SPORT EN WEDSTRIJDEN. Groote Prijs vari Nederland. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY D-JKDOORBRA.KEN TENGEVOLGE VAN ZWAREN REGEN. Stanley Woods wint de 350 ccJVf. en 500 ccJVf. op Norton. Hollandsche jongens blinken uit. Alle records verbeterd. Is Husquarna een bedreiging voor de ongenaakbare Norton Bij Almelo, een tegenslag voor de werkverschaffing. Tengevolge van den zwaren regenval is Zaterdagmiddag de bedijking in de Denne- boomerlee, die diende als tijdelijke waterkee- ring in verband met belangrijke verbetenngs- werken in het Reggegebied, doorgebroken. Het water stortte zich met groote kracht in de pas drooggelegde Weezebeek, waaraan sinds enkele maanden een 700 a 800 werk- loozen in werkverschaffing bezig zijn. Door het doorsteken van den Maardijk, waardoor het water snel doorgeleid kon worden naar een ruimeren waterafvoer, wist men een over strooming van de aangrenzende landerijen te voorkomen. Aan de verbeteringswerken is zeer aanzienlijke schade aangericht en hon derden werkloozen uit verschillende plaatsen zullen den eersten tijd niet meer tewerk ge steld kunnen worden, daar eerst de Weeze beek weer drooggelegd moet worden. Spoorwegverkeer gestremd. Zaterdagnacht is het dijkje van den groo- ten vijver, welke gelegen is nabij Uthermo- len's Verbandwattenfabriek te Ernst (Velu- we) en welke is aangelegd ten behoeve van deze fabriek, tengevolge van den hevigen re genval der laatste dagen, doorgebroken. Het water baande zich een weg naar den in de nabijheid gelegen spoordijk, waardoor over een lengte van ongeveer twintig meter een verzakking in dezen dijk ontstond. Het ver- ikeer over dit gedeelte van de snoorbaan was Zondagmorgen gestremd. De reizigers Zwolle—Apeldoorn v.v. moesten overstap- Sen. De lijn is thans weer hersteld. Ook de ijk om den vijver is gedicht. EEN BROCHURE VAN PROF. GOUDRIAAN. „Socialisme zonder Dogma's Naar wij vernemen, verschijnt binnen en kele dagen bij H. D. Tjeenk Willink Zoon N.V. te Haarlem: „Socialisme zonder dogma's door prof. dr. ir. J. Goudriaan". In dit geschrift behandelt prof. Goudriaan: Het miet dogmatische denken; socialisme zondei dogma's; een synthese van Westersch idea- lisme-wetenschappelijk socialisme; de toege paste wetenschap der politiek, gericht op de verwezenlijking van drie idealen: vrijheid, vrede en welvaart; de verwezenlijking van het ideaal van vrede en vrijheid in den staat door middel van de politieke democratie; de bestaansvoorwaarden van de democratie; anti-democratische dogma's; democratie in Nederland; wereldvrede; een zaak van qua- litatieve ontwapening; bedrijfsvrede; een zaak van efficiency-welvaarteen zaak van waardevol geld; dogma's uit de liberale economie; dogma's uit de Marxistische eco nomie; de taak van het Westen. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND VEROORDEELD. De Nederlander v. Driesum uit Haarlem fs te Bonn wegens overtreding der deviezen- verordening veroordeeld tot zes weken ge vangenisstraf, met aftrek van zes weken voorarrest. BEGROOTING VAN ZAANDAM. Ged. Staten van Noordholland hebben nog geen beslissing genomen over de begrooting van Zaandam voor 1933. Zoo wel de minister als Ged. Staten hebben nadere inlichtingen aan het gemeente bestuur gevraagd, zoodat vooreersgeen beslissing van Ged. Staten te verwach ten is. Zaandam staakt betaling van rente en aflossing. De berichtgever van het Hbl. te Zaan darr meldt: Het voorstel van de soc.