Qetneetttecadeti tBiwtmland uralgisctic P'JM" Aspirin DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY DE NIEUWE SPAANSCHE REGEERING. DE STORM IN JAPAN. Een schade van mülioenen. DE WEDUWE VAN SOENJATSEN. L, De laatste tijd dreigbrieven ontvangen. EEN AZIATISCHE VOLKENBOND. Slechts voor de behandeling van Aziatische kwesties. POLITIEKE GEVANGENEN IN SIBERIE. Amnestie afgekondigd, NIEUWE STAATSGREEP IN BANGKOK. Hoe reageert de koning hierop? HOORN. worden gestild door ÓIMMY was zij onafgebroken lid van den Rijksdag, hoewel zij sinds het voorjaar 1924 bijna uit sluitend in Moskou woonde. Zooals zij eerst secretaresse was van de- Tweede, zoo werd zij later secretaresse van de Derde Internationale. Haar 75sten verjaar dag werd met grooten luister gevierd. Zij werd beschouwd als een der gTootste figuren van de Duitsche en internationale revolu- tionnaire arbeidersbeweging. Op 30 Augus tus 1932 heeft zij als ouderdomspresidents den Rijksdag geopend. Hiertoe was zij spe ciaal uit Moskou overgekomen. OOEMBOES IN HET HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN. Verslag over zijn reis naar Berlijn. In de Dinsdag gehouden zitting van het Hongaarsche Huis van Afgevaardigde heeft de minister-president, Goemboes, het \*oor£ genomen om breedvoerig verslag te geven van zijn reis naar Berlijn. Hij verklaarde de reis om drie redenen te hebben gemaakt: De oplossing van den economischen noodtoe stand, zich te overtuigen van de binnenland sche politiek van het Duitsche rijk en om de positie van het Rijk vast te stellen binnen het kader van de Europeesche politiek. Overigens, aldus verklaarde Goemboes, is het gemakkelijker een gunstige atmosfeer tus- schen twee staten te scheppen, wanneer de leiders in direct contact met elkander treden. Over den Duitschen binnenlandschen poli- tieken toestand wenschte Goemboes zich niet uit te laten. Goemkoes zeide, dat het Duit sche wezen een wedergeboorte doormaakt. 'Het Duitsche rijk noemde hij een factor waarmede de geheele wereld rekening moet houden. Zijn reis naar Berlijn heeft geens zins betrekking gehad op de Oostenrijksch- Hongaarsche vriendschap. Aan de andere zijde" is het evenwel niet onverschillig of de Duitsche politiek pro- of anti-Hongaarsch is De nieuwe regeering o.l.v. min.-pres. Manuel Azana behaald gisteren in de heid, toen de Kamer met 189 tegen 6 stemmen haar vertrouwen in den nieu we nregeering uitsprak. Het Japansche ministerie van binnenland sche zaken deelt mede, dat ten gevolge van den hevigen storm, welke de provincies Choemma en Chiego heeft geteisterd, 72 hui zen zijn vernield, 15 personen om het leven gekomen en 103 personen gewond. De scha de bedraagt eenige millioenen Yen. De weduwe van Soenjatsen heeft in den laatsten tijd een aantal brieven ontvangen, waarin wordt aangekondigd, dat zij binnen kort vermoord zal worden. Naar aanleiding van de geruchten betref fende de stichting van een Aziatischen Volks bond onder leiding van Japan wordt van 'Japansche officieuse zijde medegedeeld, dat in deze kwestie nog geen beslissing is getrof fen. Mocht een dergelijke Volkenbond wor den gesticht, dan zouden de volgende staten er deel van kunnen uitmaken: Mandsioekwo, Tibeth, China, Mongolië en Japan. De toe treding van Rusland is volkomen uitgeslo ten. Daar de Aziatische Volkenbond slechts Aziatische kwesties zou behandelen, zou hij den Volkenbond van Genève geen concurren tie aandoen. Van Amerikaansche zijde wordt uit Mos- cow vernomen dat de Sovjet-regeering met goedvinden van Stalin heeft besloten een am nestie op grooten schaal af te kondigen voor verbannningen en politieke gevangenen, waardoor ongeveer 100.000 personen terug zouden keeren uit de mijn- en houtdistricten van oord-Rusland en Siberië naar hun woon plaatsen. Terwijl koning Prajadhipok uit Bang kok naar zijn zomerresidentie was ver trokken