Transpireerende Voeten, £attdenJuin&ouui £uchtoaact JCeck <L School Wekelijksch Overzicht 1 W" De besprekingen tusschen de ministers van iinanciën. De Duitsche schulden op langen termijn. ONTVOERING VAN EEN KIND VERHINDERD Een der daders neergeschoten. y STUDENT DOODT DAGBLAD DIRECTEUR. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, TENTZENDING. van Ier Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. 64% f/s 4ö 2/2} 137 124 151} •8% Gister zijn in Londen de besprekingen voortgezet tusschen de vertegenwoord.gers van drie groote centrale bankinstellingen en amb tenaren van de ministeries van financien van Groot-Britannië. Frankrijk en de Vereen.gd. Staten. De bladen verklaren, dat het mogelijk is tijdelijk den maatregel van stabiliseering der valuta te nemen. Neville Chamberlain heeft in een brief aan den secretaris van de Londensche beurs en de vooraanstaande bankiershuizen medegedeeld, dat Engeland z. i. thans niet in staat is groote bedragen op langen termijn in vreemde landen te belegg*" en hij verzoekt hun tot wie deze Oproep is gericht hem te willen bijstaan door dergelijke transacties te ontraden. Gisteren waren 25 vertegenwoordigers der toogendheden-crediteuren verschenen bij de onderhandelingen tusschen de vertegenwoordi gers van de crediteuren van Duitschland en de vertegenwoordigers der Duitsche banken. De besprekingen betroffen schulden op langen termijn. Naar van Amerikaansche en Zwitsersche crediteurszijde wordt medegedeeld, hebben de onderhandelingen tot het volgende resultaat geleid: Van de Dawes-leening zal de rente en de aflossing gelijk tot dusverre betaald warden door de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel. De rente van de Young-leening zal eveneens, gelijk tot dusverre, worden betaald De amortisatiebedragen zullen echter in Mar ken worden gestort op Duitsch „Sperrkonto" en dus niet worden getransfereerd. Hef Italiaansche besluit. In de avondbladen van Vrijdag wordt offi cieel medegedeeld, dat de Grocte Fascistische Raad in zijn zitting van 12 Juni betreffende den op 15 Juni vervallenden schuldentermijn heeft besloten, op 15 Juni een betaling te verrichten van een miilioen dollar, om den goeden wil te bewijzen van óe fascistische re geering en tegelijkertijd de grenzen aan te geven, welke mogelijk zijn. Hij wekt den minister van Buitenlandsche Zaken op de onderhandelingen aan te van gen voor een definitieve oplossing van deze kwestie voor den vervaldatum van den vol genden termijn, op 15 December. De betaling is Donderdag in zilver ge schied. De Duitsche bevroren betalingen De Duitsche bevroren betalingen zijn op geschort tot Februari van het volgend jaar De Commissie van Crediteuren heeft gead viseerd een vermindering van den rentevoet aan te bevelen. De valuta-wapenstilstand. De vertegenwoorcVgers van de centrale banken van Frankrijk, Engeland en Amerika hebben gister hun onderhandelingen over stabilisatie der valuta voortgezet. Nog steeds wordt verklaard, dat verwacht kan worden, dat voor den duur der economische wereld conferentie een valuta-wapenstilstand zal worden afgekondigd. Een voorloopige over eenstemming der deskundigen is reeds be reikt. Ingeval het stabilisaticontwerp, dat, naar verluidt een verhouding van 4.05 dolar per pond zou vastleggen, wordt aangenomen, zal het waarschijnlijk in het begin van de volgende week worden voorgelegd aan de valutacommissie der economische wereldcon ferentie. De inwerkingtreding van den te London uitgewerkte valuta wapenstilstand voor pd en dollar hangt afgezien van cenige