-dem. raads fractie inzake de begrooting voor 1933, waarmede de partijvergadering alge heele instemming heeft betuigd en dat sedert bij den gemeenteraad van Zaan dam is ingekomen, is in een vergade ring van B. en VV. besproken. Ondanks het verzet van de beide bur gerlijke wethouders heeft het dage- lijksch bestuur zich met drie tegen twee stemmen achter dit voorstel geplaatst. Het zal dus Dinsdag op de dan te hou den raadsvergadering een punt van be handeling uitmaken. Het is bij de samenstelling van den raad te verwachten, dat dit voorstel zal worden aangenomen. Tegenover tien soc.-democraten, één O S P 'er en één communist staan elf burgerlijke leden, wanneer althans het R K lid De Vries zich niet schaart aan de zijde van de socialistische leden. De slotclausule van het voorstel der soc.-democraten luidt als volgt: „noodigt B. en W. uit aan Gedeputeer de Staten en de regeering te berichten, dat de kasmiddelen der gemeente bin nen zeer korten tijd niet meer toereikend zullen zijn zelfs om de meest dringende betalingen, onder meer van rente, loon en steun te doen en Gedeputeerde Staten en de regeering te verzoeken met spoed zoodanige maattregelen te nemen, dat aan de financieele verplichtingen van de gemeente kan worden voldaan nu de gemeente zelf door het inhouden van le uitkeering uit het gemeentefonds daar toe buiten machte gehouden wordt." Zonder af te wachten welk bescheid de ho.ogere bestuurscolleges op deze uit- noodiging van 3 en W die zij trou wens nog van den raad moeten ontvan gen hebben B en W het besluit ge nomen, dat geen rente en aflossingen van geldleeningen ten laste der gemeen te meer zullen worden betaald. Enkele dagen geleden heeft een af vaardiging van het dagelijksch bestuur, bestaande uit burgemeester K. ter Laan, den secretaris der gemeente, dr H. G Scholten. en wethouder L. Kelder te Haarlem een espreking gehouden met Gedeputeerde Staten, waarbij ook het soc.-dem. lid van dit college, de heer A H Gerhard tegenwoordig was. Deze heeft bij die besprekingen, als wi, goed zijn ingelicht, tegenover het wÉSfi^teffiLSche college de opmerking go- maakt, dat Zaandam, wil men tot een goede oplossing komen, water in den wijn zal moeten doen- Dien goeden raad hebben B. en W. blijkbaar niet ter harte genomen. ONWEER. Bliksem ingeslagen; woning afge brand. Tijdens een kort onweer sloeg Vrijdag avond de bliksem in de woning van den heer v. Beek te Babiloniënbroek (N.Br.) waarin gevestigd de uitspanning Huisje ten Halve. Het huis brandde af. Assu rantie dekt slechts gedeeltelijk de schade. E-N HARTELIJKE G\ST. De politie te Den Haag heeft aange houden een 28-jarige los-werkncan rit de Van Bassenstraat aldaar, die in een café de caféhoudster een stuk van den neus beet De caféhoudster is naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. WIJZIGINGEN IN DE BEGROOTING VAN ONDERWIJS. Tekorten op lager en middelbaar onderwijs gedekt aoor bezuinigingen op de universiteiten. Bij de Staten-Generaal is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van hoofdstuk VI der rijksbegrooting voor 1932. Dit ontwerp van wet heeft, zoo blijkt uit de memorie van toelichting, ten doel voor zieningen te treffen vooraf een aantal geval len, waarin een tekort is ontstaan. Het totaal van de in dit ontwerp voorgestelde verhoo gingen beloopt 1.687.192, waartegenover