Wekelijksch Overzicht Êi22£da"WnS?te Vragen> of hii mocht 2 15 BRANDEN. VERKEERSONGEVALLEN HEERHUGOWAARD. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordholiandsch Landbouwcrediet N.V. vaft IJmuiden. De oorzaak van de stranding Is hoogstwaarschijnlijk foutieve navigatie. Voordat het schip aan den grond liep, was 00g door den uitkijkpost van Huisduinen ge seind, dat een gevaarlijke koers gestuurd verd. DE ENQUETE VAN DE NEDERLANDSCHE BANK NAAR DE NEDERLANDSCHE VORDERINGEN OP DUITSCHLAND. Tot en met Donderdag 2} dezer hadden /uim 43.6000 hier te lande gevestigde perso nen, firma's en instellingen aan De Neder- landsche Bank opgave gedaan van hunne vorderingen op en belangen in Duitschland. Op grond van deze opgaven zijn door de Bank totaalcijfers berekend, gerubriceerd naar de verschillende soorten van vorderin gen en belangen waarvan opgave was ge vraagd. VERDACHT STERFGEVAL. Op l*st van het parket uit Almelo is op ver moeden. dat zij onder verdachte omstandighe den is gestorven, in beslag genomen het lijk van de ongehuwde 35-jarige dienstbode L. Het lijk is door dr. Hulst uit Leiden in het R.K. ziekenhuis te Almelo onderzocht. Donderdag morgen is het te Tubbergen begraven. mmm HONDERDJARIGE. De heer A. Blaauwendzaad te Maarsber- gen is gisteren 100 jaar geworden Hij ge niet een goede gezondheid, schrijft nog en bewerkt zelf zijn tuin. MAG IK EVEN TELEFONEEREN? Donderdagmiddag is een jongeman geko men bij de firma B. aan de Zomerhofstraa' telefoneeren. Dit verzoek werd toegestaan. De jongeman draaide een paar cijfers aan en hield schijnbaar een gesprek, waarna hij m2£"T*- TOen ?oed "el weg was 2 was er een S met f 40 ook v"dwe- VOOR DE 400E MAAL. heSeerkaTntH Ter£ore. heeft den ar beider J. H. te s Heerenberg voor de 400p maal veroordeeld wejrens attooperij. Thans EEN VERDACHT TYPE. De commiezen te Venlo hebben gisteroch tend aan de Du.tsche grens aangehouden den vi-iariorpn arhpiH.or l-i r: Bra] min DE BLIKSEM INGESLAGEN. .Gisteravond half zes weerklonk te Sittard plotseling een hevige onweersslag, waarop een kleine regenbui volgde. Verschillende radio- en telefoontoestellen geraakten door den bliksem defect. In een kamer van den heer J. G. Sastra werd het radiotoestel van den muur geslingerd, waarbij een meisje brandwonden opliep. In de Paterskerk werd de lichtleiding stukgeslagen, waardoor een vlam ontstond, die langs het hoofdaltaar op sloeg. De vlam kon spoedig gedoofd worden. Verschillende radio-, telefoon en electrische geleidingen in Sittard zijn door dezen hevi- gen bliksemslag in het ongereede geraakt. Tengevolge van het inslaan van den blik sem brandde Donderdag het café „Het neusje van de zalm", gelegen aan den Biesheuvel onder de gemeente Veen (N.B.) tot den grond toe af. 1 Te Biervliet is de bliksem geslagen in de landbouwschuur van M. Dieleman, die een prooi der vlammen is geworden. De schuur was verzekerd. Te Middelburg sloeg de bliksem in 'n land bouwschuur en veroorzaakte wel schade, doch er ontstond geen brand. DE LOONSVERLAGING VOOR AMSTERDAM'S GEMEENTE- PERSONEEL. B. en W. van Amsterdam hebben het fegenvoorstel van de organisaties van ge- meentepersoneel in het georganiseerd over leg (verhooging van de pensioenbijdrage met 2 pet.) onaannemelijk verklaard. Wethouder Kropman wees hierbij op de groote verantwoordelijkheid, die niet slechts het college van B. en W., maar ook het Geor ganiseerd Overleg draagt. Hij deed mede uitkomen, dat welk stelsel men ook kiest hetzij eene nieuwe loonsverlaging, hetzij een tijdelijke korting de financieele resultaten ongeveer dezelfde moeten zijn als'die van het voorstel van B. en W. j Heden zullen de organisaties weder eene vóór-vergadering houden. Vermoedelijk zal als nieuw tegenvoorstel hunnerzijds daarvan het gevolg zijn. B. en W. zullen zich hierover dan weer beraden en in den loop van de vol gende week wellicht reeds Maandag zal het Georganiseerd Overleg andermaal Hajeen komen. WERKLOOSHEID EN WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. In de vijfde aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek komt een overzicht voor van de werk- l 'jheid in Nederland in 1932, in hoofdzaak betrekking hebbende op de georganiseerde, tegen werkloosheid .verzekerde, werknemers. Ht aantal personen, waarover het onder zoekt loopt, bedroeg op 1 Januari 1932 bijna 607.000 tegen ruim 530.