DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY £cutd: m JMittéoiw QemeeiUetadeti Jkownciaal Tlieiuos TEXEL. GROOTSCHERMER. HEERHUGOWAARD. HEILOO. STOMPETOREN. DIRKSHORN. WIERINGEN. TEXEL. NIEUWE NIEDORP. WIERINGERWAARD. ZUIDSCHARWOUDE. HOLLANDSCH MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Hoofdbestuursvergadering. r Onder leiding.van den voorzitter, den heer dr. H. J. Lovink, vergaderde het hoofdbe stuur j.f. Donderdag 22 Juni in Den Haag Bij de opening heette de voorzitter in het bijzonder welkom den heer M. Bark M.Jzn. uit Middelie, het nieuw verkozen hoofdbe stuurslid voor Groep III uit Noord-Holland. Oo voorstel van het dagelijksch bestuur werd besloten, om de afdeeling Hoorn een subsidie van 50 te verleenen voor de jaar- lijksche fokveekeuring in 1933, terwijl aan de afdeeling Alkmaar de beschikking werd gegeven over de Gevers Deynoot-medaille van het jaar 1933 in verband met de door deze afdeeling te organiseeren tentoonstel ling op 30 September a.s. Overeenkomstig de toezegging ter Alge- meene Vergadering werd de Algemeene Na jaarsvergadering vastgesteld op dien datum tc Alkmaar. Medegedeeld wordt, dat in de vergadering, van de rerste afdeeling van het KN.L.C. werden besproken de ingediende rapporten over een invoermonopolie voor granen en de consumptiemelkregeling. Het rapport over het vraagstuk der con sumptiemelkregeling zal worden besproken in een vergadering van afgevaardigden van de drie Centrale landbouwarganisaties én van den FN.Z. Uitvoerig werd nagegaan het besprokene ter algemeene vergadering van i.1. 24 Mei in verband met de wenschelijkheid, te komen tot inkrimping van den rundveestapel. De daarover opgestelde nota, alsmede de reso lutie, waartoe het hoofdbestuur is gekomen, zal aan de afdeelingen worden toegezonden en afzonderlijk worden gepubliceerd. Enkeie andere, op die vergadering naar voren ge brachte punten zullen nader- worden onder- r - zocht. CONTINGENTEERING INVOER VROEGE AARDAPPELEN IN DUITSCHLAND. Officieel wordt uit Berlijn medegedeeld: Het tarief voor vroege aardappelen is in het Duitsch-Italiaansche handelsverdrag voor den tijd van 1 April tot 31 Juli gebon den aan het lage tarief van 1.50 M. per 200 K.G. Dezelfde verplichting bestaat in het Duitsch-Belgische handelsverdrag voor de maand Juli. De uitbreiding van den verbouw van Duitsche vroege aardappelen én de rijke lijke voorraad aan oude eet-aardappelen uit den oogst van het vorig jaar hebben het de rijksregeering reeds lang dringend ge- wenscht doen voorkomen den invoer van bui ten landsche vroege aardappelen zooveel slechts mogelijk is te beperken. Aangezien noch een opzegging der bovengenoemde handelsverdragen, noch een autonome con- tingenteering van den invoer mogelijk was, bleef slechts de weg der onderhandelingen open. De rijksregeering heeft derhalve zoo wel tot de Italiaansche als ook de Belgische regeering het verzoek gericht langs den weg van overeenstemming een beperking van den invoer van vroege aardappelen tot stand te •brengen. Deze onderhandelingen hebben ge leid tot overeenstemming met de beide lan den. Overeengekomen werd, dat voor de maand Juli het tot dusverre geheven recht van 1,50 M. nog slechts zal gelden voor een hoeveelheid, die 60 maximaal zal bedra- 5en van het gemiddelde, dat in de maanden uli van 1931 en 1932 uit genoemde landen naar Duitschland werd uitgevoerd. Hetzelf de contingent geldt ook voor