Agmda DUBBELE MOORD IE HUIK ^Binnenland £and= en Juittêuxuw JCeck S. Schooi Stad en Omgeving. In de stad Oeroemtsji (Chineesch Tur kestan) heeft in het Chineesche ziekenhuis een brand gewoed. 38 personen zijn om het leven gekomen, meer dan 200 zijn gewond. De oor zaak van den brand is onbekend. ALLE JAPANSCHE COMMUNISTEN OP EEN EILAND. Het huis in brand gestoken. VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Mevrouw wenscht geen kindertjes (amusementsfilm), hoofdrollen Liane Haid en Georg Alexander. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3 hoofdnummer De duistere misdaad (detective film) hoofdrol len Warner Oland en Marion Nixon. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Nachten in Port Said (dram.), hoofdrollen Gustav Diessl en Oskar Homolka. Toegang boven 18 ïaar- A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Een gerechte lijke dwaling (justitie-drama). Toegang bo ven 18 jaar. Vidoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Kaiserwal- zer (operette), hoofdrollen Martha Eggerth, Szöke Szakall. Toegang elke leeftijd. Tot Woensdag 28 Juni, des avonds 8 uur t e n t z e n d i n g op het terrein van het voormalig stadsziekenhuis; verschillende sprekers; muziek. Tot en met 28 Juni in de Harmonie ten toonstelling miniatuur-wereldstad (huis vlijt); 2—11 uur. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 2 Juli. Feest V. V. V. te Hensbroek: optocht, ge maskerd bal in open lucht, volksspelen. BRAND IN CHINEESCH ZIEKENHUIS. 38 dooden. k. De Japansche minister van jusTitTe publiceert cijfers over de bestrijding van het communisme in Japan. Terwijl 2499 persone.n in het laatste jaar zijn veroor deeld. bevinden zich op het oogenb'ik 6761 in hechtenis. De Japansche regee ring heeft besloten alle communisten lo verbannen naar een eiland, om hen vol komen uit te sluiten van het politieke leven De dader gearresteerd. Gistermorgen in de vroegte is te Nuth (Limburg) een dubbele moord gepleegd op den molenaar de Weever en zijn vrouw. De molenaar werd Zondagamorgen omstreeks half acht bezocht door zekeren Janssen, een gehuwd persoon, die vroeger ook in Nuth woonachtig is geweest. Er bestond reeds lang een ernstige veete tusschen hem en den molenaar, in verband met een meubelaffaire. Janssen heeft den molenaar en diens echt- genoote zeer ernstig mishandeld, terwijl hij later van een mes gebruik heeft gemaakt en daarnue de vrouw van den molenaar heeft d#cd gestoken. De molenaar werd door eeni- ge messteken levensgevaarlijk gewond. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis te Heerlen De moordenaar heeft daarop het huis in brand gestoken, doch de brand kon spoedig door omwonenden worden gebluscht. De politie heeft onmiddellijk een onder zoek ingesteld. Het is haar dan ook na twee uur gelukt den dader in Heerlen te arrestee ■en. De dader heeft eenige uren ge wacht op de gelegenheid. De moordenaar is afkomstig uit Valken burg. Hij had den heelen vroegen morgen rondgeslopen om de woning van den mole naar de Weever. De 35-jarige molenaar was naar de kerk geweest en kwam naar huis Toen heeft de moordenaar hem op den weg neergeschoten en met een mes mishandeld. Inmiddels was de vrouw van den mole naar, die toevallig in een winkel verbleef vlak bij de plaats waar haar man werd neer geschoten, naar buiten gekomen. Zij werd eveneens door den moordenaar mishandeld met een mes. Zij vluchtte naar den molen en werd daar eenige minuten later dood gevon den. Janssen vplgde haar in den molen. Even later trachtte hij den molen en het mo lenhuis te doen afbranden. De toestand van den molenaar is zeer zorgwekkend. Het parket van Maastricht was gister ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De dader is voorloopig ingesloten te Nuth DE VERDWENEN KANTOORBEDIENDFE. (Zie ook pag. 1 2e blad). De verdachte per vliegtuig naar Parijs gegaan. De verdachte blijkt volgens een bericht De Crt. Donderdag per vliegtuig van Schip hol naar Parijs te zijn vertrokken. Donder dagavond twintig minuten voor zes had bij den autoverhuurder