Alkmaarsche Courant. %Micaties !Bitwwland JiecA School JUcuinciaai Tlieuws Honderd vijl en dertigste Jaargang. VRIJDAG 16 JUNI dienstplicht. i Brieven uit de Hoofdstad WAAROM VERDER SUKKELEN? NOORDSCHARWOUDE. Vo. 1*0 1933 Indeeling van dienstplichtigen. De ingechrevenen voor den dienstplicht, j-rlichting 1934, die hun wenschen met be trekking tot de inlijving niet reeds bij de keu ring hebben opgegeven, of die iets anders youden wenschen, dan zij toen hebben mede gedeeld, hebben tot 15 JULI 1933 gelegen- heid, hun voorkeur op te geven aan den Commandant van het Indeelings- I H district Haarlem te HAARLEM. Infanterie-kazerne Koudenhorn, schriftelijk, onder vermelding van naam, voornamen, geboortedatum, woonplaats en adres, zoomede onder opgave, dat zij te Alk maar voor den dienstplicht zijn ingeschre ven. Verder vermelden zij de reden van voor keur voor een bepaald wapen, hun beroep en genoten onderwijs. De voorkeur, welke zij wenschen te kennen te geven, kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze geval len moeten die bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde bijzondere aanwijzingen hebben voornamelijk betrekking op vervroegde inlij ving, indeeling bij den motordienst en oplei ding tot reserve-officier-vlieger of reserve officier-waarnemer bij de luchtvaart-afdee- ling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. Indien men zulks mocht wenschen, kan men zich voor het bovenstaande eveneens wenden tot de gemeente-secretarie, afd. Mi litaire Zaken. ALKMAAR, 16 Juni 1933. De Burgemeester, J. WESTERHOF, lo. B I Amsterdam is een zeestad. Loopt ge op een mooien morgen langs den Zeedijk, dan weet ge dat voor eens en altijd. Vroeg in den ochtend openen de tientallen zeemanskroegjes hun deuren; het schrobben neemt een aanvang. Er tusschen door wordt de eerste borrel gepakt. Bij Goof de Vries heerscht zoowaar alweer vertier en uit de bar van Truus Strunk komt vroolijk gezang. Uit de open deur van „het Volkskoffyhuis" stijgen ordentelijke geuren van verschgemalen koffie. De baas van „de Stad Axel" kijkt eens naar de zonnige lucht, ziet de lieflijke wolkjes drijven en smookt content zijn ochtendpijpje. De Citv-Bar, Valencia en Internationaal worden met bezemen gekeerd. Hier heerscht een kille ochtendgeur van bier en tabak. Meer verderop zijn ook alweer de kleurige uitstallingen van vruchten en versche groen ten. Sinaasappelen van een dubbeltje de zes tomaten, slakroppen. Alom komt de ochtend zon een woordje meepraten en verdrijft de laatste resten van den nacht. Het zonlicht glanst langs de ruiten. Ra men worden opengeschoven, hier en daar draait al een gramofoon. De kinderen joelen al in de smalle straat. Een groote bierwagen dendert over de keien en verduistert even de zonnife Zeedijk. Dikke vrouwen in slaapjak staan te praten in haar open deur. Uit het volkslogement van 30 ets. per nacht sluipt met verslagen gezicht een kost ganger en wringt zijn mager lijf binnen bij den kapper naastbij. Daar kondigt een be duimeld olakaat aan; „Nek-uitscheeren 5 ets Polkasnijden 20 ets. Luxe-permanent-in-de olie twee gulden". Uit den grooten Amerikaanschen kleeder winkel komt een prettig-prikkelende geur van traan. „Outfitter, Manufaktur-forretring" staat er op het raam en dan nog iets in het Ch; neesch. Oliejassen, over-alls, rubbellaarzen, mooie Engelsche schipperstruien, Singapore-suits; Java-sandalen, dolkmessen, revolvers, buk sen, ploertedooders, horloges, barometers en rood-katoenen zakdoeken. Alles heeft die aparte waarachtige „chic" die de echte zeemanskleeding altijd eigen is