alle andere lan den, in het bijzonder Nederland, aangezien voor aardappelen verder geen douanever plichtingen bestaan. Het vorig jaar is in Juli een hoeveelheid van 106.800.000 K.G. vroe ge aardappelen in Duitschland ingevoerd met een recht van 1.50 RM. Op grond van het contingent zal dus dit jaar 60.000.000 K.G. tegen dit tarief mogen worden geïm porteerd. Wat meer ingevoerd zal worden, is onderhevig aan een autonoom rpcht van 6 RM. per 200 K.G. UITVOER VAN ZUIVEL NAAR ENGELAND. De minister van economische zaken heeft ingesteld een commissie voor den uitvoer naar Engeland van zuivel- en melkproducten en benoemd tot lid dier commissie de heeren G. J. Blink te Noordwijk, J. A. Geluk te 's-Gravenhage, J. M. Wagenaar Humme- linck te Wassenaar, A. Wijnen te Gouda en K. Kooistra te Leeuwarden. Tot voorzitter is benoemd ed heer G. J. Blink. DE LANGEDIJKER GROENTE NVEILINGEN. Dat de Langendijker tuinbouw voor een belangrijk deel op het buitenland is aange wezen, ten einde een behoorlijken prijs te maken voor zijn produkt, blijkt in dezen tijd, nu de aardappelen-campagne weer belang rijke hoeveelheden aardappels aan de markt brengt, weer duidelijk. Ook met andere pro ducten is het trouwens merkbaar. Haaden de tuinbouwers hoop dat het nieuwe sei zoen althans niet slechter zou zijn dan 'het vorige (men was van oordeel dat het niet slechter kon), die hoop is helaas ijdel geweest. -• Na verschillende andere landen die door invoerrechten en contingenteering onze Ne- derlandsche tuinbouwproducten uit hun land houden, is nu ook België gekomen en het teekent den ernst van den toestand, de moei lijkheden, waarin de economische verhoudin gen verkeeren, als onze regeering na overleg met de Belgische moet berusten In haar con- tingenteeringsmaatregelen en het slechts kan billijken, dat door België die maatregelen worden getroffen. De toenemende uitvoeren van verschillende Nederlandsche producten naar België brengen de takken van tuin bouw in dit land in gevaar, zoodat de con tingenteering een middel tot zelfbehoud is. Intusschen staan onze tuinbouwers voor de noodlottige gevolgen. Deze bleken wel duide lijk op de aardappelenmarkt. De prijzen, die al niet hoog waren, liepen nog sterk achter uit, wat niet te verwonderen is, als men ber uitvoer naar Duitschland, waarheen vroeger in dezen tijd groote hoe veelheden werden uitgevoerd, practisch niets beteekent en het hooge invoerrecht, door En geland geheven, den afzet naar dit land ook bijna onmogelijk maakt. Zoo was het moge lijk, dat partijen Schotsche muizen, die in het begin der week nog tot 6.20 opbrach ten, successievelijk, terugliepen tot 4. Deze prijs kwam zelfs als maximum bij uitzonde ring voor. De groote Schotten, die voor ex port waren bestemd, brachten 1150 op. Partijen, niet voor export, werden ver kocht voor 0.75—2.50, terwijl partijen, uitmuntende door kwaliteit en gewenschte grootte, tot 3 en 4 deden. Voor drielingen, die aanvankelijk nog 2 3 Opbrachten, werd al minder betaald en op het laatste moest veel worden verkocht voor 0.75— 1. Dat bij deze prijzen ook voor de kleine niet veel werd besteed, is dui delijk. Voor zooverre ze verkocht werden, brachten ze 20—70 cent per 100 K.G. op. Het vorige jaar in de overeenkomstige week, wisselden de prijzen te Broek op Langendijk voor groote Schotsche muizen af tusschen 4.40 en 8.20, die voor drielingen van 2.10—7.20 en voor kleine van 0.60— 1.90, terwijl