WRIGLEY Van Rommelzaken Hobbeltie LANGENDIJK. KENNEMERLAND. W ARMENHUIZEN, LANGENDIJK. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. WIERINGERWAARD. middelen, waarmede deze vreterij kan wor den tegengegaan. Het schUdpadtorretje en zijn larven vreten gaten in de bladeren, zoodat deze er erg ge havend utizien. Het kevertje beeft een schud- padachtig voorkomen. Het is in het begin iets groenachtig en daarna meer vuilbruin ge kleurd. De larve is meer geelgroen. Aan de kanten van het lichaam van de larven be vinden zich 'zijdelings vertakte doorntjes, terwijl eveneens een soort staart aan het lichaam voorkomt, die gewoonlijk over het lichaam is gebogen en waarop de uitwerp- se en worden verzameld. De larven van den aaskever zijn plat en zwart van kleur. Ze vreten, wanneer het ge was neg jong ïe. soms de bladeren in hun ge heel op, bij oudere bladeren blijven alleen de hoefdnerven over. De bestrijding van beide parasieten kan o a. geschieden door het gewas te bespuiten met arsenicum houdende middelen, zooa's Parijsch groen en loodarsenaat. Parijsch groen wordt aangewend in een verhouding van 1 op 1000 (dus 1 ons op 100 L. water), terwijl hieraan eenige kalk wordt toegevoegd (plm. 1 K.G. op 100 L). Een goede menging en verdee'ing werdt verkregen door van het benood'gde Parijsch groen met een weinig water en kalk een papje te maken en dit pap je alsdan met de rest van het water te men gen. De vloeistof wordt met behulp van een pu'verisateur over het gewas verspoten. Daar zoowel Parijscngroen als loodarse naat zware maaggiften zijn betrachte men de noodige voorzichtigheid. Nadere inlichtingen zijn verkrijghaar bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage-| ringen en bij de hierbij werkzame ambtena ren, alsmede bij de rijkslandbouwconsu- 'enten. Eenige dagen geleden is een commissie Van Boerenbelangen door den voorzitter van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers geïnstalleerd, welke bestaat uit de heeren K. Bregman, Oudendijk, Jb. Bak ker GzLangereis, en D. Kleijn Kz. te As sendelft. Behandeld werd de vraag hoe of men te genover de inkrimping van den veestapel stond. De meerderheid sprak zich uit tegen een gedwongen inkrimping. Men gevoelde meer voor een inkrimping van de margarine- fabricage. Men besloot een schrijven aan den alge meenen Zuivelbond te richten met adhaesie- betuiging aan het voorstel van de N. V. Z. om geen verplichte afslachting toe te passen doch de ma<-garinefabricage in te krimpen. Ook werd aan de Crisis Zuivel Centrale geschreven hare toezegging gestand te doen dat de gerserveerde gelden dit voorjaar zul len worden gebruikt als toeslag op de melk prijzen, als deze buitengewoon laag zouden zijn, wat ze in Maart en April toch zijn ge weest. De zomer is aangebroken, dat bewijst het beeld van de markt. Aardbeien, peulen, doppers en niet te vergeten sla, zijn de echte zomerproducten, de laatste wordt dan be doeld geteelt op den kouden grond. De aan voeren waren op peil, al zijn er altijd pro ducten die niet zoo ruim worden aangevoerd. De aardbeien zijn los gekomen. Naast de vroege Deutsch Evern, komen successievelijk de latere soorten los en de volgende week (van 19 tot 24 Juni) zal wel de speciale aardbeienveiling een aanvang nemen. Dan komt er ook weer lijn in de embellage, want thans wordt er nog in doozen en slofjes en sloffen aangevoerd. De prijzen der aardbei en waren 0.12 a 0.22 per doos en 0.85 1 30 per slof (de laatste pl.m. 5 pond inhoud. Sla werd in