en zijn paleis te Huahin aan de kust had betrokken, hebben de leiders der liberale partij gisteren in den loop van den nacht een tweede sta.tsgreep in het afgeloopen jaar voltrokken en wel op even resolute en vreedzame wijze als de vorige maal. Terwijl Bankok sliep bezetten soldaten en matrozen alle regeeringsgebouwen en de belangrijkste strategische punten der stad. De presi dent van den staatsraad, die met twee andere ministers werd gearresteerd leg de zijn functie neer, waarna de geheele staatsraad aftrad. De staatsgreep dié werd voltrokken zonder dat ergens een schot werd gelost stond onder leiding van kolonel Phya Bahol Boiabayuha, die juist ee nda gtevoren Maandag j.1. was afgetreden als opperbevelhebber van het Siameesche leger. Phya Bahol was eveneens een der leiders van de li berale staatsgreep juist een jaar ge leden, waardoor koning Prajadhipok gedwongen werd zijn positie als abso luut monarch op te geven en een grond wet te aanvaarden met een sterk parle mentair karakter en vrij vergaande mi- nisterieele verantwoordelijke veraut woordelijkheid Deze grondwet werj op 28 Juni van het vorige jaar door den koning onderteekenrl en trad in Decem ber in werking. Toen de leider der tege- rale partij Luang Pradit echter naar de meening des konings te radicael poli- lijkertijd aan het bewind gekomen libe- tieke en economische plannen wilde verwezenlijken deed Je koning op 2 April j.1. een staatsgreep zette de regee- rin gaf en stelde de grondwet buiten werking, waarna een conservatieve koers werd ingeslagen De liberaie ele menten zaten echter niet stil en maak ten gebruik van de groeiende ontevre denheid om thans deze nieuwe staats greep uit te voeren. Het is nog niet be kend, hoe de koning hierop zal reagee- ren. EEN NEGER, DIE WIT WERD. Vreemde geschiedenis op Haïti. Op het eiland Haïti heeft zich aan een lid van het zwarte ras een verbazingewkkende metamorphose voltrekken. Een neger heeft n.1. zijn zwarte huids kleur voor een witte verwisseld, hetgeen zich als volgt heeft toegedragen. Dauphin, een man van 63 jaar, was asthmatlsch aangelegd. Op alle mogelijke manieren had hij al getracht van deze on aangename kwaal af te komen, zonder suc ces iot nog toe. Eindelijk had men hem aan geraden eens poeders in te nemen, bereid uit een soort plant. Bij vergissing nam Dauphin de poeder in eens in, in plaat van iederen dag een kleine hoeveelheid te gebruiken. De uitwerking hier van was geweldig. De neger geraakte in een volkomen versuften toestand die vijf dagen aanhield. Gedurende de daarop volgende twee maanden leed hij aan alle mogelijke kwalen en werd blind. Langzamerhand verbeterde echter zijn toe stand en toen Dauphin ook zijn gezicht terugkreeg en in den spiegel keek herkende hii zich zelf niet meer: Hij was wit. Dit verhaal is afkomstig van den consul van Monaco op Haïti, die omtrent dit geval een uitgebreid rapport heeft opgemaakt. Dr. Marsan, de directeur van den gezondheids dienst in Monaco, is vanzelfsprekend sterk bij dit geval geïnteresseerd en heeft, aldus de Tel., naar Haïti getelegrafeerd met verzoek om nadere bijzonderheden en monsters van de „roisy" poeder. Installatie burgemeester Mr. Leem horst. Dinsdagavond 7 uur is een buitengewo ne vergadering van den gemeenteraad belegd ter gelegenheid van de installatie van den nieuwen burgemeester mr. Leemhorst. Be halve het college der wethouders, 'den gem.