Alkmaarsche Courant. BLUE BAND DE ROODE VULPENHOUDER Jiadionieuws feuilleUM ^Binnenland Honderd iri/i en dertigste Jaargang. HAANDAG 26 JUNI Als U een goedkoopere soort koopt, beteekent dit eene besparing van slechts enkele centen. Als U Blue Band koopt, is Uw winst: de geruststellende zeker heid dat U de beste kwaliteit hebt gekocht die in Holland te krijgen is. Blue Band is het prijsverschil van slechts enkele centen per pakje dubbel en dwars waard! Weet wat U eet! VERSCHGEKARND s No. 148 1933 Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven- try 10.50—11.20 Lond. Reg. 12.20—13.20, :Slid. Reg. 13.2015.20, Daventry 15.20 l;^n?,enber? 110519.20, Zeesen 19.20—23.20, Hamburg 23.20—24. Dinsdag 27 Juni. Hilversum, 296 M. (AVRO-uitzending, 11.en 6.30 RVU). 8.Gramofoonplaten. jlO.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. '10 30 Orgelconcert door P. v. Egmond Jr., pi m. v. Terese Gerson, zang. 11.RVU. il 1.30 Vervolg concert. 12.Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert door Pierre Palla m. m' V Flip van der Schalie, zang en Boris Lenski, viool. 12.215 en 2.30 Gramofoon platen. 3.— Knipcursus. 4— Pianorecital door Susy van der Chijs. 4.30 Radiokinder- koorzang o.l.v J. Hamel. 5.— Voor de kinde ren. 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30 R.V.U. 7 Gramofoonplaten. 7.10 Causerie door M. H. K. Franken. 7.30 R. P. v. d. Pant Jr.: „Oost-Zwitserland". 8— Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Schol te. 9— „Het drama op de Franconia" hoorspel van Piet van der Veer. Regie: Kommer Kleyn. 9.15 Omroep orkest o.l.v. Nico Gerharz m. m. v. Gerard Hengeveld,piano. 10.— Het Baarnsch meis jeskoor o.l.v. J. Hamel. 10.20 Vervolg Om roeporkest. 11.— Vaz Dias. 11.10—12.— Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend KRO). 8 915 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 12— Godsdienstig halfuur. 12.15—1.45 Sextetconcert en gramofoonpl. 2.Vrouwen- uur. 3.— Solistenconcert. 4.15 Gramofoon muziek. Lezingen. 7.15 Lezing. 7.35 Gra mofoonplaten. 7.45 Causerie. 8.— Orkestcon cert m. m. v. pianosoliste, ca. 9.— Lezing 10.Radiotooneel. 10.45 Vaz Dias. J0.50 Orkestconcert. 11.12.Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Kookpraatje. 12.Orgelconcert door Reg. Foort. 1.05 Het Paramount Astoria orkest o.l.v. Anton. 1.50 Het Midland Studio-orkest o.l.v. F. Cantell. 2.35 Concert door het Brearfly strijkkwartet en S. Logan, bariton. 3.20 Gramofoonplaten. 4.35 Concert door Réné Tapponier en zijn orkest. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Tijdsein, berichten. 6.40 Sport verslag. 6.50 Beethoven's pianosonates. 7.10 Fransche les. 7.40 Sydr.ey Baynes en zijn orkest. 8.50 Causerie. 9.20 Berichten. 9.30 Causerie. 9.40 Het BBC-orkest o.l.v. Lewis 10.50 M. Downey in zijn repertoire. 11.05 Declamatie. 11.1012.20 Dansmuziek door Lew Stone en de Monseigneur Band. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 Concert door het Krettly-orkest. 7.40 Dito. 8.20 Cabaretpro gramma o.l.v. P. Weill. 9.05 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit het Bellevue Strandhotel. 3.205 20 Omroeporkest en solisten o.l.v. Launy Grön- dahl. 8.20 Vaudeville-programma. 9.35 Hobo-recital. 10.30 Kamermuziek door strijkkwartet. 110511.50 Dansmuziek uit National Scala. Langenberg, 473 Al. 6.25, 7.23 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Wolf 1 20 Concert door het Weragkamerkwartet, 4.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 7.20 Zie Zeesen 8 50 Concert door de Keulsche Violen- vereeniging en J. Breuer, cembalo. 9.30 Radiotooneel. Rome, 441 Al 9.05 Radiotooneel. 9.35 Po pulair concert. 11.20—11.50 Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12 20 Gramofoonplaten en zangvoordracht. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5 20 Haydn-concert o.l.v. Meulemans. 