Alkmaarsche Courant SPORT EN WEDSTRIJDEN. Go Ahead kampioen van Nederland. {Buitenland Honderd vt|t en dertigste Jaargang. MAANDAG 19 JUNI P.S V, in Deventer geklopt met 3—0. Feijenoord en Stormvogels spelen gelijk, De Olympische dag wordt een groot succes. Berger wint in Berlijn. DE VOETBALWEDSTRIJDEN. ïio. 142 1933 GARDENPARTIJ OP WINDSOR. De vertegenwoordigers der conferentie uitgenoodigd. Het Engelsche Koninklijke Paar gaf Zaterdag de eer te Gardenpartij in het slot Windsor sedert den oorlog, voor de vertegenwoordigers op de Economische Wereldconferentie en hun dames In to taal waren ongeveer 2000 personen aan wezig. De koning en de koningin namen plaats onder een tent van goud en pur per waar zij de gasten begroeten. Hierna werd in ongedwongen conversatie de thee gebruikt in vijf groote tenten. SCHIP GEZONKEN. Opvarenden gered. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak fs Zondagmiddag plotseling bij prachtig weer het s.s. „Iris'' uit Elbing op ongeveer 10 zeemijl van de Noord-Oderbank in de Oostzee gezonken. Het schip ligt 18 M. diep. Het gisteravond te Swinemünde bin nengekomen Zweedsche s.s. „Asta" had de bemanning van de „Iris" ronddrijvende in twee booten gevonden en opgepikt. De „Iris" was op weg van Hamburg naar Elbing met ?en lading cement. Het 500 ton metende schip was niet mnider dan 43 jaar oud. GANDHI MOET RUST HEBBEN. Ziin gezondheidstoestand niet goed. De dokters, die Gandhi behandelen, zijn niet tevreden over het herstel zijner gezondheid. Zij hebben hem nu vier we ken volkomen rust voorgeschreven De campagne van burgerlijke onge hoorzaamheid is opnieuw uitgesteld, nu tot 31 Juli a s. VIER AGENTEN GEDOOD. Gangsters overvallen een gevan- genentransport. Te Kansas City in den staat Missoun heeft een schietpartij plaats gevonden tus- schen gangsters en de politie, waarbij vier politie-agenten en een gevangene werden gedood, terwijl twee agenten werden ge wond. De agenten hadden opdracht, een ont snapten gevangene naar het tuchthuis terug te brengen. Toen zij uit den trein stapten, zagen zij zich tegenover zwaargewapen de gangsters geplaatst, die trachten, den ge vangene te bevrijden. Toen die poging mis lukte, grepen zij naar de wapenen en ver wondden twee agenten, waarna de politie het vuur beantwoordde. Nadat meer dan 100 schoten waren gelost, waarbij vier agenten en de gevangene werd gedood, ontkwamen de gangsters. Op het station, waar juist de groote morgendrukte heerschte, ontstond een paniek. OVERSTROOMING VAN DE GELE RIVIER. Groote schade en talrijke dooden. De Gele Rivier is buiten haar oevers ge treden, 22 dorpen zijn onder water gezet. Eenige honderden personen zouden om het leven zijn gekomen. Omtrent de overstroomingen in de provin cie Hoepei, waardoor reeds 22 dorpen onder water staan, wordt nader gemeld, dat de stad Tayocan geheel vernield zou zijn. Ook in andere steden is de schade groot en er zouden reeds honderden slachtoffers te be treuren zijn. AMERIKAANSCHE ONDERHANDELINGEN MET JAPAN. Gunstige aanbiedingen van Amerika. De Daily Express meldt, dat Amerika on derhandelingen heeft geopend met Japan om de verhouding tusschen dollar en yen te stabiliseeren. Amerika zou den zeer gunsti- gen koers van 26 a 27 per 100 yen aanbie den. Als tegenprestatie verlangen de Ver Staten, dat Japan zich bij de komende ta- riefs-onderhandelingen aan de zijde van Amerika zal plaatsen in den strijd tegen de overeenkomst van Ottawa. WAPENSTILSTAND TUSSCHEN JAPAN EN CHINA. Door