zinrijk, welgesneden, royaal, klassiek, man nelijk, van puik materiaal. Andere kleinere zaakjes verkoopen ook prulliger goed, gebloemde boezelaars, kunst zijden ondergoed met écru kant, bonte dasjes lawaaipetten, pronkerige broeksriemen. Hier, bij den bakker op den hoek, vindt ge de beroemde „sensatiekoeken met geschen ken". De Eetsalon daarnaast prijst aan in Euro peesche en Oostersche karakters zijn ver maarde „berliner", zijn „half-om" en „het reclame-broodje rouwgehakt". Hier verderop is de juwelier, waar uitvoe rig-geciseleerde gouden uurwerken tweede hands verkrijgbaar zijn voor luttele bedra gen en waar een fonkelnieuwe trouwrin niet meer dan „een riks" kost. „Dat kan a leen Ben Kan", staat erbij. „Vier pond \isch voor een kwartje", roept een kleine Joodsche vischventer, en reeds zijn de koopsters om zijn kar. In het „Vleeschpaleis van Piet Scholten" verdringen zich al tientallen huisvrouwen in het zeer kleine bestek. Varkenspootjes van een stuiver, lappen, karbonades en frican do's, gekookte lever en wat niet al. Daartegenover: „Vanouds de zuurwaren van Bennie Franscheman". Een klein Duitsch zaakje verkoopt West- faalsche en Coburger ham en Holsteiner rookworst, maar hier is het niet druk. Een enkele zeekapitein of stuurman; over 't alge ®een is deze boel te duur in deze tijden *n antieke grutterii in een smal oud huis heeft ook niet veel te doen, maar reeds ver dringen zich de kinderen met snoepcenten in Sakkie's IJssalon". De Bazar ligt nog stil.. Het is voorwaar niet het uur voor schertsartikelen, speelkaar ten en prentbriefkaarten, voor „klapsigaren", valsche knevels en verhandelingen over dé „bloemen- en postzegeltaal". Hier zien wij de bankbiljetten van duizend maar zoo tegen het raam geplakt. Het is echter slechts De Liefdes-Bank" en 't zijn maar „duizend kus sen". Een mooie antieke zaak is nog de Apotheek de Gouden Arm", met vanouds beroemde zeemansmedicamenten, maar daarnaast gaat de winkelpui geheel schuil onder de schom melende moderne heerencostuums en „char leston-pantalons". Hier is een winkeltje met aquariums en de laatste snufjes op het gebied van de hengel sport. En daarnaast een zaak van muziek instrumenten. Hier zijn ze dan; de groote pracht-harmo- nica's van „driehonderd pop" en meer, die het onbereikbaar ideaal vormen van zoo me- nigen scheepsjongen met zijn mondorgel van twintig cents., Violen van een tientje glanzen ons tege moet en gramofoons van velerlei onbekende merken wachten hoopvol op koopers. Hier is nog een confiseur, waar ge een flesch pacht-limonade-siroop voor een kwar tje en fijne „Offreerdoozen" vol bonbons voor het dubbele kunt koopen, en voorts tal van andere aanlokkelijkheden voor heeren met galante neigingen. En dan is daar, „last not least", de uit dragerij van Sjakie Stam; waar scheeps modellen, kunstpalmen, vererkijkers, vergul de stoeltjes, reddinggordels, gramofoonpla ten, oude schoenen, radiotoestellen op en door elkander zijn opgesteld. Salonfauteuils en piano's bedolven onder oud spochtig beddegoed en tricot-artikelen; alpaca-zilver en roestige messen, wat al niet verkoopt men daar bij Sjakie? Wat al niet verkoopt men op den Zeedijk Alles wat de zeeman behoeft. Zelfs de lief de is daar te koop op den Zeedijk; maar de oliejassen. de Zuidwesters en de zeemans laarzen zijn er toch van beter kwaliteit. Prijst niet de outfitter ze zelfbewust aar. als; „The Original Monument Brand Clo- ting"? De Zeedijk is vol rumoer en zij is vol van geuren: oliejassen, traan, fruit, parfum ea visch, etensluchten en lucht van zweetende lichamen, geur van ze- en stank van ver rotte groenten, zindelijkheid