6.35 Gra mofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o l.v, Leemans. 7.05 Solistenconcert. 8.20 Omroep- orxest o.l.v. Walpot. 9.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroep orkest o.l.v. Walpot. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Symphonieconcert m. m. v. soliste o.l.v. Meulemans. 9.35 Omroeporkest o.l.v Wal pot. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 8 20 Herdenking van het Vredesverdrag van Versailles, 2de deel. 9.20 Voor de jeugd. 9.50 „Tummelhafte Kerle", hoorspl o.l.v. G. Haller. 10.20 en 11.05 Ber 11.20—12.20 Concert uit Hamburg o.l.v Oerh. Maasz. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Dinsdag 27 Juni Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen Geautoriseerde vertaling naar t Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. £6 De Staveley's hadden besloten twee verve lende plichten op één dag af te doen en zoo had Fayre 's avonds ook nog een groot diner voor de landelijke grootheden te verduren. Hij was nog stijf en moe van het ongewone fietsen, en was van harte blij, toen de avond om was. Hij slaagde er evenwel in, verschei dene dingen uit Greggs verleden te weten te komen van menschen. die het, bij de komst van den „nieuwen dokter", hun plicht geacht hadden, alles omtrent hem uit te vorschen, en die maar al te graag zijn handige vragen beantwoordden. Hij ontdekte ook, dat de vrouw van den plaatselijken vicaris jaren ge leden de Allen's in Hampshire gekend had. en mrs. Draycott's loopbaan van het begin af met onverdeelde belangstelling gevolgd had. In haar hoedanigheid van vicarisvrouw kon zij haar leefwijze niet goedkeuren, maar Fayre hoorde een benijdenden klank in haar stem, toen zij een en ander uit het veel be wogen leven van de doode vrouw ophaalde Volgens haar had mrs. Draycott het er goed van genomen, zooals het noemde, vanaf het oogenblik, dat zij de schoolbanken had ver laten, en had zijjzich, oiejtegenstaande de DE WINKELS IN HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Hot bestuur van de Algemeen-e Win- keuersvereeniging te Amsterdam heeft, zoo lezen wij in haar orgaan, aan den noofdcommissaris van politie het vol gende schrijven gezonden: Volgens berichten in de dagbladen heeft de Hooge Raad uitspraak gedaan m een gepleegde overtreding van de Winkelsluitingswet door een stations- restaurateur, die sigaren verkocht of deed verkoopen uit een stationskiosk. Na deze uitspraak is het o. i met tw jjfelachtig of ook de in de tunnels van het Centraal Station te Amsier lam gevestigde kiosken of winkels vallen onder de bepalingen der Winkelslui tingswet. Al is, naar wij vernamen, door uwe zorgen ten aanzien van den verkoop in deze winkels reeds een proces-verbaal opgemaakt, het wil ons voorkomen, dat, nu de Hooge Raad gesproken heeft, niet op de afdoening van dit proces-verbaal behoeft te worden gewacht, maar dat de met de wet strijdige verkoop van heden af radicaal kan worden verboden. Het zal ons om wille van gelijk recht voor allen aangenaam zijn, indien daar toe uwerzijds het noodige gedaan wordt. GEHEIME ZENDERS TE DEN HAAG. De radio-controledienst heeft te Den Haag opnieuw twee geheime zendin- richtingen in beslag genomen, een ir. de Koningsstraat en een in een perceel te Scheveningen. ONTSLAG BIJ DE ZUID-NED. STOOMTRAM MIJ. Bezwarende rijksvoorschriften de aanleiding. De directie der Zuid-Nederlandsche Stoomtramweg Maatschappij heeft per 7 Juli a.s. een 99-tal leden van het per soneel ontslag aangezegd. De directie heeft verklaard tot dezen maatregel te moeten overgaan als gevolg van allerlei bezwarende voorschriften van hooger hand. De tramdiensten zullen in ver band hiermede aanzienlijk worden in gekrompen, zoodat een overcompleet aan personeel ontstaat. De dienstopzeg ging is geschied