den president goedgekeurd. De president van China heeft den wapen stilstand met Japan goedgekeurd. Ook de politieke afdeeling van de Kwo Min Tang heeft zich uitgesproken voor onderhandelin gen met Japan over en gemeenschappelijke strijd tegen het communisme. EEN AMERIKAANSCH MEMORANDUM. Over de tarievenverlaging. De Amerikaansche en Poolsche delegaties hebben den voorzitter der Economische con ferentie dr, H. Colijn, memoranda over haar voorstellen doen toekomen. In het Ameri kaansche memorandum wordt een verlagin." der tolmuren door veelzijdige overeenkomsten voorgesteld en wel allereerst een verlaging van 10 van alle tollen, inclussief de bij zondere rechten en andere invoerrechten Verder wordt gewezen op de wenschelijkheid van het verminderen der invoerbeperking alsmede voorgesteld een uitbreiding van het tarievenbestand tot na den afloop der Eco nomische wereldconferentie, opdat intus- schen constructieve maatregelen kunnen worden uitgewerkt voor de verbetering der internationale handelsbetrekkingen. Verder wordt nog voorgesteld als stimulans voor de verlaging der tolmuren het sluiten van bilateralen verdragen met als basis de meest begunstigings clausule. De Poolsche delegatie stelt voor ten eerste een overeenkomst tot verbetering en ge leidelijke afschaffing der valuta beperkingen voor handelsbetalingen en ten tweede een overeenkomst tot afschaffing van invoer-be- perkingen en invoerverboden. ZIONISTENLEIDER BIJGEZET. Groote plechtigheid. Vertegenwoordigers uit bijna alle deel en van het land en de leden van het corps diplo- matique hebben de ter aardebestelling bijge woond van den doodgeschoten Zionisten leider Arlosoroff te Jerusalem (Dr. Arloso- roff, een joodssche arbeidersleider en lid van het bestuur van de Jewish Agency te Jeru zalem werd in koelen bloede door twee man nen vermoord, toen hij met zijn vrouw een wandeling maakte langs het strand De da ders losten drie schoten en wisten te ontko men). Voor de opsporing van den moordenaar is een belooning uitgeloofd van 1500 pond. OVERSTROOMINGSC AT ASTROPHE IN SPANJE. Groote verwoestingen. De Spaansche provincie Guipuzcoa is door een ernstige onweers- en overstroomings- catastrophe geteisterd. De overstroomingen verwoestten den geheelen oogst en hebben groote schade aangericht. Totdusver zijn 6 dooden te betreuren, er worden echter nog vele menschen vermist. In San Sebastian stond het water op sommige plaatsen 2 M. hoog en drong in vele huizen. Een groot aantal muren is ingestort. Uit de huizen wer den door de kracht van het water de deuren weggeslagen. In de domen vluchtten de in woners naar de daken De brandweer heeft groote moeilijkheden bij het reddingswerk. Veel vee is omgekomen. De oogst is totaal verwoest. Het spoorweg- en autoverkeer staat geheel stil. Wegen en spoorlijnen zijn ernstig beschadigd. Te Lasarte bij San Sebastian werden het klooster en de kerk overstroomd, zoodat de nonnen om hulp moesten roepen. De schade is nog niet vastgesteld doch bedraagt vele millioenen Peseta's. Ook in de provincie Mur- cia heeft het onweer groote schade aange richt. Vier personen werden door den ohk- sem gedood. INBOORLINGENOPSTAND IN AFRIKA. 