Starreveld een besteld, die hem naar het Centraal Station Ai t hij taxi te - mvmj "MUI uvi wmuui Vjiauuii i\. Amsterdam moest brengen. Onderweg ver- ver anderde Van A. blijkbaar van idee en zocht den chauffeur naar Schiphol te rijden Hier heeft de vluchteling het vliegtuig naa Parijs genomen; hij had zich onderweg ii. een winkel aan den Overtoom een reistasch gekocht. Daarin stopte hij zijn actetasch, waarin zich vermoedelijk de meegenomen bankbiljetten bevonden. Het vliegtuig ver trok om zeven uur. Veel tijd heeft Van dus niet gehad. Toen de politie een en ander van A. den chauffeur had vernomen, was natuurlijk spoe dig de piloot gevonden, die het vliegtuig naar Parijs had gebracht. Deze wist zich den man echter niet te herinneren, terwijl op het kantoor van de K.L.M. de naam Van A. niït was ingeschreven. Wel was Donderdag iemand naar Parijs vertrokken, die zich Jan sen, bloembollenhandelaar te Heemstede, noemde. Toen het portret van Van A. werd vertoond, herkende men den gezochte ter stond. Het was de passagier, die zich had laten inschrijven onder den naam Jansen. Het bleek, dat hij tot Parijs was meege gaan. De passagier had zich onderweg zeer zenuwachtig betoond, doch de piloot schreef dit toe aan het ongewone van de luchtreis. E>e commissaris van politie uit Zaandam besloot hierna zelf de achtervolging op zich te nemen- Hij is daartoe Zaterdagavond met een hoofdagent-rechercheur naar at Fransche hoofdstad vertrokken. WOLKBREUK BOVEN HEERLEN. Gistermiddag heeft zich boven Heerlen een wolkbreuk ontlast, die veel schade veroor zaakt heeft. Tal van kelders zijn onderge- loopen. Vooral de omgeving van de laag ge legen Ganzeweide te Heerlerheide had het van het water leelijk te verduren. In ver schillende huizen drong het water een halven meter hoog in de kamers volgens De Crt. Het tramverkeer moest een kwartier lang ge staakt worden. Den geheelen dag was de motorspuit van de politie in actie om het water uit de huizen "te pompen. Nabij Shren- stein heeft de in aanleg zijnde spoorlijn eenige schade van het water ondervonden. Een schuur van een boerderij, die door het water verzakt was, is ingestort zonder /er- der ongelukken te veroorzaken. FRAUDE BIJ EXAMENS TE VENLO. De schuldige leerlingen gestraft. Dezer dagen liepen te Venlo geruchten over gepleegde fraude bij de examens der Hoogere Handelsschool aldaar, zegt De Crt. De rector van het St. Thomas College te Venlo, pater dr. A. de Wit, deelde mede, dat eenige leerlingen door toeëigening van examenopgaven inderdaad oneerlijkheid pleegden of trachtten te plegen. Zij hebben hun straf ondergaan door uitsluiting van het examen of door onmiddellijke verwijdering van het colllege. Een leerling van het gym nasium, die vóór het examen werd gehouden eveneens poogde fraude te plegen, is ook van het college verwijderd. Nieuwe examen opgaven zijn aan alle candidaten voorgelegd, in overleg met gecommitteerden. Mocht na een en ander nog een nader onderzoek noo- dig blijken, dan liggen de stukken en bewijzen voor belanghebbenden ter inzage. UTRECHTS FINANCIEN. Ruim acht ton tekort op de begroo ting 1932. Blijkens een verschenen voordracht van B. en W. van Utrecht zullen de uitgaven dier gemeente over 1932 wat den gewonen dienst betreft, de inkomsten over dat jaar met ruim 800.000 gld. overschriiden. B. en W. stellen voor het verschil tusschen uitgaven en inkomsten te dekken door te be schikken over de reserve van den algemeenen dienst tot een bedrag van ten hoogste 825.000. DE BEGROOTING VAN NIJMEGEN NIET GOEDGEKEURD. Naar aanleiding van het raadsbesluit van Nijmegen, om, tegen het voorstel van B. en W. in, de gemeente niet te rangschikken in de derde klasse der Gemeentefondsbelasting, hebben Ged. Staten hun goedkeuring aan deze begrooting onthouden. Bij dit besluit is een schrijven gevoegd, waarin Ged. Staten mededeelen, eerst dan tot goedkeuring van de begrooting te kunnen overgaan, wanneer aan de volgende eischen is voldaan: rangschikken in de derde klasse van de gemeentefondsbelasting, sterke ver