kleinere Fransche bezwaren thans nog In hoofdzaak af van de houding der Amerikaansche regee ring. Men verklaart het deruenti van den Amerikaanschen staatssecretaris Woodin in zake het sluiten van een stabilisatie overeen komst te Loncbn, aldrs, dat de Amerikaan sche regeering in verband met de nlotselin- ge daling der prijzen op de Amerikaansche markten, die het gevolg was van het bericht Van de te Londen bereikte overeenstemming plotseling een gereserveerde houding aan nam. Gisteravond werden echter herhaalde pogingen gedaan tusschen Londen en Wash ington om de Amerikaansche gereserveerd heid te overwinnen en de goedkeuring van Washington voor de voorloopige stabilisee "ingsovereenkomst te bereiken. Gisteravond laat is in Wëenen een op iienbarende poging tot het ontvoeren van een kind gedaan. Vier chauffeurs hadden be sloten het kind van een rijk groothandelaar Moritz Pollack, te ontvoeren. De politie had echter de lucht gekregen van dit plan e:i «enige crimineele ambtenaren begaven zich tiaar de standplaats der chauffeurs om hen te arresteeren. Toen een der chauffeur de ambtenaren opmerkte, trok hij een dolkmes en viel de agenten aan. Deze maakten in noodweer van hun vuurwapenen gebruik en schoten hem neer. De drie andere chauffeurs werden gearresteerd. Bij fouilleering werd op hen gevonden een flesch chloroform en touw Zij hadden ook reeds een brief ontworpen dien zij na de ontvoering aan den vader van het kind wijden sturen en waarin zij een los geld eischten van 20.000 Schilling. In het plaatsje Salto heeft heden een stu dent den directeur van het dagblad La larde" doodgeschoten. DOLLFUSS BI f BONCOUR EN DALADIER. Bespreking van den Oostenrijk schen leening. Bondskanselier Dollfuss is Vrijdagavond door Paul Boncour ontvangen voor een be spreking die anderhalf uur duurde. In aan sluiting hierop werd Dollfuss door den pre mier Daladier ontvangen. Het Journaal meent, van de bespreking van den Oostenrijksche bondskanselier Doll fuss met Daladier en Boncour te weten, dat beiden hem de verzekering hebben gegeven, ^dat_de kwestie, der Oostenriiksche leening zooveel mogelijk bespoedigd zal worden Paul Boncour zal in den loop dezer week voor de buitenlandsche kamercommissie een belangrijke verklaring af leggen. Ook de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk zijn besproken, en de Fransche ministers zouden hebben verklaard, dat deze gebeurtenissen geen enkele groote Europeesche mogendheid onverschillig konden laten. - HET CHINEESCH-JAPANSCHE WAPENSTILSTANDSVERDRAG. Normale toestanden weergekeerd. Admiraal Osoemi, de minister van ma rine, heeft in de kabinetsbijeenkomst gunstig gerapporteerd over de verandering in de Chineesche houding tegenover Japan in Cen- traal China als gevolg van het Chineesch- Japansche wapenstilstandsverdrag Hij her- inerde er aan, dat de handel met Japan in de streek van de Yangtse-rivier toeneemt Officieel wordt gemeld, dat ook in Noord China normale toestanden terugkeeren. NIEUWE AARDVERSCHUIVINGEN TE LYON. Paniekstemming. Te Lyon in Frankrijk heeft zich boven de plaats waar eenige jaren geleden een aard verschuiving ruim 20 slachtoffers eischte een nieuwe grondverschuiving voorgedaan, die groote schrik onder de bevolking heeft veroorzaakt, en een massale vlucht uit de be trokken stadswijk tengevolge had. De voort durende regenval van de laatste dagen had den grond onder den geheelen wijk onder- spoeld en leidde er gisteravond toe, dat de ond;raardsche kanalen, die van 't hoog gele gen stadsgedeelte na de Rhöne loopen de wa termassa niet