8000 inlanders gewapend met modern geschut. Volgens uit Lissabon ontvangen be richten bevindt zich de oorlogszuchtige stam der Moeskoeben in het achterland van de provincie Mossamedes in Portu- geesch Angola, in opstand tegen de Por- tugeesche autoriteiten. Zij trachten de Europeesche kolonisten te overweldi gen. De stam bestaat uit 8000 krijgslie den, die gewapend zijn met moderne ge weren. Portugeesche ambtenaren, die in de dorpen der inboorlingen wilden bin nen dringen werden vermoord. De Moes koeben hebben geheele dorpen in brand gestoken, geblunderd, andere inboorlin gen neergeschoten en kudden vee weg gedreven. De Europeesche kolonisten verlangen, dat onmiddellijk troepen tegen de opstandelingen worden afge zonden. Al de voorwaarden, waaraan moest worden voldaan, om Go ahead kampioen te maken, zijn vervuld: Go ahead won thuis van P. S. V. en Stormvogels speel de thuis gelijk tegen Feijenoord. Daar door kon geen enkele club meer met de Deventernaren gelijk komen, zoodat de titel dit jaar in het Oosten terecht ge komen is. Hier in het Westen praat men n>g steeds zoo graag over de „Westelijke suprematie" op de „provincie", maar die suprematie is wel een beetje heel erg wankel. Wanneer wij de periode nemen Van 1915 tot heden (voor dien tijd was het Westen absoluut nummer één!), dan zien wij, dat van de 18 competities om den landstitel er 10 door de provincie er 8 door het Westen gewonnen werden. Daarvan heeft Go ahead er vier voor haar rekening genomen en het Oosten zelf zes. De stand is thans geworden: Go ahead Stormvogels Feijenoord P. S. V. Velocitas 5 3 2 3 2 1 2 3 2 4 4 een 23—13 11 16—18 8 11—11 6 15—17 6 17—23 5 promotie- In Hengelo werd nog wedstrijd gespeeld tusschen Hengelo en Robur. Robur streed met den moed der wanhoop en kreeg nog voor de rust een 20 voorsprong. In de tweede helft maakte Hengelo eerst gelijk en nam zelfs de leiding over. Maar Robur bleef volhouden en wist nog gelijk te maken. Onder zeer groote spanning verstreek verder de tijd, maar het voor Robur red dende puntje bleef uit. De oud-eerste klasser Hengelo zal dus weer in de hoogste afdeeling terug komen. De stand is: Hengelo 4 2 11 12—io 5 Robur 4 12 1 1311 4 S. C. H. 4 112 5—9 3 GO AHEAD—P. S. V. 3—0. Deze voor beide partijen zoo belang rijke wedstrijd begon van P. S. V.'s zijde in een zeer hoog tempo, dat Go ahead dwong, om zich te verdedigen Doch dit Go ahead-trio verstond zijn taak uitste kend en ruimde met veel gemak op, zoo dat elk oogenblik Go ahead ten aanval kon trekken De spil Halle durfde echter niet achter zijn voorhoede aanzitten, omdat hij v. d. Broek bewaken moest, 't Spel was dus eenigszins eigenaardig, want ook de P. S. V.-half-linie legde zich op verdedigen toe. Een vrije trap zou het eerste doelpunt opleve -en Halle plaat ste die naar de Kreek en de uitloopende Bouwman was juist ietst te laat: het leer rolde kalm in het doel. p. S. V. trachtte onmiddellijk het spel te verplaatsen, doch de doelman Ha!lo was in besten vorm en onbevreesd Toch dreigde er ernstig gevaar toen P. S. V. een strafschop te nemen kreeg Het schot ging echter naast. In de tweede helft werd P. S. V. dade lijk sterker, doch geleidelijk werd de druk op Go ahead's doel minder. Onge veer een kwartier voor 't einde kwam feitelijk de beslissing. Toen kreeg Go ahead een strafschop en benutte die. Wel deed P. S. V. nog een poging, maar ondanks omzettingen in het elftal lukte het niet. Zelfs maakte Go ahead nog een derde doelpunt, waarmee het einde kwam. Toen bekend werd. dat Feiienoord ge lijk had gespeeld, barstte de menigte enthousiast los en even later maakten alle spelers een eererondje op nieuwe fietsen: het cadeautje voor de overwin naars! STORMVOGELS—FEIJENOORD 2—2. Feijenoord stond voor een zware taak: het moest elke nog resteerende wedstrijd