en vuil. De Zeedijk lijkt m;; a's het leven zelf. JOANNES M1RATOR. Voelt gij u terneergeslagen, vermoeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren? Lijdt gij aan urinestoornissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheuma- tische pijnen? Zoo ja, hebt gij er dan over nagedacht wat de oorzaak van uw noodeloos lijden is? Als uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urinezuur en an dere schadelijke onzuiverheden in het gestel achter. Zij zetten zich af en 'er- oorzaken verschijnselen als de boven staande. Iedere dag uitstel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende werking van dit speciale mid del tegen spit, rugpijn, ischias, rheuma- tische pijnen, waterzucht urinestoornis sen en blaaszwakte. Foster's Pillen werken niet op de inge wanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. 1.1.75 en 3.— per doos. Hongkong) ter waarde van 449.000, tegen 2303 ton ter waarde van 599.000 in Mei van het vorige jaar. De uitvoer van gesuikerde gecondenseerde ondermelk heeft in Mei bedragen 13.352 ton (waarvan 12.392 ton naar Groot-Britannië) ter waarde van 1.409.000, tegen 13.588 ton ter waarde van 1.849.000. Verder werd in Mei nog uitgevoerd 2480 ton ongesuikerde gecondenseerd? volle melk (waarvan 1823 ton naar Groot-Britannië) ter waarde van 474.000, tegen 1743 ton ter waarde van 421.000. Na eenige discussies werd met groote meerderheid van stemmen besloten mr. er- voorn zijn eens gedane belofte te doen hand haven en alzoo zijn zetel als verkozen lid der Tweede Kamer te behouden en niet af te staan aan den heer Braat. VERKEERSONGEVALLEN. Schoolkind door luxe-auto gedood. Het achtjarig dochtertje van den landbou wer Kuiper te De Wijk (Drente) is gister, toen zij van school kwam, onder een luxe auto geraakt en vrijwel onmiddellijk ge dood. Door een dokterswagen overreden. Gistermorgen is de 30-jarige G. Jellies door een auto, bestuur door dr. Staal, in de bocht van den weg te Gasselte overreden. werd ernstig gewond en is enkele uren la ter overleden. BRAND. Dubbele woning afgebrand. Gistermiddag is afgebrand de dubbele boerenwoning, bewoond door de landbou wers Brinkman en Dekker, gelegen in het ge hucht Veeningen onder Zuidwolde (Drente). De inboedels gingen vrijwel geheel verlo ren, terwijl zes varkens in de vlammen om kwamen. Verzekering dekt de schade. Men vermoedt dat kinderen met lucifers hebben gespeeld en daardoor de brand is veroor zaakt. KNAAPJE VERDRONKEN. De vriendjes waarschuwden niet. Gistermiddag omstreeks 5 uur is het acht jarig zoontje van den heer Kroon te Ginne- ken, dat met drie vriendjes in een bootje aan het varen was, in de Mark gevallen en verdronken. Zijn kameraadjes keerden zon der iets te zeggen huiswaarts en eerst toen de moeder anderhalf uur later ging infor- meeren, vernam men iets van het ongeval. De politie, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, ging dreggen en haalde later het lijkje op. LANDARBEIDERSSTAKING Wegens een loongeschil hebben de land arbeiders te Garmerwolde (Gron.) vermorgen den arbeid gestaakt. EEN WOESTE CHAUFFEUR Na sensationeele achtervolging overmeesterd, toen reeds een heele serie botsingen was veroor zaakt. Woensdagmiddag reed te Heerlen een auto met groote snelheid in de richting Kerkrade Te Heerlerbaan reed de chauffeur een hem tegemoet rijdenden wagen in de flank aan, zoodat hij plotseling naar rechts uitweek, waardoor hij tegen een stilstaanden wagen aanreed, die door de botsing zwaar bescha digd werd. De woesteling werd hierdoor eveneens tot stoppen gedwongen en van deze gelegenheid maakte een rechercheur