Alkmaarsche Courant. DE ROODE VULPENHOUDER ^Radionieuws Qememtecadea üeuillelon DetftócfieStaofie g§! £and= en Juw&ouw Honderd vt|t en dertigste Jaargang. MAANDAG 19 JUNI CASTRICUM No 142 1933 Dindsag 20 Juni. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend AVRO). 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 1015 Gramofoonplaten. 10.30 Orkestconcert o.l.v. Hendriks. 11.— Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Orgelconcert P. Palla, m. m. v. Hilde Jager, zang en Boris Lensky, viool. 2.15 Kamermuziek door het Hofstad-Strijkkwartet. 3.Knipcursus mevr. I. de Leeuwvan Rees. 4.Piano- syncopations door Gerda Broekhuyzen. 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5. Verhalen voor kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest m. m v BZob Scholte, zang. 6.30 RVU. Mevr. W. L Boldingh Goemans: „De letterkunde". 7.Dr. C. „Wijkverpleging". 7.15 Gramofoonpl. 7.30 ^oristenpraatje. 8.Vaz Dias. 8.05 Uit „Sonsbeek" te Arnhem: Concert door 1800 schoolkinderen o.l.v. Frcwuin, m. m. v orkest. 9.„De ontvoering in het Astor- Hotel", hoorspel van P. v. 't Veer. Regie: Kommer Kleyn. 9.15 Omroeporkest o.l.v. A van Raalte, m. m. v. St. Bergmann, piano. 10.10 Gramofoonplaten, eert door Luise Walker. 10.30 Vervolg or kestconcert. 11.3012.Gramofoonplaten Huizen, 1875 Al. (Uitsluitend KRO). 8.— Gramofoonplaten. 8.45 Hoogmis voor de zie ken. 10.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. half uurtje. 1215 Sextetconcert. 2.Voor de vrouw. 3.Gramofoonpl. 4.HIRO. 5.10 Schlagermuziek en lezing. 7.15 Causerie 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 Voordracht. 8.Tsjechisch programma m. m. v. orkest en soliste. In de pauze: Lezing. 10.Gra mofoonplaten en Vaz Dias. 11.12.Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 Al. 10.35 Morgenwijding 10 50 Tijdsein, ber. 11.0511.20 Kookpraat je. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Shepherd's feush Paviljoen Orchestra o.l.v. Fryer. 2.20 Voor de scholen. 4.45 Réné Tapponier en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Tijdsein, be richten. 6.50 Handelconcert. 7.10 Lezing. 7.40 Het Radio-Militair orkest o.l.v. Walton O'Donnell. 8.50 Causerie. 9.20 Tijdsein, ber. 9.40 Het BBC-Theaterorkest o.l.v. A. Boult, m. m. v. Marg. Roux, sopraan. 10.50 Voor dracht. 10.55—12.20 Lew Stone en de Mon seigneur Band. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert door het Krett-ly-orkest. 7.40 Dito. 8.20 Cabaretpro gramma o.l.v. P. Weill. 9.05 Symphoniecon- cert o.l.v. Bigot. Kalundborg, 1153 Al. 12.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 3.20 Concert door het Om roeporkest o.l.v. Gröndahl. 4.20 Zangrecital door Inge Michelsen. 8.35 „Samsons Faeng- sel" spel van Ranch, muzik. leiding: Grön dahl. 10.20 Gramofoonplaten. 10.50—11.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Grön dahl. Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramo foonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Merten. 120 Concert o.l.v. Wolf, m. m. v. pianiste. 4.50 Kwintetconcert m m. v. het Omroepkoor o. 1 v.Maier. 7.20 Zie Zeesen. 8.25 „Die Her- mannsschlacht", spel van Grabbe. Regie: Riteh. 9.25 Omroeporkest o.l.v. Kühn, m. m. v. pianist. Rome, 441 Al. 9.05 Gevariëerd conceri m. m. v. orkest, piano, sopraan, tenor. 9.50 Radio-tooneel. Brussel, 338 en 503 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. ÏLeemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.50 Omroepkleinorkest -.l.v. Leemans. 8 20 Omroeporkest o i.v. Walpot. 10.30 Gramo foonplaten. 