zonder toekenning van eenige uitkeering volgens de artt. 80 en 81 der R. D. V. PASPOORTEN VOOR COLLECTTEVE LIJSTEN Controle op de uitgifte. Naar de „Maasbode" verneemt, heeft de minister van Buitenlandsche Zaken, nu het tengevolge van de hoogere kosten der paspoorten te voorzien is, dat de aanvragen voor collectieve lijsten zullen toenemen, bepaald, dat zulke lijsten welke slechts voor één reis geldig zijn, slechts mogen worden afgegeven aan gezelschappen van tenminste 15 perso nen. Er zal op gelet moeten worden, dat de te ondernemen reizen werkelijk een bepaald doel (studiereizen, bedevaart, processies, bezoek of deelneming aan muziekwedstrijden of uitvoeringen, ten toonstellingen, markten en sportdemon straties of wedstrijden) hebben en dat dus geen collectieve lijsten mogen wor den afgegeven voor gewone uitstapjes waarbij de grens wordt overschreden PENSIOENWET. De minister van financiën heeft een nota aan de Tweede Kamer gezonden naar aanlei ding van het verslag over het wetsontwerp tot aanvulling van artikel 67 der pensioenwet 1922 en van artikel LXXXXIV der wet van 28 Mei 1925. Hij deelt mede: Terugwerking tot een vroegeren datum dan ontworpen is, zou meebrengen, dat ook de datum van inwerking treding der artikelen 11 en 18 van gemelde wet naar dien vroegeren datum zou moeten worden verschoven. Een andere regeling zou toch tot allerlei complicaties aanleiding geven, Een gevolg van een dergelijke vervroeging scheiding van haar eersten man, in een veel uitgaanden, maar te goeder naam en faam bekenden kring in Londen bewogen. Later was zij evenwel ongetwijfeld gedaald op den maatschappelijken ladder. Het Dare-schei dingsproces had haar reputatie onherstel baar kwaad gedaan, en zij bracht daarna den meesten tijd buitenlands door, als zij niet bij menschen logeerde, die, terwille van den ouden tijd, of omdat zij minder overdre ven kieskeurig waren als de overigen, haar nog bij zich wilden ontvangen. Naar hij ver nam was de uitnoodiging van lady Staveley het gevolg van een groote liefdadigheids voorstelling, waarbij zij beiden betrokken waren, en waar bij mrs Draycott zich zeer verdienstelijk had gemaakt. Van haar kennis sen van de laatste jaren, bleek de vrouw van den vicaris ongelukkig genoeg echter niet op de hoogte te zijn. Evenmin als miss Allen wist zij, in welke kringen mrs. Draycott ver keerd had, voordat zij stierf. Wat zij van Gregg wist, wat nog opge sierd was door de dorpspraatjes, bood wei nig nieuwe gezichtspunten. Hij was onge veer drie jaar geleden in de buurt komen wo nen en kwam rechtstreeks uit een drukke, maar arme praktijk in Londen. Zijn voor ganger, van wien hij zijn tegenwoordige praktijk had overgenomen, had zich na een lange en populaire loopbaan teruggetrokken en, nadat hij een korten tijd van onpopulari teit had doorstaan, dien hij dankte aan zijn ruw optreden, was Gregg als de natuurlijkste zaak ter wereld in zijn schoenen gestapt Zijn bekwaamheid was onbetwist, en, vol gens degenen, van wie Fayre zün inliclxun- zou zijn, dat de administratieve Dezwarcn, die in het verslag terecht van andere zijde reeds groot worden genoemd voor de groep gepen- sionneerden, die onder de werking van dit wetsontwerp zullen vallen, zullen gelden voor alle gepensionneerden, op wier pensioen de cumulatie beperkende bepalingen van toepas sing zijn. Het stuit derhalve op overwegende bezwa ren om aan de thans voorgestelde wijziging een verdere terugwerking te verleenen dan tot Januari 1933. EEN STOKJE INGESLIKT. Met doodelijk gevolg. Te Weert kreeg dezer dagen het zoontje van den heer P. op Laar bij het spelen een stokje in de keel, hetgeen het knaapje tot in de luchtpijp doordrong. Op dokters advies werd de jongen oogen- blikkelijk naar het ziekenhuis te Venlo over gebracht, waar hij gisteren aan de gevolgen is