- secretaris en den voltalligen gemeenteraad, waren aanwezig B. en W. der gemeente Haarlemmelriede en Spaarnwoude, alwaar mr. Leemhorst ter gemeente-secretarie werk zaam was geweest, verschillende burgemees ters uit de omliggende gemeenten van Hoorn en tal van ambtenaren en vertegenwoordi gers in gemeente-dienst. De loco-burgemees ter. de heer Stumpel, hield een uitvoerige, za kelijke installatie-rede, waarbij hij den nieu wen burgemeester het welkom toeriep en ds gemeente Hoorn schetste als een belangrijke centrum-gemeente, waar het als burgemees ter een moeilijke, maar hoogst dankbare taak was te besturen. Spr. roemde de werkkracht en kennis van den heer Koorn als gemeente secretaris, wien ongetwijfeld met het nieuwe hofd der gemeente krachtig zou samenwer ken in het belang der gemeente. Nadat spr. gewezen had op de moeilijke tijdsomstandig heden trad hij in beschouwingen over de taak en welwillendheid van den raad, als mede over de prettige gezindheid der stads bewoners. Het gloedvolle woord van den heer Stum pel werd met applaus begroet, waarna mr. Leemhorst het teeken zijnet waardigheid werd overhandigd. Ook mevr. Leemhorst en de kinderen van den burgemeester werden door den heer Stumpel op hoogst sympa thieke wijze toegesproken. Mr. Leemhorst bracht in een keurig gestel de rede den heer Stumpel hartelijk dank voor zijn sympathieke rede. Spr. bracht voorts dank aan H.M. de koningin, den minister van binnenlandsche zaken en den commissa ris der koningin, voor zijn benoeming in deze gewichtige functie. Spr. gevoelde in volle ernst de gewichtige taak die hem wachtte als opvolger van mr. Bisschop. In dit verband wendde spr. zich tot den heer Room en tot den gemeenteraad. Spr. hoopte met onbeperkt toewijding en groote onpartijdigheid de be langen der gemeente te bevorderen. Hierna wendde de burgemeester zich tot de ambte naren en werklieden in gemeentedienst, met wie hij in groote harmonie in 't belang der gemeente hoopte samen te werken. Ten raadhuize zou spr. toegankelijk zijn voor ieder in 't belang der ingezetenen. Mede deed spr. een beroep op de pers. De hoogst sympathieke, opbouwende, keurige rede, werd met luid applaus onderstreept. Nadat ververschingen waren aangeboden werden de vertegenwoordigers van vereeni- gingen en instellingen in de gelegenheid ge steld om kennis te maken met mevr. en burg. Leemhorst. Hiervan werd een buitengewoon druk gebruik gemaakt. Nadat verschillende foto's waren gemaakt, was de plechtigheid geëindigd. We roepen den nieuwen burgemeester een hartelijk welkom toe. ren met dat der oud-gepensionneerde burger ambtenaren. De minister heeft de deputatie overweging van haar verzoek toegezegd. ONWEER IN FRIESLAND. Te Heerenveen sloeg de bliksem gister in een lagere school en in den kleinen toren van de nieuwe r.k. kerk zonder brand te ver oorzaken. Te St. Johannesga werden 'n lagere school en de onderwijzerswoning getroffen, die bei de heel wat averij kregen. Leerlingen en on derwijzend personeel kwamen met den schrik vrij; Te Jubbega sloeg de blieksem in een wo ning der Opbouw-vereeniging, waardoor het dak gedeeltelijk vernield werd. Ook hier ont stond geen brand. WINKELSLUITINGSWET. En de banketbakkers. De r.k. Bond van Banketbakkers heeft in een gisteren te Nijmegen gehouden algemeene vergadering besloten bij den minister van economische zaken telegrafisch aan te drin gen op den meest mogelijken spoed met een verruimende herziening van de winkelslui tingswet. NEDERLANDSCHE BELANGEN EN HET DUITSCHE BETALINGS-MORATORIUM. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Kortenhorst betreffende het nemen van maatregelen van regeeringswege tot ver dediging van de Nederlandsche belangen in verband met het door Duitschland ingestel de betalingsmoratorium heeft de minister van economische zaken geantwoord: Met betrekking tot het standpunt van de regeering ten aanzien van het door Duitsch land ingestelde betalingsmoratorium moge worden verwezen naar de op 11 dezer in de dagbladen verschenen mededeelingen, waar uit blijkt, dat de Nederlandsche regeering ten volle doordrongen is van den ernst der schade, welke uitvoering der plannen van de Duitsche regeering Nederland zou berokke nen, dat, gelijk trouwens vanzelf spreekt, deze aangelegenheid de voortdurende aan dacht der Tegeering