508 M.: 12.20 Omroepklein orkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonpla ten. 6.35 Orgelconcert door Collot. 7.05 Ka merconcert, viool, harp, viola, cello, fluit en sopraan. 8.20 Omroepfymphonieorkest o.l.v. Meulemans. 9.20 Vervolg concert. 10.05 Pianorecital Mombaerts. 10.30 Gramofoon platen. Zeesen, 1635 Ai. 8.50 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Lindner, m. m. v. M. Nikisch, piano. 10.35 en 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Concert door het Norag-orkest .l.v. Secker. Rutten geenszins. De heer G. F. Res merkte op, dat het rap port van den heer de Groot in een spoed eischende vergadering van de bedrijvencom- missie had kunnen worden besproken. De heer Aukes betoogde, dat de handel wijze en voorstellen van den heer Res gaat tegen alle goede gebruiken in. Dan betoogde hij waarom door hem is berust in het ver dert een bergruimte van 70 pCt., zoodat bij afname van 800.000 M3. de bergruimte zal vergroot moeten worden wat lasten met zich brengt Dit zijn geen details maar hoofdpun ten. Dat de heer de Groot werk om zijn be te be: behoort te komen. Dit voorstel werd aange- nomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de hee< ren G F. Res, B. Res. Borst en Twisk. Hierna kwam aan de orde: a Voorstel tot het verleenen van een ere- diet van 2250 voor aanleg van onder drijf vergroot te zien is te begrijpen, maar diet van ZloV voor aanieg van x dat hij dan spr. rapport bestrijdt en zegt dat grondsche electr. net en uitbreiding gasbui- hij slechts details behandeld heeft is fantasie. Bij spr. is geen twijfel omtrent deze zaak en GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Dindsag 20 Juni. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven try 10.50—11.20, Midi. Reg. 12.20—13.35, Lond. Reg. 14.20—15.20, Daventry 15 45— 24— 7 JI ZUC& YtUl UllC H-V.W. uv wmiuiooic UU1 uil 1 uil HUW uau - i'a oni g Zeesen rapport te doen instellen. Dat is bij hem ge- 31 Mei terug. 7oa~i?'ÏÏ w PKg Zeesen weest gedachte dat zij zich dan bij deze De heer Res bleef het jammer vinden, dat l'-ZU zi.lv, Hamburg 23.2024.uitspraak zouden neerleggen. I de heer de Groot zijn meening niet kan ver- De heer Spaansen had liever gezien dat het dedigen. Wat zijn andere gemeenten dan toch rapport van den heer de Groot was behan deld in de commissie. Hoe nu zijn houding zal zijn is moeilijk te zeggen. Hij zal echter afwachten de meening die de heer Rutten deze middag zal geven. De heer B. Res betoogde dat hij voor een maand opschorting is. Indien de gemeente.- Beverwijk niet goedkooper is, dan is dat mo- aardig om aan te hooren, maar de heer de specteur, zooals de voorzitter een en ander NAAR DEN CHAOS? Het Ned. Correspondentiebureau ontving het volgende telegram uit Luzern: Het plan in zake de golflengteverdeeling is te Luzern definitief aangenomen, waarin Huizen 223 kp, gedupliceerd met Kharkov; naastliggende stations zijn Motala en Warszawa (Warschau), beide op 7 kp af stand. Hilversum heeft in het plan 995 kp exclu sief; naastliggende stations zijn Genua en zennet. Werd aangenomen. u.j m ui.. ¥W-hij ^,1. 8ivn b. Evenzoo een voorstel tot regeling van zoek van drie leden van de commissie om dit hij nam dan ook niets van zijn rapport van gasprijs voor verbruikers boven 10.000 M3. -1 1 per jaar en wel van 100.000 M3. 