgens de „Standaardzou de Nederland- genoeg, want hij lag met de koorts te bed. sche regeering er van verwittigd zijn ge- in hooger beroep echter werden de feiten weest, dat Nederlandsche sprekers op het toegegeven, alleen kwam hun Je straf, 14 da-1 rechtspunten, die bij een geval van al- congres te Mechelen als ongewenscht wer- gen hechtenis voor Engel en 30 boete of I 1l, A TnHinr, r\ .ni ,n ...nn I T gemeenen aard zijn ter sprake gekomen Nooit is geweigerd het vonnis van het Hof ten uitvoer te leggen; nooit is het advies van het Hof terzijde gesteld. Van de uitgesproken vonnissen was dat, be trekking hebbendé op de vraag of in 1923 een Engelsch stoomschip met munitie geladen voor Polen, stroomend door het Kielerkanaal, terecht door Duitschland was aangehouden; van de gegeven adviezen waren die. betrekking hebbend op de uitlegging der rege'en voor de Internationale Arbeidsorgani satie, de eerste drie. Ieder dezer zaken heeft een langdurige voorbereiding ge- eischt; een opeengehoopt materiaal, soms geschreven, soms gedrukt of ge typt, het Vredespaleis zien binnen gaan. Er is gepleit over en weer; er zijn con clusies genomen omtrent twijfelachtige punten; er is uitspraak gedaan en er is aanvaard. Toen in 1901 het Permanente Hof van Arbitrage in werking trad, werden de Europeesche en andere Staten aange spoord het Hof tot algemeen arbi'er aan te wijzen. De achtereenvolgens bi-late raai gesloten arbitragetractaten gaven aar. dezen oproep gehoor: bijkans alle deze tractaten wezen achtereenvolgens het Permanente Hof van Arbitrage als arbiter aan. Maar arbitrage beteekent Invloed van de partijen en fn den regel slechts volledige onpartijdigheid van den opperarbiter; arbitiag6 beteekent wisseling in de personen der rechters, dus gebrek aan continuïteit en aan ju risprudentie waarop men zich bij de vrdere uitlegging van dezelfde rechts regelen kan baseeren. Arbitrage betee kent, juist omdat het belanghebbende element in zoo groote mate er in ge moeid, dikwerf schikking in plaats van toepassing van het strikte en eenige recht. Het verschil tusschen de beide Hoven in het Vredespaleis gevestigd, ligt hierin opgesloten. Niet dadelijk trad het Hof van den Volkenbond met z.g.n. verplichte recht spraak in actie. Verplichte rechtspraak wilde de voorbereidende commissie, en dit hield in, dat althans alle denkbare rechtsgeschillen dwingend aan arbitra ge zouden zijn onderworpen. Maar le groote Mogendheden wilden voorloopig zoo ver niet gaan; zij wilden vrij blijven althans in de keuze der rechters. Als compromis werd toen besloten een spe ciaal Protocol te openen voor die Sta ten, bereid om twee aan twee de ver plichte rechtspraak te erkennen, en het aantal der onderteekenaars van dit bij zondere Protocol, in den aanvang ge ring. is steeds gegroeid. Zoodoende is de strijd voor verplichte rechtspraak vrij wel gestreden; het Haagsche Hof moge theoretisch geen dwingende rechts kracht hebben; de onderteekeningen van het Protocol zijn in dien getale en tot zoodanigen omvang aanwezig, dat zij op zichzelf reeds den weg naar ver plichte rechtspraak banen Het is voor Nederland een kostbaar bezit: het Vredespaleis met dezen eer vollen. maar teeren last. Want het recht moet zich tusschen de volken zijn b'ij- vende plaats nog veroveren; wel wordt het met de nmond overal beleden, maar de daad volgt niet altijd de woorden! agent