van politie gebruik om op de treeplank te springen, teneinde den chauffeur te verbali seeren Deze echter reed achteruit om ver volgens vol gas te geven en zijn woesten tocht in de richting Kerkrade voort te zet ten. De rechercheur, die den chauffeur nog bevolen had te stoppen, viel van de tree plank. Daar hij echter den chauffeur niet had losgelaten, nam hij diens mouw mede De politie achtervolgde den woesteling ver volgens met auto's. In Kerkrade raakte de man door zijn groote snelheid zijn stuur kwijt, waardoor hij tegen den gevel van een slagerswinkel reed. De voorgevel van dit huis werd beschadigd en de chauffeur ver loor ook de deur van zijn auto. Hij liet de deur achter en reed in volle vaart door in de richting Eygelshoven. Hier botste hij tegen het huis van den burgemeester, waardoor zijn wagen zwaar werd gehavend en hij zelf verwondingen opliep. Een en ander was het gevolg van het feit, dat de Eygelshovensche politie den achterband van zijn auto had stukgeschoten. Ongetwijfeld zou de man nog verder zijn doorgereden, wanneer hij op dat oogenblik niet door een der Heerlensche agenten was achterhaald. Er ontstond een vechtpartij en de woesteling moest 't onder spit delven, toen hulp voor den agent kwam opdagen. De man bleek een bekende der politie te zijn uit Sittard. Hij liep verschillende proces- senverbaal op, o.a. voor roekeloos rijden en poging tot doodslag. De man werd naar Heerlen overgebracht en aldaar in arrest gesteld. MEER BOTER UITGEVOERD NAAR ENGELAND. Volgens de maandstatistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, heeft onze uitvoer van boter in Mei bedragen 4047 ton ter waarde van 2.353 000, tegen 1881 ton ter waarde van 1.616.000 in Mei van het vo rige jaar. Opbrengst uitvoer andere zuivel producten geringer. De uitvoer van kaas heeft in Mei bedragen 5064 ton ter waarde van 2 213.000, tegen 6299 ton ter waarde van 2.492.000 in Mei 1932. We zonden in Mei 1597 ton kaas naar Duitschland, 1458 ton naar België en Luxem burg, 868 ton naar Frankrijk en 539 ton naar Groot-Brittannië. Van de in Mei uitgevoerde kaas was S20 ton volvette Goudsche, 823 ton Goudsche 40 plus en 1579 ton Edammer 40 plus. De uitvoer van gesuikerde gecondenseer de volle melk bedroeg in Mei 2447 ton ging, 228 ton naar Cuba en 221 ton naar ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Melkauto door een trein gegrepen Gistermorgen is op den oubewaakten overweg aan den Munsterweg, in de gemeen te Adorp, een melkauto door een personen trein, die naar Groningen ging, gegrepen Het voorstuk was juist de rails gepasseerd. zoodat de chauffeur ongedeerd bleef. Het achterste gedeelte van den wagen, waarop 300 liter melk werd vervoerd, werd vernield. De melk ging verloren. De auto was niet I verzekerd. HET GOUD VAN DE LUTINE. Een ongeval bij de bergingswerk zaamheden. Gistermiddag is de 28-jarige A. Kuiper te Terschelling van den bergingstoren van den heer Beckers, bestemd voor het naar boven brengen van het goud van de „Lutine", ge vallen. Vrij ernstig gewond werd het slacht offer opgenomen. Overbrenging naar het zie kenhuis te Leeuwarden bleek noodzakelijk. VERNIETIGING VAN GROENTE. In de laatste dagen worden te Hoogezand op de veiling groote partijen groente zg. „doorgedraaid", bijv. Dinsdag 18337 spits- koolen, 2725 bloemkoolen en 1100 kroppen sla. Wel wordt hiervan geregeld een gedeel te ter beschikking gesteld van het crisis comité te Groningen, voorzoover daaraan behoefte is, doch dit gedeelte is uiterst klein de rest wordt vernietigd. ZIJN VROEGERE VROUW BESTOLEN? Tijdens afwezigheid der bewoonster is in gebroken in