overleden. SCHORSING TEWERKSTELLING VAN WERKLOOZEN OPGEHEVEN. Te Apeldoorn is telegrafisch bericht ontvan gen van de rijksinspectie, dat de schorsing van de 400 tewerkgestelden bij de werkver schaffing te Apeldoorn is opgeheven. Hedenochtend kunnen de werkwilligen het werk hervatten, uitgezonderd een veertien met name genoemde personen, die als de vermoe delijke oorzaak der strubbelingen beschouwd worden. GEEN STAKING ONDER DE ZEELIEDEN. De Centrale Bond van transportarbeiders heeft onder zijn aan den wal vertoevende leden een stemming gehouden over de vraag of tegen de loonsverlaging van vijf pet. on middellijk, te volgen door een verlaging met een gelijk bedrag over zes maanden, moest worden gestaakt. Twee weken geleden zijn deze voorstellen aanvaard door de officieren doch afgewezen door de schepelingen. De uit slag van de nu gehouden stemming is, dat zich vóó staken hebben uitgesproken 546, tegen 515, terwijl 20 stemmen blanco of van on waarde waren. De statuaire bepalingen van den Centralen Bond schrijven voor dat slechts tot staking kan worden besloten met 2/3 der uitge brachte geldige stemmen. Dit percentage is niet verkregen, zoodat niet tot staken is besloten. DE VERDWENEN KANTOOR BEDIENDE. 3500 gevonden, maar niet de dader. Met betrekking tot de verdwijning van den employé van de Scheepvaartvereeniging Noord te Amsterdam wordt uit Zaandam ge meld, dat nog geen spoor van den vermiste is gevonden. Bij een onderzoek van de politie ten huize van van As is gebleken, dat hij een bedrag van 2000 had achtergelaten, terwijl in een bed nog 1500 is gevonden. Het eerste bedrag is door zijn vrouw gevonden en aan de Scheepvaartvereeniging afgedragen, terwijl het tweede, dat bij een huiszoeking door de politie voor den dag is gekomen, in beslag is genomen. DE STAKING TE IJMUIDEN. Voorstel tot opheffing. Op een bespreking, gistermiddag gehouden met het bestuur van de IJmuider Vischandel- vereeniging en het bestuur van den Centralen Bond van transportarbeiders (IJmuider Fe deratie) heeft de rijksbemiddelaar prof. Jo- sephus Jitta het volgende voorstel gedaan: De IJmuider Federatie zal de staking van de vischknechts en den boycot, in den lande geproclameerd, opheffen door publicatie in de groote en in de plaatselijke pers. De IJmuider Vischandel zal alle boycot-maat regelen ten opzichte van de Federatie intrek ken. Van weerszijden zullen géén rancune maatregelen worden genomen. Partijen zegden toe, dit voorstel in hun ledenvergaderingen te zullen bepleitten. OVERSTROOMING BIJ ALMELO. Veel schade aan de Reggewerken aangericht. Ten gevolge van den hevigen regenval ge durende de laatste dagen zijn de boeken in d omgeving van Almelo zoo gezwollen dat gisteren de Weezebeek overstroomde, waar door enorme schade aan de ontwaterings werken van de Regge veroorzaakt werd. Ten einde de Weezebeek te kunnen verbree- den en de stad Almelo van het vervuilde wa ter der Loolee te kunnen bevrijden waren er eenige dammen in de Wallee en in de Denne- boomerlee gelegd teneinde het water om te leiden. Gisternamiddag ongeveer een uur is een dezer dammen bezweken, nadat men nog alle pogingen had gedaan om hem te versterken. Het gevolg was, dat de Weezebeek en de Sumpel over een afstand van vele K.M. on- MET 40 °lo ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE gen kreeg, verborg hij een goed hart onder een ruwe oppervlakte. Hij was ongehuwd en woonde alleen en de eenige vrouwen bij hem thuis waren een keukenmeid en een meid. Hij hield er een auto op na, die schoongemaakt werd door den man van de keukenmeid, die de plichten van chauffeur en tuinman ver- eenigde. Hij had den naam een goed bridge - speler te zijn, maar hij gaf weinig om het gezelschapsleven en werd niet veel bij plaat selijke vermakelijkheden gezien. Op één punt stemden alle inlichtingen