hield hen aan en op het politiebureau bleek, dat men te doen had met de beide ont snapten. Zij waren in het bezit van zaklan taarns, handschoenen, sleutels, schroeven draaiers, loopers en wat zijden lapjes, die als maskers moesten dienst doen Zij zijn naar Amersfoort teruggebracht. DE UITZETTING VAN NEDERLANDERS UIT BELGIE. De lezing van de Süreté Publique en commentaar van de „Standaard De Brusselsche correspondent van het Hbld. meldde gistermorgen; De Brusselsche „Standaard" heeft in re- geeringskringen informaties ingewonnen om trent de uitzetting van de heeren prof. Geyl, dr. Mol Ier en A. Coolen uit België. Het blad verneemt, dat het initiatief tot dezen maatre gel niet van de regeering is uitgegaan, maar dat de Mechelsche politie heeft gehandeld in opdracht van de Süreté Publique die haar optreden baseerde op een algemeene verorde ning welke bepaalt, dat aan buitenlanders niet wordt toegestaan in België tot dienst- den beschouwd. Indien dit juist is, waarom heeft men dan de sprekers zelf er niet van verwittigd? Of hen bijvoorbeeld reeds aan de grens den toegang tot het land ontzegd? De socialistische „Volksgazette", het blad van burgemeester Huysman, schrijft naar aanleiding van het incident: „Wij nemen ze kere uitlatingen van z.g. Dietschers niet voor onze rekening. Het voorzitterschap van dr. Moller geneert ons het minst. Het werk van A. Coolen is steeds belangwekkend en het z.g. anti-Belgisch gedoe van prof. Geyl kan ons weinig schelen, maar wij kunnen toch niet aannemen dat de Openbare Veilig heid ons belachelijk maakt voor gansch Europa. Wij dachten dat die gekke politiek met het afsterven van baron Beltjens den dezer dagen overleden leider van de Süreté Publique zou ophouden. Maar nu stellen wij vast, dat de man zich overleefd heeft en dat zijn opvolgers zoo waanzinnig zijn als hij zelf was". NEDERL. KALKZANDSTEEN FABRIKANTEN. De Vereeniging van Nederlandsche Kalk zandsteenfabrikanten heeft in een vergade ring te Amsterdam haar bestuur als volgt samengesteld: voorzitter: de heer O. J. Ver kerk, directeur van de N.V. Van Deventer's Schoorldam; se- 30 dagen voor Teun, wel wat gepeperd voor en verzochten zij beleefd een meer aanneme lijke correctie. Hun omstandigheden waren ver van schitterend. Hun bemoeiingen hadden in zoover succes, dat de officier voor Teun Br. thans requireerde 20 boete of 20 dagen. Klaarblijkelijk hadden de heeren echter nog ~r> flinke portie méér clementie verwacht. DE BAND DER VRIENDSCHAP IS ZEER ZWAK. Het is een ieder, die nog een grijntje op merkingsgave bezit, zeer duidelijk, dat de sympathie tusschen de heeren G. Minnée. brig.-tit. der rijksveldwacht, gestationeerd te Egmond aan den Hoef en den bollenkweeker J. v. d. P. niet bijzonder groot is, om dan maar niet te zeggenmirakel klein. De rijksveldwachter had het namelijk noo- dig geacht, den bollenman te verbaliseeren wegens de zeer roekelooze wijze waarop hij een hoop vuil had verbrand, in de onmiddel lijke nabijheid van een schuur, zonder be hoorlijk toezicht uit te oefenen en deze ambts handeling had kwaad bloed gezet, zooals bleek uit het feit, dat hij op de zitting van het kantongerecht kwalificerde als een leuge-1 naar. Ter zake deze opmerking was Jaap door den politierechter tot 10 boete of 10 dagen veroordeeld. Wat nu de bedoelde overtreding betrof, deze zaak diende heden Kalkzandsteenfabrieken te