meer konden verwerken en over liepen. Groote hoeveelheden water en slib stroomden door de straten naar de Rhöne en maakten het verkeer onmogelijk, waardoor ook het verkeer langs den grooten straatweg naar Straatsburg werd gestremd. Over een afstand van 2 K.M. zijn de muren van het kanaal ingestort terwijl men vreest, dat op nog meer plaatsen de muren het niet zullen houden. De betrokken buurt is geheel afgezet en groote groepen arbeiders zijn aan het werk gezet om het gevaar te bestrijden. Steeds meer menschen in de hooggelegen wijk ontruimen hun woning en trekken bij familie in. HET SANEERINGSPLAN VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Met de uitvoering van het saneerings- plan van het bloembollenbedrijf schiet het nog niet hard op. Reeds zijn de bouwers aan het bollen rooien, maar van een regeling, hoe moet worden gehandeld is nog niets bekend. Ter voorbereiding der te treffen maatregelen is dezer dagen de Nederlandsche Bloembol- lenkwetkerscentrale opgericht. Krachtens de Machtigingswet zal^een Koninklijk besluit worden uitgevaardig'd, dat onder meer de teelt van bloembollen slechts zal toestaan dan htn, die aangesloten zijn bij genoemde centrale. Over de oprichting van deze kweekers centrale is men in de bloembollenwereld allerminst te spreken, want bij de samenstel ling is in 't geheel geen rekening gehouden met de bestaande organisaties. In het orgaan van de vereen, voor Bloembollencultuur wordt deze instelling dan ook danig door den voorzitter van Bloembollencultuur becriti- seerd. De centrale is opgericht op last van den minister van economische zaken en arbeid en de leden hebben in deze centrale niets te zeg gen, terwijl de minister vrijwel alles heeft te zeggen. De statuten vereischen de goedkeu ring van dei: minister en kunnen door dezen buiten medewerking of instemming der leden worden veranderd. Het bestuur wordt door den minister benoemd. De leden hebben op de samenstelling niet den minsten invloed. Gp 't cogenblik telt de centrale nog geen enkel lid; zij is opgericht door drie departe- ments-ambtenaren. Gegeven de noodzakelijkheid om een mid del te vinden om allen bloembollenkweekers gelijke verplichtingen op te leggen ten be hoeve van de algemeene saneering, kan be rust worden bij de instelling van deze cen trale, maar met de uitvoering is men het lang niet eens Benoemd zijn in het bestuur der Kweekerscentrale de heeren mr. F. A. Bijvoet, Haarlem, voorzitter; Ir. Ignatius, Naaldwijk; D. W. Lefeber; A. J. Loerakker, G J. Lovink, J. P. Nijssen, S. Schoneveld en Ir. K. Volkersz. Het wordt bedroevend geoordeeld, dat de minister gemeend heeft de bijna 75-jarige or ganisatie van bollenkweekers zoozeer te miskennen, als uit deze samenstelling blijkt. Tegen de personen heeft men niets, doch alles bijeengenomen, zullen de bollenkwee kers dit bestuur een allerzonderlingst gezel schap vinden om de zoo verantwoordelijke en ingrijpende taak te vervullen, die op hun schouders is gelegd, daar er geen enkele bol len „kweeker" zitting heeft. Men vraagt zich af, waaraan men deze straf te danken heeft, maar dat is in de eer ste en voornaamste plaats de schuld van de bollen kwekers zelf. Als niet van het eerste oogenblik af dat het saneeringsplan bekend werd, zoovelen op het departement waren gekomen met wenschen van uiteenloopenden aard, gegrond op eigen belangetjes enz., zou vermoedelijk het vak een regeling in eigen beheer gekregen hebben. Dit optreden van verscheidene kweekers wordt echter geen verontschuldiging geacht voor den minister en het departement