overeen: dat hij niet van vrouwen hield, en de algemeene opinie was, dat een vrouw hem eens groot leed had aangedaan. Zijn meening over de vrouwelijke sexe was zeker niet vleiend en daar maakte hij geen geheim van. Fayre be gon het oordeel, dat hij door Gregg's vijan dige houding tegenover mrs. Draycott had gevormd, te wijzigen, in het licht van het geen hij zoo juist vernomen had, bezien, was die zeer natuurlijk. Cynthia kwam juist terug, toen het gezel schap afscheid nam, en slipte weg naar haar kamer, zoodat hij dien avond geen gelegen heid had, met haar te spreken. Door lady Staveley liet hij haar de boodschap overbren gen, dat Grey dien morgen bij Leslie was ge weest en dat hij hem gezond en opgewekt had aangetroffen en daarna ging hij ook naar bed, want hij voelde zich vermoeider dan hij in langen tijd geweest was. Het mooie weer hield aan en den volgenden morgen was hij zoo laaghartig zich doof te houden voor de klokken van het kerkje in Keys, en, nadat hij gezien had, dat de Stave ley's weg waren, om hun Zondags^he glichten te vervullen, ging hij op zoek naar zijn mede spijbelaars, lady Kean en Cynthia. Hij vond haar, in bont gehuld, in een zonnigen hoek van het terras. Cynthia begroette hem hartelijk. „Ik ben gisteravond bijna naar uw kamer ge gaan om u uit bed te halen, oom Fayre", riep zij uit. „Ik verlangde er zóó naar te hooren wat u had uitgevoerd! Maar Eva zei, dat u te moe was. Zij vertelde, dat u gefietst had". Fayre schaterde het uit om den afkeer in haar stem. „Waarom niet?" antwoordde hij. „Toen ik uit Engeland wegging, fietsten de netste men. schen, en het leek mij een even goede li chaamsbeweging als iedere andere. Het kwam niet bij mij op, dat het zoo'n opschudding zou veroorzaken! Zelfs de dorpelingen kijken mi aan, alsof ik plotseling krankzinnig was ge worden!" „Dat bent u waarschijnlijk ook", zei Cynthia streng, „als u bezig bent op een oude rammel, kast rond te rijden!" „Ik rijd tenslotte met een doel rond. Grey en ik hebben bijvoorbeeld al vrijwel vastgesteld, dat mrs. Draycotte in een auto door iemand naar de boerderij werd gebracht, en dat die persoon er na den moord alleen vandaan kwam". Hij speelde zijn troef als een goed tooneel speler uit, en zijn toehoorsters raakten dan ook geheel onder den indruk. Zelfs Sybil Kean's gewone matheid verliet haar; zij leunde voorover in haar stoel en haar mooie oogen schitterden van belangstelling. „Mag ik er bij blijven?" vroeg zij gretig. „Of moet ik doen, zooals het behoort, en tactvol van het terras weggen, alsni ik ge.ea wcj^ri der water heeft gezet. Een groote hoeveelheid materiaal van de Heidemaatschappij is ver nield door het water. Een moeras van 70 H.A., dat mede tot de ontwateringswerken behoort en geheel is drooggelegd, staat thans weer blank. Als gevolg van dezen doorbraak zullen on geveer duizend arbeiders, die in de werkver schaffing aan de beek werkzaam waren, waarschijnlijk een a twee weken hun arbeid niet kunnen voortzetten. De schade, aan de werken toegebracht, be draagt vele duizenden guldens. Daar ook de Loolee zeer veel water kreeg te verwerken vreesde men nog een oogenblik voorf overstrooming van de stad. Gelukkig is dat echter niet gebeurd en kon men door een dijk door te steken op de grens van Almelo een overstrooming der stad voorkomen. NED. BOND VAN MAKELAARS. Zaterdag is te Haarlem de jaarvergade ring van den Ned. Bond van Makelaars in onroerende goederen, assurantiën en hypo theken voortgezet. Na heropening der vergadering door den voorzitter, den heer A. van Loon, kreeg mr. J. de Jongh, te 's-Gravenhage, gelegenheid tot het houden van een inleiding, die hij geti teld had „rondom de wettelijke regeling der makelaardij"'. Vervolgens hield de heer H. Meeusen, ad ministrateur ter gemeente-secretarie te Haar lem, een inleiding over „Uitbreidingsplan en verdere bebouwingsregelen". De vergadering werd besloten met een ge noeglijk voorval. De heer Scholten bood, namens de afdee» ling Twente, aan het hoofdbestuurslid V7, Appel, die juist grootvader was geworden, volgens oud-Twentsch gebruik een krenten- wegge aan. Het anderhalve meter langs krentenbrood werd onder hilariteit binnen ge dragen. De heer Appel verklaarde voor deze atteiv tie zeer gevoelig te zijn. MOORDAANSLAG TE BREDA. Een twintigjarige bakker heeft te Breda de vrouw van den caféhouder De Haas met een hamer op het hoofd geslagen. Hoewel aanvankelijk ook bij de politie de meening post vatte, dat het een slag wae gegeven in drift, na een twist over geldzaken, is na een scherp verhoor gebleken, dat hel een moordaanslag betreft. De man heeft be kend, dat het zijn voornemen was de vrouw, te dooden, daar een geldzaak niet naar zijn genoegen geregeld was. Hiertoe had hf| naar heimelijk met den van te voren mede* genomen hamer aangevallen. De hoofdwonde is niet levensgevaarlijk. FASCISTEN GEARRESTEERD TE AMSTERDAM. Wapenen in beslag genomen. Een kok in een hotel in de Warmoesstraat te Amsterdam, werd den laatsten, wanneer hij naar zijn woning aan de overzijde van 't IJ ging, lastig gevallen door communisten. Als gevolg daarvan had hij politiegeleide gekregen, maar ook partijgenooten-fascisten gingen ter bescherming met hem mee. Deze beschermers zijn Zaterdagnacht door da politie aan de overzijde van het IJ naar een posthuis gebracht, op vermoeden, dat zij ge wapend waren. Bij fouilleering werd bij de meesten wapenen gevonden. Tegen een zes tiental is proces-verbaal opgemaakt. NATIONALE VEREENIGINU VAN WERKNEMERS. Modio Mei werd te 's-Gravenhage In contact met het Verbond voor Nationaal Herstel opgericht een Nationale Werk- nemersvereeniging, die eenige dagen geleden op haar statuten de koninklijke goedkeuring vroeg. Het doel van deze vereeniging is om alle loyale, nationaal voelende werk nemers te organiseeren en hun bestaans voorwaarden zoo gunstig mogelijk tel maken. Zij tracht dit doel te bereiken langs wettigen weg, door: a. het sttreven naar de corporatievs gemeenschapsgedachte; b. het vereffenen van arbeidsgeschil len door middel van scheidsrechtelijkei uitspraken; c. samenwerking met werkgevers- em werknemersvereenigingen d. het oprichten van een werkloozen- kas en een bemiddelingsorgaan voor werkzoekenden. gehoord had van wat je zoo juist gezegd hebt? Misschien wil je Cynthia alleen spreken?" Cynthia keek haar verontwaardigd aan. „Wij hebben er jou bij noodig, is het niet, oom Fayre?" „Natuurlijk. Ik reken op je advies. In de eerste plaats ken jij den persoon, waar ik het over hebben wil, beter, dan iemand andere hier in huis". Even keek zij vreemd op, toen zei zij kalnx „dokter Gregg?" „Hoe weet je dat? Bij tijden lijk je wel een zieneres!" „Hier ziet niets geheimzinnigs in! Ik zal het j« later vertellen, maar ga eerst voort met je ver haal. Het is wreed ons zoo in spanning te la ten!" „Begin bij het allereerste begin, oom Fayre, Toe, wat zei mr. Grey precies van John? Was hij werkelijk opgewekt of heeft hij het daar hopeloos akelig?" Fayre deelde haar alles mee, wat hij van Grey had vernomen. „Hij is bezig te probeeren je de volgende week weer een onderhoud met hem te ver schaffen. Het vergt wel wat van je kracht, vrees ik, beste meid, maar het beteekent zoo veel voor Leslie." Cynthia's bijna jongensachtige jeugd scheen als een kleed van haar af te vallen, en Fayre, die naar haar keek, kreeg plotseling eenig idee, wat een bekoorlijke vrouw zij later zo» zijn. Sybil Kean keek hem beteekenisvol aan. „Ga door met je verhaal, Hatter", zei ze vriendelijk, en hij begreep, dat zij niet wilde hebben, dat hij Cynthia overstuur maakte. ÜKordt yervülgdi.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5