heeft en binnen de gren zen van het mogelijke niets doeltreffends zal worden nagelaten, waardoor de betrokken Nederlandsche belangen zouden kunnen wor den beschermd. Inderdaad is ook de regeering van oor deel, dat de door Duitschland getroffen maatregel de mogelijkheid opent tot een con currentie op de Nederlandsche markt, die het karakter van valutadumping zal dragen, in dien en voor zoover betaling van den Duit-1 schen export met gedeprecieerde Sperrmarken mogelijk zal worden. Waar op het oogenblik het besluit van de rijksbank het onderwerp uitmaakt van inter nationale besprekingen, is de regeering van meening, dat de ontwikkeling van deze be sprekingen af te wachten is, alvorens kan worden beslist, op welke wijze de Nederland sche belangen tegen de door Duitschland ten deze gevolgde politiek op de meest doeltref-J fende wijze kunnen worden verdedigd. DE BISCUITINDUSTRIE EN DE OMZETBELASTING. De vereeniging van biscuitfabrikanten In Nederland heeft aan den minister van finan ciën een adres gezonden, waarin bezwaren worden geuit tegen eenige bepalingen van het wetsontwerp inzake een omzetbelasting. TROUWELOOZE MINNAAR Het was om geld te doen De politie van het bureau-Pieter Aertsz- straat te Amsterdam, die een meisje 1500 afhandig had gemaakt onder 't voorwendsel dat hij met haar wilde trouwen Toen hij het geld had1, verdween hij mèt de trouwplannen. ONBEWAAKTE OVERWEG. Voerman zwaar gewond, paard gedood. Gistermorgen om 8 uur wilde op den on bewaakten overweg bij den Spiegelnisserweg te Rotterdam, toen de boottrein uit Hoek van Holland naar Berlijn naderde, de voerman L. van Jeveren van de aan den Schuttersweg gevestigde kattenbakcentrale met zijn met een paard bespannen wagen den overweg over steken. Een in de nabijheid van den overweg wonende melkslijter en de chauffeur van een naderende auto, die een ongeluk voorzagen, probeerden de aandacht van den voerman te trekken door schreeuwen en signalen op den claxon te geven. Maar Van Jeveren sloeg geen acht daarop Een aanrijding volgde. Op het laatste oogenblik wist Van Jeveren op den grond te springen. Hij werd echter door stukken van den wagen, die versplinterde, ge troffen en kwam terecht op het brughoofc van de brug, die over de langs de spoorbaan loopende Wetering is gelegen. De melkboer wist hem te grijpen en hem, door zijn hoofc boven water te houden, voor verdrinken te behoeden. Nadat de trein tot stilstand was gebracht, heeft het treinpersoneel de eerste hulp verleend. De voerman is naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht waar geconstateerd werd, dat hij een her senschudding en inwendige kneuzingen hac bekomen. Het paard, dat over een afstand van 25 M. meegesleurd werd, was gedood der abonné's (25.000 (1933) tegen i"Tru3% (1932), en te Rotterdam D.P. 20.COQ <i<m? TABLETTEN VX- Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. «n oranjezakjes van 2 tabi. 10 ets. HERDENKING WATERLOODAG. Te Rotterdam heeft zich een comité gecon stitueerd, onder voorzitterschap van den heer mr. W. A. C. van Dam, dat zich ten doel stelt de wederinstelling der viering van natio nale gedenkdagen. Dit comité, waarbij zich reeds 26 nationale bonden en vereenigingen hebben aangesloten, heeft Dinsdag Waterloo- dag herdacht, met een feestelijke bijeenkomst in de voormalige officierensociëteit, in het Park, thans de theeschenkerij Parkzicht te Rotterdam. Het harmoniecorps van den „Rotterdam- sche Lloyd" gaf een concert; tusschen de verschillende muzieknummers hebben de hee- ren mr. H. H. A. v. Gyblank Oosterhoff en H. Behrens, kolonel van het Ned.