4 cent per M3. en voor het meerdere verbruik 3^4 cen* per M3. c. De suppl. begrooting 1932 en wijziging begrooting 1933, zooals door Gedeputeerde Staten is aangegeven, werd aangenomen. De posten werkverschaffing en steunverleening aan werkloozen zijn verhoogd, maar de be grooting is kloppend gemaakt, omdat de op brengst belastingen veel zijn meegevallen naar de laatste mededeelingen van den in- stumpers door te gaan naar Hoogovens. Dan deelde hij mede, dat na onderzoek op 9 Juni is gebleken, dat het gas hier 4100 ca- loriën heeft. De heer Rutten geloofde niet dat er veel verschil zou zijn als de heer de Groot hier zou komen debateeren met hem. Misschien gelijk de fabrikant in dit geval Hoogovens en Groot kan hier niet beslissen, dat moet de 1 1 1 1-4 l-l i. A «1Z li" I J J T l_ Lil .Al. 1 A A l-l 1 A M zou daarom willen dat aan deze instelling offerte werd gevraagd. De heer Hellinga gaf aan waarom hij de BHef?lan wordt^niet^onderteekend door I houding, van de «^'^endie nu weer voor Moeders in de Nederland. Zweden, Polen, Finland, Grie- uitstel zijn n»ct ka oegrnpen. j. Butaan: kenland M Dm land™ hebb» L1^ J* Nyl:.oo»4 ara detad besloten op hun tegenwoordige golven te blij ven. Het gedeelte der lange golven van het plan kan daardoor niet in uitvoering komen. In October vergadert de Union Internatio nale de Radio-diffusion te Amsterdam en zal daar een andere verdeeling der lange golven opmaken, waarbij Nederland hoogstwaar hierna guitaarcon-1 schijnlijk op de tegenwoordige fequentie van 160 kp zal blijven. Voor Huizen beteekent 223 kilo-periode een golflengte van 1350. terwijl 995 kp neerkomt op golflengte van 1875 M. Geautoriseerde vertaling naar 'tEngelsch van Molly Thynne, door A W v. E.v R- 20 Volgens Gregg. was mrs. Draycott twee uur dood geweest, toen Leslie haar lijk in de zit kamer op de boerderij had ontdekt. Hierop afgaande, schreef Fayre bovenaan het papier: „23 Maart. Mrs. Draycott tusschen zes en zeven uur doodgeschoten." Toen hij een half uur later klaar was, luid den zijn aanteekeningen als volgt: John Leslie. Liep volgens zijn eigen zegen om zes uur door de velden in de richting van Besley. Motief: schijnbaar geen. Heb alleen zijn eigen verklaring van zijn gedragingen en van de leege kamer in zijn revolver. Landlooper gezien door jurylid buiten Whit- bury. Het kan zijn, dat hij niets te maken heeft met den persoon, wiens voetafdrukken door de politie buiten voor het raam van Les- lie's zitkamer gevonden werden. Zonder twijfel sliep iemand in de schuur op den dag van den moord, en deze man passeerde Whitbury om vier uur. Motief: roof? Kan zijn, dat hij door Leslie of de politie verjaagd werd. Cynthia Bell. Was om zes uur te Galston Manon. Aanteekening: Den portier te Galston opzoeken voor bevestiging. Motief: geen, be- hals als zij en Leslie Leslie's mogelijke vroege re betrekking tot mrs. Draycott achterhouden. Dit is niet waarschijnlijk, daar mrs. Draycott zelf vertelde, dat zij Leslie nooit had ontmoet. Vrijdagmiddag vergaderde de raad ten einde in hoofdzaak te behandelen het rap port van ir. J. Rutten, directeur van het gas bedrijf te Den Haag, dat deze heeft uitge bracht over de gasvoorziening door middel van eigen productie bedrijf of wel gasleve ring door middel van Beverwijk door Hoog ovens, gebaseerd op een aanbieding van Be verwijk. Dit rapport is uitgebracht op verzoek van drie leden van de gascommissie in verband met een voorstel van het advies van den di recteur om over te gaan tot den bouw van een schuinkameroven, welke noodig is in ver band met in elkaar zakken van een retort oven. Voorgesteld werd om in verband met de conclusie van het rapport van den heer Rut ten, over te gaan tot den bouw van een schuinkameroven. De heer G. F. Res stelde