mindering van subsidies, o.m. die aan de V. V. V. „Nijmegen Vooruit"; „Zuigelingen- zo rg", vermindering van de gemeentelijke bijdrage voor het bewaarschoolonderwijs, over 1933 met 50 en volledige schrapping van deze bijdrage voor het volgend jaar en onmiddelijke stopzetting van het handwerk- onderwijs. Auto grijpt twee personen. Zaterdagnacht omstreeks twaalf uur ston den op den Rijksstraatweg te Wassenaar de twee gebroeders S. uit Leiden bij hun vracht auto, die wegens een defect even stil stond. Het achterlicht van den auto brandde. Een personenauto, bestuurd door C. v. d. D. uit Rotterdam, die in snelle vaart naderdee had echter den vrachtauto niet gezien en bemerk te deze eerst op het allerlaatste oogenblik. De twee gebroeders werden door den luxe auto gegrepen en door ernstige dijbeenfrac turen en slagaderbreuken verwond. Beiden moesten naar het academisch ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Hoewel hun toestand ernstig is, schijnt er volgens de Crt. geen levensgevaar te bestaan. Tegen C. v. d D. is proces-verbaal opgemaakt. Dame gestruikeld en toen door de tram meegesleurd en geheel ver marzeld. Een droevig ongeval veroorzaakte gister morgen groote consternatie op den drukken Scheveningscheweg. De 36-jarige leerares in het Fransch, mej. A. C. A. uit de Van Speijk- straat, een Belgische van geboorte, doch sinds jaren in de residentie woonachtig, liep met een vriendin te wandelen op de tram baan van lijn 8 op den Ouden Schevening scheweg in de richting Scheveningen. Toen een motorwagen met bijwagen naderde, wil den de beide dames trachten de tramhalte aan de Kerkhoflaan te halen om vandaar mee te rijden naar Scheveningen. Naar schat ting waren zij op dat moment een 60 M. van de halte verwijderd. De tram reed echter snel, zoodat zij hard langs de trambaan holden om nog tijdig bij de halte te komen. Juist toen de tram de beide dames passeer den, struikelde mei. A., die vlak langs de rails liep, met het noodlottig gevolg, dat zij onder de bijwagen van lijn 8 terecht kwam en in volle vaart werd meegesleurd en totaal ver minkt werd. Op het ontzettend gillen van de vriendin, stopte de bestuurder direct, doch mej. A. bleek reeds gedood te zijn. Het lichaam was geheel vermorzeld. Jongeling gedood. Gistermorgen vroeg is door de gemeente politie te Warmond (Z.H.) op den onbewaak- ten overweg achter het seminarie het lijk ge vonden van den 17-jarigen L. v. d. V. uit Warmond, die vermoedelijk door den laatsten trein die van Amsterdam kwam, is gegrepen. Vader van tien kinderen door den trein gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur is de 56- jarige metselaar J. Wolf uit Epe met zijn motor op den onbewaakten overweg in de buurtschap Zuuk door den trein van Zwolle naar Apeldoorn gegrepen en op slag gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van tien kinderen. Auto geslipt en op een rijwielpad vier fietsende meisjes aangere den en gewond. Gisteravond heeft op den straatweg Prin- cenhage—Rijsbergen een ernstig auto-onge luk plaats gehad. De auto van een notaris uit Heemstede bestuurd door diens echtge- noote, kwam door de gladheid van den weg te slippen, botste eerst tegen een boom en reed vervolgens vier op het rijwielpad fiet sende meisjes aan. Drie der meisjes kregen lichte schaafwonden aan gelaat en handen, doch het vierde meisje, de 18-jarige dochter van den hovenier van S. uit Princenhage, bleef zwaar gewond op den weg liggen. Zij bekwam zware inwendige kneuzingen; haar toestand was hedenmorgen zorgwekkend. Van de inzittenden van den auto, die door de botsing slechts licht was beschadigd, kreeg niemand letsel. Jongen overreden en aan de gevol gen gestorven. Zondagavond reden eenige jongens on danks het herhaald verbod van den bestuur der mee op een melkauto van den dienst Oos terzee-Lemmer. De 10-jarige Hidde Toren stra sprong voor zijn woning van den wa gen. Hij kwam te vallen en geraakte onder den auto. Hij werd opgenomen en bleek ernstige verwondingen te hebben. Heden nacht is hij in het ziekenhuis te Sneek over