een gelijk bedrag aan verminderingen staat. De voorgestelde verhoogingen vinden tot een bedrag van 950.000 haar verklaring in tekorten, welke op de posten voor het open baar en bijzonder lager onderwijs zijn ont staan. Verder hebben de besturen van de bij zondere gymnasia en van de bijzondere hoo- gere burgerscholen en lycea resp. 26.500 en 389.201 meer aan kasgeldvoorschotten opgenomen dan geraamd was. De verminderingen vinden tot een bedrag van 177.300 haar verklaring in de over schotten, welke zijn ontstaan op de artikelen voor personeele uitgaven der rijksuniversitei ten (het academisch ziekenhuis hieronder be grepen) en der technische hoogeschool. Op de subsidie-artikelen voor de bijzondere gymnasia en de bijzondere hoogere burger scholen en lycea zijn overschotten ontstaan tot een totaalbedrag van 495.292. Verder zullen vermoedelijk in verband met de sedert 1 Maart 1932 op de salarissen toegepaste crisiskorting op een aantal subsidie-artikelen overschotten ontstaan tot een totaalbedrag van 459.000, terwijl om dezelfde reden het artikel voor rijksvergoeding wegens onder- wijzersjaarwedden aan de gemeenten kan worden verminderd met 540.000. ANTI-FASCISTISCH CONGRES TE UTRECHT. Het anti-fascistisch Congres van de revo- lutinnaire arbeidersbeweging is Zaterdag avond te Utrecht begonnen met een demon stratie van de Utrechtsche arbeiders. Er was een groote menigte op de been, terwijl hier en daar groepjes fascisten luid liepen te schreeuwen. Tot incidenten kwam het intus- schen niet. De demonstratie trok van het Willemspark naar het N. V. Huis, waar een openbare vergadering gehouden werd. Het woord werd gevoerd door het Amsterdam- sche raadslid Cees de Dood, die uitvoerig sprak over de capitulatie van de Duitschc sociaal-democratie. Verder sprak de onlangs in vrijheid ge stelde Surinaamsche revolutionnair A. de Kom over de crisisgevolgen in zijn land. Tenslotte hield het Noordhollandsche Staten lid K. Beuzemaker een rede over den interna tionalen toestand, waarbij hij er vooral den nadruk op legde, dat de anti-Duitsche boy cot van de s. d. a. p. niets anders dan een verkapte reclame voor het „Nederlandsch fabrikaat" is. Zondagmorgen 10 uur begon in de groote zaal van het N.V. Huis het eigenlijke con gres. In het presidium werden verschillende sociaal-democratische arbeiders gekozen. Het congres opende met een groote rede van Guy Jervain (Parijs). Tijdens den loop van het congres kwamen sympathietelegrammen binnen van mari niers en matrozen uit Den Helder en van soldaten van verschillende regimenten in Amersfoort. Het leidende referaat werd uit gesproken door Paul de Groot uit Amster dam. Hij besloot met een oproep tot stichting van anti-fascistische afweergroepen en van een anti-fascistischen strijdhond. Aan de discussie namen 32 arbeiders van allerlei richting deel. In de middagzitting heeft de nolitie een inval in de congreszaal gedaan. Een groote politiemacht drong met een zestal recher cheurs van achteren de zaal binnen en be zette het podium. In de stampvolle zaal stak een storm van protesten op. Dank zij het tactvolle optreden van het presidium kwam het echter niet tot incidenten. Nadat de po litie zich van alle papieren van het presidi um had meester gemaakt, vertrok zij. Eenige 'eden van het presid'um gingen met de poli tie mee om te controleeren, wat er met de panieren zou gebeuren. Na dit incident