voor om de be handeling een maand uit te stellen en inmid dels een offerte te vragen aan hoogovens. De voorzitter zeide, dat het voorstel van B. en W. verder gaat en dus in behandeling komt. Hij stelde voor om tot de vergadering toe te laten de heer Rutten en de directeur van de bedrijven. De heer G. F. Res meende, dat dan ook de directeur van het gasbedrijf uit Beverwijk behoort te worden toegelaten. De voorzitter zeide, dat de heer Rutten ad viseur is van de gemeente, dat is de heer Groot van Beverwijk niet. Hij sprak er zijn groote voldoening over uit, dat de conclusie van het rapport van den heer Rutten geheel door de bedrijven commissie is overgenomen met instemming van alle leden. Waarom B. en W., die geen behoefte hadden opnieuw een onderzoek te doen instellen naar de meest economische gasvoorziening, toch daarmede hebben inge stemd vindt zijn oorzaak in de mededeeling van drie leden van de gascommissie dat deze zich bij de conclusie van dat rapport zouden neerleggen waardoor de rust in de gemeente zou worden hersteld. Het verwijt dat thans wordt gedaan dat niet aan alles aandacht is -1 geschonken is onjuist. Door den heer de - Groot is een tegenrapport ingediend, dit is eerst 2% dag geleden ingekomen. B. en W. hebben dit gesteld in handen van den advi seur en deze zal zijn meening daarover wei zeggen. Het rapport van den heer Rutten is vol doende, gezien de wensch van de commissie, dat zij zich bij den uitslag daarvan zouden neerleggen. De heer Rutten is een onpartijdig deskun dige, dat is de heer de Groot niet. Deze heeft belang bij de gaslevering en dat heeft de heer Fayre ging achterover in zijn stoel leunen en bekeek zijn werk. Hij scheen niet veel verder te zijn gekomen. Toen nam hij zijn potlood weer op. „Ik kan evengoed met allemaal doorgaan", I zei hij, ongeduldig over zijn eigen beuzelach tigheid. „Miss Allen. Zat om zes uur in haar stu deerkamer te Greycross brieven te schrijven. Motief: geen, behalve als haar afkeuring over de levenswijze van haar zuster haar tot waan zin had gevoerd. Maakt niet den indruk, alsof zij iemand is, die tot uitersten overgaat. Aan teekening: zien uit te vinden of haar zuster s dood haar financieel van groot voordeel is, ook, of zij omstreeks zes uur door een der be dienden op Greycross is gezien' Terwijl hij dat laatste opschreef, kwamen hem Kean's woorden in het hotel voor den geest: „Waarom een man? Had hij toen aan miss Allen gedacht?" vroeg Fayre zich af. Langen tijd bleef hij bij den haard zitten. Zijn gedachten hielden zich bezig met het vraagstuk omtrent miss Allen. Hij herinnerde zich haar heftige ontkenning, dat haar zuster iets met John Leslie zou te maken hebben ge had; haar brief aan Cynthia. Kean's veron derstelling, dat mr. Draycott wel door vrouwenhand kon zijn gedood, kwam even na zijn terugkeer van miss Allen. Fayre wensch- te van ganscher harte, dat hij bij dit onder houd tegenwoordig was geweest. Wat had zij hem verteld? Terwijl hij zich voor het diner kleedde, was hij zich bewust van een toenemende wrok te gen Kean. Hoe meer hij over diens manier van doen in het hotel nadacht, hoe meer hij begon te vermoeden, dat Kean iets belangrijks had ontdekt bij zijn bezoek aan miss Allen iets, dat hij, zooals Fayre zich, meer en meer van de cijfers, dat het rapport van den heer Rut ten op zeker en vaststaande cijfers is ge maakt. Met eenigen goeden wil waren nog meer voordeelen voor eigen fabrikatie aan te geven, dat heeft de heer Rutten niet gedaan. Spr. haalde op het rapport dat indertijd is uitgebracht