leden. Wielrijder aangereden. Gisteravond omstreeks 9 uur kwam de 30-jarige E. K. met zijn rijwiel uit de Prinsenstraat te Bussum rijden, toen van den Laanderweg een auto naderde, bestuurd door iemand uit Voorburg. Door nog niet opgehelderde oorzaak viel K. plotseling tegen den auto, waarvan de portierkruk zijn hoofd gedeeltelijk verbrijzelde. In stervenden toe stand werd hij overgebracht naar de Ma- jella-Stichting. Ernstig auto-ongeluk nabij Ooster beek; vijf gewonden. Gister vond op den straatweg Oosterbeek Renkum een ernstig auto-ongeval plaats, waarbij vijf jeugdige personen min of meer ernstig gewond werden. Omstreeks acht uur reed op den gladden weg, de z.g. Kievitsdel, een auto uit Hilversum, bestuurd door den 18-jarigen A. van P. uit Hilversum, waarin nog vier andere personen waren gezeten, twee heeren en twee dames. Plotseling slipte de auto, vermoedelijk door te groote snelheid. De wagen kwam op de trambaan terecht en sloeg daarna tegen een boom te pletter. De vijf inzittenden werden uit den wagen geslin gerd. De bestuurder A. van P. was er met den naast hem zittende W. de S. het ernstigst aan toe. Met beenbreuken en een hersen schudding werden zij opgenomen. De derde heer H. B., bekwam vleeschwonden, terwijl mej. G. S. een hoofdwonde opliep en een lichte hersenschudding en mej. W. K. vleeschwonden bekwam. Alle vijf slachtoffers werden naar het gemeenteziekenhuis te Arn hem overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Het waren alle jongelui, af komstig uit Hilversum, die een plezierritje hadden gemaakt en nu op weg waren naai huis. De auto is totaal vernield en moest in twee stukken worden weggesleept. De tram had geruimen tijd door dit ongeval vertra ging- Kind onder een vrachtauto, In de Veerstraat te Amsterdam is een vijf jarig jongetje bij het spelen tegen een vrachtauto geloopen, onder het voertuig ge raakt en gedood. Aanrijding met doodelijk gevolg. Op den Amstelveenschenweg bij de Veer straat te Amsterdam is Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een 6-jarig knaap je, dat de straat wilde oversteken, liep tegen een passeerenden auto op en kreeg een ach terwiel over zich heen. Hij stierf tijdens het vervoer naar het Wilhelminagasthuis. Felle fabrieksbrand; schade meer dan een ton. In den afgeloopen nacht heeft te Veendani een felle fabrieksbrand gewoed. Omstreeks drie uur werd brand ontdekt in de groote dextrinefabriek van de Handel-Mij. A. v Linge Ezn., gelegen aan de Ommelander wijk (gem. Veendam). De oorzaak van den brand is onbekend. Het vuur greep snel om zich heen en verspreidde zich over het gehee- le fabrieksgebouw, dat drie verdiepingen hoog is. De brandweer kon weinig tegen het vuur uitrichten. De geheele fabriek met vele machines en de voorraden werden een prooi der vlammen. Van het fabrieksgebouw staat alleen nog de voorgevel, die hedenmorgen door de brandweer is gestut. De schade, die op meer dan een ton wordt geraamd, wordt door verzekering op beurspohs gedekt. De brand op de werf van Wilton te Rotterdam. Naar gemeld wordt, zou de schade, ver oorzaakt door den brand op de werf Wilton te Rotterdam (zie ons vorig no.) anderhalf millioen bedragen. Door den brand zijn kostbare machines vernield alsmede een torpedo, die in dit ge bouw was opgeborgen. De schade wordt door verzekering gedekt. Naar de directie van Wilton mededeelt, zal de schade zich vermoedelijk beperken tot ongeveer 1.000.000, welke voor een groot deel veroorzaakt wordt door het verloren gaan van zeer kostbare speciale machines voor houtbewerking, die hier in bedrijf wa ren. Want de verwoeste timmerloods was een der mooiste in Europa. Als vermoedelijke oorzaak wordt kortslui ting aangenomen. De tijdens den brand ge hoorde ontploffingen zijn veroorzaakt door het uiteenspringen van zuurstofcylinders. Nader blijkt, dat de bij de blussching ge wonde brandweerman, de 53-jarige Van Schijndel, brandwonden heeft gekregen van zoo zwaren aard, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. KORTE BERICHTEN. I De heer P. Pols, die