"TvZlkitog"T"c'8°°,d WMropteSVïlfc fi opn£at.ehzün $S£J£. SS&-LK S JUxwinciaal Tlieuws zaandam. CASTRICUM. BROEK OP LANGENDIJK. SCHOORL. UITGEEST. OTERLEEK. BEVERWIJK. KOEDIJK. HEILOO. NOORDSCHA RWOUDE. VlEUWE TWEEDE KAMERLEDEN. zaal uitgezet- Op straat maakte men het 'e voo«u,« van h« c»,raal tS'SfiSÏÏ'LS 2 #1 ,™S£,biïmfn J» «»OT« uitvoerde. En- *7 prawiradiria en Sardjono niet binnen "1<11CU j*11 "'arge uitvoerde, tn- ÜfJestelden termijn hun geloofsbrieven heb-1 ^eJ£;®?"en i hcht ?ewood *7nndpn ?oodat hun Dlaatsen 2e- fascisten vertrokken na afloop der verga- afloop der verga -tation en naar Den f^noemd "verklaard tot leden dier Kamer de genten deden zich hierbij niet CJP- Schaalteer te Amsterdam en Tot laat .n den avond bleef het onrus sen J- f -i"-**"*1." I tig in de binnenstad. Je Effendi te 's-Gravenhage. DRUKKE aanvoer van hout te jn de laatste dagen komen vele houtbooten •t de Oostzee- en Witte Zeehavens te IJmui- j-, binnen met bestemming naar de havens iTn het Noordzeekanaal. Op het oogenblik yezen achttien met hout beladen stoom schepen in Zaandam in lossing. De Oude Haven aldaar ligt overvol, zoodat de schepen thans ligplaats moeten nemen in de Nieuwe Haven (de balkenhaven). IN EEN REGENBUI TE WATER GELOOPEN. Maandagavond tegen halfacht is tijdens de heftige regenbui een 74-jarige man nabij zijn woning te Heerlen in een beek geraakt en verdronken. DE CRISIS IN DE SD.A.P. Nog meer brochures. Naar wij vernemen, verschijnt er eerst daags een brochure van het soc. dem. ge meenteraadslid P. Langedijk, bestuurder van de Federatie Twente der s.d.a.p., waarin deze zich richt tegen het standpunt van den heer Duys ten aanzien van de sovjet-Unie. De heer Langedijk, die oas uit de sovjet- Unie is teruggekeerd, heeft zijn ervaringen en conclusies neergelegd in deze brochure, die uitgegeven wordt door de V.V.S.U. in Amsterdam en die den titel draagt: „Moet een sociaal democraat de sovjet-Unie ver dedigen? Wie heeft gelijk, Duys of Langen- dijk?» Dr. POSTHUMA UIT DE LANDBOUW-ORGANISATIES. Nog geen nadere bijzonderheden omtrent zijn plannen. Naar de Tel. verneemt, houdt men er in Zuivel- en landbouwkringen ernstig rekening mede. dat dr. Posthuma het voorzitterschap van de F. N. Z. (Algemeene Nederlandsche Zuiverbond), alsmede enkele andere functies in verschillende landbouw-organisaties zal neerleggen. Dr. Posthuma heeft een en ander bij na vraag onzerzijds niet ontkend, zegt het blad. Intusschen kan hij op dit oogenblik nog geen nadere bijzonderheden omtrent zijn voornemens mededeelen, daar hij deze aan gelegenheid voorloopig nog als van geheel internen aard beschouwd wil zien. Zijn zij wel ingelicht, dan zal dr. Posthu ma zijn functie aan „Centraal Beheer" echter blijven waarnemen. REGEER1NGSMAATREGELEN JEGENS DE BANKETBAKKERIJ. De heer W. Befkhoff, voorzitter van de Ned. Banketbakkersvereeniging, heeft giste ren te Arnhem ter gelegenheid van de 48e jaarvergadering dier vereeniging aldaar, een rede gehouden, waarin hij o.a. de in den laatsten tijd door de regeering genomen maatregelen ter sprake bracht. Spr. wees er op, dat de uitvoering van de winkelsluitingswet uitliep op een enormen schadepost voor het banketbakkersbedrijf, die verder strekkende gevolgen zal hebben dan men vermoedt. Het publiek zal zijn gewoonte wijzigen, omdat men de banketbakkersartike len niet meer kan krijgen wanneer men ze noodig heeft. Indien in den bestaanden toe stand niet spoedig wijziging komt, zal het verlies niet meer zijn te herwinnen. Srp. herinnerde aan de door de vereeniging ingestelde enquête welke door een regeerings- onderzoek ter controle is gevolgd. Men wacht thans meer dan 8 maanden op een toegezeg de