toen de aanvoer 130 spoor- wegens en nu 120 bedroeg. Voor de tomatenkweekers ging het in de afgeloopen week weer naar wensch. Het schijnt wel, of het buitenland nog niet buiten onze tomaten kan. Men vreest echter, dat de Belgische contigenteering straks haar nadee- ligen invloed zal oefenen. De prijs, die deze week aanvankelijk besteed werd, liep nog in de hoogte. A-kwaliteit, die in 't begin voor gemiddeld 28.50 werd verkocht, bracht later nog tot bijna 34 op. De stemming was echter op 'r laatst minder vast. Voor B- kwaliteit werd van 2934 besteed; C bracht 2532 op, terwijl voor CC nog 21 tot 24.70 per 100 K.G. werd betaald. De aanvoer beliep ongeveer 80.000 K.G. De stemming voor wortelen kwam vrij wel overeen met die voor aardappels: de prijs, die al laag was, liep nog achteruit. Is de financieele uitkomst bij een prijs van 3.204.10, die aanvankelijk nog werd besteed, al onvoldoende, een prijs van 1.30 2, die later nog slechts kon worden ge maakt, levert een verlies op. Ook met de bloemkool wou het maar niet. Mooie kool werd voor 5 verkocht, een deel bracht echter nog aanmerkelijk minder op, n.1. 3.40-/ 3.90. En met de sla ging het nog slechter. Het meeste wat ter veiling kwam, was onver koopbaar, zoodat ze voor uitkeering van den minimum-prijs in aanmerking kwam; slechts een klein deel werd voor 80 cent per 100 krop verkocht. Voor het eerst kwam roode kool aan de markt. Toen dit vroeger plaats vond, kon de aanvoerder op een prijs van 1520 rekenen. Nu bracht ze 5.90 op. Bij volgen den aanvoer was die prijs alweer tot 4 ge daald. Het vorige jaar werd ruim 10 be steed. Een nieuw artikel, dat werd aangevoerd, was tuinboonen. Ze brachten 1.90 op. Het vorige jaar werd voor den eersten aanvoer nog f 10.20 betaald! Zoo zien we, dat de prijzen, die verleden jaar al veel te wenschen overlieten, dit jaar nog veel en veel slechter zijn. NEDERLANDSCHE VARKENS MOGEU WEER IN BELGIE WORDEN INGEVOERD. De Belgische Staatscourant publiceert een besluit van den minister van land bouw, waarin deze machtiging verleent tot den invoer van Nederlandsche slachtvarkens via Esschen, waar zij' bij aankomst aan een veterinair onderzoek moete nworden onderworpen, waarna zij direct moeten worden doorgezonden naar het slachthuis te Anderlecht. KENNEMERLAND. De aardbeiencampagne is er en hoewel de verwachting niet hoog gespannen was, wat den prijs betreft, viel deze nog tegen, al thans in hei begin van de vorige week. Zachtjes-aan is er een kleine verbetering in getreden, doch de prijs is nog allerminst rede lijk. De prijzen der aardbeien begonnen met 1012 j>er 100 K-G. en stegen tot 20— 22, om later weer terug te gaan tot f 14 f 17.50. De vroege Deutsch Evern gold hooger, n.1. 19—22, alles per 100 K.G De aanvoer der afgeloopen week was over alle veilingen in Kennemerland onge veer 60.000 K.G. Naast dien in aardbeien was de handel in groente lui en de prijzen aan den lagen kant. De enorme aanvoer van sla grooten- deels prima kwaliteit gold bitter weinig, n.1. 0.150.35 per kist, terwijl 2e soort waardeloos was. Niet minder groot was de aanvoer van bospeen en alleen prima kwaliteit gold nog 4.508 per 100 bos, terwijl 2e soort voor enkele centen weg ging of waardeloos was. Bloemkool gaf voor het eerst weer eens een vlugger handel te zien met hoogere prijzen. Na een inzinking was dat ook drin gend noodig. Mooie bloemkool gold thans 10—14, 2e soort f 5.50— f 8 per 100 stuks. Postelein, die weken aaneen in den put zat, gold een ietsje beter, terwijl de handel vlugger was, de prijzen waren 0.20— 0.35 per kist. Doperwten beginnen thans los te komen en de prijs bleef op behoor'ijk peil, n.1. 