Zaterdag door een vallenden mast ernstig werd verwond, is he denmorgen aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis te Goes overleden. HULP AAN PLUIMVEEHOUDERS. Namens den minister van economische zaken en arbeid maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de „Garantieregeling 1933" ten behoeve van de kippen- en eendenhou- derij bekend, dat besloten is voor de week van 26 Juni tot en met 1 Juli de verliezen voor de pluimveehouders op de kleinere kippeneieren tot een gewicht van ten hoogste 55 K.G. per 1000 stuks, gedeeltelijk over te nemen ten bedrage van 40 cent per 100 stuks uitgevoerde kleinere eieren. Ten bate van de eendenhouders is voor eendeieren het over te nemen gedeelte in het verlies in bovengenoemd tijdvak vastgesteld op 25 ct. per 100 stuks uitgevoerde eend- Mej. G. Maarse te De Rijp is te Am sterdam geslaagd voor het staatsexamen acte onderwijzeres. B. en W. van Amersfoort stellen den gemeenteraad voor zeven boventallige leer krachten bij het openbaar lager onderwijs op wachtgeld te gtellqp. Onder hen zijn twee ge huwde onderwijzeressen. Er wordt door de zen maatregel 15.000 bezuinigd. DR. DIJKHUIZEN 25 JAAR ARTS. Gisteren herdacht dr. A. Dijkhuizen, direc teur van het Centraal Neutraal Ziekenhuis, alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar de geneeskundige praktijk ging waarnemen. Hij was eerst werkzaam te Eenrum, vervolgens drie jaar te Groningen. Na drie jaar genees heer geweest te zijn van het Centraal Ge nootschap volgde zijn benoeming tot direc teur-geneesheer van het Centraal Ziekenhuis alhier. De jubilaris werd gistermorgen door het personeel aan het ziekenhuis ontvangen en, in de eetzaal toegezongen. Daarna nam zuster Koekman het woord, om dr. Dijkhuizen na mens heel het personeel een staande klok aan te bieden ais stoffelijk blijk van be langstelling. Zuster Lantink bood na mens de afdeeling Alkmaar van den Bond van Ziekenverpleging een fraai Perzisch kussen aan. Nadat venrerschin- gen waren aangeboden werd een foto gemaakt. Om twaalf uur kwam het college van Re genten, onder leiding van burgemeester Wen- delaar den jubilaris gelukwenschen Mr. Wendelaar uitte woorden van waardeering en bood namens het college een tuinameuble- ment aan. Des middags hield dr. Dijkhuizen een drukbezochte receptie, ten zijnen huize aan het Nassauplein, vaar verschillende bloem stukken waren binnengekomen, o.a. van het gemeentebestuur, van de patiënten, var den Geneeskundigen Kring, van de specialisten, van het Centraal Genootschap en van ver schillende doktoren hier ter stede. EEN BALSTURIGE DRONKEN MAN. En de gevolgen er van. In den nacht van Zaterdag op Zondag te omstreeks 1 uur ontstond bij de arrestatie van een beschonken persoon op den Dijk een vechtpartij tusschen de vrienden van dien persoon en de politie, tengevolge waarvan een agent van politie op den grond kwam te vallen, waarbij zijn linkerarm werd ont wricht. Terwijl hij in dien toestand op den grond lag, had een der personen nog den moed hem een trap tegen zijn hoofd te ge ven. De daders wisten te ontkomen, doch na verschenen assistentie en bereidwillige be schikbaarstelling door een ingezetene van zijn auto gelukte het de politie op het Ritse voort 3 personen, afkomstig uit Heiloo, zijn de de daders, te arresteeren. Zij zijn naar het bureau van politie overgebracht, alwaar twee van hen in arrest zijn gesteld. HOND DOODGEREDEN. Door een onbekend gebleven autobestuur der is gistermiddag te omstreeks 4 uur na bij de Heilooërbrug een herdershond doodge reden. De hond is door de politie naar het bureau gebracht en de gemeentereiniging heeft het cadaver van den nond aldaar weg gehaald. OPENBARE DRONKENSCHAP. Hedennacht is door de politie terzake openbare dronkenschap een persoon aan het bureau ter ontnuchtering in bewaring ge steld en proces-verbaal opgemaakt. AANRIJDING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Gistermiddag te omstreeks 5 uur had op den hoek wilhelminalaan-Varnebroek een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een