perceel Magdalenastraat 2 te Haarlem. De inbreker vernielde 't slot vas de voordeur en kon zoo binnenkomen. Hij heeft een ijzeren geldkistje met 1140 meege nomen. De recherche heeft als verdacht van deze inbraak aangehouden den vroegeren echtge noot van de bewoonster. Hij is in bewaring gesteld. GEEN NIEUWE „SCHATGRAVERIJ". B. en W. van Zaandam hebben het verzoek thans afgewezen. Het Zaandamsche college van B. en W heeft opnieuw een verzoek ontvangen van de „Subterra Forschungs Gesel lschaft", de door vroegere Zaandamsche onderzoekingen be kend geworden Duitsche schatgraversmaat schappij, om in de gemeente wederom werk zaamheden te mogen beginnen voor het op sporen van de nalatenschap van generaal Webenom. aanvc.rder in het leger van Prins Frederik Hendrik. B. en W. hebben thans op dit verzoek af wijzend beschikt, lezen wij in „Het Volk" Dit is klaarblijkelijk geschied in de overtui ging, dat er bij de beide vorige gelegenhe den alle mogelijke vrijheid is gegeven om naar den legendarischen schat te zoeken dat het aan de maatschappij zelf ligt, dat schat niet is gevonden, indien hij bestaat DE INVALIDEN IN NEDERLAND. Het bestuur van den Algemeenen Haag schen Invalidenbond wekt alle Nederland sche invaliden op om hun naam aan zijn secretaris op te geven (N. v. d. Boon, Jac. v Campenplein 44, Den Haag), om gezamen lijk te pogen den nood der invaliden zooveel mogelijk te lenigen. BRAAT GEEN KAMERLID. Te Assen is gisteren onder voorzitterschap van den heer H. Steenge Jzn. de algemeene vergadering van de afdeeling Drente van de Boeren-, Tuinders- en Middenstandpartij ge houden. KORTE BERICHTEN. Aan boord van het m.s. „Christiaan duygens" van de Stoomvaart Maatschap pij „Nederland" werd gistermiddag de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de Broederschap der Notarissen in Ne derland. Eenige Deensche autoriteiten, waaron der de minister van justitie Zahle, hebben een bezoek gebracht aan de Jeugdgevange nis te Zutfen, die, hoewel gereed, om finan- cieele redenen nog niet in gebruik is geno men. „DE RIJZENDE KERK". Leden van „de Rijzende Kerk" te Uit-1 geest hadden Maandag in Wormer een ge zellig samentreffen met de afdeeling aldaar. Omgekeerd hopen nu de afd. Wormer en Broek in Waterland Zondag naar Uitgeest te I komen om de kerkdienst onder leiding van den heer D. Buijs bij te wonen en daarna 'n fietstocht te maken met de afd. Uitgeest. Dinsdag, 13 Juni LI. had in het gebouw „De Zaadkorrel" te Uitgeest de verkoopdag )laats van de Meisjesvereeniging „Bid en Werk". Om 1 uur opende de heer P. Hom burg de bazar. Na gebed werd door de aanwezigen gezongen Psalm '33, vers 3. (Waar liefde woont gebiedt de Heer Zijn Zegen) en sprak genoemde heer Homburg vervolgens een welkomstwoord en wenschte de leden der vereeniging met dezen dag veel succes. Al zeer spoedig was het zaaltje gevuld en bleef het vol tot het einde toe. De sjoelbak, grabbelton enz. hadden zeer den algemeenen aandacht en was het er bepaald druk mede Maar «niet minder werd door de dames de volle aandacht besteed aan de mooie hand werken. Deze vielen zoo zeer in den smaak, dat de tafels al spoedig hier en daar leege plekken begonnen te vertoonen. Te 6 uur werd de verkooping gesloten en om 8 uur kwam men wederom bijeen voor een gezellig samenzijn. Ook dit werd door genoemde heer Homburg geopend. In zijn openingswoord bracht hij de ver- sen Ex. 35 25, 26 en 29 over op het werk dat hier heden werd verricht. Door de leden van de meisjesvereeniging werden voordrachten gegeven. Aan het slot van den avond werd nog ge zongen Ps. 100 vers 1 en 4, waarna ds Kleijn met dankgebed sloot. De totale opbrengst van den verkoopdag is ruim 100, wat zeker een mooie prestatie kan genoemd worden. von Meijenfeldt, 5 uur (in de Kapelkerk) (Voorber. H. Avondmaal en Openbare Be lijdenis) ds. von Meijenfeldt. fierst. Apost. Gem., Toussaintstraat, v.m 10 uur en n.m. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Lindelaan 117, 10.15 uuf Samenkomst. Prediking door voorganger. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, geen dienst. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom (doop). Evangelisatie Maranatha, ds. P. A. Klop van Haarlem voorheen te Amsterdam. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 u. ds. Roobol. GRAFT, 10 uur, ds. Rooker. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. HEILOO, 7 uur, ds Bloemhof! (tekst Gal. 5 25 „Leven door den geest, wandelen door den geest", Koorzang). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d Kerklaan, 10 uur ds. Sasse, van Amster dam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. HENSBROEK, geen dienst. KOLHORN, Vrij Ev. Kring, Dinsdag avond 8 uur (zomertijd), J. J. Ruijs. LIMMEN, 2 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, 7.30 (av.), ds. de Leeuw. NOORDSCHARWOUDE, 8 uur av., ds Boeke. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OUDKARSPEL, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke. (Jeugd dienst). STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heep. UITGEEST, 10 uur, de heer D. Buijs. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Besselaar, van Amsterdam. 11.40 Zondagsschool. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, 10.30 uur, mej. van Vliet, van Hoorn. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Seu- lijn. (Heilige doop). WINKEL, Vrij Ev. Gem., 6.45 uur, j. j. Ruijs. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. *Do doorvaart van de Mosselenbrug is Donderdag stremd. wegeus vernieuwing g&- ONDERWIJZERSEXAMEN. Rijkskweekschool te Alkmaar. Gister werden geëxamineerd 6 candi- daten, van wie twee werden afgewezen. Geslaagd de heeren C. v d. Kolk te Wie- ringerwaard, P. van Zandwjjk te Den Helder en W. Veer te Hoorn en mej. A. Kos te Zwaag. MISERE MET WACHTGELDERS. In de raadsvergadering van Hei- en Boeicop heeft de voorzitter medegedeeld, dat het na het ontslag van den heer Van Strien in Januari, nog niet gelukt was een nieuw hoofd voor de openbare school te benoemen. Een vrije oproeping mocht niet plaats hebben, daarom wer den wachtgelders opgevraagd Deze werden alle aangeschreven, zijnde 48 in getal. Het bleek dat er geen enkele voor deze gemeente geschikt was. Er werd weer een nieuwe lijst gestuurd .waarvan 9 werden aangeschreven. Die het meest geschikt zouden zijn, werden intusschen elders benoemd, andere waren door hunne godsdienstige of politieke over tuiging niet geschikt. Een poging om eene benoeming te doen uit de wachtgel ders van Herv. scholen mislukte even eens. Er is zoodoende nog geen resultaat bereikt en de minister wil nog geen ver gunning verleenen tot benoeming buiten de wachtgelders om met behoud van subsidie. Dat dit nadeelig voor het on derwijs is, behoeft geen betoog. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Juni. Groote Kerk, 10.30 uur, ds. Warners, 6 u ds. van Baaien, Broek op Langendijk. Kapelkerk, 10.30 uur, ds Baar. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold (doop). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds Kui per. Geref. Kerk, 8.45 (in de Groote KerkL cis. *De Vrouwenclub van de Oosterstraat heeft besloten haar jaarlijksch uitstapje te houden op Maandag 26 Juni a.s. en wel naar Utrecht en omgeving. De reis gaat per H.A.B O touringcar. Woensdag is de autotocht voor de ouden van dagen van Oudkarspel en Noordschar woude gehouden en reusachtig geslaagd. Begunstig door prachtig zomerweer ging het 's morgens om negen uur van de Spoor straat met een veertigtal auto's, welke wel willend door de verschillende autobezitters waren afgestaan, over Alkmaar op Haarlem aan. Onderweg werd spoedig een keer ge stopt en den ouden van dagen een versnape ring aangeboden. De volgende halte was het vliegveld Schiphol, waar men in goede orde en zonder storingen arriveerde. In de restau ratie op het veld werd koffie gedronken, waarna allen het vertrek van de twee groote vliegtuigen van de Londen- en de Parijs- dienst bijwoonden. Alvorens van het terrein te vertrekken, werd, nadat allen weer in dt wagens waren gestegen, een rondrit over hel veld gemaakt en enkele vliegtuigen in het voorbijrijden van meer nabij bekeken. Hierna ging de tocht naar Groenendaal. vervolgens naar Heemstede en over Vogelen, zang naar Zandvoort, langs den Zeeweg over Bloemendaal naar Velserbeek, waar na deze prachtige tocht, nogmaals weid opge stoken in hotel De Prins te Velsen. Van hier werd de tocht naar huis te ruim zes uur voortgezet en ging het eerst langs de Rijks straatweg naar Castricum, waarna achter Castricum om werd gereden over Egmond Binnen enz. naar Bergen en over Schoorl en Schoorldam te ongeveer half negen het Noordeinde van Oukarspel werd bereikt, waar een muziekgezelschapje, op een vracht auto gezeten, ons opwachtte. Onder de vroo- 1 ijike tonen der muziek en door de vele nieuws gierigen langs den weg toegewuifd vervolg den de auto's den weg naar de zaal van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude, waar allen binnen gingen en nogmaals een verfrisching werd aangeboden. Hier was het de heer P. F. Slot te Noord scharwoude, die namens het organiseerende comilé allen hartelijk bedankte, in de eerste plaats den heer J. Bruin van Oudkarspel, die het initiatief voor den tocht had genomen. Verder dankte spr. de comité-leden voor de ruime bijdrage en niet te vergeten de auto prettige medewerking, de burgerij voor de beziters, welke hun wagens ter beschikking hadden gesteld en waardoor de tocht moge lijk is geworden. Allen stemden met applaus met deze woorden in en werd den auto-bezit ters een „Lang zullen ze leven toegezongen". De heer Slot dankte vervolgens de dames, die hebben meegewerkt, in het bijzonder zuster De Jong. En ten laatste de ouden van dagen, die dezen dag eens alles met zich hebben laten doen en nergens bezwaren tegen hebben gemaakt. Namens allen sprak spr. den wensch uit, dat deze tocht in het vervolg jaarlijks mag worden gehouden. De heer J. Bruin, Oudkarspel, sprak hier na nog eenige woorden en bracht den mede werkenden dank, in het bijzonder den secre taris. den heer J. Deutekom. Verder B. en W. van Oudkarspei en Noordscharwoude voor de toestemming om met de lijsten te mogen loopen. Ook de muziek ontving woorden van dank, evenals de politie voor de goede leiding. Spr bracht hulde aan de ouden van dagen. Spr. deelde mede. dat allen, die 66 jaar zijn, met de autotochten meekunnen. Men behoeft geen rentetrekker te zijn. Daarna ging men zeer tevreden uiteen. Zoo behoort dan deze autotocht weer tot het verleden. De organisatoren kunnen op een reusachtig geslaagden dag terugzien. Zonder eenige wanklank is alles verloopen en de ouden van dagen hebben bijzonder genoten waar het weer ook aan heeft meepewerW Honen!» u-t .^uio jaar weer een

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9