werd het congres voortge zet. O m. werd besloten om over te gaan tot stichting van anti-fascistische afweergroepen en van een anti-fascistischen strijdhond. KORTE BERICHTEN. B en W. van Haarlem stellen den raad voor met ingang van 1 Juii over te gaan tot verhaal der pensioenbijdrage op het gemeentepersoneel. B. en W. wil len heffen 3 van de premie voor eigen pensioen en 5H voor weduwen- en wcezenpensioen. Prins Hendrik heeft het voornemen 4 JuH Groningen te bezoeken voor het bijwonen van de paardenkeuringen. De nieuw benoemd verklaarde com munistische leden van de Tweede Ka- m.er. de heeren Schalker en R. Effendi, hebben, hun benoeming aangenomen. Van onzen eigen verslaggever. Onder enorme belangstelling, we hoorden van meer dan 30.000 toeschouwers, zijn Za terdag op het bekende Drentsche Circuit voor de negende maal de T.T.-races verreden. De maandenlange voorbereidingen, die elk jaar weer zeer veel verbeteringen brengen, heb ben ook nu weer gemaakt dat alle bestaande records geslagen zijn, en dat het circuit met recht het snelste van Europa genoemd kan worden. Een machinemoordend circuit. Voor de internationale cracks is E>rente wellicht niet het lastigste circuit, maar dan toch zeker het gevaarlijkste, niet om zware hairpins of slechte S-bochten, maar juist door zijn betrekkelijke gemakkelijkheid, waardoor steeds het uiterste van de op-vol-toeren- draaiende-motoren wordt gevergd en zeer veel machines het onbarmhartig jagen van hun baas met den dood moeten bekoopen. Juist hierdoor waren de races dit jaar bij zonder interessant, omdat vele renners van naam er niet in slaagden hun race uit te rijden, omdat ontelbaren, met den pechduivel achterop, kwamen binnen fietsen, omdat er tenslotte in de „big-race" van den middag 38 renners aan den start verschenen en er slechts 12 de finish bereikten. De ochtendraces. Precies om tien uur des morgens worden de eerste drie klassen los gelaten, de kleine bromvliegen van 175 c.M.3, de 250 c.M.3, de 350 c.M.3. Als altijd is de massastart gewel dig imponeerend, en een veld van totaal 45 rijders is in no time uit het gezicht verdwe nen. Het blijkt dat onzen renner van der Pluym, ook hier te Alkmaar welbekend, de plaats heeft ingenomen, in de 350 c.M.3-klas- se, van den Zweed Torrell, die des morgens bij het trainen gevallen is, en nu zijn motor aan den Hollandschen crack heeft afgestaan. Verder laten ook nog verschillende andere heeren verstek gaan. Het is voor de duizenden toeschouwers niet zoo makkelijk de drie klassen goed bij te houden, onophoudelijk snorren de roode, gele en groene nummers voorbij, en alleen iemand met kijk op de zaak kan het bij- beenen. Norton en nog eens Norton. Al heel spoedig komt er teekening in den strijd. De beide Norton-coureurs hebben den kop genomen, maar niet dan nadat Hunt een zwaar duel heeft moeten leveren met den Belg Milhoux (F.N.), die razend snel begint en er in slaagt den fenomenalen Hunt achter zich te laten. De populaire Woods is er al tusschen uit getrokken en na twee ronden ligt zijn stalgenoot vlak bij hem. Achter dit trio komen een viertal Hollanders: van Gent, van Wijngaarden, v. d. Pluym en Binder. Van der Pluym. De duizenden toeschouwers worden dan tot enthousiasme opgezweept door het enorme rijden van van der Pluym, hij was als negende of tiende vertrokken, en heeft zich langzaam maar zeker opgewerkt tot bij het