Schoorldam; se-I in hooger beroep en serveerde hij 2 getuigen cretaris: de heer J. v. Dijk, directeur van de a décharge, de heeren Job v. d. Pol en Cor- N.V. Kalkfabriek v.h. v. Dijk en Co. te Dor- nelis Vendel. Appellant verklaarde, dat het I U vindt Uw claxon misschien erg muzikaal, een symphonie gelijk I Weet U, dat niet ledereen er zoo over denkt? Dat anderen Uw autohoorn vooral 's nachts liever niet hooren? Wilt U er ook eens om denken, dat onze maatschappij rust noodlg heeft Geen lawaai, maar: 36 WARMENHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Mei 1933 Mei 1932 16.300 K G. 98.425 K G. 14.800 16.300 107.800 115.475 18.250 1.175 Roode kool Gele kool D. witte kool Uien Bieten Aardappelen Rabarber 200 10.050 drecht; penningmeester :de heer L. de Kort, directeur van de Eerste Gooische Kalkzand steenfabriek te Bussum. Staande de vergadering» traden een be langrijk aantal leden toe, zoodat thans bij de vereeniging zijn aangesloten 14 fabrieken met een productievermogen van ruim 400 millioen kalkzandsteen. BRAND. Boerderij afgebrand, Hedenmorgen Is door onbekende oor zaak brand uitgebroke nin de kapitale boerdeiij .eigendom van de familie Ha ren aan den rijksweg ArnhemNijme gen te Eist. Met groote moeite mocht de brandweer erin slagen het woonhuis te behouden. Een groote bergschuur, een misverstand was geweest. Hij had dit vuur niet ontstoken. Bijna onnoodig te ver melden, dat de heer Minnée bij zijn proces verbaal volhardde en bovendien nog uit voerig toelichtte, om alle gedachten aan een misverstand te elimineeren. Broer Job v. d. Pol verklaarde dat hij er met zijn broer Jacob het vuurtje had gestookt. De heer Vendel had onbruikbaar hout op den brandstapel geworpen en niet gezien, dat Jacob ook als stoker was opgetreden. De officier was niet overtuigd van appel- lants onschuld en vorderde bevestiging van het vonnis- VERDUISTERING VAN STEUN GELDEN. 66.900 De omzet bedroeg in Mei 1933 2.993 39 tegen 4.797,58 in Mei 1932. VERTROKKEN PERSONEN. A. Bakker, N.H., dienstbode, van Mag- dalenenstraat 2, naar De Rijp. J. Ha genaar, geen, logementhouder en echt genoote en kinderen, van Klein Nieuw- land 2, naar Amsterdam. J. H. Köhne, E.L., slager, en echtgenoote, N.H., en kinderen, van Doelenstraat 24, naar Hilversum. H. Pool, N.H slager, en echtgenoote, E.L., en kinderen, van Lut- tik-Oudorp 42, naar Amsterdam. C. Bouman, dienstbode, N.H., van Nieuw- poortslaan 8, naar Maassluis. E. L. Beek, N.I., slagersknecht, van Achter straat 37 naar Den Helder. H. G M. Plas, echtgen. van A. C. Winder, R.K., van Langestraat 40 naar Bergen (N.-H.) H. E. Wempe, R.K., huishoudster, van Sliksteg 10 naar 's-Gravenhage. A. H. Idema, schoenmaker, R.K., van St. pen. H. J. A. j. Heitkönig, keichef, van Costerstraat 16 naa- Hen gelo. C. Valkering, R.K., huishoudster, van Sliksteeg 10 naar Limmen. F. Hoeksma, geen, kantoorbediende, van Maclaine Pontstraat 18 naar 's-Graven hage. J. Jes, geen, en echtgenoote en kinderen, van Hulststraat 10 naar Scha- gen. J. C. H. Overvliet, N.H., winkel- juffr., van Ritsevoort 25 naar Amster dam. INGEKOMEN PERSONEN. W. C. Dullaart, N.Hwergwerker bij de Ned. Spoorwegen, v. d. Woudestraat 22, van Stompwijk. D. van eVen, R K., boekhouder en echtgenoote, Breedstraat 20a, van Heiloo. E. Bergsma, N.H. arbeider wegenbouw en echtgenoote en dochter, Victoriepark woonschip „Jonge Anie", van Medemblik. M. E. Karks- kens, R.K., zonder beroep, Voordam 4, van Bergen (N.