groote kwantums aange voerd al is de aanvoer nog niet volledig. Mooie sla was nog al in trek, doch mindere kwaliteit gold weinig, de prijzen varieerden van 0.15—0.40 per kist. De aanvoer van doppers en peulen wordt steeds grooter en de hooge prijzen der twee voorgaande weken kwamen niet meer voor. De noteering voor doppers was 18—25 en peulen 20— 27 per 100 K G. Bloemkool werd niet bij zoo groote kwantums aangevoerd als we de laatste twee weken gewoon zijn. Ook de kwa liteit gaat er niet op vooruit, terwijl de prijs laag was, ook voor le soort. We noteerden voor bloemkool ook le coort 7—10 en voor 2e soort 4—6.50 per 100 stuks. Bospeen werd ruim aangevoerd en de handel was vlug. We noteerden voor le soort 14 18 en voor 2e soort 8.50—12 per 100 bos. Postelein werd in niet te groote kwantums aangevoerd en de handel was vlug, de prijzen waren echter niet te hoog, nl. 1520 per kist. Rabarber, welke niet te ruim werd aangevoerd, en de prijs was redelijk, nl. 2.50—4.50 per 100 bos. As perges werden ruim aangevoerd, doch de handel was matig, de prijzen voor le soort 2532 per 100 bos, 2e soort, en blauw, werd voor alle prijzen verhandeld Spinazie werd niet ruim aangevoerd en le soort was duur, de noteering 0.60—1.20 per kist. Sniiboonen en spercieboonen werden ruimer aangevoerd, hoewel men van kasproduct geen te groote aanvoer mag verwachten. Na tuurlijk waren die boonen nog duur. We no teerden voor snijboonen f 50—64 en voor spercieboonen 5462 per 100 K G De overige aanvoer, onveranderde prij zen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Bestuursvergadering. Naar aanleiding van den in het K. N. L. C. uitgesproken wensch, het in 1931 opnieuw opgestelde en aangevulde urgentieprogram ma in verband met het optreden eener nieu we regeering wederom te herzien, werd be sloten zich in hoofdzaak te scharen achter de door de Friesche Maatschappij van Landbouw naar voren gebrachte gedachte, een geheel nieuw programma te ontwerpen, waarin in een kort bestek de verschillende wenschen zullen worden geformuleerd. Medegedeeld werd, dat- de minister van economische zaken en arbeid op het adres 3 centrale landbouworganisaties inzake der steun aan de aardappelteelt heeft geant woord, dat deze aangelegenheid zijn volle I aandacht heeft. Besloten werd, zich te verzetten in het K. N. L. C. tegen het wetsontwerp tot wijzl- ging der wet op de openbare vervoermidde len, aangezien engere bepalingen tot gevolg zullen hebben een duurder worden van het transport per vrachtauto, waarvan het plat teland weer de dupe wordt. Omtrent eenige verzoeken om subsidie en prijzen voor courses zullen na nader onder zoek voorstellen aan het hoofdbestuur wor den gedaan. Als gevolg van een tot het gemeentebe- stuur van chagen gericht verzoek, over te willen gaan tot verlaging der marktgelden, was van het college van B. en W. van Schagen een schrijven ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat op dit verzoek niet kon worden ingegaan, daar blijkens onder zoek de tarieven in Schagen belangrijk lager zijn dan in een andere marktplaats in Nrd.