kop-peloton. Zijn Husqvarna loopt ais een klok, zijn stijl is prachtig, en het lijdt geen twijfel of Pluympje zal een rol gaan spelen. Ondertusschen blijft de kop gelijk, d.w.z. Woods en Hunt zijn na elke ronde aan 't stui vertje-wisselen. Of 't inderdaad strijd is, of dat ze elkaar na elke ronde gangmaken, het is niet te zeggen, maar een feit is dat ze na elke ronde wisselen en zoo eikaars krachten sparen. Ze doen alles samen, ze tanken ge lijk bij de zevende ronde, ze zijn gelijk klaar en ze hebben samen tijd genoeg om weer ge lijk in de bochten te verdwijnen. Milhoux, de Belg, ligt drie, dan komt de als een razende rijdende van der Pluym, en daarachter heeft zich een zeer interessante strijd ontwikkeld tusschen Piet van Wijngaarden en een zekere heer Visser. Deze jongeman rijdt voor het eerst een T.T. mee, hij wordt dus volkomen als een out-sider beschouwd, maar als hij het den ouden rot van Wijngaarden erg lastig gaat maken, wordt de aandacht op hem gevestigd. Den heelen strijd door zitten die twee elkaar dwars, nu is de een. dan de ander leider, en ze ziin nooit meer dan een Veertigtal meters van elkaar af. Het looze Vissertje rijdt keurig, en Piet van Wijn gaarden heeft zijn handen vol. Onze Neder- landsche kampioen moet alle zeilen bijzetten om Visser van zich af te houden. Het geheel is zoo interessant, dat menigeen zijn aan dacht bij dit duel houdt en de kopstukken vergeet. Aan die kop is het onderhand zeer interessant gegaan. Van der Pluym n.1. is voor Milhoux gekomen, de Belg heeft ge tankt, en terwijl hij razend vlug zijn machine vol olie en benzine goot, is van der Pluym hem voorbijgevlogen. De algemeene verwach ting is, dat Milhoux toch wel de sterkste zal blijken, omdat v. d. Pluym een der volgende ronden ook zal moeten tanken, maar wat er ook gebeurt, hij stopt niet aan zijn pit, blijk baar gooit hij alles op alles en zal trachten zonder te tanken de race uit te rijden. Onder tusschen rijden Woods en Hunt hun ronden, en loopen regelmatig nog meer uit. Het publiek is in angstige spanning wat van der Pluym zal doen. Als hij tankt is zijn derde plaats onherroepelijk voor Milhoux, vult hij niet bij, dan is er alle kans dat hij de laatste ronde niet kan uitrijden wegens brandstofgebrek. Er is angstige spanning, ronde na ronde komt van der Pluym langs, kijkt naar zijn pit, waar ze ook niet weten wat ze aan hem hebben, steekt zijn hand op ten teeken dat alles O.K. is, en raast verder, op ongeveer 25 seconden gevolgd door zijn bedreiger Milhoux. En ziet, het wonder geschiedt, Pluympje zal de race uit rijden zonder te tanken, volgens verschillen de tribunisten rijdt hij op zijn reputatie, in- Elaats van op brandstof. In ieder geval rijdt ij de laatste ronden op alles of niets, maar voor hij aan het einde is, beleeft hij nog de noodige sensatie. Van der Pluym springt over een greppel. Een sensationeel bericht komt tijdens de laatste ronden binnen: van der Pluym is bij Hooghalen over een dijkje en over een grep pel gevlogen. Hij rijdt echter door. Alge meene verademing, maar zal hij zijn voor sprong, ondanks deze luchtreis, op den snel len Milhoux kunnen houden? En ja, door de laatste bocht komt hij in zicht en onder daverende toejuichingen van de gansche menigte snort hij langs de tribunes. Zoo komt het einde van deze sensationeele 350 c.M.3-klasse, met als onbedreigde win naars Woods en Hunt op Norton en als