wetsherziening. Inmiddels wordt de scha de steeds erger. De inhoud van art. 9 der wet gaf aanleiding tot groot verschil van opvat ting, het bracht groote mate van willekeur en onzekerheid. Verzoek aan de regeering. Besloten werd telegrafisch bij de regeering aan te dringen op wijziging van de winkel sluitingswet, speciaal wat betreft de Zon dagssluiting. EEN VERGADERZAAL BEZET. Gisterochtend verscheen in het kantoorge f>ouw van den Centr. Bond van Transport arbeiders aan het 's-Gravenhekje te Amster dam een vijftigtal personen meest onge organiseerde zeelieden die behoefte ble- tan te hebben aan een vergaderlokaal. Zon der iets te vragen hebben zij toen een der lokaliteiten van het kantoor bezet en daar aun bespreking gehouden. De afdelingsbe stuurders van den Centralen Bond hadden t toekijken. Toen de ongenoode gasten ech ter te lang bleven, belden de bestuurders de politie op, maar nog vóór het detachement verscheen, waren de vergaderlustigen al weer verdwenen zonder zaalhuur te be talen ONGEREGELDHEDEN TE HAARLEM BIJ FASCISTISCHE VERGADERING. In het gebouw van den Protestantenbond te Haarlem is gisteravond een matig be zochte vergadering van den Algemeenen Nederiandschen Fascistenbond gehouden, waarin als sprekers optraden de heeren J. A. Baars en A J. O. Swemmelaars. De O. S. P. had een pamflet verspreid, waarin de leden Werden opgeroepen zich bij het gebouw te verzamelen. Eenige honderden personen hadden hieraan gevolg gegeven, wat voor politie aanleiding was de omgeving af te zetten. De vergadering had aanvankelijk een kaun verloop. Bij het debat werd het echter rumoerig, doordat politieke tegenstanders Probeerden de bijeenkomst te verstoren, tenige communisten en een persoon die zich majesteitsschennis schuldig maakte, werden door een inspecteur van politie de TWEEDE KAMER. Wijziging tijdelijke heffing bij zonder invoerrecht op benzine. Ingediend is een wetsontwerp nadere wij ziging van de wet van 19 December 1931 tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoer recht op benzine. Aan.de memorie van toelichting wordt ont leend, dat, nu door de wet van 8 Juli 1932 een einde is gemaakt aan het gedeeltelijk ont gaan van de belasting voor motorbenzine door deze te vermengen met, thans mede aan het bijzonder invoerrecht onderworpen, „white Spirit" en andere aardoliedistillaten, welke een tusschenproduct vormen tusschen gewone benzine en brandpetroleum, de te genwoordig als motorbenzine verkochte pro ducten in vele gevallen blijken te zijn ver mengd met 30 tot 40 pet. petroleum. Door deze vermenging wordt wederom de ben zinebelasting ontgaan en wel tot een bedrag van 2 cent per liter van het mengsel. Zoo wordt de fiscus benadeeld, worden de ge bruikers bedrogen en wordt aan de groote benzinedistributiemaatschappijen, die aan deze vermenging niet meedoen, deloyale con currentie aangedaan Voorgesteld wordt nu, de wet nader aan te vullen met enkele arti kelen, waardoor tegen deze vermenging straf rechtelijk kan worden opgetreden. Strafbaarstelling van de vermenging alleen is niet afdoende, omdat die vermenging na het verbod niet meer in het openbaar zal plaats vinden en de dader dus in de meeste gevallen niet aanwijsbaar zal zijn. Om achter af met zekerheid re kunnen vaststellen, of een partij benzine vermengd is met petroleum of andere tot het gedeeltelijk ontgaan van de benzinebelasting gebezigde stof, zal volgens het ontworpen, aan de wet toe te voegexf artikel 2bis voorgeschreven kunnen worden, dat petroleum en dergelijke hier te lande zich in het vrije verkeer bevindende stoffen voor taan steeds vermengd moeten zijn met een minimale hoeveelheid van hiertoe aan te wijzen, niet te