door den heer de Groot aan de kiesvereeniging, dat ook niet gedekt werd door het rapport van den heer ir. Wirtz. Hij betuigde tenslotte zijn instemming met dit rapport. De voorzitter zeide, dat de leden van de commissie die het rapport van den heer ir. Rutten hebben gevraagd hebben verklaard zich onvoorwaardelijk bij de conclusies van dat rapport neer te leggen. Indien men nu ging uitstellen om het rapport-de Groot te bestudeeren enz., dan zou men iets doen wat raad doen. Dat het gas zoo laag van waarde is kan hij gezien de cijfers van de gasstich- ting niet aannemen. Het nemen van gasmon- sters is niet ieders werk, daar zijn menschen voor noodig die dat dagelijks doen. De vraag is maar wie heeft dat gedaan. De heer F. F. Res: De gemeente Beverwijk. De heer Rutten kan niet weten of Bever wijk zoodanig is geoutilleerd dat deze dat kan. Maar minder fraai is het zeker om zon der dat het gemeentebestuur dit weet in een andere gemeente te doen. Voorts deelde hij mede, dat z.i. gezien de hoeveelheid gas die men hier maakt per ton kolen het gas onge veer 4700 caloriën moet zijn. De gasstichting is bovendien onpartijdig en daaraan kan men dus meer waarde hechten. Wat hoogovens betreft, die kan geen offerte maken, gezien het contract met Beverwijk. Rechtstreeksche levering door Hoogovens is uitgesloten. De heer Spaansen vroeg of de toestellen die thans op het bedrijf zijn verouderd zijn of van te geringen capaciteit, zoodat binnen enkele jaren vernieuwing noodig zal zijn. gezien hetgeen hij zoo juist heeft gezegd niet Omtrent de calorische waarden vroeg hij en- juist is te achten. Indien het rapport van den heer Rutten in den geest van de leden was uitgevallen zou men dan aanvaard hebben als B. en W. zich daarmede niet hadden ver- eenigd en een nieuw rapport zouden hebben geëischt? De heer Rutten is trouwens hier om zijn meening over het rapport-de Groot te zeggen. De heer ir. Rutten die hierna het woord verkreeg zou het rapport van den heer de Groot niet op den voet volgen. Inderdaad ligt de conclusie van het rapport in de wijze van groepeering van cijfers, maar als de heer de Groot cijfers groepeert doet hij dat onjuist, hetgeen spr. met voorbeelden aangaf. De heer de Groot vergiste zich herhaaldelijk, b.v. zoo als hij voor afschrijving van de Haagsche gasbedrijven 12 pCt. aangeeft, dat zoo gesteld juist is, maar vergeet wat in dat pCt. zit in het onderhoud en vernieuwing van het gasbedrijf aldaar. Dat kan de heer de Groot ook niet weten. Hij betoogde ver der, dat hij de cijfers in zijn rapport genoemd niet heeft geflatteerd, integendeel met motie ven die wel juist zijn heeft hij geen rekening gehouden. Bijvoorbeeld heeft hij geen reke ning gehouden met wachtgelden, wat toch aeker juist is en als de heer de Groot dan daartegen aanvoert, dat die in den regel wel meevallen, omdat herplaatsing herhaaldelijk geschiedt, dan merkt hij op dat in dezen om standigheden, dat was in 1925 geheel an ders Voorts wees hij er op dat hij steeds aan neemt (de heer de Groot) dat bij uitbreiding van eigen bedrijf 5 pCt. moet worden aange nomen voor rente, terwijl als het gaat om uit breiding van het bedrijf in Beverwijk in ver band met levering van Castricum hij maar aanneemt 4 pCt. Bovendien vergeet hij dat Castricum thans gemiddeld maar 4.63 pCt. betaalt aan rente. Dat de calorische waarden niet behoeft te worden beschouwd bij het verschil van gas van eigen fabriek en leve ring van Beverwijk is onjuist. De Gasstich ting die geregeld gedurende 2 jaar hier het gas heeft gecontroleerd