(KX) een jaar tevo ren. Het indexcijfer der werkloosheid, weer gevende het percentage werkloosheidsdagen van het aantal dagen, dat gewerkt had kun nen worden, indien geen werkloosheid ware voorgekomen, bedroeg in 1932 25,7 tegen 15.3 in 1931. Alle bedrijfsklassen geven voor 1932 hoo- gere cijfers te zien dan voor 1931. Zoo wa ren de indexcijfers voor de diamantin- dusctrie in deze jaren resp. 85,6 en 81,5; bouwbedrijven 36,8 en 17,6; houtbewerking 36,5 en 19,7; lederindustrie 12,6 en 9,6; steenkolenmijnen 6,1 en 0,8; metaalnijver heid 35,7 en 21,5; textielnijverheid 25,3 en 12,8; tabak- en sigarenindustrie 20,2 en 11,6; verkeerswezen 20,7 en 14,5 er, fabrieks arbeiders 22,7 en 12,8. .Voor de gemeenten met 50.000 en meer in- y^ners waren de indexcijfers voor 1932 en 1932 als volgt: Amsterdam 29,4 en 20,9; 's- Gravenhage 22,4 en 12,1; Groningen 19,2 ot i ',o^ar,e,m en f3,5; Rotterdam 32.4 en 18,9; Utrecht 27,6 en 13,5; Apel doorn 14,3 en 9,4; Arnhem 19,7 en 117; Ffrlah oVa3,4' Pordrecht 30,3 en 15,4; Eindhoven 25 8 en 14,3; Enschede en Lor.' neker 25 en 12,6; Hilversum 29 1 en 11 5* Leiden 24,5 en 13; Maastricht 25 5 en 152' Nijmegen 24,3 en 16,1; Schiedam 41 1 'en 24,3 en Tilburg 20,9 en 11,1 NED. KLOMPENMAKERSBOND. In een te Zutfen onder leiding van den heer H. Korthout van Twello gehouden ver gadering van Nederlandsche Klompenma- kerspatroens, waar ook ir. Gevers, directeu. van het Nijerh. Laboratorium te Delft, aan wezig was, is besloten tot de oprichting van een Ned. Klompenmakersbond Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren J. Rijken- borg te Ruurlo: H. Korthout, Twello; Wes terhuis, Meppel; Pijpers, Nijkerk en Rad stake, Zelhem. Aan den minister werd telegraphisch ken nis gegeven van de slechte toestanden in het beUrijf, ^u.wvuc grens aangehouden 34-jarigen arbeider H. F., wonende te 'a e ,me' <jen geladen gaspistool met minder goede bedoelingen in het grensgebied rondzwierf. Verscheidene gaspatronen wer- den !n z.»in bezit gevonden. Wapens en ïnitie zijn m beslag genomen en tegen F proces-verbaal opgemaakt. Felle brand op een werf te Rotter dam. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie is in een groote loods op de werf van de firma Wilton te Schiedam een felle brand uitgebroken, waardoor deze loods geheel werd vernield en groote schade werd aange richt. De brand werd ontdekt door een wachtman, die onmiddellijk de brandweer en politie waarschuwde. Het vuur woedde in een loods die 170 M. lang en 70 M. breed was. Hierin waren verschillende afdeelingen van de werf ondergebracht, een verfafdee- üng een olieteer-afdeeling, een houtopslag plaats, een timmerafdeeling en een garage, waarin bij het uitbreken van den brand drie auto's stonden. Ten slotte was er nog een op slagplaats voor machines en machine-onder- deelen. De brand is ontstaan in de aan den noordelijken kant van de loods gelegen verf- afdeeling. De oorzaak is onbekend. Dank zij het feit, dat het vuur in de licht ontvlambare stoffen gretig voedsel vond en de vrij sterke wind het vuur aanwakkerde, breidde de brand zich met razende snelheid over de ge- heele loods uit. De loods was tot op 5 M. hoogte uit steen opgetrokken. Het bovenge deelte was geheel van hout; het duurde dan ook niet lang of de loods stond over de ge- heele oppervlakte in lichter laaie. Ongeveer 