kostbare en voor het doel o-n schadelijke reagentia, die bij toevoeging van een zoodanige stof aan benzine mede in die benzine overgaan, zoodat die toevoeging dan steeds is aan te toonen. De bepalingen zijn dus het middel om een verboden ver menging, ook al wordt die niet daadwerke lijk geconstateerd, te kunnen achterhalen en straffen. Door verleening van voorwaardelijke ver gunningen voor petroleum en benzine, die voor vrijdomsdoeleinden of althans niet als brandstof voor motorrijtuigen bestemd is, zal niet-beoogde verhindering van bona fide gebruik worden voorkomen. Belanghebbenden krijgen voldoende tijd ruimte om orde op hun zaken te stellen Door uitvoeringsvoorschriften zal ervoor kunnen worden gezorgd, dat particuliere ver bruikers en bona fide transportondernemin gen, zoo lang hunnerzijds geen verboden vermenging gepleegd of bevorderd wordt, zich om de samenstelling van door hen op normale wijze aangeschafte of vervoerde petroleum en benzine niet behoeven te be kommeren. Het niet-naleven van het verbod wordt ge straft met ten hoogs'" vijfhonderd gulden boete voor elke, in strijd met zulk en verbod vermengde, in het vrije verkeer gebrachte, ten vervoer aangeboden, vervoerde of voor radige hoeveelheid van twintig hectoliter of gedeelte daarvan. STAKING OP LETLANDSCHE HOUTBOOTEN IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN. Gistermidag is op eenige Letlandsche houtschepen in de havens van Amsterdam, Zaandam en IJmuiden een staking uitgebro ken in verband met een loongeschil. De be manningen eischen in de eerste plaats loo- nen, gelijk die in 1930 werden uitbetaald en vervolgens een rekening houden met den koers, waarin de gages worden uitbetaald in buitenlandsche havens. De Amsterdamsche politie heeft enkele posten uitgezet om even tueele ongeregeldheden te voorkomen. Naar wij vernemen, hebben de stakende bemannigen gisteravond vergaderd in een café in de Spaarndammerstraat. De heer F. van Monsjou, consul van Letland te Am sterdam, heeft in gezelschap van zijn secre taresse een bezoek gebracht aan boord van de Everest, het schip waar de staking uit- biak, en de bemanning er op gewezen, dat zij zich een feitelijke muiterij schuldig maakt daar de monsterrol nog tot 27 Juni looot De kapitein heeft gedreigd een nieuwe be manning uit Riga te laten komen en de sta kende bemanning aan wal te zetten. Ook in IJmuiden, waar'de „Astra" ligt, is een dub bele politiepost bij de boot geplaatst. Du schip had reeds moeten vertrekken, doch in verband met de staking kon dit vertrek niet plaats hebben. De bemanning der schepen bestaat uit sluitend uit Letlanders en de schepen be hooren toe aan verschillende maatschap pijen. Zijn zijn hun reis begonnen uit Rus sische havens. Behalve de reeds genoemd< eischen wenscht de stakende bemanning ook een collectief arbeidscontract. Het schijnt dat door communistische elementen het be richt verspreid was, dat in de Letlandsche havens een staking was uitgebroken. De sta king aan boord van de schepen in de Mol- landsche havens moet dan ook als een soori sympathie-stakig worden beschouwd, Gistermiddag hebben de stakers ook gepro beerd de bemanning van de „Everanna .e Amsterdam over te halen. Door de politi zijn naar aanleiding hiervan 14 personen stakers en Nederlandsche agitatorische ele menten, naar het bureau Spaarndammer straat gebracht, waar zij, na verhoord te zijn weer werden losgelaten. Betreffende de gestelde eischen kunnen de kapiteins niet beslissen, doch zullen de ree derijen een besluit moeten nemen. JONGEN DOOR HANDKAR GEDOOD. Maandagavond waren enkele jongens te Echten (FrA met een handkar aan het spelen, toen plotseling de kar wipte en een der jon