derde van der Pluym op Husquarna. Vierde man is Milhoux, vijfde van Wijn gaarden, zesde Visser. Van der Pluym is in deze klasse dus Nederlandsch kampioen, en toegejuicht door duizenden komt hij aan zijn pit. Dan komt de groote teleurstelling. Van der Pluym gedisqualificeerd. Tot groote disillussie van de duizenden,' die van der Pluym's rijden met bewondering gevolgd hebben, ziet echter de wedstrijdcom missie zich genoodzaakt van der Pluym te disqualificeeren, omdat hij met een incom plete machine aan de finish is gekomen. Bij zijn greppelsprong n.1. heeft hij een uitlaat pijp verloren en, hoe beroerd het ook is, de internationale reglementen laten zich niet vermurwen. Door deze disqualificatie wordt Piet van Wijngaarden Nederlandsch kam pioen. De officieele uitslag is: 350 c M.3 k 1 a s s e: 276.8 K.M.: 1. Stanley Woods op Norton (Ierland) tijd 2 uur 11 min. 34.6 sec. gem. 126.3 K M (nieuw baanrecord); 2. Hunt op Norton (Engeland) tijd 2 uur 11 min. 35.4 sec. gem. 126.2 K M.3. Milhoux op F-N. (België) tijd 2 uur 19 min. 26 sec. gem. 119.3 K.M.; 4. Van Wijngaarden op Norton (Ned. kam pioen) tijd 2 uur 20 min. 41.8 sec. gem. 118 K M.; 5. Visser op Rudge (Nederland) tijd 2 uur 20 min. 43.4 sec. gem. 117.9 KM.; 6. Van Gent op Rudge (Nederland) tijd 2 uur 26 min. 26 8 sec. gem. 113.4 K M.; 7 Rijk op Norton (Nederland) tijd 2 uur 30 min. 26 sec. gem. 110.5 K.M.; 8. Ahlswede op Velocette (Duitschland) tijd 2 uur 30 min.-32 sec. gem. 110.2 K.M. Snelste ronde gemaakt door Stanley Woods in de 14de ronde; tijd 7 min. 55 1/5 sec /ppmiddeld 130.9 K M. De 250 c ju Bij de lichtere machines is het Ss*. eenvoudiger geloopen. Hier is de kn V€*' ontstellende regelmatigheid voor u nmtt (Engeland) op New-Imperial jmet gedrir or* de eerste negen ronden de beroemde u venport als runner up. De strijd om H, a' gende plaatsen is verwoed tusschen l V°'* Hollandschen De Ridder en den Ur uZen ders. De Haarlemmer, die de GrindlewP.311" „an Tprrvll Smith riirit ie ter- ,'e vorm, en de Ier rijdt als een duivel Bii w tanken weet de Ridder een voorsprong krijgen en dan komt langzamerhand tweede Hollander de aandacht vragen ni\ de Assenaar Timmer op New-Imperial' u J gaat zoo snel, dat in de tiende ronde Davi* port verdwenen blijkt te zijn en de beirU Hollanders achter den leider komen te ]i^ gen met Johnston op Cotton en Manders on Rudge op de vierde en vijfde plaats. Zo« gaat de laatste ronde in, Timmer maakt nS een buiteling, maar weet zijn plaats te hou den. Cleave (Engeland) wordt vierde. Zooals men ziet, heeft Holland ook een behoorlijk aantal renners, die in beste internationale races een zeer mg* figuur weten te slaan. Onze Alkmaarder Dupont, op OKSupreme, die een slechten start had, weet nog als no. 8 de race uit te rijden en binnen een half uur na de winnaar binnen te komen. Voor iemand die voor het eerst in de TT uitkomt, nog lang niet slecht De officieele uitslag van deze klasse is- 250 c.M.3 klasse: 242.2 K.M.: 1 Mej. lors op New Imperal (Engeland) tijd 2 uur 3 min. 4.1 sec.; gem. 118.1 K.M. Nieuw baanrecord; 2. De Ridder Ned. kampioen op Grindlay Peerless tijd 2 uur 7 min. 0.2 sec gem. 114.3 K.M.; 2. Timmer (Nederland) op New Imperia! 