om deze maatregelen te nemen en had^ men mo gen verwachten, dat meer aandacht was ge schonken aan de wenschen van het Centr. Bloembollen Comité waarin alle vakvereem- gingen op het bollengebied zijn vertegen woordigd, welke wenschen geheej eenstem mig waren. Als terstond een gunstige beslis sing was afgekomen, zou alles nog nauw keurig zijn geregistreerd, waarvan thans, nu men reeds is begonnen met rooien, zooals te begrijpen is. niets zal kunnen komen. Opzettelijk heeft de minister de alg. Ver. Bloembollencultuur van eenige invloed op het saneeringsplan uitgesloten. De tot dusver door den minister uitgesproken opvattingen en genomen besluiten hebben groote onge rustheid gewekt. De hoop, dat beter Inzicht tenslotte zal zegevieren en er altans nog iets van de saneering terecht komt, wordt echter nog niet opgegeven. De Ijsvogel (thuisreis) en de Havik (uit reis) is te Calcutta aangekomen, de Rijst- vogel (uitreis) arriveerde te Cairo en de Havik (uitreis) te Alorstar. WETENSCHAPPELIJKE BALLONVLUCHT. Tocht van groote vrije luchtballon. Gistermorgen vroeg is in Bitterfeld (Duitschland), de grootste Duitsche vrije luchtballon ,'t Barsch von Sigfeld" ge naamd, gestart onder leiding van den bal lonvaarder Schuetze voor een wetenschappe lijke tocht. Als wetenschappelijk begeleider reist een ambtenaar mee van het observatori- sche-magnetiscbe Instituut in Potsdam. Het onderzoek geldt de straling in de hooge luchtlagen. De inhoud van den ballon is 9800 M3. Er zijn 2200 K.G. ballast meege nomen. De ballon verwijderde zich na den start in Zuidelijke richting. CONFLICT BIJ DE K- L. M. De piloten brengen hun grieven in de commissie van advies. Einde Mei hebben de piloten der K. L. M., zooals men weet, hun ontslagaanvragen, die zij tegen 1 Juli hadden ingediend, voorloo- pig teruggenomen. Hun was namelijk de toe zegging gedaan, dat wanneer zij hun grieven bij de commissie van advies aanhangig zou den maken deze welwillend en ernstig onder het oog zouden worden gezien. Naar wij vernemen is een uitvoerig be zwaarschrift thans door de vereeniging van verkeersvliegers aan deze commissie toege zonden. De commissie is samengesteld uit mr. C. J. H. Schepel, lid van den Hoogen Raad, ir. J. Blackstone, lid van den Raad van Beheer der K. L. M., en de vlieger Evert van Dijk. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Toestel vernield. Te Bahia Blanca nabij Buenos Aires in Zuid Amerika is een militair vliegtuig, bestuurd door Victor Arhnandez van een hoogte van 1500 M. neergestort. De piloot werd zwaar gewond, het toestel werd volko men vernield. HET ITALIAANSCHE ESKADER. De voorbereidingen voor de start gereed. In den vlieghaven Orbetello zijn de 24 watervliegtuigen die zullen deelnemen aan den eskader-vlucht naar Noord Amerika te water gelaten. Zij zijn van benzine en. olie volledig voorzien. Het uitstel van de start geschiedde behalve door het slechte weer ook om het feit, dat hei als steunpunt naar de kust van Labrador gedirigeerde schip „Ali- ce" tengevolge van ijsbergen en slecht zicht slechts langzaam voorwaarts kon komen. Balbo heeft thans echter besloten de start niet meer afhankelijk te stellen van de aan komst van het schip op de plaats van be stemming, doch alleen nog rekening te hou den met de voor de vlucht belangrijke atmos ferische gesteldheid boven de Alpen. Zoodra het weer het mogelijk maakt, zal dit moeilij ke gedeelte van de eerste etappe worden vol bracht. Het toestroomen van nieuwsgierigen die het starten willen bijwonen, vooral ook bloedverwanten en vrienden der