- holland. Besloten werd, een nader onderzoek naar de tarieven in verschillende marktplaatsen in Noord- en Zuidholland in te stellen. Waar ter vergadering werd medegedeeld, dat het in- en verkoopbureau voor tuinbouw producten in Noordholland te Alkmaar, dat tot taak had, de ter veiling aangevoerde producten, die niet afgezet konden worden tegen minimumprijs over te nemen, met 18 Juni a s. zal worden opgeheven, werd beslo ten ten spoedigste omtrent den steun, die dit bureau voor den tuinbouw sinds zijn oprich ting heeft gebracht, een onderzoek in te stellen, waarna met den regeeringscommis- saris voor de uitvoering van de tuinbouw* steunregeling in correspondentie over hand having van dit bureau zal worden getreden Bij de bespreking van de positie der vee houderij werd medegedeeld, dat via de ge westelijke varkens centrales een inventarisa tie van het rundvee zal worden gehouden Naar aanleiding van een over den land bouw op Terschelling ontvangen rapport werd besloten, enkele daarin aangehaalde punten te bespreken met den directeur der Nederlandsche varkens centrale. Tenslotte achtte de vergadering het van het grootste belang, in verband met de to taal-consumptie van boter, dat restaurants, banket bakkers e.a., die zuivelproducten (kunnen) gebruiken, naar buiten duidelijk kenbaar maken, dat voor de in hun inrich ting toebereide spijzen en artikelen, gebruik wordt 'gemaakt van zuivere boter dan wel van margarine of van andere vetten (in Duitschland bestaat dit voorschrift reeds ge- ruimen tijd). In de vergadering van het Kon. Ned. Landbouw Comité zal worden voorgesteld, dit punt in de vergadering der I centrale landbouworganisaties in bespreking te brengen. Hierna volgde sluiting. j JlcoMHciaal Tlieuws Dezer dagen vergaderde de Coöperatie ve Boerenleenbank in de zaal van den heer Slikker. De heer Klant constateerde met leedwe zen dat de economische toestand sinds het vorige jaar niet beter doch slechter is ge worden. Een lichtpunt daarbij is, dat de so liditeit der Centrale Bank en der plaatselijke Boerenleenbanken door de crisis niet is aan getast. Spreker vond het niet ondienstig even te memoreeren dat de soliditeit van de plaatselijke banken, behalve door de gevorm de reserve, nog extra wordt gesteund, door het „Kapitaal voor Bijzondere Doeleinden", tot welks vorming in 1931 is besloten. Uit het kapitaal worden tegemoetkomingen ver strekt aan locale banken, die crisisverliezen lijden. Sprekers inzien was dan ook dat het beginsel van Raiffeisen. Allen voor één en één voor allen door de Boerenleenbanken op gelukkige wijze in practijk wordt gebracht. De Boerenleenbank verschaft goedkoop cre- diet, omdat zij het geld tegen weinig rente van de spaarders ontvangt. Winst behoeft slechts in zooverre gemaakt te worden, als noodig is, om eene krachtige reserve te vor men. Spr. durft ook gerust zeggen, dat zonder de Boerenleenbanken onze land- en tuin bouw deze crisis niet zou doorkomen. Tenslotte hoopte spreker dat de credietne- mers dit ook zullen beseffen en hun uiterste best zullen doen om hunne verplichtingen na te komen. Op de volle medewerking van het bestuur kan worden gerekend. Mocht echter in een enkel geval onwil aanwezig zijn, dan zal het Bestuur ook niet aarzelen om krachtig in te grijpen, want in het be lang van lTallen mag onze mooie instelling de Boerenleenbank niet in gevaar worden gebracht en hiermede opende spreker deze vergadering, net voorstel van de Centr. Bank om de rente met 1/4 te verkoopen wordt niet toe gepast en blijft op hetzelfde niveau. De heer Hopman las hierna het jaarver slag voor en hieruit vermelden we dat het ledental bedraagt 124, dat twee leden van de lijst waren afgevoerd, Dat 5 maal was ver gaderd waarvan 4 maal met den Raad van Toezicht. De verhouding tusschen bestuur en Raad van Toezicht is buitengewoon goed te noe men. De heer P. Mink als lid van den Raad van Toezicht