2 uur 7 min 31.2 sec gem 113.8 K M.; 4. Gleave op Excelsior (Engei land) tijd 2 uur 10 min. 27.4 sec. gem. 1115 K M.; 5. Johnston op Cotton (Engeland) tijd 2 uur 10 min. 36 6 sec. gem. 111.2 K.M 6. Manders op Rudge (Ierland) tijd 2 uur 11 min. 9.6 sec. gem. 110.7 K.M.; 7, Bianchi op Guzi (Italië) tijd 2 uur 17 min.' 5.8 sec. gem. 105.9 K M.; 8. Dupont op O.IC (Nederland) tijd 2 uur 32 min. 27.4 sec gem. 95.4 K.M Snelste ronde gemaakt door Mellors in d* 6e ronde. Tijd 8 min. 37.6 sec. gem. 120 2 K.M. De 175 c.M.3-k!asse, In de klasse van de kleine bromvliegen neemt Fernihough op Excelsior den kop, op den voet gevolgd door van Goor (België) op een Benelli, Bohmann (Oostenrijk) op Bohmann- spezial en van Egmond (Nederland) op Coventry-Eagle. Ruizendaal op James moet al heel spoedig uitvallen wegen motordefect De groote Fernihough, die volgens insiders deze race wel a son aise zou winnen, is ech ter na twee ronden al verdwenen, en de mee. ning wordt geopperd, dat hij ergens op de Drentsche Hei vleeschetende plantjes is gaan zoeken. Hij is weg en blijft weg. Van Goor rijdt regelmatig zijn rondjes en wint in 2 uur en 10 minuten, met een gemiddelde van ruim 95 K M, wat voor motortjes met een dergelijke cylinderinhoud onoegrijpe- lijk is. De officieele uitslag der i 175 c.M.3 kl a s s e, 207.6 KM.: I t Goor, Benelli 2 uur 10 min. 35 4/5 sec.: ge middeld 95.5 KM.; nieuw baanrecora; 2. K. Bohman, Bohmann Spezial (Oosten rijk), 2 uur 28 min. 56 4/5 sec-3. v. Egmond, Coventry Eagle (Nederland) Ned. kampioen, 2 uur 31 min. 4 3/5 sec. Snelste ronde gemaakt door Van Goor in de 12de ronde; tijd 10 min. 39 1/5 sec-, ge middeld 97.4 K M. En zoo is het dan zoo langzamerhand pauze geworden en de duizenden gaan koffie drinken, liggend in de heide. Velen doen een dutje, want, we hebben het nog vergeten te zeggen, het is op den dag van den Giooten Prijs van Nederland in Assen buitengewoon mooi wen geweest. Vrijdag heeft het den heelen heel erg geregend en tijdens de training zila er heel wat slippertjes gemaakt, maar de races zelf worden door uitmuntend weer be gunstigd. Vrijwel bladstil,, een even bedekte; lucht en een aangename temperatuur maad het verblijf op de heide ideaal en ook de ren ners hebben het niet beter kunnen treffen. Stof ligt er niet en het circuit is kurkdroog- Na deze meteorologische afdwaling gaan we weer naar de baan, waar de winnaars van de ochtendrace bekranst en bevolkslkQ worden, en zoo langzamerhand het publiek zijn plaatsen weer inneemt, om toch vooral niets te missen van de ,.big-fight'' van den middag, den kamp der wegmonsters, 500 c.M. klasse. Niet minder dan vijfenveertig renners staaf ingeschreven, maar verscheidenen laten ver stek gaan. Bertus van Hamersveld, di< Eysink zou rijden, kan helaas niet statief wegens zijn vai tijdens de training op Man, Hans Davids, de populaire Rotterdammer zal zijn machine rijden. 38 Renners aan den start, Als om enkele minuten voor half drie renners voor den start opgesteld worden, de! 9. Wo-Wang gaf maar toe, want hij brandde zelf van verlan gen om te vertrekken, en hij zag wel in, dat er een halve dag mee gemoeid zou zijn om een of ander costuum voor Simmy in elkaar te prutsen. Sim was nooit gewend geweest om kleeren te dragen en een afdankertje van deze of gene trok hij niet aan, zoover kende Wo-Wang hem wel. Ze staken dus van wal en Wo-Wang zou eerst pagaaien. Simmy zat achter in en hield heel gracieus de pajong vasj, 4tpf bij eej deftige dame waa» Een heel eind ging alles uitstekend, tot opeens.,,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6