1520 per 100 K.G. Peulen, die ook ruimer werden aangevoerd, bleven in trek, de prijzen 17—23 per 100 K G. Tuinboonen, die meer en meer in partijen worden aangevoerd, golden niet hoog, n.1. 57.50 per 100 K.G. Spinazie, waarvan de aanvoer matig was dat geldt voor kwantiteit en kwaliteit was niet goedkoop, n.1. 0.450.80 per kist. Snijboonen tc dubbele spercieboonen werden in kleine par tijen aangevoerd en bleven duur. We no teerden voor snijboonen 4061 en vo:r dubbele boonen f 48— f 56 per 100 K.G Komkommers, die ruimer werden aange voerd, muntten niet uit in kwaliteit en de prijzen waren laag, n.1. 2—6 per 100 stuks. Rabarber werd in mooie partijen aan gevoerd en was duur, n.1. 3.506.50 per 100 stuks. Andijvie, die de laatste weken nog al in trek was hoewel tegen lagen prijs zat hopeloos in den put, de prijzen waren slechts f 0.50—1.50 per 100 stuks. De aanvoer van bosgroente als selderie, pie terselie e.d. was nog al io trek, behalve ra dijs. De prijzen daarvan varieerden van 1.50—5.50 per 100 b06. De aanvoer van aardappelen was redelijk en d prijzen aan den lagen kant, de noteering f 23.20 per 100 K.G. De vergadering werd gehouden Zater dag 24 Juni. Afwezig waren de heeren Lap en Epe. Als ingekomen stuk kwam ter tafel een verzoek van den heer G. Schmidt om een ver goeding voor 't waarnemen van directeur aan de Z. O. S. te Texel. Dit verzoek werd gesteld in handen van B. en W. Blijkens 't proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, was in kas 845,39 en alles in órde bevonden. Het kohier der hondenbelasting werd vast gesteld op 1045.50 voor 1933. Het sup pletoir kohier '32 op 38.50. In de vacature, in 't alg. armbestuur ont staan door het overlijden van den heer T. Blom, werd met 6 stemmen gekozen de heer C. A. Kackzon, 5 stemmen op den heer A. Blom Jr. Tot agent bij de Arbeidsbemiddeling werd herbenoemd de heer J. Blom Fz. De verlies- en winstrekening en het jaar verslag van de N. V. T. E. M. werd voor onderzoek gesteld in handen van de heeren Dris, Keyzer en Bruin. Besloten werd nu de gemeenteklok te Den Burg electrisch wordt opgewonden het sala ris van den klokkenist te brengen van 75 op 25 per jaar. De raad besloot tot overname van 10 vier kante meter grond van den heer Pen, op de plaats waar de bioscoopzaal is gebouwd, welk bouwwerk een weinig achterwaartsch geplaatst is. De heer Pen verzocht het gemeentebestuur enkel voor bestrating te zorgen; voor de overname behoeft verder niets betaald te worden. De raad ging hiermede accoord. Door het bestuur van Texel's Eigen Stoombootonderneming was de gemeente een subsidie aangeboden van 1000 voor het maken van een voetpad langs den Kooger strandweg. Daar 't Staatstooschbeheer geen bezwaar maakt, en de geheele aanleg niet veel meer zal kosten, was de raad zeer eens gezin in zijn besluit om dit aanbod met beide handen te aanvaarden. De heer Bruin maakte echter nog de op merking, dat het jammer was, dat T.E.S.O. indertijd niet door de gemeente was overge nomen. Het gemeentebestuur zou van de winsten die de vennootschap thans maakt veel kunnen doen voor de werkloozen. Besloten werd in de verordening omtrent vergunningen tot verkoop van sterken drank in