winnen, om nog een kans te hebben. De Stormvogels begonnen goed en dwongen Feijenoord tot verdedigen, al wa; het verschil zeer gering. Zelfs kreeg Feijen oord een paar fraaie kansen, die echter niet benut werden. Daarentegen was Stormvogels zoo gelukkig, om een en kele kans te benutten, echter dank zij een foutje van Paauwe. Langzamerhand werd Feijenoord ster ker en de tweede helft voor de rust ken merkte zich door een Rotterdamscb overwicht. Maar ondanks dat overwicht bleven doelpunten uit. De paal bracht twee keer redding en de keeper der thuisclub verrichtte eenige fraaie saves. Toen de tweede helft 10 minuten oud was, kwam de gelijkmaker, nadat Feij enoord direct vee! beter was begonnen te spelen. En nauwelijks 10 minuten later stond het al 21 voor de Rotter dammers. Toen gingen van Heel c.s. ver dedigen, waardoor Stormvogels sterker werd. En het gevolg was, dat een kwar tier voor het einde de gelijkmaker gebo ren werd Dat laatste kwartiertje werd zeer spannend. Feijenoord trachtte het ver loren terrein weer te heroveren, wat niet gelukte en daarmee verloor ze te vens haar kampioenskans ALKMAARSCHE BOYS I—SUCCES I 7—1. Een verdiende, doch geflatteerde overwinning. De Alkmaarsche Boys hadden, voor de kampioenscompetitie, bezoek van het Wierin- ger Succes en de talrijke bezoekers zullen bij de rust, die met blanken stand inging, stellig niet verwacht hebben, dat het einde nog zulk een buitengewoon groote overwinning voor de rood-witte Alkmaarders zou brengen. Voor de rust toch bleken beide aanvals- linies tegenover de verdedigingen totaal machteloos te staan en ook wij hadden na rust zeer weinig doelpunten verwacht. De machteloosheid van de Alkmaarsche aan- valswing was reeds dadelijk te verklaren. Het "pel verdwaalde steeds te veel over links en Indrie werd slechts sporadisch in den strijd betrokken. De soliede Wieringer verde diging, waarin de doéiman geen onverdien stelijk werk deed, had dit doorzichtige spel letje volkomen onder den duim en. een uit zondering op den regel vond thans plaats, Alkmaarsche doelpunten bleven thans voor de rust uit. Wat te zeggen van de Wieringer voorhoe de, waarin de ex-Texel-speler Ran over een goed en hard schot bleek te beschikken. Zooals zoovele vorige malen, stonden we ook hier nu voor een volkomen raadsel. De Boys zullen een defensieve houding moeten bepalen, zij zullen in een bepaalde periode over een onbetwiste minderheid beschikken, als door een demonischen macht, bleek ook thans het Alkmaarsche doel waarin v. d. Horst nu z'n dag nogal had volkomen dichtgespijkerd, zoodat een verdiende Wie ringer voorsprong, de wederzijdsche kansen echter buiten beschouwing gelaten, uitbleef. Welk een scherpe tegenstelling vormde de tweede speelhelft. Reeds het eerst kwartier. ja zelfs na 'n vijftal minuten, was het pleit vrijwel beslist. Het ontstaan van de eerste Alxmaarsche doelpunten was al even onver wachts als verrassend. Zij stuurden de Wie ringer verdediging totaal in de war en de gasten waren na rust dan ook voortdurend de kluts kwijt. Wel is waar was het Alkmaarsche aan- valswerk gevaarlijker, doch de Succes-defen sie speelde minder soliede en de Alkmaarders konden den stand geleidelijk opvoeren De aanvalslinie zelve had een kleine wijziging ondergaan, zoo misten we op den midvoor- plaats, Olivier, waar thans Nol stond opge steld, terwijl Boots naar de linksbinnenplaats was verhuisd en de Grand, de linksbuiten plaats bezette. Vooral na rust deed deze vleugel aardig