-H.) S. Bais, N H., huis houdster, Geesterweg 16, van Velsen. H Kager, R K., slagersknecht. Geester singel 49. van Z. en N.-Schermer. D. L. van der Harst, RK., restaurat ur, Kruislaan 1, van Amsterdam. J. M. van der Valk, N.H., Bleekerskade 107, van Middelharnis. K. C E. Kümmer- ling, D.E., serveerster, Nieuwesloot 47, van Haarlemè G. M. KoningHues- ken, echtgenoote van E. Koning, R.K., 2e Tuindwarsstraat 23, van Amsterdam. J. van den Tooren, N.H., zonder beroep, en echtgenoote en zoon, Snaarmanslaan 54, van Utretht. PM. Kroonenberg, R.K., zonder beroep, Eikelenbergstraat 5, van Nijmegen. L. A. P. Ossewaa»-- de, N.Hdienstbode, Wilhelminalaan 11, van Utrecht. A. S. Harms, N H., dienstbode, Varnebroek 23 van Hoorn. A. Bleeker, wed. van K. Hille, R K, zon der beroep, Emmastraat 17, vaon Bergen (N.H.) A. T. Wognum, telefoniste, N.H., C. W. Bruinvisstraat 7, van Vel sen. W. den Broeder, N H conducteur bij de Ned. Spoorwegen, en echtgenoote en kinderen, Ingelandstraat 2, van Vlaardingen. C. M Hogeboom, R.K., religieuse, van Everdingenstraaf 18, van Rotterdam. J. Homma, R.K., winkel juffrouw, Payglop 33a, van Amsterdam. A. P. de Korver, NH, leeraer aan de Ambachtsschool en echtgenoote en kin deren, Corfstraat 45, van Dordrecht - Th. J.( A. C- M. van Beek, R.K., arts, Nassaulaan 3, van Amsterdam. P G. Goudsblom, R.K., hulp in de huishou ding, Zocherstraat 14, van Bloemendaal. U. de Jong. N.H., huishoudster, Ko ningsweg 77, van Heiloo. E. Rollemau, N.H., dienstbode, Westerweg 91 E, van Berkhout. C. Hartog, geen, scheeps- ijzerwerker, le Landdwarsstraat 5, van Den Helder. M. C. Boudewijn, R K religieuse, van Everdingenstraat 18, van Delft. J. P. Kieft, R K, zonder beroep, Zevenhuizen nr. la, van Amsterdam. L. Hop, N.H., caféhouder en echtgenoote Marktstraat 4, van Noordscharwoude A. de Haan, D G, zonder beroep. Stati onsstraat 36, van Amsterdam. T. van Twuiver, N.H., telefoniste, Stationsweg 138, van Oudorp J Nigg, geen, kap- Voor de rechtbank te Maastricht heeft te- waarin veel landbouwwerktuigen, ging recht gestaan een gemeente-beambte ter zake Josephstraat 9, naar Heiloo. A. Brink per, Langestraat 64, van Hilversum. ffPhPPl in Hp vl a rnmon r\rk IAM Aa o(rlAa1in>v nomiurarl/. I N TT ynndpr hprfipn. Vfln Rflflnnflfi M. I T F Prino rrnan hnnfrian ri Qniriivor in geheel in de vlammen op. JAARVERGADERING VREEMDELINGENVERKEER. Een motie inzake de moeilijkheden, door Duitschland aan het toerisme in den weg gelegd. Dinsdagnamiddag heeft de heer J. ter Haar uit Amsterdam op de jaarvergadering van de Algemeene Nederlandsche Vereent ging voor Vreemdelingenverkeer te Vlissin gen een motie ingediend, luidende: „De A N. V. V., kennis genomen hebbende van het feit, dat alle pogingen om het toeristenver keer van Duitschland naar Nederland te vergemakkelijken en om meer speciaal het aan Duitschers voor uitvoer toegestane be drag van M. 200 aanmerkelijk te verhoogen, tot op heden tot niets hebben geleid, spreekt hierover haar groote teleurstelling uit, dring? nogmaals aan op het nemen van maatrege len, die hiertoe kunnen leiden, en gaat over tot de orde van den dag". Na voorlezing klonk applaus uit de verga dering. De heer P. J. M. Verschure, Amsterdam, wilde deze motie zeer speciaal ter kennis brengen van de Kamers van Koophandel in Nederland. Dienovereenkomstig