gens, de 10-jarige M. Kallenkoot, in een sloot geraakte. Ook de kar rolde in de sloot en kwam boven op den jongen terecht. De knaap werd enkele oogenrblikken later leven loos opgehaald. OVERBRUGGING GROOTE RIVIEREN. Gisteren is aanbesteed het maken van den onderbouw met bijkomende werken voor de brug over de Lek bij Vianen. De raming is thans 515.000. Er waren 38 inschrijvers. Laagste was het Spoorwegbedrijf te Utrecht voor j 377.700 met Nederlandsch cement en 373.700 met buitenlandsch cement. OUDE STEENEN. Bij de graafwerken voor het bouwen van een gemeentewoning in de kom der gemeente zijn enkele oude baksteenen voor den dag ge komen. Deze steenen wegen per stuk ruim 10 KG. en meten 9 x 17Vi x 33c.M. Zij zijn zeer waarschijnlijk afkomstig van de funda menten van de omstreeks 1250 gebouwde en thans niet meer bestaande kerk. VERKEERSONGEVALLEN. Gisteravond is het zesjarig dochtertje van de familie Gevaarth uit Bergen op Zoom op den Antwerpschen Straatweg terwijl het aan het spelen was door een passeerenden auto, bestuurd door den heer Hopmans uit Bergen op Zoom aangereden. Ernstig gewond aan het gelaat werd de kleine naar het Algemeen Burger gasthuis overgebracht. Haar toe stand was gisteravond zeer ernstig. Vermoe delijk treft den bestuurder geen schuld. Auto gegrepen op onbewaakt en overweg. I Gisteravond ongeveer half negen is de auto, bestuurd door mr. H. Kronenberg, lid van de bankiersfirma Vermeer en Co. te De venter, op den onbewaakten overweg te Hoenlo nabij Olst gegrepen door den snel trein, komende uit de richting Deventer. De auto werd een eind meegesleurd en totaal vernield. De bestuurder, mr. K., kwam er vrij goed af, hij liep slechts eenige lichte kwetsuren aan het gelaat op. De sneltrein had 20 minuten vertraging. Ter plaats is on langs een nieuw huis gebouwd, waardoor het uitzicht minder goed is geworden. dat gehoopt wordt, dat de wet in October of uiterlijk November in werking zal treden. HELMOND VRAAGT FINANCIEELEN STEUN AAN HET RIJK. De Helmondsche gemeenteraad vergaderde Maandagavond over de kwestie betreffende den Hnancieelen toestand van de gemeente. Ged. Staten keurden de dekking der crisis- lasten over 1933 voor een tiende gedeelte op de gewone begrooting 1933, niet goed en hadden dekking der crisislasten voor de volle 100 pet. geëischt op den gewonen dienst van dat jaar. Daar dit onmogelijk is, stelden Ged. Staten voor. Helmond als noodlijdend te beschouwen met dien verstande, dat de personeels belasting van de gemeentefonds belasting verhoogd worden. B. en W. teeken den tegen dit voorstel krachtig verzet aan. De raad heeft thans besloten de bestaande l>elastingen voor 1933 niet meer te wijzigen en tot dekking vars het tekort op den gewo nen dienst der oegrooting 1933 een onder- standsbijdrage van het rijk te vragen, groot 350.000. WERKLOOZENSTEUN IN ALMELO. Rijksbijdrage stopgezet. De minister van sociale zaken heeft de rijksbijdrage ten behoeve van den werkloo- zensteuiv in de gemeente Almelo stop gezet, omdat deze gemeente zich niet heeft gehou den aan de voorschriften welke vervat zijn in de rijksregeling. CENTRALE WERKPLAATS DER NED. SPOORWEGEN. Overplaatsingen uit Zwolle. Wederom is aan 20 personen, werkzaam bij de Centrale Werkplaats der Ned. Spoor wegen te Zwolle medegedeeld, dat zij op overplaatsing moeten rekenen. Korten tijd ge leden zijn reeds 80 personen op dezelfde wijze vertrokken. Naar verluidt, zal dit najaar of winter de reparatie-inrichting van de motortreinen eveneens uit Zwolle weggaan. Ook dit zal weer vermindering van personeel met zich brengen. Het aantal personen werkzaam bij de Centrale werkplaats te Zwolle, bedroeg nog enkele jaren geleden, 