deze gemeente, vast te leggen dat nabij de haven te Oudeschild niet meer dan twee vergunningen mogen zijn. Het degel, bestuur stelde voor, ter bestrij ding van verschillende aankoopen en bij oe N.V. Maatsch. v. Gemeentecrediet een lee ning aan te gaan van 28250 tegen 4 3/4 procent De heer De Graaf voelde zich als raadslid zeer verongelijkt, dat de raad bij dit voorstel weer voor een voldongen feit werd geplaatst, de beslissing moest juist 24 Juni genomen worden. De raad ging overigens met dit voorstel accoord; nadat de Burgemeester had mede gedeeld, dat deze besprekingen in zeer kort tijdsverloop afgehandeld moeten worden. Als slot van de agenda was vermeld „Fi- nanciëele regelingen'1 lerover werd, als ge woonlijk, niet gesproken. De rondvraag bracht meer tongen in bewe ging. De heer Bruin besprak de steun aan werkloozen en begaf zich zoover op politiek gebied, dat van verschillende kanten geroep weerklonk van: „Hitier en Duijs". De heer Bruin ageerde tegen de vermindering van steun aan de werkloozen, doch B. en W. brachten naar voren, dat beperking noodza kelijk is, daar van de op de begrooting uitge trokken som van 57000 voor steun, reeds ongeveer 37000 is verbruikt, en de toestand is nog verre van rooskleurig. Het debat zette vrij heftig in, doch de medeleden der sdap- fractie bleven kalmer dan de heer Bruin, zoo dat de bespreking een kalm verloop had. Hierna werd de vergadering gesloten. 'Woensdag 21 Juni vergaderde de schoolfeestcommissie alhier in de o. 1. school. Aanwezig waren 6 leden. De heeren J. Koster en J. Kuijn, benevens mej. L de Groot. Ook de voorzitter, bur gemeester de Groot, had voor het lid maatschap bedankt, om redenen, niet de commissie of haren arbeid rakende. Op voorstel van de heeren J. Kieft en J. Smit werd eenstemmig besloten den bur gemeester te verzoeken op dit besluit terug te komen. Een der leden belastte zich er mee, dit besluit dadelijk ten uit voer te leggen. De heer de Groot ver scheen ter bijeenkomst en zeide in het belang der schoooljeugd gaarne aan het verzoek gevolg te geven en de leiding wederom op zich te nemen. De rekening 1932, gecontroleerd door zr. Tiemstra en de heer J. Kieft, daartoe door den voorzitter aangewezen, sloot met een batig saldo van 5 07. Besloten werd niet in de ontstane vacatures te voorzien. Nu niet meer met rijtuigen van particulieren wordt gereden behoeft de commissie niet meer zoo uitgebreid te zijn. Dit jaar zullen alle klassen tege lijk uitgaan. Op voorstel van den heer van Stralen gaat de reis naar Artls (klassen 1, 2 en 3) en naar Schiphol (hoogere leerjaren), daarna tezamen naar Valkeveen en zoo mogelijk naar het Muiderslott. Na nog eenige geanimeerde besprekingen volgde sluiting. Getrouw schoolbezoek. Vrijdagavond vergaderde bovenge noemde vereeniging in het lokaal Rus. Voorzitter was burgemeester van Sloo- ten. Het vijftigjarig bestaan der vereeni ging kwam ter sprake en tevens het feit, dat de heer P. Meereboer geduren de al dien tijd onafgebroken lid der ver eeniging was geweest. De voorzitter wijdde hieraan eenige hartelijke woorden en stelde voor naast den heer Molenaar en den heer P. Won der Pz. den heer Meereboer tot eerelid te benoemen, hetwelk bij acclamatie geschiedde. De uitgaven over 1932 hadden bedra gen 255.46, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van 26.32. De voorzitter deelde mede, dat de oudercommissie van de school te Veen- huizen