-Ind. Leger, korte toespraken gehouden. Dr. T. J. Hagen uit Delft heeft een slot woord gesproken. CRISISUITGAVEN. Verhooging van de rijksbegroo- ting met meer dan 57 miUioen is noodig. Bij de Staten-Generaal is een wetsontwerp ingediend tot verhooging met 57.373.134 gld. van hoofdstuk V der rijksbegrooting over 1932. Van dit bedrag komt 82.626 voor rekening van de gewone uitgavende rest ten laste van den crisisdienst. Hieruit blijkt hoe veel uitkeeringen in dat jaar méér moesten worden uitgetrokken dan geraamd was voor crisisuitgaven: steun aan bedrijven, nood lijdende gemeenten, werkloozenkassen enz. DIEFSTAL IN DE OUDERLIJKE WONING. Een 18-jarige jongen uit Hil versum te Heerlen aangehouden; was gewapend met een revolver met 20 patronen. Te Venlo is door de politie aangehouden een achttienjarige jongeman uit Hilversum, die van 14 Juni af gezocht werd. Hij had op dien datum zijn ouderlijke wonjng verlaten, waar hij 145 gulden ontvreemd had. Bij onderzoek bleek hij in het bezit te zijn van een revolver en twintig scherpe patronen. Hij had zich bij de nazi's in Duitschland aan gesloten, waarvan hij twee insignes, een band, waarop het stempelmerk „Hauptabtei- lung 7, Essen" stond en enkele papieren in zijn bezit had. De jongeman is ter beschikking van de politie te Hilversum gesteld. HET DUITSCHE TRANSFER MORATORIUM. Ernstige bedreiging voor land- en tuinbouw. De Katholieke Ned. Boeren- en Tuinders- bond heeft het volgende telegram gezonden aan den raad van ministers; „Het dagelijksch bestuur van den Katho lieken Ned. Boeren- en Tuindersbond, in ver gadering bijeen, met verontwaardiging ken nis genomen hebbende van het door de Duit sche regeering afgekondigde transfermora torium, ten gevolge waarvan de reeds zoo ongunstige positie van den betalingsbalans van ons vaderland nog ongunstiger wordt, de houders va onder het moratorium vallen de vorderingen op Duitschland ernstig In hun vermogen en inkomsten worden getrof fen en het Nederlandsche bedrijfsleven op nieuw met valuta-dumping wordt bedreigd, verzoekt de regeering met den grootsten aandrang, o.m. door het onmiddellijk in werking stellen der zoogenaamde „Deviezen- Clearingwet", na deze te hebben uitgebreid ook tot vorderingen, voortspruitende uit het geldverkeer, krachtdadig op te treden tegen deze ongemotiveerden maatregel der Duit sche regeering. PINKSTERDRUKTE EN SPOOR- ONTV ANGSTEN. Veel meer reizigers en toch minder ontvangsten, tengevolge van de tariefverlaging. Aan een mededeeling over de Pinkster- drukte in „Spoor- en Tramwegen" ontleenen wij het volgende: Het weder was overweldigend mooi, het aantal reizigers was grooter dan in vorige jaren en de opbrengst was geringer. (De op 1 April j.1. ingevoerde tariefverlagingen be droegen ongeveer 20 Te Amsterdam C.S. bedroeg op den eersten Pinksterdag het aantal reizigers (vertrek of aankomst zon- twee.' stations iets grooter dan in 1932 °en ^«1; grooter dan op den vorigen dag. Te Amsterdam CS. daalde op de twee Pinksterdag tegenover 1932 de voorloonia geschatte opbrengst van 67.000 59.000 (12 terwijl het aantal plaats kaarten steeg van 41.000 op 51.000 (25 1 Te Rotterdam D-P- daalde over vier dagen tegenover 1932 de voorloopig geschatte oo- brengst 2 terwijl het aantal plaatskaax- ten 25 steeg. DE SALARISSEN DER KEURINGS AMBTENAREN. Het bestuur van de Centrale van Hoogere Gemeente-Ambtenaren heeft aan den mini*, ter van sociale zaken een adres gezonden waarin het ernstig bezwaar maakt tegen dè wijze waarop bezuinigingen op de rijksuit gaven voor de gemeentelijke keuringsdiensten worden voorgenomen. Adressant onthoudt er zich van, bedenkin gen te opperen tegen de voorgenomen inkrim- ping van de organisatie van die diensten, doch meent er bezwaar tegen te mogen ma ken, dat het rijk zijn aandeel in de kosten der op wachtgeldstellingen gaat beperken tot de uitgaven, welke daaruit bij inachtneming der rijkswachtgeldregeling zouden voortvloeien, n.1. in de gevallen, waarin de gemeente' wachtgeldregeling hoogere aanspraken in de betrokken gemeenten zou geven, omdat hier door toch allicht een streven ontstaat, om de geldende