vliegers is zoo groot geworden, dat Donderdagavond de volgende proclamatie bekend gemaakt werd: Alle vrienden en kameradén die geko men zijn om afscheid te nemen hinderen on ze voorbereidingen voor de start en doen ons kostbaren tijd verliezen. Wij verzoeken hun, hun bijval te bewaren tot onzen terugkeer. De etappen. De groote vliegtocht van het Italiaansche eskader naar Noord Amerika zal worden uitgevoerd in een groot aantal etappen van verschillende afstanden. Het eerste traject is van Orbetello naar Amsterdam, een afstand van 1400 K.M. De groote moeilijkheid bestaat in het overvlie gen van de Alpen. Dit zal geschieden van de Lago Maggiore uit. Hier zal beslist worden, 't hangt af van de weersomstandigheden, ol de route via Zurich zal worden gekozen dan wel via DomodossolaSimplonBoven Rhönedal-meer van GenèveLausanne. Het is de eerste maal, dat zoo'n groot aan tal watervliegtuigen over de Alpen gaat. De verdere etappen zijn Amsterdam-Londonder- ry (Ierland) 1000 K.M., vandaar naar Reykjavik (IJsland) 1500 K.M., Cartwright (Labrador) 2400 K.M., Shediac (Canada) 1200 K.M., Montreal (Canada) 800 K.M., Chicago 1400 K M. en ten slotte naar New York 1600 K.M. De type vliegtuigen. Voor den vliegtocht wordt gebruik ge maakt van watervliegtuigen „Savoia Mar- chotti No. 55", het toestel, dat ook gebruikt •is bij de eskadervlucht naar Brazilië, doch dat belangrijke wijzigingen heeft ondergaan en thans de officieele kenteekens „S 55 X" draagt. De bemanning van ieder vliegtuig bestaat uit vier jjersonen: Een commandant vlieger, een tweeden officier-vlieger, een ra dio-telegrafist en 'n mecanicien. Het eskader bestaat uit 24 toestellen, het is ingedeeld in acht groejjen elk bestaande uit drie vliegtui gen, welk in een driehoek-formatie vliegen. Iedere groep van zes vliegtuigen is ter onder scheiding voorzien van een bepaalde kleur: zwart, rood, wit en groen. Als herkennings- teeken dragen de vliegtuigen elk vijf letters en wel als eerste een groote r eji dan de vier eerste letters van den naam van den com mandant. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Juni. ST. PANCRAS, 9.30 uur, ds. van Dijk, van Oudkarspel. 2.30 uur nm ds. ter Lin den. van Amsterdam. (Oude tijd). EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor hot eindexamen van h«t Alkmaarsche Gymnasium (afdeeling B) zijn gisteren geslaagd de candidaten K. Wiggers, L. de Wolff en C. Lely. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. 2 candidaten zijn afgewezen. GESLAAGD, Voor het eindexamen Gym. B. St Ignatius College te Amsterdam slaagde onze stadge- noot Jacq. Spruyt. De evangelisatietent van den Ned. Chr. Gemeenschapsbond komt efl zal D.V. van 21 tot 28 Juni a s. ook in de stad Alkmaar voor een achttal dagen een standplaats vinden. De Ned. Chr. Gemeenschapsbond, die geen ander doel heeft dati geeste'ijk leven op te wekken en te versterken ten bate der kerk. zal zich verblijden, als dit ook de vrucht van de tentzending voor Alkmaar mocht zijn. ONDERWIJZERSEXAMEN. Rijkskweekschool te Alkmaar. Gister werden geëxanimeerd drie candida ten, vormende de laatste groep voor de l.o.- acte. Afgewezen werd één candidaat. Ge slaagd zijn de dames R. de Wit te Den Hel der en T. Vennik te Limmen. VOLONTAIRS OP DE SCHOLEN TE ALMELO. Als ze bezoldigd moeten worden, zullen wij ze afschaffen, zeggen B. en W. In den gemeenteraad van Almelo kwam Donderdag aan óe orde een verzoek van de plaatselijke afdeelingen van het N.O.G. en van den Bond van Ned. Onderw. om aan de volontairs, werkzaam aan de opienbare la gere scholen in deze gemeente, een bezoldi ging toe te kennen. B. en W. meenden inwilliging van dit ver zoek met klem te moeten ontraden. Mevr. Leendertz (soc.