thans ook ter vergadering aan wezig was en meende hierover zijn blijdschap te moeten uitspreken, aange zien hij dit als een teeken beschouwde, dat men weder genegen was om geza menlijk het schoolfeest te vieren, het geen het vorige jaar door omstandig heden niet was geschied. De heer Tiemans, onlangs benoemd tot hoofd van school IV, deelde mede, dat in de laatstgehouden vergadering der oudercommissie besloten was zich weder bij de andere scholen aan te slui ten en naar aanleiding van een bespre king met den secretaris men hier thans aanwezig was. Na eenige bespreking werd besloten om als grens om nog aan het school feest van een bepaald jaar te kunnen deelnemen te bepalen, dat men in ieder geval nog in dat kalenderjaar de school moest hebben bezocht, zoodat degenen, die voor 1 Januari wegens het bereiken van den 14-jarigen leeftijd de school verlaten, niet meer voor deelname in dat jaar in aanmerking komen. Besloten werd met de kinderen een bezoek aan Bergen en Egmond te bren gen en per kind een bedrag ad 0.60 voor consumptie uit te trekken. Donderdag 13 Juli zal, als naar ge woonte bij den Middenweg, hoek Kruis weg, om 9 uur worden samen gekomen men. Nadat nog was besloten den heer Meereboer evenals tot nu toe ook met de beide andere eereleden geschiedde, te verzoeken aan het feest deel te nemen, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de prettige samenwerking de vergadering. De muzieknis, welke door den heer R. Kuijper wordt gebouwd, nadert hare vol tooiing. Zonder twijfel zal ze vóór of op den gestelden tijd gereed zijn. Het ligt in de bedoeling om de opening (welke een officieel karakter zal dragen) m:t een concert van de fanfarecorpsen „Eensge zindheid" en „St. Caecilia'' te doen plaats hebben. Naar we vernemen zullen B. en W. het hoofdbestuur, besturen van muziekvereem- gingen en juryleden op 9 Juli a.s. (den eer sten dag van het concours) officieel ten raaa- huize ontvangen. 'Op het j.1. Zondag 25 Juni te Noord- scharwoude gehouden concours der N. H. Zangersbond, behaalde onze plaat selijke Gem. Zangvereeniging „Crescen do" in de 3de afdeeling, waaruit uitkwa men 8 koren, een lsten prijs met 324 punten, terwijl op den 's avonds gehou den eerewedstrijd, waaraan alle koren, volke in den middag-wedstrijd een lsten prijs hebben behaald, verplicht -T- te nemen, 146 punten werden k3? deel hetgeen beteekend het hoogst* van de drie uit de 3de afdeelin,, dingende koren «nede. Voorwaar een mooi succes vereeniging en haar kranige de den heer H. J. Zaal a!r*t«Ur 'Onder begunstiging van goed 7^ weei hebben de laagste klassen openbare school alhier weder hun t» lijksch schoolfeest gevierd. Dit in een rit per bus naar Alkmaar alwV4 de Hertenkamp werd bezocht Vanri werd gereden over Heiloo naar Bere^1" Zandgat. In den speeltuin van den Bruin en aan het duin werd ruimschoeT genoten. Vervolgens werd na een wan*/ ling door het schoone bosch tot T Eeuwige laan, naar Schoorl getoeri? Ook hier werd gespeeld aan 't zan iduiri en gewandeld in de mooie omgeving Omstreeks 7 uur begon het zacht' t. regenen, maar dit deed slechts weiD afbreuk aa nhet genoegen, daar men de gesloten bussen hiervan natuurlijk geen overlast ondervond. Tegen 9 uur schoven de wagens met de zingende jeugd weder Dirkshorn binnen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de o.