besloot de vergade- ring- Propaganda in Amerika. De heer W. P. F. van Deventer, directeur A. N. V. V., deed vervolgens enkele mede- deelingen van de propaganda in Amerika, de moeilijkheden daarbij en de resultaten In de voornaamste Amerikaansche dagbladen en tijdschriften zijn meer uitgebreide artike len verschenen over Nederland, waarvan de van verduistering 'óp de afdeeling semiwerk-1 N.H., zonder beroep, van Baanpad 39, I j. F. Prins, geen, hoofdonderwijzer in loozenkassen van de gemeente Maastricht. naar Eelde. M. M. Belleman, R K N.O.I., en echtgenoote en kinderen, Ken- In 74 gevallen heeft verdachte kwitanties dienstbode, van Magdalenst aa? 17, naar nemersttraatweg 175, van Nederlandsch rduisterd, zoodanig, dat hij gefingeerde Haarlem. P. Koopmans, N H., land- Oost-ndië. T. Blom, weduwe van verduisterd, kwitanties overlegde als uitbetaald aan de werkloozen en het geld te eigen bate aan wendde. De officier van justitie eischte één jaar ge vangenisstraf EEN KANONUMMER VAN „DE WATERKAMPIOEN". De Waterkampioen geeft deze week een bijzonder nummer dat gewijd is aan hei kanovaren, een vorm van watersport, die in den laatsten tijd in ons land een groote vlucht genomen heeft. Wie daarin belang stelt, zal in dit rijk ge ïllustreerde nummer veel kunnen vinden, dat zijn belangstelling ten volle waard is. Het nummer opent met een redactioneele be schouwing over „De taak van den Neder! Bond van Kano-vereenigingen" en bevat verder verschillende bijdragen, die voor de peddelaars van nut kunnen zijn, zooals een artikel over „Pagaai-teciiniek", waar kano vaarders nog veel uit kunnen leeren. een op [gaaf van adressen waar kanoteekeningen verkrijgbaar zijn, die voor amateurbouwers van belang zal. zijn en het ontwerp van een bouwer en echtgenoote en kinderen, van Omval 7 naar Oudorp (N.H.) J. H. Heijnen, R.K., zonder beroep, van Nas- sauplein 11 naar 's-Gravenhage. P. Overeem, geen, onderwijzer, van Augus- tijnsteeg 7 naar Wieringen. A. Ouwe- neel, geen, echtgen. van P. L. Alsem, zonder beroep, van Compagniestraat 6, naar 's-Gravenhage. M. J. Tauber, N.H., ass. leerl. verpleegster, van Nieuw- poortslaan 106 I naar Amsterdam. E. A. Bakkum, R.K., dienstbode, van Ma claine Pontstraat 24 naar Velsen. J. Vethaak, veehandelaar, G.K., en echtge noote en kinderen, van Stationsweg 26 naar Oudorp (N.H.) G. H Koolmees. R.K., bakkersknecht, van Langestraat 39 naar Hilversum. M. C. Zut, R K., dienstb., van Fnidsen 107 naar Leiden. R. S. P. Bregman, N.H., banketbakker, van Langestraat 9 naar Texel. J. C. Vogelaar, N.H., ambtenaar bij de direc tie van den Wieringermeerpolder, van Oudegracht 28'b, naar Medemblik. F. P. Pelen, R.K., étaleur, van Spoor straat 24 naar Den Helder. B. M. Ver heek, N.H., kapper, van Verdronken- oord 31, naar Amsterdam. K. Stadt- man, geen, kernmaker, en echtgenoote G- Helder, N.H., zonder beroep, Nieuw- poortslaan 6, van Oule Niedorp. C J. Kieft, R.K., zonde? beroep, Zevenhuizen la, van Amsterdam. P. de Boer, N H chauffeur, en echtgenoote en zoon, Hee- ker, R K., dienstbode, Achterweg 2, van renstraat 10, van Oudoi-p. M M. Dek- Berkhout. Th. Rab, N H., zonder be roep, Nieuwpoortslaan 148, van Castri- cum. C. Doorn, N H., chauffeur, v. d. Woudestraat 9, van Den Helder. A W. Daans, R K., dienstbode, Verdronken- oerd 76, van Limmen. D M. Verweij, geen, zonder beroep, Kennemersingel 27, van ed. NO -Indië. J. J. M. Hout, g6en, koopman, Voormeer 35, van Beverv ijk. P. Klooker, D G zuivelcontroleur, Boomkampstraat 11, van IlpendamI A. van der Zei, N.H., dienstbode, Emma straat 0, van Bergen (N.