deelde mede dat 7 maal was vergaderd en dat bij de gehouden controle steeds alles in de beste orde is bevonden. De ontvangsten volgens rekening waren: ontvangen spaargelden 23269,88, terug betaalde voorschotten 4144.57, ontvang sten loopende rekening 30731.54, rente van voorschotten f 3525.97 rente loopende rekening 3306.60. Uitgaven: terugbetaalde spaargelden 27229.20, gegeven voorschotten 5280, loopende rekening 41452.31, rente van spaargelden 2428.23, rente loopende reke ning 476 49. De balans wees aan een winstsaldo van 473.81. Verder werd behandeld de verlies- en winstrekening die evenals de rekening en balans, zonder aanmerking werd goedge keurd. Hierna werd overgegaan naar punt 9, voorstel tot aanwending winstsaldo Door de vergadering is besloten om het winstsaldo zijnde 473,81 toe te voegen aan de reserve dat hierdoor gestegen ;s tot 10893 69 Verkiezing van een liu van het bestuur we- WRIGIEY S KAUWGOM - IN OE MONO IS lEKKIR (N G EZ ON Dl gens periodieke aftreding van den heer Jb. de Groot. De heer de Groot werd met bijna alge- meene stemmen herkozen. Verkiezing van een lid van de R. v. T- wegens periodieke aftreding van den heer A. Kroon. De heer Kroon werd eveneens herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden zijn gekozen de heeren G. Rijpma en Jn. Kui per, die deze benoeming aannamen. Medegedeeld werd dat de rente der spaar gelden 'bedraagt 3 1/4 en VA voor een bedrag boven de 1000 voor één jaar vast. Rentevoorschotten 4'A en ook 434 voor loopende rekening. De toestand wordt hoe langer hoe be nauwder en vooral voor hen, die hun eigen dommen hebben bezwaard met hypotheek, is deze tijd bijzonder moeilijk. Want het valt niet mee, om de rente, laat staan de aflos singen, bij elkaar te krijgen. Dat deze moei lijkheden zouden komen, werd reeds eerder gevoeld en er werden ook in verschillende tuinbouwvereenigingen voorstellen gedaan, om de executoriale verkoopen zoo mogelijk te verhinderen. Op welke manier, daar was men het lang niet met elkaar over eens. De een wilde de bij executoriale verkoop ver kochte bedrijven boycotten en de koopers van dergelijke bedrijven van de gemeenschap uit sluiten, waarvan anderen echter de groote moeilijkheden inzagen. Naar aanleiding van al de besprekingen in de tuinbouwvereeni gingen waren er verscheidene voorstellen van dergelijk strekking op de agenda van de veiiingsvereenigingen geplaatst. De Langen- dijker Groeten-Gentrale te Broek op Langen dijk besloot, om de producten van zulke bij executoirale verkoop verkochte bedrijven van de veiling te weren, terwijl door den Noor- dermarktbond te Noordscharwoude een com missie van overleg zal worden benoemd, welke tusschen beide partijen een minnelijke schikking zal trachten te treffen. Over dit laatste besluit zijn op de betreffende alg. verg. zeer veel woorden gewisseld en ver scheidene sprekers waren van meening, dat er van een minnelijke schikking door overleg niet veel zou komen. Dezer dagen is echter het bewijs geleverd, dat door„praten" toch nog wel iets kan wor den bereikt. Door de tuinbouwvereeniging „De Toe komst te Zuidscharwoude en ook door ver schillende andere tuinbouwvereenigingen zijn zgn. vertrouwenscommissies benoemd welke voor belanghebbenden in overleg tre den met de schuideischer. Nu is dezer dagen een beroep gedaan op de bemiddeling van de vertrouwenscommissie te Zuidschar woude, welke tot gevolg heeft gehad, dat de aangekondigde verkooping van een woning met koolboet niet is