wachtgeldregelingen te verslechte- ren in strijd met de bestaande uitzichten. Ook komt adressant op tegen het voorne men, om het rijksaandeel in de kosten der sa larissen van het aan de keuringsdiensten ver- bonden personeel te beperken tot bedragen welke niet hooger zijn dan de voor overeen komstige functies aangegeven rijkssalarissen. Adressant meent daarenboven te mogen betwisten, dat het rijk gelet op de bepa- lingen van de warenwet gerechtigd ware, naar een lageren maatstaf dan de werkelijke' gemeentelijke salarissen, in de hieraan ver bonden uitgaven bij te dragen. Aan adressant zijn gevallen bekend, waar in de achteruitgang der salarissen van som mige gemeentelijke keurings-ambtenaren, wier functies plotseling door het rijk gede creteerd zijn, bij gelijkmaking met de overeen komstige rijkssalarissen zóó schrikbarend (zelfs tot 50 pCt.) zou zijn, dat deze, zijnde een uitzondering op de salarieering van het overige gemeentepersoneel, onmogelijk aan vaardbaar kan worden geacht. Daarom vraagt adressant het voornemen tot bezuini ging op de salarieering van het personeel der keuringsdiensten van waren, te laten varen en voor dit personeel geen uitzonderings maatregelen uit te lokken op de algemeene salarispositie van het gemeentepersoneel in de betrokken gemeenten. AANLEG VAN SPORTVELDEN IN WERKVERSCHAFFING. Reeds sedert 1931 is bij den Arnhemschen gemeenteraad hangende het vraagstuk van uitbreiding van het aantal sportvelden. Men heeft nabij de Steenen Tafel op een hoog ge legen plateau twee velden ontworpen, waar tegen uit het oogpunt, dat het natuurschoon niet ongerept zou blijven, nog wel het een of ander bezwaar rijst. B. en W. blijken thans van meening, dat het beter is om in aanslui ting van het Gemeentesportpark aan den Kluizeweg uitbreiding te zoeken. Daaraan was in 1931 ook wel gedacht, doch het ter rein eischt veel grondverzet en daarom werd het plan te kostbaar geoordeeld. Het blijkt thans mogelijk om de uitvoering in werkver schaffing ter hand te nemen, waarbij het rijk zal subsidieeren. Van de op 45.000 ge raamde kosten zal een bedrag van 32.000 aan loon kunnen worden verdiend. KASTELEIN DOOR DRONKEN BEZOEKER MET EEN MES GESTOKEN. In een Italiaansch café aan de Station straat te Heerlen kreeg Maandagavond de herbergier ongenoegen met een klant, die onder den invloed van sterken drank was en weigerde te betalen. Hij nam den man bij de schouders en zette hem aan den achterkant van zijn woning de deur uit. De man kwam echter evenwel weer aan den voorkant het café binnen, liep met een geopend mes op den waard toe en gaf be® een steek in de borst. De waard zette on danks zijn bloedverlies den dader opnieuw uit zijn café, maar op den terugweg zakte hij in elkaar en is naar het hospitaal overge bracht. De dader, die gevlucht was, werd even la ter in een ander café aangehouden. Het mes werd nog op hem bevonden. Hij bekende de daad gepleegd te hebben en is in arrest ge steld. OUD-GEPENSIONNEERDE MILITAIREN. Een deputatie van het hoofdbestuur van den Algemeenen Militairen Pensioenbond is gisteren bij den minister van financiën op audiëntie geweest, teneinde de belangen van de oud-gepensionneerde militairen voor te dragen, inzonderheid de gelijkstelling in pensioen van de oud-genensionneerde militai- TSawj- 1. Simmy en Wo-Wang woonden in een dorpje in China, in een streek, waar de huizen gebouwd op palen, midden in het water staan. 2 Op een heeten zomermiddag zaten ze lusteloos en ve.nw naar het stroomende rivierwater te staren. „Bah, zei «o- Wang, de Chinees, wat heb je hier nou in dat duffe saaie d<>rP De heele dag waaiertjes beschilderen is ook niks geil»**, hoor. ,,'t Leven hangt me hier allang de keel uit PrUJj* Simmy terug. „Weet jij nou niet eens wat anders. Wo-wan ieti interessants bijvoorbeeld.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6