1200. Na de cen tralisatie en vooral mechanisatie van het be drijf was dit aantal teruggebracht tot plm. 800. Wanneer de overplaatsing zoo door aat zal dti aantal nog aanmerkelijk vermin eren. ook al wordt, zooals is aangekondigd, de locomotieven-afdeeling uitgebreid. BRAND. Boerderij te Wijde Wormer, Maandag is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een boerderij van D. de Jong te Wijde Wormer. Tijdens het uitbre ken van den brand waren alleen de kinderen thuis. De vader was naar het ziekenhuis, op bezoek bij zijn echtgenoote. De boerderij brandde geheel uit. In een korenmalerij. Gisternacht is brand uitgebroken in de electrische korenmalerij van de heeren Bege- man Zn. aan den Woldweg te Appingc dam. Een zoon werd wakker door een op stal staand paard, dat geweldig lawaai maakte. Hij kwam tot de ontdekking, dat de schuur achter de dubbele behuizing, bewoond door de gezinnen van zijn vader en hem zelf, in brand stónd, en dat de vlammen reeds naar het dak der behuizing waren overgesla gen. Met eenige moeite konen de beide fami lies van de bovengelegen slaapkamers uii het perceel gehaald worden. E>e schuur met daarin geplaatste gereedschappen en machi nerieën brandde geheel af, evenals de kap van het woonhuis. Het meubilair van beide gezin nen leed groote waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. STAKING VAN DE BRANDWEER TE HEERDE? De gemeenteraad van Heerde heeft reeds eenige malen vergaderd over een aan te schaffen alarminrichting voor de leden van het brandweercorps. Het komt voor, dat de brandweer uit Epe of Hattem, waar een alarm-inrichting bestaat, eerder gealarmeerd is en vroeger ter plaatse van den brand aan komt dan de brandspuitmannen van Heerde. De vrijwillige brandweer van Heerde heeft nu den raad van Heerde nog een dag respijt gegeven om tot het aanbrengen van een alarm-inrichting te besluiten, anders legt zij het bijltje er bij neer. Tevens eischt zij van de gemeente een jaarlijksch uitstapje, zooals de brandweercorpsen uit de omliggende plaat sen hebben! Als er tijdens de staking nu maar geen brand in het dorp Heerde uitbreekt. doen plaats hebben op een nader te bepalen dag in de groote vacantie. (Het wil ons voorkomen, dat hengelen nu juist niet een bezigheid is. die onder de kin derspelen moet worden gerangschikt. Red. Alkm. Crt Gisteren werd in een gezin een kindje ge boren. Niets bijzonders zal men zeggen. Maar wat wel bijzonders is dat de menschen, waar mede de gelukkige vader dagelijks werkt, hebben gezorgd, evenals dat in Overijsel vaak gebeurd, dat het gezin is verrast met een reuzen krentebrood van 3 meter lengte. Dat zal hier nog niet veel voorgekomen zijn. Wij vinden het afgezien van de enorme lengte van het gebak een aardige verrassing voor het gezin waardoor tevens getuigt wordt van een goede verstandhouding on der menschen die eiken dag met elkander te maken hebben. Naar wij vernemen is nog niet met zeker heid te zeggen wanneer het Geversduin, dat in de jongste Statenzitting door de provincie Noordholland is aangekocht in het werkelijk bezit zal zijn van de provincie. Of dus dit jaar al met afgifte van wandelkaarten begon nen wordt en in welken vorm dat geschied er zal, wagen wij te betwijfelen. KORTE BERICHTEN. De Ned. Vegetariërsbond hield Zondag 18 Juni te Utrecht in het gebouw Kunsten en Wetenschappen zijn jaarlijksche algemee ne vergadering onder leiding van den 2en voorzitter, den heer M. H. Roodschild. Te Utrecht is een fabrieksarbeider aan gehouden, die van een pindamannetje een beurs met tien gulden had ontvreemd. De president van de Tsjechoslowaak- sche republiek heeft gister te Karlsbad' een bezoek gebracht aan prins Hendrik. In