heeft bevonden dat gemiddeld het gas is 4690 caloriën. Dat de berekening van de opbrengst cokes te hoog zou zijn aangenomen is ook onjuist, hetgeen spr. nader aangaf. Gasberging ruimte. Hier over is in zijn rapport niet gesproken, maar toch kon daarin opgenomen worden dat bij afname van 1.000.000 M3. de gasbergruimte voldoende is voor eigenproductie, hetgeen niet zoo is bij hoogovengas. omdat deze vor- IS VOOR VISCRT ALLERFIJNSTE WAT ER IS. 3»= buiten zichzelf gerakend, voorhield, den volgenden dag als vanzelf sprekend aan Les lie's procureur zou mededeelen. Hij laakte Kean niet. Hij kende hem goed genoeg om van zijn methodes op de hoogte te zijn, hoe vervelend en onmenschelijk ze ook mochten schijnen, maar er was een tikje koppigheid in Fayre's natuur, die in opstand kwam tegen een behandeling, als hij van zijn ouden vriend had ondergaan, en hij was meer dan ooit be sloten zich met de zaak onledig te houden. Hij had aangeboden, Grey, den procureur, vaa het station te halen en Kean had zich daar niet tegen verzet. Hij nam zich voor zooveel uit hem te halen, als mogelijk was, en dan op eigen houtje verder te werken. Hij voelde, dat zijn eigen conclusies tot dusver verwarrend vaag waren. De gebeurtenissen van den volgenden mor gen openden echter de mogelijkheid, een weg te vinden. Toen hij de hall doorliep, stuitte hij op dr. Gregg, die op weg was naar lady Kean. De dokter groette kort, maar vriende lijk. „Hebt u gehoord, dat ze onzen vriend, den landlooper, die dien avond op de boerderij was, gepakt hebben?" zei hij. „De politie schijnt er eens een keer vlug bij te zijn ge weest". „Hebben ze iets uit hem gekregen? „Ik weet het niet. Behalve de oude Gunnet houden zij allen hun mond dicht. De kerel kan in elk geval niet weg. Letterlijk aan het been geblokkeerd in het ziekenhuis te Whit bury. Hij werd door een idioten jongen ezel op een motorfiets aangereden en heeft zijn enkel gebroken. Ik hoorde, dat hij dien avond op de boerderij was hij wilde er slapen. Iets schijnt hem op het laatste oogenblik te heb ben afgeschrikt. Mischien de komst van de kele mededeeling. De heer Rutten zeide, dat het nemen van monsters van gas niet zoo eenvoudig is. In den Haag liet hij dat steeds doen door de gasstichting en niet door eigen personeel. Gezien de hooge calorische waarden van de controle gedurende twee jaren kan men ge rust zijn. De bestaande toestellen zijn vol doende. Komen er nieuwe vindingen, wat niemand in de hand heeft dan doen zich toch ook nieuwe omstandigheden voor. De heer B. Res heeft de heer Rutten niet geheel kunnen volgen omdat zijn gehoor niet scherp meer is. Hij stelde zich echter op het standpunt, dat eerst hoogovens moet ge vraagd worden om een offerte. De heer Weenk begreep de leden Res niet. Het is voor hem onbegrijpelijk dat zij niet met het voorstel kunnen accoord gaan. Zij hebben gedaan gekregen wat zij gewild heb ben en nu is het weer niet goed. Hij zal met de voorstellen van B. en W. wel medegaan. De voorzitter zegde dank voor de uiteen zetting van den heer Rutten en vroeg vervol gens of gezien het tegen-rapport van den heer de Groot ook wijziging is gekomen in de conclusie van waartoe de heer Rutten op 31 Mei is gekomen ten aanzien van voort zetting van het eigen productiebedrijf. De heer Rutten antwoordde hierop, dat hij zijn rapport volledig handhaaft. Dan vroeg de voorzitter of de toestand van de oven in zeer slechten toestand verkeert. In het ondervuur is een wand zoodanig scheef gezakt, dat deze ieder oogenblik kan inval len. Bezwijken van