-dem.) en de heer Beunk (Chr. Dem. Unie) verdedigden het met kracht. Eerstgenoemde wilde eerst in principe uitgemaakt zien of men een beloo ning zal geven om daarna te bepalen, welk salaris de volontairs, die een klasse voor hun rekening hebben, zullen genieten. Wethouder mr. Kortebos (lib.) wees op de voordeelen, die voor de volontairs liggen in het practisch werken op school. Mocht ech ter de raad dit voorstel aannemen, dan meen de spr., dat het college ernstig moet overwe* gen om de volontairs af te schaffen. Ook de voorzitter zei uitdrukkelijk, dat B. en W. niet zullen gedoogen, dat na de af schaffing der boventallige leerkrachten, voor de volontairs gemeentegelden zullen worden uitgekeerd en zij hiertegen hun maatregelen zullen nemen. Wethouder ter Steege (r.-k.) wenschte aan deze geldverspilling niet mee te doen en mocht de raad een voorstel in dien geest aannemen, dan is spr. er voor direct alle volontairs af te schaffen. Het afwijzende prae-advies van B. en W. werd hierna in stemming gebracht en ver- worj>en met 11 tegen 9 stemmen, zoodat daarmee het principe-voorstel van mevr. Leendertz was aangenomen. SCHOOLREISJE O. L. SCHOOL TE URSEM. Begunstigd door prachtig zomerweer hebben de hoogste klassen van de o. 1. school te Ur- sem een tweedaagsch schoolreisje gemaakt. Het doel van den tocht was Amersfoort, met zijn heerlijke omgeving. Allereerst werden de verschillende bezienswaardigheden bewonderd, zooals O. L. Vrouwentoren, de Koppelpoort en de Kamper-binnenpoort. Na het twaalfuurtje een flinke wandeling door de bosschen. In „Ons Zonnehuis" te Oud Leusden, temidden der heerlijke bosschen, vonden ze hun bedden gespreid. Den volgenden morgen werden de ransels weer opgenomen voor den tocht naar het Bel gisch Monument, met.z'n heedijk uitlicht over de omstreken van Soest. Tenslotte neer den speeltuin n't Boompje Bij aankomst te Alkmaar stonden de luxe auto's gereed. In café Kok wachtten verschei dene ouders en belangstellenden, weer nog eenige vroolijke liederen werden gezongen, en het hoofd der school, de heer M. Kriek, op onderhoudende wijze verslag deed van hetgeen door de kinderen gedurende die 2 dagen was genoten. Spr, dankte allen recht hartelijk voor den financiëelen steun en in het bijzonder hen, die geheel vrijwillig en belangelooe hun auto ter beschikking hadden gesteld om de kinderen naar en van den trein in Alkmaar te halen. Tot slot sprak de burgemeester een kort woord van dank namens de ouders tot het on derwijzend personeeL Handen en Oksels behaiadele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ot. Alleen bij Apoth. en Drogisten. SCHOOLREISJE O. L. SCHOOL TE UITGEEST. Donderdag hebben de kinderen van de openbare lagere school te Uitgeest hun jaar- lijksch schoolreisje gemaakt. Het einddoel waa ditmaal den HaagScheveningen. Des morgens kwamen de kinderen bij de school tezamen en vandaar begon met 4 bussen en 12 luxe-auto's de veelbelovende tocht. Men reed nu over Bloemendaal—Overveen naar Haarlem en vervolgens naar Noordwijkerhout. Even buiten deze plaats werd. gestopt en kon den de kinderen zich in het dtlin naar harte lust vermaken. Dan ging het verder op het einddoel aan, den Haag. Dank zij de voorbe reidende werkzaamheden werden de auto's al reeds opgewacht door 2 agenten van de mo torbrigade van den Haag bij het viaduct te Wassenaar. Onder auspiciën van hen ging de tocht nu verder de stad door