een pand aan den Hang te Rotter dam is een buitenman beroofd van een bedrag van 800. In verband hiermede zijn twee mannen en twee vrouwen door de politie aangehouden en in bewaring gesteld. Te Assen is in arrest gesteld D. de W. te Winschoten, verdacht van meineed in een alimentatiezaak van Foppe ten H. te Barger Oosterveen. Te Hank, gem. Dussen, is Maandag avond een partij hooi van ruim 10,000 K G. door brand vernield. Vermoedelijk is het hooi in brand geraakt, doordat kinderen in de na bijheid met lucifers hebben gespeeld. BESPOEDIGING OVERKOMST TELEGRAMMEN. Ter bespoediging van de overkomst van telegrammen zal voortaan in de gevallen waarin overbrenging van de telegrammen aan het kantoor van bestemming volgens de gegevens van de lijst van telegraaf- en tele foonkantoren niet kan geschieden nagegaan worden of de geadresseerde telefonisch be reikbaar is en getracht worden het telegram per telefoon aan den geadresseerde af te leveren. Nadat het telegram per telefoon aan den geadresseerde is overgebracht, wordt hem onmiddellijk onder gewonen dienstomslag per post een afschrift toegezonden. DE OMZETBELASTING. Vermoedelijk in September in behandeling. Dezer dagen hebben wij gemeld, dat het ontwerp Omzetbelasting niet meer vóór het a.s. Kamerreces in behandeling zou komen. Bij informatie té bevoegder plaatse is het Corr. Bur. gebleken, dat dit bericht als juist mag worden aangemerkt. Het moet in de be doeling liggen om, wanneer in de vacantie het eindverslag van de commissie van voor bereiding zal zijn verschenen, het ontwerp nog in deze parlementaire periode en wel in Sept. in behandeling te doen komen, zoo- Vergadering van de commissie voor de bloembollenveiling onder presidium van den heer S. de Boer, die er op wees, dat de tijd weer daar was om te bespreken de belangen welke verbonden zijn aan het veilen van bloembollen. Besproken werd het contant veilen. Allen waren het er over eens dat dit het vorig jaar goed is geloopen, zoodat wederom besloten werd dit jaar de bloembollen voor zeker heid der betaling contant te veilen, terwijl voor die zekerheid var» betaling aan de koo- pers een vergoeding gegeven zal worden van 3/4 pet. per maand, te rekenen vanaf de be taling tot Mei 1934. Ernstig werd overwogen het vaststellen van het veilingspercentage; door de lage prijzen is de omzet niet groot, zoodat het noodzakelijk geacht werd om het percentage weer op 5 pet. te stellen. De huur van de manden werd vastgesteld op 10 cent per mand en per keer, terwijl jverd besloten om de eerste veilingsdag voorloopig te houden op Vrijdag 21 Juli a s., hetgeen nog nader per advertentie in de pers bekend gemaakt zal worden. De heer H. de Boer alhier is te Den Haag geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het machinisten-examen. Uitgeester Vischclub „De Morgenstond" In verband met het 10-jarig bestaan van de vereeniging is in de dezer dagen gehouden vergadering besloten een verloting te houden ten bate van een te houden kinderhengelwed- strijd, waarvan de trekking zal plaats hebben op Zaterdag 1 Juli a.s. De hoofdprijs dezer verloting, zijnde een heeren- of damesrijwiel, naar verkiezing van den winner, is aangekocht bij 'den heer W. Rozemeijer, alwaar hij tevens ter bezichtiging in de etalagekast is geplaatst. De hengehvedsirijd zal gehouden worden onder de jongens en meisjes der twee hoogste klassen van de beide plaatselijke scholen en hiertoe wordt door de vereeniging de mede werking van de ouders ingeroepen. Het ligt in het voornemen de wedstrijd te Een interessant schouwspel. Bij den veehouder Fransen, aan den Vlolenweg, arriveerde een zwerm bijen, wel ke zich als een dikke tros aan een boom hechtten. Door den heer H. IJkel, die reeds meer zoo'n karweitje had opgeknapt, werden ze in een bijenmand gedeponeerd, zoodat deze zwervers weer voorzien zijn van een woning. Het is en blijft toch altijd een prach tig gezicht, zoo'n goed georganiseerde bijen kolonie gade te slaan. 