den wand is dus niet uit gesloten. De voorzitter zegt de heer Rutten dank voor zijn aanwezigheid en voor de toelich ting van zijn rapport. Dan wees hij er op dat bestrijding van het rapport op kalme en waardige wijze behoort te geschieden. Dat de heer de Groot geen waarde hecht aan calorische waarden toont hij aan door een zinsnede aan te halen uit zij verweerschrift. De Hoogovendirectie heeft inderdaad een brief aan B. en W. geschreven, doch daar wordt met geen woord genoemd van een aanbieding harerzijds. Hij is van oordeel dat de zaak thans vol doende is toegelicht en stelde voor de discus sies te sluiten en over te gaan tot stemmen om dus B. en W. een crediet te verleenen van 25.000 voor bouw van een schuinkamer oven en alle verdere maatregelen te nemen en de begrooting daarmede in overeenstemming te brengen De heer G. F. Res stelde voor de beslissing een maand uit te stellen. De voorzitter zeide, dat het voorstel van B. en W. verder gaat en dus in stemming politie. Als hij de dader blijkt te zijn, is Les lie uit den brand!" .Leslie's procureur komt vandaag, en ik ga hem afhalen. Het zal hem toch worden toe gestaan Leslie te spreken, als hij dat wenscht?" „Dat denk ik wel. Kan ik van dienst zijn? Ik moet van hier naar Whitbury, en kan er u in ongeveer een half uur brengen". Fayre nam het aanbod aan, blij met de kans, den man te spreken, die zeker het meest van de bewoners in den omtrek afwist. Gregg had bij het verhoor geen bijzonder gunstigen indruk op hem gemaakt, en hij had niet veel met hem op. Als getuige was hij vrij knorrig geweest; heden was hij praatziek, ongetwijfeld, omdat hij zich aangenaam poogde voor te doen, en toch scheen hij weinig op zijn gemak. Fayre wist, dat hij den naam had, een goed dokter te zijn, hoewel hij wat ruw was. Toen hij in de hall zijn hoed en jas zocht, voegde lord Staveley zich bij hem en bevestig de zijn meening omtrent den dokter. „Een knappe kerel, die Gregg", zei hij, „om je de waarheid te zeggen, ben ik blij, dat ik hem bij de hand heb als Sybil hier is. Het is altijd eenigszins een verantwoordelijkheid, en ik denk wel eens, dat Kean ons zou vermoor den, als haar wat overkwam. Verbazend, zoo als die man in haar opgaat. Ik had het nooit van hem gedacht. Mijn vrouw is zoowat de eenige, wie hij haar toevertrouwt Goddank kunnen we op Gregg aan". „Een rare kerel", zei Fayre nadenkend „Een soort ruwe diamant, is het niet?' toelichtte." d. Het voorstel tot wijziging van het amb tenarenreglement ontmoet geen bedenking. In de rondvraag werd gewezen op de noodzakelijkheid om een politie te hebben bij Zondagen op de overweg bij de Vinkebaan, omdat anders het verkeer in de war loopt en de boomen op den overweg niet op tijd kunnen worden gesloten. De voorzitter zeide, dat een en ander over wogen zal worden. De heer B Res vroeg opknapping van den berm langs de Mient, hetgeen werd toege zegd. Door verschillende leden werd bepleit het toepassen van het één-richting-verkeer langs de Mient. Hetgeen onderzocht zal worden. De heer Res besprak de uitvoering van de rioleeringswerken aan de Schoutenbosch, hetgeen zal geschieden. De heer Hellinga bepleitte kostelooze in enting tegen diphtherie, waarop de voorzit ter antwoordde, dat een onderhoud heeft plaats gehad met den inspecteur voor de volksgezondheid en deze dit wil doen in het najaar. Den raad zal wel een voorstel daar toe bereiken. DE SANEERING VAN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF. Naar wij vernemen ligt het met betrekking tot het saneeringsplan voor het