werk, evenals op rechts, waar vooral het goede combinatiewerk tusschen Brouwer en Indri dat het zevende doel punt vooraf ging opviel. Nol lijkt ons niet den juisten midvoor, hij vormde niet den ge- wenschten schakel. Bij de Wieringers konden Rijkers en Ran er zijn, laatstgenoemde kreeg echter niet veel kans, daar naast het goede werk van v. d. Horst, Houtkooper een solie de partij speelde. Enkele malen dreigde het spel geforceerd te worden, doch scheidsrechter Visser hield de teugels strak en zorgde voor een goed ver loop. De wedstrijd. De straffe wind stond dwars over het veld en was zeer hinderlijk, temeer, daar ook thans weer vaak veel te hoog werd gespeeld. Het begin gaf enkele wederzijdsche aanvallen te zien, waarbij vooral v. d. Horst in den strijd ontkomt aan een doorboring als Ran een scoren, doch het harde schot werd gekeerd en na opnieuw te zijn ingeschoten, op keurige wijze tot corner gewerkt. De Boys weten zich wat los te werken en we zien Nol ui' goede positie overschieten en een tweetal keeren over koppen. Het Alkmaarsche doel ontkomt aan een doorboring als Rams een arbiter deelt reeds enkele vrije trappen uit goede scoorkans mist. De wedstrijd begint reeds een forsch karakter te krijgen, doch de Tot tweemaal toe schiet Slikker uit een vrije trap langs het Wieringer doel en de doel punten schijnen duur. Aan de andere kant heeft Succes bijna geluk, als v. d. Horst een moeilijk schot slechts kan verwerken en het leder via den paal juist corner gaat Zonder succes verdwijnt de bal naar de andere kant, waar de Alkmaarders enkele corners krijgen te verwerken Uit een goed genomen corner van Indri, kopt v. d- Hilst juist over. Vlug gaat het spel op en neer en even later kan v. d. Horst een hard schot van Ran juist over stompen. De goed genomc-n corner wordt door Weel weggekopt en opnieuw hebben enkele Alkmaarsche aanvallen, corners tof gevolg, die echter niets opleveren. De tijd verstrijkt en er is nauwelijks een minuut te spelen als de Grand goed doorbreekt, tiij talmt met schieten of voorzetten en een prach tige scoorkans gaat verloren Nauwelijks is na de rust de bal aan het rolien, of de sensationeele 3 minuten breken aan. Geheel onverwachts scoort Boots reeds in de eerste minuut het eerste doelpunt en nog voor de Wieringers van de schrik bekomen zijn, ligt het ieder voor de tweede maal achter den Succes-doelman. Het doelpunt moet echter wegens hands geannu leerd worden. Edoch, het is uitstel van execu tie, want bij een volgende aanval begaat een Succes-speler een overtreding vlak voo*: doel en de arbiter wijst naar de witte stip. Indri plaatst zich achter den bal en schiet rechts boven in. zoodat de Boys reeds na 3 min. een nuttigen 20-voorsprong hebben. Dit is het keerpunt van den strijd, want de gastheeren nu eenmaal het doel gevonden hebbende spelen met meer zekerheid. Weerzijdsche aan vallen volgen, waarbij ook v. d. Horst weer eens mag optreden, als na een twaalftal mi nuten Indri goed doorbreekt en hard in schiet. De vallende doelwachter kan niet wegwerken en het ieder rolt in het verlaten doel 3—0. Enkele minuten later, schiet bij een serimmage voor het Wieringerdoel, Boots toe, en met een onhoudbaar schot is de stand 4—0. De Wieringers stellen alles in het werk om de eer te redden en eenmaal zendt Ran een geweldig hard schot, in den rechter bo venhoek in, doch v- d. Horst weet op keurige wijze, het leder nog tot corner te werken. Aan de andere kant gaat het gemakkelijker en vooral de open