10 minuten na het uitbreken van den brand werden drie ontploffingen gehoord van vaten olie en benzine. Tegen de geweldige vuurzee kon de brandweer niets uitrichten en zij moest zich in hoofdzaak bepalen tot het voorkomen van het overslaan van den brand naar andere gebouwen, waarin zij dan ook slaagde. Om half vijf was de brandweer het vuur meester. Van de groote loods was toen nagenoeg niets meer over. Hedenmorgen was het bedrag van de schade, die zeer groot moet zijn en die door verzekering wordt ge dekt, nog niet op te geven. Duizenden be langstellenden waren naar het terrein van den brand gekomen. Een politieman aangereden. Aan den Westzanerdijk was de oud-ge- meente-veldwachter van Westzaan, Bonte koe, het slachtoffer van een verkeersongeval, daar hij zich niet vergewist had of een auto in aantocht was, toen hij van een Zijpad den Westzanerdijk wilde oprijden. In het ziekenhuis te Zaandam, waar hij werd opgenomen, zal hij wel bedenken on voorzichtig te zijn geweest. Spelen op den weg Aan den Provincialen Weg tegenover het station te Zaandam is een twaalfjarig meisje, dat met eenige vriendinnetjes speelde, door een auto, door een dame bestuurd, gegrepen en overreden. Het kind is in het ziekenhuis opgenomen. Wielrijder overreden Op den Provincialen weg werd een wie', rijder, die van het rijwielpad komende, den weg wilde oversteken, door een in dezelfde richting rijdenden auto gegrepen. De wiel rijder had pas op het laatste oogenblik de richting aangegeven, waardoor de auto niet tijdig stoppen kan. Het ongeluk op den Haarlemmer weg; de motorrijder overleden. De motorrijder, die in den afgeloopen nacht op den Haarlemmerstraatweg in bot sing is gekomen met een stilstaande vracht auto, waarvan de lichten gedoofd waren, is in het Wilhelmina Gasthuis aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. Onvoorzichtig oversteken. Gistermiddag is in het dorp Wychen op den rijksstraatweg NijmegenGrave de 60- jarige wielrijder v. d. Broek, die zonder tee- ken te geven, plotseling den weg overstak, door een in de richting Nijmegen rijdenden auto aangereden. Met ten schedelbreuk is de oude man in ernstigen toestand naar het zie kenhuis „Liefdesgesticht" in Wychen overge bracht. Leerling-chauffeur rijdt een wielrijdster aan; het meisje aan de gevolgen overleden. Gisteravond te ongeveer negen uur had op de Mauritskade bij de 's-Gravezandestiaat te Amsterdam een tragisch ongeval plaats, dat aan een 17-jarig meisje, A. Staphorst, wo nende in de Commelinstraat het leven kostte. Een tractor met cabine kwam uit de *'ch- ting van de Linnaeusstraat, bestuurd door iemand die bezig was zich de kunst van chauffeeren eigen te maken. Naast hem was zijn tfistructeur, een chauifeur gezeten Op een eesreven ooeeubiik merkte de leerling- bestuurder dat het linker-portier open stond. Hij trachtte het te sluiten en trapte hierbij op he gaspedaal, waardoor de wagen vooruit schoot. Door den plotselingen ruk verloor de man de macht over het stuur met het nood lottig gevolg, dat de auto recht inreed op het meisje, dat met haar fiets uit tegenoverge stelde richting naderde. Zeer zwaar gewond werd zij naar het Onze Lieve Vrouwe Gast huis overgebracht, waar zij korten tijd later overleed. Zij is het eenige meisje in het gezin De tractor met aanhangwagen werd ernstig beschadigd en is door de politie van het bu reau Linnaeusstraat in beslag genomen. Zoowel tegen den leerling-chauffeur als tegen den chauffeur is proces-verbaal opge maakt. Zij zullen zich hebben te verantwoor den wegens het veroorzaken van dood door schuld. fongen doodgereden. Op den De la-Reijweg te 's-Gravenhage bij de Natalstraat is gistermiddag omstreeks kwart voor twee, de 7-jarige jongen M. J. R., uit de Christiaan de Wetstraat, doordat hij plotseling den rijweg overstak, overreden door een personenauto, bestuurd door