doorgegaan. Hieruit blijkt dus, dat het door de Noor- dermarktbond genomen besluit toch levens vatbaarheid heeft. De afd. Langendijk van de vereen Bloembollencultuur heeft, evenals verleden jaar weer een wedstrijd in soortenkennis van bloembollen gehouden. De belangstelling was vergeleken bij verleden jaar geringer. De heer Mallekote had oo het demonstratie- bedrijf 162 soorten bollen uitgezet. De uit slag van den wedstrijd was als volgt: 1ste prijs Jb. Groen, Sint Pancras, met 119, 2de prijs Jac. Slijker. Sint Pancras, met 72, 3de prijs P. Wagenaar Kz., Heerhugowaard, met 51 en 4de prijs C. Koeman, Heerhugowaard met 50 goede namen. Met ingang van 1 September a.s. zal de heer B. v. d. Snoek, directeur van het P T.T.- kantoor te Broek op Langendijk, worden overgeplaatst naar s-Oravenhage, en werk worden gesteld aan het hoofdbestuur der P.T.T. woningen. Momenteel staat een woning ivfen is bevreesd, dat de vastgestelde huur ad 3.40 niet meer is te krijgen. Zonder toestemming van het departement mag even wel niet tot verlaging worden overgeaan. Het Rijk draagt thans bij in 't exploitatie verlies tot een maximum bedrag van 1076, terwijl de gemeente daarenboven 1/3 van dat bedrag bijdraagt. In verband met de ver laagde dagloonen wordt de tegenwoordige huur wel wat hoog gevonden. Besloten werd aan *t Rijk te vragen even tueel een kleine verlaging van huur toe te passen. De heer G Rezelman Jz. en W. J. Los werden met algemeene stemmen als be stuursleden herkozen. Bij de rondvraag werd door den heer van Ham opgemerkt, dat het hem verleden jaar onaangenaam heeft getroffen, dat hij in de Schager Courant moest lezen, dat iemand in de vergadering had gezegd, dat de bezwaren van den heer van Ham zeer overdreven wa ren voorgesteld. Toch is sinds dien nimmer iemand bij hem (eweest om zich te overtuigen of hij de zaak 'nderdaad overdreven heeft voorgesteld. Het ijstje met bezwaren ligt nog steeds bij hem ter inzage. Vrijdag heeft alhier vanwege d< Prov. Regeling8commissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Holland de gewone jaar!lj'<sche keuring plaats gehad. Voor de rubriek Trekpaarden werden slechts 2 veulens voorgebracht, n.1. Liza en Lena van den heer K- J Kaan te Anna Paulowna, waarvan Lena geb. 28 Maart '33, geprimeerd werd met 10 Hiervoor bestond de keuringscommissie uit de heeren B. Puijlaert, Sas van Gent en J. de Vries, Brummen. Landbouwtuigpaarden: Keuringscommis sie de heeren L. Zijlmans te Hoofddorp, M G. van Baaien, Asperen en J. C. Colder te Alblasserdam. Secretaris de hoer W, Slob ie ieemstede. De volgende premiën werden toe gekend: 1-jarige merries: Uiltje, eig. A. Buurman te Heemstede 20; Jranie. eig. K. Reijne Kz. te Barsingerhorn f 30; Uci, eig. A. Buurman te Heemstede 20; Udona, eig. M. van Wieringen te Anna Paulowna f 30; Urmane, eig. A. Buurman te Heemstede f 20. 2-jarige merries: Tellusa, eig. F. A. Mel- chior te Winkel 15; Terena, eig. P. D. Tim merman te Schagen f 30; Trien, eig. M. van Wielingen te Anna Paulowna 20. 47-jarige merries: Prinsesie, eig. A. Zwart te Heiloo 30; Niedele, eig. K. Reijne Kz. te Barsingerhorn 40; Olidia, eig. C. Oly te Heiloo f 30; Ruchie eig. Rotte veel te Heiloo f 40; Onel, eig. de Giaaf te Schagerbrug f 30. gelaten; maar U hebt nu toch tijd had". «*noeg gN Tijdens het verhoor vertelde verd dikwijls kwam in de garage van Fhii garage van F Achterom te Blarieum. Door een de ^et hij dan in de schuur komen, waar p k°n bergplaats had. Op zekeren dag jn mg was nem te machtig hij en zijn gezin verkeerden in omstandigheden en geld om materiaal koopen was er niet. a' te Thuis gekomen zag hij, dat het 47 derijen waren. Stuk voor stuk had hll voor betrekkelijk weinig geld, verkocht w, De eenige getuige in deze zaak de w, E. Pieters, koopman, en zoon van den I J- leden schilder vertelde, dat verd. zijn ,7.