^ school te Hippolytushoop is, in verband met de afwezigheid wegens ziekte van het hoofd der school, den heer van 't Hof. tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer J. G. Winter tr Alkmaar. Uitvoer naar Frankrijk, Per circulaire werd Maandag op de markt alhier bekend gemaakt, dat de verkoop van slachtrijpe lammeren voor Frankrijk zeer is meegevallen, de prijs bedroeg niet 40 cent per K.G. zooals verwacht werd, doch een derde meer, nl. 60 cent per K.G, Dé hoog ste prijs was 10.80; voor eerste klas lam meren werd 9.13 bedongen voor tweede klas 8.89. Vandaac ->al weder markt wor den gehouden, waarvan ongeveer 160 lam meren voor uitvoer geplaatst kunnen worden, Er zal nu wel meer liefhebberij voor zijn. Zondagmiddag reed een auto op den wewg naar de Koog tegen een rijwiel, waar door de berijdster, een ongeveer 14-jarig meisje, viel en de fiets vernield werd. Van de andere zijde was een auto aan komen rijden, die door den autobestuurder niet gezien was, de auto moest toen plotseling uitwijken, waardoor de aanrijding geschieden. De po litie stelt een onderzoek in naar de schuldige in dit geval. Omtrent het verloop en de financieele stand van zaken der vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging alhier, geven wij hieron der het financieel overzicht der vereeniging over het afgeloopen boekjaar 1932. Afdeeling lig- en verpleegkostenontvang sten 1573 96, uitgaven 2019.96. Het na- deelig saldo der afd. lig- en verpleegkosten is aldus 446. Afdeeling operatiekosten e.d.: ontvangsten 813.80, uitgaven 702. Het voordeelig sal do der afd. operatiekosten e.d. is aldus 111.80. E>e reserve bedraagt 985.75. De totaal reserve der vereeniging bedroeg op 31 Dec. 1932 1564.27. Gezien bovenstaande uitkeeringen wegens ziekte en operatie, spreekt hieruit wel het groote nut der vereeniging en is een en ander ongetwijfeld een aanwijzing voor hen die nog geen lid van de vereeniging zijn, zich alsnog hiervoor op te geven. Ten overstaan van notaris Koomeft alhier werd Maandagmiddag in het lokaal van den heer A. de Graaf te Barsingerhorn bij opbod publiek gepresenteerd een huis manswoning met schuren, erf wei- en bouw land in den Zoutkaag gem. Winkel, gr0°' 11.90.90 H.A., eigendom van den heer G Kistemaker. In 4 perceelen werd het in bod gebracht tot een bedrag van 13347.36 door den heer Jb. Eriks te Barsingerhorn. Volg®1- de week afslag. Maandagmorgen had alhier een aanrij ding plaats tusschen de eerste autobus ko mende van Oudkarspel en een auto van d< Coöp. Zuivelfabriek te Lutjewinkel, dat ge lukkig goed af kwam. De auto van Lutjewin kel reed juist weg toen de autobus passeerds met gevolg dat een aanrijding plaats vona en een spiegelruit van de bus geraakt werd en dit geheel verbrijzelde. De inzittende pas sagiers bekwamen gelukkig geen letsel. Beide chauffeurs hadden niets van elkaar bemerkt. 11. Een geweldige schok met oorverdoovend lawaai en ge- krijsch. Doordat Simmy, die achterin zat natuurlijk weer niet had opgelet, waren ze tegen een andere kano aangebotst, waarin een oude chinees zat. 12. Die Chinees had zich met veel moeite boven op zijn om geslagen kano gewerkt en balde kwaadaardig zijn vuisten naa het tweetal, dat hem dit koopje had bezorgd. „Wacht leelijke schaapskoppen, als ik jullie in handen krijg, zul je van lusten", en onder het geschimp van den oude, lachten twee reizigers in hun vuistje, hoewel ze zich toch zoo <»uW mogelijk uit de voeten maakten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6