een in woner van Haarlem. De knaap bekwam een schedel fractuur. Hij overleed tijdens het ver voer door den G.G. en G.D. naar het zieken huis Zuidwal. KORTE BERICHTEN. Naar men ons mededeelt is benoemd tot hoofdredacteur van „Ons Noorden", het r.k. dagblad voor de drie noordelijke provin ciën, de heer J. B. H. Hulsman, thans redac teur aan het dagblad De Residentiebode te Den Haag. In de Kleigroeve te Tegelen had de hulpmachinist H. G., Donderdagmiddag het ongeluk tusschen een machine bekneld te ra ken. De man liep hierbij ernstige verwondin gen op en is naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. De genie heeft aanbesteed het maken van betonnen schuilplaatsen met bijkomende werkzaamheden nabij Velsen. Laagste in schrijver was de heer G. den Adel te Velsen, met 37.700. Te Amersfoort is gisteren aangehouden de 20-jarige R. uit Nijkerk, die bekend heeft zes fietsen te hebben weggenomen. R. is naar Utrecht overgebracht. De 21-jarige werkman P. Snoep, die Maandag 12 Juni j.1. bij de sluiswerken te Hansweert van een hoogte van ongeveer acht meter is gevallen en daarbij ernstige in- en uitwendige kneuzingen heeft gekregen, is Donderdagavond in het ziekenhuis te Goes aan de gevolgen overleden. Gisteren is te Utrecht de algemeene vergadering van den Nederlandschen Chris- telijken Textielarbeidersbond Unitas begon nen. Vertegenwoordigd waren 45 afdeelin gen. Dr. H. Colijn is gisteren per vliegtuig naar Nederland teruggekeerd en gisteravond op Waalhaven aangekomen. Vanmorgen zal ministerraad worden gehouden. De koningin heeft een belangrijke bij drage geschonken aan den Nederlandschen Militairen Bond, die zich de oprichting van tehuizen ten doel stelt. Voorts deed H.M. een belangrijke gift toe komen aan de Koloniale School voor meisjes en vrouwen, teneinde het voortbestaan van deze nuttige instelling te helpen verzekeren De Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels heeft een adres gezonden aan den minister van financiën met bezwaren tegen het ontwerp van wet tot heffing van een omzetbelasting. Qememtecaden Vrijdagmiddag vergaderde de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van bur gemeester van Slooten. Ingekomen stukken. Verzoek van den heer J. Geusebroek om een gratificatie in verband met zijn toegeno men werk door de werkloosheidszorg. Dit werk wordt grootendeels door hem verricht, veel neemt hij 's avonds mee naar huis, daar hij het op de secretarie niet af kan. De heer Krom zeide dat het salaris van den heer Geusebroek tijdens de volkstelling is verhoogd tot 1000, ook in verband met de drukke werkzaamheden die hieruit voort kwamen. Deze verhooging is gehandhaafd gebleven ook toen het werk minder werd. Spr. vond dan ook, ook in verband met den noodtoe stand in de gemeente, dat er geen redenen zijn de gevraagde gratificatie te verleenen De heer Kostelijk zeide, dat in een raads vergadering het salaris van den heer Geuse broek is vastgesteld op 1000, spr. wist zich niet meer te herinneren of dit was in verband met de volkstelling of niet. Verder wees spr. op het vele werk, dat de heer Geusebroek bui ten zijn diensttijd verricht. Er zijn wel avon den dat er 6 a 7 menschen bij hem aan de deur komen. De manier waarop Geusebroek zijn functie vervult in aanmerking genomen, vond spr het salaris niet aan den hoogen kant. Waar om houden B. en W. zich niet met dit geval bezig? Wethouder Tromp antwoordde dat B. en W. zich natuurlijk wel met deze zaak hebben bezig gehouden, maar gezien de tijdsomstar. digheden wilden zij niet met een bepaald voorstel komen. De voorz. zeide, dat hij het met de beide wethouders in dit geval niet eens is. Een ambtenaar moet loon ontvangen naarmate hij werk verricht heeft. Door den slechten tijd is er op de secreta rie geweldig veel werk. De heer Geusebroek nam vaak werk mee naar huis en spr. vond het zeer logisch, dat hij om een belooning daarvoor vraagt. De heer Kostelijk stelde na uitvoerige dis cussie voor den heer Geusebroek een gratifi catie van 100 te geven. Dit voorstel werd niet ondersteund en kwam dus niet in stem ming, en hiermee werd dus het verzoek van den heer Geusebroek afgewezen. Een schrijven van Gea. Staten aangaande de financieele verhouding. Over 1930 zal aan de gemeente worden uitgekeerd een be drag van 8.10 per inwoner. Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van mej. van Gaaien om een gratificatie. Haar beroep van verloskundige brengt mee, dat zij een auto moet hebben, waarvoor ze veel onkosten moet maken. Haar inkomsten gaan door de tijdsomstandigheden sterk achteruit. Daarom vraagt ze dit jaar weer een gratificatie van 150. Ze lichtte haar verzoek toe met een lijst van personen in te dienen, die minder betaald hadden dan het tarief aangaf. De heer Wagenaar vroeg naar de meening van B. en W. De voorzitter zeide, dat B. en W. voor eenige tegemoetkoming zijn. Wethouder Tromp zei, dat B. en W. naar aanleiding van de inlichtingen van mej. van Gaaien een berekening hebben gemaakt en tot de conclusie gekomen zijn, dat mej. van Gaaien na aftrek van de vermoedelijke on kosten voor den auto, ongeveer 1500 ver dient. Wethouder Wijnker was voor het ver zoek en zei tegen den heer Kooy, dat tegen woordig een auto voor de verloskundige on misbaar is. Vroeger werd ze veel gehaald, tegenwoordig bijna nooit meer. Verder wees spr. erop dat mej. van Gaaien tegenwoordig veel concurrentie krijgt van de doktoren. Na uitvoerige discussie werd over bet verzoek gestemd en werd het met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Kooy en Wagenaar. Een verzoek van de vereeniging voor Volksonderwijs inzake het vervolgonderwijs Verzocht werd als 8 leerlingen zich hier voor aanmeldden, dit onderwijs te laten plaats vinden, en dan zoo mogelijk aan 2 scholen. Het aantal leerlingen, dat op het oogenblik vereischt wordt, bedraagt 15. Dit is te veel. Verder werd er op gewezen, dat als er maar aan één school vervolgonderwijs gegeven wordt. n.1. daar. waar de meeste leerlingen zich opgeven, dat dan de leerlin gen in den winter soms van den Laanweg naar school I of II moeten rijden, en dat lit bij slecht weer bijna ondoenlijk is. De heer Kooy zeide de sprong var. 15 op 8 te groot te vinden. De voorzitter zeide. dat de verre afstand geen bezwaar is. Als er een danspartij is, dan komen ze ook Het zijn toch jongens van 14, 15 en 16 jaar. Op de teekenschool komen ze nog van veel verder. Wel zei spr., dat dit bezwaar eenigszins voor meisjes gold- Spr. vond ook de sprong van 15 op 8 te groot. Onze regeling, zei spr., is niet zoo verkeerd. De heer Kostelijk zeide het getal ook te laag te vinden, maar spr. wilde ook niet vasr- houden aan 15, dat is weer te hoog, dan komt er weer niets van vervolgonderwijs. Maar 8 vindt spr. ook te kostbaar. De voorzitter zeide, dat als er begonnen wordt met 15, er steeds wel eenigen afvallen, en dit zal ook het geval zijn als het mini mum aantal leerlingen lager gesteld wordt En daardoor wordt de cursus kostbaarder. De heer Wagenaar merkte nog op, dat de schuld, dat het vervolgonderwijs niet door gaat. berust bij de ouders, di? hun kiii-L m er niet heen sturen. Op het verzoek werd met alg< meene stem men afwijzend beschikt. Schrijven van den minister inzake wijzi ging in de in de vorige vergadering vasr- gestelde verordening voor de aanstelling van veldwachters. De gewenschte veranderingen werden aan gebracht. Vooistel B. en W. tot verhooging van de belooning van A. Ruiter. De voorzitter deelde mede. dat het salaris van den heer Ruiter 400 bedraagt. Voor zijn werk in de arbeidsbemiddeling heeft hij er 200 bij gekregen. Dus totaal verdient hij nu 600. Dit komt B. en W. te weinig voor. Het college stelde daarom voor zijn