(T' ste best had gedaan de schilderijen ternL koopen toen de zaak uitgekomen was f) na waren ze allemaal terug. Getuige k felde echter of de schilderijen wel o»ffi!3k pestaan. Hat i« craen .«l ■*gt. woonte, Verdachte zeide in onderhandeling t« over de vier nog ontbrekende stukken had zeer moeilijke dagen gehad, ook al dat zijn eigen werk niet zoo bijzonder in trei was. De officier van justitie mr. Verstwg^oM de feiten wel zeer ernstig, temeer daar ven? thuiskomende met het weggenomen St4,;| derslinnen" en bemerkende ,adt het schild»." rijen waren, alle gelegenheid had gihad om ze weer in de schuur terug te brengen La ter heeft bij weer veel goed gemaakt, door L terug te koopen, al was dit dan ook niet mrt eigen middelen. Voorts nam 9pr, jn aan king, dat verd. nooit eerder is veroordeeld Hij vorderde ten slote een voorwaardelijk» gevangenisstraf van zes maanden, met proeftijd van drie jaar. Vonnis 28 Juni. eer Doordat de heer D. L, bezig was met het vermengen van bijenwas met terpentijn had hij dit op een petroleumstel staan. Terwijl hij even afwezig was is een binnenbrand ont staan. Gelukkig wist de heer L, den brand met een paar emmers water te blusschen. !RecfiL<i<iaken SCHILDERIJENDIEF STAAT TERECHT. Een opzienbarende schilderijendiefstal, die onder de schilderskolonie te Blarieum en Laren heel wat stof deed opwaaien, werd Vrijdag voor de Vierde Kamer der recht bank te Amsterdam behandeld. Geruimen tijd na den dood van den beken den Blaricumschen schilder Evert Pieters kwam er een catalogus uit van een te hou den verkooping van schilderijen. Tot groote bevreemding van de nabestaanden van den heer Pieters kwamen hierop schilderijen voor van P. onder titels die zij niet kenden en die door P. tijdens zijn leven nooit waren ver kocht. De familie stelde een onderzoek in en het bleek, dat het hier zeven-en-veertig doe ken betrof, gestolen uit een schuur, die door P. als atelier en bergplaats werd gebruikt. Al spoedig had de politie den dader opge spoord, het bleek de Blaricumsche kunst- schilder M. Z. te zijn. Hij legde een volledi ge bekentenis af. Zijn zaak pardeerde reeds eenige weken geleden op de rol, doch moest toen worden afgevoerd, omdat de sluiting van het vooronderzoek niet op de juiste wij ze had plaats gehad en verd, in de meening verkeerde, dat zijn zaak niet verder vervolgd werd. Thans kwam hij weer met het verzoek om uitstel om voor een verdediger te kunnen zorgdragen, doch de president vond het nu welletjes: „U bent in dit opzicht een echte artist, U hebt de zaak maar op haar beloop ACTIE IN HET KLEEDINOBEDRIJF. Uitspraaak doende in kort geding, heeft dt president van de Haagsche rechtbank Zater dag toegewezen de vordering van 't confectie- magafijn C. Schönberg te 's-Or^entuM tegen den Nederlandschen Bond van Arbei ders in het kleeding-bedrijf, in welk gediti" de eischer gevraagd had een verbod van het verder verspreiden van circulaires waar- n het publiek gewezen werd op wantoe standen, die in net bedrijf van eischer zouden voorinnen. De president heeft overwogen dat. al zou in het algemeen niet als onrechtmatig kunnen worden aangemerkt en zich weodep tot