en opdat de lan ge file van auto's niet zou verbreken, werd het verkeer op drukke plaatsen stil gelegd om ge legenheid te geven door te rijden. Bezocht werden nu de Dierentuin met speeltuin. Hoe zeer de kinderen hiervan genoten is nauwe lijks te zeggen. En vervolgens naar het Bin nenhof, Gevangenpoort van Jan de Wit, het Koninklijk paleis, het Plein 1813 met gedenk- teeken en Vredespaleis. Meteen had men hier door een groot gedeelte van de stad door kruist, zoodat men ook van het overige van deze stad veel te zien kreeg. Dan ging het naar Scheveningen, naar het strand. Doch dit viel niet mee, daar er een dikke zeedamp hing, zoodat met een uur alweer besloten werd te rug te gaan. Toch wisten de kinderen ondanks deze damp zich heel goed te vermaken. De terugtocht ging over de Parklaan naar den Haag en vervolgens langs de Deil naar Heem stede. Hier kregen de kinderen andermaal gelegenheid zich te ontspannen in het park Groenendaal. Ten slotte kwam men weder op voor de meesten bekend terrein, men naderde weer Haarlem, Overveen, Bloemendaal en kwam om 8 uur de lange stoet van auto's we der in het dorp terug onder luid gejuich en ge zang der kinderen. Den geheelen dag had het weer zich uitste kend gehouden, terwijl men niet in het minst eenige autopech gehad heeft, zoodat alles eer aangenaam en prettig verloop had. TEXEL. De leerlingen der U. L. O. school te den Burg maken onder leiding van het onderwij zend personeel een paar uitstapjes. Een ge deelte gaat over den afsluitdijk naar Friesland, om daar vanuit Sneek tochtjes in die provincie te maken. De jongere leerlingen zijn naar Blaricum vertrokken. Beide reisjes zullen twee dagen duren. Vrijdagmorgen vertrokken de leerlingen met de eerste boot van Texel, Za terdagavond verwacht men ze hier terug. Tot diaken bij de Ned. Herv. Gem. te den Burg is gekozen de heer Joz. Hillen, in de va cature ontstaan door het a.s. vertrek van den heer G. Schmidt. FONDSEN. 12 Juni 5 N. W. S 4Yt obl. Nederl 1000 1000 1000 1000 100 1000 1000 1000 4 idem 6 O -Ind 6 idem 5H idem 5 idem 4K .1 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned Handel Mij Cert. v. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent. Calvé Delft Cert. Kiichenm Acc. Nederl Ford Ned Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U S. Leather Cult. Mij. Vorsten). Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor Mij. Boetou Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl Am lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembab Soutb. Pacific Union Paciiic Prolongatie i t 'Ex-dividend. 1932 11 17 31 22 A '23 21 D 17 '30 11 1000. 13 Juni 14 Juni 15 Juni 16 Juni I I 718 1004 1001%6 g» 9H 87} 78} 66 66 28 24 64 Jló, Hl, 2834 169i 97| 13i'Y,6 f/l6 «,yfc 49 232} 142 127 *2* 150 172} 89} 25} 35 MV16 64} 147 141 23} 147 UW*. 85} 100} lOIVie 9'^Ao 88 l 89 V4} 86} 77} 67 68} 29» 65} 141} 298 169} 9S} Jf/ie 25%s jVn 516/* 46} ljV.6 49» 233} 112} 126 12* 100 152} 173} 6} 88} 35 65} 67} 154} 151} 151} 21»/, 6 89} li 100%, 100} 101 100'% 9<13/l6 87} '10%, 70% 89% 89% 94} 94} 87} 86% 77} 77} 64 69} 69 29} 2'} 24} 22} 65} 64} 1%; JW16 14t} 138 285 281 168} 164} 9'u/w 97 H%6 138/;6 24% 24 45/w 4 5} 5} 4'%c 10} 10 48, 47% 231 228} 141 140 "5% 125 13% 99 150J 147} 171} 168} 6»A« 6»/« 86} «2% 24} 21} 34} 34% 64} 63} 66 66 158 150 155 149} 158 155 21% 20} 9H 91} 1% 1001/, lOÜ»/4 70% 88», 94% *6% 71% 61} 67} 28% 21} 63% J 135 277} 162 95% 22»% 3%, JSfi 43%, 14% 99 145 164% 51% 77»/, 61} 62 147 143} 91% 1%

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11