aanvallen stichten verwar ring. Bij een goede voorzet van links snelt Indri toe en het is 5—0, terwijl enkele mi nuten later de Grand den stand op 6—0 brengt. Wat Succes ook probeert, het Alk maarsche doel is niet te doorboren en op nieuw komt het succes aan den anderen kant. Een goede aanval van de rechtervleugel, waarbij Brouwer ten slotte naar buiten en Indri naar binnen zwenkt en met een schot van laatstgenoemden is het 70. Nieuwe heftige tegenaanvallen volgen en nog voor het einde krijgen de Wieringers het zoozeer verdiende tegenpunt. zoodat het eindresultaat een geflatteerde Alkmaarsche 7—1-zege brengt. DE ALKMAARSCHE COURANT IN ACTIE! De Alkmaarsche Courant heeft weer met zeer veel moeite een elftal samen gesteld, dat vanavond op het Go ahead- terrein tegen „Jong Holland" zal spelen, 't Is jammer, dat het bestuur der Alkm. Boys zijn spelers verbiedt, om met ons te spelen, maar gelukkig zijn een twee tal andere voetballers bereid gevonden, het elftal te completeeren. DE OLYMPISCHE DAG. Groote belangstelling. Het ge detailleerd programma. Uit de reeds bij het N.O.C., bij den K. N. V B. en bij het Stadion ingekomen aanvra gen om plaatsbewijzen, blijkt dat er voor den groöten Olympischen sportdag op 25 Juni veel belangstelling bestaat. Het organiseerend comité heeft, teneinde van een massa-belangstelling verzekerd te zijn, de prijzen zéér laag gesteld. Deze prij zen der toegangsbewijzen zijn nl. als volgt: Eere-Tribune (loges) 2.50 Eere-tribune (bovengedeelte) 2. Marathon-tribune 2. Zij-vakken 1.25 Zuidelijke tribune 1. Staanplaatsen 0.50 Plaatsbewijzen zijn te Amsterdam in voor verkoop vanaf Maandag verkrijgbaar bij de bekende Stadion-adressen en in Den Haag voor het overige gedeelte van het land aan het bureau van den Kon. Ned. Voetbal Bond (v. d. Spiegelstraat 21), voorts bij het secre tariaat van het Nederlandsch Olympisch Comité en alle reisbupreaux van Lindeman en Lissone. Het programma. Het gedetailleerd programma is nader als volgt vastgesteld 1.30 uur: 3 series van 4 renners van den wieler-sprintwedstrijd. 1.45 uur: Finale van 6 deelnemers 100 Meter hardloopen. 1.50 uur: Finale van 6 deelneemsters 100 Meter hardloopen dames. 1.55 uur: Finale 400 Meter hardloopen heeren (6 deelnemers). 2.05 uur: Finale wieler-sprintwedstrijd (4 deelnemers). 2.153.uur: Eerste helft van den voetbalwedstrijd NederlandschHongaarsch elftal. 3.20—4.05 uur: Tweede helft van den voetbalwedstrijd. 4.15 uur: 2 series van den tandem wed strijd van telkens 3 tandems. 4.25 uur: 4 X 100 Meter estafette-wed strijd (athletiek) voor 6 damesploegen. 4.35 uur: 4 X 100 Meter estafette-wed strijd (athletiek) voor 6 heerenploegen. 4.40 uur: Finale tandemwedstrijd (3 ploegen). 4.45—5.15 uur: Hippische wedstrijd; springconcours van elf ruiters. Aan de reeds gepubliceerde deelnemers moet nog als elfde deelnemer toegevoegd worden luitenant J. A. de Bruine. De leider van den Olympischen dag, de heer K. J. J. Lotsy, heeft er bij de vertegen woordigers der bij dezen 01vmpischen sport dag betrokken bonden met klem op aange drongen, te zorgen, dat alles tevoren in ge reedheid is. alle deelnemers vóór het voor hen bestemde tijdstip startklaar zijn, opdat alles precies op tijd afgewerkt kan worden. In de pauzes van den wedstrijd zal het be kende muziekgezelschap van de Tweka vroo- lijke muziek ten gehoore brengen. De Hcngaarsche ploeg. De Hongaarsche ploeg zal voor den voet balwedstrijd als volgt uitkomen: Doel: Hada (Ferencvaros) Achter: Koraniji (Ferencvaros) en Biro (III Bezirk); Midden: Palotas (Bocskai), More (Bocs- kai) en Lazar (Ferencvaros); Voor: Fenyvesi (III Bezirk), Cseh (Hun- garia), Sarosy (Ferencvaros), Toldi, (Fe rencvaros) en Hevesi (Bocskai). Reserves: Turai (Ferencvaros), Karman (III Bezirk) en Simonyi (Atilla). Het is ongetwijfeld een zeer sterk team, waarbij de voortreffelijke spil Sarosy dit maal mid-voor spelen zal, waar zijn spel nog meer tot zijn recht komt. Het Hongaarsche gezelschap komt des Za terdags in Amsterdam en zal in Hotel Polen wenen. De Hongaren spelen slechts één wedstrijd in ons land. Ministcrieele belangstelling, Naar wij vernemen heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Marchant, het voornemen te kennen gegeven den Olympischen dag, welke Zondag 25 Juni a.s. in het Olympisch Stadion wordt gehou den, bij te wonen. Voor het eerst zullen de nieuwe Olympische speldjes, waarvan de opbrengst eveneens zal dienen voor de Nederlandsche uitzending naar de Olympische Spelen te Berlijn, binner de muren van het Stadion op dien dag ver kocht worden door een 40-tal jongedames. Athletiek. 3ERGER WINT TE BERLIJN, Onze Nederlandsche kampioen 100 en 200 M. hardloopen heeft gisteren te Berlijn twee zeer fraaie successen geboekt. Hij won n.1. de 100 en de 200 M. sprint. De lel. schrijft er het volgende van: Helaas had de Duitsche kampioen, Jonath, zijn inschrijving voor den kortsten afstand op het laatste oogenblik teruggetrokken, daar hij een zware week voor den boeg beweert te hebben. Maar ook Duitschland's tweede, Borchmeyer, is een gevaarlijk tegenstander en Berger's overwinning op hem beduidt een fraai succes Toen Berger voor de 200 Meter aantrad tegen den geheel frisschen Jonath, verwacht te men algemeen, dat de Duitscher revanche zou nemen voor zijn nederlaag te Parijs. Aanvankelijk zag het er ook zeer naar uit. Jonath, die op de binnenbaan startte, spurtte in de bocht Berger en Vent voorbij. Tot 10 M. voor de eindstreep bleef hij met borst- breedte voor onzen landgenoot, maar Berger had zijn krachten gespaard. Zijn kranige eindspurt maakte de 200 M. tot den fraai- sten wedstrijd van den geheelen middag. Met een onweerstaanbaar elan ging hij Jonath voorbij en boekte op overtuigende wijze zijn tweede, zijn moeilijkste, maar ook zijn mooi ste overwinning. Het Berlijnsche publiek was gul met zijn applaus en juichte onzen 22-jarigen looper hartelijk toe. Twee op elkaar volgende overwinningen op sterke Duitsche concurrenten is niet al leen voor Berger zelf,' maar ook voor de Ne derlandsche athletiek, wier eenige vertegen woordiger hij was, een vleiend succes. Na den wedstrijd hadden wij gelegenheid met Berger, toen hij een oogenblik door de fotografen met rust werd gelaten, een paar woorden te wisselen. Berger vertelde, dat vooral de 200 Meter een buitengewone moeilijke wedstrijd was geweest op de door den regen nog natte baan. Hij was zelf eenigszins verbaasd over het feit, dat de voortreffelijke Jonath in den eindspurt niet in staat was gebleken zijn tempo bij te houden. Overigens was hij vol lof over zijn Duitschen rivaal, wiens elegan- ten stijl en wiens enorme capaciteiten hij volop prees. „Maar ik heb mijn best gedaan en ik ge loof, dat ik tevreden kan zijn", besloot hij bescheiden. Berger en zijn trainer waren daarna weer geheel oog voor de estafette 4 x 100 M„ wel ke door de „Turn- und Sportverein" uit Bochum in den tijd van 42 sec. werd gewon-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9