luxe auto, tengevolge waarvan d« voorvork van het motorrijwiel brak. De oor zaak was dat de bestuurder der luxe auto komende uit de Wilhelminalaan, te veel naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mb» Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766,7 mM te [eykjavik. Laagste barometerstand 745,3 mM t. Wisby. Verwachting, geldig tot den avond van 2* Juni: Zwakke tot matigen meest noordelijken wind- gedeeltelijk bewolkt; wellicht enkele regen! buitjes; weinig verandering in temperatuur, Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de hooge druk in het westen flink toegenomen, zoodat zich van IJsland via Ierland tot de Azoren een hooge druklucht uitstrekt. O/er de Oostzee en haar omgeving ligt nog een uitgebreide depressie met talrijke secundairen die morgen in onz- omgeving nog wel eenige lichte regenbuitjes zullen brengen. In de afgeloopen dagen is weer zeer veel regen gevallen, vooral in België en Frankrijk. Parijs tapte hedenmor- gen 21, gisteren 13 mm. af, Brussel had he- den 18 mM., Maastricht heden 17 mM. Be- halve op IJsland waar de temperatuur ver boven normaal is en over de Britsche eilan- den waar de temperatuur normaal is is het over het geheele gebied kouder dan normaal In Zuid-Frankrijk ongeveer 6 graden Ceb sius, in Zuid-Duitschland 4 graden Celsius Veel verandering in de algemeene weers! toestand in West-Europa is voor morgen nog niet te wachten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. I u n i. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam dat v m nam v m. n.tn. 26 6 12 6.37 2.44 3.00 27 6.49 7.11 3.18 333 28 7.23 7.46 3.52 4.09 29 8.04 8.28 4.31 4 47 30 8.52 9.20 510 5.30 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m nam. 26 6.09 6.34 2.32 2 48 27 6.46 7.08 3.06 121 28 7.20 7.43 3.40 3.57 29 8.01 8.25 4.19 435 30 8.49 9.17 4.58 5.18 links in de bocht reed, hetgeen het gevolg was van het uitwijken voor wandelaars. De motorbestuurder had echter aan rechts den vporrang moeten geven. De schade word' door verzekering gedekt. GESLAAGD. De heer M. Zweedijk alhier is verleden week geslaagd voor het examen boekhouden vanwege de vereeniging van leeraren. (Abu; sievelijk deelden wij mede, dat het de heer H. Zweedijk zou zijn). DE LILLIPUTTERS KOMEN. Men verzoekt ons mede te dee.en dat de Lilleputters, die hun tenten op bet terrein van het voormalige stadszieken huis zullen opslaan, morgen om kwart over twaalf bij de Vier-Statcn zullen aankomen. Langs den Straatweg, Kcnnemerprrk, Ridderstraat, Laat, Koorstraat zullen zij naar het teriein gaan waar hun stad opgebouwd wordt. Toestemming tot het houden van de zen intocht is bereids van de autoritei ten verkregen. ZANGCONCOURS NOORD- HOLLANDSCHE ZANGERSBOND- Onze plaatsgenoot de heer Johaft Brands behaalde op bovengenoemde wedstrijd met zijn gemengd koor Humana" uit Santpoort een eersten prijs met felicifhtie der jury en 355 pun ten, hoogste aantal van den dag. De heer J P. J. Wierts, die de uitslag mededeelde sprak een bijzonder woord van lof voor de uitvoering van werk. ,,'T lief flodderke", tekst van Gut do Gezelle, mede namens den componist van het verplichte werk „Schipperslied van M. C. v. d. Roovaart, deelde de heer Wierts. mede dat ook daarvoor den len prijs was toegekend met felicitatie. I11 de eerewedstrijd behaalde Vox Hu mana eveneens het hoogste aantal puD- ten, 181. DE MINIATUUR WERELDSTAD- De heer H. T. Huizinga, de vervaardigd van de thans in de dancing der Hannonw tentoongestelde miniatuur wereldstad, ma» zich in een druk bezoek verheugen. Etteiij» honderden menschen hebben het kunstwe reeds bewonderd en tal van ouders heooc hun kinderen een prettig en leerzaam uur j bezorgd. - Wij willen er even op wijzen, dat de toonstelling slechts tot en met Woensaa* duurt (eiken dag van 2 uur n.m. tot el» des avonds). Een stuk huisvlijt als alt, kunstwerk, behoort door iedereen gezien worden. LIQHT OP! Hedenavond voor rijwielen en mötörrij*" gen en andere voertuigen te 9 54 uur op.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2