bloembollen- bedrijf in de bedoeling der regeering om de reeds bekend gemaakte minimumprijzen voor het te exporteeren deel zoo volledig mogelijk aan de kweekers ten goede te doen komen, d.w.z. dat alleen de onkosten der kweekers centrale op hen verhaald worden en de helft der kosten van de Centrale commissie. De exporteur zal, om exportvergunning te krijgen, ten genoege der regeering moeten aantoonen, dat de kweeker den minimumprijs heeft genoten, resp. dat daarvoor een rede lijke zekerheid van betaling op de gewone betalingstijden is gesteld. De teeltbewfjzen zullen aan de erkende te lers in verhouding van den omvang hunner teelt als een, niet zonder goedkeuring der re geering, overdraagbaar recht worden ver strekt. Voor eventueele overdracht zullen soe pele mogelijkheden worden geopend, be- oogend om aan alle telers een teeltvoortzet ting te waarborgen, die voor hen en in hef algemeen belang, aan alle eischen van rede- lijkheid voldoet Aan de exporteurs zullen de condities zoo» danig gesteld worden, dat de minimumprij zen in het buitenland zoo goed mogelijk worden gehandhaafd, met zoo gering moge lijke bemoeilijking van de gewone wijze van afzet. De geraamde inperking zal definitief wor den vastgesteld na bekendmaking der resul taten van de inventarisatie. Voor de misschattingen voor alle onkosten der regeling zal een heffing bij den export gesteld worden. VRETERIJ VAN HET SCHILDPADTORRETJE EN DE LARVEN VAN DE AASKEVER IN BIETEN. Door het Instituut voor suikerbietenteelt te Bergen op Zoom werd de Plantenziekten- kundigen Dienst in kennis gesteld met het optreden van vreterij van het schildpadtor retje en de larven hiervan in bieten in het Zuiden van ons land. Deze mededeeling en het feit, dat in andere deelen van ons land de larve van den aaskever schade aanricht in het jonge bietengewas, geven er aanlei- ding toe hier de aandacht te vestigen op de waren en nu zweren ze bij hem. Hij is een sel.-made man. Zoon van een veearts in het noorden, zegt men". Terwijl hij sprak, verscheen Gregg boven aan de trap, en spoedig waren hij en Fayre op weg naar het station. „Het ziet er leelijk uit voor Leslie, als het blijkt, dat ze toch niet den rechten man ge pakt hebben", zei Gregg onverwacht. „Ik ontmoette lady Cynthia boven en zij zag er nogal gedrukt uit. Het doet mijn patiënte ook geen goed." „U bent toch niet bang voor haar?" viel Fayre snel in. „Het is niet erger met haar, als u dat be doelt, maar zij kan niet tegen verdriet. Ik zou het beter voor haar vinden, als zij hier vandaan was. Als ik mijn zin had, zou zij nu in Londen in haar bed liggen". „Wat denkt u van Leslie's kansen?" „Die staan slecht. U en ik weten, dat hij et niet de man naar is, zooiets te doen, maar de schijn is sterk tegen hem. Het hangt er van af, wat voor oude wijven er in de jury zitten, als het zoo ver komt. Ik hoop van niet, nu ze dien landlooper hebben". „Het motief ontbreekt. Wat mij persoonlijk aangaat, geloof ik niet, dat hij mrs. Draycott ooit in zijn leven gezien had vóór dien avond. U was daar immers? Welken indruk maakte hij op u?" „Hij sprak de waarheid. Hij gedroeg zich precies als u en ik ons onder die omstandighe den gedragen zouden hebben. Het is vreese- lijk, het lijk van een vreemde vrouw „Het heeft er veel van. Hij kon in het be- I kamer te 'vinden. Over het geheel gedroe/hiï in niet erg opschieten met de dames hier in I zich kranig". gin de buurt. Maar de oude dokter in Whitbury is zoo'n sukkel, dat zij er wel toe gedwongen Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5