bel joning met 200 te verhoogen. De heer Kostelijk vond het voorstel va i B. en W. niet in overeenstemming met h-t pas genomen besluit over het verzoek var. den heer Geusebroek. Na eenige discussie werd over het voorstel van B. en W. gestemd en werd het aangeno men met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de hee ren Kooij, Krom, Pool en Kostelijk. Vaststelling hondenbelasting over 1933. De voorzitter zeide dat er 162 eigenaren zijn, die samen moeten betalen 590,50. Dit bedrag moet vóór 15 Nov. 1933 betaald zijn. Aldus vastgesteld. Wijziging begrooting 1933 en 1932, o.a. uitgaven voor de werkloosheid moeten wor den verhoogd met 40.000. Van de winst van het G. E. B. over 1932 zijnde ruim 1800, zal 1000 in de gemeentekas ko men, terwijl de rest in het reservefonds komt. Besloten werd de supplementaire begroo tingen aan gedep. staten op te zenden. Aanwijzing gevolmachtigde voor de stem ming voor Hoogheemraadschap Benoemd werd weer de heer Wijnker. Voorstel tot bijbouw van een wachtlokaal bij de school van de Heilige Familie. De voorzitter zeide, dat hier gemiddeld 8C kinderen 's middags overblijven. De onkosten zullen volgens de opgemaakte rekening 1293,73 bedragen. De heer Groot, gemeente-opzichter, had gezegd dat de rekening zoo sober mogelijk was gemaakt. Met algemeene stemmen aldus besloten. Voorstel tot bouw van een veranda voor de overblijvende leerlingen bij de o. 1. school I. Onkosten zullen ongeveer 255 bedragen. Aldus besloten. Verzoek van den heer J. Peereboom. om vergunning tot het houden van een nood- slachtplaats in het door hem bewoonde per ceel aan den Basserweg. Bij de debatten hierover waren bijna geer nieuwe gezichtspunten, daar het in de vorige vergadering ook reeds behandeld was biet verzoek werd afgewezen met 6 tegen 5 stem men. Voor stemden de heeren Kooij, Pool, Wa genaar, Kostelijk en Groenland. Hierna sluiting. FONDSEN. 5 N. W S 1000 1932 tl 4)4 obl. Nederl 1000 17 4 idem 1000 31 6 M O -lnd 1000 22 A 6 idem 100 23 5X idem 1000 21 5 idem f 1000 17 4'A idem 1000 30 tl Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned, Handel Mij. Cert, v. 1000. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent. Calvé Delft Cert Küchenm Acc. Nederl Ford Ned Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem Explor Mij, Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holt Am lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab Deli Maatij Oostkust Senembah Soutb. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividend 19 Juni 1 20 Juni 21 Juni 103} 100} 120} 100% 100 1° 7:o 971 9'è v6} 81 8"4 71 706/; 8 8s 88} 8;7.G 94} «4} 9* 86* 74 80} 86 76 74} 62*- 03 65.', 67} 6'i 30* 30} 29} 23} 23* 23} 64 63} 63 >'Via 1»' 1*% 133, 139} 14z 282 280 278 107* 167} 97? 169} 96} 9/ 13} 1 13'% 2-7» 287 4 4'/.„ 45/IG 57» 4o 3'y.s W/lG 46} 4U/.g li'/u 1- '7.0 m 47 48} 48 227} 2/9'- 232} 138 1 0 139} 125 127} 128 14» 14) 147, 9* 149 148} 171 163} lï.9} 67» cu/:G 67/:G 84 84} 88) 23} 26} 2?» 19 33} 24* 61} 611% 6 65 14 i 66 148 140' 151 147f 147 150} 23} 24} 25} 154* 150} 153} 19'% 20} 2C'% 92} 94 946/g H H '21 Juni 23 Juni 100"'/;,, 100'VIÖ 93} 86) 7»/, üSi/4 9-'} 141/, 75 00 07i/, 2' 23 061 U/s 142»/, 279 1ÖM 961 2S 47.6 6 3/;g '/.o 481/, 2 1} 141 127} 1 97* 153 174? 6ls/io 8"/S 25 (•3-; 04* 152 149* 156* 20'%, 93} H 100'*/, )0-"s 955/, 8' q IV" 87"., 92'/s 84'/, 7* 66 68 2-7» 2 ói'Vs V.Ö i4. 279 j- l<*{ 9'Vt 13 297» 4 55/, 45V.a H»/g 50 '.35 1417, 12«7, 98 156 1/SVs 86'V-o 26 34 *l4 65'/, 677, 153 150-J 27 158} 31} 91 1V* „Hel Je al gehoord dat Kees Jansen uit Amerika terug is na der vtjf-en-dertig Jaar geweest te zijn ..Nee maar, da's ook toevallig Gisteren mocht lk nog zoo tegen vrouw Jansen zeggen, dat we der zoon In de laatsten tijd niet gezien üadde," IPassing Show).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11