tiet publiek ter bereiking van het doel van ge daagde, verbetering van arbeidstoesfrnden, ook wanneer daarbij naast mededeeling van feiten wordt gevoegd een opwekking om niet te koopen bij patroons, c!ie zich niet wenschen te gedragen naar de inzichten »n opvattingen van den ge.daa?de, doch dit al'es onder uitdrukkelijk voorbehoud dat de mede- Sedeelde feiten juist zijn hetgeen dan de gr- aagde zou moeten aantoonen en dat die feiten zouden mogen wttigen de conclu».e dat bij den bewusten na troon in het algerae.'i» slechte arbeidstoestanden h<trscfwn en tw-t slechts dat die zijn niet zooals gedaagoe zou wenschen. dii punt hier niet verder ter sprake behoeft te komen, omdat naar het aanvankelijk oordeel van den president oe door gedaagde gevolgde tactiek op zichzelt ongeoorloofd moet worden geacht De president gelastte gedaagde het ver spreiden van deze circulaire en van circuia- res van gelijke strekking onmiddellijk te sta ken, totdat omtrent de vordering van ei$rner tegen ged, bij vonnis zal zijn beslist, veroor deelde den gedaagde, bijaldien het zou worden overtreden, om voor elke alsnog verspreide circulaire als schadevergoeding aan eischer té betalen f 10 per stuk en oordeelde den gedaagde in de kosten van n geding. - KORTE BERICHTEN Jaarbeursgebouw te Utrecht Verbond zijn ja*r- In het heeft Zaterdag het Nederlandsen der vereenigingen Pro Juventute vergadering gehouden onder voorzitter van den heer jhr. mr. J- F. Lewe van NJ* stein te Amsterdam. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats1* Zaterdagmiddag een ^"ksteen op het graf van wijlen dr. L. B Lm die tijdens het verleenen van hulp J auto-ongeval door aanrijding van eel seerenden wagen noodlottig om n« gekomen. - w. Onder groote belangstelling 1S «^#1 dagmiddag het Soester-natuurb-t geopend. Deze opening werd ni. D Jg door den commissaris der koningi Th. 's-Jacob. Vrijdagavond vergaderde de Woning- bouwvereeniging „Volkhuisvesting" in het lokaal van den heer v. d. Woude onder lei ding van den heer C. Rezelman Jz. Alle woningen werden zonder onderbre king verhuurd. De gederfde huur werd door het Rijk vergoed. De huren werden steeds prompt op tijd voldaan. Het onderhoud aan de huizen nam toe. De onderhoudskosten werden met een bedrag van 123 85 overschreden, waarvoor het on- derhoudsfonds moest worden aangesproken Dit bedraagt thans nog 750.61. Het exploitatieverlies bedroeg 1254.91 tegen 1290.49 in het vorig jaar. De vloe ren bleken her en daar te zijn vergaan. Deze zaak zal nader worden bekeken. Volgt vaststelling rekening 1932. De ba- lans sioot op een bedrag van 47349.16 en de exploitatierekening op 3083.87. Tot vaststelling werd geadviseerd. Aldus beslo ten. Als commissie van onderzoek voor de reke ning 1933 weiden benoemd de heeren J. van Ham en W. Peereboom. Als gevolgmachtigde voor de rekening van Hoofdingeland Hoogheemraadschap werd de heer W. J. Los benoemd. Dan volgde bespreking huurprijzen der 297. Van alle kanten liepen de men- schen te hoop. Huisvrouwen, juist aan de wasch, bakers, bezig met kleine kin dertjes, dienstmeisjes, die aan het gla zen lappen waren, bakkers, die brood rond brachten, alles liep van zijn werk! 298. Ja, zelfs de kippen en kftt- den niet thuis blijven. HoIifim3terdorP ten uit alle hoeken van brak®? kwamen aangesneld, de konb merkt- uit hun hokken en ijideö1^ rhe0- Zelfs de koe van boed Modder, ai matiek had en op stal siow loeiend aan den haal. gon-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6