1 Dinsdagmorgen reed een luxe auto langs de dorpsstraat. Onverv/acht stopte deze en meteen werd het portier geopend. Een juist passeerende wielrijdster werd hierdoor ge raakt en viel op de steenen. Een gehavende fiets en een pijnlijk dijbeen waren 't gevolg. De rekening der Floraliavereeniging ziet er als volgt uit: ontvangsten 254.89, uitgaven 255.55, nadeelig saldo 0.66. De kascommissie, bestaande uit de heeren Deun, Klerk en Slot, keurde de rekening goed. Aardbeienexport. Dinsdagavond is de .eerste exportmarkt gehouden. Prijzen, zoowel als kwaliteit vie len tegen vooral het eerste. Alleen voor Duitsche Evern is nogal inte resse en wel door de fabrikanten. Per 100 K.G. werd betaald voor de vroege 17.50—21; voor de late 12—20.50. Door een Beverwijksche N.V. Bloemb. kweekerij en handel is voor de som van 8500 aangekocht een aan den weg naai Wijk aan Zee staand heerenhuis en bloem bollenopslagplaats, welke in 1927 gebouwd zijn voor rekening eener andere N.V. voor de som van ruim 32.500 op bloembollen gebied. In de Maandagavond gehouden verga dering van de vrouwen der S. D. A. P., is ernstig besproken het geringe loon, dat Za terdagavond is uitgekeerd aan de arbeiders werkzaam aan den Reekerdijk hetwelk in werkverschaffing geschiedt. Dit loon was slechts 7.71 en de vorige week ruim 10, daar kan toch zeker geen huisvrouw mee rondkomen. Pogingen zullen aange wend worden te bevoegder plaats, om nog wat tegemoetkoming te ontvangen. Door Notaris Mr. C. J. de Lange werd Dinsdagmiddag aangeboden een perceel bouwterrein groot 1 aren 78 centiaren, waarop een huisje dat weinig meer is dan afbraak. Er was groote belangstelling. Koo- per werd de heer J. Boersma, alhier, voor 1080, wel een bewijs hoe duur de grond aan den Heerenweg is. Door den heer J. J. van Putten, was- scherij alhier, is aan B. en W. aangevraagd om een schoorsteen te mogen bouwen van 25 meter hoogte. Waar de omwonenden thans veel hinder ondervinden, kan dit een groote verbering zijn. In de heden gehouden vergadering van B. en W. is besloten tot ontheffing der win kelsluitingswet op 9, 16 en 23 Juli. De winkels mogen van 9 uur 's morgen? tot 's nachts 1 uur geopend zijn. Vergadering van de Schoolfeestcommis sie bij den heer G. Hop, alhier. Aanwezig waren 18 personen. De voorzitter, de heer L. Mallekote, Hoof' der O. L. school, opende met een hartelij' welkom en uitte zijn tevredenheid over de goede opkomst. Verder hoopte de voorzittt op aangename besprekingen, die er toe m-. gen leiden, dat het jaarlijksch kinderfeest gevierd zal kunnen worden. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aflr de heeren A. Bouwens, J. Langedijk en Jfc Smit Pz. (niet herkiesbaar). Na eenige stemmingen werden gekozen heeren K. Wagenaar Wz., A. v. d. Meult,. en G. Bakker Oz., die hun benoeming aan namen. De lijsten werden uitgereikt en verzocht c ingezetenen op te wekken te teekenen op c. lijsten, die zullen circuleeren. Genoo, wordt, trots de slechte tijden, dat voldoen geteekend zal worden. Aan de kleine reis zullen meedeelen 8 kinderen, aan de groote reis vermoede!! naar Amsterdam 34 kinderen. De volgende vergadering is bepaald c Maandag 26 Juni. Met eenige wenken betreffende de reis; zal rekening worden gehouden. Nog werd bepaald, dat in den vervol0- wat vroeger'(einde Mei) zal worden vérg i derd. 6 Hierna sluiting»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7