-H.) J. J. Wil- lemse, RK., verpleegster, WiLhelmina- laan 11, van Haarlem. C. Heerschap, geen, zonder beroep, Kruislaan 14, van Anna Paulowna. L. C. A. Bosch, H.E.L., echtgenoote van L. H. de Haan, zonder beroep, Gashouderstraat 23, van Zwolle. I. Schröder, E.L., dienstbode, Emmastraat 109, van Renkum. R. Heilijgers, geen, en echtgen. en kinderen tweepersoons standaard wedstrijd-kajak, dat van Zeglis 179 naar Oudorp (N.-HJ J. Houttil 34," van Schagen. C. J. A. W. vele wedstrijdtrekkèrs zal interesseeren. Over I- Verhagen, R.K., reiziger, van v. d. Harzing, geen, zonder beroep, Midden- Kanovaarders en andere watersportlieden" Woudestraat 5 I naar Heiloo S J. schrijft de roei-redacteur, over „Kanosport in Hermes, RK, echtgenoote van J. J. Ver- het Gooi", de voorzitter van de Gooische hagen, zonder beroep, van Baansingel Kanovereeniging. Een nieuwe richting in de 20 naar Heiloo. J. C. Pureveen, N.H p7ópTgan,dlshschè'"waarde" niétgering blijkt I kanosport wordt behandeld in Kanobuitelen chauffeur, van Noorderkade 1 naar Ber te ziin Mr. H. W. van Loon heeft een door en Eskimo-techniekgen (N.H.) J. M. der Kinderen, J x 1 T A a W - 1 A at-A1rw 1 1 1 4 #vAI^ AA? A tr A Ti T Ui r A tAA zijn.— hem zelf geïllustreerd boekje geschreven over Nederland, een ding, dat ook in het buiten land de aandacht trekt. Dit geschrift wordt in Amerika in den handel gdnracht. Na mededeelingen van afgevaardigden der V. V. V. en de rondvraag volgde een voor dracht van kol. L. Pulinx, directeur-gene raai van het Office Luxembourgois te Brus sel. Aan het einde van de middagvergadering sloot baron Kraayenhof het congres. In de rubriek Toerisme schrijft L. M. Schwarz over „De opvouwbare kano als middel van groot-toerisme". Wat een wereld van mogelijkheden ligt open voor den eige naar van zoo'n boot! Wetenswaardigheden worden vermeld over „Kanostations in Ne- echtgenoote van J. C. Pureveen, zonder beroep, van Dijkgraafstraat 56 naar Bergen (N.-H.) L. M. Ekrut, D.E., hulp in de huishouding, van Corfstraat 1 n. Duitschland. A. G. Veenis, geen, leer- rzing, geen, zonder beroep, straat 6, van Amsterdam. L. P. J de Bijl, R.K., echtgenoote van P. J. Cop- pens, zonder beroep, Comansstraat 31, van 's-Tertogenbosch. A. Bakker, R K. kellner en echtgenoote Stuartstraat 77, van Oudorp. J. van den Bogaard, R K. inspecteur levensverz. mij., en echtge noote en kinderen, Landstraat 80, van Hoorn. G. de Graaf, G.K., brugknecht bij de Rijkswaterstaat en echtgenoote tn kinderen, Kanaaldijk 26, van Bunscho ten. P. A. Evers, geen, zonder beroep, Oudegracht 6, van Amsterdam. C. ling-verpleegster, van Wilhelminalaan derland" en over „Het vervoer van een kano 1*11 naar Krommenie. J. A. Spoelstra, Hl. Hl naar Duitschland". R.K., huishoudster, van St. Annastraat I Valkering, R.K., huishoudster, Sliksteeg Als reisverhaal wordt een mooie Paasch- 15, naar Amsterdam. H. Glas, geen, 10, van Limmen. P. Luitjes, E.L., ass tocht met een 10-persoons Canadeesche kano kruideniersbediende, van C. W Bruin- machinist, Nieuwpoortslaan 56, van beschreven. De historie van de kano wordt visstraat 36. naar Zaandam. H. Turn- Velsen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7